Alkmaarsche Courant. !BuUenland Qemeeniecaden Provinciaal 7lieums JCetk School !BitmenCand Ronden! drie w derflgste Jaargang. Vrijdag 6 Vovember. INCIDENTEN IN HAVANA. Het perceel winkelhuis met woning en KOEDIJK. UITSTEL VAN HET MAKEN VAN EEN KANAAL? heemskerk. SCHERMERHORN. Ho 282 1991. 50Ö Spanjaarden drongen met geweld het Spaansche consulaat te Havana binnen, ver nielden de inrichting en wierpen de meubelen op straat, omdat de consul had verklaard, dat hij niet in staat was alle Spanjaarden, die door de economische crisis in nood zijn geraakt en naar hun vaderland willen terug- keeren met s.s. Buenes Aires naar Spanje te zenden. Ook in andere steden van Centraal- en Z. Amerika hebben zich dergelijke incidenten voorgedaan. EEN RECHTER OVER VROUWE- KLEEREN. Wij hebben onlangs het relaas weergege ven van een rechtbankverslag in Engeland, waar een rechter optrad tegen de luxieuse vrouwenkleeding. De N.R.Crt. heeft van dit verslag een ge volg opgenomen, dat als volgt luidt: Bij de voortzetting van het geding van Martial and Armand Ltd. tegen den heer en mevrouw Frankau om betaling te verkrijgen van 256 pond voor de levering van kleeren aan mevrouw, heeft zich nog een heel debat ontsponnen tusschen rechter McCardie en mr Werninck, de advocaat van Martial and Armand Ltd. De advocaat gaf te kennen dat mijnheer Frankau in zijn huwelijk een buiten- sporingen levensstandaard had aangenomen en dat hij altijd e'ischte dat vrouw er op haar best uit zou zien. De rechter: Wanneer ziet een vrouw er op haar best uit? De advocaat: Dat hangt af van de ziens wijze van degeen die naar haar kijkt, ten zuinig man vindt misschien dat zijn vrouw er het best uitziet wanneer zij eenvoudig ge kleed is De rechter: Wat is er geworden van den ouden geest van zuinigheid? Daar hoort men nooit meer van. De advocaat: Mag ik opmerken, dat er een straal van hoop is in het zeer groote be drag dat belegd is op de spaarbanken? De rechter: Dat heb ik niet op 't oog, ik denk aan de groote wereld en wat daarvoor door wil gaan. De advocaat: Hoezeer men het feit ook moge betreuren, de zuinigheid schijnt daar verdwenen te zijn. Een dame in mevrouw Frankau's positie zal een vriendin niet ont vangen in dezelfde iapon, waarin zij die vr'endin bezocht heeft. De rechter: Waarom niet? De advocaat: Zij zou niet willen dat men denken zou, dat haar garderobe zoo slecht voorzien wa? dat zij bij beide gelegenheden dezelfde jurk moest dragen. De rechter: Zie nu eens aan hoe al deze vrouwen gevangen zijn in het net van mode en conventie. In feite heeft de man zichzelf aan te passen aan dezen nieuwen standaard van mode cn fatsoen, welke klaarblijkelijk geschaoen is door kleermakers en ontwerpers, en de groote wereld in het algemeen. Ik kan niet inzien waarom de vrouw niet op beide gelegenheden met dezelfde japon kan ver- SC De^advocaatMet allen eerbied stem ik daarmee in, maar klaarblijkelijk gebeurt het ni<Mr Werninck gaf te kennen, dat mijnheer Frankau waarschijnlijk niet beslist genoeg was geweest, toen hij zijn vrouws kleedgeld vaststelde. Hij had moeten zeggen, dat hij weigerde de verantwoordelijkheid te aan vaarden voor wat zij meer uitgaf. De rechter meende, dat hij het zelfs nog wat gematigder had kunnen uitdrukken. Rechter McCardie zal over eenige dagen uitspraak doen. BROEK OP LANCrENDIJK Woensdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in spoedeischende vergadering bij een. Aanwezig waren alle leden Ingekomen stukken. Van den heer H. Kamp bericht dat hij zijn benoeming aanneemt als toezicht-houder op het speelterrein. Van den heer j. Balder als gemeente werkman. Voor kennisgeving aangenomen Aangaan geldleening 38.000. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening groot 38.000 tegen een rente van 5 pet., af te lossen in 30 jaren, waarvan 36000 ten behoeve der kabellee- ning en 2000 voor het terrein voor lich oefeningen met de Mij. voor Gemeentecrediet te Amsterdam. De voorzitter deelde mede dat hoofdzake lijk hiervoor de spoedeischende vergadering is belegd en hebben ten opzichte der leening een aanbieding ontvangen van genoemde maatschappij. In verband met de moeilijke tijden en naar aan^iding daarvan ook het verstrekken van geld, verheugde het B en W dat ze deze aanbieding gekregen hebben, zoodat zij met volle vrijmoedigheid met het voorstel tot den raad komen. De heer Kansen vroeg of het noodzakelijk is dat de post 2000 voor het terrein licha meliike oefeningen beschikbaar wordt ge steld. De voorzitter zeide dat het voor het mee- rendeel al uitgegeven geld is, al was het al leen maar voor den grondaankoop terwijl tevens voor het in orde maken van het terrein en het resp nieuw te maken gebouwtje het noodig is dat de geldleening uitgebreid wordt. De heer Bonnet zeide in verband met de vraag van den heer Kansen dat wanneer de gemeente bezittingen heeft zij er zooveel mo gelijk gebruik van moet maken Nu wordt er wat betreft dit terrein 1/7 deel der week «Uarvan onttrokken. Bestaat er een moreel TRAPPEN LOOPEN WAS EEN MARTELING. Kreupel van de rhenmattek. Hoewel nog geen 30 }aar. Om U er een goed voorbeeld van te kunnen vormen, hoe rheumatiek iemand misvormt en machteloos maakt, moet U eens den brief van deze dame lezen Zij had de Kruschen-advertenties vaak gezien en er om gelachen weinig ver moedende, dat zij zelf ook spoedig de lof van „de kleine dagelijksche dosis" zou zingen. „Ik leed vreeselijk aan rheumatiek De dokter zei, dat hij nog nooit een vrouw van onder de 30 gezien had, die zoo hevige rheumatiek had als ik. Het was zoo erg, dat ik alleen de trap op kon komen, als ik op elke trede ging zitten, tot ik moed genoeg had voor de vol gende trede. Mijn handen en voeten waren zoo gezwollen, dat zij er angst wekkend uitzagen, terwijl mijn kennis sen, als zij mij zagen rondstrompelen, zeiden, dat ik er zoo vreeselijk slecht uitzag Ik had vaak om de Kruschen Salts advertenties gelachen, maar toen ik alles geprobeerd had vond ik. dat ik Kruschen tóch wel eens kon probeeren. Ik deed het en kan alleen nog maar zeg gen, dat ik het wcnderbharlijk vind. Ik neem eiken morgen een half theelepel tje Kruschen Salts en nu kan ik z^Ifs hard de trap oploopen. Toch gebruik ik Kruschen Salts pas twee maanden." Mevr. R. F. De oorzaak van rheumatiek is het ge vaarlijke lichaamsgift, bekend onder den naam van urinezuur, hetgeen uit vlijmscherpe kristallen bestaat. Het ontstaat in de opgehoopte afvalstoffen, welke de organen niet hebben kunnen verwijderen. Kruschen Salts is een sterk oplossingsmiddel voor deze glasharde kristallen. Het rondt spoedig de scherpe kanten af en verwijdert ze daarna uit het lichaam Uw pijnen verminderen, opzwellingen verdwijnen, stijve ge wrichten worden weer lenig. Nog meer. Kruschen Salts verwijdert de grondoor zaak van het kwaad. Als men het gere geld neemt houdt het Uw lever en nieren in perfecte conditie, zoodat deze afvoer- organen Uw lichaam van alle vergif- veroorzakende afvalstoffen bevrijden. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten k 0.90 en 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echtheid. recht dat zulks geschiedt? We hebben in deze gemeente geen voldoende terreinen voor de vrijzinnige kinderen om te spelen, daarom zou spr. gaarne zien dat het terrein alsnog des Zondags beschikbaar gesteld werd. De voorzitter zeide dat naar dit onderwijs reeds bij de begrooting is behandeld, hierop alsnog niet kan worden terug gekomen. De heer Bonneti zeide alleen deze opmer king te maken in verband met de vraag van dpn heer Kansen aangaande kapitaal-beleg ging. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd aldus besloten. Nadere vaststelling bouwverordening. Voorstel B. en W. tot het vaststellen eener verordening regelende het beroep bedoeld in art. 7 en 9 der Woningwet. De voorzitter deelde mede, dat het een uit noodiging is van het Prov. bestuur de veror dening aldus aan te vullen om de burgers nader in de gelegenheid te stellen, ten op zichte van nieuwbouw betreffende vergun ning, in beroep te komen. Aldus besloten. Hierna sluiting. Door de rijks- en gemeentepolitie alhier zijn verscheidene overtredingen geconsta teerd betreffende de IJkwet. Door teveel uithalen met zijn vrachtauto kwam de heer Schot in botsing met de al daar hangende brievenbus op het Noordein de, op zoodanige wijze, dat deze geheel door een nieuw moet worden vervangen. De gehouden Unie-collecte heeft opge bracht de somma van 74.18. HEERHUGOWAARD. erf benevens daarbij^ behoorende akker aan den Veenhuizer Middelweg (Erik) ter' ge zamenlijke grootte van ongeveer 24 A. (10 snees) Woensdagavond door notaris de Boer van Hoogwoud op verzoek van de eigena resse, de weduwe Kaptein—Rood, rn het café van den heer Gverfoei in veiling ge bracht, kon bij opbod 3990 gelden. Hoogste bieder was de heer P. Borst, Heer-Hugowaard-Noord. Strijkgeld 50.—. Bij den direct volgenden afslag, die ingezet werd op 1000, werd niet afgemijnd. Ingekomen personen. C. J. Meijering van /msterdam J Westerweel van St. Panera*. Vertrokken personen. H. Schutter naar Haren (Gr.) D. Biaak naar Z - en N.-Schermer. A. Danenberg naar Castricum. G. J. van - Heijden naar H-.erhugowaard. Men schrijft ons uit Schagen: Naar we vernemen, wordt thans de mo gelijkheid onder het oog gezien of uitstel van het kanaal StolpenSchagenKolhorn mogelijk is zulks in verband met den finan- cieelen toestand der gemeente Schagen. Het gemeentebestuur heeft advies gevraagd aan de Vereeniging „Algemeen Belang" en den Handeldrijvenden en Industrieelen Midden- standsvereenigingen. De gemeenteraad heeft indertijd <fe vol ledige bijdrage, zijnde gedurende 40 (aar per jaar 5000 goedgekeurd en later eveneens met algemeene stemmen dit bedrag verhoogd tot bijna, 8000, omreden eenige corporaties onwillig waren bij te dragen. Hierdoor weid althans de zekerheid dat dit kanaal er komen zou een feit, zoodat bereids Prov. Waterstaat aan den heer G. Nobel te Lutjewinkel, secre taris v an devereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier opdracht heeft gegeven de benoo- digde gronden voor de Provincie binnen een jaar over te nemen van de eigenaren. Binnen eenige weken, vernemen wij eveneens, zal de heer Nobel met deze arbeid gereed zijn ge komen. Om de begrooting 1932 sluitende te krij gen, was reeds belastingverhooging noodig, n.1.: Opcenten gebouwde eigendommen van 40 op 80; opcenten personeele belasting van 80 op 10O; opcenten gemeentefondsbelasting van 40 op 80; invoering heffing 25 opcenten vermogensbelasting; invoering van een straatbelasting en een uitkeering van 5000 ten behoeve van de gemeentekas uit het Gem. Electr. Bedrijf. CASTRICUM. Gistermorgen tegen twaalf uur had in de bocht bij de fam. Kuijs, welke voor het verkeer zeer gevaarlijk is, een aanrijding placts. Een 5-jarig dochtertje van den win kelier B. keerde met een ongeveer evenoud zusje naar huis van school. Door het aan blaffen van een hond welke zich ter plaatse achter een hek bevond begaf het meisje zich dwars over den weg zonder uit te zien, met het gevolg dat een passeerende auto haar aanreed. Met een gebroken dijbeen werd de kleine opgenomen. Door dr. Leenaers, die spoedig ter plaatse was, werd het beentje gespalkt, waarna de kleine naar het zieken huis te Alkmaar werd overgebracht. SCHOORL. Het was met het grootste genoegen, dat we gebruik hebben gemaakt van de vriende lijke uitnoodiging van de afdeeling Schoorl van de V. P. N. om een kijkje te komen ne men bij de vertooning van de Pluimveefilm „kiest eieren voor uw geld", welke door de firma Sluis uit Weesperkarspel is vertoond Natuurlijk is ze allereerst bedoeld, als re clame voor het fabricaat van de firma Sluis, welke kosten noch moeite ontziet om door deze film, duidelijk de inrichting harer fa brieken en de fabricatie harer producten aan de volke te toonen. Doch daarnaast biedt deze film zeer veel leerrijks, zelfs voor geroutineerde kippen houders. We kregen wel den indruk, dat de fabrie ken waar de diverse Sluis artikelen worden gefabriceerd, al 't mogelijke doen om goede kwaliteit aan hare afnemers te bieden. Hier hoopt op 17 dezer het echtpaar Hoogland, woonachtig aan den Rijksweg te Noorddorp. den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaar in den echt zijn verbonden. OUD*t NIF.DORP In het veefonds alhier werden in het af- geloopen kwartaal gemiddeld verzekerd 4uu runderen. 6 runderen werden afgekeurn- De omslag moest worden vastgestelü v Augustus en September op 02 pCt. ]d de maand October op 0,4 Pp'' gma ,en berekend is dit per rund m de drie 2.10. Aan het postkantoor alhier 'S door het terwijl tevens 1 wezi£ De heer J. Schlamitch, onderwijzer aan de O. L. school te Schagen, is benoemd tot onderwijzer aan de school in de Anjelier- straat te Amsterdam. De heer Hh. de Wit, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier is met ingang van 1 Jan. benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Ulo school te Wijk bij Duurstede Dinsdagmiddag is het gebouw van de protestantsch christelijke nijverheidsschool aan de Tetlerodestraat te Haarlem officieel in gebruik genomen. Oud-minister dr. J. Th. de Visser heeft de openingsrede gehouden. Met ingang van 1 Januari a.s. is de heer Twisk, onderwijzer te Uitgeest, benoemd tot organist van de R-K- kerk aldaar. xot tijdelijk onderwijzeres aan de O L school te Schermerhorn is met in gang van 15 Aug. benoemd mej. S. P. van Setten van der Meer, aldaar. *Mej. J- Hoekstra te Heiloo slaagde te Amsterdam voor 't candidaats-examen klas sieke letteren. Onze plaatsgenoot de heer R. Schuil, hoofd der chr. school te Noordscharwoude, slaagde te Utrecht voor de acte schoolraad. HERV. PROV. KERKBESTUUR IN NOORD-HOLLAND. Het herv. prov. kerkbestuur van Noord- Holland heeft met ingang van 1 Jan. 1932 tot president van het kerkbestuur benoemd ds. D. Mulder te Westwoud, en tot vice-presi- dent ds. F. W. J- v. d. Kieboom te Bergen; voorts voor den loopenden zittingtijd tot secundus-lid van de alg. synode en tot se- cundus-Hd van de commissie van voordracht voor de benoeming van kerkelijke hoog leeraren ds. van den Kieboom. KERKHERVORMING. Op 1 Nov. is te Beverwijk door de leden der hier gevestigde Vereeniging van Vrijz. Hervormden in samenwerking met de even eens hier woonachtige leden der Ev. Luth. Gem. in het kerkgebouw der Ev. Luth. Ge meente de kerkhervorming herdacht. Voor 1932 is besloten dat aan deze gezamelijke herdenking ook de te Beverwijk e. o. woon achtige leden de Doopsgez. Gemeente zullen deelnemen. PREDIKBEURTEN. 2 Zondag 8 November. Oroote kérk, voorm. 10 uur, dr. Th. L. W. van Ravesteijn, van Utrecht. Kapel, voorm. 10.30 uur, ds. Deetman. Avond 6 uur, ds. Hak. Evangelisch-Luthersehe Kerk, geen dienst. Doopsgezinde kerk, voorm. 10.30 uur, dr. W. Leendertz, van Rotterdam. Remonstrantseh-Gereformeerde Kerk, vm. 10 30 uur, ds. A. Klaver, van Hoorn. Gereformeerde kerk, voorm. 10 en namidd. 5.30 uur, ds C. v. Meijenfeldt. Coll. kerk- bouwfonds. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4 30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 2 uur, Ds. Hak. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Hervormde Evangelisatie Maranatha vm 10.15 uur, ds. Roscam-Abbing, van Amster dam. DIRKSHORN, geen samenkomst. EGMOND AAN DEN HOEF, voorm. 10.15 uur, ds. Nobel. EGMOND AAN ZEE, 7 uur, ds. Roobol. Oud Kath. Kerk, 8 uur, vroegdienst; 10 uur laatdienst, 3 uur vesper. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEERHUGOWAARD, 2 uur, ds. Nobel. Doopsbediening. Collecte. HEILOO, av. 7 uur ,ds. Nobel. Nederl. Herv. Evang. lokaal a. d Kerk- laan, 10 uur, ds. H. Bakker, van Amster dam. KOEDI1K, vm. 10 uur, ds. Roobol. LIMMËN, vm. 10 uur. ds. Hak. NOORDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. de Leeuw. OUDKARSPEL, 10 uur, ds. v. Dijk. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. OTERLEEK, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. OUDE NIEDORP, nam. 7 uur, ds. de Leeuw STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 10 uur, de heer Poorter, van Amsterdam. UITGEEST, nam. 7 uur, ds. van Peur- sem. Evangelisatiegebouw Sedeur: 10 uur de heer R. van Tuinen, van Amsterdam. 11.40 uur, Zondagsschool. 7.30 uur de heer H. van Doorn, van Alkmaar. WARMENHUIZEN, geen dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dag 11 November a.s., des avonds 7 uur, de heer C. Ooms, Godsdienstonderwijzer te Amsterdam. De belangstelling was zoo groot, dat onge veer duizend personen niet in de zaal konden worden toegelaten. Met dezen zal morgen avond opnieuw worden vergaderd. De bondsvoorzitter, de heer Ringelink, ga een overzicht van de op 21 Oct. met de be sturen der fabrikantenverenigingen gehou den conferentie en van de met de andere tex tielarbeiders-organisaties gehouden bespre kingen Hieruit bleek, dat al de organisaties van oordeel waren, dat de loonsverlaging niet kan worden aanvaard en dat bij door voering daarvan strijd geboden was. Tevens werd medegedeeld, dat de op dien dag onder leiding van den Rijksbemiddelaar gehouden conferentie geen direct resultaat heeft opge leverd en dat ten slotte werd voorgesteld de loonsverlaging een week uit te stellen. De vergadering ging volledig accoord met het door het hoofdbestuur ingenomen stand punt. COLLECTEN „HERWONNEN LEVENS KRACHT". Ten onrechte geweigerd. Met vernietiging van het besluit van B. en W. van Zwolle en id van Workum heeft de Kroon bepaald, dat die colleges ten on rechte aan de r.-k. vereeniging tot bestrij ding der tuberculose „Herwonnen Levens kracht" toestemming hebben geweigerd to' het houden van een openbare inzameling. OONDENS-FABRIEKEN GESLOTEN. Wegens moeilijkheden op de int ere nationale condens-markt. Naar het Hbld. verneemt, zullen twee der fabrieken van de N.V. Holl. Fabr. van melk producten en voedingsmiddelen te Vlaardin- gen het condenseeren tijdelijk stopzetten als gevolg van de groote moeilijkheden op de in ternationale condens-markt. Het zijn de fa brieken te Scharsterbrug (Fr.) en Purme- rend. Van deze laatste fabriek heeft 44 van de 115 man personeel tegen Zaterdag a.s. ontslag gekregen. De fabriek te Scharsterburg is reeds ge sloten. Te Purmerend zal men trachten, de melk onverwerkt te verkoopen. HET SP E LL ING S VR A AG STU K. De verbuigingsuitgang. Onlangs heeft een inspecteur van het lager onderwijs het leerplan van een bijz. lagere school niet goedgekeurd, omdat daarin de verbuigingsuitgang werd verwaarloosd. De inspecteur had zijn besluit genomen, omdat naar 2ijn meening dit leerplan niet voldeed aai de wet. In art. 90 eerste lid van de L. O. wet-1920 wordt n.1. o.a. bepaald „Het leerplan moet voor elke school het aan tal uren aanwijzen, dat besteed zal worden aan elk vak afzonderlijk, alsmede het aantal leerjaren voor elk vak en de verdeeling der leerstof over de verschillende leerjaren, op dat een voldoend en regelmatig voortschrij dend onderwijs in die leervakken wordt ver kregen". Volgens den inspecteur voldeed het leer plan van de onderhavige bijz. school niet aan het „voldoend onderwijs". Daar het schoolbestuur weigerde het leer plan te wijzigen en het in overeenstemming te brengen met de wet, verzocht de inspecteur den Onderwijsraad in deze uitspraak te doen. De Ondrwijsraad uitspraak doende, was eenzeHde meening toegedaan als de inspec teur en oordeelde eveneens, dat het leerplan niet aan de wet voldeed, er aan toevoegende, dat althans in het zesde en zevende leerjaar de verbuigingsuitgang niet verwaarloosd mag worden. Intusschen is van den minister van Onder- wjïs, K. en W een circulaire uitgegaan naar de inspecteurs 1. o., waarin wordt medege deeld. dat andere afwijkingen dan die de mi nister reeds heeft aangegeven, niet mogen worden toegepast. BLOEDIGE VECHTPARTIJ. De getroffene wegens onhebbelijk optreden uit het ziekenhuis weg gestuurd. Twee glazenwasscbers kregen Woensdag avond in de Peperstraat te Groningen twist over den verkoop van een kar. Zij gingen in een donkeren gang en zetten daar het gevecht voort, waarbij de een den ander een steek in de borst gaf. De getroffene werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij echter zoo onhebbelijk optrad, dat hij weer werd weg gestuurd. De aangehouden steker is daarna weer op vrije voeten gesteld. INVOERING WERKTIJDENBESLUIT VOOR KANTOREN. De hoofdbesturen van den Nederl. r.-k. bond van handels-, kantoor- en winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisie", de Nederl. vereeniging van christelijke kantoor- en handelsbedienden en de nationale bond van handels- en kantoorbedienden „Mer- curius" verzonden een telegram aan de Tweede Kamer, waarin wordt verzocht in vloed op de regeering te oefenen tot onver wijlde invoering van het werktijdenbesluit voor kantoren. Zij vestigen daarin de aan dacht op het feit, dat de kantoorbedienden nu reeds 12 jaar op de wettelijke rege'ing van hun arbeidstijd wachten en dat zelfs nu, on danks de toenemende werkloosheid, het over werk voortduurt. DE DREIGENDE LOONSVERLAGING IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Zal er staking komen? Woensdagavond hield de Alg. Ned. bond van textielarbeiders „De Eendracht" te En schede een ledenvergadering over de kwestie van de aangekondigde 5 pCt, loonsverlaging. VELDWACHTERS MET TE LAGE JAARWEDDEN. Oemeentebegrootingen niet goedgt keurd. Bij koninklijk besluit is ongegrond ver klaard het beroep van den raad der gemeente Millingen tegen het besluit van Ged. Staten van Gelderland, waarbij goedkeuring is ont houden aan de begrooting dier gemeente voor het jaar 1931, op grond dat naar hun mee ning de daarin opgenomen salarissen van den ambtenaar en den klerk ter secretarie en de jaarwedde van den gemeenteveldwachter te laag zijn te achten. Tn aanzien van de salarissen van den ambtenaar en den klerk heeft de Kroon thans overwogen, dat de vraag in zake de groo'te dier bezoldigingen de huishouding der ge meente betreft, waarover het oordeel aller eerst aan den raad staat. Te dezen aanzien besliste de Kroon, dat zich geen zeer drin gende redenen in dit geval voordoen, om goedkeuring te onthouden. Ten aanzien van het salaris van den gemeenteveldwachter echter overwoog de Kroon, dat in overeen stemming met het gevoelen van Ged. Staten moet worden aangenomen, dat deze bezoldi ging met het oog op de wenschelijkheid van een goede ambtsvervulling te laag is, zoodat op dezen grond Ged. Staten terecht hun goedkeuring aan de begrooting hebben ont houden. Eenzelfde beslissing werd genomen ten aanzien van de jaarwedden van drie veld wachters in de gemeente Geldermalsen. BOUWARBEIDERS-STAKING TE AMSTERDAM. Gistercohtend zijn tachtig a negentig bouwarbeiders in staking gegaan, die werk ten voor de Gewapend Betonmij. N.V. Christiani Nielsen, te Den Haag, op een bouwwerk aan den Amsteldijk. Aanleiding tot de staking zou zijn een loongeschil. De stakers zijn aangesloten bij de „Federatie" en de „Algemeene". VROUWELIJKE ONTVANGER. In dienst van een polder. Bij de Kroon was in beroep gekomen mej. O. M. G. van Teeffelen te Maasbommel tegen het besluit van Ged. Staten van Gel derland, waarbij is vernietigd het Geërfden- dagfc:sluit van den dorpspolder Maasbom mel, houdende haar benoeming tot ontvan ger van dien polder. Ged. Staten hadden dit besluit genomen uit overweging, dat een vrouw volgens de be palingen van het reglement op het beheer der rivierjwldeers in de provincie Gelder land niet tot ontvanger benoembaar is. De Kroon heeft thans beslist, dat geen be paling van dat reglement de benoeming van een vrouw tot ontvanger uitdrukkelijk ver biedt, zoodat Ged. Staten ten onrechte he' benoemingsbesluit hebben vernietigd. VOOR EEN ACTIEVE HANDELS POLITIEK. Gistermiddag heeft te Eindhoven op ini tiatief van de Kamer van Koophandel te Til burg een bijeenkomst plaats gehad van de negen Noordbrabantsche en Limburgsche Kamers van Koophandel, welke ten doel had bij de regeering aan te dringen tot het riemen van maatregelen ten behoeve van ac tieve handelspolitiek. De vergadering nam een resolutie aan, waarin aangedrongen wordt om niet alleen maatregelen te nemen van tijdelijken aard, zooals deze thans door de regeering zijn voorgesteld, maar over te gaan tot blijvende maatregelen in den vorm van verhoogingg van invoerrechten, terwijl bovendien werd aangedrongen op het ver krijgen van een onderhandelingstarief met het buitenland. Bovendien is besloten, dat deze resolutie, alsmede een kort verslag van de vergadering toegezonden zal worden aan de leden vaa de Staten-GeneraaL

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9