£uchtoaact !ficovmcicud 'flieuws DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. provinciale staten van noord-holland. lid den heer K. Lek (S.D.A.P.), waard dergeteekende er toe kwam zich oni„?o?°r 0l>- drukken ten opzichte van U. Door m Ult dit schrijven een afschrift gezonden 'S Vaa NOORD-HOLLANDSCH KANAAr RESULTAAT EMISSIE NOORD HOLLAND. De aangeboden f 2 millioen overteekend. mhh.rp.T„maïre'Ss"dr' WIERINGEN. TUNNELBOUW TE ZAANDAM. Voorstel van B. en W. om een ruim honderd, meter lange tunnel ie doen bouwen onder Zijkanaal O. B. en W. van Zaandam hebben bij den raad een voorstel ingediend om het poütueer tus- schen de Prins Hendrikkade en het zg „Eilandje" te vervangen door een tunnel. Deze tunnel is ontworpen als bestaande u een smeedijzeren tunnelkcker met een ja meter van 2.50 M. De lengte zal zjjn 109.70 M. De einden zullen oploopen met een helling van 18 c.M. op 1 M. Op den bodem van de tunnel zal een loopvlak worden aa - gebracht ter breedte van 1.85 M. L\\ zat dienen voor het verkeer van voetgangers, die echter hun rijwiel aan de hand kunnen mee nemen. - De kosten worden begroot op tezamen 86.800. A Wijl thans met een arbeidskracht kan wor den volstaan voor het schoonhouden van de tunnel wordt gerekend, dat vergeleken bij het bestaande pontveer de exploitatiekos ten 2015 per jaar lager zullen zijn. VRIJWILLIGE NACHTWACHT. In verband met de vele inbraken, welke den laatsten tijd in r.-k. kerken en pastorieën in de Rijnstreek zijn gepleegd, hebben de r.-k. gezellen te Ter Aar een nachtwacht in het leven geroepen. Ongeveer 60 leden heb ben zich hiervoor opgegeven. lederen nacht wordt de r.-k. kerk met pastorie nu door twee leden van deze. vrijwillige nachtwacht be waakt. BOND VAN GEMENGDE ZANGVEREENIGINGEN IN NEDERLAND. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden êlgemeene vergadering van den Bond van gemengde zangverenigingen in Nederland, zijn de aftredende bestuursleden, de heeren Boekholt en Ugen, resp. bondsbibliothecaris en 2e penningmeester, bij acclamatie herko zen. De commissie voor het nazien van de reke ning en verantwoording over het afgeloopen hondsjaar bracht een gunstig verslag uit over haar bevinding, waarmede de bondspen- ningmeester werd gedechargeerd. Goedgekeurd is een voorstel van het bonds- bestuur tot het sluiten van een collectie! con tract met de verzekering maatschappij De Oude Haagsche van 1836 voor een ziekte verzekering ten gunste van dirigenten van aangesloten vereenigingen. Het voorstel van het bondsbestuur om zich in beginsel uit te spreken voor een fusie van den bond van gemengde zangvereenigingen dn Nederland met het Kon. Nederl. Zangers verbond is met een groote meerderheid van stemmen verworpen. Daarentegen achtte men een samenwerking op federatieven grondslag met andere landelijke bonden gewenscht en aan het bondsbestuur is opgedragen, stappen te doen teneinde daartoe te geraken. DE INVOER VAN DEENSCH VLEESCH. De minister overweegt maatregelen tot beperking. Op de vragen van den heer Braat ten aan zien van den invoer van Deensch vleesch heeft de minister van arbeid, handel en nij verheid geantwoord: Blijkens de Nederlandsche statistiek van den in-, uit- en doorvoer werd in 1929 in ons land uit Denemarken ingevoerd aan versch rund- en kalisvleesch 200 ton, in 1930: 11.038 ton, gedurende de eerste negen maanden van het loopende jaar 9049 ton. De uitvoer van vleesch uit Denemarken wordt in dat land direct noch indirect met regee- ringsgeld gesteund. De vleeschprijzen zijn in den loop der laatste maanden aanmerkelijk gedaald en het is niet twijfelachtig, dat de invoer van het Deensche vleesch, hoewel deze niet meer dan plm. 10 pCt. van het totale verbruik aan rundvleesch hier te lande bedraagt, daarop een belangrijken invloed heeft uitgeoefend. Aanwijzingen, dat de aanbiedingen van Deensch vleesch op de Nederlandsche markt binnenkort beduidend zullen verminderen, acht ondergeteekende niet aanwezig. Het is den ondergeteekende bekend, dat de huidige groote invoer van versch rundvleesch ernstige ontevredenheid wekt in de kringen der Nederlandsche veehouders. Zooals be kend, is dezerzijds in overleg getreden met de Deensche regeering over de vraag of het mo gelijk zou zijn, dat van Deensche zijde de uitvoer van vleesch naar ons land kon wor den beperkt. Deze stappen hebben niet tot het gewenschte resultaat geleid. Thans worden dezerzijds maatregelen overwogen om den invoer van vleesch te be perken. Indien het onlangs ingediende in- voer-contingenteerings-ontwerp tot wet wordt verheven, zal worden overwogen of daarvan gebruik kan worden gemaakt om den invoer van vleesch tijdelijk te beperken. gemeenten. Speciaal in grootere gemeenten, waar het aanbod van dienstmeisjes niet meer doch minder is dan de vraag. Waar boven dien het aantal buitenlandsche dienstboden heel wat hooger is dan het aantal werkiooze Nederlandschen in dat vak, daar zou het on getwijfeld gunstige gevolgen hebben, mdien vaker dan vroeger vorming tot gezinshulp werd aanbevolen, en tevens voor een percen tage werklooze arbeidsters in verschillende branches van nijverheid, in het zakenmiheu, in de kantoorwereldkorte opleidingscur sussen op Huishoudelijk gebied werden ge organiseerd. Dit neemt niet weg, dat, aldus schrijfster, aan degenen, wier aanleg of aard van ande ren bouw is, zelfs in crisistijden als deze geen huishoudelijke arbeid mag worden ge adviseerd. Bij het verstrekken van beroepskeuze-raad aan meisjes moet, evenals dit ten opzichte van jongens noodzakelijk is, nooit verzuimd wor den rekening te houden met haar capacitei ten en de zich duidelijk kenbaar makende verlangens van geest en hart. Eischen econo mische redenen den als ideaal beschouwden weg ten strengste te ontraden, dan behoort toch een richting te worden aangewezen, welke niet lijnrecht tegen haar persoonlijk heid indruischt, en de aanvraagster op den duur naast levensonderhoud althans ten dee- le levensbevrediging verschaft. EEN GEVEL INGEREDEN. Aanhangwagen van een vrachtauto losgeraakt. De zwaar met hout beladen aanhangwagen van den auto van den houthandel Kunst uit Groningen geraakte op den Looweg bij Coe- vorden los en vernietigde den voorgevel van den arbeider Hut geheel. DR. J. P. LOTSY. f Te Velp is overleden dr. J. P. Lotsy, de man van de kruisingstheorie. Hij was van meening, dat kruisingen nieuwe vormen kun nen geven door nieuwe combinaties van erfe lijke factoren. De heer Lotsy, geboren op 11 April 1867 te Dordrecht, studeerde te Wageningen en later te Göttingen, waar hij promoveerde. Hij werd te Leiden privaat-docent en later directeur van 's rijks herbarium aldaar. Hij was een man van uitgebreide kennis, die vele reizen heeft gemaakt ook van andere wereld- deelen (zelfs Australië bezocht hij) en tal van geschriften het licht deed zien. BRANDEN. Een kind had met lucifers gespeeld. Onder Surhuizum is de koemelkershuizinge van M. van Delden afgebrand. Een kind had met lucifers gespeeld, tengevolge waarvan het huis vlam vatte. De inboedel ging ver loren. Hooi verbrand. Onder Blija is de woning van Frans Oos- terbaan, toebchcorende aan H. Douma te Raard, uitgebrand- Van den inboedel kon niets worden geborgen. Een flinke partij hooi verbrandde. De oorzaak is onbekend. WERKLOOZE DIENSTBODEN IN ONS LAND. Beroepskeuze-raad aan meisjes. Het zou o.i. verstandig zijn, om voor meis jes, die beroepskeuze-advies inwinnen, de huishoudvakken, óók dat van dienstbode, niet te negeeren, aldus schrijft Anna Polak in „Jeugd en Beroep". Werkloosheid onder de dienstboden ont breekt wonderlijkerwijze niet in ons land; om van de. massa werklooze schoonmaak sters, die evenwel meestal getrouwde vrou wen zijn en wegens werkloosheid of onvol doende verdienste van haar man zich, dik wijls slechts tijdelijk,, als zoodanig opgeven, niet eens te spreken. Dit jaar bedraagt het aantal bij de 42 belangrijkste Arbeidsbeurzen te onzent als werklooze dienstboden inge schrevenen elke maand 700 tot 800. Haar geen emplooi vinden zal waarschijnlijk dik wijls te wijten zijn aan persoonlijke omstan digheden: gezondheidstoestand, karakter en aan het feit, dat meisjes in kleine gemeen ten, geen aanstelling krijgend in een gezin aldaar, veelal toch niet naar elders sollici- teeren. Die 700 tot 800 werklooze dienstboden wonen vermoedelijk voor het overgroote deel ia kleinere, slechts sporadisch in onze eroote PRESTATIES VAN BLINDE. Als handelscorrespondent gediplo meerd in vier talen. Een totaal blinde man te Breda, de heer A. Klep, is geslaagd voor het examen han dels-correspondent Fransch. Hij is thans als zoodanig gediplomeerd in de Nederlandsche, Duitsche, Engelsche en Fransche taal. TEGEN INVOERBEPERKING. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam heeft het bureau voorge steld een adres te zenden aan de Tweede Kamer met betrekking tot het ontwerp van wet tot toekenning van de bevoegdheid tot het tijdelijk treffen van maatregelen ter be perking van den invoer van goederen" (Cri- sisinvoerwet). In het adres wordt gezegd, dat de indie ning van het wetsontwerp, volgende op dat tot toekenning van de bevoegdheid tot het tijdelijk van de bevoegdheid tot het tijdelijk treffen van afweermiddelen tegen kunst matige concurrentie uit het buitenland en evenals dat ten doel hebbende, den invoer te beperken, de K. v. K. doet vreezen, dat de regeering, onder den indruk van de ernstige problemen, waarvoor de wereldcrisis Neder land plaatst, de eischen, welke de tegenwoor dige toestand stelt, niet juist inziet en grijpt naar maatregelen, waarvan zij de verreiken de gevolgen onderschat en die eerder geschikt- zijn het kwaad te verergeren dan te vermin deren. De K. v. K. geeft vervolgens hare inzich ten over deze kwestie. KORTE BERICHTEN. De inkomsten ten bate van het „Lee- ningfonds 1914" bedragen over de maand Oct. j.1. 4.068.612.33 tegen 5.226.878.88 in October 1930. In Hotel de 1' Europe te Amsterdam is door de Unie van Vereenigingen voor Onge- huwden Moeders het 10-jarig bestaan dezer Unie herdacht. Prins Hendrik is Maandagmorgen uit Duitschland ten paleize Het Loo terugge keerd. De Rijksmiddelen hebben in October 1931 ruim 7.8 millioen gulden minder opge bracht dan in October 1930; in de eerste tien maanden van dit jaar ruim 54 millioen min der dan in die periode van 1930. Gisteren is onder groote belangstelling het 75-jarig bestaan van de Zeevaartschool te Delfzijl gevierd Op 59-jarigen leeftijd overleed gisteren te Amsterdam de beeldhouweres Thérese van Hall Prof. dr. B. D. Eerdmans heeft zijn be noeming tot lid der Tweede Kamer als op volgers van den heer Van Kemj>en aangeno men. De 62-jarigen arbeider C. Stok uit Ca- pelle a d. IJsel is Maandagmiddag in een fabriek aan den Schaardijk door een drijfriem gegrepen. De man is aan de bekomen ver wondingen overleden. Een koopman deed aangifte bij de Am- sterdamsche politie, dat hij bij aankomst van een trein uit Vlissingen ontdekte, dat hij twee portefeuilles, inh. pl.m. 105, vermiste. De portefeuilles zijn op het Stationsplein terug gevonden. Het geld was er uit verdwenen. Morgen vertrekt „De Valk". Morgen vertrekt het vliegtuig „De Valk van Amsterdam naar Batavia. Eerste be stuurder is p. Soer, tweede bestuurder J. K. FKress, werktuigkundige L. D. Stolk, radio telegrafist L. C. Dik. De post voor dit vlieg tuig moet uiterlijk hedenavond te Amsterdam zijn. „De Duif' te Djask. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M bericht is ontvangen, dat „De Duif" gister morgen te 5.52 uur uit Bagdad is vertrok ken en te 10.05 uur te Bushir geland. Te 11.08 vertrok het toestel vandaar en landde te 16.11 te Djask. Aan boord is alles wel. Morgen wordt de reis voortgezet. In het verslag der afdeelingen van de Prov. Staten betreffende de begrooting 1932 van het Wegenfonds wordt medegedeeld, dat voor spoedige uitvoering o.a. de navolgende werken op het programma staan: de weg door de Wijde Wormer; de weg langs de Noordervaart in de Scher mer, 2e gedeelte; de weg op den Ringdijk van de Schermeer langs het Noordhollandsch Kanaal tusschen Alkmaar en de Koogervlotbrug; Verder wordt medegedeeld dat toepassing van het z.g. Zuid-Hollandsche stelsel, voor zoover daarmede bedoeld wordt het in provin ciaal beheer nemen van alle op het provin ciaal wegenplan overeenkomstig de wegen belastingwet voorkomende wegen, volgens de laatste raming van den hoofdingenieur directeur van den Provincialen Waterstaat de kosten voor de provincie met een bedrag van 500.000, per jaar zou verzwaren. Ged. Staten zijn van oordeel, dat daaraan in de tegenwoordige omstandigheden niet kan wor den gedacht. Circuitverkeer wordt in het algemeen op provinciale wegen niet noodzakelijk geacht. Niettemin kan het voorkomen, dat bij krui singen, waarop druk verkeer te verwachten is, in het belang van de veiligheid tot toepas sing van dat stelsel wordt overgaan. Krui singen, waarop zulks niet is geschied, zijn blijkens de elders opgedane ervaring zeer gevaarlijk. Aan de voorbereiding van den aanleg van den weg door Geestmerambacht is in het af geloopen jaar met spoed doorgewerkt, met het gevolg, dat met vrijwel alk eigenaren van de benoodigde perceelen en perceelsgedeel ten overeenstemming is verkregen en dat in overleg met een commissie uit de belangheb benden een regeling is ontworpen, volgens welke de daarbij betrokken gemeente- en wa terschapsbesturen een bijdrage zouden ver kenen in de totstandkoming van dien weg. Helaas bleken eenige waterschaps- en ge meentebesturen niet bereid de betrekkelijk ge ringe bijdrage, die van hen gevorderd werd, te betalen. De vraag om den weg door Geestmeram bacht door de Spoorstraat te Noord-Schar- woude te leiden is reeds herhaaldelijk ter sprake gekomen en heeft ook een punt van overweging in de Wegencommissie uitge maakt. Deze commissie is met Gedep. Staten van oordeel, dat, mede in verband met de uitvoering van het kanalenplan, deze oplos sing niet is te aanvaarden. In dit verband zij er op gewezen, dat het zeer ongewenscht is het doorgaande verkeer te leiden door eene dorpsstraat die aan beide zijden dicht be bouwd is. Wel ontstaan aldus ter plaatse drie wegen naast elkaar, maar hierbij moet wel in het oog worden gevat, dat de meest noordelijke weg zal dienen voor het plaatse lijke verkeer, de provinciale weg voor het plaatselijke verkeer, de provinciale weg voor het doorgaande verkeer, terwijl de niet-open- bare weg van de Nederlandsche Spoorwegen in hoofdzaak slechts van belang is als toe gang tot de los- en laadplaatsen en de daar naast gelegen veiling. Dat de weg langs den Huigendijk be zwaarlijk als een weg voor doorgaand ver keer kan worden beschouwd, kan niet worden toegegeven, aangezien hij met den Waligs- dijk, wat zijn richting betreft, eene zeer be hoorlijke verbinding schept. Toegegeven moet worden, dat de weg over den Huigen- dijk na de totstandkoming van den weg Alk maarSchermerhornAvenhornDe Hulk in beteekenis zal achteruitgaan. In verband daarmede ligt het in het voornemen het pro vinciale gedeelte van eerstgenoemden weg op bescheidener schaal te verbeteren dan de overige wegen voor doorgaand verkeer. Ten aanzien van de verbinding Alkmaar Hoorn over den Avenhornerjaagweg, kan worden opgemerkt, dat het de bedoeling is eene verbinding tot stand te brengen tus schen den Jaagweg aan de Oostzijde van de bebouwing van Avenhorn en de brug over de Beemsterringvaart ten zuiden van Aven horn, waardoor de Middenweg in de Beem- ster cp eene vlotte wijze kan worden bereikt. Deze oplossing voor de verbinding Alkmaar Hoorn wordt beter geacht dan de blijk baar bedoelde doortrekking van Waligsdiik noordwaarts om de bebouwing van Aven horn heen. Hieraan kan nog worden toege voegd, dat de wegoplossing ter plaatse ten nauwste samenhangt met het beloop, dat eventueel aan het kanaal Alkmaar—Hoorn zal worden gegeven. De aannemingssemmen van de in het ver slagjaar uitbestede werken zijn in totaal on geveer 15 pCt. beneden de ramingen der des betreffende bestekken gebleven. BROES OP LANGENDIJK. Maandagmiddag geraakte al spelender wijs het 4-jarig zoontje van den heer C. Haas, in de ringsloot. Door het geschrei van een vriendinnetje op den kant. werd de aandacht gewekt van de bewoners aan de overzijde, door welker hulpgeroep de echtgenoote van den heer P. Koedijk ijlings toeschoot en het geluk had de kleine van een wissen dood te redden- BERGEN. Crisiscomité opgericht. Op ultnoodiging van de St. Vincentiusver eeniging had gisteravond in de Rustende Jager te Bergen een bijeenkomst plaats, waartoe vooraanstaande personen uit ver schillende richtingen waren uitgenoodigd. De voorzitter, de heer Bouchette, deelde mede, dat ook in Bergen, vooral wanneer een strenge winter optrad, bijzondere maatrege len noodig waren, om ondervoeding van een deel der bevolking te voorkomen. De direc teur van het pensionaat had drie duizend por ties eten beschikbaar gesteld om die te ver strekken aan behoeftigen van alle gezindten. Het bestuur van St. Vincentius had daar op gemeend het initatief te moeten nemen voor de vorming van een crisis-comité, met als basis de 3000 porties eten door he' pen sionaat beschikbaar gesteld. Het pensionaat was voorts bereid eenige maanden driemaal per week, of zooveel meer als het comité noo dig oordeelde, belangloos, tegen den kosten- den prijs eten te kooken, waardoor warm- voedselverstrekking ter hand kon worden ge nomen. De kostenden prijs per portie be droeg, dank zij massale inkoopen en het gra- tis beschikbaar stellen van de keuken en de brandstof, benevens de arbeid van de zus ters, slechts 15 cent per portie. Algemeen was men van oordeel, dat deze poging sympathiek was, gezien het feit, dat reeds 65 werkloozen bij de werkverschaffing te werk zijn gesteld en hun gezinnen met hetgeen in werkverschaffing verdiend wordt, op den duur te zeer zouden verarmen. Ook aan het lot van de stille armen werd aan dacht geschonken. Na ampele bespreking werd tot de vor ming van een crisiscomité overgegaan, voor- loopig bestaande uit 20 personen. De besturen van de plaatselijke instellin gen voor maatschappelijk hulpbetoon zullen worden aangezocht het comité van advies te dienen. Zoo noodig zal het comité ook overgaan tot een kleedinginzameling en het vormen van een damescomité, dat de ingezamelde kleeding doelmatig bewerkt voor hen aan wie ze verstrekt zal worden. Pas wanneer blijkt, dat de nood dringt, zal het comité actief naar buiten optreden, in het vertrouwen, dat de burgerij, en ook dat deel dat den invloed van de crisis ondervinden, als steeds de noodige gemeenschapszin zal loonen. Met de voedselverstrekking, gedurende driemaal per week, zal spoedig een aanvang worden gemaakt. Tot voorzitter van het comité werd geko zen, de burgemeester Mr. H. D. A. van Ree- nen, die St. Vincentius dank bracht /oor het gencmen iniatief en den directeur van het pensionaat dankte voor den bijzonder mooien inzet. Als secretaris zal optreden de heer Mil denburg, terwijl notaris van Riet zich met het penningmeesterschap belastte. WOGNUM. Door den gemeenteraad is besloten een crisis-comité te stichten. Het ligt in de be doeling, dat het comité zal bestaan uit afge vaardigden van verschillende vereenigingen, alsmede van het burgerlijk en kerkelijke arm bestuur. BOVENKARSPEL. Het r.-k. kerk- en armbestuur heeft be sloten om de pacht der landerijen over dit jaar met 10 procent te verlagen. BERKHOUT. De omgeving is gedurende den laatsten tijd onveilig.' Dezen nacht heeft men ook hier weer getracht in te breken. Gelukkig werd het plan verijdeld, doordat men een raam niet kon openschuiven. verschillende kranten die het ra^ de hadden opgenomen. taad8versla„ Geen ombern;*» l:> Ounomleg^^^ Aanvankelijk was op de Water»* grooting voor 1932 een bedrag van uitgetrokken voor de omlegging Noord-Hollandsch Kanaal bh BuiksW* het Uit de thans verschenen Memorie vina woord op het voorloopig verslag dl£ grooting blijkt thans, dat wegens bez.hni de uitvoering dezer werkzaamheden te steld. Het uitgetrokken bedrag is van d grooting afgevoerd. s van De inschrijvingen op 2.000.000 4K pCt. obligatiën Noord-Holland, zijnde het eerste deel der leening groot 7.500.000 van 1931, hebben het aangeboden bedrag dermate over schreden, dat bij de toewijzing een sterke re ductie heeft moeten plaats vinden. Emittenten hebben zich echter, krachtens overeenkomst met de provincie, bereid ver klaard het niet toegewezen bedrag uit het restant der leening, zijnde 5.500.000 af te geven op inschrijvingsvoorwaarden met dien verstande, dat de storting voor deze stukken moet geschieden op 27 dezer met bijberekening van rente van 1 November '31 af. De opbrengst van de ondershands te plaatsen stukken zal in hoofdzaak dienen vermeld a^s 'n het prospectus OUDE MEDORP te»PP,?uNo*vembei:a s.- za' een stemming plaats hebben ter verkiezing van een lid van het dagelijkseh bestuur in de banne alhier, wegens periodieke aftreding van den heer D. Wijnker en van een hoofdingeland, in de vacature A. Strijbis. Naar wij vernemen heeft de heer M Kooijman tegen 16 Dec. a.s. ontslag aange vraagd als ambtenaar van den burgerlijken stand en ambtenaar ter secretarie Meer dan 30 jaar zijn deze betrekkingen door hem waargenomen. SINT PANCRAS. Door'den heer H. Barten, gemeente veldwachter alhier, werd het volgende schrijven aan den burgemeester gericht' Sint-Pancras, 17 November 1931. Edelachtbare Heer Burgemeester. Naar aanleiding van de besprekingen, ge houden tijdens de laatste raadsvergadering stelt ondergeteekende er prijs op te ver' klaren, dat het hem leid doet, dat door hem iets is gezegd omtrent Uwe bedoelingen, dat onjuist was. Daarvoor biedt hij bij deze beleefd zijn excuus, hopende dat U dit kunt aanvaarden; in aanmerking nemende, dat er in den raad over hem werd gepraat op een onbehoorlijke manier; vooral door het raads- WIJK AAN ZEE. Het sanatorium „Heliomare" dat aa! ingericht wordt voor patiënten van *3 gezindten, lijdende aan been- en Cri!u tuberculose en chronische beenziekten nS zijn voltooiing en zal in het voorjaar lo$ officieel geopend worden. yj* Een g^eeLte vtn «borium i8 repffc in gereedheid gebracht, waar twintte ënten zijn opgenomen. De oprichting 1 het voorbeeld van sanatoria in FranW;-, ar België - wijkt geheel af van de geiS 01 tolhuizen, omdat er naar gestrèfd den geest van den patiënt zooveel mogelijk ?t t- leiden, o.a. door de zieken voor hen schikte werkzaamheden te laten verrichten schiedt door zusters van den H. cïroL B« romeus uit Maastricht. r STOMPETOREN. In het Schermer veefonds werd:* in het 1ste kwartaal 15 Mei—15 465 runderen verzekerd. Afgekeurd werden 3 runderen, omslag per ver™, kerd run 1.10. In het 2e kwartaal 15 Aug.—ij yov 1931, werden 451 runderen veneksci afgekeurd 5 runderen, omslag per Ver- zekerd rund 1.30. Trr'SL. Te den Burg is Maandag een stemming gehouden door stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap „De 30 Gem. Polders op Texel" ter verkiezing van drie hoofdinge landen, wegens periodiek aftreden en ter voorziening in een vacature ontstaan door overlijden van den heer D. Bruin Hzn. De beide aftredende heeren P. Bakker Az. en P. H. Koning Sz. werden herkozen, ter wijl in de vacature-Bruin, gekozen werd de heer J. List Pz. te de Koog. Lezing ir. M. D. Dijt. Maandagavond heeft de heer M. D. Dijt 1. i. op uitnoodiging van de afd. Texel van den H. M van Landbouw ep- den L. T. B. in de Lindeboom te dea Burg een lezing gehouden over de land bouwcrisis, en daarbij besproken het door hem uitgegeven boekje „De Uit weg". Met groote belangstelling werd de u' eenzetting door de aanwezigen ge volgd. K.tERHUGO WAARD. Mei. Annie Pijs. die wegens huwelijï spoedig deze gemeente gaat verlaten om zich te St. Maartensbrug te vestigen, hield Zon dag in hef -café Noorden receptie voor de leden van c Tooneelvereeniging „Harmonie" en de gymnastiekvereeniging „Tavenu"van welke iaatste vereeniging zij penningmeeste- resse was. Namens bestuur en leden dezer vereeniging werd haar een pendule aangeboden, terwijl zij van de tooneelisten een fraai gestyleerde tinnen siervaas in ontvangst had te nemen. In een dezer dagen gehouden vergade» ring is opgericht de Wieringer Bestuurders- bond (federatie van besturen der moderne vakbonden). De bond bevat de besturen der plaatselijke afdeelingen van den Centra/en Bond van Transportarbeiders, de Alg Ned. Bouwarbeidersboiid, de Landarbeideisbond, Centr. Ned Ambtenaarsbond en Bond van Ned. Onderwijzers, welke samen 300 leden tellen. Het bestuur van de W. B. B. bestaar uit: F- Bontkes. voorzitter; B A Bons secre taris; J. A. Siesling. penningmeester; C. vat der SI ikke en H. Moes. leden. DIRKSBQRN. Zondag gaf de Gemengde Zangvereni ging „Excelsior", directeur de heer J. Hove nier, met medewerking van het Kinderkoor, een concert in de zaal van den heer P'lPer alhier. En laat ons maar dadelijk zeggen, e zeer goed geslaagd concert. „Excelsior" zette in met het vroolijke los« „Lach en bloemen dans en zang" van Koop, gevolgd door het lieflijke Heer vJ van N. W. Gade. terwijl we verder nog ver melden het zeer schoon klinkende numme- „De Kinderkruistocht" van Jac Bonset, verschillende liederen werden zuiver en goed klankgehalte vertolkt. Ook het Kinderkoor zong frisch. zuiver beschaafd zijn liedjes. „Het vroolijke huis) van Dalcroze werd na krachtig, herhaald ar plaus gebisseerd. Het laatste nummer vati- Kinderkoor: „Op het ijs" van H. van 1 senbroek. een schimmenspel met zang geleiding, was zeer leuk en moest evtf^ worden herhaald. En als wilde „Excelsior" voor de niet onder doen, gaf die tot besluit: landelijke concertrepetitie" van F. van Onder de begeesterende leiding van den S. van der Oord in fladderende pandjas een bruiloftskoor, gekleed in boerencost uit den ouden tijd, op „geïmprovis^v^ muziekinstrumenten een prachtig c0"p. Ook dit nummer moest na aanhoudend k plaus worden gebisseerd. Met welk eefl mo werd er gemusiceerd! De begeleiding van de verschillende ren was als gewoonlijk, in de vertrrou handen van mevr. Marie Veter—Dam De zaal was goed bezet. Na afloop een geanimeerd bal.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10