WINKEUUFFROÜW Gevr. flink Dagmeisje, B.z.a. een net MEISJE Net Dagmeisje net Dagmeisje bovenkarspel. w/ hëïloo. het vergiftigingsgeval te bergen. groote fabrieksbrand bij stuttgart. 150 arbeiders daardoor wer keloos. door zigeuners ontvoerd. de werkloosheid te new york in den komenden winter. amerikaansche zedelijk heid. bedrogen bandieten. vijf slachtoffers van een brandstichting. SIMON SPRUIT, DANKBETUIGING. en een WERKSTER. de <te richting waarin zij naar de daders moest zoeken. Vooral ook het vinden van een ias en een pet op de plaats van den overval {vas een belangrijke aanwijzing. Voorts was bij een door de Rotterdamsche recherche in gesteld onderzoek dat een zekere L.. een re cidivist, sinds Vrijdag niet meer op zijn werk was verschenen Eveneens kwam het de po litie ter oore dat bij een fuif, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Amsterdam werd gegeven, in dronkenschap door enkele personen was uitgelaten, dat zij wel iets van den overval wisten. Met deze aanwijzingen slaagde de politie er vrij spoedig in L aan te houden. Bij een caféhouder te Rotterdam wist de politie beslag te leggen op een bedrag van 5600, afkomstig van den roofoverval en dit bedrag werd aan L. voorgelegd. L. verklaarde, dat men hem bedrogen had en dat hij slechts 1600 had ontvangen en uit kwaadheid over het bedrog heeft hij zijn me dedaders aan de politie bekend gemaakt. L. vertelde verder, dat B. hem had uitgenoo- digd aan den overval deel te nemen. Deze overval zou oorspronkelijk plaats hebben op Woensdag 4 November, doch daar de kas sier dien avond niet in de boerenleenbank aanwezig was, werd hij uitgesteld tot Zater dagavond. Uit de vergaringen van L. is ge bleken dat S. het geld uit de brandkast heeft genomen. D. had een revolver en heeft daar mede op den kassier, den heer H. v. Velzen, geschoten, waarop S. tenslotte den kassier heeft neergeslagen. Mej. B. stond gedurende den overval op den Schipluidensche weg te wachten. Het geld is later aan D. overgege ven, die hierop met mej. B. kalmpjes is weg gewandeld. D. is hierop op de fiets gespron gen en heeft zich met S. naar Delft bege ven, vanwaar zij per trein naar Rotterdam zijn gegaan. In een café te Rotterdam werd de buit verdeeld. D. en mej. B. zijn later naar Amsterdam gegaan, omdat zij het veili ger waanden uit de buurt van Delft te blij ven. Ook S. is naar Amsterdam gegaaif, doch deze is nog niet gevonden en de politie tracht hem alsnog op te sporen. Het staat wel vast dat de politie de werkelijke daders van den overval in handen heeft. Ook nog een vijfde medeplich tige gearresteerd. Bij het verder onderzoek in de zaak van den roofoverval is gebleken, dat er nog een vijfde medeplichtige is. Hedenmorgen is deze te Vlaardinger Ambacht gearresteerd. Het is de 27-jarige boerenarbeider A v. U. aldaar. Hij heeft verschillende relaties met den hoofdperson uit den overval. Vermoedelijk is hij degene geweest, die het plan voor de mis daad heeft geopperd. GEDETINEERD ALS VERDACHT VAN DOODSLAG MET EEN ALARM PISTOOL. Op haar vroegeren verloofde. Mr. B. J. Stokvis, de raadsman van de dame, die Maandagavond met een alarm pistool te Amsterdam een schot op een dok ter afvuurde, met wien zij vroeger verloofd was, deelt ons mede dat volgens het bevel tot in verzekering stelling van zijn cliënte deze wordt verdacht van poging j^t moord, subsi diair bedreiging met een misdrijf tegen het leven gericht, meer subsidiair wegens be dreiging met zware mishandeling. Zij verblijft dus nog steeds in politiebewa ring JiecfU&zaken MISHANDELING OP SCHOOL? Een 60-jarig onderwijzer aan een school le lerseke is door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot een geldboete van 25 subsidiair 10 dagen hechtenis, ter zake van mishandeling van een der zeer jeugdige leerlingen, die in de klas onder de zangles lastig was geweest. In hooger beroep stond de onderwijzer voor het Gerechtshof terecht en beweerde wel geslagen te hebben, doch geen wonden te hebben veroorzaakt. Dc ouders daarentegen beweerden, dat het ventje bebloed was thuis gekomen. Verdachte hield een zeer uitvoerig pleidooi, betoogende, dat er geen scholen zijn waar niet geslagen wordt en richtte zich in het bij zonder tegen den procureur-generaal die be vestiging van het gewezen vonnis gerequi- reerd had. Het Hof zal 25 dezer arrest wijzen. JCeck Sxhool Bij het op 24 October te Utrecht ge houden examen ter verkrijging van het Espe- rautodiploma (A) slaagden de dames E. G. Bossen te Oudkarspel en G. Bdlder te N.- Scharwoude en de heer J. Frielink te Noord- Schanvoude. De heer W. T. P. Nijenhuis te Den Hel der is te Amsterdam geslaagd voor het arts examen de heer R. Kooy te Noordscharwou- de is geslaagd voor het eerste gedeelte van dat examen. OUDORP Tot kerkvoogd en notabel bij de Ned Herv. üem. alhier zijn verkozen de heeren D Rol ■m A. Jongebloed. EGMOND AAN ZEE. Het Patronaatsgebouw St. Aloysius trok een groot aantal belangstellenden naar de opvoering door de R.K Toor.eelvereeniging „St. Ardalio" van de kluchtige fantasie „Hallo!! Met Mars?" En die velen, gewend als zij zijn van St. Ardalio iets goeds te mvangen, werden niet teleurgesteld. kWhLStUr z£f btho°rt tot de moderne ról in li sP^e't er een zeer belangrijke zün 0tv, HW dan hoofdpersoon er in Of lieve- verwa-htingen de dupe van. die ziin'nnWUpe Van een Paar studenten. over ie m ^rZv€,min£en e" redeneeringen ni«che verbind;'n van ee» radio-telefo ^binding met de planeet Mars moe S»"™"1 0"<ien heerwS van de"red«L£ S?™'"» '5 he' con,Plot al betrokken Taakt en die^S'X^nkt-veï wachte resultaten leidt. Doch. dat moet mL als toeschouwer mede-beleven, het met drie woorden vertellen, dat gaat niet. St. Ardalio heeft het er best afgebiacht. Jammer, dat men over zoo weinig ruimte be schikt zoowel in het zaaltje als op het too- neel. Dat moet men toch zien te veranderen Want ook buiten de R.K. kringen geniet deze club een goede reputatie. Mede tengevolge van de bekrompenheid vermoedelijk duurden de pauzes te lang, al zorgde de „radio" voor aangename tijdspasseering. Doch. dat is per slot van rekening allemaal zij het dan niet geheel weg te cijferen bijzaak. De hoofdzaak is: de toehoorders hebben veel en hartelijk gelachen, ze hebben piompt hun tol aan de klucht bet«.aW. Waarmede St. Ardalio per saldo ten volle tevreden kan zijn. !ficovitidaal 'llieuws HEEMSKERK. Een veeauto van Rumping te Wijk-aan- Duin kwam Woensdagmiddag met bekwamen spoed den rijksweg afrijden met bestemming voor Hoorn om vee in te laden. Ter hoogte van de Noorderlaan een kruispunt werd eerst een auto van een slager geraakt en daarna botste de wagen in dolle vaart tegen een groentenwagen van Nanne uit Bakkum aan. De groentewagen werd totaal aan brokken gereden, waarna het paard op hol sloeg en de voerman een paar honderd meter werd meegesleurd. Vervolgens botste de veeauto tegen een boom met zooveel kracht, dat de motor totaal vernield werd. Persoonlijke ongelukken hadden wonder boven wonder niet plaats. LUTJEBROEK. Door onbekende oorzaak reed een trans portauto van de firma S. Ruiter te Enkhuizen te water, waarvan een viertal personen in de cabine hadden plaats genomen. Hoewel de auto vrij sterk gehavend werd, kwamen de inzittenden met den schrik vrij. SCHAGEN. De plannen om de tramlijn Schagen Schoorl op te heffen, nemen, volgens de N.R. Crt., vasteren vorm aan. NOORLSChAFWOUDE. Voor de afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling trad in „Concordia" als inleider op de heer M. Eisma van Haar lem, met als onderwerp „De Levensverrich tingen van het menschelijk lichaam". Een klein maar aandachtig gehoor, volgde deze interessante lezing. UITGEEST. Ondanks protesten der rechterzijde be sloot de gemeenteraad met zuiver links tegen rechtsch geen subsidie meer te verleenen aan het Alkmaarsche R.K. Lyceum. Een gelijk verzoek van het Uitgeester Wit- Gele Kruis ging dienzelfden kant uit, TEXEL. De heer H. Koster van Wieringerwaard heeft Dinsdag in Hotel een lezing gehouden op initiatief van de Coöp. Kaasfabriek „De Eendracht" in de Laagte alhier. Het doel dezer lezing was te trachten sa menwerking te verkrijgen tusschen de bestu ren der verschillende kaasfabrieken alhier. Op onderhoudende wijze toonde spr. de voor deden van samenwerking. In N.H., in het bijzonder in de Wieringerwaard plukt men daarvan reeds vele voordeden. Vooral in de zen tijd, nu men moet trachten uit het land bouwbedrijf te halen, wat er uit te halen valt is samenwerking dubbel gewenscht. De heer Koster drong aan om vooral ook te trachten met „De Onderneming N.O." van den Hoorn samenwerking te verkrijgen, al heeft deze fabriek de samenwerking voor- loopig nog niet noodig. Op den duur zal blij ken. dat ook zij centraliseeren moet. Nadat de heer Koster nog aangegeven had op welke wijze samenwerking verkregen kan worden, deelde de heer Stoepker mede, dat de besturen van „De Hoop", van „De Waal" en „De Eendracht" de samenvoeging zullen be spreken, terwijl later een commissie mogelij ke samenwerking zal te werk stellen. De vergadering telde ongeveer 200 bezoe kers. KOEDIJK. D«t het aantal ingeschreven werkzoekende bij de Arbeidsbemiddeling, de laatste twee jaar belangrijk is toegenomen blijkt uit het volgende: in 1926 waren er in de maand Oct. ?/^chrev€n> in 1927 in 1928 37, in 1929 7, in 1930 48 en in 1931 80.. voor de Woensdag gehouden gladiolen- veiling door de bioembollenveilingsvereeni- 2ng estfriesland" bestond goede belang stelling. De prijzen ondergingen vergeleken bij de vorige veiling geen verandering. Woensdagavond opende de „Katholieke Kring zijn eerste ontwikkelingsavond in het Brnnogebquw. De bijna geheel gevulde zaal gaf b.ijk, dat de avond iets bijzonders bood en aat was inderdaad het geval. Na een kort openingswoord van dr. Barn- hoorn was het woord aan de kunstenaars. Tula en Johan Schmidt-de Vista uit Rotter dam met een rijk gevarieerd program. De avond werd ingezet met Jeugdherinne ring, waarmede de voordracht kunstenaars dadelijk het pleit wonnen. Het transformatie- spel „In het toevluchtshuis voor Onbehuis- den", een werk van wijlen pater Ilcktondus, die zijn geheele leven aan de onbehuisden en drankzuchtigen gaf, was mooi, soms adem beklemmend. Wat een creatie gaf hij van den verioopen baron, den portier en andere typen Juist had hij van den verioopen baron een pracht type uitgebeeld of daar kwam hy i de rol van een fatsoenlijken verple^e-h'a. zich bekeerd had en bij het verlat®" had tehuis voor zuster Martha, een den ireknrht Dat hii van diefstal van een gouden IX" ^rdach. hem door ziel en het was moeilijk om zijn tranen dwingen toen zuster Martha hem om vergif fenis vroeg. Het spel van de leeke verpleeg ster en hem was geheel af. Wat een schitte rende creatie gaven hij en zij in de andere rollen. Hun dramatische en humoristische kunst gaat ver. Met bijzonder groote aandacht werd het spel gevolgd en veel te vroeg sloeg het uur van scheiden. Den kunstenaars een tot weder- ziens. Voor de betrekking van badmeester heb ben zich 30 sollicitanten aangemeld. Siad en Omgeving. De justitie is nog ijverig bezig met het verzamelen van gegevens om de schuld in het vergiftigingsgeval te Bergen vast to stellon. Zooals wij reeds mededeelden, heeft de vrouw een bekentenis afgelegd. O.m. heeft zij verklaard het fleschje met vloeibaar arsenicum te hebben gekre gen van haar vriend, den voormaligen buurman, die in verband met deze ver klaring Dinsdag is gearresteerd. Zij heeft voorts verklaard op 16 Sep tember het stuk gevallen fleschje, dat niet van een etiket voorzien was en on geveer 300 gram inhield, in den vuilnis bak te hebben geworpen. Ter controleering van deze verklaring werd heden, onder toezicht van den bur gemeester van Bergen, op de vuilnisbelt aldaar, gelegen aan den Braakmeers- dijk, door een zestal werkloozen naar een dergelijk fleschje gezocht. Of dit onderzoek resultaat oplevert za'. nader moeten worden uitgemaakt. Wel werden meerdere fleschjes van de aangegeven grootte gevonden. De gearresteerde man blijft intus- schen (hoewel hij elke medeplichtigheid blijft ontkennen) nog in voorarrest, al is het niet uitgesloten dat de vrouw, nu zij zich zelf verloren weet, ook haar voormaligen vriend in het geval heeft willen betrekkem £aatste ietichtm LOUIS BOUWMEESTER j- Hedennacht is te Arnhem, na een kort stondige ongesteldheid, in den ouderdom van 47 jaar overleden Louis Bouwmeester Jr directeur van Bouwmeester's revue-gezel- schap. Louis Bouwmeester, jongste zoon van den frooten Louis Bouwmeester had ook wel het unstenaarsbloed in zijn aderen. Ook bij hem was het „Bon sang ne peut mentir" van toe passing, al kwam hij niet zoo naar voren als zijn vader Louis, als zijn oom Frits en zijn tante mevrouw MannBouwmeester. Hij bleef op het tweede plan, maar daar heeft hij toch wel mooi werk gedaan. Zijn emplooi was het komische en h- verstond de kunst van het typeeren. Hij kon een droog komisch bur germannetje uitnemend karakteriseeren en ook in de komische rollen in het werk van Shakespeare muntte hij uit. Voorts heeft hij bekende rollen vervuld in „Dr. Claus", „De Onbekende Vrouw", waar hij een der oplich ters uitbeelde, terwijl hij in Heyerman's „Gluëk Auf" succes had in een der mijnwer- kersrollen. Hij bezocht eenige malen Indië, o.m. ook voor het geven van vliegdemonstra- ties. Eerst heeft hij Indië bezocht met zijn vader, later had hij zelf een gezelschap ge vormd, die voornamelijk het luchtige Fran- sche en Duitsche genre speelde. Door middel van Indische relaties stichtte hij te Den Haag een tooneelgefelschap in „rlora". Dit blijspeltheater doopte hij later om in het Louis Bouwmeester-theater ter eere van zijn vader. In de laatste jaren kwam hij minder op den voorgrond als acteur. Hij was directeur en leider van een revuegezel schap geworden. Zoo exploiteerde hij, tien jaar geleden ook den Scalaschouwburg te Den Haag, waarvan hij momenteel nog een der eigenaars was. Met vrij groot succes wer den revues, variëtes en operettes opgevoerd. Daarna verhuisde hij naar het Paleis voor Volksvlijt t Amsterdam, waar de bekende Louis Bouwmeester-revues werden opgevoerd en beroemd waren, om de aankleeding en ook om het luchtige. Ook zijn hier operettes gege ven, o.m. met Betty de Vries, Boskamp en oncfer regie van J. J. Rentmeester. Na jaren in het Paleis te hebben gespeeld werd de brand eenige jaren geleden in het Paleis voor Volksvlijt hem noodlottig, immers bij dezen brand heeft hij veel nadeel en schade onder vonden, terwijl hij zijn pied a terre te Amster dam verloor. Louis Bouwmeester was de tweede zoon van Louis uit diens huwelijk met Henriette van Engers. De eerste zoon Rafael Bouw meester is reeds eenige jaren dood. Maandag is Louis Bouwmeester te Arn hem plotseling ongesteld geworden. Hij was met zijn gezelschap op tournee met de revue „Champagne". Hedenmorgen in de vroegte is hij overleden. Het stoffelijk overschot zal anar Rijswijk worden overgebracht. In den afgeloopen nacht zijn te Mergent- heim de metaalfabrieken van de Duitsche Hammerwerke totaal afgebrand. De schade bedraagt meer dan een half millioen R.M. Ruim 150 arbeiders zijn door de brand zon der werk gekomen. Drie maanden geleden werd te New-York een 14-jarig meisje uit Brooklijn geschaakt door onbekenden. Dezer dagen werd het kind ontdekt in een zigeunerkamp nabij Sincinna- ti, waar bleek dat zij getrouwd was met de hoofdman van het kamp. Haar „echtgenoot" is gearresteerd. In een rapport van een der gemeentelijke commissies wordt verklaard, dat in den ko menden winter het aantal werkloozen te New-York minstens 800.000 zal bedragen. De Amerikaansche douane heeft een zen ding etsen in beslag genomen, vervaardigd door de Engelsche teekenaars Zorn en Whist- Ier en bestemd voor een kunsthandel te Chi- cago, omdat verschillende etsen naaktfigu ren voorstelden. Te St. Louis werd een rijke bonthande laar, Berg genaamd, door bandieten ont voerd. Zij eischten een losprijs van 50.000 dollar. Oogenschijnlijk ging men van de zij de van de familie van het slachtoffer daarop in doch toen de bandieten de losprijs in ont vangst wilden nemen bleek hun, dat de poli tie in de zaak betrokken was en zoo goede voorzorgsmaatregelen had genomen, dat zij de bandieten kon arresteeren en den gevan gen bonthandelaar bevrijden. In een huis te Brooklijn zijn tengevolge van een brand een vrouw met haar 13-jarige zoon en haar vierjarig dohtertje en een an dere vrouw met haar babv van vier maanden om het leven gekomen. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat de brand door kwaad willigen moet zijn gesticht. ^fcHeepstiiduigai STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, thuisreis, 10 Nov. v. Marseille. Kota Agoeng, uitreis, 10 Nov. te Sabang. Kota Radja, 11 Nov. v. Java 1. v. Havre te Rotterdam. Palembang, 11 Nov. v. Rott. te Batavia. Patria, uitreis, 11 Nov. te Gibraltar. Djember, thuisreis, 11 Nov. v. Makalla. Palembang, 11 Nov. v. Rott. te Batavia. Sibajak, thuisreis, 11 Nov. v. Colombo. Soekaboemi, uitreis, 11 Nov. v. Pt. Said. Kon. Paketvaart Maatschappij. N.-Holland, 9 Nov. v. Adelaide te Eingapore. Sigli, 9 Nov. te Rangoon. asman, 10 Nov. v. Kaapstad te P.-Natal. Stoomvaart Mij. Nederland. Amazone, 10 Nov. v. Hamburg n. A'dam. Ariadne, 10 Nov. v. Valencia n. A'dam. Chr. Huygens, 11 Nov. v. A'dam n. Batavia. Clio, 10 Nov. v. Catania n. Messina. P. C. Hooft, 11 Nov. v. Batavia n. A'dam. Poelau Tello, uitreis, 10 Nov. v. Colombo. Soemba, thuisreis, 10 Nov. v. Padang. J. P. Coen, uitreis, 11 Nov. v. Suez. Kon. Holl. Lloyd. Orania, uitreis, 10 Nov. v. Santos. Delfland, 11 Nov. v. Bremen n. Hamburg. Eemland, thuisreis, 11 Nov. v Las Palmas. Ivo, thuisreis, 7 Nov. v. Teneriffe. Siërra. Cordoba, uitreis, 10 Nov. v. Madeira. Salland, 11 Nov. v. A'dam n. Hamburg. Zeelandia, 11 Nov. v. A'dam n. B.-Aires. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk, charter) 10 Nov. v. Houston V. N.-Orleans n. Shanghai. Damsterdijk, Vanc.-Rott., 11 Nov. te Liver- pool. Lochmonar, Pac.-Rott., 10 Nov. te Panama. Narenta, 9 Nov. v. Portland (Ore) n. Rott. Dinteldijk, Rott. n.d. Pacifick., 10 Nov. v. Londen. Maasdam, Rott., n. New-Orleans, 10 Nov. te Vera Cruz. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Baarn, uitreis, 9 Nov. te Manta. Ceres, 11 Nov. v. Smyrna te Constantinopel. Proteus, 10 Nov. v. Danzig n. Stettin. Aurora, 11 Nov. v, A'dam n. Hamburg. Theseus, 11 Nov. v. A'dam n. Kopenhagen. Brion, 11 Nov. v. Bordeaux te A'dam. Irene, thuisreis, 10 Nov. op 100 mijl van Ouessant. Iris, 10 Nov. v. Passages n. Bilbao. Nereus, 11 Nov. v. Danzig te A'dam. Perseus, 11 Nov. v. Kopenhagen te A'dam. Oberon, 10 Nov. v. Piraeus n. Clazomene. Trajanus, 10 Nov. v. Cullera n. Valencia. Jtackt&etidïten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Nov. 1931. In de heden gehoud en veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks f 0.40—2.20; Bloemkool le s. per 100 stuks f 28; Boerenkool per 100 stuks 1.204.50; Ehmiven per 100 pond 2030; Gele Kool per 100 st. 1.203.10; Groene Kool per 100 stuks 1.103.20; Kropsla per 100 stuks 2.90; Knolselderie per 100 stuks 13; Peren per 100 pond 3—f 5; Prei per 100 bos 1.803.10; Roode Kool per 100 K G. 0.80— f 3.10; Selderie per 100 bos 1.20— 4.10; Spinazie per bak 56—90 ct.; Spruiten per 100 pond f 1—7; Uien per 100 K.G. 1.60-/ 4.10; Wortelen per 100 bos 1.804.20; Witlof le s. per 100 pond 7f 9; Witlof 2e s. per 100 pond 2f 4. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Nov. 1931. Langendijker Groentenveiling. 3200 stuks Bloemkool 1.303.20 per 100 stuks; 400 K.G. Peen 3.10; 21000 K.G. Roode Kool f 0.601.90; 12000 K.G. Gele Kool 0 60 1.70; 12200 K.G. Deensche Witte Kool 0.701.40; 8000 K.G. Uien, Uien 4 80 f 5.20, Grove Uien 4.80— f 4.90. Drie lingen 5.50— 5.60; 3000 K.G. Bieten 1.60—2.20, alles per 100 K.G. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 12 Nov. 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 30500 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: bruin 7f 7.40; wit f 6.80 —ƒ7; wh (klein) f 3.905.10; 478 Eendeieren 4.304.50. SCHAGEN, 12 Nov. 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 8 Paarden 150f 400; 128 Geldekoeien (mag.) f 120260; 90 Gel- dekoeien (vette) f 200— f 360; 20 Kalfkoeien 180—320; 80 Vaarzen 100150; 78 Graskalveren 3582.50; 35 Nuchtere kalveren f 818; 143 Overhouders 16 24; 3 Bokken en geiten 25; 26 Varkens (mag.) 10—14; 78 Varkens (vette) per K.G. 0.360.40; 310 Biggen 5— f 10; Konijnen 0.752.75; 74 Kippen 0.602.5Q, HOORN, 12 Nov. 1931. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: '1 sta pels kleine fabriekskaas f 28; 3 stapels kleine boerenkaas f 30; 1 stapel fabrieks- commissiekaas 31; 7 stapels boeren-com- missiekaas 33, totaal 22 stapels, wegende samen 27071 K.G. De handel was matig. HOORN, 10 en 11 Nov. 1931. Op de ge houden veemarkt waren in totaaly 3896 stuks vee aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Melkkoeien 200— f 250; kalfkoeien 250—350; Varen of Geldekoeien 180— f 220; Stieren f 80—120; Pinken 120— f 230; Graskalveren 55—85. Handel goed. BEVERWIJK, 11 Nov. 1931. Spruitjes 5 —7 cent; druiven 4046 cent, tc«naten 10— 28 cent per K.G.; Boerekool 10—15 cent; Andijvie 10—50 cent; Spinazie 30—70 cent per kist; Groene, Gele en Chin. kool H4 cent; Bloemkool 2—4 cent per stuk; Peen 4 —8'A cent; Prei 5—7 cent per "bos. Enkele kisten met Bredasche groene kooltjes wer den als onverkoopbaar huiswaarts vervoerd. Schorseneeren Blocmarkt, le s- 8.50— 12.50 en 2e s. 13.50. PURMEREND, 11 Nov. 193L „Afslagver. eeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Tomaten: A f 0.402.10; C 0.40 f 0 80; Bloemkool 2f 8 per 100; RoRode Kool f 12.70 per 100; Savoye Kool 1.30—2.é0 per 100; Spruitkool 0.301.35 per 15 K G.; Boerekool 10— 40 cent per kist (10 K.G.); Spinazie 0.10— 1.12 per mand, 6 K.G.; Sla 2 20 per 100 krop; Andijvie 0.10f 0.90 per kist; Bie ten 2f 6 per 1000; Wortelen 5.60— 8.20 per 100 bos; Uien 0.821.14 per 25 K G.; Uien drielingen 0.841.04 per 25 KG.; Uien Nep 1.361.86 per 25 K G.; Prei f 3.107.40 per 100 boe; Drui ven: Alican Ot.36— f 1 per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 11 Nov. 1931; 5500 K.G. Uien, Drielingen 5.205.40; Uien 4.805 en Grove Uien 4.70; 5800 K.G. Roode Kool 1.20—2.20; 3600 K.G. Gew. Witte Kool 0.60; 9000 K.G. Deensche Witte Kool 1.201.90; 2400 K.G. Gele Kool 1.40—1.60; alles p. 100 K G.; 3400 stuks Bloemkool 0.702 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 11 Nov. 1931. Witte Kool, onverkoopbaar; Nep 9.30; Drielin gen 5.40; Uien 4.905; Grove Uien 4.70—4.80; Peen 3—3.50. Aanvoer: 4000 K.G. Witte Kool; 50 K.G. Nep; 4675 K.G. Uien; 1500 K.G. Peen. BOVENKARSPEL, 10 Nov. 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. 2.50—5.50, 2e s. MO— 3.50, 3e s. 0 75—0.80; Roode Kool 0.60—1.50; Witte Kool 0.60—0.80; Gele Kool 0.60—0.80; Uien 2.50— 2.60; Bieten 3.50—f 5.50. Aduectwtiëu Getrouwd J. DE MIK en A. KROMHOUT, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 11 Novembar 1931, Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Weduwn. van M. de Boer, in leven oud-aannemer, in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, G. SPRUIT. Alkmaar, 12 Nov. 1931. Geesterweg 15. Geen rouwbeklag. De crematie zal plaats heb ben op Zaterdag 14 Nov. a.s. n.m. half drie te Westerveld. Voor de vele blijken van belang stelling, bij mijn 12ys-jarig jubi leum als Secretaris van de Gew. Landstorm-commissie in het ver band Alkmaar ondervonden, betuig ik langs dezen weg mijn oprechten dank. P. J. OOLDERS. Alkmaar, 12 Nov. 1931. GEVRAAGD. HOFDIJKSTRAAT 5* Gevraagd voor Vrijdags een MEIJER's Vischbandel, Langestraat 50. GEVRAAGD bij BEEK, Zijdam 6. niet beneden 18 jaar, 3 dagen tot 3 uur en 3 dagen tot 6 uur, met vollen kost, loon f 6.per week. Adres te bevr. Boekhandel DE ROOIJ. voor dag en nacht. Br. letter T 499 bureau v. d. blad.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3