l»R OOIilJIii: OIlNTHKft Hier werkt ZOw&C'd JkoviaciaaC Tlieuius URSEM. KOEDIJK. HOORN. leden via het bekende gaskastje, ter door veroordeelde booswicht, de heer R J». W. M., koopman te Bergen, die oen hond destijds slechts enkele dagen in zijn bezit had en wien den gevaarlijken aard van het dier absoluut onbekend was, had indertijd den schapenhouder door bemiddeling van dei gem.-veld wachter 26 of desver'angd een ander echaap als vergoeding aangeboden. De heer Hartog echter had meer indirecte schade en verlangde 58 waarop de heer M. evenwel niet inging. Thans echter dreigde de zaak een geheel andere wending te krijgen ten nadeele van den veehouder, omdat de ambtenaar niet be wezen achtte overtreding van artikel 425 wetboek van strafrecht, aangezien het den eigenaar te voren niet bekend as, dat het dier inderdaad gevaarajk w was. En bij de toepassing van dit wetsar tikel moet deze wetenschap toch vast staan. De poging van den ambtenaar om een strafvervolging in te stellen op gTond van de te Bergen bestaande ver ordening betreffende het vasthouden van honden met een schofthoogte van mér dan 70 centimeter faalden, omdat de desbetreffende hond alstoen reeds was afgemaakt. De ambtenaar achtte zich alzoo ver plicht vrijspraak te requireeren, doch de Kantonrechter die het met deze op vatting niet eens scheen te zijn, zal op 27 Nov. schriftelijk vonnis wijzen. HET HONGERIGE PAARDJE WAN DELDE DAAR IN LUILEKKERLAND. De heer J. Groenveld, kruidenier en tuinbouwer te Heerhugowaard, moest •tot zijn verontwaardiging ontwaren, dat een aan zijn dorpsgenoot toebehoorend paaid voortdurend de wetten der wel levendheid overtrad en gebruik maakte van de onvoldoende afscheiding om eer bezoek te brengen aan het bouwland van Groenveld, met gevolg dat veel schade werd toegebracht aan kool en slaboontjes. Met den eigenaar van den brutalen rossinant viel niet veel te discussieeren Dat was een lastig en vechtlustig mensch, dus zocb; de kruidenier-tuinier zijn toevlucht bij den veldwachter, die procesverbaal opmaakte met het resul taat dat de eigenaar van het gulzige bx'uintje, de heer Klaas St., heden werd veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hechtenis, benevens 10 schadevergoe ding aan den heer Groenland voor weg- gegeten en vertrapte tuinbouwproduc ten. LEERPLICHT EN GEZINSARMOEDE De arbeider O. W. te Heerhugowaard, stv/nd terecht ter zake overtreding der leerplichtwet op grond dat zijn 13-jarig zoontje Jan gedurende het tijdvak van 14 tot 19 Sept. de christelijke school te Noordscharwoude niet had bezocht. De vader, 'n afgetobt mannetje, erkende het feit en gaf als oorzaak aan de armoede die in het gezin heerschte; vader en moeder en 8 kinderen moesten rond komen van 16.50 per week en vrij wonen. Het was noodzakelijk dat de reeds flinke knaap ook eens wat in bracht. De moeilijkheid werd zoowel door den ambtenaar als den kantonrechter inge zien. Het gold hier een gezin, dat als bijzonder ordelijk en oppassend bekend stond. De ambtenaar eischte 5 boete of 5 dagen hechtenis, doch de kantonrech ter liet zijn goede hart ten volle spreken en zond den vaden heen zonder toepas sing van straf. Op de tribune klonk een zwak applaus! BRUGGETJES VOOR EEN RICHTINGSVERKEER. Het staat vast als een paal boven wa- 'te dat de Wipbrug op de Vooraleer, nabij de Sandersbuurt absoluut niet meer aan de eischen van het verkeer voldoet en bestuurders van rij- en voer tuigen in diversen vorm verstandig zullen doen, aldoor de grootste voor zichtigheid in acht te nemen, ter voor koming van schade aan lijf, beurs en eigendom. Meermalen toch hebben daar verkersongeregeldheden plaats en heden verscheen de vrachtautochauffeur Pie- ter Joh. H. uit Heerhugowaard, werk zaam voor een kunstmesthandel, die op 18 Sept. met zijn vrachtauto, beladen met 2000 K.G. kalk bedoelde brug op reed, terwijl van de andere zijde ue brcodbakk3r Dirk de Groot met een driewielige bakfiets eveneens die brug was opgepeddeld met gevolg dat e:n aanr" ,'i«* tot schide van de bakfie:- plaats had. De chauffeur, die overigens gunstig bekend stond, werd heden te dier zake aan den tand, gevoeld, doch hij bleef met zijn verweer, dat beiden de brug ge lijktijdig hadden bereikt, vrijwel alleen staan en werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis, benevens schade vergoeding uit te keeren aan den heer de Groot, tot een bedrag van 16.35. DE ELECTRICITEIT OORZAAK VAN BEDRIJFSBELEMMERING EN WETSOVERTREDING. Het is natuur'ijk niet te ontkennen, dat de electriciteit de maatschappij in al haar onderdeelen van onberekenbaar nut is geweest. Ook de heer Jacob J., brood- en banketbakker te N. en Z - Schermer erkende ongetwijfeld die zege ning, doch was minder content over de st. oomafsluiting wegens ïeparacie van het net die hem noopte zijn inwonend knechts in ve.bodeu tijd te laten wer- ken, zoodat hij in conflict kwam met de arbeidswet op 26 September en henen imet den kantonrechter, die zich genood zaakt zag te veroordeelen tot 2 X 7 boete of 2 X 7 dagen hechteni». Het ergste is echter Jat de bakker a.s. week ai weer moet compareeren en dan als recidivist aan de principale hechtenis toe is. HET VERSCHIL TUSSCtlEN EEN GOEDEN EN SLECHTEN STAND. Een melkslijter te Uitgeest, de 51- Jarige heer Jan T was er op 3 October, g?durende de ijkwetrazzia, die jaarlijks stad en land teistert, ingeloopen met een inhoudsmaat, die niet naar behooren was geijkt. Deze melkmaat stond op een handkar, doch op de melkmaat stond niet de juiste ijkletter en afwezigheid was oorzaak, dat de melkslijter op zijn beurt terecht stond en werd veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de maat, wat de veroordeelde verreweg het ergste noemde. EEN NIEUW REDMIDDEL BIJ NACHTELIJKE AANRIJDINGEN. Het onoordeelkundig en strafbaar ge bruik van verblindende lichten is zeer gevaarlijk en moeten ten hoogste wor den afgekeurd doch is tevens een wel kome uitvlucht voor weggebruikers die zelf in overtreding zijn. Dan is 't het verblindende licht dat de oorzaak was van een eventueele aanrijding. Zoo kwam ook de 20-jarige smid Joh. E. uit Heemskerk, die heden terecht stond wegens een aanrijding gepleegd te Hei- loo in den laten avond van 27 Sept. met dit excuus op de proppen. Hij bevond zich destijds op zijn motor met op de duo zekere heer C. Castricum en reed van achter tegen een met een paard bespannen tibury aan met het ge volg dat de spoorstokken braken, het paard op hol sloeg en de drie inzitten den, de landbouwer W. Groot met echt genoot© en kind door den schok van den dompenden wagen op het asphalt van den rijweg smakten. Behalve de verblindende lichten van een onbekenden auto, die trouwens nie mand anders dan de equipage van het motorrijwiel had opgemerkt, had de heer E. nog een en ander op te merken over de onvoldoende reflector op de til bury en de onbillijken eisch tot schade vergoeding, doch de kantonrechter nam slechts gedeeltelijk nota van die bezwa ren en veroordeelde den motorrijder tot 25 boete of 25 dagen hechtenis en 28.80 schadevergoedng aan den bena deelden landbouwer. WAT MEER KALMTE ZAL HEM GOED DOEN. Een 18-jarig jongmensch A. H., telg van een geacht zakenman te Alkmaar, bevond zich op 4 October te Heiloo op het rijwiel en permiteerde zich de ge vaarlijke en strafbare „aardigheid" zich al rijdende vast te houden aan voortsnorrende vrachtauto. Dit straf bare feit werd opgemerkt door den ge meenteveldwachter van Heiloo, die zich eveneens op de fiets voortbewoog en direct middelen beraamde om den over- t'eder van art. 22 der motor- n rijwiel- wet aan te houden en te verbaliseeren Hij gaf dus de auto het stopteeken en begaf zich naar den linkerkant van den rijweg, doch ook de wielrijder had de zelfde intentie met het doel den veld wachter te ontkomen. Gevolg was nu een botsing tusschen de twee wielrij ders die beiden voor de auto kwamen te vallen met het resultaat dat de knaap een bloedneus en gebroken pols bekwam terwijl het rijwiel van den heer Geert- sema werd chadigd. Bovendien nad de veldwachter nog heel wat onbehoorlijke kwalificaties van het spinnijdige ventje in ontvangst te nemen. Het was nog meer dan lankmoe dig dat de veldwachter ook voor die be- leedigingen geen procesverbaal op maakte. De jongeman had het menig geduldig ambtenaar niet moeten lappen. De heer B., lang niet gesticht over het optreden van zijn zoon, haastte zich den heer Geertsema de bekomen schade te vcgoeden en was nu ook tegenwoordig om zijn verontschuldiging over het ge drag van zijn stamhouder aan te bieden. De onvoorzichtige wielrijder werd ver oordeeld tot 25 boete of 10 dagen hecht HONGER IS EEN SCHERP ZWAARD. De 18-jarige J. N. v. B., los arbeider, wonende te Alkmaar, was begin Cctober werkzaam op een buiten de stad gelegen fabriek en had op 9 October niet al te v6'/l proviand meegenomen, zoodat hij 's avonds op zijr. terugtocht naar huis op het rijwiel duchtig door een gezon den eetlust werd geplaagd. Om zijn vaart dus te kunnen bespoedigen hield hij zich vast aan een vrachtauto, we ke overtreding hem onder Koedijk een be keuring bezorgde van een surveilleer den veldwachter. Zijn hongermo'ief, dat hij heden naar voren bracht, viel nogal in goede aarde en hij kwam er af met slechts 6 boete of 6 dc.gen hecht. NOG NIET OP DE HOOGTE VAN DE GEBRUIKEN DES LANDS De 32-jarige koopman H. P. K. te Alk maar stond terech ter zake overtieding der ijkwet. In een door hem in gebruik genomen wijnpakhuis bevonden zich namelijk een tweetal tinnen maten, die geen geldig ijkmerk vertoonden. De heer bxiikhaar nog al gepikeerd ove. deze bejegening, voerde ter ziiner verschoo- nng aan, dat hij pas uit Spai.je in Ne derland was teruggekeerd en alhier een wijnzaak Had overgenomen. Het was hem niet bekend, dat bedoelde maten zich onder de inventaris bevonden en hij noemde de bekeuring hoogst onbil lijk. De kantonrechter bezag echter de zaak van een ander standpunt en ver oordeelde den nu reeds teleurgestelden immigrant tot 6 en 3 gulden boete of 6 6 en 3 dagen hechtenis. NIET GEIJKTE GEWICHTEN. Een voorbeldig huisvader en ijverig broodbakker te Alkmaar, de heer A. W Bverscheen voor den kantonrechter, blijkbaar niet in een onverdeeld te vreden en gelukkige stemming. Een ge moedsgesteldheid die dan ook maar heel zelden bij de gedagvaarden wordt aan- getrofen. Gezegde heer B. beklaagde zich echter hevig over het feit dat hij moest terecht staan wegens hel aanwezig hebben in zijn bakkerij van 9 niet geidig geijkte gewichten. Hij bracht in het mid- waardeloos geworden door aanschafing den dat deze gewchten voor zijn bedrijf van aen weegtoestel, automatisch van eten winkel naar de bakkerij verhuis den. Deze toestand bestond ook bij vele het geeft meer weïsritgnd tegen kouvotten Dmct 4 ts en u et*. andere bakkers in stad en land, waarop de kantonrechter riposteerde dat daar dan maar eens scherp op moest worden gelet. In ieder geval achtte de heer B. zich niet strafbaar maar de kanton rechter deze meening niet deelende. ver oordeelde den comparant tot 9 X 1 boete of 9 X 1 dag hechtenis met ver beurdverklaring van de gewichten. De veroordeelde gaf het voornemen te kennen in hooger beroep te zullen gaan, een oppositie, die hij gerust wel achter wege kan laten aangezien vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging is buiten gesloten. De ijkwet is te dien aanzien zeer duidelijk. UITSPRAAK IN DE ZAAK VAN DE NEERGELATEN SPOORWEG- BOOMEN. De kantonrechter heeft Vrijdag bij schriftelijk vonnis mr. Dijkhuis te Am sterdam ter zake overtreding -poorweg- reglement vrijgesproken. De kanton rechter wees in zijn vonnis in krachtige termen op het gevaar voor de veiligheil van dit verkeer bij dergelijke drukke overwegen, waartegen betere maatrege len behooren te worden genomen. Mondelinge uitspraak 13 Nov. 1931. M. K. te Alkmaar, overtreding drankwet, 50 boete of 50 dagen hechtenis. O. W. te Heerhugowaard, overtreding leer plichtwet, geen straf toegepast. G. A. te Egmond-Binnen, H. K. te Amster dam, K. S. te Heerhugowaard, C. N. te Oud- carspel, C. de J. te Zevenhoven, P. W. te Nieuwe Niedorp, overtreding politieverorde ning, de le, 2e, 5e en 6e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 4e 1 boete of 1 dag hechte nis. N. S. te Egmond an Zee, P. L. te Egmond- Binnen, dronkenschap, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 da gen hechtenis. J. R. te Castricum, J. J. te Zuid- en Noord schermer, overtreding Arbeidswet, de le 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e 2 x 7 boe ten of 2 x 7 dagen hechtenis. P. Z. Cz., K. Z., M. Z. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet, de le 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. F. te Uitgeest, L. F. v. E. te St. Pan- cras, M. P. te Amsterdam, D. P. te Warmen- huizen, W. H., L. F. P„ J. D., D. J. V., J. H. v. A., C. H., J S., D. W., H. J. S„ N. B„ C. J. de G., E. K., B. W. B., H. P. V. te Alkmaar, overtreding ijkwet, de le 4 boete of 4 da gen hechtenis, de 2e, 3e, 5e, 6e, 8e, 10e, 11e, 12e en 13e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e, 14e en 16e ieder 2 x 2 boeten of 2 x 2 dagen hechtenis, de 7e 8 x 1 boeten of 8 x 1 dag hechtenis, de 9e en 15e ieder 3 x 2 boeten of 3 x 2 dagen hechtenis, de 17e 9 x 1 boeten of 9 x 1 dag hechtenis, de 18e 6 en 3 boete of 6 en 3 dagen hechtenis. J. E. te Heemskerk, O. M. te Heemstede, A. P. R. te Velsen, H. v. d. B. te Uitgeest, O. F. te Haarlem, J. H., G. A. H., J. v. B., J. S., M. V. te Alkmaar, C. A. M. de G. te Medem- blik, J. P. v. d. G. te Harencarspel, P. J. H., K. S. te Heerhugowaard, A. M. v. d. V. te Hoorn, W. F., D. S. te Noordscharwoude, C. de H. te Broek op Langendijk, A. E. te Lisse, L. D. te IJmuiden, A. D.S. te Schagen, H. W. S. te Bunschoten, J. G. W. la F.,-P. B., D. D. te Amsterdam, G. K. B. te Diepenveen, L. M te Wieringerwaard, overtreding motor- en rijwielwet, de le en 7e ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis, de 2e 7 boete of 7 da gen hechtenis, de 3e, 10e en 19e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e, 8e, 23e en 25e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e, 11e, 12e, 14e, 15e, 17e, 18e, 21e, 26e, en 17e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 6e en 20e ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis, de 9e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 13e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 16e teruggave ouders, de 22e en 24e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraak: R. H. D. te Amsterdam, overtreding spoor wegnet, vrijspraak. HET BESLAG BIJ SARRASANI. Onderhandelingen met Heerlerts gemeentebestuur. In verband met de kwestie tusschen het ge meentebestuur van Heerlen en de directie van het circus Sarrasani, welke kwestie Vrij dag in kort geding voor den president der Haagsche rechtbank is behandeld, vernemen wij, dat partijen in onderhandeling zijn ge treden over een schikking. Als voorwaarde hiervoor was in de eerste plaats van de zijde van Sarrasani gesteld, dat het beslag op de wagens van het circus zou worden opgehe ven. De opheffing van dit beslag is inmiddels geschied. Wat het overige beslag op de ontvangen gelden van voorverkochte kaarten betreft, hierover zal een minnelijke schikking worden getroffen in dien zin, dat door Sarrasani een zeker bedrag als zekerheid zal worden gesteld. Hangende de daartoe leidende onderhan delingen hebben partijen den president der rechtbank verzocht zijn uitspraak in het kort geding voorloopig uit te stellen en voor het geval de te treffen schikking door partijen zal zijn onderteekend. Naar wij vernemen is naar aanleiding van een ingekomen verzoekschrift van het bestuur der L. T. B. te Ursem door het al gemeen armbestuur besloten aan de huur ders over 1931 een reductie te geven op de pachtsom en wel 40 aan huurders van bouwland en 20 aan die van grasland. Dit geldt alleen voor diegene, die het land goed gebruikt hebben. Voor Polderbestuur bedragen deze kortingen resp. 15 en 10 en voor het adm. land der Nederl. herv. kerk 50 en 25 Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is het tekort op de exploitatie rekening der r.-k. Woningbouwvereeniging „St. Joseph". alhier, bepaald op 770.69. De bijdrage uit 's rijks kas is vastgesteld op 1 578.02. NOORLSCfc AF WOUDE. De hoogtezon van het Witte Kruis zal Dinsdag a.s in gebruik worden genomen. Toen de 85 jaar oude heer Jongejan zich naar gewoonte met z n roeibootje van huis begaf om te gaan visschen, werd hij plotseling door een beroerte getroffen, wat den dood tengevolge had. Hij werd gevonden door den heer P. Keeman, die hem naar huls heeft gebracht. De tweede revue. Met groote belangstelling wordt de op voering van de tweede nieuwe revue tege moet gezien. Hoewel door de leiders maar weinig over den inhoud etc. wordt los gela ten kunnen wij toch eenige bijzonderheden over dit komende groote gebeuren melden. De opvoeringen hebben plaats op den len en 2en Kerstdag, Zondag 27 en Woensdag 30 Dec. in Concordia. Circa 70 medewerken den w.o. 30 koorleden, 16 orkestleden, 12 girls, solisten, solodansers, komieken enz die als een selectie beschouwd kunnen wor den uit de vereenigingen Crescendo, Ge mengd Koor, Kleine Tooneel, Jong Leven, Caecilia, Harmonie en Gymnastiekvereeni- gingen verleenen hun medewerking. De re vue is geschreven door de heer en Jac. Prijs en Joh. Ridderikhof terwijl de coupletten sa mengesteld zijn door den heer P. Deutekom. De décors zijn van den directeur D. Dirk- maat te Noordscharwoude en de fa. van Beynum van Amsterdam. De noodige cos- tumes, circa 300, zijn van de fa. Ridderikhoff van Hoorn. De leiding van hri koor en het orkest berust in handen van den heer H. J. Zaal. Het bekende komische trio zal worden fevormd door de heeren P. Deutekom en ac. Prijs en mej .Tr. Muller (commère). Als titel is gekozen „Kijk uit" zeer actu eel in dezen tijd, ook de inhoud is daarnaar geschreven. Voor het publiek van buiten Langendijk zal de revue nog meer voldoe ning schenken, omdat den inhoud niet meer in hoofdzaak den Langendijk betreft (dus neutraal). De revue bestaat uit 3 bedrijven en een proloog.. Als balletleider treedt op de heer KI. Boot, solodanseressen Martin Sepers en M. Vos, solodanser K. Boot. Algemeen leider de heer G Deutekom, re gisseur de heer D. Dirkmaakt. Voor de ver lichting zorgt de heer W. Tuin. Van de verschillende personen, die als so listen optreden, noemen wij de dames A WagenaarKooij en T. HopLangedijk, en de heeren P. Kist, G. Hop, J. Langedijk, G. Ens en H. Slikker. Vermelden wij nog dat voor de bezoekers uit de richting Alkmaar een extra autodienst zal rijden dan gelooven wij dat we het pu- bv voorloopig voldoende ingelicht hebben Donderdagavond werd een algemeene vergadering gehouden van de ijsclub Koedijk in de zaal van den heer M. K. de Weerdt. Voorzitter was de heer A. Sloof. Aan de orde was de rekening van den pen ningmeester, waaruit bleek, dat het saldo van het vorig jaar bedroeg 83.80. Aan ren te werd ontvangen 2.99, totaal 86.79. De uitgaven bedroegen 66.10, zoodat het sal do bedroeg 20.69. Het afgeloopen jaar werd in verband met de tijdsomstandigheden geen contributie geïnd, en besloten werd op voorstel van den penningmeester thans de volle contributie weer te innen, zoodra de vorst intreedt. De heeren J. Otto, oud-voorzitter en S. Smit, secretaris, zullen als afgevaardigden de algemeene vergadering bijwonen en als plaatsvervangend algevaardigde werd aan gewezen de voorzitter. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen terwijl als commissarissen werden gekozen de heeren K. Ridder, Joh. Blauboer en P 1 Lammerschaag. Hierna sloot de voorzitter de vergadering inzonderheid dank brengende aan den oud» voorziter voor diens tegenwoordigheid en de door hem toegezegde medewerking, waar van dankbaar gebruik zal worden gemaakt. EGMONDBINNEN. Pater van Oyen van de orde der Lazaris, ten gaf Woensdagavond in de „De Drie Eg monden" en Donderdag in het patronaat een filmvertooning over China, het land der eeuwenoude beschaving en toch voor velen nog zoo onbekend, het vruchtbare missiege bied der genoemde Orde. Beide avonden waren de zalen geheel ge vuld met belangstellenden, die opgetogen waren over het vertoonde en niet minaer over de heldere en vaak humoristische toe lichting van den vertooner. Behalve tal van voorbeelden van de aloude Chineesche bouw" kunst en natuuropnamen van schoone streó ken en drukke steden kregen de aanwezigen heel wat te zien van het leven der Chineezen en van 't werken der missionnarissen en va wat zij reeds tot stand hadden weten te bre "en. De film was buitengewoon leerzaam' en grappig teekenfilmpje werd als toeoiïi op het doek gebracht. °<gift HENSBROEK. Openbare vergadering van de afd. Hen* broek van den Bond van Staatspensionnee. ring. De opkomst was bevredigend Daar de voorzitter, de heer KooDpnni schentijds had bedankt, zat de afd zónd8* voorzitter en werd de vergadering getód door den heer Bruin uit Alkmaar. Ook was mede aanwezig de heer Zeekant, lid van rf» :ederatie Alkmaar. De heer Bruin opende de vergadering memoreerde even de oprichting van de afd. Spr. zeide, dat de opkomst meeviel, daar er in Almaar met zijn 500 leden soms niet zoo- veel leden aanwezig waren. De heer Scheephouwer, secretaris, was door zijn werkzaamheden niet aanwezig. Hierna kregen we rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer Jn. Volkers. De rekeningen, nagezien door de teeren G. den Das en C. Bommerij Jr., zijn volkomen in orde bevonden. Bij monde van laatstgenoemde werd dit aan de vergadering medegedeeld. De penningmeester ontving een woord van dank van den heer Bruin. In de bestuursverkiezing bestond het stem bureau uit de heeren De Graaf en Bobeldijk. De stemming had tot uitslag dat gekozen werden de heeren Joh. Koning als voorzitter en K. Bobeldijk als secretaris. De heer Volkers kreeg hierna 't woord om te spreken over winkelpropaganda en zeide. dat dezelfde vereeniging in Schermerhorn weer een propagandastuk in studie had. Hij vroeg hoe de vergadering hier over dacht. Goedgevonden werd aan het bestuur over te laten het verder te regelen. Daar de rond vraag niets opleverde volgde onder een woord van dank sluiting door den heer Bruin. Het „theater", onder de artistieke leiding van Dr. Wijnand Frans heeft alhier in het Wilson-theater opgevoerd het Middeleeuw- sche spel „Mariken van Nimweghen". Te betreuren viel het dat de zaal slecht be zet was; er werd prachtig spel gegeven, 't Was werkelijk een hoogstaande bijzonderen avond. ANDIJK. In den gemeenteraad is aan de orde ge komen een voorstel van B. en W. om aan Ged. Staten te verzoeken het salaris aan de hoogere ambtenaren, burgemeester, secretaris en ontvanger voor den tijd van drie jaren te verlagen met een zoodanig percentage, als pp het oogenblik door den minister wordt voorgesteld ter verlaging der salarissen van Rijksambtenaren en ook het salaris der lagere ambtenaren over hetzelfde tijdvak met 3 pCt. te verlagen. Verder het uurloon der lijn wer kers van G.E.B. te brengen van 75 op 72H ets. plus de 3 pCt. korting op het jaarloon; het presentiegeld van de raadsleden te bren gen van 3 op 2.50 en het salaris van de wethouders van 200 op 175. Over dit voorstel ontspon zich een langdurig debat. Ten slotte werd door B. en W. een amen dement van den heer Meester overgenomen, waarbij werd voorgesteld de salarissen be neden 1000 met 2V£ pCt. te verlagen. Het gewijzigde voorstel van B. en W. werd ter slotte met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. GROOTSCHERMER. Bij de Donderdag gehouden verkiezing van twee Hoofdingelanden van het Heem raadschap de Eilandspolder werden de aftre denden, de heeren G. Kieft en H. Beets her kozen, respectievelijk met 86 en 78 van de 98 DOOD DOOR SCHULD. Drie maanden hechtenis Het O. M. bij de Dordtsche rechtbank eischte tegen den directeur eener verzekerings maatschappij te 's-Gravenhage wegens het veroorzaken van dood door schuld drie maanden hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor één jaar. Beklaagde had op 1 Januari j.1. met zijn auto op den straatweg te Zwijndrecht een vrachtauto willen passeeren, terwijl daar voor geen ruimte was. Tengevolge daarvan was een botsing tusschen de auto's ontstaan, waardoor een wielrijdster, die juist pas seerde, doodelijk werd gewond. 26. Maar voor de derde goede daad wil len de Oesterkinderen toch zelf zorgen. Met behulp van Pietje Puk maken ze een heele massa paaltjes met bordjes in den tuin, waarop staat: Verboden te vis schen. En als die paaltjes klaar zijn, gaan ze er mede aan den wandel. 266. Ze pooten ze overal neer en voorft op de plekken waar de meeste visschei" komen! Ze zullen raar opkijken als z opeens ontdekken, dat ze hier niet n»®® hengelen kunnen, lachen Oscar en Otl tegen elkaar en ze zorgen, dat de Paa tjes stevig in den grond komen te st?a. en niet bij het eerste het beste winfl zuchtje omver gaan.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6