Qemeetüecadm De DEU6DEL0KHED der waar, PIRIN DE OOLIJKi: OESTEK8 Vele blijken van belangstelling waren in gekomen o.a. van burgemeester Nieuwen- huisen van Limmen en andere autoriteiten. koedijk. VOORUITGANG IN DE KINDER UITZENDING. AUTOBUSDIENSTEN. WIERINGEN. BROEK OP LANGENDIJK. BERGEN, Woensdagmiddag 2 uur zal er een raads vergadering worden gehouden. Aan de orde komt o.a. behandeling van de gemeente- begrooting 1932; uitbreiding personeel ter secretarie; adres Witte Kruis inzake aanleg rioleering; adres Heiloo Vooruit inzake ver mindering personeele belasting. De verkiezing van notabelen en kerk- voogden te Koedijk gaf tot uitslag, dat de aftredende notabelen de heeren K. de Geus en P. de Geus werden herkozen en als kerk voogd werd herkozen de heer C. Bos Lz. Vrijdagavond had het per advertentie aangekondigde bezoek plaats van Tweede Kamerlid, de heer Duys, om een on derzoek in te stellen naar den noodstand in het tuinbouwbedrijf. Na vooraf een conferentie te hebben ge houden op het raadhuis met het college van B. en W. werd een bijeenkomst gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer Hart, die de aanwezigen welkom heette, in zonderheid den heer Duys. die hierna het woord verkreeg, en de vraag naar voren bracht: Wat moet er gedaan worden. Hij vroeg inlichtingen van de aan wezigen over de toestanden. Men krijgt wel veel inlichtingen door de bladen, maar de Kamerfractie achtte het noodig een persoon lijk onderzoek in te stellen en met de belang hebbenden besprekingen te houden. De gemeente Koedijk heeft een prachtige steun regeling en het is meer dan erg, dat de mi nister nog geen antwoord heeft gegeven op de vraag van 2 Augustus door het gemeente bestuur gedaan om hulp, daar de gemeente niet bij machte is alles alleen te doen. Vrijdag is de laatste uitkeering gegeven, wanneer door de regeering geen hulp wordt verleend. lAan groote maatschappijen wordt wel steun verleend uit een oogpunt van nationaal be lang, maar het instandhouden van den tuin bouw is ook een nationaal belang en daar om moet er steun gegeven worden. Spr. gaf verschillende middelen aan, die verlichting kunnen brengen, b.v. om inkomens beneden de 1500 vrij te stellen van alle sociale las ten, het invoeren van gemeente-hypotheek banken met steun van het rijk, verlaging van vrachtprijzen, een betere distributie van de producten, daar er een te groote afstand is van producent tot consument en daardoor fcet product duur wordt. De heer Groen zeide, dat de handel ook niet verdient en de heer Zut verklaarde, dat de menschen te lui zijn om naar een groente hal te gaan. als het daar goedkooper is. De heer Duys antwoordde, dat er noodig is een sterke organisatie in den tuinbouw, om de prijzen te regelen, zoo noodig met wet telijke middelen van de regeering. Hij noem de als voorbeeld groote kapitaal krachtige ondernemingen zooals Ford en anderen. Die hebben geen tusschenhandel, daarom nam ook de Coöperatie het vraagstuk zelf ter hand. De vraag komt naar voren, dat er ook nog veel land in pacht is, dat te duur is en niet betaald kan worden. De heer Duys achtte hiervoor de komende pachtwet een middel dat verbetering kan engen. De heer Jb. de Vries besprak de actie, die gevoerd is te Alkmaar om steun, en hij ver wachtte van de Provinciale Commissie niet veel. Hij achtte rentelooze voorschotten niet gewenscht, omdat het de menschen nog dieper in de schulden zet. Daarom moet er steun komen. (Applaus). De heer M. Mulder besprak als armvoogd de posten, die nog te vorderen zijn van 1930 van de landpacht. Hoe zal het gaan over 1931. De menschen kunnen niets betalen. De heer P. Zwetsman besprak den toestand als voorzitter der Coöperatieve Kunstmest- vereeniging en zeide, dat als het achter stallige niet betaald wordt, men de leden het volgende jaar niet kan helpen, daar de posten die nog te vorderen zijn, belangrijk omhoog gaan. Dit wijst op de kracht der Coöperatie. Daarom is het noodig, dat er raad geschaft wordt. De heer P. Mulder, broodbezorger der Coöperatie te Zuidscnarwoude, kan geen crediet meer geven. De heer W. Butter, secretaris van de tuin- bouwvereeniging „De West" gaf nog een veilingsoverzicht van de aardaopelen, waar voor een teruggang is. De heer Duys, de sprekers beantwoordende, zegde steun te verkiezen boven renteloos voorschot en beloofde, wanneer de gemeente geen toezegging verkrijgt om met den steun door te gaan, hij van zijn recht als Kamerlid gebruik zal maken om den minister recht streeks een vraag te stellen voor het lof waardig werk van Koedijk. Hij maande aan om kalm en waardig te demonstreeren als het noodig is, daar men het over de te treffen regeling eens is. Hierna sloot de voorzitter met dank voor de prettige besprekingen. De aanwezige winkeliers werden in de ge legenheid gesteld om den heer Duys inzage te geven van hun credieten en te toonen, dat het hun ook te zwaar werd om daar mede door te gaan, daar hun op tijd de wissels gepxe- senteerd worden. Het was laat, maar een ernstige, belang rijke avond. Verschillende personen ver uit den omtrek waren aanwezig om den heer Duys gegevens te verstrekken. Zondagavond werd door de afdeeling Koedijk van den Bond voor staatspension- neering een propaganda-avond gehouden in het lokaal van den heer Jb Groot. De heer P. Hart opende de bijeenkomst door het welkom toe te roepen aan de talrijk opgekomenen, aan de vertegenwoordigers van andere afdeel ingen en inzonderheid aan den spreker van dezen avond, den heer W v. d. Vall uit Alkmaar, die tot onderwerp had „Niet rusten". Spr. behandelde den toestand in deze tijden, maar toch is het noodig om ons gereed te maken. Wanneer het weer in opgaande lijn gaat, dat wij dan gereed zijn voor den strijd, die noodig is voor het „Oud en Arm". Het staatspensioen verdwijnt almeer, in zonderheid voor de vrouwen en ook voor de kleine zelfstandigen, waarvoor geen rente- kaart is. In Alkmaar zijn 1100 winkeliers, dat is ongeveer 1 op de 26. Ook behandelde spr de toestanden, wanneer door geldopzegging een faillissement volgt en de menschen door noesten vlijt eenige bezittingen hadden ver worven, dat zij op den ouden dag in zorgen en armoede kunnen komen. Daartegen is noodig, dat er een breed front gevormd wordt om te komen tot het staatspensioen. Ook spr. heeft aan den lijve gevoeld den strijd zijner ouders, en daarom den moed niet verliezen. Wij moeten ons ge reed houden voor den strijd. Achter de wol ken schijnt de zon. Het was een gloedvolle rede en deze verwierf een luid applaus Daar de heer v. d. Vall spoedig heen moest gaan, dankte de voorzitter den spr. voor zijn boeiende rede. Hierna werd door de tooncelvereeniging „de Roos" ten be3te gegeven De opgaan .e Zon" van H. Heijermans. regie van den heer Kooijman van Bergen. Zooals wij het den vorigen keer met waardeering gevolgd heb ben, zoo is ook deze avond weer gepasseerd en er is door de aanwezigen volop genooten van het volmaakte spel. De voorzitter wees op het moeilijke, maar tevens mooie werk en dankte de leden en regiseur voor het werk, dat de tooneelver- eeniging „de Roos" voor de afdeeling geheel kosteloos heeft gedaan, evenals den spreker. Hij wekte de jongere krachten op mede te werken voor het staatspensioen De heer Boskamp van Sint-Pancras dankte voor de uitnoodiging en wekte op tot aan sluiting. BEVERWIJK. B. en W. stelden den gemeenteraad voor om de gemeente Heemskerk te vertegenwoor digen in de commissie voor advies voor den gemeentelijken dienst der arbeidersbemidde ling en werkloosheidverzekering omdat de bemoeiingen van dezen dienst zich uitstrek ken over genoemde gemeente. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee: De groei van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies houdt onverminderd aan. Dit jaar zijn tot en met 31 October rond 26700 verpleegdagen meer geboekt, dan in 1930 en het lijkt er veel op, of de inderdaad verbijsterende vooruitgang van 30 duizend dagen wordt op 31 December a.s. bereikt. Het totaal aantal dagen wordt dan meer dan 287.000 in één jaar, het vierde honderddui zendtal komt in 't zicht. Dit aantal kon bereikt worden zonder ver meerdering van tehuizen door de dagelijks stijgende belangstelling voor de winterver- pleging. Ook schijnt het, dat in de uitzendende af- deelingen werkkracht en arbeidslust in de zelfde verhoudingen vermeerderen als de financiede moeilijkheden zwaarder worden. Hoe dan ook, het zwakke kind lijdt nog geen schade en het Centraal Genootschap geeft een frisch beeld van groei en bloei in deze duistere dagen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben op verzoek van C. Beentjes te Heems kerk, tot het in werking stellen van een auto busdienst van Beverwijk over Assendelft naar Krommeniedijk en terug, afwijzend be schikt. Met ingang van 6 Nov. j.1. zijn op de bei de dijkkoppen van den afsluitdijk Wieringen Friesland waartusschen de vaargeul Vlieter is gelegen, witte lichten geplaatst ten behoeve van de scheepvaart. HIPPOLYTUSHOEF. In den loop van October is de bevol king van deze gemeente tot boven de 6000 zielen gestegen. SCHERMERHORN. De rederijkerskamer „Amicitia" gaf Zon dagavond haar eerste uitvoering in dit sei zoen. Opgevoerd werd het tooneelspel „Vlin dertje" van Henri Borel en Jaap van der Bol. Er werd goed spel gegeven, Amicitia beschikt over goede krachten; de rolverdeeling was uitstekend. Vooral Elly gaf heel mooi spel, door mej. D. Kan. Nicht Josephine werd uit stekend vertolkt door mej. M. Ros, terwijl ook de heeren J. Schreuder als Mr. van Taats en Fel toer beek als Pim goed uitkwamen, 't Was een heel mooie avond. Jammer was het dat de zaal maar matigjes bezet was. WINKEL. Een zeer mooie Nutsavond, met veel be langstelling had plaats op Vrijdagavond. De bekende Vlaamsche schrijver Felix Timmer man, trad dien avond op en hoewel velen zijn werken kenden, was het toch een gele genheid om persoonlijk met den schrijver kennis te maken, welke men niet gaarne mis te. Op geestige wijze vertelde de spreker het ontstaan van zijn werken, het zoeken naar de personen die hij daarin laat optreden, op een wijze uit het leven gegrepen, en omkleedt ze met waas van Vlaamsche humor. 't Is een avond van genot daar naar te luisteren. En eenmaal gehoort, wenscht men hem meer te hooren. STOMPETOREN. Op uitnoodiging van het Nutsgezel- schap „Nieuw Leven" trad de heer Daan Pool Zaterdagavond in café Renses alhier op. De opkomst was niet onbevredigend, maar het bestuur had een talrijker publiek gewenscht en verwacht. De voorzitter, de heer S. Debets, heette allen welkom, inzon derheid den heer Pool en hoopte, dat de avond gezellig zou zijn. Hierna droeg de de clamator, na een korte inleiding, het eerste nummer van 't programma voor, dat zeer in den smaak viel, zooals uit het algemeen ap plaus bleek. Niet minder was dit met de vol gende voordrachten het geval, hetzij deze van luimigen of van ernstigen aard waren. Over alles was het Dubliek zeer «ni^ Een die pen indruk maakte „Het graf van den onbe kenden soldaat", dat in ademiooze stilte werd aangehoord. Na dit nummer werd het applaus een ovatie. Bij het laatste nummer, dat de heer Pool in het Westfriesch voordroeg en als toegitt gaf. klonk herhaaldelijk een schaterend lachen door de zaalwel een bewijs, dat het in sloeg. Gaarne roepen we den heer Pool een wel gemeend „tot weerziens" toe. Het was een genotvolle avond, waartoe ook de heeren mu zikanten ea. veel hebben bijgedragen. Het woord van dank, dat de voorzitter aan allen bracht, was welverdiend. Waarschijnlijk door explosie ,van den motor, geraakte Zondagmorgen te Broek op Langendijk het motorschip van schipper Van Duin in brand. Het achterste gedeelte van het schip brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Terwijl schipper G. Verduin van Aker sloot, Zaterdagavond met zijn motorschuit „Cito" in het Bruggediep voer, ontstond plot seling een knal in de machinekamer, met het gevolg, dat deze in een ommezien in lichte laaie stond. Daar de motor gedreven wordt door ben zine, bestaat het vermoeden, dat de leiding loopende van de benzine-tank naar de motor is gebroken, met als gevolg, dat de wegvloei ende benzine, door een vonk der ontsteking of de hitte der motor is gaan ontvlammen. Schipper V., vreezende het gevaar voor ontploffing had nog de tegenwoordigheid van geest de benzine-tank los te draaien, zoo dat de benzine wegvloeide en de schuit aan een akker vast te leggen. Na verloop van eenigen tijd werd 'n slang op de waterleiding gezet, waarmede het brandende achterschip" werd gebluscht. Verzekering dekt de schade. De indruk werd gevestigd, dat er aan de leiding, bevoegdheid'en geschoold zijn der brandweer iets mangelde. Het verdient aanbeveling dat daaraan vol doende aandacht en zorg wordt besteed, op dat bij voorkomende gelegenheid men weet hoe gehandeld moet worden. OTERLEEK. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben den raad de volgende begrootingen, dienst '32 aangeboden: de gemeentebegrooting met een ontvangst en uitgaaf van 44245.61, onvoorzien 5948.88; Gem. Electrieiteits- bedrijf met een ontvangst en uitgaaf van 11227; onvoorzien 118 62; Burgerl armbestuur met een ontvangst en uitgaaf van 2268.04, onvoorzien 43.04 De sub sidie van de gemeente bedraagt 1950. Alhier is men bezig een actie op touw te zetten om te komen tot verlaging der pachtprijzen van de landerijen, weike door de Ned. herv. kerk worden verhuurd. Reeds eerder is er een dergelijke poging gedaan, zonder resultaat evenwel. In het belang der huurders, alle kleine ploeteraars, is het te wenschen, dat deze poging méér succes mag hebben. Het bestuur der woningbouwvereeni- ging alhier besloot in principe tot aanslui ting bij den Nationalen Woningraad, zoo dra de Kon. goedkeuring op de statuten is verkregen. Indien de teekenen niet bedriegen, kan dit elke dag tegemoet gezien worden. Als men bedenkt, dat de goedkeuring reeds in Februari werd aangevraagd, wordt het zoo langzamerhand tijd EGMOND AAN DEN HOEF. Onvoorzichtig rijden. Zondagmiddag reed J. H. van Egmond aan Zee op eenigszins roekelooze wijze met een luxe auto langs den Egmonderstraat- weg met het gevolg dat ter hoogte van den molen van Berkhout tegen een paal van het electrisch net werd aangereden, zoodat deze bij den grond afknapte. De auto kreeg een deuk in het spatscherm en een verbo gen bumper. URSEM. De dezer dagen verkochte boerderij van wijlen mej. M. Wester, wed. K. Brou wer, heeft opgebacht ruim 21000. Huis met 10.84.90 H.A. weiland, waarvan 1.43.10 H.A. bouwland. Huis met 1 bunder land is gekocht door J. Brouwer; pl.m. 8 H.A. land door J. Pa ter te Rustenburg en het overige door J. van Diepen, allen alhier. van Zijpe. A. Zwart, O C., dienstbode, „Jong Nederland", van Egm>nd aan Zee. J. Schuil, geen, z.b Berkenlaan 18, van Assen. J G. Schluter, N.H., leiziger, Russen weg 28, van Amsterdam. M. Vlaar, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Heerhugowaard. H. J. de Klerck, N.H., z.b., Breelaan 14, van Amsterdam. P. C. Pronk, geen, z.b., C. S. A. van Scheltemaweg 2, van N. O. I M On- koop, R.K., z.b.. Loudelsweg 20, van Amsterdam. J. M. A. van der Kuip en M. H. van de Kuip, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Alkmaar. G. M. Landman, R K, z.b., Loudelsweg 20, van Amster dam. G. M. A. Landman. R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Amsterdam. C. F. Hulskamp, R.K., kantoorbed., Zake- dijkje 15, van Alkmaar. A. Th. VV. van Heemskerck Veeckens, geen, z.b., Breelaan 43. van Amsterdam. J. Ltinweber, R.K., dienstbode, Breelaan 16, van Amsterdam. H A. E M. Grol man, R.K., z.b.. Dorpstraat 25, van Vlissingen. J. Rook, geen, z.b., Leo Gestelweg 12, van Amsterdam. ,T. Quist, N.H., z.b., Leo Gestelweg 12, van Amsterdam. C. C. Acda, RK., z.b., Loudelsweg 20, van Baarland. C. H. Jonker, N.H., slager, Oosterweg 1, van Schoor!. R. E. Coronel. geen, h. i. d. huish., Berkenlaan 10a, van Amsterdam. W. G. Bogaard, geen, z b.. Tuindorp- weg 3, van den Helder. F. Scheeps bouwer, N'.Hhuishoudster, J. Olden- burglaan 48, van Alkmaar. A. E. Pa ter, R.K, dienstbode, Groeneweg 20, van Hoogwoud. J. H Elfring, geen, ac countant, Dorpstraat 58. van Amster dam. N. van Alteia, N.Hz.b., Dorp straat 2, van Heiloo. L. M. Kouwen- berg R.K, dienstbode, Dorpstraat 94a, van Hillegom. A. C. M. Andrée Wil- tens, R.K., dienstbode, Beukenlaan 5, van Bussum. C. J. Gehrels, R.Kz.b., Tuindorpweg 21, van Alkmaar. P. A. van Langen. R K, muziekleeraar, Nieu- weweg 1. van Alkmaar. A Feldkamp, D E., dienstbode. Breelaan 21, van Alk maar. B. G. Hilbers, R K bloemb. kw. Heerenweg 67, van Wijk aan Zee en Duin. W. G. Groot, N.Hz.b Prin- se-selaan 2 inw., van N. O. I. L. S. H. Claassen, EL, dienstbode, Breelaan 37, van Duitschland. G. de Sain, geen, hovenier. Kogendijk 17, van Baarn. NOORDSCHAR WOUDE. De leden van de vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging, welke niet aanges'oten zijn bij het algemeen afdeelings Ziekenfonds zijn thans in de gelegenheid zich onderling tegen operatiekosten te verzekeren. Een commissie van voorbereiding uit de federatie van Ziekenhuisverpleging heeft dit ter hand genomen. Door de Transportarbeidersorganisa- ties is een adres aan den gemeenteraad ge- j richt, met verzoek een crisissteunregeling in het leven te roepen. Bij de te Rotterdam gehouden Keur- turnwedstrijden van het Kon. Ned. Gym- nastiekverbond, werd door den heer G. Ens, lid van de gymn.ver. „Hercules" al hier, den derden prijs behaald. Een mooie prestatie! Ingekomen personen, P. van Diepen, R.K., zonder, Dorpstraat 94a, van Rheden. G. Otsen, N.H., dienstbode, Dorpstraat 1, van Winkel. C. C. Blom, geen, onderwijzeres, Leo Gestelweg 13, van de Bilt. A. Wokke, R.K., arbeider, Kogendijk 14, van Lim men. J. Grent, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Wervershoof. F. M. Mens, R.K z.b., Loudelsweg 20, van Boskoop. V. G. de Koning, R.Kz.b., Loudels weg 20, van Medemblik. J. Jenk, R.K., dienstbode, Dorpstraat 25, van Amster dam. D Grolman, R.K., caféhouder, Dorpstraat 25, van Amsterdam. S. Rentenaar, R.K., z.b., Beemsterlaan 3, TEXEL. Zaterdag 7 November vergaderde de raad dezer gemeente n.m. 2 uur. Alle leden waren present. Onder de ingekomen stukken was weer een omvangrijk adres van den heer C. Boon Pr., dat in hoofdzaak handelde over bestra ting, rioleering, toestemming voor een hou ten betimmering enz. Aan het slot eischte adressant directe ter handstelling van een bedrag van 1000 en een brilledoos door hem op het gemeentehuis achtergelaten. De voorzitter deelde mede, dat in werke lijkheid den heer Boon hiervan slechts 369.90 toekomt, en dat dit bedrag voor hem ter beschikking ligt. Zoo het echter met een week niet afgehaald is, zullen andere maatregelen tot teruggave van deze som ge troffen worden. De begrooting van het Alg. Armbestuur werd vastgesteld op 12430.37 en het ge vraagde subsidie verleend. De heer J. W. Usie werd wegens zijn be noeming te Weesp, eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de O.L. school te Den Burg. Bij de afrekening van het bijzonder onder wijs werd aan het bestuur der school met den Bijbel te Oosteren voor gemiddeld 76 1/4 leerlingen 1383.84, aan de R.K. school te Den Burg voor 187 1/4 leerlingen 2933.11 en voor de school voor Chr. school onderwijs voor 62 1/4 leerlingen 925.66 beschikbaar gesteld. Per leerling was 14.87 beschikbaar, welk bedrag ook voor de leerlingen der O.L. scholen betaald is. Voor het vervolgonder wijs werd voor de St. Jozefschool 132.11 toegezegd, voor vakonderwijs per wekelijk- sche lesuur 50. Met den Staat der Nederl. werd besloten een ruiling aan te gaan van grond te de Koog. De gemeente betaalt voor iedere M? die zij meer ontvangt dan afstaat 0.25 per M2. Voor den bouw van een eigen woning met gemeentelijken steun werd aan P. Vlas te Oudeschild een voorschot van 3060 ver leend. Voor het bouwen van zes woningen te Oudeschild werd 16000 ter leen gegeven aan de Nutsbouwstichting alhier. niet slechts de prijs, geeft den doorslag. U zult zich misschien wel eens door een schijnbaar gunstige aanbieding laten verleiden iets minderwaardigs te koopen; maar U keert toch gauw genoeg tot hef als werkelijk goed erkende terug. Hoeveel te meer is dat het geval bij een geneesmiddel, het welk toch dienen moet tot het terugwinnen van Uw gezondheid. U, als weldenkend mensch, zult daarom tegen hoofdpijn, rheuma- tiek, verkoudheid enz. steeds echte Aspirin eischen. De oranje-band en het Beyer- kruis waarborgen U het middel, dat goed verdragen wordt en tegelijkertijd de beste uitwerking heeft Aiieen bij ongeschonden verpakkingen kan voor de echtheid worden Ingestaan! Als laatste punt op de agenda kwam <je gemeentebegrooting aan de orde. Daar de voorzitter in de vorige vergaf ring had medegedeeld, dat alleen schriftelij. ke voorstellen behandeld zouden worden, wa ren verschillende stukken ingekomen. In een prae-advies werden deze voorstellen door B. en W. besproken en bijna alle weer legd. De heer Parlevliet had een salarisver laging bepleit van ambtenaren in gemeente dienst van 8i/3 pCt„ salarissen beneden 1500 uitgesloten. B. en W. stelden hierover voor, indien het Rijk, zooals te verwachten is, van de rijksuit- keering een bedrag gelijk aan 3 pCt. van de wedden en loonen van gemeente-ambtenaren inhoudt, dit bedrag ook van deze salarissen af te trekken. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Vervolgens werd de begrooting ongewij zigd vastgesteld. Bij de rondvraag werd besloten, om de concurerntie door particuliere eigenaren voor bouwterrein het hoofd te kunnen bieden, den grondprijs van gemeentebouwterreinen te verlagen. De heer Kikkert stelde nog voor grint te werpen op den Wittekruisweg. die door de gemeente nu van den heer C. Boon is aange kocht. De voorzitter antwoordde, dat op den weg weer beslag gelegd is. doch de heer Kikkert achtte dit geen beletsel. Nadat de heer Leber nog gewezen had op een vernieling van het rijwielpad langs den Kcri-er'wcg, werd de vergadering gesloten. WIERINGEN. De raad vergaderde Vrijdagmiddag 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Na opening memoreerde de voorzitter, burgemeester Kolff, dat op 26 October j.1. een zeer verdienstelijk ambtenaar aan de ge meente is ontvallen, de heer A. Zomerdijk, keurmeester der Zeegras-exploitatie Spr, twijfelde niet of de heer Zomerdijk zou bij alle leden in aangename herinnering blij ven voortleven. Verschillende ingekomen stukken werden voor keninsgeving aangenomen. Van den Directeur-Generaal der Zuider zeewerken was bericht ingekomen, dat over de door den dienst der Zu'derzeewerkf-n Den Oever aangelegde haventerreinen voor* hands nog niet beschikt kan worden 'en I*- hoeve van industrieën. Na voltooiing der sluitwerken zal dit in beperkte mate waar schijnlijk wel mogelijk zijn. Een verzoek van j. Gielis en Jr. Lont te Den Oever om voor gemeenterekening riolee ring langs hun perceelen te doen aanleggen werd afgewezen. B. en W. hadden aangebo den de helft der kosten ad 110 voor g* meenterekening te nemen, doch hiermede na men zij geen genoegen. De raad was het echter met het door B. en W. ingenomen standpunt eens. Het in de vorige vergadering genomen be* 255. In gedachten volgt de toovenaar den visch, die door de golven schiet en hij denkt aan de vele malen, dat hij zelf, als een visch vermomd, dien weg ging, om dan in de gedaante van een mensch aan land te gaan. Het was mooi en goed op de menschenwereld, voor wie er den weg wist en als menschenkind geboren was, maar zelfs de Watei'man had na korten tijd altijd naar zijn zeepaleis te rug verlangd. 250. Nauwelijks had Max-inus de boodschap van den Waterman on^vaJ.' gen, of hij ging ze zelf aan de Oe.ste brengen, Ja, de Waterman wil Jul. helpen. Maar dan moeten jullie, nog menschen gedaanten, drie goede dar, verrichten, voor de visschen en wa dieren, die het hier op de wereld som zoo bitter hard hebben

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6