Aqmda Binnenland WeetAeeidu tycMiHciaai ïlieuws Sloomwasscherij „DE VALK De Lange de Moraaz Alkmaar Brandvrije Kluisinrichting Safe-loketten te huur.__ T^UXitn. KATER alk maad MIEtNT£§ het kanaal kolhorn- schagen. egmond-binnenv(t^ heiloo. m Zaterdag 7 November. 2 uur, 't Gulden Vlies, Kindermiddag van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De on tembare vrouw (rom.), 2. Harten in bal lingschap (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Senor Americano (wild-West-drama); bo ven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Harold, kijk uit (kom.); voor eiken leeftijd. 8 uur, Bioscoop 't Gulden Vlies: _Pr,v*" Secretaresse (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, op treden Daan Pool. Zondag 8 November. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van 1. De ontem bare vrouw (rom.), 2. Harten in balling schap (rom.); boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Senor Americano (wild-west-drama)boven I4 jaar In Victoria-Theater van 2 uur nam. at doorloopende voorstelling van Harold, kijk uit (kom voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Bioscoop-theater Harmonie, hoofdnummer Nachtvogels (rom.) Toegang boven 18 jaar. 3 en 8 uur, Bioscoop 't Gulden Vlies: Pn- vé-secretaresse (rom.); voor eiken leeftijd. Te Schermerhorn in Amicitia opvoering van Vlindertje. Bij A. van Ham te Oterleek, uitvoering gynmastiekvereeniging. 7 uur, café Jb. Groot te Koedijk, prop avond Staatspensionneering; opvoering „De Opgaande Zon" door „De Roos", sinds een week voor de Finsche kust gelegen heeft, is bij Sideby gezonken. Het schip had een lading van meer dan 70.000 Liter gesmokkelde drank aan boord. Of de bemanning gered is, kon nog niet worden vastgesteld. HET SKLAREK-PROCES. Bij het begin van de zitting van gisteren /an het Sklarek-proces heeft de verdediger Kurtzig de rechtbank de z.g. „zwarte lijst" overlegd. Hij stelde voor een aantal getui gen hierover te hooren, waaruit moet blijken dat de zwarte lijst door den overleden direc teur van de K. V. G. Kieburg aangelegd is met het doel voorkeur te geven aan bepaalde personen voor leveranties. Volgens aanwij zing van Kieburg zouden deze klanten niet genoemd worden, hetgeen tot gevolg had dat zij hun rekening niet of zeer langzaam be taalden. De Sklareks hadden bij overnemen van de K. V. G. dit systeem eveneens over genomen. Als getuigen worden o.a. Burge meester Scholz en zijn vrouw, de stadsarchi tect Adler en de vroegere opperburgemeester Boess en zijn vrouw genoemd. De namen van deze getuigen zouden op de lijst voorko men. De behandeling van de zaak werd daarna tot Dinsdag verdaagd. JOODSCHE STUDENTEN IN POLEN AFGERANSELD. (v' 20 gewonden. Vrijdag is het te Warschau opnieuw tot bloedige botsingen gekomen tusschen natio naal democratische studenten en Joodsche studenten, welke, volgens de Poolsehe lezing, door de laatsten zouden zijn uitgelokt. Op het plein van de universiteit, waar de Poolsehe studenten Joodsche lectoren den toegang tot de gehoorzalen beletten. Daarbij werden talrijke ruiten ingeslagen. In totaa: werden 20 studenten gewond. Dertien moes ten onder medische behandeling worden ge steld. Een groep tot bloedens toe afgeranselde Joodsche studenten kwam in het Sejmge- bouw, waar zij bij de Joodsche fractie een aanklacht indienden. Tijdens de kloppartij werd ook de toevallig passeerende echtgenoote van den rector der universiteit Lukasewicz, waarschijnlijk door een politieagent mishandeld. De colleges zijr. tot einde dezer week afgelast. De Joodsche fractie heeft een interpella tie ingediend, waarbij bescherming wordt ge- eischt' voor de Joodsche studenten. In de in terpellatie wordt er o.m. op gewezen dat Joodsche studenten ook door politie-agenten werden mishandeld. GROOTE BRAND IN DE HAVEN VAN NEW YORK. De „Statendam" slechts weinig beschadigd. Vrijdag is te Hoboken ten gevolge van een grooten brand een uitgebreide aanlegsteiger, welke een waarde heeft van rond een hal!! millioen dollar, verwoest. De brand deelde zich mede aan het Nederlandsche stoomschip „Statendam", doch het vuur aan boord van dit schip kon spoedig worden gebluscht, na dat de Statendam was versleept. De schade, welke de Statendam heeft geleden, is slechts gering. (De redactie van het persbureau Vaz Dias heeft zich Vrijdagavond tot de Hollanc Amerika Lijn te Roterdam gewend. Te Rot terdam was echter nog geen enkel bericht van den brand op den „Statendam" ontvan gen. Men neemt daarom aan, dat deze niet van beteekenis kan zijn geweest. De „Statendam" moet vandaag van New York naar Rotterdam vertrekken.) HET ONGEVAL OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE WEMELDINGE. De aangeredene overleden De heer J. Vleugel, die gister bij het onge val op den onbewaakten overweg te Wemel dinge, waarbij een vrachtauto door de motor tram uit Goes werd gegrepen, gewond werd is in den afgeloopen nacht aan zijn verwon dingen overleden. De man laat een weduwe met 9 kinderen achter. De toestand van den bestuurder van den vrachtauto, de heer J V eehoek, is redelijk wel. Een gerechtelijk on derzoek heeft uitgewezen dat den bestuurder van de motortram geen schuld tra* DE MOORD TE GORKUM. Het slachtoffer van een roofmoord. Uit het politie-onderzoek naar het drama te Gorkum, is komen vast te staan, dat no taris W. J. Courrech Staal het slachtoffer van een roofmoord is geworden. Het is zoo goed als zeker, dat de moord Donderdag avond vóór half elf is geschied. In verband met het onderzoek zijn gister te Gorkum in den loop van den dag aangekomen de neer L. van Ledden Hulsebosch, politie-scheikun- dige, die op weg was naar Veendam en per radio werd verzocht zich naar Gorkum te wilen begeven, en voorts dr. Hulst en dr. as. Gisteravond te zes uur had de politie nog geen enkel spoor gevonden, dat een aanwij zing in de richting van den dader zou kun nen zijn. Hedenochtend zal de sectie op het lijk worden verricht. Vermeld kan nog worden, dat de nachtvei- ligheidsdienst Donderdagavond en in den loop van den nacht op de gewone tijden het huis heeft gecontroleerd, doch niets vreemds ïad bemerkt, Aan het relaas van het Hbld. ontleenen wij nog het volgende: De vermoorde werd 9 Dec. 1888 geboren, was in den mobilisatietijd adj.-inspecteur der registratie te Zwolle en werd 7 Mei 1927 be noemd in de functie die hij tot nu toe in Go- rinchem bekleedde. Als notaris had de heer Courrech Staal geen drukke praktijk. De vermoorde behoorde politiek tot de uiterste linkerzijde, noemde zich S.D.A.P.-er, doch was in zijn ideeën zeer dicht tot het communisme genaderd. Hij was voorzitter van de Vereeniging voor Algemeene Geeste lijke Ontwikkeling. Juist Donderdagavond zou hij een verga dering van deze vereeniging presideeren, waarin dr. Koning uit Utrecht zou spreken. Deze vergadering is intusschen afgelast. De echtgenoote van den notaris woonde met de beide kinderen in Den Haag, waar de notaris eiken Zaterdag het weekend door bracht. Vroeger had hij een huisbewaarder, doch reeds lang verbleef de notaris 's nachts alleen in zijn woning. Als notaris werd de heer Courrech Staal als zeer correct geschilderd en er wordt door bevoegden beweerd, dat het kantoor trouw aan zijn financieeie veplichtingen voldeed. In nken, rakende zijn praktijk, was hij vlot. Zoo was hij ook in den omgang gemoe delijk en joviaal. Het personeel op het kantoor bestond uit een klerk en een schrijfster en een zeventien jarige dag-dienstbode, wier ouders een bak kerij hebben juist tegenover het huis van den vermoorde, zorgde voor het huishouden. Na Donderdagavond gedineerd te hebben in een restaurant is de heer Courrech Staal huiswaarts gekeerd. Een dame, in de buurt woonachtig, passeerde tusschen zeven en acht uur het kantoor, waarin licht brandde. Op de stoep tegen den voorgevel stond een oud heerenrijwiel, waarvan zij bij de politie een vrij goede beschrijving kon geven. Te kwart over achten bleek dit rijwiel verdwe nen. Als gewoonlijk kwam de dienstbode gister morgen half acht met den huissleutel in de woning. In de keuken gekomen bemerkte zij, dat de achterdeur openstond. Bij haar verde ren tocht door het huis bleek ook het bed van den notaris niet beslapen te zijn ge weest. Daar zij geen sleutel van de kantoor lokalen had en onraad vreesde, ook omdat zij meende de deur der brandkast in het half donkere vertrek te zien openstaan, waar schuwde zij den notaris-klerk, den heer Neet, die, na opening van het kantoor, den doode vond en de politie verwittigde. Commissaris W. v. d. Marei begaf zich di rect naar de Burgstraat, weldra gevolgd door den hoofdagent-rechercheur Van Buchen. In het kantoor gekomen vonden zij het lijk. Men vermoedt dal de notaris, zittend aan zijn schrijftafel met een pen in de hand, is opgestaan en dat na een worsteling zijn be zoeker hem op het hoofd heeft geslagen, waardoor de dood intrad en de val ontstond. Noorderhade 67-68, Tel1209 behandelt Uw wasch reed» vanal 15 ei. p. k.g. Vraagt prijscourant. gevraagd, hoe hij aan het automatische pistool kwam, dat zij bij fouilleering op hem gevonden hebben. Dijkmans antwoordde echter slechts, gelijk op alle andere vragen! „Da' 18 mi,n zaak". Ook weigerde hij inlichtingen te geven over de herkomst van de werktuigen, welke bij hem aan huisgevonden zijn. Verder is nog vastgesteld, dat in zijn vroege re woning aan den Vlaardingschedijk te Schie dam op verschillende plaatsen schietgaten wa ren aangebracht. Dijkmans was stellig voorne mens zich op leven en dood te verzetten tegen de politie. Hij trachtte de recherche ook op een dwaalspoor te brengen, want zoo spoedig hij vermoedde, dat zijn verblijfplaats ontdekt was, vluchtte hij zeer snel en bezorgde zijn goederen op meerdere plaatsen tegelijk. Toch wist hij de recherche niet te ontgaan en toen de politie eenmaal wist, dat de gezochte zich aan den Groene Hilledijk schuil hield, wachtte zij hem daar op, zoodat dezer dagen de Arrestatie kon worden verricht toen Dijkmans zijn wo ning verliet. HET GEVAAR VAN VUURWAPENS. Een vrouw door het onverwachts afgaan van een revolver gedood. In een café in de omgeving van de Bemuur- de Weerd te Utrecht was Donderdagavond omstreeks acht uur een groepje jongelui in de gelagkamer, waaronder een 26-jarig werkman, die kort geleden in Amsterdam een browning had gekocht. Toen het gesprek onverwachts op vuurwapenen kwam, toonde de jongeman zijn vrienden vol trots zijn nieu we aanwinst, een klein model browning. In het gesprek werden ook de waard en zijn 34- jarige vrouw betrokken, toen eensklaps tot aller ontzetting het wapen afging en de ko gel de waardin in de borst trof. De vrouw- was vrijwel onmiddellijk dood. Na aankomst van de politie werd het geval gereconstrueerd en werden eenige opnamen gemaakt. De da der, die zeer verslagen het verhoor onder ging, is in voorloopige hechtenis gesteld. BRANDEN. In de synagoge te Leiden. Vrijdagmiddag ongeveer kwart over twee is brand ontstaan in de synagoge der Neder- landsch-israelietische gemeente te Leiden, welk gebouw is gelegen op den hoek van het Leeuwendaal en de Korevaarstraat. De brand is ontstaan doordat een lange pijp van de kolenkachel, die was aangemaakt voor den dienst van gisteravond, met de houten zolde- WAT DE POLITIE VOND IN DIJKMAN'S WONING. Schietgaten ter verdediging. Wij meldden reeds, zegt de Tel., dat de in breker A. Dijkmans, die in December 1929 uit de strafgevangenis te Scheveningen was ont vlucht, in het begin van deze week door de centrale recherche alhier is aangehouden. Bij zijn arrestatie werd een huiszoeking verricht in zijn woning aan den Groene Hilledijk en hierbij is wel duidelijk gebleken, dat een zeer gevaar lijk heerschap in handen van de politie is ge vallen. Dijkmans had namelijk zijn „beroep" van inbreker wel zeer serieus opgevat; in zijn woning werd o. m. aangetroffen een uiterst zorgvuldig ingerichte en oogenschijnlijk on schuldig uitziende koffer, waarin zich snijbran ders en cylinders zuurstof alsmede acetyleen- gas bevonden. Tevens vond de recherche in dezen koffer instrumenten om brandkasten te openen, welke instrumenten vermoedelijk ver vaardigd zijn volgens de aanwijzingen van Dijk mans zelf. De instrumenten moeten dienen om de platen, waaruit de brandkasten zijn samen gesteld, uit elkander te splijten. Het is name lijk bij onderzoek gebleken, dat de constructie van een der instrumenten het mogelijk maakt door toepassing van een oliepomp een kracht uit te oefenen van 60.000 kilogram. Het toestel moet tusschen de zijkanten van de brandkasten worden ingeschoven, waarna men door middel van de pomp het werktuig kon uitzetten, zoo dat de buitenwanden van de kast uitgeduwd worden. Verder werd in de woning van Dijkmans nog een linnen tent gevonden, welke moest dienen om Dijkmans en zijn handlangers bij hun werk behulpzaam te zijn. Wanneer zij namelijk van den snijbrander gebruik maakten, wenschten zij zich voor nieuwsgierigen van buiten af ver borgen te houden en daarvoor benutten zij de ze tent, welke om en over de te bewerken brandkast kon worden geplaats. Verder heeft men nog gevonden een map van de brandkas- ten-firma Lips, waarin gegevens waren opge somd benevens afbeeldingen van brandkasten, welke na inbraken waren geforceerd. Ook ge vonden leerboeken voor metaalbewerkers wij zen er op, dat Dijkmans zich op de hoogte wil de houden van de nieuwste werkwijzen. De recherche heeft bii het verhoor Dijkmans was, Sprong onmiddellijk gekleed te water en bracht de vijf passagiers op het droge Eén van de passagiers had ontvellingen aan gezicht en handen opgeloopen. Het verkeer ter plaatse ondervond een paar uur belang rijke vertraging. Motorrifwiel over den kop. Een doode. Tusschen Halfweg en Sloterdijk is gister middag een motorrijwiel, dat zich in de rich ting van laatstgenoemde plaats voortbewoog tengevolge van een breuk in de voorvork over den kop geslagen. De bestuurder kwam met den schrik vrij, doch zijn 27-jarige broer werd in zorgwek- kenden toestand opgenomen en per auto naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam ver voerd, waar hij eenige uren later is overle den. DE MOORD OP DEN CHINEES. Het onderzoek in zake den sluipmoord op den Chinees heeft tot dusverre nog geen na der resultaat gehad. De bevolking van de lo gementen noemt geen namen, doch heeft wel eenige aanduidingen op groepen gedaan. E>eze waren onbruikbaar wegens haar vaag heid. De justitie heeft eenige medici als deskun digen aangewezen in verband met de schou wing. Uit het onderzoek is gebleken, dat de sluip moordenaar hoogstwaarshijnlijk in een kel dertrap op zijn slachtoffer heeft zitten wach ten en daar plotseling is opgedoken. Geble ken is dat het automatisch pistool de hulzen rechts uitwerpt. KORTING OP UITKEERINGEN UIT HET GEMEENTEFONDS. Het bestuur der Vereeniging van Ned. Ge meenten is eenstemmig tot het besluit geko men, zich naar aanleiding van het ontwerp van wet tot tijdelijke korting op de uitkee- ring per inwoner uit het gemeentefonds, te richten met een adres aan de Tweede Ka mer. De hoofdstrekking van dit adres zal zijn, dat het zich nadrukkelijk keert tegen het karakter van het wetsontwerp, tegen de me thode van wetgeving, toegepast in dat ont werp, in zijn verhouding tot de Landswetge- ving in het algemeen en de wet op de finan cieeie verhouding tusschen het Rijk en de ge meenten in het bijzonder. BRANDSTICHTING? De marechaussee te Nieuwolda (Gr.) heeft den landbouwer P., wiens boerderij is af ge-' brand, ter beschikking van de justitie te Win schoten gesteld. HAZARDSPEL. Een belangrijke aanhouding. Op de Donderdag te Druten gehouden jaarmarkt hebben eenige personen uit Am sterdam een soort hazardspel gespeeld met behulp van 2 notedopjes en een balletje. Een van hen vertoonde dit spel, terwijl drie hand langers belangstellenden aanspoorden mee te doen. Zij die dit deden verloren strijd en zet hun inzet, met gevolg, dat bedragen van 60, 40 en 10 werden verloren. Na af- oop van de jaarmarkt vertrokken de heeren per auto in ae richting van Tiel. Op vezoek van den burgemeester van Druten heeft de politie alhier aan het veer over de Waal den auto, waarin de mannen zaten, aangehou den. Het bleken beruchte personen te zijn Na door den commissaris van politie te zijn verhoord werden ze alhier opgesloten. Het waren A. K., Th. J. H. S., J. E. en H. M. al len te Amsterdam. ring van de vrouwengalerij in aanraking was gekomen, althans deze in vlammen had ge zet. In den aanvang liet de brand zich ernstig aanzien, doch dank zij de activiteit van een politie-agent en hets poedige optreden van de brandweer, was men den brand vrij spoe dig meester. De brandende kachel had men naar buiten weten te krijgen. De wetsrollen en de kostbare zilveren voorwerpen, die de synagoge bezit, konden in veiligheid worden gebracht. Er is veel waterschade door het ge- heele gebouw en de vrouwengalerij is ernstig beschadigd. Verzekering dekt de schade. Een ernstig gewonde. Toen zekere L. uit Etten ten huize van den arbeider v. d. G. te Prinsenhage bezig was een motor te repareeren, vloog deze plotse ling in brand. De vlammen deelden zich me de aan L. Een dochter van v. d. G. doofde met enkele emmers water het vuur. Inmiddels had ook de woning vlam gevat. Huis en in boedel, welke niet verzekerd waren, gingen geheel verloren. Een paard, dat ernstige brandwonden had gekregen, moest worden afgemaakt. L. werd deerlijk verbrand naar het ziekenhuis vervoerd. VERKEERSONGEVALLEN. Man doodgereden. Gistermiddag is de 63-jarige A. Leys uit Fijnaard door een passeerenden vrachtauto aangereden. De bestuurder wilde de tram rails ontwijken en hield daardoor te vee! links. Het slachtoffer werd tegen den gronc geslingerd en bleef bewusteloos liggen. De dood trad spoedig in, zoodat de ontboden ge neesheer geen hulp meer kon verkenen. Auto met vier personen te water Allen gered. Gistermorgen reed op de Meeren, te Vleu ten, uit de richting Harmeien een auto, be stuurd door den heer J. A. Evera, uit Den Haag, en uit de richting Montfoort een per sonenauto, bestuurd door den heer H. v. E Precies op het kruispunt bij café Huigen reed de heer v. E. den auto van den heer Evera aan. Deze reed met zijn auto, waarin vier personen zaten, in den Ouden Rijn. Een zekere Peek, die in de buurt aan het werk naar waarnemingen, verricht in den van 7 November. morgen Medegedeeld door het Kon. Nederi u Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767 1 Hernösand. raM- te Laagste barometerstand 735.1 Reykjavik. te van 8 Verwachting, geldig tot den avond Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke t Zuidwestelijke of westelijke wind; hajf November: Zwakke t Zuidwestelij zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnv°t eenige regen; zelfde temperatuur. inkomsten en uitgaven van het Zuider^T fonds voor het dienstjaar 1932 den op aangegeven gronden dringend verrok al datgene te verrichten wat er toe kan te. dragen, dat de voltooiing van den afsJtó wordt opgeschort totdat de positieve;^] taten van het bovenbedoeld onderzoek fc^j zullen zijn. DIENSTWEIGERAARS NAAR VEENHUIZEN. Naar de Leeuwarder Courant verneemt, bestaan er plannen om in de barakken van de rijkswerkinrichting Veenhuizen I dienstwei. geraars onder te brengen. Men is reeds bezig deze barakken daartoe in gereedheid te brengen. BURGERS DIERENPARK TE TILBURG. Enkele weken geleden heeft de Raad van Tilburg op ietwat geheimzinnige wijze een gedeelte van het buitenverblijf De Waranda, gelegen aan den Bredaschenweg, op een af stand van 3 K.M. der stad. aangekocht. Voor een oppervlakte van ruim 9 H.A. werd aan den eigenaar, den heer B. Verbunt, de som betaald van 27.000, Over de bestemming van het terrein werd in het openbaar met geen woord geiept. Uit een aan den Raad toegezonden vow- stel blijkt thans, dat B. en W. het terrein al reeds weer hebben verkocht aan den eige naar van Burgers Dierenpark te Arnhem, die er een soortgelijke inrichting van wil maken als de Amhemsche. De gemeente zal echter een bedrag van 30.000 tegen lage vente aan hypotheek verkenen, welke in dettvg jaar moet zijn afgelost. Daartegenover verplicht de heer Burgers zich om gedurende al dien tijd het park behoorlijk niet dieren bezet te houden. Voor de gemeente komt het finan cieel neer op een bedrag van ruim f 250 per jaar, gedurende den tijd van aflossing. De opening wordt verwacht op 1 Juli as INVOER IN FRANKRIJK. Tot 1 Januari geen stieren, vaarzen en varkens. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonische mededeeling van den Rijkslandbouwconsulent te Parijs, de contingenten, vastgesteld voor de periode 1 October3e December a.s. voor den invoer in Frankrijk van stieren, vaarzen en varkens, zijn bereikt. Invoer van dit vee wordt tot 1 Januari a s niet meer toegestaan. Nog meer beperking. Het Wolff-bureau verneemt nog, dat de Fransche regeering van 10 November af ook den invoer van ham, gevogelte, duiven konijnen en eieren zal stopzetten. Het con tingent, berekend naar den gemiddelden in voer in November en December der laatste vijf jaren, is bereikt. BESTELLINGEN VAN AANGE- TEEKENDE STUKKEN. De sedert geruimen tijd op proef toe gepaste bezorging van aangeteekende stukken aan huis wordt definitief in gevoerd. Over het algemeen worden de aange teekende stukken in de daarvoor aan gewezen gewon, briefpostbestellingen opgenomen. Stukken voor busrechthou ders worden slechts op verzoek in de bestelling opgenomen, terwijl ook aan verzoeken tot niet-bestelling en behoud van de gelegenheid tot afhalen kan worden voldaan. GASVERGIFTIGING IN DE KERK. Tijdens den dankavond, welke Donderdag is gehouden in de gereformeerde kerk te St. Annaparochie, voelden verscheidene kerk gangers zich onwel worden. Enkelen ge raakten buiten kennis. De voorganger, ds. Koster, zag zich genoodzaakt den dienst te onderbreken. De bedwelmden heeft men naar buiten gebracht. Vermoedelijk is de bedwel ming het gevolg geweest van het ontsnappen van gas uit de lichtleiding. Nadeelige gevol gen voor de betrokkenen zijn uitgebleven. DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. Verzoek om opschorting. De Vereeniging van belanghebbenden bij de nevenbedrijven der visscherij, welke schade lijden bij de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee, gevestigd te Amsterdam, heeft zich tot den minister van waterstaat gericht met een adres, waarin zij naar aanleiding van de memorie van toe lichting nopens de ontwerp-begrooting van FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van P. Scheeringa Dzn., veehouder te Beets (N.H.), R. C. mr. H. M. Fruin, cur. mr. C. Smal te Alk maar; van Jb. Slikker, Burger Nieuwland t» Texel, R. C. mr. A. M. Ledeboer, cur. mr. A Schenkeveld te Alkmaar en van Nicolaai w Meurs, handelaar in radio-artikelen te Hoe» R. C. mr. J. Krabbe, cur. mr. A. Prins, Ik Men schrijft aan de N. R. Crt.: Er gaan te Schagen stemmen op o® 'e men tot opschorting van de z.g. kanalenplannen, speciaal wat betreit 4e standkoming van het kanaal Kolhorn— c gen. Het gemeentebestuur heeft aan t***1* dene plaatselijke vereenigingen verzoen oordeel over deze zaak kenbaar te ma Schagen zelf is men er van overtuigd da gemeenteraad voor opschorting is, zulk» band met den slechten financieelen '°Ueja. der gemeente, welke de mogelijkheid to ling van het belangrijke subsidie, hetwe gen ten behoeve van het kanaal K° Schagen beschikbaar stelde, zeer erns gevaar heeft gebracht, zooal niet onino gemaakt. Donderdag had in het café Ape'd00^^, overstaan van notaris Roos de verkoop^ van 3 perceelen weiland van den heer del. H wefd Het eerste perceel, groot 1.44.35 - 0( in bod gebracht op 3100; het e' jr0ot 2.47.50 H.A., op 5500; het derde, 2.05.35 H.A., op 4100. In combina" dus het totaal op 12.700, welk bod ni jjjO verhoogd en bij afslag werd gemijnd op door de hypotheekhouders. Ds. Eilerts de Haan ve De hoop dat ds. D. Eilerts de Haan Gemeente en de Vereenigingen ®.'^jster nemen, is niet bewaarheid, daar hij 8 j pe- Den Haag is vertrokken, waar 0ieUv8 cember bij familie zal logeeren, to home gereed is. «koffj Het heengaan is nog onverwac i - e<tie Zooals bekend, was ds. Eilerts e behandeling van een medicus en r- veld te Alkmaar oordeelde het ,^0'' c0 dadelijk vertrok omdat zijn patit-n gf i lige natuur heeft en het beste was

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2