Alkmaarsctie Courant. Het kostoare meesterstukje Radionieuws £aitd: ett Juia&cum PUROL HeuiChUm Honderd drie en dertigste laargang. Hilversum, 298 Ai. (6.45-12.- en 11.-12— V.A.R.A., 12.-4- S de V.P.R.O. No 273 HoiidcnlHu: l*> \o\eiiitu r. Vrijdag 20 November. -, 4.8. - A.V.R.O. van 8.—11.uur). 6 45— en 7.30—7.45 Gymnastiek es. 8— Con- cert door het V.A.R.A.-septet en gramofoon- platen. 10.V.P.R.O.-Morgenwijding. 10.15 Voordracht door J. v. Oogen. 10.30—12.— Gramofoonplaten. 12.—2— Omroeporkest o 1 v. Nico Treep. 2.Voor de scholen: Mid delen van vervoer voorheen en thans 2 30— 4 Gramofoonplatenroncert. 4.— Gramo foonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Con cert door het V.A.R.A.-orkest o. 1. v. Hugo dp Groot 6.— Voordracht door M. Erfmann. 6 20 Vervolg concert. 6.45 Causerie over het kapitalisme. 7.15 Vervolg concert. 7.30 Toe spraak „Volkenbond en Vrede". 7.508.— Vervolg concert. 8.Causerie door me. Dr N A- Bruining. 8.30 Concert. Jo Meeuwse, viool en Henriëette Bosmans, piano. 9. Causerie door prof. dr. J. Lindeboom. 9.30 Vervolg concert. 10 Vrijz Godsd Pers bureau. 10.06 Vaz Dias. 10.15 Lezing over Schumann door Herman Rutters. 10.45 Gra irofoonplaten. 11.-12.Gramofoonplaten Huizen, 1875 Ai. (Algemeen programma te verzorgen door de K R. O.) 8.9.15 en 10.11.30 Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Concert door het K R.O.-kwintet. 1.45 Gramofoonpla ten. 2.30—3.30 Orgelconcert door E Haak. 4Zevende symphonie in E-dur van Bruck ner. 5—6.30 K.R.O.-Kunstensemble o. 1. v. P Lustenhouwer. 6.6.ió W Graziano „Wintersport in Zwitserland" 6.30 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 7— Praatje over papier 7 45 Cor Schneidvr declamator. 9.—11 Uit Rozendaal: Concert dooi het K. R O.- orkest, m. m. v Jaque ine Verlinden, zang, o a uit „Figao's Hochzeit", Mozart. 11. 12.Gramofoonplaten. Daventry, 1554 Ai. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Solistenconcert, alt, te nor en harp 1.Orgelconcert door Helen T Young. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 4 05 Voor de scho'en, kwartet 4.50 Lichte muziek. Moschetto en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Volks liederen uit West-Europa, gramofoonplaten 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Liederen uit de Revue's van Monckton en Caryll. So listen, koor en orkest o. 1. v. L. Woodgate. 9.209 35 Berichten. 9.40 Lezing door Sir William Rothenstein. 10.25 Serenadencon eert o. 1. v. Victor Hely—Hutchinson, o.a suite „Le tombeau de Cpuperin", Ravel. 11 20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio- P ar is"1725 Ai. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramc oonplaten. 5.05 Muzi kal causerie met illustraties 8.20 „Les Bea tudeS" van Cesar Franck. Koor orkest en solisten Langenberg, 473 Ai. 6.257.20, 10. 10.35 en 11.Gramofoonplaten 11.25 150 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestcon cert. 7.20 Vroolijke avond 9.25 Berichten en hierna tot 11.20 Populair concert en dans muzjpk Raiundborg, 1153 Ai. 11.2012.35 Or kestconcert. 2 20—4.20 Orkestconcert 7.30 Cello-duetten door de gebr. Dietzmann. 7 50 „Die Nummer Laufthoorspel van M Georg en A. H. Kober. 9.30 Werken van N.V. Gade, o.a. Strijkkwinthet in e-moll, op 8. 10 20—11.50 Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 Ai. 508 M.: 5.20 Or kestconcert. 6 50 Gramofoonplaten 820 Mo derne dansmuziek. 9.05 Sonate voor hoorn en piano, Haydn. 9.35 Ardeensche liederen- avond. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 „Gravin Maritza". operette van Emmerich Kalman Rome, 441 Ai. 8.20 Operette „Bambu" in drie acten van E. Carabella Zeesen, 1635 Ai. 6.50 Dansmuziek van Bar- nabas van Geczy en zijn orkest. 8.20 Ber 8 35 Goethe herdenking. 9.20 Lezing en ber Hierna dansmuziek ten bate der werkloozen te Berlijn. CRISISVERGADERING „DE EENDRACHT", OUDKARSPEL. (Vervolg). Na eenige onderlinge discussie zeide de heer K. Kaan, dat het moeilijk voor de regee ring is, doch spr. vroeg zich af, waarom er voor werkloozen voor steun wel geld is en voor menschen die hard werken en niets ver dienen niet. Spr. wees op het geval van Rot terdam. Dit staat wel vast ,dat er voor geor- ganiseerden geld is en voor ongeorganiseer den niet. De heer Swager merkte op dat het er niet oo zal aankomen of men het kan geven, doch of men het wil geven. De heer Strijbis kon het ook niet begrij pen, Den Haag krijgt 25 Amsterdam 40 °n Ko°di'k kri'gt niets Hoe kan dat? De voorzitter antwoordde, dat Koedijk in het oog van den minister stout is geweest De heer Strijbis was van meening dat men zich veel te kalm hield. Zoo wordt niets be reikt. De voorzitter zeide, dat men misschien wat te kalm was, doch het bestuur is steeds bezig grpv-opjf en zoo actief mogelijk. Men is direct naar de vergadering van ..De West" te Koedijk gegaan en heeft 2 afge vaardigden voor de vergadering te Amster dam benoemd. Deze vergadering is echter niet doorgegaan. Het moest langs orgamsa- torischen weg gebeuren. De Provtnciale com missie was van meening. dat men niet met waschliist van vragen moest komen T^utbs Jfandeti' &ppon Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogis'. Uit het Engelsch door mej. C. M G de W 13 A propos, vriend, zei de oude man, terwijl hij met aandacht een stukje kaas op de punt van zijn mes liet balanceeren en Julie intusschen aanzag, dat klad schilderijtje van jou heb ik eens aan mijnheer Thornton laten kijken. Ik hoop dat hij het mooi vond, mijnheer, zei Willem met zijn vragénd glimlachje. Oom Si perste zijn lippen op elkaar. Daarna kwam er een raar geluid door gesloten lippen, waar men van R Tes. .u^ kon opmaken. Julie had dolle lust den ouden ellende- ®en klap op zijn langen en leelijken neus te geven. Wm^aldacht hij van de w°lk?. vroeg u-niu van het zonlicht, dat door de wolk heen op het water schijnt? IppIül20^'.^ het alles er heel vuil en Ik hit Zlet en heel vervallen, maar als i.n.„0 voor vijf-en-twintig gulden kon «rhiol zou in staat zijn er m'j mis" bezorgen811 VOordeeltje van te kunnen Z0U warempel wel denken, ter J'0, Julie, terwijl zij een glas wa- w in de hand hield een Men dacht met het vragen van rentelooze voorschotten op iangen termrn het meeste succes te zullen hebben Zoodoende wordt men al zwaarder belast. Het is niet verkeerd, te vergaderen, 't is echter de vraag of men iets bereikt. De heer Strijbis kon er niet mee accoorcl gaan, dat de .middenstanders er steeds werden bu'tenges'oten Er zijn er, die het bitter noodig hebben en het zal de vraag zijn of men ander geld kan krijgen Men heeft toch gelijke rechten. De voorzitter vroeg, of de heer Strijbis er voor was, dat zijn voorstel aan mr. Duijs werd gezonden, waarop bevestigend werd gean'woord. Aldus bes'oten. De heer Strijbis drong er op aan. dat er dan bij werd vermeld dat de vergadering flink bezocht was en dat allen voor steun waren, niet voor crediet.. De voorzitter zeide dat de brief goed op pooten zou worden gezet De toestand is ons zeer goed bekend. Burgemeester Wijnveldt merkte op, dat het zoo jammer was. dat zoo weinig tuinders onder het gehoor van der. heer Duijs waren. Mr Duijs is tegen credieten. wat spr. ook onderschrijft. Voor credieten komt men weer bij den gemeenteraad, om borg te zijn en daar had spr. een zwaar hoofd in. Het zal moeilijk zijn den heer Duijs nog op tijd zijn gegevens ie bezorgen. Spr. noemde een voorbeeld, dat hij twee bouwers met de boeten vol kool naar het Burg. Armbestuur heeft moeten verwijzen om ondersteuning. Er moet worden aangedrongen om onmid dellijken steun om den bakker, kruidenier enz. te betalen, niet om het bedrijf in stand te hou den. Daarvoor moeten rentelooze voorschot ten op langen termijn worden gevraagd. Spr. wees nog op te weinig saamhoorigheid van de kleine vereenigingen Ook da groote orga nisatie. De steunverieening in Koedijk is fa- likant uitgeloopen, laat dit een waarschu wing zijn om voorzichtig te werk te gaan (Applaus) De heer K. Kaan zeide dat zooeven gezegd werd dat de groote organisatie te weinig deed. Rente'ooze voorschotten en steun heb ben beide voor- en nadeelen. Maar er moet iets gebeuren. De regeering heeft de veria ging der tarieven niet in de hand maar wel de spcorvrachten kunnen worden verlaagd De marktvereeniging komt te kort en de poterbewaarplaats rolt ook niet, daar is wel iets voor de regeering te doen. Waar zullen we met die rente'ooze voor schotten en steun belanden? We werken straks allemaal met steun en hebben dan het staats-socal'sme. Is teeltpremie dumping? Het is toch onze schuld niet, dat wij van vader op zoon goederen verbouwen, die over de grens moeten, terwijl tarwe en bietenbou wers wel worden geholpen? De heer Mauneveld vroeg waarom de Provinciale Commissie voor rentelooze voor schotten was, terwijl de vereenigingen er al lemaal tegen waren. De voorzitter: Men was er niet tegen, doch had de gedachte, dat als om steun werd ge vraagd, men net zoo goed niets kon vragen. Oom Si legde zijn mes neer en keek haar aan. Zoo, d e n k jij dat nichtje, zei hij spottend. Wees zoo goed je alleen met je eigen zaken te bemoeien, of wij zullen standjes met elkaar krijgen. Dat is nu al de tweede keer, dat ik op je knorren moet. Julie dekte haar terugtocht uit den on- mogelijken toestand, waarin haar ver ontwaardiging haar gebracht had, door haar glas water in één teug leeg te drin ken. Je ziet wel zelf, jongenlief, zei Oom Si, zich met een vertrouwelijken blik tot Willem wendende, dit dit s c h i l d e- i' ij t j e, het scheen een groote overwin ning over zich zelf, toe te geven dat het ding een schilderijtje was is zonder onderteekening. Daardoor mist het ongeveer al zijn waarde. Willem glimlachte en schudde het hoofd. Neem mij niet kwalijk mijnheer, maar iedere lijn, iedere streek van het stukje is een onderteekening of een merk. Ach!, gekheid!, mallepraat! van die malle theorieen an koopmanszaak. En ik ^rz£kooi(/ lieve zonder onderteekening dit ouf)e man i stukje niets waard d met zijn maakte een minachten i^waard! Maar j vingers. Zooveel is 1 n hebt 't van i daar je je de m°3lt,®e tf brengen en je Luffolk hier uren van den tijd. die eei. ?eker aan mit heW besteed om te aan je baas to De heer Mauneveld: De vereenigingen zijn niet gevraagd, er hadden eerst vergaderin gen der vereenigingen moeten zijn gehouden Waarom vraagt men nu ineens steun. De voorzitter antwoordde, dat de N.M B en de L.G.G geen voorvergadering hebben gehad Warmenhuizen had dit wel gedaan, doch wat hebben ze bereikt? Burgemeester Wijnveldt merkte op, dat dit in de algemeene vergadering thuis hoorde. Als door de behandeling de zaak geen goed verloop heeft gehad, kan spr. niets anders zeggen dan dat wordt medegedeeld, dat de zaak geen goed verloop heeft gehad. De or ganisatie had zich niet af te vragen, wat wel en wat niet bereikbaar was, doch te vragen wat noodig was. Als antwoord op een opmerking van den heer J. van Hout zeide de burgemeester, dal het de bedoeling is, dat Mr. Duijs Dinsdag bij de behandehng van dit onderwerp op de hoogte is en dat men meer om steun vraagt, dan om rentelooze voorschotten en zou gauw mogelijk. In den brief moet in schrille kleu ren de toestand worden u fgebeeld en voor beelden genoemd en er aan toegevoegd wor den. dat wanneer deze minimumprijzen reeds eerder waren ingeste'd, de tuinders nooit zoo dien in den -ut zouden zijn geraakt. Aldus werd besloten. De heer Strijbis had het ook van belang geacht, dat voor de kleine bouwers een verga- dering was belegd geweest inzake den kunst- mestaankoop. Dan had dit kunnen worden besproken Er zijn er wel geweest, die niet durfden te bestelen, omdat ze dachten geen geld te hebben, a's de kunstmest kwam. De secretaris merkte op. dat daarvoor reeds gelegenheid was geweest op de vorige verga deringen. Dan komen ze echter niet. De voorzitter zeide, dat het een moeilijke regeling zou worden, misschien in oogstver- band, doch daar zou de betaalmeester wei niet veel voor gevoe.en De heer A. Bakker wilde de minimumprij zen in een algemeene vergadering van den N.M.B. bespreken. De heer A. Swager deelde mede, dat er a.s. Woensdag bestuursvergadering is en stelde voor dit verzoek voor dien dag in te leveren, zoodat de algemeene vergadering van den Noordermarktbond voor die van de Provinciale Commissie zou kunnen worden gehouden. Burgemeester Wijnveldt stelde voor, deze vergadering aan te vragen en geen presentie- ge'd uit te keeren en geen koude tafel te hou den. (Applaus.) Aangenomen. Burgemeester Wijnveldt ze de, dat het rammelde in de vereemging en noemde als voorbee'd de organ sa'.ie van ambtenaren. De heer Wouder merkte op dat hier ver schillende belanden zijn. Waar meet 't heen met den steun? Moeten de kap taa'krachtigen eerst armlastig worden om steun te mogen ontvangen. De ambtenaren hebben één be- lang. Burgemeester Wijnveldt antwoordde van de bouwers ook. Men kan wel één lijn trek ken. Als het goed gaat betaalt iedereen zijn volk. Het bestuur wil wel vergaderen, doch de leden komen niet. A's er een zintuig van ambtenaren s gaan ze allen heen. De heer P .Kostelijk zeide dat men alle maal niet aan één touwtje trok. Aanstonds krijgen we een verzoek om steun van de transportarbeiders. Daarbij wordt ook niet gevraagd of ze een winkel hebben of niet Het zijn allemaal transportarbeiders. De heer Strijbis noemde een voorbeeld van de uitgeslotenen voor de waterschade Iemand die naar de Wieringermeer te werk ging en een polderwerkman kregen geen steun, omdat ze „werk" hadden. Een kaste lein en een boer met 25 koeien kreeg wel ver goeding. De heer K. Kaan merkte op dat de gang van zaken in de hoogere organisatie niet be vredigde. Er hapert iets aan als vakorgani satie. Bij de vakorganisatie van een timmerman staat het vakbelang voorop. In deze organi satie is het alleen het veilingbelang. Het loopt ook over te vee! schijven. Men zal een vakvereeniging naast de marktvereeniging moeten oprichten, die de vakbelangen der bouwers behartigt. De heer Kalverdi'k wilde een landelijke bond oprichten en dan tegen den cursisten zeggen. Hier staan we nu met 400 a 500.000 man. De heer K. Kaan zeide, dat in 'n vakorga nisatie het hoofdbestuur de belangen behar tigt. Als de arbeiders iets willen staan ze allen achter het hoofdbestuur De voorzitter vroeg of de Noordermarkt bond nu zoovee! steun van zijn leden had. Er wordt zeer veel uit de hand verkocht voor minder dan de minimumprijs. Die staan de N M. B. in den weg. Dat is niet van van- trachten het schoon te maken, zoo zal ik, zooals ik reeds zei, een paar pond beste den om je aan te moedigen. Maar waar om ik dat eigenlijk zou doen, weet ik ^Hefkostte Julie werkelijk heel veel moeite den vrede niet te verstoren door in een ver- achtelijken lach uit te barsten. Gelukkig wist zij haar tong in bedwang te houden en bleef stilletjes zitten met de oogen op haar bord ge- 6^Welnu, vriend! Oom Si speelde even met zijn bril. Vier-en-twintig gulden? Graag of niet! Wat zeg je er van? Willem zei niets, maar glimlachte eenigszins verleden tegen Julie. Zij beantwoordde dien blik dadelijk met een heel boos gezicht, waar hij de beteekenis echter best van begreep. Er was geen ander middel dan haar oogen te ge bruiken om hem aan te raden niet te spoedig aan Oom Si. te vertellen, dat het stukje aan haar toebehoorde. Willem, die geen domoor was als hij zijn ver stand wilde gebruiken, begreep dit draadlooze telegram. Hij begon dus er wat om heen te draaien en deed dat op een heel eigenaardige manier. Welk verschil denkt u dat het maken zou, mijnheer, als dit meesterstukje onderteekend was? De oude man keek zijn assistent aan met een blik, bijna bovenmenschelijk van voorz:chtig- heid. Wat zeg je? De vraag werd herhaald. Dat hangt af van wien het is, klonk het iemelijke antwoord, dat weet je even goed als ik. Als het een Hobbema was, ja, dan zou het daag: of gister, tnaar allang. De heer A. Swager merkte op, dat in den Vierbond 2 vereenigingen het bonnenstelsel afschaften, terwijl 2 het handhaven. Is dat samenwerken? Het is bekend, dat in 't Zuid- eind van de Waard geregeld om kool wordt geloopen, daarom komen ze niet aan de vei ling. De heer P- Kostelijk zou zuhee koopers willen uitsluiten. Voorzitter: Dan laat men door een ander koopen. De heer K- Kaan zeide dat er altijd men schen zijn die in troebel water visschen en zoo veel te meer arme menschen, zooveel te meer aanhang hebben deze. On voorstel van den voorzitter werd het voorstel van den heer Kaan. 'n organisatie op te richten tot de volgende vergadering aangehouden. Door den heer P. Paarlberg werd ge vraagd, of als er meer werkloozen komen, degenen die wel een werkman kunnen gebrui ken, maar niet betalen, steun van de gemeen te zullen ontvangen. De voorzitter zeide geen definitief antwoord te kunnen geven. Men kan er voor rekenen, dat de raad paraat zal blijven. De heer Wonder merkte op, dat de werklui dan allemaal zouden worden ontslagen. De moraal gaat zoo weg. Na nog eenige discussie sloot de voorzitter de vergadering dankende voor de trouwe op komst. Spr. rekende op de aanwezigen voor de volgende vergadering, welke over 2 3 weken zal worden gehouden en bracht zijn dank voor de zeer aangename besprekingen. WARMENHUIZEN. Overzicht „C.V.V." van 9 tot en met 14 November 1931. Buiten aller verwachtingen blijft het nog maar steeds uitermate slap aan üe veiling Wel wordt er wat meer koolsoorten aange voerd, doch dit is nog van weinige beteeke nis. Roode kool. Hoewel de aanvoer van kale kool iets is toegenomen nam de aanvoer van betere soort af. De kale roode kool konden gedurende deze week niet meer gelden dan 0.60 per 100 K.G. Ook zijn er nog enkele partijen van dit soort er „doorgeioopen". De goede kwaliteit roode kool werden van de hand gedaan voor de prijzen van 1.10 tot 1.80 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 14.400 K.G. tegen 22.100 K.G. in de vorige week. Gele kool. S'echts een partijtje gele kool is gegund voor den prijs van 0.80 per 100 K.G. De anvoer bedroeg maar 1800 K.G. te gen 6600 K.G. in de vorige week. Peen. Eene uitzondering co den regel ma ken de prijzen van de peen. Deze zijn werke lijk goed te noemen. Bij eene behoorlijke teelt kan men aannemen, dat de opbrengst loo- nend is; en dat is in deze tijd reeds al een prestatie. De prijzen van de groote peen va rieerden van 3 tot 3.90 per 100 K.G. en die van de kleine peen bedroeg 1.20 per 100 K.G. Aangevoerd werd in deze week 1300 K.G. tegen nihil in de vorige week. Gele nep, drielingen en uien. Een tegenval ler is het wel, dat bij deze prijzen de kwali teit van de uien wel eens wat te wenschen over laat. Hoewel de prijzen iets achteruit gingen zijn zij toch nog goed. Gedurende de ze week werd voor de gewone uien betaald van 4.60 tot 5 en voor de grove uien van 4.40 tot 4.80 per 100 K.G. In het begin van deze week brachten de drielingen steeds boven de 5 op, zelfs nog 5.4Ö voor een mooi partijtje. J.l. Zaterdag werd echter ten hoogste 4.90 betaald. De prijzen van de nep is zelfs nog heel duur geweest. Op Woensdag j.l. gaf men nog 9.30 per 100 K G. Na dezen dag werd minder betaald tot dat men op Zaterdag niet meer dan 7.10 kon bedingen. De totale aanvoer bedroeg in deze week 34850 K.G. tegen 33.725 K.G. in de vorige week. Bloemkool. 160 stuks bloemkool (eerste soort) is verkocht voor 2.10 tot 2.50 per 100 stuks. Uitslag afslag landerijen van de erven P. Pronk in het café Mosch Moorsmeer: Perceel 1, 2 en 3 werden bij opbod ieder afzonderlijk niet gemijnd. Veugelaal: Perceel 4 groot 28 snees (inzet 61) werd met 1 in slag gemijnd door Jb. Smit, Oostwal, Warmenhuizen; perceelen 5, 6 en 7 werden ieder afzonder lijk niet gemijnd. De drie geerzen: Perceel 8, groot 19 snees (inzet 48) werd met 1 gemijnd door den heer C. Slijkerman. Perceel 9 werd afzonder lijk niet gemijnd De Kostverloren: Perceel 10 van het betref- geld waard zijn misschien. Het is geen Hobbema. O, zei S. Gedge, interessant om dat te weten. Als hij goed met zijn nichtje geweest was, zou hij haar een knipoogje gegeven heb ben. Nu moest hij zich vergenoegen met een sarcastischen blik op het tafellaken. Maar hoe weet je dat? voegde hij er ach teloos bij. Dat kan iedereen duidelijk zien. Er was iemand, die niet duidelijk kon zien dat het geen Hobbema was en dat was op dat oogenblik een grief van den ouden man. En noch mijnheer Thornton, noch zijn vriend, mijnheer Finch, wisten zeker dat het geen Hob bema was; zij hadden zelfs idee dat het er /el een was, maar bij gebrek aan bewijs hadden ze geen lust er geld aan te wagen, Hoe bedoel je dat, jongen, dat men kan zien dat het geen Hobbema is? Die glinstering van zonlicht, mijnheer. De stem van Willem klonk als muziek in Julie's ooren. Ik twijfel er aan of Hobbema dat had kunnen schilderen. Ja, je hebt mooi praten, zeide oude man. Maak dat anderen wijs. Toch wist hij wel, dat hij Willem niet moest ontmoedigen en hem lie ve- laten zeggen hoe hij er overdacht. Want de jonge man gaf menigmaal een bewijs, dat hij zoo goed op de hoogte was en een verklaring kon geven van moeilijke en afgetrokken kwes ties, dat zijn baa- er versteld van stond. Heb je misschien een anderen naam zien staan? Zijn toon was half spottend, zooals ge woonlijk. Ja, mijnheer, ik geloof het wel, zei Willem dood'">'m en natuurlijk. Werkelijk? In de koele stem kwam eens- fende kaarte werd afzonderlijk niet gemijnd. Vervolgens werden perceel 1 en 2 van de Moorsmeer beiden inzet totaal J 1656.50 niet gemijnd. Perceelen 1, 2 en 3 van de Moorsmeer (in zet samen 3059) werden gemijnd met 120 door Jn. Bakker, Warmenhuizen. Perceelen 4 en 5 van de Veugelaal (inzet 2446.25) werden gemijnd met 10 door Jb. Smit, Oostwal, Warmenhuizen. Perceelen 6 en 7 van de Veugelaal (inzet 1477.50) werden gemijnd met 30 door P. Latenstein, Warmenhuizen. Vervolgens gecombineerd perceelen 4 tot en met 7 van de Veugelaal (inzet 3963.75) gemijnd door J. Ligthart, Warmenhuizen, met 20 daarenboven. Perceelen 8 en 9 van de Drie Geerzen (in zet 1900) werden gemijnd door M. de Nijs Sr., Warmenhuizen, met 100. Gecombineerd alle perceelen Veugelaal en de Drie Geerzen (inzet 5983.75) werden niet gemijnd. Alle perceelen de Drie Geerzen en de Kost- verloren (inzet 2686.75) eveneens niet ge mijnd. Alle perceelen van de Veugelaal, de E>ne Geerzen en de Kostverloren (inzet 6670.50) ook niet gemijnd. Alle perceelen van de Moorsmeer en het perceel van de Kostverloren (inzet 3865.75) werd gemijnd door den heer K. Kruijer te Harenkarspel met 10 daarenboven. Alle perceelen van de Moorsmeer, Veugel aal, de Drie Geerzen en de Kostverloren ge combineerd (inzet 9859.50) werd niet ge mijnd. Opbod en afslag dubbelwoonhuis enz. ten verzoeke van P. Kleijbroek. Dit dubbelwoon huis, schuur en erf. groot 3 A„ werd ingezet door den heer C. Put te Warmenhuizen met 1850 en bij opbod gemijnd door denzelfden met 300 daarenboven. DURE GROENTEN. Een correspondentie over de prljzeti van groenten. Het secretariaat der Holl. Mij. van Land bouw zendt ons de correspondentie toe, welke er gevoerd is tusschen den secretaris der Amsterdamsche Federatie van Vereenigingen van Groot- en Kleinhandelaren in aardap pelen, groenten en fruit en den secretaris der genoemde Maatschappij. Laatstgenoemde heeft in zijn redevoering voor eene groote vergadering van landbouwers te Schagen bi| de bespreking; der detailprijzen van groenten medegedeeld dat, terwijl bloemkool aan de tuinders niets opbracht, zij te 's-Gravenhage 15 cent per stuk kostte en spruitjes, die aan de veiling 2 cent per pond konden opbren gen, in de steden met 11 cent per pond wer den betaald. De Secretaris der genoemde federatie van groentehandelaren (Amsterdam) heeft hier op .d.d 31 October den volgenden broef aan de H. M. v. L. gericht, vergezegd van 4 foto's: M.H. Naar aanleiding van het verslag der pro test-vergadering, door Uw Mij, en den R K Land- en Tuinbouwbond, gehouden op 22 dezer, waarop door Uw secretaris, den heer T. P. Huisman, zou zijn gezegd, dat de mid denstand veel te duur betalen moet, want, als de bloemkool op de mestvaalt wordt ge worpen, betaalt men aan den groenteboer 15 centen per stuk; gelden de spruitjes le kwaliteit 2 ets per pond, dan betaalt het pu bliek 11 ets. enz.; achten wij het onzen plicht een woord van protest te doen hooren tegen dergelijke in het openbaar uitgesproken be weringen. Wij meenen beter dan met woorden de be weringen van den heer Huisman te kunnen weerleggen, door U bijgaande foto's te doen toekomen, welke op Zaterdag 17 October (dus voor Uw protestvergadering) werden genomen en zullen, indien U dat wenscht, nog meerdere ter Uwer beschikking stellen. Waar de heer Huisman, misschien in de gloed van zijn rede deze woorden gesproken heeft en zeer ten onrechte den kleinhandel in een kwaad licht stelt, meenen wij naar aan leiding van de hierbij overgelegde bewijzen, dat de heer Huisman zijn openlijk uitgespro ken woorden ook openlijk zal willen herroe pen en zal het ons aangenaam zijn daarvan eenig bericht te mogen ontvangen. Hoogachtend, (Volgt onderteekening.) De secretaris der H. M. v. L. ('s-Graven hage) heeft op dit schrijven d.d. 11 Nov. als volgt geantwoord: M.H. In antwoord op Uw schrijven van 31 OcL. waarvoor ik U vriendelijk dank zeg, deel (k U mede, dat ik den prijs van 11 cent voor een pond spruitjes en 15 cent voor een bloemkool klaps eenige opgewondenheid. Wanneer heb je hem gevonden? Een half uur geleden misschien. Is het werkelijk waar! zei de oude man. De kalme, doodgewone toon van den zonder* lingen jongen man was bijzonder verbijsterend. Waarom zou hij excuus maken, omdat hij den naam van den schilder ontdekt had, terwijl dat juist een zaak van het grootste belang was? De eenig mogelijke verklaring van het geheim kwam den listigen man eensklaps in de gedach te. Dan veronderstel ik dat je een dwaas ge weest bent. Als je de onderteekening van Hobbema niet vinden kon, had je het recht niet de onderteekening van een ander te zoeken. Willem voelde nu waarlijk geen grond meert hij begreep er niets van. Hij kon zijn meester alleen met verbijsterde oogen aanzien. Maar met Julie was dit niet het geval. Zij paste ech ter wel op, dat ze Oom Si niet aankeek. Zij keek alleen op haar bord. Maar zij huiverde "éven, alsof zij ergens pijn had. Oom Si was zulk een slimmerd: zij schaamde zich haast dat zij voelde hoe slim hij was. Ik begrijp u niet, mijnheer, zei Willem op een toon zooals hij alleen kon spreken. Jongen, zei Oom Si, je vermoeit mij. 'tl sommige opzichten ben je heel knap, maar op andere terreinen ben je de domste idioot, die er ooit op de aarde heeft rondgeloopen. Ik dacht dat ieder kind kon begrijpen dat als dit ding geen stuk van Hobbema is, het niets ter wereld is. Het beste wat ik je kan aanraden ia gauw naar boven te gaan en die handteekening uit te wisschen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5