Alkmaarsche Courant. Het kostbare meesterstukje ^Radionieuws üeuilietm Stad en Cmaeving. Rechtszaken Honderd drie en dertigste laargang. (Wordt vervolgd). No 270 1931. Maandag 15 lovember. Dinsdag 16 Ncvember. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend A.V R.O.) 10.Gramofoonplaten. 10.Morgen wijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Cac tuspraatje door W. M. van Hengelaar. 11. 12.Orgelconcert door George Rotert Di Moorlag, zang. 11.11.30 Zr. Meyboom: De lichamelijke en geestelijke nooden van onze fcedlegerigen thuis. 12Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. Zang door A. Ruiter en E Veen, vleugei. 2.30 Gramofoonplaten 3.Knipcursus 4.— A. Muysers, viool en Henriëtte Kop, piano. 4.30 Kinderuur. 5.30 Uit het Carlton Hotel te Amsterdam Dans muziek door Juan Llossas en zijn Argen- tijnsch orkest. 6.— Onderwijnfonds voor de Binnenvaart. 6.307.Vioolrecital door Boris Lensky, aan den vleugel E. Veen. 7.30 —8.Engelsche les. 8.— Zang door Irene de Noiret. 8.309.15 „De strafzaak Vivien- ne Ware" van Kenneth M. Ellis vijfde zit ting. 9.1510.— Kovacs Lajos en zijn orkest, refreinzang Bob Scholte: Ed nund Fritz „Singging Babies" o. 1. v. Leo Leux. V.eugel E Kirsch. 10.Vaz Dias. 10.15 11.10 Vervolg programma 9.15. 11 10— 12 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K R O.) 89.15, 10.-11.30 Gramofoonpl 11.30 Godsd. halfuurtje 12.151.45 K. R O.- trio, concert. 1.45 Orgelconcert Pierre Palla (gramofoon). 2.— Vrouwenuurtje 3.— Gra mofoonplaten. 4.—6.20 K. R. O.-Salonorkest 0 1. v. M. van 't Woud 6.20 Bedrijfscon- trole-cursus. 6.45 Engelsche es. 7.10 N. v. Poll: „Loon en maatschap". 7.45—8.— Ver- bondskwartiertje. 8.—10.30 Studio opvoering van „De Koning drinkt" fresco in drie panee- len van J. Janssen. Ver. Rotterd. Hofstadtoo- neel o. 1. v. C. v. d LugtMelsert. 1030 12— Kon. Mil. kapel o. 1. v. C L. Boer, gramofoonplaten. Ca. 9.30 Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10 35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert door Edw. O'Henry. 1.20 Leonardo Kemp en zijn orkest. 2.25 Voor de scho en. 4.50 Lichte muziek, Trocadero Orkest. 5.35 Kinderuur. 6 20 Ber 6.50 Populaire muziek uit West-Europa (gramofoonplaten). 7.10 Fransche causerie. 7.40 Variété programma. 9.209 35 Berich ten. 9.40 Orkestconcert, o.a. Danse acabre, St. Saëns en Kaiser-Marsch, Wagner 10.40 Mozaïk. 10.5512.20 Dansmuziek, Roy Fox en zijn band. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 8.20 „Aïda", gra mofoonplaten, opera van Verdi Artisten van de Scala te Milaan. Langenberg, 47j M. 6.257.20, 9 35 11.05 en 11.30 Gramofoonplaten. 12.25 1 50 Orkestconceit. 4.205.20 Orkest en so listenconcert. 7.20 Avondconcert. 8.20 „Der Dokter Eisenbart", hoorspel van J Winckler 9.20 Berichten en sluiting. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Strijk orkestconcert. 2.20—4.20 Orkestconcert. 7 20 8 05 Werken van Sibelius, o.a. uit Kareiia- suite. 8.05 „Der Kammersanger" hoorspel van Wedekind. 9.20—11.20 Prinses Marga- rethe's Kerstvereenigingsfeest. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 5.20 Or- Icestconcert. 6 50 Gramofoonplaten. 8.20 Or kestconcert. Spaansch programma o.a. Spaansche dansen van de Falla. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl 8.20 Orkest- en solistenconcert o.a. Fant. „Rigo- letto", Verdi. Rome, 441 M. 8.20 Orkestconcert, o.a. Menuet, Boccherini. Tevens tooneeluitzen ding. Zeesen, 1635 M. 6 50 Orkestconcert o. 1 v. K. List. 8.05 Actueele voordracht 9 30 Ber en hierna tot 1120 populair orkestconcert. £4 Een beslagen tong ts een vil) zeker bewijs van ilechte spijsvertering en verstopping. Ook voor kinderen zijn Poster» Maagpillen. bet bekende laxeermiddel, uitstekend. U.65 net flacon. Uit het Engelsch door mej. C. M. G. de W 10) Hier heeft u het mijnheer Thornton. Zijn toon was honingzoet. Julie maakte zich zoo klein mogelijk tus- schen een Chineesch kabinetje en een ander voorwerp in de diepste vensternis. Van hier uit had zij het voorrecht alles wat er in den winkel gebeurde te kunnen zien en hooren. Mijnheer Thornton nam het schilderstuk- 1 s,*^zwÖ!»end van oom Si aan, hield het vlak voor zijn oogen, perste de lippen op- fea' nam een vergrootglas uit zijn zak en eb nauwkeurig van voren en van achteren, keerde het om en om en klopte er verscheidene malen op. Dat hij aan dit alles zooveel zorg en tijd besteedde, begon Julie zenuwachtig te maken. v Daar zit wat goeds in, zei mijnheer Krombeen eindelijk. Wat goeds? Ja, dat zou ik denken, aniwoordde oom Si met zijn verkoopers- s cm, zooals Julie het noemde. Ja, dat zal wel waar zijn. ^raar.^e^ mist één ding, en dat is jam- n 't 'e'ne mannetje zag er meer dan oi uit als een slimme vos; hij woos ieder mei de grootste nauwgezetheid. Het SCHEI-VEEMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Schei-veemarkt op WOENSDAG 18 NOVEMBER as. het vee, hetwelk men niet per vaartuig naar de markt brengte, alleen aangevoerd mag wor den langs den Helderschenweg, over de Hei- ïooërbrug, de Schermervlotbrug of over de Frieschebrug. Aanvoer van vee over de Bergerpoort, de Emmabrug, de Nieuwlandersingelbrug of de beide rustieke voetbruggen is verboden. Het vee vanaf den Schermerweg naar de markt gebracht moet over de Schermervlot brug en den Achterweg worden vervoerd. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee mogen gelost worden aan de Handels kade, de havenmeester zal de ligplaatsen aanwijzen. In verband hiermede zullen, voor zooveel noodig, de schepen welke een ligplaats aan de Handelskade hebben, op aanwijzing van den Havenmeester tijdelijk worden verlegd. Het vee langs den Helderschenweg en per vaartuig aangevoerd aan de Handels kade mag alleen naar de markt worden ge bracht over de Korte Nieuwesloot van de Handelskade af. Bij de Schermervlotbrug, de Friesche brug, de Hei'ocërbrug en aan de Korte Nieuwesloot zal het aan te voeren vee des kundig worden onderzocht, en zal het ver- schu1 digde marktge'd moeten worden vol daan In het algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgaand deskrn- d'g onderzoek en betaling van het markt ge'd. Vóór des morgens zeven uur wordt geen vee ter markt toege'aten De DTcteur voornoemd, D .SCHENK BOND VAN GEMENGDE ZANG- VEREEN IGINGEN IN NOORD HOLLAND. Algemeene vergadering op Zondag 15 Nov. in café Central. De gister in de bovenzaal van café Cen tral gehouden algemeene vergadering van den Bond van gemengde Zangverenigin gen in Noordbolland was slechts matig be zocht. Onder de aanwezigen bevonden zich verschillende dames. De voorzitter, de heer J b. d e J o n g, van Hoogkarsoel, opende met een woord van welkom en herinnerde er voorts aan, dat de Bond op 25 Jan. a.s. zijn 25-jarig bestaan zal herdenken. Spr. bracht dank aan de beide aftredende bestuursleden, de heeren Vroom en Van der Meij, voor hetgeen zij voor den Bond zijn geweest Hii hoopte, dat zij even trouwe leden zullen blijven, al zijn zij thans niet herkiesbaar. Sor. eindigde zijn openings speech met een loflied op den zang. die goed is en schoon, het hart verheuot in blijde da gen en troost schenkt in droefheid en rouw. Jaarverslag 1931 In het jaarverslag 1931, hierna uitge bracht door den secretaris, den heer R. S a s- b u r g te Benningbroek, werd met leedwezen medegedeeld, dat een drietal vereenigingen had bedankt als lid op aandrang van jon gere leden, die niet voldoende doordrongen zijn van den ernst van het streven van den Bond. Herdacht werd het zeldzame zangers- jubilé te Wognum, waar het echtpaar G. Veerman zijn 40-jarig lidmaatschap van de afdeeling vierde. Herinnerd werd aan het zangersfeest op 14 Juni te Bovenkarspei Hierover werd o.a. gezegd, dat de ruimte in het veilinggebouw wel wa-t extra groot was, waardoor de nagalm nogal eens hinderlijk werd. Het avondfeest was minder goed ge slaagd dan men had meenen te mogen ver wachten. Overigens mocht worden gezegd, dat het zangersfeest goed geslaagd is. Het verslag eindigde met te zeggen, dat de Bond pal staat en zal doorgaan met het bevorde ren en op hooger peil brengen van den koor zang. Na een enkele opmerking van de afd. Den Helder werd het jaarverslag onder applaus goedgekeurd. Rekening penningmeester. Namens de commissie tot nazien van de rekening 1931 deelde de heer W i e d ij k (Barsingerhorn) mede, dat de boeken enz. in orde waren bevonden en dat voorgesteld werd de rekening goed te keuren op een totaal ont- ™gtyan 1694.41 tegen een uitgaaf van 1337.23, zoodat er een batig saldo was e3goo n%l' vor'& ]'aar was het saldo ZoJ.73). De penningmeester, de heer Joh. de is jammer heel erg jammer het is niet onderteekend, er staat geen naam onder. Niet onderteekend! De stem van den ouden man had den spottenden toon van en vorigen avond heelemaal verloren. laar mijnheer Thornton. Hij dacht er ze ker niet aan, dat Julie zoo dicht in de buurt ?^as ®ts wij de onderteekening van Hob bema daar onderaan in het linkerhoekje vonden op dat zwarte plekje wat zou t den waard zijn, dunkt u? Mijnheer Thornton antwoordde niet da delijk op die vraag. En toen het antwoord kwam, was zijn stem zoo zacht, dat Julie het haast niet verstaan kon. Dat zou ik niet zoo dadelijk kunnen zeggen, mijnheer Gedge. Mo&ky heeft verleden jaar een Hobbema naar New-York gezonden, maar wat hij er voor gekregen heeft weet ik niet. Ik heb gehoord 28.000 dollar. Dat heb ik ook gehoord, maar ik be twijfel het. En toch, de Amerikanen beta len er tegenwoordig grof geld voor. ee u dat ding van Mosky gezien? Ja, het was een beetje groo^er dat, maar er was niet zoovee G r o o t te Alkmaar, gaf eenige toelichtin gen op de cijfers, waaruit bleek, dat de reke ning van het zangersfeest sloot met een tekort van 75.63 H als gevolg van ver schillende tegenslagen, door spr. gememo reerd. Zonder deze was er stellig een batig saldo geweest. Het totale overschot in het jaar 1931 was nu geweest 357.18. De rekening werd hierna goedgekeurd. Begrooting 1932. De begrooting, door den penningmeester ingediend en toegelicht, sloot met een bedrag in ontvangsten en uitgaven van 641.18. De post voor onvoorziene uitgaven bedraagt 266.98. De begrooting werd goedgekeurd Verkiezing leden hoofdbestuur. Aftredend waren de heeren G. Vroom te Abbekerk, F. van der Mey te Den Helder er. L. van Loo te Den Helder De twee eerstge- noemden waren niet herkiesbaar In hunne plaats werden respectievelijk gekozen de hee ren A Wiediik te Barsingerhorn en A de Ridder te Winkel, die de verkiezing aan namen. De heer van Loo werd bij enkele can- d:d?atstelling herkozen en nam weder zit ting. Plaats voor de volgende a'gemeene vergadering. Keuze moest worden gedaan uit Hoorn en Alkmaar. Stompetoren stelde voor, om te Hoorn te vergaderen en in 1933 weer te Alkmaar en verder telkens om het andere jaar in beide genoemde olaafsen zulks in het be land cc': ian de rondom Hoorn gelegen ver eenigingen. Versctrillende afgevaard'oden verdedigden het houden der alg. vergadering te Alkmaar, oir Jat d'e "laats "erna :ke ijker is te bereiken voor ve'e afdee'ingen. Na nog eenige besprekingen werden elf stemmen voor Alkmaar en vier voor Hoorn uitgebracht. Stompetoren trok zijn voorstel in, omdat het ioch weinig steun 70,u erlangen. Rekening 1032. Voor het nazien der rekening 1932 wer den aangewezen de arde dingen Stompetoren, Wognum en Oudkarspel. Zangersfeest 1932. In verband met het financieele risico van 1033 was het hoofdbestuur vóór het houden van het zangersfeest te Hoorn; men zou daar allicht meer bezoek uit de buitengemeenten krijgen, terwijl aldaar en in de omgeving van Hoorn reeds vele donateurs zijn. Twee jaar geleden was het financieel te Hoorn zeer goed geweest In Alkmaar waren den laat- sten keer de ontvangsten slechts 300, zoo dat toen een nadeelig saldo was ontstaan Met het oog op het zilveren jubilé van den Pond, het volgende jaar te vieren, verwacht het hoofdbestuur een druk bezoek. Reeds is door zakenmenschen en autoriteiten mede werking op verschillend terrein toegezegd en bovendien schijnt er kans te bestaan op het vormen van een garantiefonds door belang hebbenden te Hoorn. De heer W i e d ij k te Barsingerhorn ver dedigde het houden van het feest te Bergen, omdat deze plaats een groote aantrekkings kracht uitoefent op de leden. Verschillende heeren prefereerden Hoorn omdat vooral de joggere leden van den Bond zich daar beter en gemakkelijker zouden kunnen amuseeren, terwijl daar ook meer medewerking wordt betoond. Bovendien werd gezegd, dat op verschillende wijze is geble ken, dat in Alkmaar de bevolking minder smpathiek staat tegenover den Bond. Met algemeene stemmen werd, nadat de heer Wiedijk zijn voorstel had ingetrokken, besloten het volgende zangersfeest te Hoorn te houden. Na eenige bespreking werd uit een vijftiental musici als jurylid aangewezen de heer Jan Sluis, naast wien het hoofdbestuur dan nog iemand zal uitnoodigen. Het hoofdbestuur vroeg machtiging om, als de omstandigheden daartoe aanleiding geven, nog een derde jurylid aan te wijzen speciaal met het oog op de propaganda vau ken kinderzang. Deze machtiging werd ver leend. Bij het punt: „Bespreking ensemble-zang" werden verschillende wenschen ter tafel ge bracht betreffende opstelling van de zangers, de openingsrede van den voorzitter, enz. Wieringerwaard besprak het soms teleurstellende bezoek op de kringrepe tities. Winkel vroeg om een zoodanige repe titie aldaar. O u d e s 1 u i s bepleitte de noodzakelijk heid van die repetities en drong aan op het steunen ervan. Wieringerwaard wenschte een nummer met een Hollandschen tekst van een Nederlandschen componist op het program ma. geweest. be,er schoon; - Nu, maak het eei'onderteekening van mij dan fflet en datum, en als u Hobbema kunt dan aanwijzen op de plaats waar eenso^rhandelen kunnen wij er mis mijnheer Gedge dat gelukken Ik denk ze zulk een optimisti- 1. zei dC "daf Julie er bepaald versteld zal, zei schen toon van stond. De ander hoopte, dat dit het geval zou wezen en hierop daalde de stem van Oom Si zoo zeer, dat zijn nichtje moeite had om hem te verstaan, hoé gespannen zij ook luisterde. Maar de quaesue van de onderteeke ning daargelaten, zou u dan lust hebben er een bod op te doen, zooals het er nu uit- z'e*? t J Het was een langdurige en gespannen pauze, die nu volgde, en toen daarna hoorde Julie de voorzichtige slem van den man met het slimme gezicht fluisteren: Mogelijk wel mijnheer Gedge ja, misschien wel. Maar voordat ik er aan kan denken dat te doen, moet ik eerst aan een van mijn vrien den vragen het te komen zien. Hij heeft heel veel verstand van die dingen en weet wat hij er mee doen kan. U hebt groot gelijk, mijnheer Thorn ton, antwoordde S. Gedge opgewekt en als een echt man van zaken. Als u mij zeggen kunt, wanneer uw vriend lust heeft om te komen, dan zal ik hier wezen om hem te ontvangen. Willen wij zeggen morgenoch tend om tien uur? Goed, mijnheer Gedge. Mocht mijn vriend verhinderd zijn, dan zal ik u telefo- neeren. S. Gedge liet hem al buigende den winkel uit met een beleefdheid, waar Julie ver baasd van stond. Zij kon haast niet geloo- ven, dat dit toonbeeld van beleefdheid Oom Si was. En inderdaad, het was of de oude man heelemaal veranderd was. Vlug als een jong mensch door den winkel stappen de, bracht hij het schilderijtje naar den zol der terug, terwijl Julie in gedachten ver- Desecre taris stelde de moeilijkheid van het opstellen van een goed programma programma te nemen „De heem'len verha len (van Haydn) en daarnaast „Schaemt u niet" van Friso Moolenaar en (op voor stel van de afd. Wognum) een koraal- nummer van Bach. Deze drie nummers zou den dan op het zangersfeest worden uitge voerd. Het eerstgenoemde lied zou niet aan alle vereenigingen worden voorgeschreven, omdat het voor sommige wellicht te veel medewerkers eischt. Werd goedgevonden. Als leider van den samenzang werd bij acclamatie weder aangewezen de heer R. Sasburg te Benningbroek. Het bepalen van de plaatsen voor het hou den van kringrepetities werd aan het hoofd bestuur overgelaten. De eisch van 20 garantie als waarborgsom voor de ontvan gende afdeeling werd geannuleerd, in de hoop dat de ambitie dan greoter zal zijn. De oenningmeester wilde alleen zien bepaald, dat de ontvangende afdeelingen zooveel mo gelijk propaganda zullen voeren en de finan cieele voordeelen zullen afdragen aan het hoofdbestuur, omdat het onbillijk zou zijn deze door alle medewerkenden gezamenlijk verdiende bedragen in het bezit te laten van de ontvangende afdeelingen. Eenige aanwezigen betoogden, dat de am- bit e greoter zal ziin. als de ontvangende af dwingende baten zullen megen houden. De voorzitter ste'de voor. dat de ont vangende afdeelingen de baten zullen mogen houden. Heerhugo waard meende, dat heele- marJ geen garantie moet worden gevraagd, omdat anders de repetities alleen daar zul len Vemen waar men de garantie kan geven Het idee van den penningmeester werd ten slotte aangenomen. Middagvergadering. Het Zangersfeest in 1°32 Na een korte schorsing kwam aan de orde het vasts'e"en van den datum, waarop het zangersfeest zal worden gehouden, waar omtrent het hoofdbestuur vo~rs'e!de den der den Zondag in Juni, waarop dan tevens het 25-jarig jubilé van den Bond zal worden gevierd. Werd goedgeVeurd. Ten aanzien van het zangersfeest merkte de heer Hoogvorst (Oudesluis) op, dat het z. i. fout is als men de kinderkoren vóór laat gaan bij de aanges'oten vereenigingen A's het nog een enkel nummertje was hij wijze van afwisseling, zou het niet zoo erg ziin. Men moet niet vergeten, dat het zan gersfeest er is voor de afdeelingen en niet voor de kinderen. Voorts wilde Oudesluis de volgorde van op treden der koren zien bepaald door loting De heer Zaal (hoofdbestuur, Alkmaar) kon dit niet toejuichen, omdat het dan kan gebeuren, dat een als uitstekend bekend staand koor het eerst moet optreden, wat niet gunstig werken zal op de daarop volgende. Spr. wilde het beoalen der volgorde over laten aan den secretaris. De heer Hoogvorst verdedigde nader zijn zienswijze: als men het laatste moet zin gen, is de aandacht bij zangers en pub'iek voor een deel weg, wat een slechten invloed heeft op de prestaties en als men ertusschen- door nog kinderen laat optreden, zal het nog later worden eer alle gemengde koren hebben gezongen en dan zal de animo nog geringer zijn. Spr. wilde aan het eerste bezwaar tege moet komen door de loting en aan het twee de door de deelnemende koren te laten voor gaan. De secretaris vond loting ook niet de juiste manier. Het programma wordt opge steld door niet alleen te zien naar de deel nemende koren, maar ook naar hetgeen zij zullen zingen, zoodat het programma afwis selend kan worden. De heer Van Loo wilde aan het bezwaar tegemoet komen door de kinderen en de ge zamenlijke koren aan het eind van het pro gramma te plaatsen. De secretaris ging hiermee accoord, onder voorbehoud, dat, indien het programma het toelaat, er nog een kinderkoor zal wor den ingelascht. Stompetoren zou niet gaarne weer op de zangersfeesten politie-agenten aan wezig zien. De Bond kan zelf wel voor de orde enz. zorgen. DenHelder wilde hen ook weren vóór het terrein van de uitvoering. Het was spr. al eens overkomen, dat hij, nadat hij even het terrein had verlaten, niet meer werd toe gelaten. De heer Zaal had een dergelijke erva ring gehad. De voorzitter was niet voor politie maatregelen, maar wilde toch opmerken, dat sommige leden zelf er schuld aan hebben, diept naar de keuken ging om de twee aardappelen van middelmatige grootte voor het middagmaal klaar te maken. HOOFDSTUK IX. Pas tegen den avond kwam Willem uit Tunbridge Wells terug. Hij was een schil derstuk gaan bekijken, dat zijn baas reeds gezien had, maar S. Gedge was verstandig genoeg te erkennen, tenminste te begrijpen, dat zijn ondergeschikte veel meer verstand of kijk op schilderijen had dan hij. Voor snuisterijen vertrouwde hij zich zelf veel meer dan hem, maar was er sprake van een olieverfschilderij, dan was hij blij als zijn meening bevestigd werd door het oordeel van Willem, die zeer veel oog voor de kunst had verkregen. Er was geen twijfel aan: op het terrein, dat voor zijn meester betrekke lijk nieuw was en vol gevaren, had de leer ling reeds grocte vorderingen gemaakt. Het was een gave, een opmerkelijke gave, waar van hij de groote waarde nog moest leeren kennen. Bij „zomertijd" zijn de dagen in Septem ber nog lang en daar er pas om negen uur gesoupeerd werd, had Willem, thuis komen de, nog een uur om in zijn atelier door te brengen en naar nog meer schoonheden te zoeken op dat geheimzinnig doek, dan hij had durven hopen. Ik weet waar je naar toe gaat, fluis terde Julie hem in het oor, toen hij het zit kamertje achter den winkel uitging, waar Oom Si met zijn bril op den neus de courant zat te lezen. De jonge man glom van genot door deze vriendelijke belangstelling van juffrouw Julie; hij was er bepaald door ge troffen. Zij was toch het nichtje van zijn dat men daartoe zijn toevlucht heeft moeten nemen. Wieringerwaard geloofde, dat het beste zal zijn, als de vereenigingen in eigen boezem trachten te komen tot meer wellevend heid tegenover de zangers en zangeressen. De secretaris schetste de noodzake lijkheid was stilte en orde tijdens den zang, hetzij men daar gedwongen toe komt, hetzij door eigen inzicht. De heer Zaal geloofde niet, dat de deel nemers aan den zang de oorzaak zijn van onrust, maar de elementen uit het publiek, die alleen komen voor de afdeeling vermaak. De voorzitter zegde toe, dat het hoofdbestuur het zoo mogelijk zal trachten te doen zonder politie. Kinderzang. Desecretaris bepleitte bevordering van zangonderwijs op de lagere scholen. Hoe meer de kinderen aan zang doen, hoe tal rijker in de toekomst de leden van de zang verenigingen en ook hoe grooter de vorde ringen van deze. De (korte) inleiding werd met applaus be groet, waarna de voorzitter constateer de, dat de heer Sasburg blijk heeft gegeven van inzicht en vooruitzien, waarvoor spr. hem dank zegde. Donateurs. Het hoofdbestuur drong er op aan, dat ieder in eigen kring poogt kunstlievende leden en donateurs van den Bond te krij gen. Zangersfeest Groningen of Fries land 1932. Aanwijzing van een afgevaardigde naar dit zangmieest werd aan het hoofdbestuur over- ge aten. Rondvraag. DenHelder wenschte de uitgetreden leden opnieuw te animeeren tot toetreding en bepleitte voorts de uitzending per radio van het jubileum-zangersfeest (met openings rede). Het hoofdbestuur zegde overweging toe. Hierna sluiting der algemeene vergaderin gen, waarbij de voorzitter de beste wenschen uitsprak voor het zangersfeest voor het vol gende jaar en den verderen bloei van den Bond. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. OP ZIJN „NUMMER" GEZET. De heer J. G. W. La Fl., een Amster* damsch étaleur, die het riskeerde te Alkmaar te verschijnen met een auto, waai van het nummer cn lettorbord een ongewenscht hiaat vertoonde, omdat het den cpntroleerenden heer Volbeda, verkeersagent te dier plaatse, toescheen dat het cijfer 4 uit het getal 18545 was weggevallen, ondervond heden de treu rige gevolgen van dit waagstuk en werd veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen hechtenis wegens overtr. art. 9 motor en rijwielwet. EEN HERDERSHOND IS GEEN GE SCHIKTE RELATIE VOOR EEN KUDDE GRAZENDE SCHAPEN. Op 18 Februari k-eeg de groenten* handelaar en scnapenhouder J. Hartog te Bergen van Je jongejuffr. Donselaar de waarschuwing dat een hond achter de schapen wa~ heen getrokken. De heer Hartog begaf zich ten spoedigste naar zijn land, doch helaas nog niet vlug genoeg om de euveldaden van een wilden herdershond te voorkomen. Een drachtig schaap was reeds de wol uit den rug gescheurd en in de sloot ge jaagd en ook een viertal andere schapen waien in het water gedreven, terwijl een anders bijzonder dappere ram eeheel door angst was bevangen. Het gelukte den heer Hartog met veel moeite den hond te verdrijven en zijn schapen uit de sloot te werken, doch hei oonschaap dat een rechtstreekschen aanval vat: den hond had moeten door staan, overleefde het avontuur slechts korten tijd, waarbij tevens twee veelbe lovende lammeren geslachtofferd wer den. Door meerdere onvoordee'ige geboor ten werd de door den eigenaar geleden schade steeds vergroot en het scheen, dat hij met den eigenaar van den on deugende hond, wat de schaderegeling betrof niet tot een beide bevredigende overeenkomst kon komen. Nu bereikte na veel geschrijf en gewrijf deze zaak eiudt'ijk de openbare strafzitting,. De eigenaar van den, thans reeds lang ge- baas. Zij stond dus op een hoogeren trap van de maatschappelijke ladder dan hij. En hij had reeds geleerd, dat zij, die boven je staan in de wereld, geneigd zijn hun voor deel te doen tot je eigen nadeel. Maar juf frouw Julie, al was ze het nichtje van je baas en al was ze een jaar op een middel bare meisjesschool geweest en dus een per soon van hooger stand dan hij, was zoo voorzichtig geweest daar nooit een woord van te spreken. En daarom ging zijn hart naar haar uit; daarenboven was haar vrien delijke belangstelling in zijn werk meer dan aanmoedigend. Ik kom nog eens boven kijken als ik mag, fluisterde Julie, terwijl zij de kamer met hem uitging. Ja, graag, doe dat!, zei hij verrukt. Toen zij de steile trap opklom, was Wil lem in den zevenden hemel en volgde haar op de hielen. Koe heerlijk zijn werk en al de schoonheden, die hij vond, te mogen too- nen aan zulk een sympathiek persoontje. En Julie's vlugge geest was dadelijk aan het werk. Zelfs vóór het bezoek van dien mijn heer had zij begrepen of zij had misschien een ingeving gehad, dat dit schilderstukje iets bijzonders was en nadat zij het gesprek in den winkel had afgeluisterd, begon zij er ijverig over na te denken. Om al die inge wikkelde dingen te begrijpen had zij veel meer verstand van zulk een moeilijk om niet te zeggen slim vak moeten hebben, maar een feit was zeker: haar opinie om trent de waarde van het stukje stond vast. Het was een echte schat, die door Willem zelfs niet genoeg te waardeeren was.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5