Agenda 3$uitentaud tBuutentand Xjl Stoomwasscherij „DE VALK De Lange de Nloraaz Brandvrije Kluisinrichting Safe-loketten te huur. Zaterdag 14 November. 7.30 uur, Cinema Americain: Het lied oer woestijn (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-1 neater De zwarte garde (rom.); boven 14 7.30 uur. Victoria-Theater: lm Walzer- paradies (operette); eiken leeftijd. 8 uur. De Unie, jeugdherberg-propagan- d383uur, Harmonie, donateursconcert arb.- muziekvereen. Excelsior. n-sim» 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, prop.-avond Bond voor Staatspensionnee ring; spreker ds. Westmijse. Zondag 15 November. In Cinema Americain van 2 uur n.m. at doorloopsnde voorstelling van Het lied oer woestijn (dram.); boven 18 jaar In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van i uur nam. af doorloopende voorstelling va.i De zwarte garde (rom.); boven 14 jaar. Tn Victoria-Theater van 2 uur nam- at doorloopende voorstelling van lm Walzerpa- radies (operette); voor eiken leeftijd- 8 uur, Harmonie, optreden Kees Pruis. 7.30 uur bij K. de Boer te Hensbroek, uit voering tooneelvereen. 't Viooltje. Evenals de beide vorige sprekers deed de heer Wijnkoop (comm.) zich als tegenstan der kennen. Minister De Geer beloofde den heer IJzer man de zaak van 't gewichtsverschil bij ben zine te zullen onderzoeken. Verder betoogde hij de eenvoudigheid der belasting, de billijk heid, vooral nu de prijs van benzine zoo laag is. Van uitstel der heffing tot 1 Maart, door den heer Braat geopperd, kan geen sprake zijn. Na een paar replieken werden de be raadslagingen gesloten en het ontwerp aan genomen met 73 tegen 4 stemmen. (Tegen de heeren Wijnkoop, De Visser, Braat en Fl. Vos). Hierna kwam de verhooging der invoer rechten ter tafel. Weder was de heer IJzerman (s.d.a.p.) de eerste spreker. Hij zette uiteen, dat een alge- meene crisisheffing, die toch moet komen, de voorkeur verdiende boven tariefsverhooging. Gok met het oog op onze handelspolitiek is verhooging van ons tarief ongewenscht. Het duurzame karakter er van is nog een extra nadeelintrekking ervan is altijd moeilijk. Met de conventie van Oslo is dit voorstel in strijd; daarvan zullen de andere mogendhe den ongetwijfeld overtuigd zijn! Het is niet te verwonderen, dat de protectionisten de ge legenheid schoon achten om met verhoo- gingsamendementen aan te komen. Ongetwij feld zal de verhooging de prijzen van de al- gemeene levensbehoefte doen stijgen. Den vrijhandelaar De Geer verweet spr., dat hij op den duur zijn beginselen ontrouw was geworden. De spr. hoopte dus, voor den minister zelf en zijn naam als vrijhandelaar, dat het ont werp zou worden verworpen. De heer Oud (v.d.) waarschuwde tegen de in de laatste jaren gevolgde tariefpolitiek on der het mom van een zuiver fiscalen maatre gel. Een heffing van 10 percent gaat onge twijfeld verder, is een bescherming van den •Nederlandschen industrieel, is protectionis me, zal de productiekosten over de geheele linie verhoogen. Vooral de landbouw zal daaronder lijden. Een invoerrecht heeft altijd het gevaar, al wordt het als tijdelijk bedoeld, blijvend te worden. Bij wijze van intermezzo werd nu de heer Van den Heuvel (r.k.) in de gelegenheid ge steld om enkele vragen te stellen over de plannen tot opheffing van de tramps op Goe- ree en Overflakkee. Minister Reijmer deelde mede, dat de op heffing zal ingaan niet met 1 Januari doch met 1 Februari en dat daarbij niet 70 doch 46 beambten zijn betrokken. Hierop zette de heer Oud zijn rede weer voort en verklaarde, dat zijn fractie tegen het voorstel is en zich ook tegen amendemen ten er op zal verzetten. Vooral het permanen te karakter er van vond bezwaar bij hem. Waarom ook deze verhooging niet op 3 jaar gesteld gelijk de andere voorstellen tot ver hooging der inkomsten? In Indië doet men dat toch wel! De heer dr. Vos (lib.) heeft een bezwaar te gen het permanente karakter van het voor stel, al kan hij begrijpen, dat de ministei zich aan geen termijn wil houden. Spr. frac tie gevoelt er weinig voor dezen maatregel te steunen, ook al erkent zij, dat er geld noodig is. Zij zou een tijdelijke verteringsbelasting en tabaksbelastingverhooging liever zien, om dat verhooging van het tarief altijd protec tionistisch werkt en dus nadeelig voor ons land, van de verbruikers. In verband daar mede, zette hij de nadeelen van het protec tionisme, met tal van bewijzen van elders uiteen. Nu we daadwerkelijk tot het protec tionisme overgaan, worden we feitelijk on trouw aan de conventie van Oslo en daar komt spr. tegen op. De heer Van Voorst tot Voorst (r.k.) sprak in anderen geest en verklaarde, dat zijn par- tijgenooten gaarne voor het voorstel zullen stemmen. Hij hoopte daarbij op een gunstig onthaal van de amendementen tot verhoo ging van de landbouwproducten. Den laatsten spreker, dien we hoorden was de heer Kortenhorst (r.k.), die op sym- patiseerenden toon voor het voorstel sprak, daarbij er op wijzend, dat de Kamer der re geering het middel om 11 millioen te krijgen, niet mag onthouden. Dinsdag worden de besprekingen voortge zet. ENGELSCH SCHIP OESTRAND. Door Belgische sleepboot vlot gesleept. Gisteravond is tengevolge van de mist het Engelsche s.s. Fair Haid geladen met stuk goed op de Ballastplaat ter hoogte van de Belgische grens gestrand. Het schip, dat van Antwerpen kwam, is vanmorgen omstreeks 4 uur door de Belgische sleepboot „Max" vlot gesleept. Het schip heeft aan den onder kant vrij veel averij bekomen. Tengevolge van een gat in den bodem maakt het schip veel water. De sleepboot houdt het schip door middel van pompen boven water. Hedênmor- fóto-p AW (ScuZuua,. fi. tl gen is een duiker aangekomen om te trachten net gat te dichten. Men zal trachten het schip naar Antwerpen terug te brengen. In totaal zijn 4 sleepbooten ter assistentie uitgevaren. DE OPSTAND IN EQUADOR, 100 personen gearresteerd. De regeering van Equador heeft, ge bruikmakende van haar buitengewone volmacht, 100 personen gearresteerd, waaronder talrijke officieren uit het iegei, die ervan worden verdacht revo- lutionnaire sympatiën te koesteren. Een vrij groote troepenmacht is naar het terrein van de hoofdstad gezonden. DE BETALINGEN DER DOMINI- CAANSCHE REPUBLIEK. De Dominicaansche republiek heeft opschorting afgekondigd van de beta ling der af te lossen staatsschulden voor den tijd van 2 jaar. De rentebeta ling zal voortgang vinden. Hiermede is een bedrag van 9000.000 gemoeid. DE GRIEKSCHE KAMERVER KIEZINGEN. De Grieksche kamer is op Zondag a s. bijeen geroepen. Na beëindiging van deze zitting zullen nieuwe verki-zingen worden uitgeschreven, daar de wette lijke zittingsduur van 2 jaar in Augus tus 1932 afloopt. Siad. en Omgeving. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE BERGEN (N.-H.) Op verzoek van mr. Ubbens, den rechter commissaris, deelen wij mede, dat hetgeen wij over deze zaak hebben gemeld, niet be rust op mededeelingen van hem afkomstig. Mr. Ubbens heeft in deze zaak integendeel geen enkele mededeeling aan de pers gedaan. Hedenmorgen hadden wij met mr. Ubbens een onderhoud over het geval, waarbij hij verklaarde, dat hij zich over de overtuiging, die hij van het geval heeft, niet kon uitlaten. Wij hebben den rechter-commissaris hierna verschillende inlichtingen gevraagd en mr. Ubbens deelde ons mede, dat de gevangen houding van beide verdachten door de recht bank met 30 dagen is verlengd. Het onderzoek wordt nog steeds met kracht voortgezet. Hedenmorgen heeft mr. Ubbens een onder houd gehad met mr. Muller Massis, die ook gesproken heeft met den verdachte E. HET DOODELIJK ONGELUK TE CASTRICUM. Wij hebben dezer dagen melding gemaakt van een ernstig verkeersongeval te Castri- eum, waar een wielrijder werd aangereden door een auto en zoo ernstig werd gewond, dat de ongelukkige een paar dagen later overleed. Het ongeluk moest, zooals onze corresp meldde, geweten worden aan het niet dooven der autolichten. Volgens de hoofdgetuige in deze zaak is dit echter niet juist. De autolichten waren wel gedoofd, maar de wielrijder hield zich niet aan de verkeersregels, waardoor een aanrijding niet voorkomen kon worden. BINNENBRANDJE. De politie bluschte hedenmorgen te onge veer half zes een binnenbrandje in het pak huis van den heer Jan de Vries aan het Luttik Oudorp met een Totalapparaat en een paar emmers water. De schade is zeer gering. Noorderhade 67-68, Tel. 1209 behandelt Uw wasch reeds vanat 15 ct. p. K.G. Vraagt prijscourant. BOTSING. Hedenmorgen botste de vrachtauto van den heer H. B. alhier tegen een der hekjes van een der plantsoenen op het stationsplein en vernielde dit. De schade zal geregeld wor den. PYGMALION. Zooals bekend zal Woensdagavond de N.V. Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel, Dir. Cor v. d. Lugt Melsert voor het Comité voor Tooneelopvoeringen in de Harmonie een opvoering geven van Shaw's Pygma- lion. Wij laten over dit stuk de volgende pers- beoordeelingen volgen: Rotterdamsch Nieuwsblad: De voorstel ling zal zeker herhaald moeten worden, want heel Rotterdam zal Fientje dc la Mar en Louis Gimberg willen zien in spel zooals men maar heel zelden te genieten krijgt.... Dagblad van R'dam: Als steeds sloeg de vertooning geweldig in. Alg. Handelsblad: Het was een prachtige voorstelling, het was in vele opzichten een openbaring. Avondpost: Een dankbaar publiek bracht ten slotte staande een ovatie aan de optre denden. De Vrijheid: Shaw's brillant vuurwerk „Pygmalion" heeft het als van ouds „ge daan", open doekjes en veel applaus getuig den ervan. Het Vaderland: Dit is weer eens spel, spel dat beleving is. Het was een ware tractatie. <H. Borel). LICHT OP! Hedenavond voor rijtuigen en motorrijtui gen e nandere voertuigen te 16,39 uur licht op- 'f comnciaai 'flieuws PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. Oe provinciale ziekenhuizen. Uit het algemeen verslag der afdeelingen van de Prov. Staten betreffende de balan sen en rekeningen over 1930 en de begroo tingen voor 1932 der Prov. Ziekenhuizen nabij Santpoort, te Bakkum en te Medem- blik, blijkt, dat een der leden een staatje overlegde, door hem getrokken uit de jaar verslagen, omtrent de toepassing der ar- beidstherapie. Deze cijfers kunnen echter on mogelijk juist zijn, meende dit lid, want dan zouden te Santpoort in het geheel geen pa tiënten zich met terreinbewerking bezighou den, en te Medemblik zou het zoo onge- wenschte erwtenlezen, touwpluizen enz. niet plaats hebben, hetgeen in strijd met de waarheid is. Ook werd gevraagd waarom er in Bakkum geen weverij en geen borstel- makerij is. Ook in de verslagen zij eenheid in methode aanbevolen. Naar aanleiding van de stijging, zoowel van de bijdragen in verplegingskosten van behoeftigen als in de rechtstreeks door de provincie betaalde verplegingskosten, werd de vraag gesteld, waarom de provincie niet meer personen naar de goedkoopere christe lijke en katholieke ziekenhuizen uitzendt. Hiertegenover werd aangevoerd, dat de uit getrokken bedragen veeleer te laag zijn. Er heeft een regelmatige toeneming van het aantal krankzinnigen plaats, bevorderd door den psychisehen schok van de crisis. Intus- schen is er gebrek aan ziekenhuisruimte. Vooral in de open afdeeling is te weinig plaats, waardoor zenuwpatiënten krankzin nig verklaard moeten worden om plaatsing te kunnen vinden. Daarenboven subsidieert de provincie al leen in de verplegingskosten van krankzinnig verklaarden, niet in die van maatschappelijk ongeschikten. Het is zoo erg, dat men ten plattelande achterlijke kinderen krankzinnig verklaart, om hen althans onderwijs te waarborgen. Ook eischt de nazorg dringend verbetering en dient heel wat meer te geschie den dan alleen maar het verkenen van een subsidie. Verkeerd is het, dat geldelijke ba ten van de gestichten in de provinciale kas terugvloeien, in stede van ze tot daling van den verpleegprijs aan te wenden. Gewenscht ware het, indien de provincie zich tot de re geering wendde met aandrang, om de Rijks bijdrage van 40 in de verplegingskosten per patiënt althans te herstellen. De ver pleegprijs der confessioneele inrichtingen fs door de provinciale ziekenhuizen niet te be reiken. Zeker niet die van de katholieke In richtingen met hun goedkoop, geestelijk per soneel. In particuliere gestichten is het ver Alkmaar plegingspeil niet altijd op de gewenschte hoogte. Niet alleen hierom is het onge wenscht patiënten daarheen te zenden, maar ook, omdat de christelijke ziekenhuizen Zon dags geen bezoek toelaten, terwijl dat haast de eenige dag is, waarop bezoekers vrijaf hebben en voorts, omdat de groote afstand, waarop particuliere inrichtingen vaak gele gen zijn, van bezoek aan patiënten wegens de hooge reiskosten weerhoudt. De genees- heeren echter stellen hoogeren prijs op gere geld bezoek, wijl uitblijven daarvan den pa tiënt psychisch ongunstig beïnvloedt. De tuinbouw. Wij ontleenen aan het afdoelingsver- slag van de Prov. Staten: Zeer in het bijzonder werd de aan dacht van Ged. Staten gevraagd voor den u >od der tuinders en boller.kweekers. Hierbij werd opgemerkt, dat niet in de crisis alleen de oorzaak daarvan moest gezocht worden. Reeds de veel vroeger aan gewoonlijk uitgebroken aardappel ziekte droeg het karakter van een ramp en was voldoende geweest om 1931 voor den tuinbouw te stempelen tot een orgeluksjaar. Vele leden wezen er op, dat de provin cie de oorzaken van dezen nood niet weg kan nemen, veroorzaakt als hij wordt door exportmoeilijkheden. Even wel dreigt een zeer groot gevaar: het laten braak liggen van den grond, wat tot gevolg zou hebben, dat de bodem achteruit gaat, en dat de technische voorsprong, dien Holland op het buiten land heeft, verloren zou gaan. Hier tegen dient gewaakt te worden. Alge meen sprak men de verwachting uil da*, de provincie bereid zal zijn met d gemeentebesturen te overleggen, ho dit zeer groote gevaar zal kunne: voorkomen worden en men vroeg mi grooten nadruk, of het college van ge deputeerden bereid is drang op de re geering te oefenen, om hier helpend op te treden. Aan gedeputeerden werd verzocht, te willen mededeelen, hoever zij gevor derd zijn met hun prae-advies inzake het vraagstuk van de distributie, welk onderzoek in de najaarszitting van 1930 is toegezegd. DE WIERINGERMEERPOLDER. Plaatsing van landarbeiders gezinnen. Indien geen vertraging in den aanbouw van de arbeiderswoningen ontstaat, kunnen in het tijdvak 1 Februari—1 September 1932 170 landarbeidersgezinnen in den Wieringer- meerpolder worden geplaatst. Gezinnen, die voor deze plaatsing in aan merking wenschen te komen, moeten een ge neeskundige verklaring omtrent den ge zondheidstoestand van alle gezinsleden over leggen. In aanmerking kunnen alleen komen ge zonde en physiek sterke menschen, die op de hoogte zijn van alle in het gemengde land bouwbedrijf voorkomende werkzaamheden, van een leeftijd tusschen omstreeks 30 en 45 jaar. De landarbeiders worden aanvankelijk geplaatst bij de cultuurmaatschappij De Wie- ringermeer. Het uurloon zal omstreeks 35 tot 40 cent bedragen. De woningen, die ter beschikking zullen worden gesteld, zullen een huur van rond 3 tot 3.50 per week moeten opbrengen. Zoodra de grond hiervoor geschikt is, zul len ook landarbeidersperceeltjes tegen nader overeen te komen voorwaarden beschikbaar worden gesteld. De woningen zijn van electrisch licht en waterleiding voorzien. In den polder zullen zich vestigen een medicus en een wijkver pleegster. In den loop van het volgende jaar zal waarschijnlijk ook de gelegenheid voor het volgen van onderwijs bestaan. Ook aan kerkbouw enz. wordt aandacht geschonken. Plaatsing geschiedt via de arbeidsbemidde ling DE „VAN NES" TE CURACAO AANGEKOMEN. Bij het departement van defensie is bericht ingekomen dat Hr. Mr. van Nes den 12 No vember te Curagao is aangekomen. HET CONFLICT IN DF. TEXTIEL INDUSTRIE. Maandag a.s. staking. Gisteravond hebben de wevers van de fir ma Jannink en Zonen te Enschede vergaderd onder leiding van de besturen der vier tex tielarbeiders-organisaties. Op advies van de besturen werd met algemeene stemmen be sloten Maandag a.s. in staking te gaan. LOONSVERLAGING AAN DE BLIK- FABRIEKEN TE KROMMENIE. De afdeelingen der Metaalbonden hebben besloten de door de directie van de Vereenig- de Blikfabrieken te Krommenie vastgestelde loonsverlagingen noodgedwongen te aan vaarden. De directie heeft toegezegd, dat op loonen beneden 25 per week geen verlaging zal worden toegepast. De loonsverlaging is thans zoo. dat iemand van 58 cent per uur, thans 56 cent per uur zal verdienen en iemand van SO cent per uur thans 75 cent per uur. GAGEVERLAGINO VOOR KOOP V A AR Dl J-O FF IC IE RE N. Men meldt van werknemerszijde: Woensdag is een conferentie gehouden tussschen het bestuur van den Bond van werkgevers in de koopvaardij en dat van de Centrale van koopvaardij-officieren.De B. v. W. rtam de voorwaarden aan, zooals die door de C. K. O. waren geformuleerd. Alleen bleek de B. v. W. niet bereid voor de arbeidsvoorwaarden op langer termijn over een te komen dan voor de gages. Het resultaat is, dat een gageverlaging van 10 is overeengekomen en aat de voor de zgn. wilde vaart vastgestelde verlaging van 20 door de reeders werd ingetrokken. De tot stand gekomen overeenkomst is voor onbepaalden tijd afgesloten. BANDJIRS IN LANGKAT. Als gevolg van een bandjir van de Besi- tang-rivier is de brug over de Besitang ont zet. Het verkeer naar Atjeh is gestremd. Het vrachtverkeer in Beneden-Langkat blijft gesloten. DE OPVOLGER VAN LOUIS BOUWMEESTER JR. Naar de Avondp. meldt, is in de gisteren in het Scala-Theater te Den Haag gehouden vergadering van den raad van commissaris sen van de N.V. Bouwmeester's Revue-Gezel schap en de N.V. Schouwburgmaatschappij besloten, dat wijlen Louis Bouwmeester Jr. in zijn functie van directeur dezer beide on dernemingen zal worden opgevolgd door den heer K. Sandbergen, zijn schoonvader L VAN EEN DAK GEVALLEN Gistermiddag was de 18-jarige loodaie tersleerling J. v. d. W, v«,SS"aÖE olein te Rotterdam bezig op het dak van een and aan den Crooswijkschen weg Een od at dak staande schoorsteen is opeens omge- illen en naar beneden gestort. De lood- rier werd in den val meegesleurd en kwam i de 12 M. lager gelegen straat terecht et zware inwendige kneuzingen, een ernsti- hersenschudding en een groote hoofd- :id is hij in vrijwel hopeloozen toestand in t ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen EEN VERMISTE TERECHT. De vermiste Scheveningsche jongen W Guyt, is terecht; hij bevindt zich aan boord van een logger, thans in Engeland. iVeecêecicht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.9 mM. te Happaranda en Stensele. Laagste barometerstand 714.7 mM. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 15 November: 13 Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuid westelijke wind; half tot zwaar bewolkt' weinig of geen regen; zelfde temperatuur DE OVERVAL TE SCHIPLUIDEN De in verband met den bankroof te Schio luiden aangehouden Rotterdammers zijn gisteren op het politiebureau te Delft ver hoord. De vrouw heeft ook hier een volledige bekentenis afgelegd. D., de vermoedelijke hoofddader, blijft zijn onschuld volhouden De kassier van de Boerenleenbank heeft h«n' echter pertinent herkend. De boerenarbeider A. van U. uit Vlaar- dingerambacht heeft tenslotte verklaard aaii de Rotterdammers inlichtingen te hébben verstrekt betreffende de inrichting van de bank te Schipluiden. Alle aangehoudenden worden overge- bracht naar het huis van bewaring te 's-Gra- venhage en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. De verdachte S. is nog steeds zoek. Ook de gearresteerde vrouw heeft een volledige bekentenis afgelegd De man Dols en de vrouw, die in de hoofd stad zijn gearresteerd als verdacht van mede plichtig te zijn aan den overval te Schiplui den, zijn te Rotterdam door de politie aan een scherp verhoor onderworpen. Dols blijft ontkennen, iets met de zaak uitstaande te hebben; de vrouw echter heeft een volledige bekentenis afgelegd, waarbij zij heeft toege geven, dat zij op den uitkijk heeft gestaan en van den buit honderd gulden heeft meege deeld. Gistermorgen zijn beiden naar Delft over gebracht, waar zij ter beschikking van den commissaris van politie zijn gesteld. De po litie beschouwd dezen man als den hoofd dader. SCHOOL EN VERKEER. De A. N. W. B. heeft zich gewend tot alh femeentebestuuren met de mededeeling, dat ij een serie van 18 gekleurde zegels, betrek king hebbende op verkeersveiligheid, heeft doen maken. Ze zijn bestemd voor de hoogste klassen van scholen en er zullen er zooveel van worden uitgereikt als noodig is om allen leerlingen der hoogste klassen van openbare en bijz. lagere scholen een serie te kunnen geven. Ten behoeve der onderwijzers stelt de A. N. W. B. kosteloos een boekje beschikbaar met toelichtingen, wenken en opmerkingen over de op de regels voorkomende verkeersfouten. JOURNALISTIEK AAN DE UNIVERSITEIT. De heer Kingsley Martin, hoofdredacteul van „The New Statesman and Nation" en oud-hoofdartikelenschrijver van de „Man chester Guardian" heeft Donderdagmiddag op uitnoodiging van het Leidsch universi teitsfonds in het academiegebouw aan het Rapenburg te Leiden de eerste van zijn lezin- ten gehouden over de Ontwikkeling van de ngelsche pers sedert het begin van deze eeuw. ONTGROENING BIJ DE KON. MILITAIRE ACADEMIE. Ruwe en zedekwetsende praktijken? Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Heide heeft aan den minister van Defensie gevraagd, of het waar is, dat in strijd met het verbod van den gouverneur van de Kon. Mil. Academie te Breda toch aldaar dit jaar de ëerstejaarscadetten ontgroend zijn? Hebben zich bij deze ontgroening voorval len voorgedaan in flagranten strijd met de moraliteit? werd verder gevraagd. Is het waar, dat een der slachtoffers van de ontgroening, die op een les aan een leeraar bekenae, dat hij door de ontgroening ver moeid was, zoo door andere cadetten onder handen genomen is, dat hij het bewustzijn verloor en zich onder behandeling van den Militairen Geneeskundigen Dienst moest stellen? Is het waar, dat deze cadet daarom door de anderen is doodverklaard? Wat denkt de minister te doen, zoo het antwoord op bovenstaande vragen bevesti gend mocht zijn. om dezen cadet te bescher men en de schuldigen te straffen, en wil de minister maatregelen nemen om te voorkomen dat de ruwe en zedekwetsende praktijken van de ontgroening zich later zullen herhalen? OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Hedenmorgen is ter hoogste van Giessen- dam de 25-jarige schippersknecht N. Den Hertog overboord geslagen en verdronken Hij laat een vrouw en een kind achter. IN DEN RIJN VERDRONKEN. Gisteravond om kwart voor acht had de ongeveer 40-jarige knecht van den landbou wer van der Scheur te Kesteren het ongelu* bij het verlaten der veerboot in den Rijn te geraken. Alle pogingen om hem te re""®?? waren vruchteloos. Met dreggen wora voortgegaan. Het slachtoffer was ong huwa WAPENS IN BESLAO GENOMEN- Bij huiszoekingen heeft de rijksveldwacfl Welbergen te Zuidwolde (Groneen gr hoeveelheid wapens in beslag genome»

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2