DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit hel Jlaelement SugeUiAsch Ojoevzicht ^Buitenland 133e Jaargang. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de fi. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTEI ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Ui o. £«5 Directeur: C. KRAK. YKIJDAft *3 YOVi;mtl lt 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladsn. Den Haag, 12 Nov. 1931. De Tweede Kamer heeft heden de algemee- ne beraadslagingen over de Rijksbegrooting ten einde gebracht. Wij zouden ons aan overdrijving schuldig maken, zoo wij beweer den van een interessant debat daarover ge tuige geweest te zijn. Slechts met matige be langstelling hebben wij geluisterd naar een aantal leden, die behoefte gevoelden nog een woord ten beste te geven, doch daarbij ?eer dikwijls terugkwamen op hetgeen zij reeds in eersten termijn hadden gezegd in de mee ning niet juist te zijn begrepen. Zoo heeft de heer Schouten (a.r.) nog eens duidelijk gemaakt, dat het socialisme ons niet uit het moeras zal kunnen halen. De heer L. de Visser (comm.) heeft het communisme weer eens verheerlijkt en Marx tegenover den heer Schouten verdedigd. De heer Bierema (lib.) heeft den heer A!- barda nog eens a faire genomen over zijn aanprijzing van een Planwirtschaft. De heer Kersten (st.k. geref.) heeft met stentorstem der regeering verweten, dat zij in haar onchristelijkheid de Tien Geboden niet in onze wetgeving tot gelding brengt. Hij toornde ook weder tegen de verzekerings wetten, kwam zelfs met een motie aanzetten, waarbij de Kamer als haar meening zou uit spreken, dat de bedrijven door de verzeke ringswetten te zwaar worden gedrukt, zoo dat zij er van zouden moeten worden onthe ven. Zij werd evenwel niet ondersteund en deeWe dus het lot van de communistische moties om door den voorzitter vervallen ver klaard te worden. Tegenover den heer Schouten nam mej. Groeneweg (s.d.a.p.) het op voor het Rotter- damsche gemeentebestuur, speciaal de socia listische wethouders. De heer Floris Vos (midd.st.p.) pleitte vrij wel onhoorbaar voor de bevordering van ar beidsgelegenheid in den geest van het door de regeering vernietigde raadsbesluit van Amsterdam. De heer Wijnkoop verdedigde, na van de gelegenheid gebruik te hebben gemaakt, om eenige onvriendelijkheden te zeggen in ver band met de ontheffing van pacht, door de koningin verleend aan de pachters van het Kroondomein, nogeens een crisisheffing in eens van kapitaal en inkomen, waar de arbei ders echter buiten moeten blijven. De rij der sprekers werd besloten door den heer Max van Poll (r.k.), die waarschuwde tegen loonsverlaging, waarvan hij vererge ring van de crisis vreesde en betoogde, dat men in plaats van tot salariskorting te beslui ten. Hij was tegen dezen laatsten maatregel wat algemeen bekend was maar hij zou er zich niet tegen verzetten, zoo de regeering bereid werd gevonden eenig uitstel te verlee- nen (verbazing in sommige kringen). Toen was het woord weder aan de regee ring. Minister Ruijs heeft daarvan gebruik ge maakt om tegenover den heer Albarda kri tiek op het socialisme uit te oefenen. Het ken de volgens hem den menschelijken aard niet en hij zette nogmaals uiteen, dat eigenbelang door het socialisme ten onrechte miskend wordt als een der krachtigste motoren in de samenleving. De minister had tevoren mede gedeeld, dat hij de verlenging van den uit- keeringstijd, aan de plattelandskassen te ver- leenen, ook gaarne aan de andere kassen had gegund; praktisch is dit evenwel niet moge lijk. Den heer Marchant bracht hij dank voor de intrekking van zijn motie betreffende de departementale indeeling. Hij zag daarin een bewijs van goeden wil om samen te wer ken Minister De Geer wilde gaarne denken over het voorstel van den heer Knottenbelt om op onderwijsgebied te bezuinigen door middel van een stopwetje. Maar voldoende zou die bezuiniging niet zijn. Hij bestreed de bewering, dat een korting op de uitkeeringen aan de gemeenten in strijd met de wet zou zijn. Dat de regeering den gemeenten vijan dig gezind zou zijn, ontkende hij ten stellig ste. De minister verzekerde, dat de door hem gewenschte korting op de salarissen van het rijkspersoneel zou gewijzigd kunnen worden bij verbetering van de indexcijfers. Daarop liet hij de verklaring volgen, dat de regee ring er geen bezwaar tegen had de korting pas met Maart a.s. te doen ingaan, zoodat de eerste korting pas einde dier maand plaats ju v'nc^en- Hierop sloot de voorzitter het debat en werd tot stemming overgegaan. De motie-Albarda om de regeering te ver zoeken de defensiebegrooting met 25 pCt. te venagen, werd verworpen met 55 tegen 35 stemmen. óór stemden de soc.-dem., comm., vrijz.- dem. en de heeren Braat en Fl. Vos. De motie-Marchant waarbij onder de ge- ge, en omstandigheden een korting op de rijkssalarissen onrechtmatig werd geheeten, werd eveneens verworpen met 57 tegen 34 stemmen. Vóór stemden dezelfde groepen als voren minus den heer Braat. Hoofdstuk I der begrooting (Huis der Ko ningin) werd goedgekeurd met de communis ten en den heer Fl. Vos tegen. Daarop werd de vergadering tot des avonds verdaagd. In het begin der vergadering zijn enkele kleinere ontwerpen na eenige opmerkingen goedgekeurd. Zwijgend hechtte de Kamer haar goedkeuring aan het wetsontwerp tot converteering van de zes-percentsleeningen van 1922 in een leening van lager rentetype. Hedenavond begrooting van justitie, Dins dag begrooting van buitenlandsche zaken, hoewel de memorie van antwoord nog niet is ingekomen. Er wordt wel voortgang met het werk gemaakt. DE FRANSCHE KAMER BIJEEN. o De kwestie van vertrouwen gesteld. o Laval in de commissies voor buitenlandsche zaken en financiën. o Na een vacantie van vier en een halve maand is gistermiddag de Fransche Kamer voor het eerst weer bijeen gekomen en het lijkt er op, dat deze eerste zitting zeer lang zal duren, want behalve de gewone agenda zijn aan de orde zoo'n ongeveer honderd in terpellaties over alle mogelijke onderwerpen, zooals buitenlandsche politiék, de werkloos heid, enz. enz.! Zooals te doen gebruikelijk is, stelde minis ter-president Laval natuurlijk weer een mo tie van vertrouwen, toen bleek, dat de sa menstelling der agenda heftige debatten uit lokte. Gelukkig voor hem was de stemming te zijnen gunste, zij het dan, dat de meer derheid slechts 39 stemmen bedroeg. Het was Leon Blum, die deze stemming over het vertrouwen in de regeering uitlokte. De heer Blum begon n.1. te spreken over de werkloosheid en verweet de regeering het ontbreken van eën werkloozenverzekering in Frankrijk. Hij vroeg daarbij, wat Duitsch- land en Engeland wel hadden moeten begin nen indien zij in deze kwestie niet hadden voorzien. Overal in het land heerscht werk loosheid. De regeering moet zeggen of zij de gemeenten wil helpenden een werkloozenver zekering wil instellen. Laval antwoordde o.m. dat de regeering de economische crisis niet miskent en alles zal doen om gemeenschappelijk met het par lement de situatie te verbeteren. De instel ling van een werkloozenverzekering evenwel moet spr. met beslistheid afwijzen. De regee ring is evenwel tot ingrijpende maatregelen bereid. In dit verband zal Vrijdag een de creet worden uitgevaardigd waarbij de staat 50 van de crisishulp te zijnen laste neemt, terwijl de overige 50 door de gemeenten moeten worden gedekt. Op interrupties ant woordde Laval dat hij zijn tegenstanders dankbaar zou zijn voor een „to verformule" welke hem zou veroorloven tegelijkertijd de financiën der openbare lichamen en de eisehen der werkloozen te bevredigen. Léon Blum eischte, gesteund door den vroegeren voorzitter der radicaal-socialisti sche partij Daladier, directe beraadslagin gen over zijn interpellatie over de financieele crisis bij de Fransche spoorwegen. Laval diende een tegenvoorstel in, waarbij de in terpellatie Blum eerst na de debatten over de buitenlandsche politiek aan de orde komt De minister-president verbond aan de stem ming over dit voorstel de vertrouwenskwes tie. Bij de stemming behaalde de regeering 312 stemmen tegen 273 stemmen, dus een meerderheid van 39 stemmen. De zitting werd vervolgens verdaagd tot heden. In de yereenigde vergadering der Kamer commissies voor buitenlandsche zaken en fi nanciën heeft de eerste minister Laval gister een uiteenzetting gegeven, waarover, naar wij in de N. R. Ct. lezen, het volgende com muniqué is verschenen: Laval heeft uitvoerig gesproken over de internationale onderhandelingen, die op Hoover's voorstel van Juni zijn gevolgd. Hij zette met name uiteen onder welke voorwaar den de Fransche regeering het met de verte genwoordigers der Ver. Staten in Juli daar omtrent eens is geworden. Verder bracht hij rapport uit over de besprekingen in Juli met rijkskanselier Bruening en dr. Curtius te Pa rijs, de conferentie te Londen en de daar ge troffen overeenkomst. Hij sprak verder over de bijeenkomst in Augustus van de commissie van deskundigen te Bazel en over die van de commissie van deskundigen, welke te Londen de modaliteit van het moratorium-Hoover heeft geregeld. Vervolgens heeft Laval mededeelingen ge daan over zijn reis naar Berlijn en over zijn recente besprekingen met president Hoover Hij gaf met name te kennen dat Hoover hij het eens waren over het 'J11*13*1 or bijeenroeping van de in plapas ajs deze ziene commissie van advies. re. rapport zal hebben uitgebrac bepalingen geeringen de *P£ng zal traden, onder het oog kunnen zien. f aardigden ant- Op vragen va" enkeie.aig^ der woordde Lava d J 00rlogsschulden de Heelt voor behouden, gelijk Hoover dat voor zijn regee ring heeft gedaan. Tenslotte constateerde hij dat de rechten der parlementen volkomen gewaarborgd zijn gebleven. In een aanvulling op dit communiqué meldt Havas nog dat Laval zeer kenschetsende bij zonderheden heeft meegedeeld over de moge lijkheid eener Fransch-Duitsche samenwer king en over de schepping van de gemengde Fransch-Duitsche commissie. Havas zegt in een beschouwing over den indruk der mededeelingen van Laval op de commissie, dat deze van oordeel zijn dat de regeering internationale samenwerking wenscht, met dit eenige voorbehoud, dat aan de rechten van Frankrijk geen afbreuk zal worden gedaan. Omtrent de mogelijkheid eener Fransch- Duitsche samenwerking heeft Laval o.a. ge zegd, dat beide landen voordeel kunnen heb ben van een beperking der internationale concurrentie tusschen de scheepvaartmaat schappijen. Een overeenkomst tot verminde ring van de uitgaven dezer maatschappijen zou later tot de luchtvaartmaatschappijen en andere takken van nijverheid kunnen worden uitgebreid. Enkele leden der commissie hebben na af loop der bijeenkomst er de aandacht op ge vestigd, dat Briand, die met Laval de verga dering bijwoonde, zijn instemming had be tuigd met diens uiteenzetting over een Fransch-Duitsche samenwerking. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. De toestand om Tsitsikar. Naar uit Charbin wordt gemeld zijn de vooruitzichten in Mantsjoerije weer even somber als ooit. Uit welingelichte bron wordt n.1. gemeld, dat majoor Hayashi, die op treedt als vertegenwoordiger van generaal Honjo, den Japanschen bevelvoerenden com mandant, den Chinecschen goeverneur-gene- raal van Heilungkianguet volgende 24-uurs- ultimatum heeft gezonden: „Generaal Ma moet onmiddellijk aftreden en zijn troepen in Heillungkiang moeten onmiddellijk worden teruggetrokken op een behoorlijken afstand van Tsitsikar. Antwoord op dit ultimatum vereischt voor middernacht van Donderdag op Vrijdag". Twee Japansche regimenten met zware ar tillerie zijn te Tashing aangekomen voor een nieuw offensief op grooten schaal. De spoor wegdirectie deelt mede, dat de gevechten he den om 1 uur weer zijn begonnen. Onder de Chinesche officieren en soldaten leeft de hoop, dat binnenkort hulp van Sovjet-Rus land verkregen zal kunnen worden. Nabij Moekden is na een hevig gevecht, dat 3 uur duurde en waarbij 300 bandieten werden neergelegd. Onder de gewonden werd een vrouw gevonden, gekleed in een soldaten uniform. De toestand in Tientsin. Uit Sjanghai blijven voortdurend berich ten binnenkomen over een onophoudelijk bom bardement van Tientsin. Van Japansche zijde worden berichten verspreid, volgens welke de Japansche concessie door de Cnineezen zou worden bedreigd. De aldaar woonachtige Ja panners hebben een verzoek gezonden aan de militaire Japansche autoriteiten om gewa- enpde troepen te zenden. De dagbladen van Sjanghai melden, dat een complot, gelijk aan dat van Tientsin te Sjanghai is ontdekt Als Chineezen vermomde Japanners wilden de regeeringsgebouwen overva.len en trachten de Chineesche politie lastig te vallen. In aan sluiting hierop is toen de staat van beleg 3f Men"^verwacht ook onlusren in Haijkau, waar eveneens de staat van beleg is afgekon- d't)e Japanners maken zich gereed over te gaan tot den aanval op Tsitsikar onder voor wendsel dat zij een aanval, voorbereid door generaai Ma, willen voorkomen De situatie in Mantsjoerije. Donderdagmiddag heeft de Chineesche ge volmachtigde te Genève, dr. Sze, een bespre king gehad met den secretaris-generaal van den Volkenbond. Na afloop hiervan verklaarde de Chinee sche vertegenwoordiger dat hij zeer ernstige berichten heeft ontvangen en dat de toestand nog nooit zoo zorgelijk als thans is geweest. Tegelijkertijd is den Raadspresident in een nota dringend verzocht bij de Japansche re- neering stappen te doen wegens de uit Tsit sikar ontvangen berichten De Japansche generaal tionjo zou n.1. den voorzitter der provinciale regeering een ulti matum hebben gesteld met den eisch Tsitsikar te ontruimen. Indien deze eisch der Japanners gehand haafd wordt zijn volgens de meening van dr Sze ernstige gevechten te verwachten. Indien de Japanners Tsitsikar zouden bezetten, zijn alle drie provinciën van Mantsjoerije in Ja pansche handen. De toestand .wordt in Volkenbonds kringen zeer ernstig geacht. Botsing tusschen Chineesche gendarmen en Japansche troe pen. Volgens Chineesche berichten kwam het gister tot een botsing tusschen voorwaartsch trekkende Japansche troepen in de richting van Tsitsihar en Chineesche gendarmen. Ver schillende Japansche cavalerie escadrons zouden reeds over den Chineeschen Ooster spoorweg zijn getrokken. Van Chineesche zij de vreest men, dat de Japanners voornemens zijn Tsitsihar te omsingelen. Omtrent de plannen van generaal Ma Sjang Sjan verluidt, dat hij voornemens is zijn hoofdkwartier naar Taiansjan te ver plaatsen. Van Japansche zijde wordt be weerd, dat Ma door Russische strijdkrachten wordt gesteuhd. Van dezelfde zijde wordt medegedeeld, dat in de laatste dagen 15 wa gons wapens en muntie te Angingi zijn aan gekomen en door de Russen ter beschikking van Ma zijn gesteld. Ook een officier van de Russische staf zou te Angangi zijn aangeko men. Met Generaal Yang, een onderchef van maarschalk Tsjang Hsu Liang, die met een troepenmacht van 20000 man ten zuiden van Tsjintsjau is gelegen, zou Ma een overeen komst hebben gesloten om de Japanners van twee zijden aan te vallen. DE GEBEURTENISSEN OP CYPRUS. De minister van Koloniën, Sir Philip Cun- liffe Lister, heeft gistermiddag in het Lager huis een verklaring afgelegd over de recente gebeurtenissen op Cyprus. Hij zeide, dat de regeering thans den toestand meester is. Er zijn op het eiland twee compagniën troepen Het normale garnizoen bestaande uit een compagnie. De tijdelijk op het eiland gedeta cheerde marinedetachementen zijn terugge trokken. Tien raddraaiers zijn gedeporteerd. Er zijn talrijke personen gearresteerd. Van de burgers zijn zes personen gedood en dertig gewond, terwijl er 39 politiemannen zijn ge wond. Den gouverneur is medegedeeld, aat de regeeringsgebouwen spoedig moeten wor den hersteld, terwijl de schuldigen de schade toegebracht aan de regeeringseigendommen zullen moeten vergoeden. De gouverneur heeft het recht gekregen wetten uit te vaar digen, deze „letters patent" moeten worden beschouwd als noodmaatregelen. Het zal noodig zijn later de geheele kwestie van de constitutioneele toekomst van het eiland te herzien. DE VOORGENOMEN ANTI FASCISTISCHE VLUCHT. Vier van de vijf in verband met de voorge nomen anti-fascistischen vlucht gearresteer de personen in Zwitserland hebben bekend, dat het hun voornemen was vanuit Constanz een vlucht te maken naar Opper-Italië en daar vlugschriften neer te werpen. Victor Haefner heeft geen bekentenis afge legd. De andere 4 personen zijn Italianen, waarvan er een de Engelsche nationaliteit heeft verwerven. TE Drie WERKLOOZENDEMONSTRATIE LUBECK. Een demonstrant gedood, politiemannen gewond. Donderdag hebben communistische werk loozen ondanks het bestaande verbod optoch ten te vormen gedemonstreerd. Toen drie politiemannen den stoet wilden ontbinden, werden zij aangevallen en tegen den grond geslagen, waarbij zij ernstige ver wondingen opliepen. Een der beambten loste een revolverschot ten gevolge waarvan een demonstrant werd gedood. DE DUITSCHE COMMUNISTISCHE PARTIJ WORDT VOORZICHTIG. De executieve van de communistische par tij Duitschland publiceert in de „Rote Fahne" een besluit, dat zich tegen de extremistische elementen van de partij wendt. Het gevaar van deze linksche personen blijkt o.a. uit „toepassing van ihaividueele terreur jegens fascisten, doorvoeren van zin- looze indivueele acties en bewapende indi- vidueele overvallen, benevens avontuurlijke spelletjes met springstoffen". De executieve verklaart al dergelijke terro ristische gewelddaden in het belang van de partij voor ontoelaatbaar en dreigt tegen iederen inbreuk op dit besluit de scherpste disciplinaire maatregelen tot uitsluiting uit de partij te zullen toepassen. DE JAPANSCHE GOUDEN STANDAARD. Goudonttrekking door Amerika. Volgens Russische berichten uit Tokio heerscht in financieele kringen in de Japan sche hoofdstad groote ongerustheid door de voortdurende goudonttrekking door Ameri ka uit Japan. Men vreest, dat onder den druk der Amerikaansche goudonttrekking Japan gedwongen zou kunnen zijn de gouden stan daard op te geven. Een der grootste banken te Yokohama heeft reeds op 10 Nov. j.1. den verkoop van deviesen gestaakt met de mede- deeling dat haar voorraden waren uitgeput. EEN EISCH TOT ECHTSCHEIDING NA EEN HUWELIIK VAN 52 JAAR. Een vrouw te Bexhill-on-Sea, die 52 jaar getrouwd is, heeft, naar de N. R. Ct. zegt, een eisch tot echtscheiding ingediend tegen haar man wegens mishandeling. Zoowel de man als de vrouw zijn 75 jaar oud. De vrouw is een tenger dametje, de man een krachtige en, wat erger is, een heftige fi guur, zoowel in spreken als in daden. Vier- en-veertig jaar is het huwelijk gelukkig ge weest. Sindsdien is de man steeds heftiger geworden. In 1926 had hij zijn vrouw met een vulpen in den arm geprikt en haar ruw tegen de leuning van de trap gedrukt. Deze bejegening had geen ernstig letsel veroor zaakt, maar het vrouwtje was zoo geschrok ken, dat zij zich met een van haar dochters het echtpaar heeft nog zeven kinderen in leven opsloot in haar kamer. In 1928 heeft de man zijn vrouw geslagen; misschien zonder opzet, maar wederom had het vrouw tje ernstig van den schrik geleden. Sinds dien werd de man steeds ruwer en in het eind van Maart van dit jaar kon de vrouw het niet langer uithouden en is zij weggeloopen. De rechter verklaarde het belachelijk en ook nogal afschuwelijk te vinden, dat bejaarde lieden als deze hun huiselijke geschillen niet kunnen oplossen zonder naar den rechter te loopen, maar hij wees den eisch toe. STANDARD OIL EN SHELL VERVOLGD. Wegens overtreding der anft trustwet. Te Austin in den staat Texas is op het oogenblik een proces aan den gang tegen vijftien petroleummaatschappijen, die be schuldigd worden de anti-trustwet te hebben overtreden. Naar Reuter meldt, heeft de procureur- generaal gisteren in totaal boeten tot een be drag van S 17.850.000 geëischt, alsmede uitzetting uit den staat Texas. Tot de vervolgde maatschappijen behoo- ren de Standard Oil en de Shell Petroleum Corporation. Zij worden beschuldigd betrok ken te zijn bij een ocmplot met het doel den handel in benzine en petroleumproducter geheel onder hun invloed te brengen. EEN HELD! Dr. Mowbray, een van Canada's grootst» chirurgen, was gisteren te Hamilton (On- tario) bezig met een operatie toen hij over vallen werd door een aanval van hartzwak te. Daar het leven van zijn patiënt er van af hing, zette hij de moeilijke operatie voort, ondanks de hevige pijnen, die hij leed. Toen de operatie gedaan was, zakte hij in elkaar en een paar minuten later stierf hij. EEN DUITSCH COMMUNIST DOODGESCHOTEN. Te Nowawes liepen gisteravond 4 jeugdige communisten over het Friedrichsplein. Plot seling viel een schot, dat den achttienjarigen Herbert Ritter in het hart trof, zoodat de knaap dood neerstortte. Een tweede commu- nst bekwam een schot in den bovenarm. De politie, die versterking kreeg uit Pots dam stelde onmiddellijk een onderzoek in naar den dader. Het gelukte haar deze op te sporen en te arresteeren. Het is een arbeider, Guenther Guestrau geheeten. De man, die bij zijn arrestatie een Hakenkreuz-speldje droeg, beweert uit noodweer te hebben gehan deld. DE NOBELPRIJS VOOR CHEMIE. De Nobelprijs voor Chemie voor het jaa» 1931 werd Donderdagavond toegekend aan de Duitschers Prof. Bosch en directeur gene raal Bei Van de vijf Nobelprijzen, welke jaarlijks beschikking worden gesteld, is behalve voor dien van den vrede welke be geven wordt door het Noorsche Storthing thans de beslissing gevallen. Aangezien de Nobelprijs voor literatuur is toegekend aan den overleden Zweedschen lyricus Karlfeldt zullen op het groote Teest, dat tien December a.s. wordt gehouden, de drie begiftigden Duitschers zijn, aangezien, zooals bekend de Nobelprijs voor Genees kunde is toegewezen aan prof. Warburg ui' Berlijn. KONING ALFONSO TOT LEVENS LANGE GEVANGENISSTRAF - VEROORDEELD? De commissie ter vaststelling der verant woordelijkheid van de Spaansche nationale vergadering heeft gister den voorzitter van de Kamer haar rapport overhandigd inzake de verantwoordelijkheid van den koning. In dit rapport stelt de commissie voor den koning voor al zijn regeeringshandelingen sedert 1921, het begin van de catastrophe in Marocco te veroordeelen en wel onder den aanklacht van „majesteitsschennis begaan jegens de souvereiniteit van het volk". Verder stelt de commissie voor de dood straf tegen den koning uit te spreken met ge lijktijdige verandering daarvan in levens lange zware gevangenisstraf en verbeurd verklaring van al zijn roerende en onroerende goederen. Dit voorstel van de commissie moet nog voor het rechtsgeldigheid krijgt door de nationale vergadering worden goedgekeurd, hetgeen, naar men verwacht, ook geschieden zal.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1