verkoudheden BIB) OOLlJKi; OB>TB.K* vijanden VERLENGING BEWONINGSTERMIJN PERCEELEN SANDERSBUURT 9 EN LINDENLAAN 56. zal blijken, dat de afmetingen der vertrekken aan redelijke eischen voldoen. Tenslotte herinneren wij U er aan, dat sedert 1918 met goed resultaat soortgelijke woningen, gelegen aan de Visscherslaan en Tweede Landdwarsstraat, door onze ereeni- ging worden geëxploiteerd. Leeg staan dezer woningen komt sporadisch voor. Een zelfstandig onderzoek in deze straten zal ongetwijfeld aan een juisten kijk op onze plannen ten goede komen. Gaarne wrklaren wij ons bereid bij zulk een onderzoek tot het geven van inlichtingen tegenwoordig te zijn Namens het Bestuur der Vereeniging voor Volkshuisvesting, wg P A. DE LANGE, Voorzitter ;;f: f! H. RINGERS Jr„ Wnd. Secr. COÖPERATIEVE INKOOPVEREEN. „VOORZORG G. A." Men schrijft ons: Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering, waarin de pen ningmeester verslag uitbracht over den ii- nancieelen toestand der vereeniging. Met den heer Tenkink konden contracten worden afgesloten voor de levering van kolen „Bon Esperance 0.20 per HL. goedkooper dan over het vorig boekjaar. De heer Groot leverde het vet tegen de helft van den prijs, welke het vorig boekjaar gold. Opnieuw werden afspraken gemaakt met eenige winkeliers, die toezegden, dat leden, die bij hen hunne inkoopen zouden doen, 10 pCt. korting zouden genieten. Begon het boekjaar 1930/31 met een na- ideelig saldo, het afgeloopen boekjaar sluit met een voordeelig saldo van 1/0.92, hoe wel door het aanleggen van een geheel inieuwe boekhouding en door aanschaffing van voor een behoorlijke administratie on misbare voorwerpen groote uitgaven noodig waren. Bij den aanvang van dit boekjaar telde de yereeniging 299 leden, en thans 320. In het afgeloopen boekjaar werd aan de leden geleverd: Aan brandstoffen voor totaal f 6929,65, aan vet' 7673 pond voor f 1614.75. Voorts zullen geleverd worden aan 19 leden 545 pond boter voor 376,05. In to taal werd omgezet voor een waarde van i 8920,45. Het totaal van de reserve der leden bedroeg man het einde van dit boekjaar f 852. Het te goed van verschillende leden we gens het niet verbruiken van hunne spaar gelden bedroeg voor kolen 82,53 en voor vet 52,55. Op de banken moest aanwezig zijn om aan alle verplichtingen te kunnen voldoen 987.08, er was f 1131, terwijl er voorts in Ikas was 13, totaal f 1144, zoodat er een voordeelig saldo is van 176.92. De commissie van toezicht, bedoeld bij artikel 15 der statuten, bracht hierna haar rapport uit. Zij was van oordeel, dat, dank zij den nauwgezetten arbeid en de groote toe wijding van dezen functionnaris, over 1930/31 resultaten zijn bereikt, welke tot volle te vredenheid mogen stemmen en stelde voor, den penningmeester voor zijn gehouden be heer décharge te verleenen. Een voorstel van de commissie, om 100 nit te trekken voor 't vormen van een reserve- Jcao, werd met algemeene stemmen aange nomen. In de vacatures, ontstaan door 't bedanken van den voorzitter en den penningmeester, werden gekozen de heeren D. Horst tot voorzitter en N. Velthuis tot penningmeester. Besloten werd, een nieuw spaarsysteem in te voeren door middel van een zegelkaart. B-es loten werd nog de aftredende function- na issen, de heeren D. Plevier (voorzitter) en Re.nders (penningmeester) voor hun groote verdiensten aan de vereeniging bewezen, een stoffelijk blijk van erkentelijkheid1 aan te bieden. ALGEMEENE VERGADERING IJSBAAN HEILOO. Onder voorzitterschap van jhr. H. van Foreest werd gisteravond in het gebouw „De Unie" bovengenoemde vergadering gehou den. Na een kort begroetingswoord van den voorzitter werden de notulen en het jaarver slag van den secretaris, den heer H. Bruul, voorgelezen. Het jaarverslag herinnerde aan de zeer korte ijsperiode in het vorig seizoen, waardoor de baan slechts enkele uren kon worden opengesteld. Verder werd gememo reerd de totstandkoming der fusie tusschen Heiloo en Alkmaar, terwijl tenslotte werd opgemerkt, dat de vereeniging thans een flinke groote tent heeft en dat de entrée tot de baan verbeterd is. Namens de kascommissie bracht de heer Hopman verslag uit; slechts enkele kleine opmerkingen maakte de spr., maar de ophel deringen waren spoedig bekend, zoodat den ipenningmeester décharge werd verleend. De voorzitter merkte bij dit punt nog op, dat de financieele toestand der vereeniging zeer be vredigend is. Tot leden der kascommissie werden met algemeene stemmen benoemd de heeren Hop man, Kostelijk en Boersma en tot pl.v.vangen de leden de heeren Ooms, ten Bruggencate en Harder, eveneens met alg. stemmen. De voorzitter deelde daarna mede, dat de heeren Bruul en Dekens hadden bedankt resp. als secretaris en penningmeester. Zij zouden echter bestuurslid blijven. In een hartelijk spieechje huldigde de voor zitter beide heeren; hij bracht hun dank voor het vele, dat zij in het belang der vereeni ging hadden gedaan. Den heer Bruul noem de spr. den geestelijken vader der vereeni ging, die alles gedaan heeft, om de Ijsbaan tot bloei te brengen. Uit het applaus, dat uit de vergadering op steeg, bleek, hoezeer allen het met de woor den van den voorzitter eens waren. Aangezien het bestuur de functies onder ling verdeelt, was al reeds overeengekomen, dat de heer Man secretaris zou worden Een nieuwe penningmeester was er nog niet, ook al. ornaat het bestuur overwogen had, om een administrateur aan te stellen, wat wel noodig is, vooral in de ijsperiode. De voor zitter meende, dat dit in het belang der ver eeniging was. Verder merkte de v o o r z i t t e r nog op, dat in de voorlaatste vergadering eenige Alkmaarders lid van het bestuur zijn ge- Worden, wat een voordeel voor de Ijsbaan is geweest. Trouwens, ook het feit, dat deze alg. vergadering in Alkmaar werd gehou den, beteekende, dat de Ijsbaan met alleen voor Heiloo, doch voor Heiloo, Alkmaar en Omstreken is. Rondvraag. Bij de rondvraag dankte de heer B r u u l voor de vriendelijke woorden, die de voorzit ter tot hem gericht had, bij welken dank zich de heer Dekens aansloot. De heer Boersma gaf het bestuur den raad, om eens na te gaan, of het niet wen- schelijk zou zijn, een Norton-pomp aan te schaffen. Verder merkte hij op, dat er op verschillende plaatsen wel twee dagen eer der gereden wordt dan te Heiloo. De voorzitter ontkende dit laatste, al gaf hij op een desbetreffende opmerking van den vorigen spr. toe, dat het brakke wa ter wel eenigszins hinderlijk was. De heer Harder had onlangs in de Alkm. Crt. gelezen, dat er in de buurt van den Bergerweg een nieuwe ijsbaan inge richt zou worden en vroeg, of het bestuur daar ook iets van weet. De v o o r z i 11 e r kon daarover geen nadere bizonderheden meedeelen. De heer ten Bruggencate zou het wel wenschelijk vinden, om de baan niet al te vroeg voor het publiek open te stellen, waarop de voorz. opmerkte, dat de ondervin ding geleerd had, om voorzichtig te zijn. De heer K o s t e 1 ij k vond het terrein van de ijsbaan heel mooi, doch dit had een bezwaar, n.1. dat het te hoog lag. Als het lager gemaakt kon worden, dan zou dit be- teekenen, dat er minder waterverlies kwam, en dat het terrein vlugger verzadigd was Spr. vreesde echter, dat de Vereen, voor be houd van Natuurmonumenten wel eens be zwaren zou kunnen maken tegen de uitdie ping. Wat de kosten betreft, deze zijn niet zoo hoog; wellicht zelf zou het niets kosten. De voorzitter was het geheel met den heer Kostelijk eens. Tenslotte was de heer K o s t e 1 ij k voor stander van een Nortonpomp. De heer W ij d e m a n zou gaarne zien, dat de alg. vergaderingen werden gehouden, voordat de K. N. S. B. vergaderde, omdat men dan gelegenheid zou hebben, om de agenda van den bond te bespreken. Spr. vroeg o.a. hoe het stond met het reglement voor schoonrijden en herinnerde er aan, hoe bij een wedstrijd de jury zoo verschillend oordeelde. Devoorzitter antwoordde, dat be doelde wedstrijd een invitatiewedstrijd was, en dat er ook een invitatie-jury aanwezig was naast een officieele jury. Uit de punten- geving is toen gebleken, dat er enorme af wijkingen waren en dat gaf allemaal aanlei ding, om een commissie te benoemen, die het wedstrijdreglement zou bestudeeren. Deze commissie heeft nu een meerderheids- en een minderheidsrapport ingediend, welke rap porten aan de a.s. alg. vergadering van den K. N. S. B. zullen worden voorgelegd. Verder zegde de voorz. toe, voortaan te zullen trachten, de algem. vergadering te houden, voordat de K. N. S. B. vergadert. De hr. W ij d e m a n bad verder nog opge merkt, dat er in de baan altijd een paar zwakke plekjes waren; 't bestuur heeft reeds maatregelen genomen, om het gebrek te la ten verdwijnen; of het helpt, moet men af wachten. Nadat de hr. J. Boersma nog gevraagd had naar de plannen van het a.s. seizoen, sloot de voorzitter de vergadering met een kort woord. BENOEMING TIJDELIJKE LEERAREN GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. In bijlage no. 206 schrijven B. en W Tengevolge van het door Uwe Verga dering bij besluit van 19 Februari j.1. nr. 4f aan den heer K. Boot verleende eervol ontslag als leeraar aan de Ge meentelijke Avondschool voor Nijver heidsonderwijs en de opdracht aan den leeraar P. Ooijkaas, op diens verzoek, van een minder getal iessen dan hetwelk hij voorheen gaf, was met den aanvang van den loopenden cursus aan deze school te voorzien in 11 lessen voor wis kunde en 5 lessen voor Nederlandsche taal. Ter verzekering van den goeden gang van het onderwijs hebben wij, krachtens artikel 23, le lid, 2en volzin, der Nijverheidsonderwijswet, voorloo- i ige voorzieningen getroffen. Voor de lessen in wiskunde bieden wij den raad hieronder een voor dracht aan, waarmede zoowel de Minis ter van Onderwijs, als de Commissie van toezicht op het gemeentelijk nijver heidsonderwijs zich hebben vereenigd. Met het oog op een thans aanhangige reorganisatie van het gemeentelijk nij verheidsonderwijs, waaromtrent wij U spoedig voorstellen zullen doen, kunnen wij U thans nog geen voordrachten aan bieden ter benoeming van leeraren voor de overige lessen. Verder moet nog eene voorziening worden getroffen voor 12 lessen in bouwkundig teekenen c.a., welke sedert 1 September 1920 van jaar tot jaar zijn opgedragen aan den heer P J. van der List. De Directeur stelt ons voor hem voor den cursus 1931/1932 wederom te benoemen. In verband met de omstan digheid, dat de heer Van der List reeds vóór het inwerkingtreden van de Nij verheidsonderwijswet en sindsdien onaf gebroken in functie is geweest, heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hem ontheffing verleend van den eisch van het bezit eener akte van bekwaamheid voor het geven van onderwijs in het betreffende vak, en zal de Minister geen bezwaar maken tegen een voorstel om hem voor vast te benoe men. Hoewel ook wij overigens tegen zijne vaste benoeming geen bezwaar hebben, meenen wij hem, met het oog op vorengenoemde reorganisatie, voor den loopenden cursus nog voor eene tijdelijke benoeming te moeten voor dragen. De commissie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonderwijs kan zich hiermede vereenigen B. en W. stellen den raad mitsdien vóór aan de Gemeentelüke Avondschoo voor Nijverheidsonderwijs te benoemen a. tot tijdelijk leeraar in wiskunde met ingang van den datum van uw be sluit en tot en met 30 September 1932 den heer J. c. Muller, onderwijzer aan Gemeenteschool nr. 1 alhier; b tot tijdelijk leeraar in bouwkundig teekenen c.a. voor den duur van den cursus 1931/1932 den heer P. J- van der List. BENOEMING TIJDELIJKE LEERAREN HANDELSSCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage no. 197: Met verwijzing voor zooveel noodig r.aar ons voorstel, opgenomen in bijlage n. 148 van dit jaar, bieden wij Uwe Ver gadering hierbij voordrachten aan voor de benoeming van twee tijdelijke leer aren aan de Handelsschool, opgemaakt in overeenstemming met het advies van den Directeur der school, welke voor- d achten zijn goedgekeurd door dan Minister van Onderwijs, en de instem ming hebben van den betrokken In specteur en van de commissie van toe zicht op het M. O.: a voor scheikunde en warenkennis (3 lessen per week) 1. N. J Galema. tijdelijk leeraar aan het Gymnasium alhier; 2. C. W. F. Spiers te Amsterdam; b. voor staathuishoudkunde (3 lessen per weel): H. Feenstra, leeraar aan Gem. Ly ceum en Handelsschool te Zaan dam; 2. Mr. A. J. R. Mauritz te Aerden- hout (Bloemendaal). Alle voorgedragenen zijn in het bezit van de vereischte bevoegdheid. B. en W. stellen den raad vóór tot de benoemingen over te gaan, en deze te doen gelden voor het tijdvak van 1 De cember 1931 tot en met 31 Aug. 1932. onzer gezondheid, in hef bijzonder en zoovele daardoor ontstane pijnen. Uw beste wapen is Aspirin-Tabletten. SOIOBM 5eni9 °P r I PC I R de wereld let op den orenjeband. Prijs ?5 cis. UITVOERING ZIEKTEWET. In bijlage no. 202 schrijven B. en W. B. en W. stellen den raad voor: lo. te bekrachtigen de opzegging, met ingang van 1 Januari 1932, van het lidmaatschap der gemeente van de Algemeene Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeldverzekering te Amster dam; 2o. te besluiten, dat de gemeente zich voor de uitvoering der Ziektewet met ingang van denzelfden datum doet inschrijven bij de Ziekenkas ■\an den Raad van Arbeid. GARANTIE GELDLEENING MAGA ZIJN „WITTE KRUIS". B. en W. schrijven in bijlage no. 204: Bij besluit van uwe vergadering van 9 Juli j.1., nr. 10, betreffende verkoop van grond, gelegen aan de Gasthuis straat, aan de afdeeling Alkmaar van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis' en het waarborgen van rente en aflossing van een door die af deeling te sluiten geldleening ten be hoeve van de stichting van een maga zijn met kantoorgebouw, ontmoette eeni ge bedenking bij Gedeputeerde Staten ten aanzien van de garantievoorwaar- den. De daarop met den Voorzitter van Gedeputeerde Staten gevoerde briefwis seling leggen wij voor Uwe Vergadering ter inzage. Naar aanleiding daarvan stellen wij U voor de voorwaarden van het garantie-besluit aan te vullen met de door Gedeputeerde Staten in overwe ging gegeven bepaling, dat de gelden, die de gemeente bij het in gebreke blijven van de afdeeling Alkmaar van de Noord hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" aan den geldschieter zal hebben te betalen, als eene schuld op die afdee ling zullen blijven rusten en dat die gelden door die afdeeling aan de ge meente zullen moeten worden terugbe taald, zoodra hare kasmiddelen dit toe staan. B. en W. bieden het desbetreffende ontwerp-besluit den Raad daartoe ter vaststelling aan. subsidie beschikbaar te stellen van 300.—. Zooals U bekend is, werd bij Uw be sluit van 16 Januari 1931 aan deze ver eeniging tot wederopzegging een subsi die toegekend van 100 per jaar. Ofschoon ook ons College de werk zaamheden van de vereeniging op het gebied van speeltuinexploitatie waar deert en wij derhalve geen bezwaar had den het bedoelde subsidie van 100.— ock in de gemeentebegrooting voor 1932 op te nemen, is het thans, gesteld dat daarvo:r overigens termen zouden be staan, niet de geschikte tijd om voor het onderwerpelijke doel een hoogere uitgaaf ten laste der gemeente te bren gen. Wij geven U mitsdien in overweging op bovengenoemd adres een afwijzenoe beschikking te nemen. REGENKLEEDING. In bijlage no. 200 schrijven B. en W.: De Commissies van Overleg voor de ambtenaren en werklieden hebben on derzocht, in welke mate en onder welke omstandigheden regenkleeding van ge meentewege aan het gemeentepersoneel behoort te worden verstrekt. Zij geven ons College, blijkens haar voor Uwe Vergadering ter inzage gelegd advies d.d. 6 November j.1. in overwe ging te bevorderen, dat regenkleeding beschikbaar wordt gesteld voor die ambtenaren en werklieden, die onder alle weersomstandigheden voortdurend buitenwerk moeten verrichten. De soort van regenkleeding zouden de Commis sies door het hoofd van eiken tak van dienst in overleg met de betrokken vak organisaties vastgesteld willen zien. terwijl zij de vaststelling van den ge bruiksduur eveneens aan het hoofd van tak van dienst zouden willen overlaten. In haar bovenaangehaald advies geven de commissies tevens eene opsomming aan welke ambtenaren en werklieden regenkleeding zou moeten worden ver strekt. Wij kunnen ons met het advies der Commissies vereenigen, met dien ver stande intusschen, dat de uitvoering naar ons voorkomt zou kunnen worden gelegd in handen van ons College, waarna wij aan de hoofden van takken van dienst op dit punt de noodige in structies kunnen geven. B. en Wj stellen den raad vóór het desbetreffende besluit te nemen. VERGOEDING VERVANGING CONTINUARBEIDERS. B. en W. schrijven in bijlage no. 201 Wij hebben de Commissie van Overleg vcor de werklieden, in verband met de aanhouding in Uwe Vergadering dd. 30 Juli J.1. van ons voorstel inzake vergoe ding voor vervaiging van continuarbei- ders (bijlage nr. 139), verzocht, alsnog over deze aangelegenheid het advies in te winnen van den tegenwoordigen directeur der lichtbedrijven. In overeenstemming met het oordeel van genoemden directeur, geeft de Commissi& ons thans, blijkens haar voor Uve Veigadering ter inzage gelegd ad- ves dd. 6 November j.1., in afwijking van haar advies dd. 29 Juni J.1., in over weging, eene regeling voor de vergoe ding wegens het verrichten van conti- nuarbeid door niet-continuarbeiders vast te stellen, in dien zin, dat gedu rende de eerste 4 dagen van de vervan ging voor alle uren den gewonen rooster van den vervangenden werkman de be palingen zuilen gelden voor de vergoe ding wegens het verrichten van arbeid buiten den vastgestelden werktijd. B en W. kunnen zich met dit advies der commissie vereenigen en stellen den raad mitsdien, met intrekking van huil voorstel dd. 2 5Juli j.1. (bijlage nr. 139) vóór het desbetreffend besluit vast te stellen. SUBSIDIE VOOR SPEELTUINEN. In bijlage no. 199 schrijven B. en W In Uwe Vergadering van 22 October j.1. is om bericht en raad in onze handen i gesteld een adres van het bestuur der vereeniging „D E S.'\ gevormd uit de bewoners van de perceelen der vereeni ging voor volkshuisvesting „Alkmaar" vaarin wordt verzocht voor het onder- loud van er. het aanschaffen van speel- t werktuigen in de speeltuinen aan de Landstraat en de Boomkampstraat een UITBREIDINGSPLAN „WEST". TOE PASING ART. 36 LID 4 WONINGWET. B. en W. schrijven in bijlage no. 198: Bij besluit van Uwe Vergadering van 19 December 1929, nr. 10, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 9 April 1930, nr. 163, werd een partieel uitbreidingsplan vastgesteld voor het gebied der gemeente, ingesloten door de Zuidwestelijke begrenzing van den Ber gerweg en de Houtvaart en de grens der gemeente Bergen. In voorbereiding is thans een uitbrei dingsplan voor het daarbij aansluitende gedeelte der gemeente. In afwachting jvan de totstandkoming daarvan zal het gewenscht zijn, dat Uwe Vergadering gebruik maakt van de bevoegdheid, ge geven bij art. 36, lid 4 der gewijzigde Woningwet, t.w. om te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor het hierbedoelde deel der ge meente wordt voorbereid. Gevolg van dit besluit zal zijn, dat het in bewerking zijnde plan wordt be schermd overeenkomstig het bepaalde in art. 6, lid 4, der Woningwet, zoodat de gemeente niet voor moeilijkheden komt te staan, wanneer het plan in zijn definitieven vorm wordt vastgesteld. Het spreekt vanzelf, dat Uwe Vergade ring volkomen vrij blijft bij die defini tieve vaststelling de beslissing ten op zichte van het plan te nemen, we ke haar noodig mocht voorkomen, zoo JU Uwe Vergaderin door lézen voo.: gen maatregel in geen enkel ODzirht wordt gebonden. B. en W. geven den raad In overwe- ging het desbetreffend besluit te nemen. In bijlage no. 207 chrijven B. en W IJ. Blokker te Heiloo en J. Pannekeet te Alkmaar hebben verzocht om den termijn van ontruiming, vastgesteld voor de onbewoonbaar verklaarde wo ningen, onderscheidenlijk aan de San dersbuurt nr. 9 en de Lindenlaan nr 56* wederom te verlengen. Daar deze woningen slechts door één persoon en op behoorlijke wijze worden bewoond, hebben noch wij, noch de ge zondheidscommissie, wier advies wii biï de stukken ter inzage hebben gelegd tegen inwilliging van bedoelde verzot ken bezwaar. De Woningwet geeft sinds 19 Augug. tus j.1. de bevoegdheid om den termijn van ontruiming telkens met ten hoogste één jaar te verlengen (vóórdien telkens met ten hoogste zes maanden). In verband hiermede stellen B. en W. vóór, den termijn van verlenging dit maal op één jaar te bepalen. VERZOEK OM EEN UITKEERING IN EENS VOOR AANSCHAFFING VAN KLEEDING. DEKKING EN SCHOEISEL. In bijlage no. 196 schrijven B. en W.: Bij Uw besluit van 1 October j.1. werd om advies in onze handen gesteld een adres van het bestuur van den A!k- maarschen Bestuurdersbond, d.d. 28 September t.v., houdende het verzoek maatregelen te nemen, die er toe zullen leiden, dat aan hen, die langer dan drie maanden werkloos zijn en aan hen, die door plaatsing bij de werkverschaffing toch nog belangrijk minder verdienen dan toen zr in het particuliere bedrijf werkzaam waren, alsmede aan hen die door crisis-omstandigheden een be langrijk aantal uren korter werken dan voorheen, zoowel gehuwden als alleen staande personen, eene uitkeering in eens zal worden verstrekt tot aanschaf fing van kleeding, dekking en schoeisel. Naar ons voorkomt behoort de beslis sing over deze aanvrage tot de bevoegd heid van het bestuur der Gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulp betoon, niet alleen omdat het zijn bij zondere taak is, over aangelegenheden als deze te oordeelen, maar ook omdat Uwe Vergadering de organisatie der instelling zoo veelzijdig mogelijk heeft geregeld, zoodat vertrouwenspersonen van allerlei richting aan de beslissing hebben mede te werken. B. en W. stellen den raad daarom voor, het adres ter behandeling in han den .e stellen van het bestuur der Ge meentelijke instelling voor maatschap pelijk hulpbetoon. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING OMTRENT DE TOELATING VAN LEERLINGEN UIT BUITENGEMEEN TEN TOT DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. B. en W. schrijven in bijlage no. 205: Ue gemeente Wieringen hee-'t den wensch te kennen gegeven een gemeen schappelijke regeling aan te gaan om trent de toelating van leerlingen uit die ge eente tot de openbare lagere scholen alhier. - B. en W. stellen den raad vóór de over eenkomst te sluiten op den gewonen voet en daartoe het desbetreffend besluit te nemen. VERNIEUWING BOKKEBRUG. In bijlage Nr. 208 schrijven B. en W.: Op de begrooting van den kapitaaldienst voor 1932 is onder volgnr. 632 een bedrag 26/. En als de paaltjes op allerlei hoe ken en punten neergezet zijn, gaan de kinderen er vandoor. Ziezoo, nu zullen de visschen ook in de slooten en vaarten tusschen de wellanden veilig zijn, den ken ze. 268. Inderdaad kijkt menige visscher raar op als hij op zijn gewone plekje ko mend, de bordjes met Verboden te vis schen, overal ziet prijken. Maar ze zijn er de mannen niet naar om zich me1 kluitjes in het riet te laten sturen. Ais ze op informatie uitgaan, ontdekken ze natuurlijk al gauw, dat ze beet genomen zijn. Maar het was toch aardig bedacht van de Oesterkinderen en de Waterman vindt dan ook, dat hiermede de derde goede daad is volbracht*

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6