DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het JUidement hnqetitksch Oveczicfit 133e Jaargang. DE STUDENTENRELLETJES TE HALLE. DE STRIJD OM DEN NONNIBRUG. Tegenstrijdige berichten. KINDERVERLAMMING IN HAGEN. OPNIEUW MISHANDELING VAN JODEN IN WARSCHAU. COMMUNISTISCHE STRIJDSCHOOL OPGEHEVEN. MOORDENAAR GEARRESTEERD. SOC.-DEM. DAGBLAD OPNIEUW VERBODEN. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 2 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN; Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten - abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/L HERMs. COSTEI ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. No. 262 Directeur: C. KRAK. VRIJDAG O NOVEMBER 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladsn. m n i Den Haag, 5 November. Twee leiders van belangrijke politieke par tijen hebben heden in de Tweede Kamer het woord gevoerd bij de algemeene beraadsla gingen over de Rijksbegrooting: eerst de heer Colijn als leider der Antirevolutionnai- re partij, daarna de aanvoerder der Vrijzin nig-democratische partij, de heer Mr. Mar- chant. Vooral eerstgenoemde heeft getoond over een niet ongewoon oratorisch talent te beschikken. Hij zegt alles zonder een oogen blik van mooi praten, maar toch zoo duide lijk en eenvoudig, dat we ons kunnen begrij pen, dat een onzer collega's zich eens liet ontvallen: „aan Colijn is een paedagoog ver- °On<fergerkenning, dat het huidige kabinet als een crisiskabinet is te beschouwen, sprak de heer Colijn er toch zijn leedwezen over uit, dat het daardoor niet in de gelegenheid is ook andere volksbelangen, b.v. de Zon dagswet te behartigen. Intusschen staat het miniserie voor een moeilijke taak, de gevol gen van de wereldcrisis zooveel mogelijk af te wenden Een kapitalistische crisis, gelijk de heer Albarda het noemde, is het niet, het is veel meer een stabilisatiecrisis, voortvloei ende uit den oorlog, die ons allerlei ellende heeft bezorgd. Hij noemde den ontzettenden schuldenlast, welke o.a. op Engeland drukt met een zwaarte van 8 milliard Pond, wat voor ons land zou beteekenen een schulden last van 16 milliard gulden. Verder is het normale productieproces geschorst ten ge volge van den vrede van Versailles, welke de heer Aalberse reeds voldoende heeft gequali ficeerd. Dan denke men aan de zware her stelbetalingen, de verregaande hooge tarie ven, de groote inkrimping van de emigratie, de roekelooze leeningspolitiek, en het gevolg is geweest een groote onderconsumptie, wel ke verergerd wordt door een aartsdomme economische politiek. Het oogenblik, waarop zich dit alles moest wreken, is thans aange broken en nu wordt de toestand nog kriti scher door de toestanden in China, Engelsch Tndië en Rusland. Alles bijeengenomen heeft groot kapitaalverlies en verarming ten ge volge gehad. Onze regeering kan daarbij slechts afweerpolitiek voeren, omdat zij niet weet van welke zijde de slagen zullen wor den 'toegebracht. Daarom kan men ook geen vast plan eischen. Alleen op een punt kan zij haar zorgen in de eerste plaats concen- treeren: zij wake tegen inflatie. Voor de dekking van het door hem ge raamde tekort van 95 millioen heeft de regee ring een aantal middelen voorgedragen die echter op den duur niet voldoende zullen zijn zoodat hij vreest, dat we ten slotte toch niet'aan een crisisbelasting zullen ontkomen Met de bezuinigingsdenkbeelden van den hr Albarda zou hij niet mee kunnen gaan. De 25 percent op de Defensiebegrooting zou geen bezuiniging opleveren van beteekenis en beschikking over vroegere overschotten zou ook niet gaan, daar zij gebruikt zijn tot dekking van schuld aangegaan voor onpro ductieve uitgaven in oorlogstijd. Bovendien valt er op het oogenblik niet gemakkelijk te leenen, nu we gaan converteeren en straks ook nieuwe leeningen moeten aangaan Aan een gedwongen leening valt onder de huidige omstadigheden in het geheel niet te denken De heer Colijn verklaarde dat zijn partij bereid was de regeering te steunen behalve waar het betreft de stopzetting van de Zui derzeewerken; doch daarover meer bij de desbetreffende begrooting. Voorts vermaande hij de regeering goed te letten op de finan- cieele politiek der gemeenten Over de betee kenis van een sluitende handelsbalans was hij het met den heer Aalberse eens. Zal de contingenteering van den invoer, waartoe de regeering een voorstel heeft ingediend, daar toe voldoende medewerken? Het tarief van invoerrechten mag in geen geval tot hooger dan 10 percent worden opgevoerd. Voor ver hooging van onzen uitvoer kan de regeering door ruimer voorlichting zorgen. Ook loons verlaging, hoe onaangenaam ook, zal niet kunnen uitblijven, in de eerste plaats voor de exportbedrijven. Ter wille van de evenredig heid zullen de openbare bedrijven daar ook aan moeten gelooven. Spr. was overtuigd, dat dit ten goede zou komen aan de werke loosheid. Na aangedrongen te hebben op staatssteun voor den noodlijdenden land bouw, verklaarde de heer Colijn met de katholieken bereid te zijn het kabinet te steu nen, mits het geen gemeen overleg met het Parlement afwijst en niet te spoedig met de portefeuille rammelt. De heer Marchant liet zich nog al kleinee rend uit over het huidige kabinet, dat sterk is omdat er niets beters is te krijgen. Het is als het ware een kabinet van de uiterste noodzaak, gevolg van de economsiche crisis We leven thans in een tijd, niet zoozeer van ..luctor et emergo"- (ik worstel en houd het hoofd boven water), dan wel van „luctor ut emergam" (ik worstel opdat ik 't hoofd bo ven water kan houden). De liberale theorie van onthouding heeft afgedaan en de regee ring heeft zich te mengen in het economische leven, in te grijpen b.v. in het bankwezen Dat de overheid begint met te tornen aan de loonen en salarissen van personeel in staats dienst achtte de spr. af te keuren. Op den duur zal wel loonsdaling onvermijdelijk zijn, maar de overheid menge zich niet in dat pro ces, jgeve zeker niet het voorbeeld. De spre ker stond breedvoerig stil bij deze aangele genheid om ten slotte met een motie te ko men, waarbij de Kamer als haar oordeel zal moeten uitspreken, dat de korting op de sa larissen van het rijkspersoneel niet gerecht vaardigd is. Ook met de tariefsverhooging gaat spr. niet mede, terwijl mede andere maatregelen van de regeering zijn instemming niet heb ben. In het bijzonder heeft hij stilgestaan bij de nieuwe departementale indeeling en In verband daarmede nog een motie ingediend, waarbij de Kamer de weschelijkheid zal uit spreken, dat alle takken van staatsdienst voor de sociale en economische belangen des lands in één departement worden onderge bracht, zoodat b.v. de volksgezondheid niet langer onder Binnenlandsche Zaken zal res sorteeren evenmin als de statistiek. Nog drie sprekers hebben zich daarna doen hoorende heeren Lingbeek (Herv. Staatsp.), die weder eens uitting gaf aan zijn misnoegen over de tegenwoordige partijformatie en pleitte voor het optreden van een nationaal kabinet, Wijnkoop (comm.), van wien (volgens par lementair gebruik, zooals een grappenmaker het uitdrukte) drie ingediende moties niet werden ondersteund en dus van de baan gin gen, en ten slotte de heer Schokking (c.h.). Deze heeft zich aangesloten bij de inzichten van de heeren Aalberse en Colijn in zake het regeeringsbeleid en verklaard, dat zijn partij bereid was het kabinet in zijn strijd tegen de crisis te steunen. Hij gaf ter wille van een betere voorlichting op economisch gebied in overweging een commissie voor economische vraagstukken in het leven te roepen. Morgen komt de Kamer eerst om twee uur bijeen. Vermoedelijk zal dan nog het woord gevoerd worden door de heeren Van Vuuren (r. k.), Bierema (lib.), J. ter Laan (S. D. A. P.) en Kersten (St. Ger.), zoodat dan Dinsdag de regeering aan het woord komt. DE NIEUWE NATIONALE REGEERING IN ENGELAND. Hoe het Kabinet er uitziet. Aigemeene tevredenheid. Ramsay MacDonald heeft gisteren aan koning George V de lijst overhandigd van de nieuwe ministers, die in de naaste toekomst het rijk zullen besturen. Uit deze lijst, die wij hieronder laten volgen, blijkt, dat het nieuwe kabinet bestaat uit 11 conservatieven, 4 na tionale Labourmannen, 3 nationaal liberalen en 2 liberale nationalisten. Minister-president en Eerst Lora- Tresaurier is natuurlijk MacDonald (Nat. Labour) en de andere functies zullen als volgt worden bezet: Lordpresident van den Staatsraad: Baldwin (Conservatief). Minister van financien: Neville Chamber- lain (conservatief). Binnenlandsche zaken: Sir Herbert Samuel (Nat. Lib.) Lordkanselier: Lord Sankey (Nat. Labour). Minister van Oorlog: Lord Hailsham (con servatief). Minister van Buitenlandsche Zaken: Sir John Simon (Liberaal Nationalist). Minister voor Indië: Sir Samuel Hoare (conservatief). Minister voor de Dominions: Thomas (Na tionale Labour). Minister voor Koloniën: Sir Cunliffe Lister (conservatief). Luchtvaart: Markies van Londonderry (con servatief). Minister voor Schotland: Sir Archibald Sinclair (Nat. Lib.) Minister voor Volksgezondheid: Sir Hilton Young (conservatief). Minister van Handel: Walter Runciman (Lib. Nat.) Lord-geldbewaarder: Snowden (Nat. Lab.). Minister van Marine: Sir Bolton Eyres- Monsell (conservatief). Minister van Onderwijs: Sir Donald Mac Lean (Nat. Lib.) Minister voor Landbouw en Visscherij: Sir John Gilmour (conservatief). Minister van Arbeid: Sir Henry Betterton (conservatief). Minister van Openbare Werken: E.Orm by Gore (conservatief). o Als men deze lijst bekijkt, dan merkte men, dat verschillende ministers reeds als zoodanig in functie zijn geweest gedurende de t*n°ae, dat de Labour-regeering plaats maak e een Nationaal parlement, dat .e'nd ^ug tus aan het bewind kwam. Het zijn. Baldwin, de leider der conservatieve partij, SamueL de leider der liberale partij, Sanke, dve in LaNk"uwtoeïïi<te Sn ite minister van tinan cien (Snowden trad als zoodanig vrijwillig af),,buitenlandsche zaken en handel, welke algemeen beschouwd worden als de belang rijkste functies met het oog op de bijzondere taak der nationale regeering. Neville Chamberlain, de half-broer van Sir Austen Chamberlain, is voorzitter der conservatieve partij. Hij heeft zich steeds bijzonder geïnteresseerd voor de tarievenher- vorming en de Rijks voorkeur, welke door wijlen zijn vader Joseph Chamberlain inder tijd steeds is bepleit. Na den oorlog was hij minister van gezondheid en minister van financien in de conservatieve regeeringen. Runcman is een bekend reeder en directeur van de Westminster Bank. Voor den oorlog was hij lid van drie liberale regteringen, terwijl hij van 1914 tot 1916 minister van handel was. Lord Hailsham (vroeger Sir Douglas Hogg, de zoon van den beroemden filan- throop Quintin Hogg) was in twee conser vatieve regeeringen atterney-general, terwiil hij later lordkanselier was. Cunliffe Lister was in de vorige regee ring minister van handel, welke post hij na den oorlog eveneens in de conservatieve regeeringen bekleed heeft. Londonderry, de nieuwe minister voor luchtvaart, was onderstaatssecretaris van dat departement in het jaar 1920, terwijl hij in het laatste consevatieve ministerie belast was met de werkverschaffisg. Sinclair is liberaal lid geweest voor een Schotsch district, Hilton Young oefent het rechtersambt uit. Hij vroeger liberaal afge vaardigde in het Lagerhuis, maar sinds 1929 zit hij voor het district Kent als con servatief afgevaardigde. In de vorige conservatieve regeering was Ormsbygore onderminister voor Koloniën, terwijl Gilmour in dat kabinet minister voor Schotland was. o De nieuwe lijst van ministers van de natio nale regeering heeft bij de leden der verschil lende aan de regeering deelnemende partijen over 't algemeen voldoening gewekt. MacDo nald is er in geslaagd het karakter van zijn kabinet te handhaver,, als uitdrukking van de verschillende aan de regeering deelnemende partijen, en het zoodoende te maken tot een nationaal kabinet, dat de samenwerking der verschillende partijen op een practische basis mogelijk maakt en wrijvingen zooveel moge lijk zal uitschakelen. Belangrijk in de samenstelling van het kabinet is, dat Baldwin klaarblijkelijk de extremistische elementen uitgeschakeld heeft en als kabinetsleden slechts gematigde figu ren heeft toegelaten, zoodat in het kabinet geen die-hards zitting hebben. Men verwacht derhalve, dat de invoering van beschermende rechten zonder overijld heid en eerst na rijpelijk overleg zal geschie den. Toch is men eveneens van meening, dat dit niet uitsluit, dat de regeering zoo noodig onmiddellijk maatregelen zal nemen, welke in het belang van de handelsbalans en het pond sterling onvermijdelijk zijn. Sir John Simon zal de nieuwe politiek in dit opzicht tegenover het buitenland moeten verdedigen, gelijk bekend is, is hij een tegen stander van de herstelbetalingen. Aan de benoeming van Sir Herbert Samuel tot minister van binnenlandsche zaken ver bindt men de veronderstelling, dat men niet wenschelijk schijnt te oordeelen, dat de be trekkingen met Rusland opnieuw worden ver broken tenzij dit door zeer buitengewone om standigheden zou worden noodzakelijk ge maakt. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN, Chineesch succes in Mantsjoerije. Donderdag hebben Chineesche troepen, ter sterkte van 5000 man, welke bewapend wa ren met machinegeweren en kanonnen, Ja- pansche troepen aangevallen, die ter bewa king van de spoorwegbrug over de Nonni- rivier, welke thans hersteld wordt, in de om geving van de spoorbrug waren gelegerd. Na een hevig gevecht dat eenige uren duurde, is het de Chineezen gelukt de Japan ners terug te slaan en de brug te bezetten. Het is andere Japansche troepenafdeelingen gelukt na een flankaanval verschillende Chi neesche stellingen langs de rivier te bezetten. In Chineesche kringen beschouwt men de bezetting van de Nonnibrug als een eerste stap van Japan, om de belangrijke stad Tsit- sikar te bezetten, ten einde op deze wijze den spoorweg te beheerschen tegen een mogelij ken opmarsch der Russen. Twee nieuwe nota's van China aar. den Volkenbond. Donderdagavond zijn twee Chineesche no ta's gepubliceerd, welke direct zijn doorge zonden aan den Raadspresident met het ver zoek zich persoonlijk tot de Japansche regee ring te wenden ten einde een einde te maken aan het optreden der Japansche troepen, aan gezien dit optreden anders de ernstigste ge volgen zou kunnen hebben, waarvoor de ge heele verantwoordelijkheid zou vallen op de Japansche regeering. China heeft tot nu toe nog niet om een on middellijke bijeenroeping van den Raad ver zocht. Het is evenwel niet uitgesloten dat Briand op grond van de laatste verontrusten de berichten den Raad tegen 16 November a.s. zal bijeenroepen. De Prawda over de gebeurte nissen in Mantsjoerije. De „Prawda" is van meening, dat de ge beurtenissen, die op het oogenblik in Mant sjoerije plaats vinden een voorbereiding vor men van een nieuwe wereldslachting, ten doel hebbende de wereld te verdeelen tus- schen de imperialistische mogendheden. Er op wijzende, dat de JapanschAmerikaan- sche tegenstellingen niet alleen voortvloeien uit de ontmoeting der beide mogendheden in China, maar ook uit het imperialistische stre ven van Japan om een Japansche empirium te scheppen, dat zoowel de Phillipijnsche eilanden zou moeten omvatten als de Indi sche Archipel, en Australië, haalt het blad als bewijs van zijn beweringen een rapport aan, dat de vorige president van den Japan- schen Raad, Baron Tanaka, heeft uitge bracht in de leidende kringen in Japan in 1927. In dit rapport eischte Tanaka, dat Mant sjoerije en Mongolië zouden worden ver overd, hetgeen dan beschouwd moest worden als een eerste etappe op den weg naar de schepping van een Japansch vastelandsem- pirium, en de verplettering van de Ver. Sta ten, die zich ontegenzeggelijk in den weg stellen van de verwezenlijking van dit Ja pansche doel. De Prawda legt er vervolgens den nadruk op, dat den Volkenbond een nieuwen oorlog organiseert ter verdeeling van China en merkt op, dat de oorlog nog niet begonnen is, alleen omdat men ten eerste niet beschikt over de noodzakelijke voorwaarden, vooral wat betreft de binnenlandsche politiek en ten tweede omdat de URSS een krachtigen vre despolitiek voert, waardoor de imperialisten worden tegengehouden. Van den aanvang af heeft de imperialisti sche pers getracht Rusland te betrekken in het Mantsjoerijsche conflict. Men heeft leu gens verspreid over zoogenaamde Russische sympathie voor het Japansche imperialisme. Toen deze verzinsels schipbreuk leden, dank zij de onfeilbare vredespolitiek van Rusland met betrekking tot de onafhankelijkheid der vreemde staten, is de Japansche pers begon nen met het verspreiden van bedenksels over voornemens van Rusland om Mantsjoerije binnen te vallen. Deze provoceerende leugens zijn door de wereldpers overgenomen en door de imperia listische kringen verbreid. Het doel is Rusland te omringen door een net van militaire pro vocaties. Het blad besluit met er nogmaals op te wijzen, dat de bezetting van Mantsjoerije een voorspel beteekent van een nieuwe impe rialistische slachting. De provocateurs van de anti-sovjetcampagne moeten volkomen worden ontmaskerd. Belastingen door japanners ge- confiskeerd. Men meldt uit Sjanghai, dat de Japansche autoriteiten in Mantsjoerije aan de plaatse lijke overheden opdracht hebben gegeven niet over te gaan tot het verzenden van de belas tingopbrengsten naar de instanties te Char- bin. Alle bedragen, die reeds voor de Chinee sche schatkist waren geïnd, zijn door de Ja panners geconfiskeerd. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Crt.: De relletjes aan de universiteit te Halle hebben Woensdagavond alles overtroffen wat men op dit gebied in de laatste jaren in Duitschland heeft beleefd. Twee uur lang van half acht tot half 10 vulde een geweldige menigte rumoerige studenten het plein voor de universiteit, de gebouwen zelf, alsook de omliggende straten. De studenten schreeuw den, floten en zongen. Tevergeefs trachtte de politie hen tot bedaren te brengen. Zooals gemeld, is het college van prof. Dehn dat tegen 5 uur namiddags was aangekondigd, uitgesteld tot 's avonds 8 uur. Men hoopte namelijk dan een betere controle te kunnen uitoefenen op de studenten, die zich voor dit college hadden opgegeven. Hierin slaagde men ook inderdaad, want het college van prof. Dehn werd gisteravond in het geheel niet gestoord. Men had echter verzuimd de noodige maatregelen te nemen voor het hand haven van de orde in en om de universiteit. De relletjes vonden dientengevolge niet in de collegezaal, maar op straat plaats. Onafge broken riepen de studenten in koor: „Dehn heraus, Dehn heraus! Deutschland erwache und Juda verrecke!" Ter afwisseling werden nationaal socialistische liederen gezongen. Toen dit spelletje ongeveer een uur had ge duurd, verscheen een sterke politiemacht ter plaatse De agenten begonnen het plein voor de academie te ontruimen, waarbij ze op oor- verdoovend gejoel en gefluit werden ont haald. De agenten hebben toen zij op acade misch terrein stonden geen enkele maal van de gummistok gebruik gemaakt, alleen in c!e omliggende straten vielen later klappen. De agenten zagen zich toen zelfs verplicht een paar maal in de lucht te schieten. Het spreekt vanzelf dat ook ontelbare niet-studenten van de partij waren. Enkele belhamels zijn inge rekend. Toen prof. Dehn met zijn college begon, bleken enkele studenten, die zich niet hadden laten inschrijven en die alleen gekomen wa ren om de rust te storen, in de zaal aan wezig. De rector dwong hen heen te gaan en heeft Woensdag opnieuw verklaard dat de colleges van prof. Dehn in elk geval zullen doorgaan. Met bijzondere voldoening heeft de rector geconstateerd dat Woensdag niet minder dan 56 studeenten in de theologie aan het college van prof. Dehn hebben deelgeno men; men had een oogenblik een veel ge ringer aantal verwacht. Naar uit Ajanghai wordt gemeld, in tegen stelling met reeds uit andere bronnen gesein de berichten, in verband met den strijd tus- schen de Chineezen en Japanners om den Nonnibrug, zijn de Chineezen verslagen door de Japanners en vluchten zij in wanorde naar Tsitsikar. Naar wordt medegedeeld, zijn in Hagen en tal van plaatsen in den omtrek een vrij groot aantal gevallen van kinderverlamming voorgekomen. In het stadsgebied van Hagen zijn tot dusver 15 gevallen aangegeven waarvan 4 een doodelijken afloop hadden. Op den binnenplaats van de Warschau- sche universiteit is het gisteren opnieuw tot botsingen gekomen tusscnen nationaal-demo- cratische en Joodsche studenten, in den loop waarvan verscheidene studenten gevoelig werden afgeranseld. Het ingrijpen van de politie heeft aan de relletjes een einde ge maakt en de rust weer hersteld. Verder zijn in een park in het centrum van Warschau eveneens door nationaal-democra- ten talrijke Joden overvallen en ernstig mis handeld. In sommige gevallen moest de poli tie ingrijpen. De maatregelen der politie tegen de com munistische partij te Schwarzenberg en Bermogruen hebben het mogelijk gemaakt, naar officieel wordt medegedeeld, een com munistische strijdschool op te heffen. Er waren aanwijzingen dat communisti sche leergangen werden gehouden te Bremsgruen. Eenige communistische gebou wen werden Woensdagmorgen tegelijkertijd door de politie bezet. In de strijdschool te Bermsgruen werden dertien personen aan getroffen, twaalf mannen en een vrouw. Zij worden gearresteerd. Bij de huiszoeking wer den talrijke documenten gevonden. Deze schrifturen moeten nog worden doorgelezen. Er werden geen wapenen gevonden. De der tien communisten zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Zij zullen vervolgd worden wegens hoogverraad. Het is de politie te Hamburg gelukt eert der moordenaars van den banklooper Schoettler in een herberg te Hamburg te arresteeren. Het is een 25-jarige man, die ontkent aan den moord debet te zijn. Van mededaders ontbreekt ieder spoor. DE WERKLOOSHEID IN OOSTENRIJK. Eind October bedroeg het aantal onder steunde werkloozen in Oostenrijk 228101. Dit aantal is 15000 meer dan bij de voor laatste telling. Naar de „Vorwaerts" meldt, heeft ae Brunswijksche minister, Klagge, de sociaal democratische „Volksfreund opnieuw ver boden voor den tijd van 7 dagen, van 6 tot et met 12 November. DE STORM IN DE OOSTZEE. Eenige scheepsrampen. Ook in den nacht van Donderdag op Vrij dag hebben tengevolge van den hevigen storm eenige scheepsrampen plaats gehad. Het Duitsche ss. „Constantia" komende van Leningrad is nabij het eiland Ingrad ge strand. Na ontvangen noodsignalen is een Zweedsch bergingsvaartuig uit gevaren. De bemanning moet zich nog aan boord van het schip bevinden. Verder seint men ons: Een vermoedelijk Duitsch schip „Anne'', dat sinds een week voor de Finsche kust heeft gelegen, is bij Sideby gezonken. Het schip had een lading van meer dan 7000 L gesmokkelde drank aan boord. Of de beman- ning gered is kon nog niet worden vastge steld,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1