Atnstecdamsche Jieucs ^Binnenland OUDE GOUDMIJN SPOEDIG WEER IN BEDRIJF. OMWENTELINGSPOGING IN ECUADOR. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. WAPENS GEVONDEN BIJ LEDEN VAN DEN RIJKSBANIER. WACHTMEESTER DER POLITIE DOODGESCHOTEN. DQODELUK ONGEVAL IN EEN GEVANGENIS. TE WERK GESTELDE WERK- LOOZEN STAKEN. VERKLARINGEN VAN LA VAL AAN DE SENAATSCOMMISSIE VAN buitenlandschezaken en van financien. Nog geen enkele garantie aan vaard. GOLDRUSH IN IERLAND. van 14 November 1931. Opgave van Noordliollandsch fiandbouwerediet N.V. jieid voortduren. Japansche luchteskaders hebben Tsitsikar gebombardeerd. De telegra fische verbinding met Tsitsikar is volkomen gestoord. Naar uit Tokio wordt bericht, meldt ook het 'Japansche agentschap-Shimbun Rengo dat hevige gevechten hebben plaats gehad, waar na 't den Japansche troepen gelukt is Agant- schi te bezetten. Volgens een ander Japansch bericht is de telefonische verbinding met het Japansche consulaat te Tsitsikar onderbroken. Nieuwe troepen naar Mantsjoerije. Naar uit Tokio gemeld wordt, bevindt zich onder de troependetachementen, die naar Mantsjwrije worden verscheept ook de acht ste divisie, welke, volgens een verklaring van den minister van oorlog „zich in den Rus sischJapanschen oorlog had onderschei den". Japansche vliegtuigen hebben het bom bardement van Anangki hervat. De troepen van Tchang Hai Peng blijven oprukken naar Tsitsikar. Onderweg hebben zij de steden Tsintsincheng en Datsucheng bezet. Een nieuw eskader vliegtuigen is van Tokio naar Mantsjoerije gezonder. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de vijandelijkheden in Tientsin weer zijn begonnen. Generaal Ma heeft aan vertegenwoordi gers van de Chineesche dagbladen verklaard, dat een Japanner, die zich voorstelde als vertegenwoordiger van den commandant van het Japansche leger, Hondsio, zich in den af- ge'oopen nacht bij hem heeft vervoegd en de uitlevering heeft geëischt van Tsitsikar aan de Japansche troepen. Ma heeft geweigerd aan dit ultimatum gevolg te geven. Eenige uren daarna hebben de Japansche cavaliene en artillerie den strijd aangebonden met oe Chineesche troenen. Opnieuw nota's van Japan en China ontvangen. Het Volkenbondssecretariaat publiceert Vrijdagavond het Japansche antwood op het telegam van Briand d.d. 1,1 Nov. Briand heeft, zooals bekend, bij die gelegenheid Ja pan en China opnieuw herinnerd aan hun beloften niets te ondernemen wat den strijd zou kunnen verscherpen. Japan wijst er thans op, dat de troepen aan de Nonnibrug geen militaire actie onderno men hebben, indien zij niet zijn aangevallen. Overigens zijn de Chineesche troepen tien maal zoo sterk als de Japansche. Er wordt ook een nieuwe Chineesche nota gepulbiceerd. Hierin wordt verklaard, dat Japan alles doet om Tsitsikar te bezetten en het bestuur der Noordelijke provincie van Mantsjoerije in handen te krijgen. Japan, al dus de nota, is zijn verplichtingen niet nage komen. De strijd om Tsitsikar. Na afloop van het ultimatum tot ontrui ming van Tsitsikar is een heftige strijd ont brand tusschen de Japanners en Chineezen Naar verluidt zou een Sowjetbrigade de Chi neezen geholpen hebben de Japanners tot den terugtocht te dwingen. Ook uit Sjanghai wordt gemeld, dat de troepen van generaal Ma versterkt zijn met goedgeoefende Russische troepen, met behulp waarvan zij te Anganschi den linkervleugel van de Japansche troepen hebben afgesne den. Een stootbrigade van Sowjettroepen, aldus geruchten, doet verrassende aanvallen op de Japanners. Ook zouden verscheidene Japan sche vliegtuigen hun in handen zijn geval len. Naar verder gemeld worden, zijn deze Russische troepen uit Blagowestsjensk der waarts gedirigeerd, na te zijn bewapend met machinegeweren. Zij worden ondersteund door Chineesche cavalleriecorpsen. De rebellen-generaal Tsjang Hai Tsieng aan de winnende hand Uit de vele met elkaar in strijd zijnde be richten over de toestand kan het volgende worden vastgesteld. Na de cavalerieaanvallen van generaal Ma op de flank van de Japan sche stellingen is de Chineesche rebellen- generaal Tsjang Hai Tsjeng, die den Ja panners steun verleend in het gebied van Anganki, opgerukt om de troepen van gene raal Ma in den rug aan te vallen. Berichten uit Charbin melden, dat de strijd den ge heelen Vrijdag aanhield en dat een hevig cavaleriegevecht woedde. Verscheidene Japansche vliegtuigen wor- ten bommen op de Chineesche stellingen. tit berichten in de Engelsche bladen blijkt dat generaal Ma versterking heeft ont vangen van een Bolsjewistische brigade, deze is plotseling tot een aanval overge gaan en heeft verscheidene Japansche vlieg tuigen veroverd. De Chineesche generaal Tsjang Yac Tsing heeft volgens Chineesche berichten opdracht gekregen met zijn troe pen, die in Nungang staan,den Taoan Spoorweg in den rug der Japanners te bezet ten om hierdoor de Japansche verbindingen af te snijden. Volgens een bericht in de Times kan worden verwacht, dat Tsitsihar door Tsjang Hai Tsjeug zal worden bezet, wan neer hij aan de overwinnende hand blijft. Waardoor de positie van maarschalk Tsjang Hsu Liang in Mantsjoerije. die reeds Kirin en Moekden heeft verloren onhoudbaar zal worden. Tsjang Hsu Liang heeft in ver band hiermede generaal Ma opdracht ge geven tot het uiterste tegenstand te bieden Generaal Ma heeft zijnerzijds den Chineesche commissaris van buitenlandsche zaken tele grafisch verzocht den V. B. mede te deelen, dat de toestand onhoudbaar is en dat, de V. B. er voor moet zorgen, dat de Japansche troepen worden teruggetrokken. De militaire attaché's der vreemde mogendheden te Tokio naar Mantsjoerije. Volgens telegrammen uit Tokio hebben de militaire attaché's der vreemde mogendheden u'tnoodiging van het Japansche minisle- van oorlog om zich naar Mantsjoerije te begeven aangenomen om daar kennis te nemen van de werkelijke toestand. Tsjane Hsu Liang wil zich terugtrekken. Volgens een telegram van de Daily Tele- graph heeft maarschalk Tsjang Hsu Liang de eischen der Japanners om de Chineesche troepen uit Mantsjoerije terug te trekken aanvaard. De goudmijnen, welke in de 16de eeuw te Eisenberg veel welvaart brachten, worden naar de „Waldecksche Landes- zeitung' meldt, binnenkort weer in ex ploitatie genomen. Jarenlange onder zoekingen hebben verrassende resulta ten opgeleverd. Het goud zou zelf in de vaste steenblokken duidelijk zichtbaar zijn, zoodat de laatste bedrijfsberichten uit het jaar 1580 volkomen bevestigd worden. Bij Goldhausen zal spoedig een nieuwe schacht worden ingericht. Nader wordt vernomen dat inderdaad aan het Z. W. deel van het dorp Gold hausen een schacht wordt ingericht. Het terrein wordt daar reeds opgekocht. Binnenkort zal een machinehuis worden gebouwd. De exploitatie is is handen van „Waldecker Eisenberg", terwijl de Pruisische Bergwerk Huetten A.G. bij deze ofidernemïng geïnteresseerd is. VA CENTENAAR DYNAMIET GESTOLEN. In den nacht op gisteren is in het ten N. van het plaatsje Buedingen in den steengroeve van de Linzer Basalt A.G. gelegen springstoffenmagazijn ingebro ken. In totaal werden 1 Y> centenaar dy namiet gestolen. Daar de zware ijzeren deur, waarmede het magazijn gesloten was, uit het metselwerk is gebroken, ligt het vermoeden voor de hand, dat verscheidene personen den inbraak heb ben gepleegd. Heden heeft in verband met dezen inbraak een arrestatie plaats gehad. Naar uit Guayaquil wordt gemeld, is in Ecuador een opstand uitgebroken. De insurgenten hebben de steden Santa Rosa en Pasoje Zaruma bezet. De vroegere premier overste Alba heeft zich tot dictator laten uitroepen. Gister is een wagen met 9 personen op een onbewaakten overweg nabij Burgos door een personentrein gegrepen en on geveer 800 Meter meegesleurd. Hierbij werden 4 personen gedood en 5 zoo zwaar gewond, dat aan het behoud van hun leven wordt getwijfeld. De ongeluk- kigen hadden een uitstapje gemaakt en hadden door den krachtigen wind het fluitsignaal van den trein niet gehoord. De politie te Eutin deelt mede: De plaatselijke politie versterkt met te Kiel gestationneerde gendarmeriebeambten hebben in den afgeloopen nacht 14 leden van de Rijksbanierafdeeling Lubeck ge arresteerd, die te Eutin waren aangeko men en in het bezit werden bevonden van ploertendooders, dolkmessen en pistolen. Zij droegen allen de uniform van den Rijksbanier. 21 fietsen werden in beslag genomen. De 43-jarige hoofdwachtmeester der politie Bartkowiak werd Vrijdag kort na middernacht op straat door verschillen de schoten uit een legerpistool gedood. Het eerste schot moet op hem gelost zijn in de buurt van zijn woning. Bakowiak wilde toen zijn moordenaar ontvluchten. Deze zond hem evenwel nog enkele ko gels na. Het is komen vast te staan dat de dader eerst vluchtte, doch later terug keerde om zich te overtuigen van de uit werking zijner schoten. De nasporingen zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. Men gelooft niet dat de moord uit politieke overwegingen heeft plaats gehad. Bij de inlevering van hun wapens, wilde een der beambten van de jeugd gevangenis Fuhlsbruettel te Hamburg Vrijdagmiddag een revolver ontladen Het schot ging af. Een der beambten werd in het onderlijf getroffen en was op slag dood. A s protest tegen de arbitrale uitspraak betreffende de loonen der gemeentear beiders, waarbij voorzien wordt in een verlaging van VA staken op het oogenblik te Berlijn ongeveer 1000 ar beiders bij de werkverschaffing. Deze arbeiders ontvingen tot nu toe een loon dat overeenkomt met dat van onge schoolde metaalarbeiders, doch dit ion wordt thans eveneens verlaagd. Berlijn is overigens een der weinige gemeenten waar de te werkgestelde arbeiders een tariefloon ontvangen. HET VEER SASSNITZ—TRALLEBORG. De dienst wordt niet ingekrompen. Men meldt uit Stockholm aan de N.R.C Enkele Deensche bladen hebben gemeld, dat het verkeer met het spoorwegveer Sass- nitz—Tralleborg, dat de belangrijkste ver binding tusschen Duitschland en Zweden uitmaakt, zoo sterk zou zijn verminderd, dat de Duitsche en de Zweedsche staatsspoor wegen, die tezamen het veer exoloiteeren, van plan zouden zijn, den dienst gedeeltelijk stop te zetten. Het passagiersvervoer zou dan via het Deensche veer Giedser—Warnemünde geleid worden en voor het goederenvervoer zouden slechts veerbooten varen, wanneer er op een der beide eindpunten genoeg goe derenwagens bijeen waren. Waarschijnlijk is in dit geval de wensc <- vader der gedachte. De dienst Sassnitz Tralleborg is in verschillende opzichten beter, wordt onderhouden met gr gn£, oen dan Hp Deensche dienst en het is Zn moeten, er de voorkeur aan geven, Tfle^ern^K°ngvan den dienst Sass- .VanTee.",'^'' ,s echter absoluut geen "'STe WelSaar zijn het reizigersverkeer en f t rr^dpienvervoer tengevolge van de tijds S2.ÖSS n,d ongeveer 20 en 25 pre cent verminderd, in vergelijking met het vori ge jaar maar het veer vormt toch nog de be langrijkst verbinding tusschen Midden- Europa en Noorwegen en Zweden. In gezelschap van de Fransche mi nister van buitenlandsche zaken Briand en de minister van financiën Flandin begaf Laval zich gister naar de zitting van de commissie van buitenlandsche zaken en van financiën van de senaat om de verklaringen, die hij Donderdag voor de kamercommissies had afgelegd te herhalen. Laval stelde vooral prijs op het constateeren van het feit, dat hij in verband met de regelingen der herstel betalingen nog geen enkele garantie had aanvaard, zoolang het rapport der des kundigen, wier bijeenroeping thans door de uDitsche regeering zal worden voor gesteld, niet gereed is. Na het onderzoek van 'de betalingscapaciteit van Duitsch land zullen de beide regeeringen open lijk eikaars opvattingen kunnen verge lijken. Te Dungannon in het county Tyrone is een golrush uitgebroken, ontstaan op het bericht, dat John Wiggins, een boer van die plaats op zijn land goud had ge vonden. Tal van menschen zijn bezig met het stuk slaan van steenen en het zoeken op en in den grond in den hoop zijn geluk te zullen deelen. Gister heeft Wiggens zijn voornaam ste vondst, een grok goudboudende bij de bank van Dugannon. Aan een verslaggever vertelde hij. dat sleen van twee centiaren gedeponeerd hij Sir Dawsen Bates gevraagd had of het goud door de staat kon w orden op gevorderd. Deze kan hem echter niet in lichten en dus moeten de gegadigden wachten, tot uitgemaakt is, of men even tueel voor eigen rekening goud mag delven. „Ik zou er niet verwonderd over zijn, als anderen ook goudhoudende steenen vonden, want ik heb een stuk gevonden, dat midden op den weg lag-, waar dage lijks menschen voorbij komen." VOORSTEL DER LAGERHUIS OPPOSITIE VFPWORPEN. Met 422 tegen 38 stemmen. Het Lagerhuis heeft Vrijdagavond met 422 tegen 38 stemmen het oppositioneele voorstel nopens de Troonrede verworpen. Te voren verweet Sir Austen Chamberlain den socialisten, dat zij ook thans nog niet den feitelijken toestand van Engeland besef ten. Zij beoordeelen de vaderlandsliefde en het gezonde menschelijk verstand van het Engelsche Volk geheel verkeerd. Spr. wekte de regeering op snel te besluiten. Baldwin legde er den nadruk op. dat de crisis nog voortduurt en dat daarom de mi nisters de "vrije tfand moeten hebben voor hun maatregelen. Het is een bijzonder moei lijke taak de binnenlandsche inflatie te ver mijden. De waarde van het pond hangt af van het vertrouwen van het Engelsche Volk en het buitenland, zoomede van de besloten heid der regeering de bestaande moeilijk heden op te lossen en Engeland te voeren tot een punt waarop de valuta weer met zeker heid kan worden gestabiliseerd. Het herstel- en schuldenvraagstuk is verre weg de moeilijkste kwestie. Een overeenstem ming tusschen Frankrijk en Duitschland is een der belangrijkste voorwaarden voor de oplossing dezer kwestie. Engeland heeft er belang bij, aldus spr., dat de noodzakelijke internationale onderhandelingen zoo spoedig mogelijk worden aangevangen en zonder tijdverliezen worden voortgezet. Er kan even wel geen overeenkomst tot stand komen zon der de toestemming van Engeland. PROTESTVERGADERING DER S D A P. EN VAN DE MODERNE VAKBEWEGING TEGEN DE REGEERINGSPOL1TIEK. Mislukte communistische poging tot ordeverstoring. De Federatie Amsterdam der S.D.A.P. en den Amsterdamschen Bestuurdersbond had den gisteravond in het Concertgebouw een openbare vergadering belegd als protest te gen het optreden der regeering inzake de werkloozenzorg, gemeentefinanciën, loons verlaging en wat daarmede samenhangt. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot en talloozen zagen zich te leurgesteld, doordat zij niet in het bezit van toegangskaarten waren. Onder degenen, die daar wel van voorzien waren, bevonden zich eenige honderden communisten, die den toe gang tot de zaal verkregen en daar op luid ruchtige wijze o.a. door uitroepen als Rood- front van hun aanwezigheid blijk gaven. De vergadering werd geopend door den heer De Vries, voorzitter van den A.B.B. Het Eerste Kamerlid mr. M. Mendels voer de het eerst het woord over de jongste maat regelen der regeering. waardoor de salaris sen der ambtenaren werden verlaagd en de autonomie der gemeenten werd aangetast. Bij den aanvang van zijn rede werd de heer Mendels eenige malen hinderlijk geïnterrum peerd, waardoor rumoer in de zaal ontstond. Toen op het podium eenige communisten voortdurend door interrupties den voortgang der vergadering bleven storen, werden zij door de omzittenden onzacht uit de zaal ver wijderd, waarbij een korte worsteling ont stond. Nu gebleken was, dat de vergaderingbe zoekers verder hinderlijk optreden niet onge straft zouden laten en bovendien hier en daar op de galerijen en op het podium de uniformen van politie-agenten verschenen, zagen de communisten in, dat hun kans om verdere storing te veroorzaken, verkeken was en verlieten zij onder een honend applaus der vergaderingbezoekers de zaal, waarin zij vo spreid in alle hoeken hadden gezeten. D» heer Mendels kon nu zonder verdere interrupties zijn rede voortzetten en beëindi gen. Tweede spreker was de heer F. v. d. Walle, secretaris van het N.V.V., die het kapitalisme de oorzaak van de crisis noemde. Niettemin werd de arbeidersbeweging er verantwoorde lijk voor gesteld en waren het de arbeiders, op wie men al de gevolgen van de crisis trachtte af te wentelen. Men zocht een op lossing van de crisis door aanvallen op den loonstandaard der arbeiders. Juist in die landen, waar de loonstandaard het hoogst is, is de werkloosheid het grootst. Tenslotte besprak spr. de maatregelen tot bestrijding der werkloosheid en de steunre geling voor de werkloozen en lichtte hij de eischen van S.D.A.P. en N.V.V. toe. Na een slotwoord van den voorzitter ging de vergadering in goede orde uiteen. In de omgeving van het Concertgebouw was een vrij groote politiemacht aanwezig. De communisten, die in de Van Baerlestraat bijeenschoolden en hun leuzen uitriepen, wérden zonder veel moeite verspreid, waar bij even van den gummistok gebruik werd gemaakt. De communistische ordeverstoorder, die in het begin van den avond met geweld van het podium was verwijderd, bleek eenige ver wondingen te hebben opgeloopen. Hij werd derhalve naar het Binnengasthuis overge bracht, van waar hij, na verbonden te zijn, huiswaarts kon keeren. VERKEERSONGEVALLEN. AUTO MET VIER PERSONEN TE WATER. Een kind verdronken. Gisteravond heeft bij de Olden-Dieversche Brug over de Drentsche Hoofdvaart nabij Diever een ernstig auto-ongeluk, plaats ge had. Een inspecteur van politie, die op weg was van Amsterdam naar Loppersum, raakte met zijn auto naast de tramrails in het mulle zand. met het gevolg, dat hij over de rails heen schoot en in het kanaal reed De inspecteur, alsmede zijn vrouw en drie kinderen, die eveneens in den wagen zaten, geraakten allen te water. Dank zij het held haftig optreden van een passeerenden chauf feur van den heer Witvoet te Meppel kon den allen op het droge worden gebracht. Be halve den man, waren alle drenkelingen be wusteloos. Men heeft toen kunstmatige ademhaling toegepast waardoor bij de vrouw en twee der kinderen de levensgees ten weer werden opgewekt. Bij het derde kind mocht de kunstmatige ademhaling ech ter niet baten, zoodat bij dit ongeval één doode te betreuren is. De inspecteur van politie, de heer J. de Liefde uit Amsterdam, verbonden aan het bureau-Adelaarsweg, aldaar, was op weg naar Loppersum. Toen hij om half zeven Dieverbrug passeerde, kwam hij tengevolge van den dichten mist met de wielen van zijn auto op het gedeelte van den weg, dat een scheiding vormt tusschen den straatweg en de tramrails. Dit weggedeelte, dat vroeger een greppel vormde, is opgevuld met zach- ten grond, welke door den regen doorweekt was De wagen begon toen te slingeren, vloog de rails over en kwam in het water terecht. De heer de L. verloor geen oogen blik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij wist zich uit den wagen te werken en zijn vrouw en twee zijner nog jonge kinderen te bevrijden en op het droge te brengen. Zijn 3 a 4-jarig zoontje kon hij echter niet zoo spoedig vinden. Eerst met behulp van een chauffeur, die toevallig voorbijkwam, slaag de hij erin den kleine uit den auto, die ge heel onder de oppervlakte verdwenen was, te halen. De levensgeesten van het ventjt bleken echter reeds te zijn geweken. Geneeskundige hulp was kort na het onge val ter plaatse. Deze werd verleend door de doktoren Van Nooten uit Diever en Huyser van Reenen uit Dwingelo. Nadat zij er in geslaagd waren mevrouw de L. en de twee andere kinderen tot bewustzijn te brengen, werden de drenkelingen vervoerd naar het hotel Dieverbrug van den heer Joh. Blok, Mevrouw de L. bleek een sleutelbeen te heb ben gebroken en werd voorloopig verbonden. De heer De L. had enkele ernstige snijwon- den opgeloopen, welke werden gehecht. Ook de chauffeur, die te hulp geschoten was, had door het intrappen van een ruit, een ernstige snijwonde aan den voet. De beide kinderen hadden geen letsel bekomen. Het jongste heeft veel water binnen gekregen. Hun toe stand is echter niet ernstig. Waarschijnlijk zullen de heer en mevrouw De L en de bei de kinderen vandaag naar de hoofdstad te- rugkeeren. De auto is later uit de Drentsche Hoofd vaart gehaald. Het ongeval is op korten afstand geschied van de plaats, waar drie jaar geleden de fa- millie Tonkens uit Groningen te water is ge reden en verdronken. Door de tram gedood. Gisteravond omstreeks zeven uur is de 50-jarige wielrijder D. W., stalbaas te Arn hem, op den Velperweg, toen hij wilde over steken, door een motorwagen van de ge meentetram gegrepen. De man raakte onder den wagen, die opgevijzeld moest worden. W. werd opgenomen met twee ernstige hoofdwonden en eenige kneuzingen. Zijn ribben zijn vermoedelijk in de longen ge drongen. Het slachtoffer is naar het ge meentehuis overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te j STAATSLEENINGEN. 4'A Neder] 1917 4 1931 i BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert, v. 1000. a Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie t -. Berkels Patent Calvé Delft Cert. KOchenm. Ace. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilevert INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker k U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions i MIJNBOUW. Alg Explor Mij. i Boetoo >«ikk«t,i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber a k k Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig Kon Ned. Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atclrison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend. 121 lts/4 113 l-7Ae PROLONGATIE Vorige koers Vorige koers 10d/4 971/4 95 73'/, 76 t0 5t3/g 34S/4 69 1 - Vis 222 1041/4 129i/2 3415/16 35»/. IU/l8 33VX6 ly* 37, 728/16 167, 4Va 95 212'A 170 115 53 37.00 69i/4 43»/, 747-2 1251/4 1418/g 79 89/i« 5U/l6 56i/4 20U16 33'/, 258/4 18/4 -Vs JW/l6 238/8 191/2 86'/j 16:3/4 31 1997, 227Ü/4 pl.m. 10.30 72 75 53 220 102'/2 127 35 7i 8 34 70 16 472 205 168 113 57 75 y/is 5372 21 32 86 pl.m. 10.45 53S/4.3 U3/4 102-J 128 35-1/8 38/4 204-5 pl.m. 11.00 531/4 181-15 ,1'-. 1021/4-3 1263/4-7 351/g 1/4 35f-7/s 2141/4-5 1107, 1371.8/4 137}-8/4 8 5'/ib 5272-3 pl.m. 11.15 53 ïff IO21/4-! 129-8/4 35i/ri 203-4 137}. V, 531/4 tExclaita. WISSELKOERSEN NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belgaj Bazel Weenen p Sch 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië 107 1'/, oCt. Heden 1} pCt. AMSTERDAM. 8% t Vorige Koers op koers heden 2 uur 9.40 9.37 58.90 59:- 9 76 9.76 34.60 34.62'/, 48.521/- 43.55 35.25 35 25 53.00 53 25 53.00 53— 52 50 52 75 248 3/4 12.85 12.85

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11