£uchtvaact LBuitenland n B B B B B B B B Afdeeling 1 2e klasse A N o' Kinheim Haarlem H. R. C. W. F. C. Spartaan Bloemendaal .2 c E o 0-4 2-3 2-2 1-3 V. V, A. 2-0 0-5 4-0 D. W. S. 2-1 0-1 3-0 5-1 Kinheim 4-3 3-5 4 2 1-4 Haarlem 2-1 8-0 2-0 H. R. C. 3-4 3-1 41 0-0 4-1 W, F. C. l-l 2-2 3-3 0-1 Spartaan 0-2 0-1 I-I 2-3 Bloemendaal 2-2 4-0 Alcmaria 8 0 DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De „Ooievaar" te Bagdad. De „Raaf" op Schiphol geland. De „Uil" le Medan. FRANSCH MARINELUCHTSCHIP IN DEN STORM VERONGELUKT. De bemanning gered. DE MAILDIENST LONDEN— KAAPSTAD. Acht 4 motorige verkeerstoe- stellen door de Imperial Air ways besteld- EEN VISSCHERSBOOT BIJ VIGO OMGESLAGEN. De vijf inzittenden verdronken. JONGEN VAN 16 JAAR TER DOOD VEROORDEELD. Wegens moord op zijn tante. C/5 CO INI 6-1 Kinheim door Alcmaria geklopt! Oome Gerrit had wel gelijk, toen hij Vrij dagmiddag pertinent beweerde, dat Kinheim op eigen terrein klop zou krijgen van Alcma ria. Och, wat zou dat Kinheim nu eigenlijk! pNu ja, het had wel van Haarlem gewonnen, maar van Alcmaria! Niks hoor, de thuisclub zou geen schijn van kans hebben. Nu kan het best zijn, dat diezelfde Oome Gerrit met speelkaarten en koffiedik werkt en op de een of andere manier de toekomst kan voorspellen, maar wij waren ondanks zijn be sliste uitspraak lang niet zoo zeker van een overwinning. En vooral, toen wij na een ge zellige rit bij de Pont kwamen en het veld in oogenschouw namen, meenden we, dat de nederlaag van Haarlem te begrijpen was: een heel klein terreintje, vol effect en heel erg hobbelig. Dat moest voor elk elftal, dat op een gewoon, groot terrein gewend is, een han dicap zijn en dus ook voor Alcmaria. En terwijl wij een goed plaatsje hadden ge kregen op het vrij primitief ingericht terrein en de talrijke Alcmaria-supporters zich even eens een staan- of zitplaats hadden veroverd, verschenen, juist even voor tweeën de beide elftallen in het veld en kon het spel begin nen. o Jo Bos raadde weer eens verkeerd, wat later zou beteekenen, dat het een voordeeltje werd, omdat de zon na de rust verdween en Alcmaria dus niet tegen dit licht in behoefde te spelen. En precies twee uur trapt Peere boom af. Onmiddellijk na den aftrap krijgt Alcma ria een vrij trap te nemen wegens duwen in den rug, maar het resultaat is nihil en dan probeert Kinheim, hoe Oudes te passeeren is. 'Het akelig' slappe schot levert dezen echter geen moeilijkhedeen op. Het korte veld maakt, dat beide doelen steeds weer in gevaar verkeeren, en het Kin heim-doel wel het meest. Toch blijven doel punten voorloopig uit, want noch Kinheim, noch Alcmaria brengt er veel van terecht. Alcmaria krijgt het eerst een serieuse kans, maar Bos, die het leer van Peereboom krijgt toegespeeld, wordt vastgehouden, zoodat hij slechts een corner verovert. Deze wordt door Hamstra achtergeplaatst. Dan is even Kin heim in den aanval, maar hoe snel de vleu gelspelers ook zijn, goede voorzetten gever, zij niet, zoodat Oudes slechts een paar keer mag uittrappen. Dan krijgt Bos het leer weer; hij zet voor, de Koning kopt, doch ver naast. Nog eens zet Bos hoog voor, maar nu doet Peereboom precies hetzelfde, wat de Koning deed. Een derde aanval loopt dood op buitenspel van Bos en dan weet Kinheim even het spel te verplaatsen. Het binnentrio is echter lang niet doortastend genoeg, en Ooms werkt ge makkelijk weg. Een vrije trap op het Alcmaria wordt door v. d. Val keurig weggewerkt en doorgegeven naar Rootring Sr., die een goed schot lost, dat gestopt wordt. Er komt echter nog steeds maar geen doelpunt, en een tweetal schoten van Bos vliegen corner, die steeds worden weggewerkt. Blijkbaar moet het eerste doelpunt aan den anderen kant komen, want als Kinheim een vrij trap te nemen krijgt, krijgt de rechtsbin nen een kans, maar Oudes is weer de oude en redt. Een nieuwe aanval der thuisclub volgt, doch de mooie voorzet van links wordt ver naast gekopt. Onmiddellijk daarop zet Ham stra fraai voor en Peereboom schiet hard in. De keeper heeft het leer echter te pakken er. werkt weg. Oogenblikkelijk daarna mist de achterhoede van Kinheim, doch Bos daar op niet bedacht! is iets te laat. Hoewel Alcmaria sterker is, blijft haar spel toch niet boven het zeer middelmatige uit steken, en evenmin weet Kinheim door goed voetbal te doelpunten Beide doelen komer. herhaaldelijk in gevaar, en dat van de thuis club wel het meest, doch een doelpunt blijft maar uit. Bijna heeft Kinheim dan succes, als Len- gers gepasseerd wordt en Oudes onnoodig uitloopt. Hij mist, doch de bal gaat nog juist naast, 't Schijnt, dat dit Alcmaria wakker heeft geschud, want er wordt nu een goede aanval opgezet door Lengers en v. d. Vall en juist, als de kans om door te breken, schoon is, fluit de scheidsrechter voor hands van Kinheim, waarmede hij den overtreder een voordeeltje bezorgt! 't Is echter slechts uitstel van executie, want de vrije trap wordt goed genomen en Bos aarzelt niet, om het leer langs den doel verdediger te zenden! (O1) Er is dan 32 minuten gespeeld. Dadelijk na dit doelpunt wil Peereboom den voorsorong vergrooten. doch zijn kopbal suist naast. Ook Koning krijgt een kans, Iüaa£i.^(euzelt te 13'U' en voor de afwisseling tracht de Kinheim-midvoor met de hand j1 nemen, wat echter ontdeki wordt! Uit de vrije trao forceert de Koning een corner, die door Hamstra achter ge plaatst wordt en dan staat de Alcmaria-ver- dediging een oogenblik raar te schutteren, zonder onheil te veroorzaken echter! Dan valt de Alcmaria linkervleugel weer aan, doch Bos schiet naast en Peereboom en de Koning zijn concurrenten in talmen. Vlak voor het einde krijgt Bos een goede kans van Peereboom en onmiddellijk schiet hij in. De deklat ketst het leer echter weer terug, zoodat de rust met een 1—0 voorsprong voor Alc maria in gaat. Na de thee schijnt het spel iets vlugger te worden; althans het begin is veelbelovend. Weer is Alcmaria een tikje sterker en weer komen er eenige kansen. Een drietal schoten worden echter onschadelijk gemaakt en dan brengt Kinheim eventjes een bezoek aan Oudes. Jammer voor haar, voelt Ooms weinig voor zoo'n bezoek en hij verhindert het bin nentrio dan ook, om Oudes te dicht te nade ren. Toch houdt Kinheim vol en eindelijk heeft 't 'n serieuze kans doch 't felle schot van den rechtsbuiten trapt Kuiper corner, die goed geplaatst, hoog wordt overgeschoten. Als v. d. Vall dan een vrije trap veroorzaakt, komt er weer een kans, doch Kuiper zet zijn hoofd onder de bal en een moment later heeft Bos het leer al, die doorgeeft naar Pee reboom. Deze schiet echter hard in het zijnet Nog eens valt Kinheim aan, maar weer wordt de bal verplaatst en Hamstra kan nu eens weer goed voorzetten. Hoog springt Jo Bos op, doch de keeper pikt het leer nog pre cies onder de lat weg. Hij werkt weg en de Kinheim-voorhoede ontvangt de bal, maar kan Ooms niet passeeren. Hij neemt den rechtsbinnen het leer af, brengt op, zet naar Rootring Sr., die handig met de knikker drib belt en op het goede oogenblik doorgeeft aan Peereboom. En nu doet Peereboom, wat wij al lang gehoopt hadden: hij aarzelt niet er. met een fraai schot vergroot hij den voor sprong. (0—2) Deze tegenvaller beteekent echter niet, dat Kinheim zich verloren geeft. Integendeel, het valt onmiddellijk weer aan, doch Ooms- schijnt de groote aantrekkingskracht van de bal te zijn. En al kan hij even later een aan val niet onschadelijk maken, Oudes toont bij een vliegend schot van den rechtsbuiten, hoe men een doel voor doorboring moet vrijwa ren Bijna maakt Alcmaria dan het derde doel punt, als Hamstra zich door de verdediging heen wringt. Doch Peereboom loopt hem in den weg en de bal wordt naar de Alcmaria- helft getrapt, waar de rechtervleugel van de thuisclub een corner forceert. Deze levert al weer niets op. Beurtelings vallen de elftallen aan en beide voorhoedes vuren eenige schoten af, die geen doel treffen. Totdat Rootring Sr. weer eens een bal krijgt en goed doorgeeft naar Bos, die er dan maar O3 van maakt. Oogenschijnlijk is Alcmaria nu in veilige haven, want wel moet er nog eën kwartier ge speeld worden, doch de voorsprong, niet waar? Ja juist, die voorsprong. Die beteekent, dat geheel Kinheim naar voren trekt, omdat er toch niet meer te verliezen is. En nu volgt nog een spannende laatste 10 minuten, waar in Kinheim gedurig sterker is. Eerst forceert het een corner, die achter wordt geplaatst, dan stopt Oudes een hard schot, even daar na tipt hij een hoog schot tot corner, en al brengen Hamstra en Rootring Sr een paar keer wat opluchting. Kinheim komt terug en Ooms en Kuiper worden zwaar beproefd Met succes doorstaan ze echter de proef en zelfs ziet Ooms kans, om zijn voorhoede een bal toe te spelen. Op 2 M. afstand van het doel ontvangt Peereboom het leer en schiet heel zachtjes tegen den keeper aan! Weer komt Kinheim terug en bijna wordt Oudes verrast door een effectvol schot, doch hij stopt het leer nog juist. Ooms vooral krijgt het nu druk, doch tel kens komt hij zegevierend met het leer te voorschijn. Toch kan hij niet verhinderen, dat een voorzet van links wordt ingeschoten Wel stopt Oudes het schot nog, doch van wegwerken is geen sprake en 3 minuten voor het einde heeft Kinheim het eerste en eenige tegenpuntje gemaakt. Nu wordt het even spannend. Kinheim wil blijkbaar nog gelijk maken en valt steeds weer aan. En Alcmaria verdedigt met man en macht, behalve Bos en Peereboom, die hun eventueele kans afwachten. En die kans komt! Een verre trap van de Alcmaria-verde- diging komt bij Bos terecht, die snel met de bal naar het doel rent en gemakkelijk voor het vierde doelpunt zorgt. (1—4) Dadelijk daarop is het tijd en heeft Alc maria haar tweeden uitwedstrijd gewonnen' grijpelijk, hoe een ploeg als Haarlem door deze club geklopt kon worden. r„n Het spel is nog zeer primitief en de heeren hebben lang geen balcontrole genoeg. Daa - bij wordt er veel te langzaam gespeeld en heel slecht geschoten. Van De ploeg speelt echter heel fair en kan een nederlaag uitstekend verdragen. En een groot voordeel bezit het elftal m - de vecht lust. Nietegenstaande de achterstand toch steeds grooter werd, bleef het geheele elftal zijn best doen en het tegenpuntje was dan ook ten volle verdiend. Alcmaria heeft lang niet zoo goed ge speeld, als het kan. Vooral het tempo ken veel vlugger zijn. Daarbij kwam, dat een paar spelers blijkbaar te bang waren, wat geen wonder is, als men een week te voren een ernstig ongeluk heeft meegemaakt. De verdediging heeft goed gewerkt en al deed men in de eerste helft soms wat vreemd, over 't algemeen was het achtertrio best in staat, om de aanvallen af te slaan. Ooms was wellicht de beste. In de halfline deed v. d. Vall uitstekend werk en ook Rootring werkte goed. Lengers leek ons wat bang, doch kwam er na de rust wat beter in. In de voorhoede was Bos in goeden vorm Ook Rootring Sr. was zijn plaats volkomen waard en Peereboom heeft waarachtig we, slechter gespeeld. Jammer, dat hij te lang zaam is en het gevoel mist, om op het juiste oogenblik te schieten. Hamstra kan veel beter, al heeft hij soms goed voorgezet. Maar zijn corners En Koning mag dan wat onbeholpen doen, hij sjouwt door en zal heusch nog wel eens een doelpunt maken! De overwinning was volkomen verdiend en met vier gewonnen wedstrijden van de zes (w.o. vier uitwedstrijden!) neemt Alcmaria op 't oogenblik een heel mooie plaats in op de ranglijst. Denken de heeren om het bekende record?! W. Alcmaria IIIHollandia II 1—3. Het derde elftal van Alcmaria speelde tegen Hollandia II uit Hoorn en bleef met 31 in de minderheid. Verschillende kansen werd gemist. Alkmaar IBergen I 22. Het ongeslagen record van Alkmaar I in de le klas B. N.H.V.B. is gisteren ernstig in gevaar geweest. De groenwitten speelden op hun terrein aan den Westerweg tegen B.S.V. te Bergen. Voor de rust kon Alkmaar het doel der Bergenaren, dat goed verdedigd werd, niet vinden, terwijl B.S.V. met een paar snelle aanvallen succes had. Met een hard schot, dat de Alkmaar-keeper niet stoppen kon, nam B.S.V. de leiding. De thuisclub kwam geducht opzetten, maar de aanvallen werden slecht afgewerkt. Bergen verdedigde met alle macht en plaatste den bal telken male met hare trappen naar voren. Uit een der aanvallen werd met een hard schot het tweede punt gemaakt, zoodat de rust inging met een 2O achterstand voor Alkmaar. Pas was echter weer afgetrapt of de links binnen had voor Alkmaar gescoord en even later belandde de bal weer in 't Berger doel, maar de scheidsrechter had even te voren ge floten. De thuisclub spande alle krachten in om gelijk te maken en uit 'n door den mid- voor goed genomen corner werd inderdaad de gelijkmaker ingeschoten, 't Einde kwam met 'n gelijk spel en Alkmaar had 'n kostbaar puntje gered. Zij kon er tegen de enthousiast verdedigende Bergenaren moeilijk in slagen haar spel te ontwikkelen. Verschillende spe lers hebben zeer hard gewerkt. Scheidsrechter Meerman leidde den wed strijd heel goed. Wat de Alkm. Boys gisteren deden. Men schrijft ons: Het eerste elftal van de Alkm. Boys speelde thuis tegen D.T.S. II van Oudkarspel een prachtigen wedstrijd. Alle spelers hebben hard gewerkt, zoowel van D.T.S. als van de Boys. De Boys waren echter niet te houden en toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf. hadden de Boys 16 doelpunten gemaakt tegen D.T.S. 0. Rust 60. Met hard werken is veel te bereiken. Dat ondervond het tweede elftal, dat te Koedijk tegen K.S.V. I speelde en huiswaarts keerde met een 31 overwinning. De junioren speelden thuis tegen Z.V.V. junioren uit Zaandam een prettigen wed strijd. Ook hier is hard gewerkt met het resul taat, dat de Zaandammers met een 13—0 nederlaag huiswaarts werden gezonden. De adspiranten a speelden een uitwed strijd tegen de Alkmaar Adspiranten a. De Boys Adsp. hadden het hier hard te verant woorden en terwijl ieder dacht, dat de stand 00 zou blijven, scoorden de Boys in de laatste minuten nog 2 doelpunten en wonnen dezen wedstrijd dus met 20. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen dat de Ooievaar gister om 6.17 uur uit Cairo is vertrokken en met een tus- schenlanding van 8.10 tot 8.40 te Gaza om 15.17 te Bagdad is geland. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat de Raaf gister om 6.45 van Marseille is vertrokken en te 11.43 uur op Schiphol is geland. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K. L M. is voorts bericht binnen gekomen dat de Uil om 5.24 uur gister uit Bangkok is vertrokken en te 10.05 uur in Alor- star is geland. Om 10.55 uur vertrok het toestel vandaar en landde te 12.25 uur in Medan. De mail van de „Leeuwerik". Het retourvliegtuig de „Leeuwerik" (gezagvoerder Beekman, van Bangdoeng 6 Nov.) heeft, naar 't Hbld. meldt, ruim 206 K.G. post aan boord. Hiervan is 55 K G. 315 gram bestemd voor Amster dam, 75 K.G. 775 gram voor Amsterdam (verdere verzending), 47 K.G. 950 gram voor 's-Gravenhage, 13 K.G. 115 gram bestemd voor Rotterdam, 6 K.G. 340 gr. bestemd voor Haarlem, 4 K.G. 214 gram voor Leiden en 3 K.G. 702 gram voor Utrecht. De „Uil" te Bandoeng. Het postvliegtuig de „Uil" is heden om 5.23 uit Medan vertrokken en arriveerde om 14.00 u. te Batavia. Om 14.57 u. kwam het te Bandoeng aan. Zaterdagavond is een Fransch mari neluchtschip in de nabijheid van Rochester-suh-Mer in een hevigen storm geraakt tengevolge waarvan het, wegens een ontstaan motordefect moest dalen. De commandant had alle voorzorgs maatregelen genomen om de vlotte landing mogelijk te maken. Ofschoon hij het omhulsel liet scheuren, werd echter het luchtschip door den krach- tigen storm nog 3 tot 4 K M over den bodem gesleurd, waarbij de boomen, die in den weg stonden, omgeworpen wer den. Ten slotte bleef de gondel lood recht hangen. Als door een wonder is het grootste gedeelte van de beman ning ongedeerd gebleven. Slechts de commandant en een ingenieur hebben lichte verwondingen bekomen. o We weten niet of Kinheim gisteren een off-day had, maar we moeten dat bijna wel aannemen, want het spel is ons zeer tegen gevallen. 't Is ons dan ook absoluut onbe Hockey. H. O. C. II—Alkmaar I 2—4 Alkmaar I speelde gisteren voor de 2e klas competitie in Den Haag tegen H. O. C. II en veroverde weer 2 puntjes. Zij heeft deze echter hard noodig om kampioenskansen te behouden. H. O. C. behoort tot de zwakkeren in de afd. De Alkmaarsche overwinning werd regelmatig bevochten omdat de spelers uit het Noorden zich over alle linies de sterk- sten toonden. Direct na de aanvang bleek dat de achterhoede van H. O. C. verre van safe was en het duurde dan ook niet lang of Schuurman had door twee onhoudbare scho ten de score op 2—0 gebracht. Zoo bleef ds stand tot de rust. De strijd speelde zich hoofd zakelijk op de H. O. C. helft af. De enkele aanvaLen van H. O. C. werden direct door de Alkmaarsche achterhoede met Krom aan 't hoofd onschadelijk gemaakt. Na de rust nam H. O. C. het offensief over en haar voorhoede vertoonde goed spel. Na twee minuten was de stand reeds 21 en een oogenblik later maakte de linksbuiten van H. O. C. de stand gelijk. Deze goal was niet geheel regelmatig, maar de scheidsrechters traden weinig op, hetgeen echter op de goede verstandhouding in 't veld geen invloed had. H. O. C. had niet lang p'ezier van den ge lijken stand, want Schuurman scoorde Alk- maars derde goal, thans uit een voorzet van Beek. Vijf minuten voor 't einde maakte Roos aan alle onzekerheid een einde Hij zwenkte naar binnen, liep goed door en scoorde num mer vier. Met 4—2 voor Alkmaar kwam het einde. verdronken. De eigenaar van de met zijn twee zoons en twee arh h* de boot in zee gegaan, doch bij U, "^et van de netten sloeg de boot tengev een verkeerde manoeuvre om. De l v^ Vaa vijf inzittenden konden nou geborgen. bordes HET PANAMA-KANAAL GESLOTFM Ten gevolge van den 0p het ooa^T heerschenden hevigen storm moest het pi makanaal gesloten worden. Sedert het leggen van het kanaal is dit de eeret» „aari" dat de vaart op het kanaal moest wS stopgezet. won*o ZES COMMUNISTEN GEARRESTEERD. Li^stein-ailmberg was <n commil. nistisch tijdschrift verspreid, welks inhou in strijd was met de wet tot bescherming de? republiek en met de laatste noodverordenin gen. Op verzoek van de justitie heeft de nolk tie bij verscheidene inwoners van Lichten! stein-Callnberg huiszoekingen verricht Hier bij werd materiaal tot het vervaardigen van het tijdschrift in beslag genomen. Zes tvr sonen werden in verband hiermede resteerd. 6 ROOFDMOORD OP TAXI CHAUFFEUR. Zondagmorgen tusschen half vijf en viil uur heeft men in de Bucherstrasse te Berlijn. Buchholz een taxi-auto aangetroffen, waar* van de bestuurder niet aanwezig wasIn een greppel op ongeveer 15 M. van de taxi vond men den chauffeur, een 24-jarigen man mei ingeslagen schedel. Hij had eenige schot wonden opgeloopen. Men neemt aan, dat hij uit de auto naar den grej>pel is gesleen Vermoed wordt, dat hier sprake is van roof. moord. FAMILIEDRAMA TE BERLIJN. Zaterdagmiddag heeft in Berlin-Niedn. schoenhausen een 22-jarig chauffeur, Sadb feld genaamd, tijdens een familietwist zijn 45-jarige moeder neergeschoten en zijn 18- jarige zuster met verschillende schoten zwaar gewond. De dader is gearresteerd. 36 ZWARE MISDADIGERS ONTSNAPT. Uit de gevangenis in San Paolo, in Zuid* Amerika, zijn Zaterdag 36 ernstige misdadi- gers ontvlucht. De meesten van hen hadden langdurige gevangenisstraffen wegens moord Onder hen bevindt zich een gevangene, die 30 moorden op zijn geweten heeft DE VERKIEZINGEN IN ZUID-SLAVIE. Geringe deelneming. On geregeldheden te Belgrado. Zondag hebben in geheel Zuidslavië op grond van de door de regeering opgestelde candidatenlijsten verkiezingen plaats gehad voor de nieuwe Skupschtina. Terwijl nog geen verkiezingsuitslagen uit de provincie bekend zijn en evenmin berichten over 't ver loop der stemming, hebben de studenten te Belgrado opnieuw gedemonstreerd. De stu denten hadden in hun tehuis aan de Alexan- derstraat groote plakaten opgehangen met het opschrift: Leve de vrijheid Weg met Pe- ra Ziwkowitsch. Verschillende personen spraken van het balcon de menigte toe Toe spraken, waarbij de opheffing van de dicta tuur werd vereischt werden gehouden. Poli tieagenten, die de samenscholingen wilden verhinderen, werden met steenen gegooid. Aangezien de menigte zich steeds weer ver zamelde, ging tegen de middaguren een groot aantal agenten met scherp geladen geweren naar de Alexanderstraat waar zij de menigte in de zijstraten terugdrongen. Later is de brandweer uitgerukt om de me nigte uiteen te spuiten. De opkomst der kiezers is slechts gering geweest. 6 STRIJD TEGEN DE BANDIETEN OP AJACCIO. Een kleine, maar krachtige expeditie onder leiding van den gendarmerie-generaal Huot heeft opdracht gekvegen voor goed een eind te maken aan het optreden van een 40-tal bandieten, die met talrijke aanhangers en medeplichtigen heel Corsica onveilig ma- Deze expeditie, groot 589 gendarmes, zal er op uit trekken, ondersteund door machine geweren, gepantserde auto's, politiehonden, vliegtuigen, motorbooten etc. tot dit doel af gestaan door de Fransche regeering. De expeditie zal met groote omzichtigheid te werk moeten gaan. aangezien de bandieten er bekend voor staan uitmuntende schutters te zijn en ieder plekje van het eiland en in de bergen te kennen. Onder de bandieten bevinden zich er twee, met een groot aanta! volgelingen, waarvan men verwacht, dat zij hevigen strijd zullen leveren. Het zijn de voormalige gendarmes Bornea en Spada Zij zijn verantwoordelijk voor tal van koel bloedige moorden, terwijl zij zich ook heb ben schuldig gemaakt aan afpersingen Gis termorgen vroeg is de expeditie uit Zuid Frankrijk in Ajaccio aan land gezet. De Imperial Airways hebben acht 4 moto rige verkeerstoestellen besteld die dienst zullen doen op den in te stellen expres mail dienst tusschen Londen en Kaapstad. De toestellen zullen een kruissnelheid hebben van 145 mijl per uur. Nabij Vigo in Spanje is tengevolge van het omslaan van een visschersboot de ge heele bemanning, bestaande uit vijf man, COMMUNISTISCH RIÏKSDAGLID GEARRESTEERD. Na afloop van het door de Communistische Partij op Zaterdag georganiseerde feest fe Stuttgart ter herdenking van de Russische revolutie werd het Communistische Rijksdag, lid Schlaffer gearresteerd, omdat hij tegen de voorschriften in een toespraak had ge houden. Schlaffer zal reeds vandaag terecht staan. KOFFIE ALS STOOKMIDDEL Naar uit Rio de Janairo gemeld wordt, zoa de Braziliaansche regeering voornemens koesteren om op de spoorwegen als stookmid- del tot briketten geperste koffieboonen te ge bruiken, teneinde aldus de overtollige koffie, die tot dusverre in zee gestort werd, te benut ten. Tevens heeft zij opdracht gegeven pogin gen te doen om uit ae koffieboonen alcohol, olie en cellulose te winnen. Het assizenhof var. Lincolnshire heeft een 16-jarigen boerenknecht wegens moord op zijn 29-jarige tante, bij wie hij werkte, ter dood veroordeeld. Bij de po litie had hij bekend op zijn tante en ook op zijn oom te hebben geschoten toen dezen te bed lagen, doch ter zitting ont kend e hij weer. Hij bleek in het geheel niet onder den indruk te zijn van de uit spraak der jury, die hem sterk voor gratie aanbeval. Gewoonlijk wordt voor dergelijke jeugdige personen de dood straf in gevangenisstraf veranderd. AMERIKAANSCH STOOMSCHIP RAMT DEENSCH VISSCHERS- VAARTUIG. De bemanning gered- Naar uit Kopenhagen wordt gemeld, heef het Amerikaansche stoomschip Saguache va de MacCormack lijn een Deensch V1SSC vaartuig, „Merry genaamd, gistermorgen ten Westen van Skaw geramd. De aanva"?j; was zoo hevig, dat de visscherskotter genjr rende meer dan 10 minuten aan het AnMJ kaansche stoomschip bleef hangen, geduIJa| de welken tijd de Deensche bemanning op n Amerikaansch stoomschip overspringen k°P* Daarna zonk de kotter met al net vischtuig en een volle lading visch. MISLUKTE AANSLAG OP ex-KEIZER HSUAN TUNO. Naar uit Peking gemeld wordt, is Za^ dagnacht in zijn huis in de Japansche con cessie aldaar een aanslag gepleegd op keizer Hsuan Tung. hi Volgens de Japansche dagbladen bra een hotelbediende ten huize van den een geschenk, bestaande uit twee fruit en twee bussen thee. Toen Hsuan 1"®» het deksel van een der maanden °P'1C L bleek, dat er een bom in verborgen was, echter niet explodeerde. u Men meent, dat deze aanslag 8ePlee^fl. door eenige Chineezen, die in een hotel den in de Fransche concessie en die hotelbediende met de geschenken naar ex-keizer hebben gezonden. Zij waren i®01 dels vertrokken. ij. Aan deze gebeurtenis wordt groote P tieke beteekenis gehecht in verband me' geruchten, die in den laatsten tijd de r deden en volgens welke de Japanner» keizer Hsuan Tung hebben aangeboden nv*" te herstellen tot keizer over MantsjoeriK-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8