f ^Buitenland „Zij" Crème Spoct ,d,g uitgebrachte stemmen. Op den heer Porik werden nog 7 stemmen en op den wr K Blokdijk 1 stem uitgebracht. De benoeming van een opzichter (vacature K Huuier) werd om formeele redenen aan gehouden. WINKEL. Naar wij uit goede bron vernemen, is de heer Jb- Spaans, die vanaf de oprichting van de boerenleenbank alhier, kassier is ge weest, voornemens met 1 Januari a.s. daar voor te bedanken. Onze vroegere plaatsgenoote. mej. M. v. pijk, slaagde voor het diploma Ziekenverple ging, waarvoor zij is opgeleid in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam. WEG VAN SCHERMERHORN NAAR AVENHORN. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ont- elgeningsontwerp voor den aanleg en de ver betering van een weg van Schermerhorn over Beemster naar Avenhorn, onder de gemeen ten Schermerhorn, Beemster, Oudendijk en Avenhorn. Ged. Staten van Noordholland hebben deze onteigening verzocht. Het werk bestaat in het maken van een weg met een kruisbreedte van ongeveer 15 M. De weg zal aansluiten aan den weg langs de noordzijde van de Noordervaart in de Schermeer tusschen den Hondeweg en de ringvaart van de Schermeer en zal zich over die ringvaart door den Eilandspolder voort zetten in hoofdzaak volgens de richting van de trambaan AlkmaarPurmerend; na krui sing met de Beemsterringvaart zal de weg den Schermerhornerweg in de Beemster vol gen, terwijl in het verlengde daarvan een nieuwe weg zal worden aangelegd langs de Schermerhornersloot tot den Middenweg, die verder in noordelijke richting zal worden ge volgd tot de ringvaart bij Avenhorn, tusschen le brug over de Ringvaart aldaar en den Vvenhornerjaagweg aan de oostzijde van het lorp is een nieuw wegvak ontworpen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De toestand om Tsitsikar. Volgens berichten van generaal Ma heb ben de Chineesche troepen ondanks hevig artillerievuur tot dusverre alle aanvallen van de Japansche infanterie afgeslagen. Maandag worden nieuwe aanvallen van de Japanners op Tsitsikar verwacht, daar in tusschen Japansche reserves uit Moekden zijn aangekomen. Generaal Ma zonder munitie. De Nankingregeering heeft van generaal Ma een telegram ontvangen, waarin hij me dedeelt, dat zijn leger geen munitie meer heeft. Wanneer hij geen munitie ontvangt, of de opmarsch der japansche troepen door den Volkenbond niet tot staan worat gebracht, zullen zijn troepen gedwongen zijn Tistikar te ontruimen en zich zonder strijd door de Japanners te 1a+pn ontwapenen. Generaal Ma wijst alle Jaoansche eischcn ai. Generaal Ma heeft het Japansche ulti matum om voor 25 November zijn troepen terug te trekken van den Nonni-brug naar Tsitsikar afgewezen. Vervolgens ontving hij van de Japanners een tweede ultimatum om Tsitsikar aan de Japansche troepen uit te leveren. Ook deze eisch werd afgewezen. Zaterdag zijn de gevechten bij den Nonni- brug voortgezet. De Chineezen wisten zich in hun stellingen te handhaven. De Japanners werden ondersteund door v'iegtuigen met voortdurend geschutsvuur. Volgens berichten van Japansche zijde wist men 4000 Chineesche cavaleristen op de vlucht te drijven terwijl 200 Chineezen zou den zijn gedood en gewond. De Japanners zouden slechts 4 dooden hebben verloren. De Japansche troepen hebben hun rechter vleugel uitgebreid aangezien zij een omsin geling dc>r de Chineesche troenen vreezen Nieuwe Japansche troepen- zendingen. Uit Nanking wordt gemeld dat generaal Ma Tsjang Tsjang de Nankingregeering ervan in kennis heeft gesteld, dat bij de laat ste gevechten aan de Nonnirivier er 500 zijn gevallen. Uit Korea is een Japansch ge vechtseskader vertrokken naar het gevechts terrein om de Japansche troepen te steunen In de afgeloopen dagen zijn meer dan 10000 man Japansche troepen naar Moek den gezonden. De Japansche troepen, ondersteund door cavallerieaanvallen, en gedekt door een zwaar artilleriebombardement, hebben ge poogd den linkervleugel van de troepen in Heilungkiang te forceeren en een omvatten de beweging te maken om de troepen van ge neraal M^> heen Rus'aod en het Mantsjoerijsche conflict. De vertegenwoordiger van het Japansche oppercommando heeft dezer dagen de vol gende verklaring overhandigd: „Wij hebben bewijzen in handen gekregen, dat de troepen van generaal Ma door de Russische regeering worden ondersteund. In den laatsten tijd heeft een groep van 300 Russische ruiters de grens-overschreden. Er is vastgesteld, dat deze troep in Blagowest sjenk is opgesteld. De troep heeft opdracht gekregen strijd te voeren tegen de Japansche bezettingstroepen. Bovendien zijn op 6 No vember op het station Anda uit Rusland twaalf wagons met oorlogsmateriaal aange zien. Wij weten, dat de Russische regee- g en de Russische officieele instanties de oepen van generaal Ma ondersteunen en gesteund hebben met oorlogsmunitie en _,nln?" Desondanks zullen echter de Ja- T' s/,,e hoepen trachten de orde weer te - ste.ien en het roode gevaar te keeren. i. Russisch antwoord. O'fjCieele telegraaf agentschap van de ft Ie 'n verband met de uiteen- hpt i*en van t'en vertegenwoordiger van JaPansche oppercommando in Moekden e, dat alle mededeelingen onwaar zijn tr «ten zware belasting van de be; trekkingen tussohen beide landen. Moskou over de Japausche v, bewijzen. an officieele Russische zijde wordt een ïerklaring gepubliceerd, waarin gezegd I wordt, dat het Japansche ministerie van oor log op het oogenblik bezig is het het verza melen van bewijzen voor de samenwerking tusschen den Chineeschen generaal Ma en de Sovjet-Russischen generalen staf. Tot dit doel zijn Japanners uit Charbin op de baan Hailar-Mantsjoerije bezig overblijfselen van Russische stukken geschut, gebroken machi negeweren en ander oorlogsmateriaal te ver zamelen, dat daar nog op de slagvelden ligt van de botsingen tijdens net Russisch-Chinee- sche conflict van 1929. Dergelijke „bewijzen", die door Japansche officieele instanties worden bijeengebracht om de wereld te overtuigen van die samenwerking der Russen met generaal Ma, moeten natuur lijk als vervalscht worden gebrandmerkt. In Moskou verwacht men een verdere ver scherping van de Russisch-Japansche be trekkingen. Poe Yi en Mantsjoerije. Volgens een Russisch bericht uit Dairen is de vroegere Chineesche keizer Poe Yi aldaar aangekomen. Heden zal hem een extra trein van den Zuid Mantsjoerijschen spoorweg ter beschikking worden gesteld om verder naar Moekden Te reizen. De keizer heeft zich in verbinding gesteld met generaal Tschang Hai Peng, die bereid is de monarchistische beweging te steunen. In de omgeving van den keizer, welke vol gens berichTen uit Russische bron na staat aan Japansche hocge militaire kringen, heeft men verklaard, dat de proclamatie van het keizerrijk eerst dan kan plaats hebben, indien alle opperbevelhebbers in Noord- en Zuid- Mantsjoerije zich bereid verklaren de bewe ging te steunen. De keizer zal te Moekden in het vroegere paleis van Maarschalk Tschang Tav Lin zijn intrek nemen. Naar uit Nanking wordt gemeld, heeft Tschang Kai Schek in een vergadering van studenten verklaard dat het herste' der mo narchie in China, politiek gesproken, onzin is. De regeering te Nanking zal een op dit doel gerichte beweging met alle ter beschik king staande middelen zal bestrijden Kroninu van den ex-keizer van China tct keizer van Mantsicerije? De Tokio verluidt, dat de voorgenomen kioning van den ex-keizer van China Poe Yi tot keizer van Mantsjoerije inderdaad heden te Moekden zou hebben plaats gevonden. Te Londen is tot noe toe geen bevestiging van dit bericht ontvangen. werkt als een late. warme herfstzon met haar gouden kleurenpracht zij toovert een on gekend fraaie teint op Uw huid. DE POSTVLUCHTEN VAN EN NAAR INDIE. „De Duif" te Cairo. Aneta-Vaz Dias melat, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, dat het uitgaande postvliegtuig „De Duif" gistermorgen te 7.42 uur van Athene is vertrokken en te 12.50 uur te Mersamatruh is geland. Van daar vertrok het toestel te 13.45 uur en land de te 16.07 uur te Cairo. Aan boord is alles wel, morgen wordt de reis voortgezet. „De Specht" te Cakutta. Het retourvliegtuig de „Specht" is gister morgen te 5.18 uur uit Bangkok vertrokken en te 8.45 uur te Rangoon geland, vandaar weer vertrokken te 9.20 uur en te Calcutta geland te 15.18 uur, Het toestel heeft 245 K.G. post en 93 K.G. vracht aan boord. Al les is wel aan boord. „De Leeuwerik" te Parijs. Ojntrent de terugreis van het retourvlieg tuig de „Leeuwerjlr' uit Indië, dat gister middag op Schiphol werd verwacht, verne men wij, dat het toestel op weg van Marseille naar Amsterdam te Dijon een tusschenlan- ding maakte om benzine in te nemen. Hierbij werd de staart van het toestel Jcht bescha digd. De reparatie duurde iets langer dan men venvacht had, zoodat er geen kans meer bestond Amsterdam voor het vallen van de duisternis te bereiken. Beekman achtte het daarom beter te Parijs te landen en de reis Maandag voort te zetten. TUSSCHENLANDING VAN K. L. M.- VLIEGTUIG TE MAUBEUGE. Het middagtoestel van de K. L. M dat Zaterdag volgens de dienstregeling van Schiphol naar Parijs vertrok, de P. H. A. D. N., kreeg nabij de Belgische grens te kampen met zeer slecht weer, terwijl er bo vendien een zware mist kwam opzetten, zoo dat de bestuurder, piloot Brugman, zoo goed als geen uitzicht meer had Hij achtte het veiliger, ónder deze omstandigheden de vlucht niet voort te zetten en maakte met het Fokker F. VII toestel een veilige lan ding op het voormalige militaire vliegveld bij Maubeuge, nabij de Fransch-Belgische grens. Gister kon de reis worden voortgezet NAAR DE STRATOSFEER. Voor de tweede maal. Naar 't Hbld. vermeldt, verneemt Wolff, dat de „Neue Augsburger Ztg eenige na dere bjjzopderheden bevat over de tweede ballon-.opstijging, die het bereiken van de stratosfeer ten doel heeft. Nóch Piccard zelf nóch Kipfer zullen aan dezen ballontocht. •waarbij men een hoogte van 16.500 M hoopt te bereiken, deelnemen. De physicus Cosyns, eén leerling van Piccard, die zich met dé studie der kosmische straling heeft beziggehouden, zal ditmaal de opstijging wagen. Piccard draagt zorg voor de voor bereiding.. De ballon zal met slechts 2000 M3. waterstofgas worden gevuld. „HULP VOOR ONBEHUISDEN". Bij de Vereeniging „Hulp voor den" te Amsterdam is het aantal h p kenden den laatsten tijd grooter dan d g middelen kunnen dragen, zoodat 1 zelf dringend hulp behoeft om te kunnen Een onlangs in er^uiiTaS rt*enlwam ^Dankbaar vïoTtkze hulp, die zooal geen ■lüainfr dan toch eenige verlichting ültnm hfiiftOnbehuisden" zijn arbeid en zijn beschermelingen in de algemeene belang stelling aanbevelen en mogen hier nog eens volledig adres en gironummers der instelling volgen: Vereeniging „Hulp voor Onbehuis den", 2e Const. Huygensstraat 35, Amster- damPostgiroNo. 32o34Oem. giro V No 207. Hulp blijft dringend noodig! VERKEERSONDERWIJS OP DE SCHOLEN. Een aanbod van den A.N.W.B. In verband met het reeds vermelde voorne men van den minister van onderwijs om de aandacht van gemeente- en schoolbesturen ie doen vestigen op de wenschelijkheid van een behandeling der verkeersregels op de la gere scholen, heeft de A.N.W7B. Toeristen bond voor Nederland zich dezer dagen ge wend tot alle Gemeentebesturen van ons land met een aanbod tot het kosteloos be schikbaar stelen van leermiddelen ten dienste van dit verkeersonderwijs. De A.N.W.B. deelt n.1. in dit schrijven aan de gemeentebesturen mede, een serie van 18 gekleurde zegels te hebben doen aanmaken, (meer dan 3 millioen stuks) welke in den trant van de schoolplaten van den A.N.W.B., naast elkander afbeelden een verkeersfout en de overeenkomstige goede opvolging der ver keersregels. Alle afbeeldingen hebben be trekking op verkeersfouten van kinderen, te voet of per fiets; een onderschrift verduide lijkt de afbeelding. De A.N.W.B. heeft deze zegels bestemd voor de hoogste klasse der lagere scholen en verklaart zich bereid, aan alle gemeentebe sturen zóóveel series van 18 zegels toe te zenden als noodig zullen zijn om aan alle leerlingen der hoogste klasse van alle open bare en bijzondere scholen zulk een serie ze gels uit te reiken. Aan de gemeentebesturen wordt opgave verzocht van het daartoe be- noodigde aantal, waarna kostelooze toezen ding volgt. Bovendien stelt de A.N.W.B. ten behoeve van de onderwijzers gratis een boekje be schikbaar, waarin de afbeeldingen dezer ze gels voorkomen, voorzien van een aantal wenken, vragen en opmerkingen over de af gebeelde verkeersfout Aldus heeft de onder wijzer stof om over elke zegel 'n les te geven en ten overvloede zijn in het boekje ook op genomen de indertijd door den A.N.W.B. op gestelde en thans nog aangevulde „Regels voor den Weg", waaruit zoo noodig ook ge gevens kunnen worden geput voor de ver- keerslessen. Ook deze boekjes worden koste loos door den A.N.W.B. verstrekt. Het geheel is bedoeld als een middel om in een 18-tal korte lessen de kinderen de be ginselen der verkeersvoorschriften bij te brengen, terwijl de raad gegeven wordt, de zegels te doen inplakken in een schrift, zóó dat bij eik zegel plaats is voor een bijschrift of opstelletje. De leerlingen kunnen dan als 't ware zelf een boekje met verkeerswenken samenstellen, dat hun eigendom blijft. Wanneer binnenkort,1 naar verwacht mag worden, met behulp van dit A.N.W B.-mate riaal verkeersonderwijs gegeven wordt in de hoogste klassen der lagere scholen, zal men een stapje nader zijn gekomen tof het doe! waarnaar deze Bond al sinds jaren gestreefd heeft: de bevordering der verkeersveiligheid De kennis der verkeersregels is daarvoor noodzakelijk en door die kennis te helpen verspreiden hoopt de A.N.W B. een groot en algemeen volksbelang te dienen. EEN TE GOEDE STEUNREGELING. De minister trekt de rijkssubsidies in. De gemeenteraad van Almelo besloot Don derdagavond met 15 tegen 7 stemmen niet aan het verzoek van den minister te voldoen om de oorspronkelijk vastgestelde steunrege ling, die aanmerkelijk uitgaat boven de door den minister goedgekeurde regeling in te trekken. Van den minister is daarop bericht ontvangen, dat voor Almelo de tewerkstel ling van werkloozen in de Weitemanslanden met ingang van dien dag is beëindigd, ter wijl alle kosten voor de gemeente zullen be rekend worden. Vérder wordt de subsidie toezegging in de steunregeling ingetrokken. STAKING VAN BOUWARBEIDERS. Op een bouwwerk aan de Jan van Galen straat is te Amsterdam een staking uitgebro ken, omvattende 160 man, timmerlieden en metselaars. De oorzaak is het ontslag, aan een gedeelte van het werkvolk gegeven. NAAR EEN TREIN GEGOOID. Eenige dagen geleden werd bij de gemeentepolitie te Zaltbommel aangifte ge daan dat op een sneltrein Utrecht—Den Bosch, ter hoogte var Zaltbommel, was ge schoten of met een steen gegooid. Het projec tiel ging dwars door den coupé heen. Een leiziger heeft toen aan de noodrem getrok- ken. Gistermiddag heeft de politie den dader, den 22-jarigen arbeider Q. K., uit Za.töom- mel, aangehouden, die bekende, met een steen naar den trein te hebben gegooid. GOED GEREEDSCHAP. Zooals men zich zal herinneren, is kort ge leden te Rotterdam aangehouden een zekere D die uit de strafgevangenis te Schevenin- tren was ontsnapt en nog ongeveer 5 jaar ge vangenisstraf te goed had. Naar toen reeds gemeld werd, heeft de centrale recherche bij Huiszoeking in de woning van D. een paar koffers gevonden, die geheel gevuld waren met het modernste inbrekers-materiaal: een complete serie boren, zuurstof-snijapparaten, een olie-druk-vijzel, valsche sleutels, een touwladder, revolvers, enz. Naar verluidt, heeft men ook een modern traangaspistool in zijn woning ontdekt. Het pistool ziet er als een heel onschuldig vulpotlood uit, en men kan er ook inderdaad mee schrijven. Aan den achterkant zit het magazijn voor de traan gaspatronen. Eén schot is voldoende om een tegenstander gedurende een minuut of 10 volkomen weerloos te maken. Blijkens de verpakking, waarin het potlood zat, heeft D. het wapen uit Duitschland geïmporteerd. Er waren 10 traangaspatronen bij. Het wapen en de patronen zijn mede in beslag genomen. VRACHTAUTO DOOR EEN BRUG GEZAKT. Donderdagmiddag is een groote vracht auto van den expediteur B. A. Hardenberg te Stadskanaal, beladen met steenen, door de klapbrug over het Terapelkanaal, bij het café Drenth, gezakt. Het brugdek werd ge heel vernield en hing in het water. Het ver keer werd gestremd, zoowel voor de scheep vaart als voor het verkeer met auto's, karren enz. BELGISCH BROOD. Ook te Heerlen, Brunssum en andere plaat sen in de Limburgsche mijnstreek is thans Belgisch brood verkrijgbaar. Donderdaga ond hebben te Maastricht bakkersgezellen vergaderd ter bespreking van den toestand in het bakkersbedrijf, in verband njet de maatregelen, welke sommige patroons willen toepassen, namelijk zelf den verkoop van Belgisch brood ter hand te ne men. De gezellen besloten, hieraan niet mee te helpen. Zij verlangen maatregelen van de overheid. EEN KWESTIE OVER EEN BESLAGLEGGING. Voor den Hoogen Raad werden Vrij dag de pleidooien gehouden in een kwestie tusschen F. de Ridder en J. C. de Goede, eischers in cassatie, en den ontvanger der gemeente Alkmaar, verweerder inzake be slaglegging. Voor eischers pleitte mr. S. van Oven, en voor den verweerder mr. H. Scholten, uit Alkmaar. De ontvanger der gemeente Alkmaar had uit krachte van dwangbevelen terzake van gemeentelijke belastingen beslag doen leg gen op roerende goederen, zich bevindende tfln huize van een belastingschuldige als medeverweerder. Eischers in cassatie kochten van den cura tor in het faillissement van dezen belasting schuldige een inboedel en beweerden der halve eigenaars dier goederen te zijn. Zij dienden een bezwaarschrift in bij den Commissaris der Koningin, strekkende tot opheffing van het beslag, welk bezwaar schrift echter werd afgewezen, zoodat het beslag werd gehandhaafd Nu wendden eischers, die zich tot de rechtbank om het beslag opgeheven te krijgen. Hun vordering werd toegewezen behoudens het afleggen door eischers van een suppletoiren eed. In appèl werd dit vonnis echter door het gerechtshof te Leeuwarden vernietigd, ter wijl eischers alsnog niet-ontvankelijk werden verklaard. De niet-ontvankelijkverklaring berustte hierop, dat de goederen dienden tot stoffee ring van den bodem van den belastingschul dige en dat derden daarom geen verzet in iechten tegen de in-beslag-neming door den fiscus konden doen. Mr. van Oven voerde eenige cassatie-mid delen aan. Uit de wet van 1845. aldus zeide pleiter o.m., zijn uitsluitend de benalingen omtrent de vervolging van toepassing, dus die, be vattende de wijze waarop de vervolging plaats heeft, en niet die waarbij eenige recht wordt gegeven of ontnomen, waarbij voor rang wordt toegekend of eenig recht aan een derde wordt ontnomen. Mr. Scholten voerde o.m. aan. dat ner gens in het arrest is te vinden, dat krach tens art. 260 der Gemeentewet ook bepa'in gen van materieel recht on gemeentebelas tingen van toenassing zouden zijn Is voorts art. 16 der invorderingswet op plaatselijke belastingen van toepassing, dan is volgens pleiter het arrest van het Hof t? Leeuwarden volkomen juist gewezen en mr*>t het cassatieberoen worden verworpen. De proc.-generaal zal conclusie nemen op 27 November a.s. STERKE VERBEELDING VAN WISSELLOOPER. Verdacht van roofoverval te Ooster beek op een onschuldig reiziger, die naar den weg vroeg. De poging tot roofoverval op den wissel looper van een steenfabriek te Oosterbeek, schijnt, volgens de Crt., slechts in verbeel ding van dezen bediende te hebben bestaan. Zaterdagmiddag werd n.1. als verdacht van dezen overval te Tilburg een heer aangehou den. Deze is naar Oosterbeek overgebracht. Op het politiebureau te Oosterbeek werd hij geconfronteerd met den wissellooper, die hem direct herkende en zijn verklaring, dat de gearresteerde getracht zou hebben hem aan te houden, met nadruk herhaalde. Deze, een reiziger, ontkende echter pertinent dat de zaak zich heeft toegedragen, als door den wissellooper werd beweerd. Hij was op een rondreis met monsters voor zijn patroon te Tilburg en kwam dien morgen voor 't eerst in Heveadorp, ten gevolge waarvan hij tel kens naar den weg moest vragen en ten slot te toch nog verdwaald^. Hij kwam toen te recht op de Fonteinallee, waar de overval dan zou hebben plaats gehad. Daar heeft hij den hem geheel onbekenden wissellooper, die hem per rijwiel tegemoet kwam, naar den weg willen vragen naar de Heveafabrieken, doch deze zette er onmiddellijk een spurt in, den reiziger verbluft in zijn auto achterla tende. De wissellooper bleef echter ook na deze uiteenzetting bij zijn eerst afgelegde verkla ring, die hij zeide bereid te zijn onder eede te willen bevestigen. Na een nauwkeurig onder zoek der politie ter plaatse en een uitgebreid getuigenverhoor is echter onomstootelijk ko men vast te staan, dat de aangehoudene het slachtoffer is geworden van de zenuwachtig heid van dezen wissellooper, die intusschen ondanks alles blijft volharden bij zijn aan gifte. Daar het uitgesloten bleek, dat hier per soonsverwisseling in het spel was, is de aan gehoudene in overleg met de justitie te Arn hem, gister op vrije voeten gesteld. LOONSVERLAGING BIJ DE FIRMA JANSEN EN TILANUS. De tricotagefabriek van de firma Jansen en Tilanus te Vriezenveen heeft aangekon digd, dat per 1 Dec. a.s. 5 pCt. loonsverla ging zal worden ingevoerd voor alle arbei ders in vasten dienst. Tevens zal in het ver volg slechts loon worden doorbetaald voor de erkende christelijke feestdagen, niet voor de andere vacantiedageo. te CONFLICT TEXTIELINDUSTRIE Staking aan de fabriek Twente Almelo. De arbeiders bij de stoomspinnerij Twen te, de eenige fabriek te Almelo, die betrokken is in het conflict der 5 pCt. loonsverlaging in de textielindustrie, hebben hedenmorgen be sloten niet aan 't werk te gaan, hoewel de hoofdbesturen hadden geadviseerd niet in staking te gaan- Een 200-tal arbeiders is bij het conflict betrokken. KORTE BERICHTEN. Door verbreking van twee ruitjes heb ben onbevoegden zich toegang verschaft tot de kerk van de herv gem. te Buiksloot en hebben aldaar den inhoud van twee offerbus jes, zijnde 12, ontvreemd. Voetbal. Onze tweede klassers. Er zijn in afdeeling 2 B gisteren slechts twee wedstrijden gespeeld, die in zooverre van belang waren, dat drie kampioenscandi- daten aan het werk waren. Verreweg de be langrijkste van die twee was wel de ontmoe ting op het Alcmaria-terrein tusschen Alc- maria en H.R.C. Beide elftallen toch hadden vier verliespunten en aangezien Haarlem en D.W S. er resp. 3 en 5 hadden, zou dus op het Alcmariaveld beslist worden, wie voor eenigen tijd uitgeschakeld zou worden en wie de ernstigste candidaat voor Haarlem zou worden. Misschien was voor Alcmaria de wedstrijd nog belangrijker dan voor H.R.C., omdat Alcmaria reeds uit tegen Haarlem gespeeld had, terwijl H.R.C. nog twee keer tegen de Haarlemmers mag spelen. Vandaar, dat bij een eventueele nederlaag van Alcmaria zij haar kans niet meer in eigen handen had, terwijl H.R.C. weliswaar 3 punten achter stand zou boeken bij een nederlaag, doch Haarlem nog twee keer kon kloppen en Alc maria thuis mocht ontvangen. Daardoor zouden de kansen dus nog heel gemakkelijk kunnen keeren. Dit is natuurlijk allemaal theorie, maar ook daar moet men rekening mee houden! En nu heeft Alcmaria gewonnen; meer dan dat: het heeft geheel verdiend gewon nen! Slechts is niet uitgemaakt kunnen wor den, welke doelverdediger beter was, die van H.R.C. of die van Alcmaria. En dit om de eenvoudige reden, dat Oudes een beetje ge makkelijk werk kreeg en' zijn collega Enfin, hij Icon aan de doelpunten weinig doen en voor 't overige heeft hij zijn doel uit stekend verdedigd Voor 't overige was Alc maria over alle linies sterker en het speelde veel gemakkelijker. Verheugend was het tem po, waarin de thuisclub speelde en als Alc maria dezen vorm weet te bewaren, dan Dan zullen wij hier nog wedstrijden zien, die op hoog peil zullen staan, die zeker zoo goed zijn als tal van eerste klas-ontmoetingen, ria van gister in staat is, eiken tegenstander Mogen wij optimisch zijn? 't Is misschien gevaarlijk, maar wij meenen, dat het Alcma ria van gisteren in staat is, elke tegenstander te kloppen, als er gevoetbald wordt! En dat hebben wij gisteren gezien. Eerlijkheids halve dienen wij te zeggen, dat wij een forsch- spelende tegenpartij verwachtten, maar ziet! H.R.C. speelde niet forsch! Het speelde voet bal, zonder misbruik te maken van de lichaamskracht. En dat is verheugend. Hier werd gisteren voetbal gedemonstreerd, zoo als we dat graag zien! Hier was het een eer lijke wedstrijd, waarin beide partijen ge tracht hebben door „spel" het doel te berei ken. Dat H.R.C. bij een achterstand haar heil niet zocht in geforceerd spel, is voor haar een mooi compliment en stempelt haar tot een prettige vereeniging, tegen wie het een genoegen zal zijn te spelen. Intusschen heeft Alcmaria weer twéé punt jes binnen en staat thans op de derde plaats met 10 punten uit 7 wedstrijden en als het elftal nu zoo blijft en eiken wedstrijd ernstig opvat, wel dan zou het record Stop! Laten wij daarover zwijgen. En laten wij slechts een enkele vraag stellen: wie zal de eventueele strafschoppen in de vol gende wedstrijden nemen? Wij zouden zeg gen: Lengers, Rootring Jr. of Peereboom De 1—0 overwinning, die D.W.S. behaalde op de Spartaan, nog wel op eigen terrein, valt ons tegen. Wij hadden verwacht, dat D.W.S. haar doelgemiddelde flink zou ver beteren, maar zoo'n 1—0 op de hekkeslui- ters?! In de B.-klasse klopte D.E.C. op eigen veld B.F.C. met groote cijfers (6—1). De stand is in 2 A: D. W. S. 9 6 1 2 23—10 13 Haarlem 7 5 1 1 25—10 11 Alcmaria 7 5 2 22— 9 10 H. R. C. 8 4 2 2 16—13 10 Bloemendaal 6 3 12 14—10 7 Kinheim 8 3 1 4 16—22 7. W. F. C. 7 1 4 2 9—13 6 V. V. A. 7 3 4 10—18 6 Z. V. V. 8 1 2 5 14—26 4 Spartaan 9 2 7 5—23 2 Andere uitslagen. Wij noteeren nog de volgende uitslagen: 3 e Klasse. O S. V.—Assendelft 23 HelderHollandia 41 ZeemeeuwenSchoten 21 D. W. V.Oosterpark 12 S. D. W Z. R. C. 1—3 R es. 2 e Klasse. V. S. V. II—K. F. C. II 1O R. C. H. II—BI. Wit III 3—0 H. R. C. IIAlc. Victrix II 43 Res. 3e Klasse. Hollandia II—Z. F. C. III 22 W. F. C. IIIWest-Frisia II 2-3 Swift II—D. E. C. III 5—1 De ballen in beslag genomen. Toen gistermiddag te Blokzijl voor derl Noord Centralen Voetbalbond de competitie wedstrijd B. V. C.G. V. V. II een aanvang zuo nemen, verscheen, naar de Crt, meldt,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7