Roofoverval op de Boerenleenbank te Schipluiden. De moord te Goriochem. SPORT EN WEDSTRIJDEN De daders me! tienduizend yulden ontkomen. Ongeveer kwamen zijn verklaringen op het Vf H^ha^ongeveer twee jaar geleden een 'Je achter op zijn rijwiel meegenomen aar Biijdorp, nadat hij haar „lekkers" had beloofd. Het meisje schatte hij op 8 jaar en hii wees een lengte aan van 1.40 M. In Blij- 50Jrp had hij het meisje in het gras geworpen en haar t'e kee' dichtgeknepen en toen bleef het liggen- de vraag of het meisje dood as, antwoordde S.: Neen, niet heelemaalik ben nog een bper terug wezen kijken Het leefde toen nog wat want het bewoog de vingers nog iets en had'de c°gen °Pen. Voorts demonstreerde S. tot tweemaal toe houding, waarin het meisje lag, toen hij het verliet, nadat hij het zcoals hij be weerde „op haar kant" had gelegd. Beide keeren nam S. precies dezelfde hou ding aan. Toen hem daarop de pertinente vraag werd gesteld of hij dus' de moord in Biijdorp had gepleegd, antwoordde hij nadrukkelijk: Ja! Op dat moment barstte hij plotseling in een huilbui los en was een flauwte nabij. Toen hem een glas water was toegediend en hij weer tot bedaren was gekomen, riep hij: Maar dien moord in BÜjdorp heb ik niet gedaan Op de vraag waarom hij dan dat verhaal deed, antwoordde hij, dat het „in hem zat" en dan moest het er uit. Hij had het beeld van het meisje dikwijls voor zich en dan werd hij zenuwachtig. Een dergelijk beeld had hij ook meermalen van zijn gestorven zuster, die aan hersenvliesontsteking was overleden. Verdachte kwam andermaal onder den in druk. Hij kreeg als 't ware medelijden met zichzelf en vroeg met een smeekend gebaar: Kunnen ze me dan niet beter maken? De burgemeester zei daarop: Jawel, in een gesticht! Dat klonk verdachte blijkbaar als het al lerergste in de ooren. In een gesticht wilde hij onder geen beding. Zijn ouders verklaarden later, dat hij thuis nooit over den moord in Biijdorp had ge sproken en dat zij het er in zijn bijzijn ook nooit over hadden gehad. Hij kwam soms om 7 uur soms om 10 uur thuis, maar zij meen den zich te herinneren, dat hij op den avond van den moord thuis was geweest. Zijn wo ning is slechts 10 minuten fietsen van de plaats van den moord verwijderd. Een belangrijke aanwijzing acht men de omstandigheid, dat S. verschillende details beschrijft, die hij niet uit krantenverslagen kan hebben vernomen, doch die overeenkom stig de vastgestelde feiten zijn. Voorts vertoont de mishandeling van het 7-jarig jongetje A. G. merkwaardig veel over eenstemming met den moord in Biijdorp. Ook A. G., die door S. reeds naar de keel was gevlogen, was zeker 't slachtoffer van den onverlaat geworden, als niet juist op tijd G.'s moeder, gewaarschuwd door G.'s vriend je, ten tooneele was verschenen. En dan werd tenslotte nog door S. bekend, .dat hij ruim twee jaar geleden dikwijls een bruin manchester pak droeg. Zcoals gemeld, heeft A. S. tegenover in specteur Beekman zijn verklaringen herroe pen, doch bij zijn vertrek naar het huis van bewaring heeft hij opnieuw een volledige be kentenis afgelegd. Toen hij het raadhuis ver liet,.huilde hij: Nou moet ik in de gevangenis of in een gesticht! En op het moment, dat hij in de auto stap te hoorde men hem mompelen O, o, ik draai er niet meer uit! Bij het verhoor van verdachte is onom- stootelijk komen vast te staan, dat hij een ernstig psychopaat is en dus in een inrichting thuis behoort. Zeer waarschijnlijk zal hij dienovereenkomstig worden veroordeeld. A. S. heeft nog meer op zijn geweien. Zaterdagmorgen vervoegde zich op het raadhuis te Overschie een meisje, dat kwam verklaren, dat zij uit het portret van A. S. in het „Nieuwsblad" den man had herkend, die kort geleden in de buurt van Biijdorp met blijkbaar minder eerbare bedoelingen op haar af was gekomen. Zij had hem echter weten te ontvluchten. Zeer belangrijk in haar verkla ring was: dat A. S. bij die gelegenheid een Manchester pak droeg. Een brutale roofoverval heeft Zaterdag avond te Schipluiden plaats gehad, waarbij den daders een bed-ag van on ;<veer 10.000, bijna geheel bestaande uit bankpapier, in handen is gevallen. De kassier van de Boerenleenbank te Schipluiden, de heer H. van Velzen uit Delft, houdt o.a. op Zaterdagavond zitting Het kantoor der bank is gevestigd aan de Tram- kade en is aangebouwd aan de woning van de wed. van Adrichem. Het bestaat uit een wachtkamer, eentu sschenkamer en het eigen- iijke kantoor, waai de kassier zitting houdt. e clieuten der bank worden daar door den «cassier ontvangen achter een tafel. Tusschen Aa-.^l u en de W0ll'ng van de wed. van A ?!mibestaat *€en verb nding. heeft n'Mif bezoeker vóórdat de aanslag jarige Corn .keelt de ongeveer 25- Wed van Adbrh zoon van de zocht Er zaten^aLi ,?1 r van V"l2e" be- de'ijk tusschen 21 en 30 vnermoe' kamer. ,aar- m de wacht- wi^wim^n dezer dï'mT ve"rokken toor binnen en begon e'en gesprek ™t <ien kassier Spoedig daarop versWn een fietde pusoon en samen zijn zij den heer Velzen te lilt Em\.„ taïS, S k.ss.er met een hard voorwerp op hS hoofd, lerwiu de ander uit een revolver schot loste Doordat de heer van Velzen met den arm trachtte het schor af te weren gS een kogei door d-n linkerduim en als schamp sjot langs hei jukbeen. Door ïara het hoofd viel de heer van Velzen echte; neer en daar hij, hoewel niet bewusteloos, toch niet in staat was iets tegen de beide over vallers te doen, bleef hij liggen De indringers gingen toen naar de open staande brandkast, waaruit zij een bruin leden wisselloopersportefeuille met bank papier namen en vertrokken. De derde per soon heeft in dien tijd vermoedelijk op den uitkijk gestaan om bij eventueel onraad te waarschuwen of verzet te plegen. Toen de beide mannen verdwenen waren, heeft de heer van Velzen om hulp geroepen en heeft geklopt op den muur, die zijn kan toor van de woning van de wed. van Adri- chem scheidt. De heer Corn van Adrichem, die wel eenig gerucht gehoord had, doch niet had begrepen wat er gebeurde, is toen naar het kantoor gegaan waar hij den heer van Velzen vond liggen. Hij waarschuwde daar op onmiddellijk den burgemeester van Schip luiden, den heer D. J. M. van Gent, en de politie. De beide veldwachters van het dorp waren spoedig ter plaatse, doch de burge meester stelde tevens onmiddellijk de politie van Deift van het gebeurde in kennis. Ook de dokter, de heer dr. E. H. Reynders. werd gewaarschuwd. De overval heeft te ongeveer negen uur plaats gehad en tegen tien uur waren de hoofdinspecteur van politie uit Delft en de inspecteur van de recherche ter plaatse. Dr Reynders had intusschen den heer van Velzen verbonden. Diens toestand was vrij gunstig. Hij heeft eenige slagen op het hoofd ge kregen hij kan niet zeggen, waarmede dit geschiedde en was door het schot, zooals gezegd, aan den duim en in het gelaat ge wond. Hij was vrij kalm en kon van het gebeurde een goed relaas geven zonder evenwel een goed signalement van de beide mannen, die hem hadden overvallen, te kunnen opgeven. Na het eerste verhoor is hii per auto naar zijn woning te Delft vervoerd. Gebleken is, dat een bedrag van ongeveer tienduizend gulden door de beide mannen is meegenomen, te weten twee bankbiljetten van f 1000 oud model, één of twee van f 1000 nieuw model, negen van 300, 40 of 50 van f 10 0,één van f 60, twee van 50 en twin tig van 25 en verder 80 kwartjes in twee rolletjes van 40 stuks. De justitie werd tevens op de hoogte ge bracht van den overval. Nog Zaterdagavond werd met een politie hond in de omgeving gezocht, doch eenig spoor van de daders heeft men tot dusver niet kunnen vinden. De drie mannen waren vermodlijk in grijze costuums gekleed. Hoe zij vertrokken zijn, heeft men tot nu toe evenmin kunnen vast stellen. De overval heeft in het anders zoo rustige plaatsje groote consternatie verwekt Toen het gebeurde in den loop van Zondagochtend bekend werd, verzamelden zich groepjes voor het kantoor om het gebeurde te be spreken. Het kantoor en de woning van de wed; van Adrichem liggen op ongeveer 50 M afstand van de overige aan de Tramkade ge legen huizen. Behalve de kassier en de heer C. van Adrichem schijnt niemand in het dorp iets van de daders te hebben gezien. Het onderzoek wordt door politie en justi tie voortgezet. f 6000 aan bankbiljetten gestolen. Bij 't onderzoek van de politie in de moord zaak te Gorinchem is gebleken dat uit de brandkast een bedrag van 6100 aan bank biljetten is gestolen. Omtrent den moord in Gorinchem kan nog het volgende worden gemeld: Op den avond van den moord is in een lo- kaa tje bij de Vischmarkt een vergadering gehouden van communisten. In verband met deze vergadering heeft een rechercheur opge let, welke menschen deze vergadering bezoch ten en daarbij is het hem opgevallen, dat er zich op het pleintje bij de Vischmarkt een man bevond, die verscheidene malen achter een de toiletinrichting, welke daar staat, be zocht. Deze man v as den rechercheur bekend. Aanvankelijk heeft hij niet veel aandacht aan hem geschonken, maar toen hij later hoorde van den moord op notaris Staal heeft hij een en ander gecombineerd en het is hem geble ken, dat men van de toi'etinrichting uit juist op het huis ,an den notaris kon zien. Hij herinnert zich tevens, dat hij heeft gezien, hoe een man met een fiets bij het huis van den notaris is gekomen. Hij heeft de fiets daar neergezet, daarna belae hij aan de wo ning aan en werd binnengelaten. Wie deze man geweest is, is den rechercheur niet be kend. Er is een onderzoek ingesteld naar den man, die op het pleintje heeft vertoefd, maar die is thans in Gorinchem niet meer te vin den. Een spoor gevonden, dat leid de tot een arrestatie te Woerden. De commissaris van politie te Gorinchem heeft gister het onderzoek onverpoosd voort gezet en deelde gisteravond aan den cor respondent van De Crt. mede, dat reeds een arrestatie heeft plaats gehad in verband met de zaak, en wel te Woirden, doch dat in het belang van het onderzoek verder nog niets naders kon worden bekend gemaakt. Er komen bij de politie vele gegevens bin nen, welke stuk voor stuk nauwkeurig onder zocht worden. Het bericht, dat Donderdag avond een rechercheur een verdacht persoon herhaaldelijk zou hebben gezien in de om geving van de Vischmarkt, moest volgens den commissaris uit de lucht gegrepen zijn. Absoluut onjuist is voorts het gerucht, als zou het slachtoffer zijn gevonden met afge sneden hals. Wel is het lijk ernstig verminkt en bevindt zich een groote, eigenaardige, maanvormige steekwonde aan den linkei- APle telefonische mededeelingen voor het huis van den verslagene bestemd, gaan via het politiebureau. De heer v. d Wal, chef-controleur van de N. V. ..Nachtveiligheidsdienst vertelde h volgende: Hii was met den notaris 0V€r*f" gekomen, dat, indien op het Pant°orva notaris licht brandde h^een volgens af spraak alleen door v. d- W ^V ruiten een kier in de blinden, hij g klopte. Dit klopteeken werd dan door den notaris teruggegeven, of deze liet zich en maakte door spreken zijn aanwezigheid bekend. Ook Donderdagavond was v. d. W. op controle, doch daar er geen licht brandde werd geen teeken gegeven. Ook bespeurde hij verder niets bijzonders. Het geven van afgesproken teekens (ook door middel van zaklantaarns) gebeurt ook wel bij andere bij dezen nachtdienst aange sloten ingezetenen, doch twee en een halve maand geleden had de heer Courrech Staai extra toezicht gevraagd In verband hier mede wordt vermoed, dat de vermoorde voor gevoelens had van een eventueelen overval of iets dergelijks, doch tegenover zijn personeel heeft hij zich in dezen zin nimmer uitgelaten. De heer Courrech Staal was, na eerst van zijn vrouw te zijn gescheiden, met haar her trouwd en hij zou het voornemen te hebben zich te Gorinchem een villa te koopen om er met zijn gezin te gaan wonen. Omtrent de arrestatie te Woerden meldt de correspondent van De Crt. te Woerden nog het volgende: De bevolking werd opgeschrikt door de aanhouding van zekeren S., een boerenarbei der, die pas kort in de gemeente woont. De politie wenschte geen inlichtingen te verstrek ken en ook aan de getuigen is geheimhouding opgelegd, waarschijnlijk in verband met het verdere onderzoek. Men vertelt echter het volgende: Een spoor, dat naar deze gemeente leidde, werd door den inspecteur van politie uit Gorin chem gevolgd tot de woning van S. Deze en zijn vrouw waren niet thuis, doch werden, toen zij van den trein kwamen, gear resteerd en naar het politiebureau geleid. Za terdagavond arriveerden de politiedeskundi ge Van Leiden Hulsebosch en de inspecteur van politie uit Gorinchem die met den burge meester. den heer H. C. van Kempen, een huiszoeking verrichtten. Den geheelen nacht schijnt het onderzoek geduurd te hebben. De verdachte is gistermorgen naar Gorinchem medegenomen De aanwijzingen tegen den verdachte. Omtrent den moord op den notaris Courech Staal te Gorkum kunnen wij het volgende mededeelen. Lit het on- derzoek dat de politie heeft ingesteld is bij bestudeering der stukken op het kantoor van de notaris gebleken dat er eenige aanwijzingen bestonden tegen een zekeren C. S. die tot voor kort te Gorkum woonde en nu in Woerden is gevestigd. Deze aanwijzingen waren van dien aard dat Zaterdagmiddag om- stieeks 1 uur de inspecteur van politie naar Woerden is gegaan, doe.* hij trof S. niet thuis. Om 9 uur Zaterdagavond kwam S. thuis en met medewerking der Woerdensche politie is toen tot arresta tie overgegaan. Intusschen waren ook de heeren v. Ledden Halzebosch en van Tas naar Woerden ontboden, die in de woning van S. een onderzoek instelden, dat tot Zondagmorgen 6 uur neeft ge duurd. Uit het verhoor en het onderzoek is komen vast te staan dat S. in den nacht van Donderdag op Vrijdag om half één is thuis gekomen. S. verklaarde dat hij Donderdag op de fiets naar Rotterdam is geweest en op den terugweg bij Bode graven pech met zijn fiets had gehad. De ketting was er af geloopen en bij het weer omleggen heeft hij zijn vinger be zeerd. S. zou in Rotterdam een melk zaak overnemen, waarvoor hij de vol gende week 1500 gulden noodig had. Hij heeft niemand kunnen aanwijzen noch te Rotterdam noch elders die hem Don derdag heeft gezien. Bovendien heeft hij verschillende tegenstrijdige verkla ringen afgelegd en in verband met een en ander is hij gearresteerd. De commissaris van politie deelt nog mede dat alle verhalen die de ronde doen inzake maatregelen voor veilig heid uit de lucht zijn gegrepen. Gestorven aan hartverlamming. Naar wij vernemen zal C. S., die aan gehouden is als verdachte van den roof moord op notaris Courrech Staal, ver moedelijk vandaag ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie. Bij de sectie op het lijk is komen vast te staan dat den vermoorde zware verwondingen zijn toegebracht met een zwaar voorwerp. De eigenlijke doods- ooi zaak moet echter zijn een hartver lamming tengevolge van den schrik. Het lijk is aan de familieleden vrijgege ven en zal deze week op Westerveld worden gecremeerd. Voetbal. De wedstrijden van gister. Als er een club is, die geweldig boft, dan is het wel Ajax. Dat won de vorige week een moeilijken wedstrijd en zag meteen, dat haar concurrente, de Stormvogels, verloor. Een week later: Ajax wint van Hermes- D.V.S. ende Stormvogels verliezen van 't Gooi! 't Gevolg van een en ander is, dat Ajax vier punten is uitgeloopen op al haar con currenten en dat na acht wedstrijden! Zooals gezegd, Ajax won van H.-D.V.S. 't Werd 4—1, maar tot kort voor het einde stond het nog 2—1 en toen kon er nog van alles gebeuren. Volkers zag echter een gaatje en even later was het 31. En ten slotte werd het nog 41. 't Gooi zorgde voor de verrassing in afd. I. Het ontving Stormvogels en wist maar eventjes met 52 te winnen. De rust ging in met 21 voor de thuisclub en de tweede helft was nog geen vijf minuten oud, toen het reeds 41 was. Beide partijen doelpunt ten nog elk een keer, zocdat de eindstand 52 werd. H.B.S, speelde weer eens een slechten wed strijd en R.C.H., dat op bezoek was, speelde juist weer heel goed. 't Resultaat was dan ock, dat H.B.S. met 50 klop kreeg. Met H.V.V. gaat het verkeerd. K.F.C. mocht haar ontvangen, en aangezien zij 7 keer doelpuntte en de Haagsche er slechts 2 maakte, won de Koogsche club. Sparta en West-Frisia speelden gelijk, wat ons van Sparta meevalt. Reeds in de eerste minuut scoorde Sparta, maar verder was het hopeloos met de thuisclub Nog voor de rust werd het 21 voor West-Frisia, doch Sparta maakte waarachtig nog gelijk (22). Aange zien beide clubs na de rust het net niet meer konden vinden, werden de puntjes eerlijk verdeeld. De stand is hier: Ajax 8 6 2 0 29-14 4 R. C. H. 8 5 0 3 24—17 10 Stormvogels 8 4 2 2 20 16 10 K F. C 8 4 1 3 25-17 9 West-Frisia 8 2 4 2 23-16 8 't Gooi 8 2 1 H. D. V. S. 8 2 3 3 18—21 7 H. B. S. 8 2 2 4 25—28 6 SParta 8 t 3 H V. V. 8 116 18—39 3 In afd. 11 heeft Feijenoord veel meer moei te gehad met H.F.C., dan verwacht werd. Zelfs wist de thuisclub (H.F.C.) het eerst te scoren en tot de rust dezen voorsprong te behouden. Toen echter versnelde Feijenoord het tempo en hoe goed v. d. Meuten ook keepte, hij kon niet verh.nderen, dat de Rot terdammers twee keer doelpuntten. V S V wist in the running te blijven, door Hilversum met 3-1 te kleppen. Rust ging in met 1—1, nadat V.S.V. heel spoedig het eerste doelpunt had gescoord. Na de rust scoorde V.S.V. nog twee keer door goede schoten en dat was het einde. Xerxes stelde teleur, door op eigen terrein met 2—0 van Z.F.C. te verliezen. Tot de rust bleef de stand 0—0 en daarna maakte Z.F.C. een doel puntje, waaraan het in de laatste minuut nog een bijvoegde. D.F.C. ontving A.D.O. en won volgens de verwachtingen met 72. 't Schijnt, dat de Dordtsche ploeg haar vorm weer terugge vonden heeft! De heeren waren tenminste over alle linies sterker en hebben regelmatig gescoord. V.U.C. en Blauw-Wit hebben de puntjes verdeeld, 't Heeft er zelfs op geleken, dat Blauw-Wit zou gaan winnen, want reeds voor de rust had het een 2O-voorsprong. Na de rust gingen de Amsterdammers verde digen en toen kwamen de doelpunten van den anderen kant. De stand is: Feijenoord 8 8 0 0 216 16 V. S. V. 8 6 2 0 18—10 14 D. F. C. 8 5 1 2 26-9 11 Z. F. C. 8 3 3 2 14—15 9 V. U. C. 8 2 3 3 21—16 H. F. C. 8 2 2 4 7—14 Blauw Wit 8 13 4 12—19 A. D. O. 7 2 0 5 13—18 Xerxes 8 1 2 5 10-20 Hilversum 7 1 0 6 924 1 In het Oosten is de slag bij Deventer uit geloopen op een overwinning voor de kam pioenen. Met 2—1 werd Enschede geklopt, waardoor dus weer eens gebleken is, dat Enschede in Deventer moeilijk kan winnen. 't Is geen m041 ie wedstrijd geweest. Men huldigde blijkbaar het idee: „weg is weg" en trapte het leer zoo ver mogelijk weg. Zou immers wel ergens terecht komen Go ahead kreeg het eerste doelpuntje en daarna maakte Enschede gelijk. Na de rust wist Go ahead opnieuw te doelpunten en aangezien Enschede het net niet meer kon vinden, won de thuisclub, die daarmee tege lijk de leiding veroverde. 't Is jammer, dat P.E.C. niet speelde, want dan was er wellicht nog meer teekening in den strijd om het kampioenschap gekomen. Robur, de aangewezen tegenpartij van P.E.C. had echter uitstel gevraagd wegens ernstige ziekte van een der Kressen, zoodat het met minstens 4 invallers had moeten speten, aan gezien de Kressen niet wilde speten in ver band met deze ziekte. Mede doordat P.E.C. dit verzoek om uitstel steunde, kreeg Robur een vrijen dag. Tubantia liet zich op eigen terrein klop pen door Wageningen. 't Werd 34, welis waar niet door fraai spel, maar wel door handigheden. Er werd lustig om beurten ge scoord, zoodat de spanning voortdurend bleef. Vitesse en Heracles speelden zoowaar ge lijk, wat ons van Vitesse geweldig meevalt 't Spel was lang niet slecht, vooral voor de rust werd goed voetbal gedemonstreerd. De rust ging in met 21 en het einde kwam met 22, nadat Vitesse een strafschop had naast geschoten! Z.A.C. verloor thuis van A.G.O.V.V. met 3—1, wat in de lijn der verwachtingen lag en het gevolg van een en ander is geweest, dat de strijd, om de laatste plaats te ont gaan, weer is, zooals dat in het Oosten ge woonte is! De stand is n.1.: Go Ahead 7 5 11 19—11 11 Enschede 7 5 0 2 206 10 P. E. C. 6 3 2 1 158 8 A. G. O. V. V. 7 3 2 2 22—13 8 Robur 6 3 12 17—18 7 Heracles 7 2 3 2 13—18 7 Wageningen 7 2 1 4 12—22 5 Tubantia 7 1 2 4 18—22 4 Z. A. C. 7 12 4 12—18 4 Vitesse 7 1 2 4 1224 4 In het Zuiden de noodige verrassingen Allereerst wist Noad met 30 van Willem II te winnen in een sensationeelen wedstrijd, waarbij maar eventjes drie spelers naar de kleedkamers werden gezonden. Noad was sterker en won verdiend. Deze verrassing was echter niet de groot ste. Immers er zou een andere volgen: P. S. V., dat op eigen terrein niet te kloppen scheen, ontving het zwakke M. V. V. en verloor met 32! Zelfs was de stand op een gegeven moment 30 voor M. V. V., doch toen trachtte de thuisclub op te halen, wat bijna gelukt was. Gelukkig voor P. S. V. deed N. A. C pre cies als haar concurrente. Ze wilde blijk baar de eerste plaats niet bezetten en ging dus naar B. V. V., om met een 6—1 neder laag huiswaarts te keeren! En ook hier was de overwinning volkomen verdiend! Dan won Longa op vreemd terrein van de Valk met 4—1, wat eigenlijk ook een ver rassing is en Eindhoven klopte tegen de ver- wachting in- Bleijerheide, dat thuis anders teel sterk is. Zoodat het Zuiden voor ongeveer 100 verrassing zorgde! De stand is; p. S. V. 7 5 0 2 24—14 10 Eindhoven 8 5 0 3 1816 10 N. A. C. 6 4 0 2 15—15 8 Willem II 7 4 0 3 2214 8 M V. V. 7 4 0 3 17—20 8 N.OA. D. 7 3 1 3 21-15 7 Longa 6 2 13 1712 5 B V. V. 7 2 14 18—18 5 Bleijerheide 6 2 0 4 915 4 De Valk 7 115 12-34 3 In het Noorden heeft Veendam met groote moeite van Alcides gewonnen en daardoor de eerste plaats behouden. Met de rust was de stand nog gelijk (22), doch Veendam scoorde nog 2 keer, terwijl Alcides slechts een keer het net kon vinden. Velocitas liet zich in Leeuwarden niet ver rassen en klopte Frisia volgens de regelen der kunst met 3—0. Be Quick en G. V. A. V. deelde de puntjes door elk drie keer te scoren en Achilles keerde met een 2—1 overwinning op F« V. C. uit Leeuwarden terug. De stand is hier: Veendam 8 7 1 0 287 15 Velocitas 7 6 0 1 33—10 12 Leeuwarden 8 4 2 2 2118 10 Be Quick 8 4 2 2 15—19 10 G. V. A. V. 8 3 3 2 25—20 9 Friesland 8 3 1 4 1425 7 Achilles 9 3 0 6 13—19 6 Alcides 8 2 15 17—21 5 F. V. C. 9 1 2 6 13-23 4 Frisia 9 2 0 7 17—34 4 De uitslagen zijn: Afdeeling I. H. B. S.-R. C. H. 0-5 AjaxHermes D. V. S. 4li Sparta—West Frisia 2—2 K. F. C.-H. V. V. 7-2 't GooiStormvogels 52 Afdeeling II. Xerxes-Z. F. C. 0-2 D. F. C.—A. D. O. 7—2 V. U. C.—Blauw Wit 2—2 H. F. C.—Feijenoord 12 V. S. V.Hilversum 3l1 Afdeeling III. VitesseHeracles 22 TubantiaWageningen 34 Z. A C A. G. O. V. V. 1—3 Go aheadEnschede 21! Afdeeling IV. Noad—Willem II 3—0 P. S. V.—M. V. V. 2—3 BleijerheideEindhoven 1—3 De ValkLonga 14 B. V. V.—N. A. C. 6—1 Afdeeling V. Be Quick—G. V. A. V. 3—3 FrisiaVelocitas 03 F. V. C.—Achilles 1—2 AlcidesVeendam 34 Onze tweede klassers. 't Is maar goed, dat Alcmaria gisteren ge wonnen heeft, want haar beide concurrenten (Haarlem was vrij) wonnen ook D. W. S. ging naar Z. V. V en keerde met een flinke 4U overwinning huiswaarts en H. R. C. dat V. V. A. ontving, klopte deze Amsterdamsche club met 31. De spanning blijft er dus heerlijk in, want Haarlem heeft 3, H. R. C. en Alcmaria 4 en D. W. S. en Bloemendaal elk 5 verliespunten Spartaan deed goed werk, door slechts met 2—3 van W. F. C te verliezen zoodat zij nu al 5 doelpunten gemaakt heeft in 8 wedstrij- den. Wanneer komt echter de eerste over* winning toch! In 2 B zond E. D. O. Zandvoort met een 70 nederlaag naar huis, zoodat de leiders stevig bovenaan staan. Weliswaar blijft Zee- burgia, mede dank zij een 3—0 overwinning op A- F- C. goed volgen, maar Velox, een an dere candidaat, verloor de derby tegen Her cules met 23. B. F. C verloor thuis van T. O. G. met 3—4 en Baarn wist ook a! geen thuisover winning te behalen op D. E. C., dat met een 41 overwinning naar Amsterdam terug keerden. De stand is in 2 A Haarlem 7 5 1 1 25—10 Ui D. W. S. 8 5 1 2 22—10 11' H. R. C. 7 4 2 1 16—8 10 Alcmaria 6 4 2 179 8 Bloemendaal 6 3 1 2 1410 7, Kinheim 8 3 1 4 16—22 7 W. F. C. 7 1 4 2 9—13 6 V V. A. 7 3 4 1018 6 Z. V. V. 8 1 2 5 14—26 4 Spartaan 8 2 6 522 2 De uitslagen zijn: Kinheim—Alc. Victrix 1—4 Spartaan— W. F. C. 23 Z. V. V—D. W. S. 0—4 H. R. C.—V. V. A. 3—1 E D. O.Zandvoort 7O A. F. C.—Zeeburgia 03 Baarn—D. E C. 14 B. F. C.—T. O. G. 3-4 VeloxHercules 23 Andere uitslagen. Wij noteeren nog de volgende uitslagen: 3 e klasse. Assendelft—Zaandijk 04 O. S. V.—Kennemers 31 Q. S. C.Meervogels 31 K. V. V.helder 5—2 4 e klasse. Beverwijk—Vrone 4—2 UitgeestVerkade 51 D. T. S Schagen 71 AhrendsR. C. H. 6—1 HeemskerckW. M. S. O1 ZilvermeeuwenSchinkelhav. 11 ZaanlandiaA. D. W. 6—3 Ree. 2e klasse. Volewijckers IIK. F. C. II O6 D. E. C. II—Spartaan II 66 R. C. H. IIV. S. V. II 3—0 W. F. C. II-Alcm. Victrix II 3—3 BI. Wit III—H. R. C. II 1—3 Res 3eklasse. Meervogels II—Q. S. C. II 0—3 West Frisia II-O. S. V. II 8—2 Alc. Victrix III—Hollandia II 13 Helder II- W F C. III 3—1 Ajax IV-Z. V2 V. II 1-=,!

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7