Agenda SLACHTOFFER VAN ONBEWAAKTE OVERWEG. ERNSTIGE BRAND TE BURGERBRUG. Reeds twee perceelen in de asch gelegd. Vrijdag 6 November. 7.30 uur, Cinema Americain, le. hoofd- iummer De ontembare vrouw (rom.), hoofd rollen Lupe Velez en Monte Blue; tweede hoofdnummer Harten in ballingschap (rom.) hoofdrol Dolores Costello. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Senor Americano (wild-West- drama), hoofdrol Ken Maynard. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur. Victoria-Theater, hoofdnummer Harold, kijk uit (kom.), hoofdrol* Harold Lloyd. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 8 uur, Bioscoop 't Gulden Vlies, hoofd nummer Privé-secretares6e (rom.), hoofdrol len Renate Müller en Felix Bressart. Toe gang voor personen van eiken leeftijd 7.30 uur. Kapelkerk, bijeenkomst Ned. Bijbelgenootschap; sprekers ds. Baar, ds vón Meijenfeldt en ds. Hak van Alkmaar en ds. Wallien van Weesp. Zaterdag 7 November. 2 uur, 't Gulden Vlies, Kindermiddag van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De on tembare vrouw (rom.), 2. Harten in bal lingschap (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Senor Americano (wild-West-drama); bo ven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Harold, kijk uit (kom.); voor eiken leeftijd. 8 uur, Bioscoop 't Gulden Vlies: Privé- Secretaresse (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, op treden Daan Pool. Zondag 8 November. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van 1. De ontem bare vrouw (rom.), 2. Harten in balling schap (rom.); boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Senor Americano (wild-west-drama); boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Harold, kijk uit (kom.) voor eiken leeftijd 3 en 8 uur, Bioscoop 't Gulden Vlies: Pri vé-secretaresse (rom.)voor eiken leeftijd. Te Schermerhorn in Amicitia opvoering van Vlindertje. Bij A. van Ham te Oterleek, uitvoering gynmastiekvereeniging. 7 uur, café Jb. Groot te Koedijk, prop avond Staatspensionneering; opvoering „De Opgaande Zon" door „De Roos". Maandag 9 November. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De on tembare vrouw (rom.); 2. Harten in bal lingschap (rom.); boven 14 iaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater hoofdnummer Ongehuwde moeder (tendenz- film). Toegang voor personen boven 18 j. 7.30 uur, Victoria-Theater: Harold, kijk uit (kom.): voor eiken leeftijd. 8 uur, Vioscoop 't Gulden Vlies: Privé-se cretaresse (rom.): voor eiken leeftijd. 8.30 uur, De Unie, alg. verg. Vereen voor gezinsverpleging. EEN RONDE TAFEL-LID BESTOLEN! De Maharadja van Darbhar.ga, een der rijkste grondbezitters van Indië en een der gedelegeerden op de Indische Ronde Tafel Conferentie, is Donderdag het slachtoffer geworden van een ju weelendiefstal ter waarde van meer dan 10.000 De Londensche politie is van meening, dat de diefstal door een inter nationale bende is uitgevoerd, die in verband met de aanwezigheid van vele I: dische vorsten naar Londen is ge komen ^Binnenland AUTO DOOR EEN TRAM GEGREPEN. t Eén doode, twee ernstig gewondes. Hedenmorgen omstreeks half negen is op den onbewaakten overweg over den Oudeland schendijk onder de gemeente Sommelsdijk de auto van een rondreizend koopman in huis houdelijke artikelen, door de tram gegrepen. De auto werd weggeslingerd en zeer ernstig beschadigd. Van de inzittenden werd de koop man direct gedood. De chauffeur en een twee de passagier werden ernstig gewond. Zij zijn voorloopig naar hotel „Spee" te Sommelsdijk overgebracht. Een vierde inzittende kreeg geen letsel. Het uitzicht op dezen overweg is zeer goed, doch vermoedelijk is het ongeval te wijten aan den dikken mist, die op het tijdstip van het on geval hing. DE AANRADING TE OVERSCHIE. Naar wij vernemen, zal mr. Roobol te Arnhem optreden als raadsman van S., die te Overschie is gearresteerd wegens aanran ding van een meisje en die ook wordt ver dacht van den moord in den polder Blijdorp. EEN OPLICHTER GEARRESTEERD. Als verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van de Hanze-bank te 's Herto genbosch is heden aangehouden F. ter Heeg- de, de chauffeur dier bank, die boven her bankgebouw zijn woning had Na verhoor door den commissaris van politie, waarbij verdachte een volledige bekentenis aflegde, is ter H. ter beschikking gesteld van de offi cier van politie en ingesloten in de openbare strafgevangenis te 's Hertogenbosch. STROOPERS AANGEHOUDEN. Een doodelijk ongeluk Een dezer nachten werd onder de gemeen te Fijnaard (N. B.) door twee rijksveldwach ters een drietal personen aangehouden, waar van een een geweer droeg, de tweede een lichtbak en de derde was een jongen, die een geschoten haas bij zich had. Bij de aanhou ding ging plotseling, hetzij per ongeluk, het zij opzettelijk, het geweer af, dat den licht bakdrager trof. Deze werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Breda vervoerd waar hij is overleden. Vrijdagmiddag half twee heeft op den on bewaakte overweg te Wemeldinge een ernstig ongeval plaats gehad. Een vrachtauto gela den met aardappelen en bestuurd door den heer Veerhoek werd door den motortram uit Goes gegrepen. De botsing was zeer hevig, zoodat de auto nagenoeg geheel werd ver nield terwijl de tram ontspoorde. De heer Veerhoek werd vrij ernstig aan het hoofd ge wond. Op den auto zat ook nog de heer J. Vleugel wien een been werd verbrijzeld. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De politie heeft de overblijfselen van de auto in beslag genomen. Van passagiers en perso neel van de tram werd niemand gewond. OPLICHTER DOOR POLITIE GEZOCHT. De politie van het bureau Singel zoekt naar den 25-jarigen Duitscher Winfried Whal. Deze is erin geslaagd een bankinstel ling aan de Heerengracht op te lichten voor 2000 gulden. De Duitscher heeft op deze bank een cheque aangeboden tot dit bedrag dat hem werd uitbetaald. Later bleek dat de cheque valsch was. De Duitscher was intus- schen verdwenen en tot hedenmiddag had men hem niet weer gevonden. VERKEERSONGEVALLEN. Overreden en gedood. De 14-jarige jongen M. S. uit de Weimar- straat te Den Haag, die gisteravond op de Paul Kntgerlaan aldaar door een tram werc overreden en ernstig gewond, is in den afge- uoopen nacht aan de gevolgen overleden. BELGISCH BROOD. Ook te Tilburg. Woensdag is te Tilburg de aanvoer van Belgisch brood begonnen. Duizenden broo- den werden verkocht voor veertien ct. per Kg., terwijl de bakkers ter plaatse twintig ct. per brood van achthonderd gram bereke nen. Oeen aanvoer meer in Den Haag. Noch Woensdag noch gisteren is te 's-Gra- venhage versch Belgisch brood aangevoerd De verkoop is stopgezet. Men mag aanne men, dat de verkoop wat de residentie be treft voorloopig mislukt is. Te Delft geen vlotte verkoop. Op de markt te Delft is gister voor het eerst Belgisch brood verkocht. De verkoop vlotte echter niet erg, zoodat een groot ge deelte van de vracht weer mee terug werd ge nomen. fcheepstijdingen STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. Lloyd. Oiania (uitr.) 5 Nov. v. Pernambuco. Porta (uitr.) 4 Nov. v. Bahia. Siërra Ventana (uitr.) 3 Nov. te Monte video. Rotterdamsche Lloyd. Dempo (thuisr.) 5 Nov. te Suez. Insulinde 5 Nov. v. Batavia te Rott. Palembang (uitr.) 5 Nov. te Belawan. Patria (uitr.) 5 Nov. te Southampton. Slamat 5 Nov. v. Rott. te Batavia. Kedoe 5 Nov. v. Hamb. n. Bremen. Merauke 5 Nov. v. Batavia, 1. v. Lond. te Rotterdam. Holland—Amerika Lijn. Delftdijk 3 Nov. v. Tacoma te Porland O Eoschdijk, Rott./N. Oreans 5 Nov. van Havana. Narenta, Vanc./Rott. 3 Nov. v. Tacoma. Nebraska, Rott./Vanc. 3 Nov. v. San Francisco. Stoomvaart Mij. Nederland. J P. Coen (uitr.) 5 Nov. te Genua. JoJhJan v. Oldebarnevelt (thuisr.) 5 Nov. v. Algiers. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 5 Nov. v. Colombo. Salabangka (thuisr.) 5 Nov. te Genua. Kon. Ned Stonmb. Maatschappij. Berenice 4 Nov. v. Malaga n. Cadiz. Clio 4 Nov. v. Constantinopel n. Piraeus. Colombia 5 Nov. v. Amst. n. Hamburg. Doros 5 Nov. v. Hamburg te Amst. Hebe 4 Nov. v. Oporto n. Vigo. Ilos 4 Nov. v. Hamburg n. Amsterdam. Mars 5 Nov. v. Amst. te IJmuiden. Odysseus 5 Nov. v. Danzig te Amst. Proteus 5 Nov. v. Amst. n. Kopenhagen. Simon Bolivar (uitr.) 5 Nov. te Barbados Titus (uitr.) 4 Nov. v. S. Domingo n. P. Barrios. Venezuela (thuisr.) 4 Nov. v. Barbados naar Plymouth. Auidne 4 Nov. v. Genua te Valencia. Hercules 5 Nov. v. Amst. te Hamburg. Orestes 4 Nov. v. Valpariso n S. Antonio Stella 0 Nov. v. Gandia te Galamata. Jngezondm Stukken Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname ui ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er meae instemt). Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U nog eenige plaats ruimte teneinde het hoofd der R.K. school even te antwoorden. Het hoofd vermoedt, dat ik om 4.15, toen de veldslag reeds geleverd was, ter plaatse kwam, dat is juist, maar ook is juist, dat ik reeds geruimen tijd het schouwspel gadesloeg. Dat hij zich verplicht gevoelde de vechten de jongens te scheiden stel ik op prijs, maar ook is juist, dat de jongens, toen zij achter volgd werden door een broeder-onderwijzer zich op den openbaren weg bevonden en niet op het particulier schoolterrein, dat is im mers behoorlijk afgesloten van den openba ren weg? Dat behoort tenminste zoo te zijn. Verder heb ik van meeslepen niet gespro ken. Meetrekken en meeslepen is toch niet hetzelfde, dat behoort een schoolhoofd toch te weten. Tot slot zou ik hem willen verzoeken al zijn invloed te willen aanwenden om te ge raken tot een betere samenleving, d.w.z. geen vijandschap kweeken tusschen groepen men- schen van verschillende levensopvatting. Onze tegenwoordige maatschappij heeft be hoefte aan samenwerking en niet aan split sing. Als hij daaraan medewerkt ben ik hem dankbaar. Met dank voor de plaatsing, EEN VREDELIEVEND BURGER. Stad en Omgeving- DE FINANCIEELE TOESTAND VAN ALKMAAR. In de 9e alinea 3e kolom 2e pagina van ons nummer van gister is het woordje niet uitge vallen. Men gelieve deze alinea als volgt te lezen: „Denkt U niet, dat het evenwicht van onze begrooting verstoord wordt, wanneer de re geering 3 pCt. inhoudt van de uitkeering uit de gemeentefondsbelasting, wanneer Alk maar zijn 3 pCt. loonsverlaging niet in voert? HET NEERLATEN VAN DE BOOMEN BIJ DEN BERGERWEO. In verband met het Maandag opgenomen verslag van een kantongerechtzaak, betref fende het beschadigen van den auto van mr Dijkstra door het, zooals gemeld werd, „on tijdig neerlaten der spoorboomen bij den tunnel, verzoekt de betrokken overwegwach ter ons te melden, dat hij de boomen niet on tijdig heeft neergelaten, maar geheel volgens voorschrift heeft gehandeld. DE VRIEND UIT INDIE. Die de kas van zijn gastheer ge bruikte. Medio Juli kreeg de familie van D. uit de Zuidstraat te Katwijk aan Zee bezoek van een oud vriend van den oudsten zoon, een zekeren N. D. H. Hij vertelde, dat hij opzich ter was van een groote plantage in Neder- ansch-Indië en thans met verlof in Neder land vertoefde. Door zijn optreden imponeer de hij de familie en hij bleef 's avonds logee- ren. Het beviel hem echter zoo goed, dat zijn vertrek voor onbepaalden tijd werd uitge steld. Nadat hij eenigen tijd daar had ge logeerd, viel de 18-jarigen dochter des hui zes C. zeer bij hem in den smaak, zoodat na een kennismaking van een tweetal weken tot een verloving werd besloten. Dit verlovings- werd zeer luidruchtig en feestelijk ge- De plantage-opzichter, die eerst niet over veel geld te beschikken had, bleek plotseling, van ruim geld te zijn voorzien en tracteerde naar links en rechts. Japonnen, schoenen, werden gekocht en zelfs buurmeisjes wer den met japonnen bedeeld. Hij liet zich zelf een nieuw costuum aanmeten en ging met zijn meisje op reis. Kortom hij commandeer de het geheele huisgezin en hing den grand seigneur uit. Toen H. eenigen tijd in Katwijk aan Zee vertoefd had, trok hij reeds de aandacht van de politie. Deze stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat hij slechts een gewoon va rensgezel op de groote vaart was. De politie waarschuwde de familie D. voor dezen per soon, doch deze stelde zeer groot vertrouwen in hem en sloeg de waarschuwing in den wind. Na eenigen tijd kreeg hij onaange naamheden met zijn meisje tijdens de bruiloft van haar zuster te A. Daar zij hem langza merhand niet meer kon uitstaan, kreeg hij de bons, maar hij bleef toch rustig bij de familie D. logeeren In het begin van September werd de vader van het meisje ernstig ziek en werd hij naar het ziekenhuis te Leiden over gebracht en geopereerd. Den laatsten Octo- ber keerde hij weer naar zijn woning terug Hij maakte toen kas op, die zich bevindt in een sigarenkistje in een chiffonnière in de huiskamer. Hij kwam toen tot de schrikba rende ontdekking, dat daaruit een bedrag van 1170 ontbrak, te weten zes briefjes van 50, 3 van 40 en 30 van 25. Nu volgde aangifte bij de politie, die dade lijk een onderzoek naar genoemden H. in stelde, op wien vroeger reeds de aandacht gevallen was. Deze H. werd op verzoek van den inspecteur van politie te Alkmaar aan gehouden en is van hier naar Katwijk op transport gesteld. Hij is op het bureau van politie opgesloten en zal voor den Officier van Justitie in Den Haag worden geleid. Hij heeft reeds een gedeeltelijke bekentenis afgelegd en had het geld tot den laatsten cent opgemaakt. Reeds de laatste weken werd hij door het armbestuur van Alkmaar onder houden. HET 25-JARIG AMBTSJUBILEUM BIJ VROOM DREESMANN. Men schrijft ons; Gisteren was het de dag, dat den heer H. J Stoelinga 25 jaren in dienst was bij de tirma Vroom Dreesmann te Alkmaar. Dat deze dag niet zonder meer voorbij kon gaan, hadden wij verwacht, doch dat deze op zoo'n feestelijke wijze gevierd is, hadden wij niet verondersteld. Allereerst werd de dag begonnen met een H. Mis in de St. Dominicus Parochie en wa ren directie, chefs en bijna het geheele perso neel aanwezig. De jubilaris werd te half tien per auto van zijn woonhuis gehaald, door de 3 oudste chefs der firma, en toen deze arriveerden, werd de heer Stoelinga met zijn familie, met hoera geroep ontvangen door het In rijen als een eerewacht opgestelde personeel. Huldiging van den jubilaris. Op het privé-kantoor van de directie, dat voor deze gelegenheid zeer smaakvol was ver sierd met palmen en bloemen, had de eigen lijke huldiging plaats. Nadat was plaats ge nomen, nam de directeur de heer W Berent- zen, het woord en met zeer erkentelijke woor den bood hij den jubilaris een couvert met inhoud, en voor zijn huisgezin een zeer fraaie salonkast als blijvend aandenken. Daarna nam de adjunct-directeur, de heer W Seelen, het woord, memoreerde aat hij de eenige was, die de volle 25 jaren met den heer Stoelinga had samengewerkt, en bood onder zeer waardeerende woorden een fraaie salontafel aan. Den heer J. J. Beerents, chef van de tapijt- afdeeling, sprak namens de chefs, zich speciaal uitende over de goede verstandhou ding der chefs onderling en stelde hem voor als hun aller voorbeeld, onder aanbieding van een crapeaud. Nadat de heer I. Hendrik namens het personeel had gesproken en een tweede cra peaud had aangeboden, werd nog een toe spraak gehouden door mei. Hazes, en op bijzondere leuke wijze mocht de jubilaris een bloemstuk in ontvangst nemen. Chefs en personeel van V. D. Hoorn hadden van hun belangstelling doen blijken door het aanbieden van een salon schemer lamp en dames fauteuiltje. Mevrouw Stoelinga en dochter hadden diverse bloemenhulden in ontvangst te ne men. Bij het geheele verloop dezer huldiging is ons opgevallen de juiste verstandhouding tus schen directie en chefs, tusschen chefs en per soneel en het lijkt ons dat deze goede geest zeer groote waarde heeft voor het zakenleven van de firma Vroom Dreesmann. Ook bij de keuze der cadeaux is een zeer groote eenheid le bewonderen. Al de stoffe lijke cadeaux zijn bij elkaar passend, zoodat het resultaat is, dat de jubilaris een geheele complete doch zeer fraaie salonmeubiieering in ontvangst had te nemen. Tegen half twaalf was de officiëele huldi ging afgeloofien en werd de heer Stoelinga met zijn familie onder hoerageroep en ge zang weer uitgeleide gedaan door dezelfde 3 heeren chefs en na een kleine rondrit weer huiswaarts gebracht. Verder werd het feest in huiselijken kring gevierd en was de belangstelling buitenge woon groot; diverse telegrammen, brieven en kleinere souvenirs had de jubilaris in ont vangst te nemen van oud-collega's, oud-per soneel en van bekende zakenrelatie's. Wij zijn overtuigd dat deze dag voor den heer Stoelinga en zijn gezin is geweest een dag om nooit te vergeten. GOUDEN FEEST. Het echtpaar A. van Heerden en N. van Heerdende Boer herdacht heden den dag waarop het voor 50 jaar door den echt werd verbonden. De heer van Heerden is 74, rijn vrouw 75, doch beiden genieten een zoodanige gezond heid, dat men hen 10 jaar jonger schat en er stellig op vertrouwd dat dit kwieke echtpaar hun diamanten feest zal halen. Toen wij deze veronderstelling uitspraken, was het mevrouw van Heerden, die met beslistheid als haar over tuiging uitsprak, dat dit dan mede het gevolg zal zijn van het feit, dat beiden hun gansche leven geheelonthouders waren geweest. Wij wilden haar dit op dezen dag niet tegenspre ken, omdat wij ons er over verheugden, dat dit kwieke vrouwtje niet alleen belangstelling heeft voor haar gezin, doch ook voor de maat schappij, die naar haar overtuiging wel in orde zou komen, wanneer het drankgebruik de we reld uit zou zijn. Dat men zonder dit in vreugde bijeen kan zijn, werd ons op dit feest duidelijk, waar de jubilarissen in opgewekte familiekring, temid den van een schat van bloemen bijeen waren. De heer van Heerden is Alkmaarder van ge boorte en reeds 45 jaar werkzaam als bode van het Alkmaarsche Ziekenfonds, thans het A. A. Z. A. In vier dagen bezoekt hij voor dit fonds per week niet minder dan 2000 cliënten voor het innen van de contributie en naar zijn vrouw verzekerde, kan hij nog steeds beter loopen dan stilzitten.. Van de vele bloemstukken die het echtpaar mocht ontvangen, noemen wij die van het A. A. Z. A., Gezinsverpleging en van de Natio naal Christelijke Geheelonthoudersvereeni- ging- Ook vele telegrammen kwamen in. Het gouden paar ook op deze plaats onzen hartelijken gelukwensch. INTERNATIONALE KODAK WEDSTRIJD. Door de Kodak-filmmaatschappij was een wedstrijd uitgeschreven voor amateur-foto- graven met alle soorten camera's. Daaraan is ook deelgenomen door Alk- maarders. De nationale prijzen zijn uitge keerd en de gelukkige winnaars onder onze stadgenooten zijn de heeren P. J. v. d. List, Dr. H. J. M. Hofstel en A. Winters, die resp. prijzen van 400, 10 en 10 hebben ge kregen. TENTOONSTELLING „KUNST ZIJ ONS DOEL". Naar wij vernemen heeft de gedurende twee weken in het Gem. Museum gehouden tentoonstelling van „Kunst zij ons Doel" een druk bezoek gehad. Ongeveer 1500 belang stellenden hebben deze expositie bezocht. HEROPENING HEERENMODE MAGAZIJN DE HAAN. Morgen zal in de Langestraat no. 23 her opend worden het welbekende heerenmode magazijn de Haan. Toen de heer de Haan merkte, dat zijn omzet te groot werd voor de ruimte, die hij in zijn winkel had, besloot hij dezen te vergrooten. Daarvoor werd een zich achter den winkel bevindende kamer wegge- s loopt, waarvoor in de plaats een specialen hoeaenafdeeling kwam, die nu met den ouden winkel een geheel vormt. Trouwens oud is de naam niet meer voor die ruimte, waar zich vroeger de winkel bevond, want alles is ver nieuwd en verfraaid. De betimmering, die was aangenomen door de firma De Bruin en Blom, heeft den zaak een heel ander aanzien gegeven. De kasten, die zich aan de kant be vinden, zijn gemaakt van mahoniehout, dat afgezet is met coromandel, wat een bijzonder mooi effect maakt. Verder zijn overal vitrines van de modernste inrichting aangebracht, terwijl in den muur nissen, voorzien van spiegels, zijn ingebouwd, die dienen voor pas gelegenheid. Er is een nieuwe karpetvloer ge maakt, nieuwe glazen toonbanken met ver lichting van binnen, terwijl de heele winkel, etalage inbegrepen, is voorzien van schaduw- looze verlichting. Ook de etalage is geheel betimmerd met mahonie en coromandel en ziet er keurig uit, terwijl het op 't oogenblik zoo triestige daglicht heel wat vervroolijkt wordt door de prettig gekleurde glas-in-lood- ramen, die in den achtermuur zijn aange bracht. We hopen, dat de heer de Haan nog heel wat hoedjes meer zal verkoopen, waarbij dan nog komt zijn nieuwe artikel: de regenjas sen. In 't kort, we wenschen hem veel succes toe. lüeer&edcfu naar waarnemingen, verricht in van 6 November mor?e1 Medegedeeld door het Kon. Nederi Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765 7' Memel 7 mM- te Laagste barometerstand 7427 Malmnead. 7 mM- te Verwachting, geldig tot den avond van November: an Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuirfer- ke wind; nevelig tot betrokken of zwaar Ül' wolkt, waarschijnlijk eenige regen; iets kou! STRAATMUZIEK. 1 Wanneer er muziek is op het politieW.. dan is het in den regel niet in orde (de mU ziek dan meer in figuurlijken zin verstaanT Heden was er echter in letterlijken zin J ziek in het home van onze ordebewaarder* Het is in Alkmaar n.1. usance, dat de 6of tie, alvorens vergunning aan straatmuzib»! ten wordt verleend, het repertoir van het zeischap beoordeelt, om vast te stell°n of iu voor muziek offerende burgerij, waar vvT haar geld krijgt. Hedenmorgen om half twaalf kwam gezelschap van 7 muzikanten een verguMfa vragen en met het oog op den regen toestemming verleend, om enkele nummm van het repertoire in den gang van het fa reau te spelen. De acoustiek bleek hier uit* mend, terwijl het ensemble een goed geheel vormde en de gewenschte vergunning krees, zeer tot genoegen van de slagers en loopjoni gens, die zich voor het bureau hadden opge steld en luid applaudiseerden voor hetgeen geboden werd. Straatmuziek verlevendigt het stadsbeeld en wordt vooral door het Alkmaarsche pu- bliek gewaardeerd. De politie handelt dan ook zeker in de geest van de bevolking door aan goede gezel schappen de gevraagde vergunning steeds te verleenen. ARBEIDSDUUR AAN DE IJZER- EN METAALGIETERL. Naar wij vernemen zijn de tijdsom- standigheden oorzaak, dat aan de Alk maarsche IJzer- en Metaalgieterij eee dag per wiek minder gewerkt wordt Deze arbeidsverkorting is thans ovei een geheele week verdeeld zoodat pei dag 1K uur korter gewerkt wordt Aan deze inrichting zijn 200 werk lieden verbonden. 1 Onze correspondent te Schagen tele foneerde hedenmiddag ons: Hedennacht te ongeveer half één werd brand ontdekt in het café van den heer C. Pronk te Burgerbrug. Toen de bewo ners, die reeds lang te bed lagen, door den brand werden verrast, stond het heele huis reeds in lichte laaie, zoodat de familie in nachtgewaad moest vluchten. Het café, dat het vorig jaar gedeelte lijk vernieuwd was, ging geheel in vlammen op. Een klein hondje ver brandde. Inmiddels was ook de timmerfabriet van den heer D. Eriks, die naast hei café stond, door den brand aangetast terwijl spoedig daarna eveneens de v'ammen uit het dak van de smeder# «1 winkel van den heer K. Bos sloegen- De motorspuit van Schagerbrug wts heel vlug ter plaatse, terw.jl assistentie w erd gevraagd en verkregen van de me- torspuit van Schagen. Dank rij bet krachtig optreden van beide spuiten en dank zij mede het feit, dat de wind was gaan liggen, kon het vuur op verschil* lende plaatsen bestreden worden. Al thans, men slaagde er in, den brand tot deze drie perceeler. te beperken. Zoo kon he* woonhuis van den heer v. d. Klerk, kassier van de boerenleenbank aldaar, behouden blijven. Bij stormweer was de ramp niet te overzien geweest, aangezien in die buurt alle huizen aaneen zijn gebouwd en de meeste met rieten daken zijn be dekt Zooals reeds gezegd, verbrandde hei café geheel, terwijl ook de timmerfa briek, waarin een vijftal houtbewer kingsmachines stond, tot den grond toe af brandde. Op dit oogenblik 12 uur is motorspuit nog druk bezig, om de brand in het perceel van den heer Bos te bestrijden. Het dak daarvan is reefl geheel verbrand. Omtrent de oorzaak kan nog niew worden medegedeeld. Voor zoover ka worden nagegaan, zijn alle perceel verzekerd 1 Dit is reeds de vierde brand in 6®® maand tijds, welke in Burgerbrug heil stichtte. LICHT OP! ..y Hedenavond voor rijwielen en motorrij1^ gen en andere voertuigen te 16,52 uur oip. licht FAILLISSEMENTEN. Opgeheven wegens gebrek aan actief is faillissement van P. van Bronkhorst j Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2