AmsietdaMsche Jieucs Jietk S. Schooi Jiuast jenWztmschap Jtheepstildmgm jHxuktbeciditen staatsleningen. amer. spoorwegen. rTu een bedrag van 11100, de opbrengst ke" .fhraak van het oude raadhuis bedroeg 1 _ccpn in 40 jnnr, vu -- -7 n den gewonen dienst over te brengen naar X n kapits^ldicnst. De heer Duyves vroeg hoe o! men dit denkt te lossen en of er aan voor aflossing be- SChnf voorzitter zeide van wel. Er is ge acht omreden de kasmiddelen toegelaten hebbel den bouw uit de gewone middelen te k£ne heer Kwadijk vroeg of het mogelijk zal om zoo de tijdsomstandigheden dit met jlch brengen nogmaals een leening te slui- t€Zoo niet, dan achtte hij het beter om thans n hoogere leening te sluiten. pe voorzitter antwoordde, dat het zich niet jaat aanzien dat dit zoo zal zijn. Als geen stukken uitgeloot waren, zou het bedrag hoo- ger moeten zijn. Met algemeene stemmen werd besloten deze leening aan te gaan. Een crisissteunregeling voor de transportarbeiders. De voorzitter zeide, dat hoewel het aan gaan van een geldleening het eenige punt voor deze vergadering is hier nog aan te voe- fen een adres van den Centralen Bond van ransportarbeiders en den R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonefacius" met verzoek om een crisissteunregeling in het leven te roepen. De voorzitter zeide, dat door B. en W reeds meermalen besprekingen zijn gevoerd over de slechte financieele omstandigheden van de transportarbeiders. De inhoud van het adres kan onderschreven worden, daar de verdiensten sinds vele weken niet meer dan 11 bedragen hebben. Vanaf Juni bedroeg het hoogste loon 18 en het laagste loon 8, zoodat een steunregeling wel op zijn plaats is. Hierbij is een dankbaar gebruik ge maakt van de regeling, zooals deze te Broek op Langendijk onder goedkeuring van den minister is verkregen. De subsidie van het Rijk bedraagt 23—75 doch dit kan hier nog niet medegedeeld worden. De steunrege ling is een maand geldig en moet bij ver lenging opnieuw aangevraagd worden. De regeling is als volgt: Art. 6. De steun bedraagt ten hoogste: A. voor gehuwden en ongehuwde kostwin- winners 10 er week benevens 0.75 per week voor ieder gezinslid boven 2 personen. B. voor kostgangers 8 per week. Art. 10. Voor nog niet rechthebbende als dubbel uitgetrokkenen en ongeorganiseerden bedraagt de steun als volgt: A. voor gehuwden en ongehuwde kostwin ners 2 per week per week benevens 0.50 per week voor ieder gezinslid boven 2 per sonen. B. voor kostgangers 7 per week. Personen boven de 60 jaar vallen buiten deze regeling. De oorzaak van dit alles, zoo zeide de voorzitter, weten wij allen, daar er geen ar- -Mnoqum; jap uapu3ZJ3A jsiu suaJfo.w st ptoq producten. Spr. dacht, dat de steun 600 a 700 per maand zal bedragen, doch dit kan aan een groote schommeling onderhevig zijn. De heer Kooij vroeg, wat B. en W. met de mcnschen van boven de 60 jaar willen doen. Deze moeten toch ook leven. De voorzitter zeide dit te betreuren, doch het is een regeling van den minister, De heer Kooij stelde voor deze menschen op een andere wijze te werk tg 9tellen. Spr. dacht hierbij aan het terrein achter de L. school. De voorzitter zeide, dat B. en W. aan dacht zullen schenken aan de werkeloosheid hier ter laatse, doch dat deze steunregeling hier buiten valt. De heer Kooij zeide zich met deze regeling wel te kunnen vereenigen, maar die menschen moeten toch geholpen worden. De voorzitter dacht, dat dit weinig men schen zal betreffen. Het heeft de aandacht Het aantal transportarbeiders bedraagt 49, waarvan 29 in deze gemeente. Van deze 4° zijn er 28 bij anderen te werk gesteld. De heer Schrijver vroeg of deze regeling het resultaat is van een bespreking met het j hoofdbestuur van den bond. De voorzitter zeide zelf het verzoek gehad te hebben van het hoofdbestuur en reeds eerder met de afdeeling te hebben gesproken. De heer Kwadijk vroeg of het mogelijk is om de regeling nu reeds in te voefen, daar de menschen al van Juni af met een half weekloon toe moeten. De voorzitter zeide den noodigen spoed toe en vertrouwde er op, dat de regeling niet lang zal uitblijven. De heer Kansen vroeg maatregelen tegen die personen welke misbruik van drank ma ken en stelde voor hen voor een bepaalden tijd uit te sluiten. De voorzitter zeide, dat de heer Kansen door deze uitspraak te kennen geeft, dat de transportarbeiders zich hieraan te buiten gaan. Spr. moet verwerpen, dat het nu reeds noodzakelijk zal zijn maatregelen te nemen De heer Duyes vroeg hoe B. en W. de con- trolen over de verdiensten denken uit te oefe nen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. dit zullen opdragen aan den plaatselijken correspondent voor de arbeidsbemiddeling. Ook de leider der transportarbeiders is in van IN Yovember 1931. Opgave van Yoordhollaiidseli liaiidbouworediel Y.V. staat alle gewenschte inlichtingen te ver strekken. De heer Duyves sloot zich verder aan bij het gesprokene van den heer Kansen Inzake maatregelen bij drankmisbruik. De voorzitter vond dit vanzelfsprekend, doch op de transportarbeiders wordt een blaam geworpen door dit nu reeds te bespre ken. De heer Duyves gaf de transportarbeiders in overweging de ouderen boven 60 jaar zelf te steunen. De regeling werd hierna met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer Kansen deed nu het voorstel, zoo als door hem in de vorige vergadering is aangekondigd, n.1. offl de vergoeding aan de beide wethouders en ook de presentiegeld der raadsleden met 20 te verlagen in gaande 1 Januari 1931 De voorzitter vroeg aan den heer Kansen dit voorstel aan te houden tot de volgende vergadering daar deze vergadering een bij zondere is. Deze nam hiermee genoegen, waarna slui ting volgde. MMMF.N. De raad kwam gisteravond in voliallige zitting bijeen onder presidium van J, J. Nieuwenhuisen. burgem.-secretaris. Aan de orde was een voorstel tot afwij zende beschikking verlenging tot verhuur der onbewoonbaar verklaarde woningwijk A No. 35. Na toelichting door den voorzitter werd conform besloten. Daarna was aan de orde een voorstel tot onbewoonbaar verklaring perceel wijk B. Rijksstraatweg no. 5. Conform besloten. Aan de orde kwam een voorstel tot vaststelling eener verordening betreffende het beroep be doeld in art. 7 en 9 der gewijzigde Woning- wet. In de Memorie van toelichting wordt ge zegd, dat tengevolge van de wijziging in de Woningwet de sub. 5 vermelde verordening vóór 19 November a.s. moet worden vastge steld, anders vervalt de bestaande bouwver ordening. Dientengevolge moet de raadsver gadering vóór dien datum vallen en kan niet wachten op die waarin de gemeentebegroo- ting 1932 zal worden behandeld, hetwelk eerst zal plaats hebben in het laatst dezer maand wanneer de termijn van de ter vise- legging is verstreken. Na deze toelichting werd de verordening conform vastgesteld. Een voorstel tot verhuring van een akker tuingrond aan den Rijksweg, werd aan B. en W. overgelaten. Het laatste punt, een voorstel tot het aan gaan van rekening-courant overeenkomsten met de Coöp. Boerenleenbank alhier en het N. H. Landbouwcrediet te Alkmaar op de geldende voorwaarden en elk groot 10.000 werd goedgekeurd. De rondvraag leverde zoo goed als niets op, waarna de raad in comité ging tot het behandelen van recla mes plaatselijke belasting. (Obtvangen per draadlooze telefoon). 4Y, Nederl. 1917 4 1931 bank-instellingen. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reichsbank industr. ond. b1nnenl. Alg Kunstzijde Unie -. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küclienm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. i Studebaker i t i U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind, Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr.- Perlak Continental Oil Shell Union rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber i Hessa Rubber Serbadjadi t a Interc. Rubber scheepvaarten. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie i i TABAKKEN. Deli Batavia i i Oostkust i Oude Deli Senembab i i t Atchison Topeka Southern Railw. Cert. w/niL° ,PaciIic Wabash Exdividend. tExclaim. Vorige koers 10Ci/4 9t3/lg 911/4 71 73'/» tO 5 3/4 32 67 173/4 2107, 96 126'/, 3CV, 3^/ls 75/s 30% 7% 3% 68% l=8/4 4% 93'/, 7031/8 165'/, I0t'/, 56 37 00 653/4 451/4 747, 1231/4 l^ 5% 52'/, 20'/, 31 23 13/4 5'/a 48/8 221/4 1 »/4 84'/, 1457, 271/4 18i 207 Koers van heden te 113 18 U21/4 IV PROLONGATIE Vorige koers 1'/, DCt, Heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.m. 1.30 pl.m. 1.46 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 71 73'/, 53'/, 53 523/r3 67'/, 181/4 210 9l.3/4 1257» 961/4-1 124-'/, 185/ie-: 97 18 96 1 125'/, 3U/4 348/4 31 8 31 70 31 3478 33«/4.4 307g-l E 38/8-7, 16 4 V, 203'/, 155 107 55 202'/,-3 201'/,-2 55 52 72 50"/, 1 51 122 138 77 13fci/< 1 137-8 5V, 5Vw Ti 57/i8 *v. 31 24 1% 547,-5 55-8/g 55-74 Ü/8 2278 84 83 - 145 27 210 18 ICO t'/4 8'/, 6»/M li pCt. Aan 't einde der bijeenkomst zeide de voorzitter, dat eventueele steunverleeningen aan noodlijdende tuin- en landbouwers aan de orde zullen komen. Londen NIET 0FFICIEEL' BeHijn" J j I Wee oen p. Sch. kopenhagen Stockholm Oslo New-York I itaüe 100 Vorige koers 9.43 59 05 9 75 34 65 48 52'/, 35 25 52.- 52.— 52 249. 12.90 Koers op beden 2 uur 9.40 59.10 9.748/4 34.60 48.45 35 25 51 75 52.— 51 75 249 12.8?'/» HEEMSKERK. De raad kwam Dinsdagmiddag om 3 uur in openbare zitting bijeen Voorzitter de burgemeester. Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan, vond de installatie plaats van het nieuw gekozen lid, de heer C. Beentjes. Deze legde in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. '-7 Tot de ingekomen stukken behoorde het bekende adres van het gemeentebestuur van Noord-Scharwoude over verlaging van sa larissen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers Voor kennisgeving aangenomen. Daarna werd voorlezing gedaan van brie ven van enkele tuinders, inhoudende ver zoeken voor beteren waterafvoer. De voorzitter zeide, dat de meeste ver zoeken, welke in gelijken gees' van diverse personen al eens eerder B. en W. bereikt hebben in handen gegeven zijn van de hier gevestigde waterloozingscommissie, welke B. en W. indertijd zoo goed als vrij mandaat heeft verstrekt, de noodige verbeteringen te kunnen aanbrengen. Voor kennisgeving aangenomen. Van den R.K. Volksbond werd voorlezing gedaan lo. voor werkverruiming en 2o. ruimere steunverleening, o.m. wordt ver langd per gezin om een steun van f 13.50 per week, 1 voor brandstoffen en gedeelte lijke vrijdom van belastingen. De voorzitter stelde voor wat het eerste verzoek betrof hieraan gevolg te geven, doch het tweede verzoek voor kennisgeving te doen aannemen. De heer Nic. Henneman vond het laatste voorstel in 't belang der groote werkeloos heid hier ter plaatse treurig en drong aan op behandeling. De vooizitter stelde spr. voor deze aan gelegenheid in de rondvraag te bespreken, waarmee hij genoegen nam. Overige punten gingen met een hamer slag er doo r In de rondvraag kwam de heer Nic. Henne man nog eens terug op het door hem ge sprokene naar aanleiding verzoek nieuwe steunverleening. De huidige uitkeeringen bestaan in f 5 aan bonnen en f 5 aan geld. Spr. laakte het bonnenstelsel, omdat hier mede alleen levensmiddelen kunnen verkregen worden. Verzekeringen enz. zeide hij, kan men er niet mee betalen. Hij stelde voor een commissie van bijstand te benoemen om ten eerste tot werkverrui ming en ten tweede tot ruimere uitkeerin- gen te komen. Met 6 tegen 4 stemmen werd aldus be sloten. In deze commissie hebben zitting de heeren P. Klaasse en J. Docter. Tijdens de verdere rondvraag toonde de heer de Wilde ook geen vriend van het bon- nenstelsei te zijn, al was het alleen maar, dat de begunstigde genoodzaakt waren om de levensmiddelen bij eigen neringdoenden in te slaan. Spr. gaf er de voorkeur van om geen bon nen. maar geld te verstrekken, dan konden de steuntrekkers hun eigen winkeliers voorbij- loopen en de inkoopen op andere plaatsen doen. Op deze raad, welke in geen geval het I gemeentebelang zal dienen, bleef de /oor- bitter wijselijk het antwoord schuldig. De heer S. Keyser te Den Burg (Texel) is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Leeuwarden. Mej. Neline van 't Sant te Bergen is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de r.k. Jongensschool te Den Helder. Door den bisschop van Haarlem zal op 10 Dec. het nieuwe altaar in de St. Domini- cuskerk op de Laat alhier geconsacreerd worden. Mej. A. Buis, onderwijzeres aan de R.K. school te Ursem, zal met ingang van 1 Jan. te Rotterdam als Graalleidster optreden. Bij de Ned. Herv. Gemeente te Veen- huizen is herkozen als president-kerkvoogd en als ouderling de heer A. Appel, als no tabele de heer C. Pool en als diaken eveneens de heer C. Pool. Bij de Ned. herv. gemeente te Noord schermer werd herbenoemd als ouderling de heer Jb. Slooten, en benoemd de heer A. A. Barendrecht (vac. wijlen J. M Bakker); als diaken werd herbenoemd de heer C. Klerk Jz. Als leden van het kiescollege werden her kozen de heeren F. Posch, K. Spaan Sr. en K. Korver, en gekozen de heeren P. Reuze- naar (vac. A. Klomp), Jb. Helder (vac. C. van Twuiver), K. Govers (vac. C. Groene- woud Kramer) en P. Jimmink (vac. D. de Boer Pz.) Voor het examen M. O. Wederlandsche taal en letterkunde is te Amsterdam gister geslaagd de heer Th. P. H. Wortel te Alk maar. De gasverwarming itl de r.k. school te Uitgeest is in gebruik genomen. Er zijn in ieder lokaal 2 kachels geplaatst, waarvan slechts een op halve kracht behoeft te werken. UITBREIDING VRIJE UNIVERSITEIT. Het tegenwoordige blindeninstituut. Naar het Hbld. verneemt, is het Blinden instituut aan de Vossiusstraat de blinden krijgen, een nieuwe huis in het Gooi ver kocht aan de Vrije Unversiteit die er zal ves tigen het paedologisch instituut met psycho technisch laboratorum, waar prof. dr. J. Waterink zal werken. Het paedologisch in stituut is thans gevestigd Valeriusplein 11. Daar zal, na de verhuizing, 't laboratorium van prof. L. van der Horst komen. Aan het blindeninstituut zal, naar voor- loopige raming, voor 500.000 worden ver bouwd, niet dadelijk echter, voor de eerste verbouwing is 60.000 uitgetrokken. Over de verdere inrichting zal worden be slist, na een studiereis, die prof. Waterink zal maken naar Berlijn, Weenen, Boedapesi en eenige andere Europeesche steden. Hij wil daar gegevens verzamelen om het gebouw aan de Vossiusstraat naar de nieuwste eischen te kunnen inrichten. SPLITSING BIJZONDERE SCHOLEN TE LEMMER. Na de kwestie Fedde Schurer. Ged. Staten van Friesland hebben naar aanleiding van het door het bestuur der ver- eeniging „de Vrije School met den Bijbel" in gesteld beroep tegen het besluit van den raad der gemeente Lemsterland, waarbij werd afgewezen een door dat bestuur inge diende aanvraag om eenige lokalen in de voormalige openbare school te Lemmer tot school voor genoemde vereeniging in te richten of gelden beschikbaar te stellen voor een nieuwe school met vernietiging van het raadsbesluit uitgesproken, dat de ge vraagde medewerking alsnog behoort te worden verleend. RESTAURATIE VAN DE GROOTE KERK TE EDAM. De restauratie van de Groote of St. Nico- laaskerk te Edam, die met medewerking van rijk, provincie, gemeente en particulieren ge schiedt, omvat o.m. het herstellen van 34 glasramen. Ze zijn na den brand in 1602 voor het grootste gedeelte door bevriende Hollandsche steden geschonken. Het raam, waarmede de kerk door Zaandam werd begif tigd, is naar B. en W. aan den gemeenteraad mededeelen, weliswaar een klein doch fraai exemplaar. De herstellingskosten hiervoor worden begroot op 900. De rijkscommissie voor de monumentenzorg heeft zich tot het gemeentebestuur van Zaandam gewend evenals zij dit tot nog 18 andere steden heeft gedaan met het verzoek de halve kosten voor zijn rekening te nemen. Dit verzoek heeft bij B. en W. van Zaan dam een gunstig gehoor gevonden, op grond waarvan zij aan den gemeenteraad voorstel len 450 voor dit doel beschikbaar te stel len. PRAEHISTORISCHE DIEREN GEVONDEN. Een expeditie van de Academie van Weten schappen te Moskou heeft in de steppe Koe loendinsk in West-Siberië de overblijfselen gevonden van een praehistorischen olifant, een geweldige giraffe en van vogels uit het quartaire tijdperk. Deze vondst wordt van enorme beteekenis geacht, aangezien hier door de hypothese, dat dit gedeelte van Sibe rië in het praehistorische tijdvak een zee is geweest, wordt omvergeworpen. SPOREN VAN MENSCHEN IN HET TERTIAIR TIJDPERK? Te Otjiwarongo in Zuid-West-Afrika heeft de medicus dr. De Plessis in kwarts den af druk gevonden van menschelijke voetsporen, welke volgens de samenstelling van de stof het voorkomen van menschen in het tertiair tijdperk met zekerheid zouden aanwijzen. Deze vondst vormt een parallelstuk van groote beteekenis voor de wetenschap met het versteende voorhoofdsbeen, dat in Osond- jache in de onmiddellijke nabijheid van de tegenwoordige vindplaats in 1929 in een graf werd gevonden. KOSTBARE DOEKEN TERUG GEVONDEN. Sedert vier jaar uit een museum te Moskou vermist. De in 1927 gestolen schilderijen van Rem- brandt, Titiaan, Coreggio Dolce en Pizano, uit het Museum der Schoone Kunsten te Moskou, zijn thans teruggevonden, naar V. H meldt. De dieven hadden de doeken op twee plaatsen begraven. De schilderijen wa ren, om ze tegen bederf te vrijwaren in blik ken doozen geborgen, die bestreken waren met een bederfwerend middel. Behalve het schilderij van Titiaan, dat licht beschadigd werd, verkeeren de andere doeken in onberis- pelijken staat. Ook de daders van den diefstal zijn ont dekt en gearresteerd. STOOMVAARTLIJNEN. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk, New Orleans n. Shanghai 15 Nov. te Cristobal. Maasdam, Rott. n, New-Orleans 16 Nov. te Houston. Veendam, New York n. Rott., 16 Nov. van Hallfax. Damsterdiep Vanc./Rott. 16 Nov. te te Londen. Delftdijk Vanc/Rott. 14 Nov. v. Los A11- geles. Lochgoil, Rott./Vanc. 15 Nov. v. Los Angeles. Rotterdam 17 Nov. v. Rott. te N. York. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens (uitra) 17 Nov. v. Algiers. P. C. Hooft (thuisr.) 15 Nov. v. Sabang. Salabangka 17 Nov. v. Batavia, 1. v. Lon den, te Amsterdam. Soemba (thuisr.) 15 Nov. v. Colombo. Rotterdamscbe Lloyd, Djember (thuisr.) 17 Nov. v. Port Sai& Kon. Ned. Stonmb. Maatschappij. Ganymedes 16 Nov. v. Piraeus n. Volo. Hercules 16 Nov. v. Rott. n. Algiers. Iris 16 Nov. v. Santander te Oporto. Jason (uitr.) 16 Nov. op 250 mijl West van Land's End. Perseus 16 Nov. v. Amst. te Kopenh. Proteus 17 Nov. v. Danzig te Amst. Venezuela (thuisr.) 16 Nov. v. Plymouth naar Havre. Vulcanus 16 Kov. v. Carthagena naar Alicante. Brion 17 Nov. v. Amst. te Bordeaux. Eos 17 Nov. v. Vigo te Lissabon. Medea 16 Nov. v. W. Indië te N. York. Merope 16 Nov. v. Bari te Cephalonio. Midas 16 Nov. v. Curaqao n. d. Antillen. Nero 17 Nov. v. Odense n. Gothenburg. Nickerie 17 Nov. v. Amst. n. Paramaribo Theseus 16 Nov. v. Kopenh. te Danzig. Kon. Holl. Lloyd. Montferland (thuisr.) 16 Nov. v. Victoria Leelandia (uitr.) 16 Nov. v. Lissabon. Kon. Paketvaart Maatschappij. Tasman 14 Nov. v. Kaapstad te Beira. SCHEI-VEEMARKT. ALKMAAR, 18 Nov. 1931. Op de heden gehouden Schei-veemarkt waren aangevoerd 668 koeien en 168 kalveren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: kalfkoeien 230325, Geldekoeien 120 220; Kalfvaarzen 140200; Gelde- vaarzen 100175; Graskalveren 40— 100; Stierkalveren 40—100. Handel matig. Het vorig jaar waren aangevoerd 537 Runderen en 117 kalveren. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Nov. 1931. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche bonte 4.755; Zeeuwsche blauwe 4.755; Zeeuwsche eigenheimers 3.703.85; Flakeesche eigenheimers 2.803.90; Drentsche eigenheimers 3.253.50; Limburgsche industrie 2.252 50; Eig. poters 6.20 2.80; Duinzand 6—6.25; Friesche Borgers 3.303.50. Aangevoerd werden 5 ladingen zijnde 4400 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Nov. 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 259 vette kalveren, le kw. 0.78—0 85, 2e kw. 0.68—0.76, 3e kw. 0.55C.56 per K.G., levendgewicht; 33 Nuchtere kalveren 611; 740 Var kens, vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 0.470.48; zware varkens 0.45 046; Vette varkens 0.440.45 per K.G., slachtgewicht. Aan het abattoir zijn he den aangevoerd 11 wagons geslachte runde ren uit Denemarken. PURMEREND, 18 Nov. 1931. Op de he den gehouden najaarsmarkt waren aange voerd 67 paarden. De prijzen waren: slacht- paarden 80200, werkpaarden 100 200, hitten 80120. De handel was matig. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Nov. '31. Langendijker Groentenveiling. 4300 stuks Bloemkool (reuze) 3.506.60, 2e s. 0.80—1.40 per lOOstuks; 1625 K.G. Peen 3.403.60, kleine Peen 1.30; 15700 K G. Roode Kool 0.802.60; 12000 K.G. Gele Kool 0.901.60; 160C K.G. Witte Kool 0.60; 20.000 K.G. Deen- sche Witte Kool 0.10—f 1.80; 14000 K.G. Uien, Uien 55.20, grove Uien 4.90 5.20, Drielingen 5.10—5.20 en Nep 8.709.30; 1525 K.G. Bieten 1.40- 2.20, alles per 100 K.G. 3200 K.G. Aardappelen: Friesche Borgers 3.60—3.90, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 17 Nov. 1931. 14000 K.G. Uien, Gele Nep ƒ7.80—8.40, Drielingen 5—5.10; Uien 4.30— 5.10; Grove Uien 4.204.90; 4800 K.G. Peen 2.80—3.50; kl. Peen 1— 1.50; 11400 KG. Roode Kool 0.70^- 2.10; Gew. Witte Kool, onverkoopbaar; 21600 K.G. Deensche Witte Kool 0.70— 1.70; 4100 K.G. Gele Kool 1.10—f 1.40, alles per 100 K.G.; 1600 stuks Bloemkool 3.504 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 17 Nov. 1931. Aam gevoerd: 350 K.G. Roode Kool 0.60 en 7700 K.G. Uien, drielingen 4.90; Uien 5 I 5,20; Grove Uien 4.80—5.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3