Inbraak op een Notariskantoor. £and: w Juiiiècuuo Een hevige worsteling. De Notaris dood in zijn kantoor gevonden. Toen hedenmorgen het personeel van notaris W. J. Courrech Staal, wonende in de Burgstraat 50 te Gorkum in het kantoor verscheen, kwam het tot de ontstellende on - dekking dat de notaris dood in zijn kantoor lag De politie, die onmiddellijk ter plaatse was. steide dadelijk een uitgebreid onder zoek Hl. De beer Courrech Staal woonde alleen in liet gebouw, waar «zoowel het woonhuis als de kantoren waren ondergebracht. Gebleken is dat de brandkast op normale wijze was geopend, doch het schijnt, dat er op het kantoor een hevige worsteling heeft P'aats gehad. Totdusver was het niet mogelijk te weten te komen op welke wijze de notaris om het leven is gekomen. Nadere bijzonderheden- Wet is gebleken dat de heer C. S. het slachtoffer is geworden van een roofmoord .De moord is ontdekt door de 17-jange dienstbode mej. W. v. Hof. Deze kwam hedenmorgen als gewoonlijk aan de woning van den notaris, waarvan zij een sleutel heeft. In het kantoor vond zij haar meester dood op den grond liggen. Onmiddellijk heeft zij de politie gewaarschuwd die onmiddellijk een voorloopig onderzoek instelde. Uit dit onderzoek is gebleken dat de moord gister avond na het vertrek van het kantoorperso neel, toen de notaris zich alleen in het kan toor bevond, moet zijn gepleegd. Het bed was niet beslapen en het is waarschijnlijk, dat de moordenaar zich als gewoon cliënt bij den notaris heeft gemeld. Uit de situatie, zcoals deze vanmorgen was, valt op te maken dat de heer C. S. is aangevallen, ter wijl hij voor zijn schrijfbureau zat. Tevoren moet echter een hevige worsteling hebben plaats gehad. Het slachtoffer lag hedenmorgen met het hoofd tusschen de kachel en den schoorsteen. De worsteling moet zoo hevig zijn geweest, dat niet alleen de kachel is verschoven, doch dat tevens de marmeren plaat van den schoor steen is gebroken en de rechterzijstijl, even eens van marmer, is ontwricht en op den grond gevallen. Na het plegen van den moord heeft de dader de sleutels van de brandkast genomen en deze geopend. Een pak bankpapier wordt vermist. Het juiste be drag kan echter nog niet worden opgegeven. De politie heeft hedenmorgen op het kan toor foto's laten maken en andere waarne mingen laten verrichten, die zouden kunnen leiden tot het ontdekken van den tot nu toe onbekenden dader. De eigenliike doodsoor zaak kon tot nu toe niet worden vastgesteld en daarom is dr. Hulst uit Leiden ontboden om desectie op 't lijk te verrichten. Voor zoo ver valt na te gaan heeft men gister in de onmiddellijke omgeving van het gebouw niets bijzonders bemerkt. DE INVOER VAN BUITENLANDSCH VLEESCH. Het standpunt van den Bond van Importeurs. In een door den Nederlandschen bond van Importeurs van versch buitenlandsch vleesch belegde pers-conferentie, heeft gistermiddag de voorzitter van dien bond, de heer J. Co- hen, een uitvoerig betoog geleverd ten bewij ze, dat de daling van de vee- en vleeschprij- zen hier te lande niet is veroorzaakt door den invoer van Deensch vleesch, doch een gevolg is van ongunstige conjunctuur. Spr. besloot met als zijn meening te ken nen te geven, dat men niet moet trachten de moeilijkheden, welke de Nederlandsehe vee fokkers en de handel in Nederlandsch vee endervinden, te bestrijden door maatregelen tot beperking van den invoer van vee, maar door lagere pachten, goedkoooere werkkrach ten en normale prijzen voor het lagere vee. En verder moet het streven van elke regee ring ziin: algemeene bezuiniging. Het in dex-cijfer moet zoo laag mogelijk worden. Zeer verkeerd zou het zijn voor ons land, het vrijhandelsbeginsel prijs te geven. SARRASANI TE DEN HAAG. Knecht door leeuw gewond Nu het circus Sarrasani Woensdagavond zijn laatste voorstelling te Rotterdam gege ven heeft, is men gister met man en macht begonnen met de inrichting van de circus tent met bijbehooren op het Alexanderveld te Den Haag. Bij de inrichting der stallen had gister middag een ongeluk plaats, doordat één der knechts, naar de Tel. vertelt, zich tegen de voorschriften te dicht bij een der leeuwen- kooien waagde. Een leeuw stak een poot tus schen de tralies dor en greep den onvoor zichtige, doch juist op het moment dat het dier ook zijn anderen poot naar den man uit stak, werd deze door een collega die het drei gende gevaar tijdig zag, weggetrokken. Het slachtoffer bloedde hevig aan zijn slaap en aan een zijner handen, waarover hij een haal gekregen had. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar hij verbon den werd. Daarna kon hij naar huis terug keeren, zoodat het ongeval nog goed is afge loopen. DE WERKVERSCHAFFING VOOR EEN MAAND STOPGEZET. Voor de vier groote steden „Het Volk" verneemt, dat de regeering voornemens is om met ingang van 20 Nov a.s. de werkverschaffing voor den tijdsduur van een maand stop te zetten. Deze maat regel geldt voor de vier groote steden. Het zou in de bedoeling liggen om de te werk ig es telden gedurende de stopzetting de ge wone uitkeering te verleenen en na een maand weer aan het werk te zetten. (Van bevoegde zijde deelt men ons hier- omtrent mede. dat een dergelijke maatregel sinds de werkverschaffing op eenieszins groote schaal wordt toegepast. iX aar tegen den winter wordt genomenj. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. In de gister gehouden vergadering van de aarbeiders der firma Gerhard Jannink A nen te Enschede, aangesloten bij de ..t»- dracht" en de Landelijke Federatie van tielarbeiders. is na zeer langdurige discussie besloten het ultimatum bij genoemde tinna overeenkomstig den wensch van den rijKS- bemiddelaar een week op te schorten. Door deze beslissing is het zoo goed als zeker, dat de morgenavond te houden vergadering van de betrokkenen, aangesloten bij „Unitas en „St. Lambertus' het uitstel eveneens zullen aanvaarden. De fabrikanten hebben geen '^wjiar tot uitstel van de loonsverlaging van 5 pCi. met een week, mits de arbeiders ook zouden be sluiten tot het uitstel van het ultimatum bij de firma Jannink Het resultaat van de gisteravond gehou den vergadering is derhalvv., dat een en an der acht dagen zal worden uitgesteld. WOONSCHIP VOL GESTOLEN VOORWERPEN. Bewoner spoorloos verdwenen De politie te Leeuwarden heeft aangehou den een 25-jarigen woonschipbewoner, die verdacht werd van diefstal van eenige voor werpen uit een bootenhuis te Huizum. Men vermoedde, dat de man een paar voorwerpen uit een boot, toebehoorend aan een wacht meester, had weggenomen. Hoewel de aange houdene niet gunstig bekend staat, en in ver band met verscheidene andere diefstallen on der verdenking staat, moest men hem, na proces-verbaal te hebben opgemaakt, weer vrij laten. De politie wist op dat oogenblik nog niet, dat deze zaak veel grooter afmetin gen zou kunnen aannemen, zegt de Tel. en gaat dan voort: Nadat de man namelijk in vrijheid was ge steld, werd een huiszoeking gedaan bij de moeder van den woonschipbewoner bij wie deze inwoont. Toen dit niets opleverde, ging men een onderzoek instellen in zijn woon schip en nu bleek, dat het schip letterlijk vol zat met gestolen voorwerpen. De gemeente politie van Leeuwarderadeel en de mare chaussee kwamen er aan te pas en de inven taris van het woonschip werd aan een neuw- keurig onderzoek onderworpen. Een groote hoeveelheid huishoudelijke voorwerpen, als primus-kooktoestellen, theeserviezen, dekens, zeildoek, kabeltouwen enz. werd in beslag genomen. Deze zaken blijken voor het mee- rendeel toe te behooren aan de eigenaren van de boothuizen aan de Potmarge, die in den afgeloopen zomer herhaaldelijk bij de politie aangifte hebben gedaan van vermissingen De politie van Leeuwarderadeel was toen niet in staat de daders van deze diefstallen op te speren. Nu door een onverwachte ontdekking op deze misdrijven nieuw licht was geworpen werden de booteigenar^p, in wier boothuizen indertijd diefstallen waren gepleegd, bij de politie ontboden. Alle gestolen zaken waren op het politiebureau aanwezig en werden on middellijk door de eigenaars herkend. Toen aldus gebleken was, dat men in den woon schuitbewoner een dief op groote schaal had opgespoord, werd hij opnieuw gezocht, doch ditmaal vischte de politie achter het niet. De vogel was gevlogen en is thans voortvluch tig- Vermoed wordt, dat hij in den loop van deze maand onder den rook van Leeuwarden nog verscheidene diefstallen heeft gepleegd. SLAPTE IN DE SCHEEPSBOUW- INDUSTRIE IN DE RIJNSTREEK. De scheepsbouwindustrie in de Rijnstreek ligt thans bijna geheel stil. Op verschillende werven wordt steeds meer personeel ontsla gen, terwijl op andere het werk voorloopig geheel wordt stopgezet. VROEGE WERKLOOSHEID IN DE AARDAPPEIMEELINDUSTRIE. I>e directie van de aardappelmeelfabriek „Onder Ons" te De Krim, heeft 80 van haai arbeiders thans reeds ontslag aangezegd Slechts een kleine percentage blijft in dienst. Dit ontslag, dat verband houdt met de aard- Meestel is het half of einde December. Het Hld. teekent hierbij aan: Dit is de schaduwzijde van de zoo noodige teeltbeperking van fabrieksaardappelen, n.1. tot gemiddeld 70 van de normale opper vlakte. Bovendien is 't beschot dit jaar be neden normaal gebleven, zoodat de fabrieken de aangeboden hoeevelheden aardappelen in kortere campagne dan normaal hebben kun nen verwerken. Overigens is de beperking nocdig om de onverkoopbare voorraaen, on geveer de productie van een normaal jaar, te doen slinken, welke als een donkere wolk nog steeds boven de markt hangen. GELUKKIGE GEMEENTE. ^poor.den raad der gemeente Dongen inóo 's k^rooting voor het dienstjaar 1932 vastgesteld. Om deze begrooting klop pend te maken behoefde tot geen belasting- verhooging te worden besloten, zoodat de gemeente geclassificeerd blijft in de tweede klasse der gemeentefondsbelasting en er geen opcenten worden geheven op die belasting, noch op de grondbelasting voor ongebouw de eigendommen, noch op de vermogensbe lasting. De opcenten op de grondbelasting ge bouwd bedragen slechts 40. Ondanks de ruime raming, ook t.o.v. de werkloosheids- posten kon een bedrag van bijna 30.000 worden gereserveerd voor magere jaren. Weinige gemeenten zullen in een dergelijk gunstige financieele positie verkeeren. WEINIG BELANGSTELLING VOOR TOONEEL EN BIOSCOOP TE GRONINGEN. De pogingen, om door verlaging van de entreeprijzen van den Stadsschouwburg te Groningen het bezoek te bevorderen, schijnen geen uitwerking te zullen hebben. Gister avond zou het Rotterdamsch Hofstad Too- neel tegen sterk gereduceerde prijzen een voorstelling geven van „De koning drinkt", maar de belangstelling bleek zoo gering te znn vooraf was slechts voor 100 aan kaarten verkocht dat de vooretelling te elfder ure werd afgelast. Niet alleen het schouwburg-, ook het bio scoopbezoek blijft beneden de verwachtingen. In andere steden, waar de theaters eeri tijd lang gesloten zijn geweest, bijv. in Tilburg, waren de zalen bijna twee maanden lang avond aan avond uitverkocht. Te Groningen was dat alleen de eerste week na de herope ning het geval. Toen was het nieuwtje er voor de Groningers al weer af. Maar niette min is het bezoek over het algemeen iets be ter dan vóór de sluiting. Hij beschouwde dit echter als een tijdelijke opleving, waaraan spoedig een einde zal komen. De entreeprij zen zijn te hoog, maar een verlaging zal niet eerder ingevoerd kunnen worden, voordat de Raad tot verlaging der vermakelijkheidsbelas ting zal hebben besloten. BELGISCH BROOD. Thans ook te Amsterdam, maar al daar niet veel kooplust. In den Jordaan werd gisterochtend met Belgisch brood gevent. Het Volk schrijft naar aanleiding hiervan: Op de Lindegracht ontdekten wij een per sonenauto, waarin een 500 brooden als tur ven op elkaar lagen opgestapeld. Als ver- koopers van dit brood traden op twee Belgen en een jonge man, een Hollander, die vóór zijn vestiging in België, in den Jordaan schijnt te hebben gewoond. Het brood werd aanvankelijk aangeboden tegen een dubbeltje, maar even later, toen het aantal kooplustigen niet groot bleek, werd het al drie voor een kwartje. Veel aftrek vonden de broodventers, althans in den Jor daan, echter niet. Wat begrijpelijk is, omdat de prijs van tien cent per brood van 800 gram slechts weinig verschil uitmaakt met den in de volkswinkels gangbaren prijs, die van elf tot dertien cent bedraagt. Gewicht en samenstelling van het Belgi sche brood waren, voor zoover het vluchtig onderzoek van een deskundige uitwees, in orde. Dat de lust tot koopen slechts matig is, schijnt behalve aan het geringe prijsverschil, ook haar oorzaak te vinden in het feit, dat het brood niet versch meer is. De venters heb ben zich nu reeds tot verschillende bakkers in den Jordaan gewend met de vraag, of zij be reid zouden zijn Belgisch brood in hun win kels te verkoopen, maar dit is van de hand gewezen. Het Belgische brood, waarvoor bij de hoofdstedelijke bevolking zoo weinig belang stelling bestaat, is afkomstig uit Brussel. Het is daar Woensdagmiddag gebakken en per auto naar Amsterdam vervoerd. Gistermor gen omstreeks acht uur kwam het hier aan. Vijftien werklooze Nederlandsehe bakkers moeten zich onlangs te Brussel hebben ge vestigd, waar zij in de Henri van Hamstraat 127 een broodbakkerij hebben gesticht met het doel, van daaruit ook in ons land voor hun product afzetgebied te vinden. HET GESCHORSTE AMSTERDAMSCHE RAADSBESLUIT. De schorsing gehandhaafd, omdat de regeering de loonen te hoog vindt. Gelijk is medegedeeld, zou een deputatie uit het dagelijksch gemeentebestuur van Am sterdam bij de regeering stappen doen om alsnog de schorsing van het raadsbesluit in zake de werkverruiming, gebaseerd op Art. 185 Gemeentewet, te doen intrekken. Thans verneemt het Hbld., dat op die be spreking de regeering heeft verklaard: het raadsbesluit wel te willen doen uitvoeren, mits het gemeentebestuur niet vasthield aan de voorwaarde, dat de arbeiders, bij het op knappen der perceelen betrokken, moesten genieten de in bedoelde vakken geldende loonen, die de regeering te hoog vond. Op deze voorwaarde konden de vertegen woordigers van B. en W. niet ingaan. Uit het inmiddels gehouden onderzoek is ge bleken, dat men hier inderdaad te maken heeft met den man, die de beide laatste te Wassenaar gepleegde inbraken, respectieve lijk bij mevr. J. en in het onbewoonde huis van de de familie M. G„ heeft gepleegd. Na zijn arrestatie is bij K. o.m. het mee- rendeel van de bij mevr. J. gestolen juwee- len, ter waarde van ongeveer 15.000, ge vonden. Een klein gedeelte van dezen buit had hij inmiddels wegegeven en deze wegge geven voorwerpen, tezamen met het signale ment, opgegeven voor den Wassenaarschen nachtwaker, die hem heeft betrapt na de po ging tot inbraak bij de familie M. G hebebn de politie een spoor gegeven. De man heeft dan ook, toen ontkennen niet meer mogelijk was, een volledige beken tenis afgelegd en tevens toegegeven, dat hl] de inbraak bij de familie M. G. had bedre ven. Voorzoover tot dusverre uit het onder zoek is komen vast te staan, heeft K. steeds zonder medeplichtigen gehandeld. In hoeverre hij ook schuldig is aan de te Beverwijk gepleegde inbraken kon nog niet worden vastgesteld. VERKEERSONGEVALLEN. Een Belgische auto is gistermiddag op den Bredascheweg onder de gemeente Huiten op den ten gevolge van den regen gladden weg geslipt en tegen een uit de richting Breda ko menden personenauto gebotst. De Belgische mevr. Slootmans, die met haar man en den heer Reinders uit Tilburg in eerstgenoemden wagen zat, bekwam door het ongeval een ernstige hersenschudding, terwijl bij haar man een ribkneuzing en inwendige kwetsuren geconstateerd werden. De heer Reinders kwam er met enkele lichte verwondingen af. Alle drie gewonden zijn naar Tilburg ver voerd. Aan de gevolgen overleden De heer J. Benes, die gisteren bij het auto ongeluk te Hoogezand ernstig letsel had op- geloopen, is in den loop van den middag in het academisch ziekenhuis te Groningen overleden. ERNSTIGE AANRIJDING TE DORDRECHT. Gisteravond ongeveer zes uur op den Sin gel te Dordrecht de heer J. van Kleef, leer- aar aan de Middelbaar Technische School per fiets op weg van de school naar huis Ter hoogte van zijn woning gekomen stak hij, volgens verklaring van een chauffeur en van een wandelaar de linkerhand uit om aan te duiden dat hij naar links wilde uitwijken. Hij stak terstond over. Een achter hem rij dende auto, bestuurd door A. M., verbonden aan het gezelschap van Frik Hirsch, heeft hem toen aangereden, hoewel de bestuurder nog door in de richting van den fietser mede te rijden*een botsing trachtte te voorkomen Ernstig gewond is de heer van K. opgeno men en naar zijn in de nabijheid gelegen woning vervoerd. De auto botste tegen een boom en werd aan de bumpers beschadigd. Na door de politie verhoord te zijn, kon de operette-zanger, die gisteravond te Antwer pen moest optreden, zijn reis met den auto voortzetten. NOODLOTTIG SCHOT. Een vrouw gedood In een café in den omtrek van de Lauwer echt te Utrecht liet gisteravond een der be zoekers een geladen revolver zien. Bij het be kijken ging de revolver onverwacht af en de vrouw van den caféhouder werd doodelijk getroffen; kort daarna is zij overleden. HAAR ZUSTER GETROFFEN. Om twee uur gistermiddag wilde het 14- iarige dochtertje van den landbouwer St. te Toldijk (Gld.), een buks, welke geladen was, die in een der kamers van de woning op tafel lag, naar een andere kamer brengen Het meisje stootte met het voorwerp tegen de deur, waardoor het schot afging en haar 26-jarige zuster in de rechterslaap door den kogel werd getroffen. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. DE TE ROTTERDAM AANGEHOUDEN HONGAAR Hij heeft onlangs te Wassenaar voor f 15,000 aan juweelen ge stolen. Gelijk gemeld, Is Woensdag te Rotterdam de 22-ianee Hongaar A. K. aangehouden. BRANDEI!. Te Nieuwolda-Oost is de boerderij van den heer H. G. Poppens afgebrand. Ook de in boedel ging verloren. Het vee kon gered wor den. Varkens en kippen omgekomen. Gisterochtend is de boerderij van den landbouwer O. Brunsting te Beilervaart, af gebrand. Zes varkens en 60 a 70 kippen kwamen in de vlammen om. KORTE BERICHTEN. Sinds 29 Oct. is te Amsterdam ver dwenen het 13-jarige knaapje Martinus Glouwing. Om de kapitaalsuitgaven te bej>erken, hebben B. en W. van Velsen last gegeven het proefheien voor den bouw van een slachthuis te staken. De bouw van het abattoir zal geen voortgang hebben. De opperrabbijn A. S. Onderwijzer heeft het eere-voorzitterschap van den Joodschen Middenstandsbond aanvaard. De niet genomde artikelen prijzen.°nv€r*nder(lt AFPERSING. Voor de rechtbank te r hebben terecht gestaan Si. d<f°TUWar(leQ persknecht te Witmarsum l j Sck'P- B., arbeiders te Murrnerwourio en B afpersing. Ze hadden nr. jn w;ef?ens week bij den landbouwer Si \v eeb Hantumeruitburen gewerkt te h"a te inplaats van het bedongen inr.,, "ebben ct. per uur, 50 ct. geëischt en j,pVan 35 dreigd met een knuppel de here te slaan en met een hooiverk te 'h' steken, waarna Westra het d-Pv,. r" gegeven heeft. Het O M. eisctte a(a*d9 ieder der verdachten 6 m:.ande« ?en genisstraf. Sevan. UIT MINNENIJD. Voor de rechtbank te Almelo Dinsdag terecht een 27-jarige tim man uit Enschede, die in Juni 19soner' Lonnekec mej. Van Stralen rr et '6 scheermes eenige sneden in den h66n en in het hoofd zou hebben toegebr* k met het doel haar van het levPtl j be- aoodelijfc het leven teT' rooven. Daar de Sneden niet doe waren is mej. Van Stralen van h i" wonden genezen, hoewel zij pPnj r tijd in levensgevaar heeft verkeerd8611 Verdachte bekende onder snikken tranen zijn vroegere verloofde de v6" wondingen te hebben toegebracht, 06r* dat zij een verhouding met een aniW jongen te Harderwijk had en daarom/ verloving had verbroken. Op den bewusten dag had hij k meisje opgewacht en getracht d« broken verhouding weer te herst#. Toen zij hem daarop in het gezicht Ju lachte en niet tot een nieuwe verlog, bereid was, had hij in drift de daad pleegd. De vroegere verloofde van beklaagde zeide, zich weinig van de zaak te kun nen herinneren, doch ontkende hem uitgelachen te hebben. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden, met aftrek van preventieve hechtenis. Uitspraak over een week. AANRIJDING TE BLOEMENDAAL De automobilist vrijgesproken. De automobilist, die onlangs voor de Haarlemsche rechtbank terecht stond we gens roekeloos rijden, waardoor een motor rijder, met wien hij op den Vogelenzangsdie- weg te Bioemendaal in botsing was gekon», is overleden, is gister overeenkomstig dn eisch van het O. M. vrijgesproken. KENNEMERLAND. Niets is zoo onbestendig als het weer Even onverwacht als Koning Winter is ge komen, is hij ook weer gegaan en daarmee is ook weer de betere stemming verdwenen, die de markt kenmerkte. Wat te zeggen van den aanvoer en de prijzen? Allereerst de op merking, dat we rekening hebben te houden met de veranderde tijdsomstandigheden. Im mers door de vorst is er nog heel wat bevro ren, waardoor spinazie, postelein, sla en tomaten vrijwel van het tooneel zijn verdwe nen en daardoor heeft de anders geleidelijke overgang van herfst op winter zich nu in één week voltrokken, m.a.w. we zitten wat den aanvoer van groente betreft, in den winter. Onze vraag beantwoordend, kunnen we zeg gen, dat er behoudens enkele uitzonderin gen alleen wintergroente werd aange veerd, waarbij kool domineerde. Wat de prijzen betreft, was de marktprijs lager dan de vorige week, met uitzondering Vrijdag. Hij toont thans weer eenige op leving, doch alleen voor eerste soort. Met tweede soort is het mis, wat eenigszins af wijkt, is waardeloos of brengt zóó weinig op, dat de kosten nauwelijks vergoed worden Bloemkool, waarvan meerdere partijen nog de sporen 'van de vorst toonden, werd vlug verhandeld en de prijzen vielen niet tegen, n.1. 7.5012 per 100 stuks. Groene, gele en roede kool werd in groote kwantums aan gevoerd in grootendeels mooie kwaliteit. De prijzen kunnen we wel over één kam scheren: van 3.506.50 per 100 stuks. Naar het schijnt, hadden de tuinders een onderlinge afspraak om zooveel mogelijk boerekool en spruitkool aan te voeren en de aanvoerders hebben een strop gehaald. Mooie spruiten golden nog 9—13.50, doch de massa ging voor 5—8 per 100 K.G.weg. Met boerekool was het hopelos mis. Extra kwaliteit bracht 2.50—3.50 per 100 op, doch de massa ging voor 1.50—2 per 100 weg, een prijs die veel te laag is. Andijvie werd in groote kwantums aange voerd en was allerminst duur. De nriis was f 0.50—f 2 per 100 stuks. Prei en knolselderie ging iets beter, doch de prijs was niet hoog, n.1. 6—9.50 per 100 bos en 2.50—5.50 per 100 stuks. Een bijzonderheid was, dat er al twee weken eenige opleving in den uienhandel was te constateeren, met gevolg verhoogde prijzen van 3 50—5.50 oer 100 K G. De aan voer van bospeen liep sterk uiteen, wat kwam do»r peen uit de natuur en mooie kasworte- len. Als gevolg van de wisselende kwaliteit onderging de prijs een sterke schommeling en wel van 2.5011 per 100 bos. De tamelijk groote aanvoer van witlof had wei nig hinder van de drukkende prijzen en de reden was, dat er niet te veel voor het bin nenland is. De prijs was vrij goed, n.1. 14 22 per 100 K.G. De „laatste" druiven waren slecht te plaatsen, daar de handel dood is. De prijs der eerste kwaliteit was slechts 34—40 en voor afwijkende kwali teit 20—28, alles per 100 K.G. DE ZAAK VAN HET HOLLANDSCH CREDIET SYNDICAAT. De Vierde Kamer der Amsterdamsch< rechtbank heeft Woensdag voortgezet de be handeling van de strafzaak tegen de beide be- heerende vennooten van het HoUandsch Crediet Syndicaat, verdacht van verduistering en oplichting. In deze tweede zitting is in het bijzonder behandeld de zaak van een Franschen fabrikant, die door het Syndicaat was bewogen tot afgifte van f 5000. De rechtbank za! heden, in derde zitting, de behandeling der zaak voortzetten. WEIGERING TOT INKWARTIERING Ds. Faber ontslagen van recht vervolging. De kantonrechter te Zulphen deed Woens dag uitspraak in de zaak tegen ds. J- L Faber ter zake van dienstweigering tot W verleenen van inkwartiering en ontslOtf verdachte van rechtsvervolging. De voft'< week was geëischt 75 boete of 75 hechtenis. De kantonrechter overwoog, dat de dering in art. 5 der Inkwartieringswei ve!' luidt alleen kan worden gedaan ter zzhevsn een aanvraag van de militaire autohteit- art. 4 dier wet vermeld; dat zonder die san- vraag de burgemeester niet bevoegd een. lastgeving tot inkwartiering te versh»en'_ overwegende dat deze aanvraag dus een es sentieel vereischte is voor de strafbaar*'5 van het feit, dat het ontbreken daarvan in d« dagvaarding behoort te leiden tot ontslag vau rechtsvervolging; overwegende dat we in de dagvaarding is vermeld, dat de vorde ring door den burgemeester dan is kracntei' de wet van 14 Sept. 1866 St.-bl- 138. doc dat een dagvaarding feiten behoort tn houden en dat een vermelding van de 'e' lijke bestanddeelen van een delict niet vervangen worden door verwijzing naar ea wet. ji De ambtenaar van het O. M heeft ïnmi dels hooger beroep aangeteekend. HET DRAMA IN DE BERENBIJT TE DEN BOSCH. De rechtbank te Den Bosch veroor^?){jjk Gerardus Ruys, arbeider uit Hijmen, laals e wonende te Den Bosch, thans gedetineerd, gens mishandeling, met doodelijken atlooP Peter van Rijsingen uit Eindhoven, tot gevangenisstraf met aftrek van voorarre* OPLICHTING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. /JJ Gisteren heeft de Amsterdarosche rec^jl t*. interlocutoir vonnis gewezen in de stra z gen jhr. E. bediende bij een te e" vestigde N. V., verdacht van °P' bs^ valschheid in geschrifte. De verdac met behulp van valsche papieren, o0L# tot vervaardigd, een aantal personen beW°® p». afgifte van geldswaarden of geldswaar pieren. In de dagvaarding was deelte der feiten tenlaste gelegd. De v 200.00" b terde bedragen zouden ongeveer lo°P«n- F vier i»f De officier van justitie had tegen d« gevangenisstraf geëischt met voorloopige hechtenis.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10