Aqwda Siad en Omgeving. £xind: en SmMouiv £aatste Aecichten Rechtszaken Jjiq&zonden Stukken Spoct IDeet&eticht Rucgedijhe Stand Qemeentecaden PER AUTO OVER DE SIMPLON-PAS. MILLIOENENVERDUISTERING TE PIRAEUS. In Blokzijl mag niet gevoetbald worden! Woensdag 18 November. 7.30 uur, Cinema Americain: Het lied der woestijn (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De zwarte garde (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theaterlm Walzerpa radies (operette); alle leeftijden. 8 uur, Harmonie, Comité voor Tooneeluit- voeringen, opvoering van Pygmalion. 8 uur, Wapen van Munster, alg.; leden* vergadering Alcmaria V. V. V. 8 uur, Vrijmetselaarsloge Nieuwesloot, voordracht W. L. van Warmelo over Theo ■ofie en vredesbeweging. Donderdag 19 November 7.30 uur, Cinema Americain: Het lied der woestijn (drama); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De zwarte garde (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: lm Walzerpa- radies (operette); alle leeftijden. 8 uur, handelsschool, voor het Inst. voor Arbeidersontw., behandeling: „De ontwikke ling van het Maatschappelijk Hulpbetoon van sociaal-dem. standpunt". 2—5 en 7—10 uur, De Unie, tentoonstel ling en demonstratiedag Ned Vereen, van Huisvrouwen. Voor de eerste maal heeft men in wintertijd per auto de Simplon-pas overschreden. Met rupsauto's slaagde men er in over de pas waar ln dezen tijd van het jaar de sneeuw reeds me ters hoog ligt, te trekken. ZWAKTE-AAN VAL VAN BRIAND IN DE FRANSCHE KAMER. Nog steeds overwerkt. Toen de minister van Buitenlandsche Zaken Briand gistermiddag de opening der groote debatten over de buitenland sche politiek in de Kamer bijwoonde, werd hij plotseling overvallen door een aanval van zwakte. De minister, die op de regeeringsbank had plaats genomen, moest de zittingzaal verlaten en zag zich na eenigen tijd genoodzaakt, het Kamergebouw te verlaten. Vergezeld door zijn kabinetschef Léger begaf hij zich per auto naar zijn particuliere ver trekken aan de Quai d'Orsay, waar hij door zijn geneesheer werd onderzocht. Naar wordt medegedeeld, is zijn hart in orde, maar heeft zijn verblijf te Coche- rei hem nog niet zijn oude-kracht doen herwinnen en is hij nog steeds over werkt. Een aantal rechtsche bladen maakt van dez° -'«antiiM "-brrnk, om derom te betoogen, dat een jongere kracht voor de portefeuille van Buiten landsche Zaken nocdig is. In het kabinet van den burgemeester van de Atheensche havenstad Piraeus is 'n groo te verduisteringsaffaire ontdekt. Het onder zoek wees uit, dat een bedrag van 34.000.000 drachmen, ongeveer 1.200.000 gulden, is ver duisterd. Tegen den burgemeester en drie ambtenaren is een bevel tot arrestatie uitge vaardigd. ENKEL GEBROKEN. Terwijl de 13-jarige Bertha A. alhier met haar rijwiel in de hand luisterde naar de schcone muziek, die de reclame-auto der fir ma Hille op de Nieuwesloot ten gehoore bracht, lette ze niet al te veel op het ver keer. En mede daardoor zag ze niet, dat uit de Dubbelebuurt een zeswieler van den heer J. Kieft uit Grootschermer naderde Het meisje vergat, om uit te wijken en raakte eenige oogenblikken later bekneld tusschen de bumpers van den muziekauto en het ach terwiel van den vrachtauto. Met een gebroken enkel en eenige schaaf wonden aan beide be°uen werd het kind naar het stadsziekenhuis geOracht, waar het ter verpleging is opgenomen. De politie stelt een onderzoex m. ONDER EEN VRACHTAUTO GEKOMEN Toen Dinsdagavond ongeveer 5 uur de ar beider Hoogeboom, wonende te Heer-Hugo- waard, zich per rijwiel van Alkmaar huis waarts begaf, passeerde hij aan het Zuid- einde van den Middenweg een tegenkomen- den auto. Onmiddellijk daarna werd hij aan gereden door den heer Kater van Schagen waardoor H. tegen den grond werd gesla gen. Doordat de heer K. oogenblikkelijk rem de ging een der beide voorwielen over de beenen van H. Een passeerende auto vervoerde H. naar dr. Spierings, die constateerde, dat geen edele deelen waren getroffen. De patiënt werd per auto door den dokter naar huis ge bracht. De fiets was geheel vernield NIET GALANT! Een bruidspaar trok hedenmorgen naar het stadhuis, om aldaar in den echt verbon den te worden. De stoet was vrij groot: eerst de trouwkoets met het over-gelukkige paar tje, dan de rijtuigen, waarin de ouders en andere familieleden waren gezeten. Alles was een en al vroolijkheid, zooals dat hoort op een dergelijken, gewichtigen dag. Tot dat de vreugde ernstig verstoord dreig de te worden.. Want ziet, men naderde de Langestraat; de vrijgezellenminuten waren te tellen! Lustig draafden de paarden en het trouwcoupé-tje reed de Langestraat in Twee andere rijtuigen volgden. En toen.... Toen kwam plotseling een autobus, ach ter welks stuur de chauffeur N. de H. uit Egmond aan Zee zat, aanrijden en zonder zich aan den vroolijken stoet te storen, reed hij dwars door de colonne, met het gevolg, dat een der paarden van de nog volgende tijtuigen werd aangereden. Weliswaar kwamen persoonlijk ongeluk ken niet voor, maar toch was de stemming voor een oogenblik leelijk gedaald. Het spreekt vanzelf, dat de politie zich met het gevalletje bemoeide, en waarschijn lijk zal te zijner tijd de haastige chauffeur nog wel ondervinden, dat te haastige spoed niet altijd goed is! EEN SPREKENDE EN DENKENDE POP. Vrijdag en Zaterdag komt Kaatje in de Harmonie. Kaatje is geen Alkmaarsche schoone, maar een sprekende en „denkende pop, die alleen reageert op bepaalde bewe gingen van haar heer en meester. Zij praat en beantwoordt opmerkingen uit het publiek en wat zij doet moet zeer merkwaardig zijn Zij praat over allerlei bijzonderheden en ge draagt zich volkomen als een normaal mensch, waarbij mond, hoofd en oogen be wegen. Ing. Cook, de uitvinder, verzamelt portret ten en de pop beschrijft deze nauwkeurig, evenais den inhoud van verscheidene brief jes. Meer dan drie jaren heeft de heer Cook, die een bekend gedachtenlezer en tlepaat aan deze uitvinding gewerkt. Elke voorstelling duurt ongeveer drie kwartier. VERKEERSOPVOEDING. Zaterdag 14 Nov. kwam de heer Haremaker met eenige dames en 27 kinderen van de Ned. Ver .van Huisvrouwen bijeen in één der lokalen van de Handelsschool, door de gemeente voor dit doel afgestaan. Het was het „Veilig Verkeer" dat hen daar deed samenkomen. Na een korte inleiding van den heer Haremaker en nadat de kinderen op een kaartje een hun opgegeven route met een potlood hadden aangeteekend, nam elk der leidsters, evenals de heer H, zelf, een troepje kinderen onder hunne hoede. Zij hebben zich met de kinderen geoefend in het rechts houden, in het op de juiste wijze oversteken van den weg, in het gebruik maken van vluchtheuvels enz. Na deze rondwandeling door de stad, kwamen ze terug op hun uitgangs punt, tevreden en voldaan, omdat ze gezien hadden hoe de kleintjes van 7 en 8 jaar met zekerheid wisten, wat hun te doen stond, ook op drukke punten. Menig oudere kreeg door hun goede voorbeeld een lesje en er werd op gewezen als zij bijv. links van den weg liepen of niet goed den weg overstaken. Woensdag a.s. wordt er met de 2e ploeg, kin deren van 9 en 10 jaar, de stad doorkruist en 21 Nov. met die van 11 en 12 jaar. Dan hoopt het bestuur een steentje te hebben bijgedragen aan het „veilig verkeer" in Alkmaar, en het spreekt den wensch uit, dat deze jongeren weer anderen zullen helpen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,33 uur licht op- OPENBARE LEESZAAL EN BIBLITHEEK, Langestraat 85; uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie tweede halfjaar 1. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. B13m Baekelmans, L. Mijnheer Snep vangers. R70 Rcosenburg, P. Zwerver's dagen. V58m Vierssen Trip, O. W. van. Mientje Watsinga in den heilstaat. In het Nederlandsch vertaalde romans. A33.3 Andreas, F. Meineed. (Prozess Gregor Kaska). B96.im Burger, Lisbeth. Meisjes uit onze straat. D85.5 Dralen, J. van. Puberteit. G52.2 Ooll, I. Stervend Europa. U63a Undset, Sigrid. Arme levens. VI 1.3 Waring, A. Mar ja. Wetenschappelijke werken. 130 K95 Künkel, F. Karaktervorming door zelfopvoeding. 240 039 Oterdaht, Jeanna. De gezegende dag. 332 R94 Rijkspostspaarbank, De; Gedenk boek. 323 D43 Diepenhorst, P. A. Dr. Kuyper. 300 E30 Endt, P. Sociologie. 323 M18 Malsen, H. van. Alexander Fre- derik de Savornin Lohman. [327 C38 broch. Coudenhove—Kolergi, R. N. Pan-Europa a.b.c. 377 Z2ï Zeehandelaar, L Geestelijke hygiëne. 520 J28g Jeans, Het geheimzinnig heelal. 520 K77 Kooy, Het boek van den hemel 550 P13 Palm, J. M. Het boek van de zee 616 B54 Beyers, J. A. Het verband tus schen de ziekten van den mensch en die van onze huis dieren. 616 U60.5 Unger. H. Dienaren der mensch- heid. 621.3 Hl5e broch Haga, KH. De electro techniek voor den werktuigkun digen bedrijfsleider. 794 G14 Oans, L. Het schaakspel. 794 H16 Hagenaar, J. Patience's. 809 H22 Olschki, L. Die romanischen Lite raturen des Mittelalters. CRISISVERGADERING „DE EENDRACHT", OUDKARSPEL. Dinsdagavond 7 uur hield de tuinbouwver- eeniging „De Eendracht" een buitengewone algemeene ledenvergadering op verzoek van een 12-tal leden in de zaal van den heer C. Vis. Bijna 100 leden waren aanwezig. Ook burgemeester Wijnveldt was tegenwoordig. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende met een woord van welkom in het bijzonder tot burgemeester Wijnveldt. De voorzitter gaf het woord vervolgens aan de onderteekenaars van het schrijven. De heer Jb. Strijbis dankte het bestuur voor de socedige bijeenroeping der vergadering. Wij leven, aldus spr., in een tijd van crisis en dit slaat ons terneer. De onderteekenaars dachten, dat er nooit eens een vergadering zou worden belegd, zoodat zij het verzoek hadden ingediend. We wilden van de „Een dracht" macht maken en dat beteekent verga deren. Spr. noemde de aardappelziekte en bracht het bestuur hulde voor den daarvoor verrichten arbeid. Toen moesten we onze snee zen opgeven en meedeelen, hoeveel wij nor maal konden telen. Nadat we dat hadden ge daan, hoorde men van niets meer. Spr. vroeg naar de resultaten. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur niet alwetend is, doch steeds paraat is. De sneezen zijn opgenomen, de schattingen ge maakt en ten gemeentehuize opgegeven. Door den heer Groen van den L. T. B. is er verder werk van gemaakt, doch het is niet in een ge lukkigen tijd, n.1. den vacantietijd gedaan, zoodat het te bevoegder plaatse opgeschort is. Het duurt verbazend lang, voordat er ant woord komt. Men heeft de resultaten vaag in de krant kunnen lezen. Meer weet het bestuur er ook niet van. De Provinciale Commissie heeft zich met de aardappelziektecommissie vereenigd, mis- schen is dat de oorzaak, dat het zoo lang heeft geduurd. Men gaat niet over één nacht ijs. De heer Strijbis vroeg of niets anders was behandeld, of nog personen waren uitgeslo ten. De voorzitter antwoordde, dat een zekere weistandsgrens is getrokken. Dit was een zeer moeilijk werk en kan wel verkeerd zijn gedaan. Van de 81 verzonden circulaires aan personen, die wel in aanmerking kwamen, zijn er 78 ingevuld terug ontvangen. Door 110 bouwers zijn de schaden opgegeven, de leden van den L. T. B. uit Oudkarspel inbe grepen. De heer G. IJff vroeg of nog iets bekend is geworden in de laatste dagen, waarop de voorzitter antwoordde, dat misschien d< Prov. Commissie iets wist, de „Eendrac. evenwel nog niet. De heer Strijbis zeide, dat van die 110 bou wers er dus ongeveer 30 zijn uitgesloten. Die worden dus beschouwd als de „middenstan ders". Doch hier zit toch geen kapitaal, we zijn allemaal broodvechters. Iemand die nu 200 snees land met een huis en boet heeft, zit er eenvoudig mee. Het is tegenwoordig verkieslijker huurder te zijn dan eigenaar. De pachters gaan naar den verpachter en zeggen dat ze de pacht niet meer kunnen be talen. Ze krijgen het land toch weer in han den. De eigenaars moeten echter belastingen betalen en spr. geloofde, dat men met die 30 uitgeslotenen, ook wel eens mis kon kijken. Ook wees spr. op het gevaar der hypotheken. Met de regeling der waterschade van ver leden jaar is het ook nog niet voor elkaar. Wij krijgen geheel geen antwoord, terwijl het antwoord aan de gemeente Koedijk zeer lang op zich heeft laten wachten. Spr. is naar mr. Duys geweest, toen deze in Koedijk was en heeft het ook meegemaakt, dat van die middenstanders met 200 snees land, ge woon niet wisten hoe ze het moesten maken. Ze hadden geen geld in huis en nog schulden bij den winkelier enz. Deze menschen worden nu voor steunverleening buitengesloten. Mi nister Kan heeft de zaak der aardappelcrisis in handen. Spr. heeft naar deze commissie een schrijven gezonden met een afschrift van het indertijd aan den Raad gerichte schrij ven en van het schrijven aan den commissa ris der koningin. Ten derde een foto van het ondergeloopen land. Een opgave van zijn in komstenbelasting, door een accountant opge maakt en ten vijfde een schrijven van den burgemeester, die het antwoord van den com missaris der koningin had ontvangen, had inplaats van wij, met bericht dat de zaak als afgedaan werd beschouwd. Spr. is na ont vangst van dit zeer korte briefje naar burge meester Nolet gegaan en heeft om het orgi- neele schrijven van den commissaris der ko ningin gevraagd, doch de burgemeester wilde het niet laten zien. In het schrijven van den burgemeester stond niet vermeld, dat nog 1400 was binnengekomen, zoodat spr. geen waarde aan dit briefje kon hechten. Volgens een mededeeling van minister De Geer zal verzoek inzake de aardappelen in de Tweede Kamer worden behandeld. Spr. zou het heel mooi vinden als eens 2 per 100 K.G. min der geteelde aardappelen werd vergoed, doch is bang dat de gemeenten er voor moeten springen voor rentelooze voorschotten en credieten. Spr. had liever „steun" en zou gaarne willen dat als er renteloos voorschot ten werden gegeven, deze ook voor de z.g. middenstanders te verkrijgen waren. De heer Strijbis stelde voor een minimumprijs voor de producenten te stellen door het Rijk. Met het oog op de polders niet al te hoog, bijv. 1.50 per 100 K.G. voor de winterproduc- ten en 1 voor de zomerproducten. Spr. stel de de vraag wat of men liever had, steun, rentelooze voorschotten of crediet. In de mo bilisatie werden er maximumprijzen gesteld, zou het nu niet uitvoerbaar zijn, minimum prijzen vast te stellen? Men kan het toch pro- beeren. Door den veilingleider werd eens ge zegd, dat het vroeger ook wel eens slecht is gegaan, maar daarmee kan men niet één lijn tre ken. Toen kostte een werkman 7, ter- j hij nu 22 per week verdient. Ook sUokt men nu met gas en electriciteit, vroeger met petroleum, enz. Door mr. Duys werden punten van belang gevraagd. Dit staat vast, dat men met rente looze voorschotten ten gronde gaat. Men raakt er mee aan. De voorzitter merkte op, dat het vaststel len van minimumprijzen niet zoo gemakkelijk is. We kunnen als klein gedeelte van een groot geheel zoo weinig bereiken. In de be stuursvergadering is gesproken over een teeltpremie, door het Rijk te betalen. Hoe hoog heben wij niet uit te maken. Deze teelt premie, alleen an bona fide bouwers, niet voor de polderkool, dat is handelskool. Doch men kan deze premie als „dumping" be schouwen tegenover Duitschland. Als bijv. 150 jDer wagon wordt gegeven zijn de in voerrechten weg, doch dan zal Duitschland de tarieven weer verhoogen. De regeering zal dit echter niet doen. 't Is misschien wel mogelijk, doch als eendrachtje zal het wel niet veel geven. De heer Strijbis zou willen dat de regee ring de kool die beneden 150 liep vernie tigde. We moeten niet meer met de groenten naar huis terug .Dit zal nog wel voorko men dezen winter. De heer A. Swager zeide dat de minimum prijzen voor het geheele land zijn vastge steld. Het zou een enorm kapitaal vereischen als deze allemaal door het rijk werden gega randeerd. Met de komkommers en met de spruitkool is het ook slecht gegaan. De Noorderniarktbond kan het niet betalen. De Prov. Commissie vergadert in December. Dat is de aangewezen weg om er op aan te dringen, dat het rijk de minimumprijzen overneemt (Wordt vervolgd.) DE EX-KEIZER VAN DUITSCHLAND TE SANTPOORT. De ex-keizer van Duitschland vertoef- deheden als gast bij baron van der Heyt op de villa Lichttoren te Santpoort. De ex-keizer arriveerde om half elf heden morgen te Saitpoort en gebruikte de lunch en de thee. Om 5 uur zal hij weer vertrekken. VERKEERSONGEVALLEN. Auto over den kop geslagen. Een doode. Gisteravond is bij het Woudhuis op den weg van Zutfen naar Apeldoorn een auto, vermoedelijk door het springen van een band, in volle vaart tegen een boom gereden en over den kop geslagen. De inzittende, de onge veer 40-jarige H. Spekreis uit Twello gedood Auto door den mist te water geraakt. Gisteravond is dr. Mantel uit Weidum ten gevolge van den mist onder Wirdum met zijn auto in de vaart langs den weg gereden. Dr. Mantel en de 4 inzittenden wisten zich met moeite weer op het droge te brengen. SURSEANCE VAN BETALING GEVRAAGD. Voor de Oooische Bank te Bussum. Door mr. van Zeggelen is een request tot surseance van betaling inzake de Gooische bank te Bussum bij de Arn- sterdamsche rechtbank ingediend. Het verzoek tot het in staat van faillisse ment verklaren wordt ingetrokken. Het request tot surseance van betaling zal morgen worden behandeld. HUISVREDEBREUK. In het stadhuis. Het communistische raadslid uit Schiedam, dat zich na herhaalde aanmaning niet uit het stadhuis aldaar heeft willen verwijderen, waar hij was gekomen om te klagen over het feit dat men hem had afgevoerd van den steun, is door de Rotterdamsche rechtbank tot een gevangenisstraf voor den tijd van ze ven dagen veroordeeld. ZWIJGGELD. De rechtbank te Maastricht heeft Maandag een voormaligen directeur van een handels maatschappij te Vaals ter z#ke van poging tot oplichting door iemand 1500 zwijggeld aan te bieden bij den verkoop van een huis, waarbij een valschen naam was gebezigd, tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld De eisch was vier maanden. VRIJGESPROKEN. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwarden had tegen H. de H., veehouder te Surhuizum, wegens bedriegelijke bankbreuk, een jaar ge vangenisstraf geëischt. Hedenmorgen heeft de rechtbank verdachte vrijgesproken en last gegeven hem onmiddel lijk in vrijheid te stellen. Buiten 'verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende een plaatsje in uw blad. Hoewel ik niet gaarne gebruik maak van ingezonden stukken, verplicht de heer Dek ker, wethouder van Oterleek, mij wel om langs dezen weg de onjuistheid van zijn be wering naar voren te brengen. In de verga dering van 21 October is door wethouder Dekker beweerd, dat er seizoenarbeiders wa ren, die wel eens 60 per week verdienden met voegwerk, dus, waren dit voegers en als er nu maar één, zegge één voeger in de ge meente is, aan wiens adres is dit dan? Past het den heer Dekker dan de woorden te gebruiken „wie de schoen past trekt hem aan"? Nu beweert hij weer dat het pijlen uit onze eigen kokers zijn, maar het gaat toch waarlijk niet om er zoo maar op los te pra ten. De heer Dekker heeft het gezegd, maar wij met. Maakt het waar, heer Dekker, wat gij zegt, zoo gij serieus wezen wilt. Ons noemt gij niet serieus als wij door uw ge praat er onaangenaamheden van ondervin den, maar wel is het serieus van u, die tegen het wel overwogen voorstel stemt. Nogmaals heer Dekker, maak uw bewerin gen waar, wilt gij werkelijk tot een serieus man gerekend worden. Beleefd dankend voor de plaatsruimte, tee- ken ik: J. KOLK, Stompetoren. Voetbal. Wij hebben Maandag een berichtje opgenomen uit Blokzijl, waar de bur gemeester het voetballen verbood Het N. v. h. N. vertelt van dit gevalletje het volgende: Zondag zou te Blokzijl de eerste com petitiewedstrijd tusschen B. V. C en G. V. C. (Giethoorn) worden ge peeld Door het optreden van den burgemeester werd het uitspelen der aangevangen match onmogelijk gemaakt. Het was ons bekend da* door de competitieleider bovengenoemde wed strijd was vastgesteld, in verband met het feit, dat wel een korfbalwedstrijd mocht worden gespeeld, zij het ook zon der publiek. Ook met dezen wedstrijd was zulks het geval en dank zij onze „donateurskaart" kregen we gelegen heid door de strenge controle en achter de schuttingen te komen. Het terrein is geheel afgeschut gelegen en eigendom van het v.-d. raadslid Bakker. Veel kos- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 November. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.8 mM te Happaranda. Laagste barometerstand 745.3 mM te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 19 November: Zwakke tot matige wind, uit Zuidelijke richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt, wei- nig of geen regen; iets zachter overdag ten heeft deze aan de inrichting van het sportveld besteed. Overal prijkten bord jes: „Verboden toegang. Art. 461 Weth" van Strafrecht". Tegen twee uur za» men plotseling de burgemeester en 'eo meenteveldwachter bij de deur in <.,->» schutting om het huis, bewoond door zekeren de Vries. De deur was op cj0* en men probeerde haar met veel lawaai te openen. De V. liep toe om te kijken wat er te doen was, maar werd op zu goduwd. Door een hek kwamen de auto riteiten zoo op het speelveld. Gevoet bald werd er niet, wel waren enke.e Blokzijler spelers op het veld. Achter één der goals lag een bal, die door den burgemeester werd opgemerkt. Deze stevende daarop af, greep den vullen ba: op en gaf dezen aan den veldwach ter. 5 minuten later floot de heer Merks uit Zwolle beginnen en trapte Blokzijl af. Nog maar net was het spel begonnen of Z.E.A. kwam binnen de lijnen en liep achter den bal aan, roepende: „i n naamderKon'ngin ik vorder die bai. Wie den bal nog aanraakt De spelers zochten een goed heen komen, bevreesd dat er geslagen (of nog erger) zou worden. De burgemeester raapt daarop den bal op en nam dezen mede naar den veldwachter. Overal in de omgeving waren veldwachters ver dekt opgesteld. Het bestuur verzocht daarop beleefd procesverbaal tegen hen te willen op maken, doch de burgemeester verklaar de daaraan niet te willen voldoen. Daarop ging de heer Bakker naar den burgemeester, wien hij vroeg: „M. de burgemeester, hoe bent u hier op 't ter rein gekomen? Wie heet u permissie gegeven op mijn afgesloten terrein te komen? Antwoord werd echter niet ge geven. De heer Bakker: „Burgemeester, ik verzoek u mijn terrein te verlaten". De burgemeester wandelde over het terèin, waarop de heer Bakker zich kwaad maakte en den burgemeester 3 maal toevoegde: „Ik vorder dat u dit, mijn terrein, verlaat". Ook hier aan werd niet voldoen. Ten leste werd be sloten maar op te houden, doordat men toch geen proces-verbaal kreeg en al leen de bal kwijt raakte. Met medene- min0 der ballen verliet de burgemeester met den veldwachter, die zeer correct optrad, het veld. Tijdens een en ander werd een pers fotograaf door den burgemeester met procesverbaal bedreigd. Deze deed ech ter zijn plicht. —O— We vernamen nog, dat mr. Duys met het gebeurde in kennis zal worden ge steld en dat tegen den burgemeester een aanklacht zal worden ingediend. Het bestuur van Giethoorn verklaarde dat hare kas er slecht voorstond, re ion waarom zij aan den raad van Blokzijl zal verzoeken de door hen gemaakte reiskosten te vergoeden. Overal schoolden ingezetenen en vreemdelingen samen en bespraken het gebeurde. Met de rust in Blokzijl is het weer gedaan. Gelukkig toonde het pu- blek zich verstandig, zoodat relletjes uitbleven. GETROUWD: Nicolaas Meiland en Cornelia Kraakman. Marinus Tahey en Maria Conijn. Lambert Evers en Geertruida de Boorder. Hendrik Helder en Alida Harms. OVERLEDEN: Wilhelmina Jacoba de Groot 7 jaar. Dirk Moerbeek 9 maanden. Woltera Willemina van de Water wed. Jan Willem Harmsen 73 jaar. GEBOREN: Jacob en Cornelis zns. van Petrus We ver en Grietje Degeling. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag 14 November, 's middags 4 uur, vergaderde de raad. Voorzitter wps jhr. A- L. van Spengler. Allen present. De voorzitter opende de vergadering en deelde mede, dat als eenigste punt op de agenda voorkomt, het aangaan van een geld- leening in verband met den bouw van het nieuwe raadhuis, welke kosten zijn opgeno men in de gemeentebegrooting 1930. Door de kabelieering van het electrisch net en de bij dragen aan de hier gevestigde bijzondere schooien is een gebrek aan kasgeld niet uitge sloten, zoodat het beter is om thans een geld- leening te sluiten. De totale kosten van den bouw en de ui- richting van het nieuwe raadhuis hebben 28335,5934 bedragen. Uitgeloot aan stu*'

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2