ONZE WEKELIJKSCHE PLAAT. 3-ooueei inneniand !Recfitiiakm Wij geven elke week voortaan een spotprent, waarin de teekenaar, die een rasechte Hollander is, zijn indrukken van binnen- en buitenlandsche gebeurtenissen in beeld gebracht heeft. Hieronder volgt de eerste. Hem» Stoljenberg uit Hamburg gaf een populaire Handleiding tot de verwaardiging van gifgassen uit Oeopperboef ..nijne Heeren, wij zullen thans overgaantot de vervaardiging van het lewisiet... vonden het beter om op deze wijze niet door 'ai» Het is, aldus sprekers, een klein lunstie om een zoo mooie bloeiende vereeni- gintr kapot te maken en dat moet men voor- k° Deneer K08teliik gaf echter in overweging systematisch bestuursvergaderingen te houden de uitsluiting van een gedeelte var. het bestuur, keurde spr. af. Nadat de heeren Van Diepen en Balk nog niiceerd hadden werd dit onverkwikke- Se debat gesloten. De heer Cohen vroeg en kreeg nog gele enheid otn den heer Balk te bedanken daar f idens c"€ns bestuur het ledental met plm. A pCt. was vooruit gegaan. Hij zeide, dat penningmeester moet weten hoe de maga zijnmeester de bestellingen e.d. uitvoert, op dat hij aan zijn verplichting kan voldoen. Zoowel de voorzitter als de secretaris stemden hiermee in.' Bestuursverkiezing. Candidaten van het bestuur waren Jhr. N. van Foreest, Dr. I. Co hen, A. N. K. Hopman en J. H. Dumans, van de vergadering de heeren T. Kostelijk en J. Krom. Bij de eerste stemming verkreeg dr, Cohen 39 stemmen en was dus gekozen. De daarop volgende verkiezing was, volgens het reglement (dat o.i. dringend verbetering vraagt) dat men had te kiezen tusschen de heeren Hopman, Kostelijk en Krom. Gekozen werd de heer Hopman met 27 stemmen tegen 19 stemmen op den heer Kostelijk. Beiden na men hun benoeming aan. Wie voorzitter wordt heeft het bestuur uit te maken. Tijdens de stemopneming bracht de secretaris ver slag uit van de algemeene vergadering te Amsterdam. Daarop stelde de voorzitter aan de orde de besteraming voor een legaat, gegeven door wijlen den heer van der Oord. Het bestuur was niet eenstemmig. Men wilde het geld als reserve bewaren en er een zuurstofapparaat voor aanschaffen De be slissing, aldus de voorzitter, is aan de ver gadering. Deze sprak zich uit voor het aan schaffen van een zuurstofapparaat. Daarop stelde het bestuur voor om een Eerste Hulp bij Ongelukken-cursus te houden en wel een le, 2e en 3e cursus en een moedercursus. Werd goedgekeurd. In de financieele commissie werden be noemd de heeren P. Vos en T. Kostelijk. De heer J. P. Groot vroeg of de lighallen voor t.b.c.-patiënten waren of voor alle ziek ten. De voorzitter zeide, dat de doktoren oor deelden alleen voor de eerste. Dezelfde sproeg of ment als de middelen het toelieten een hoogtezon kon aanschaffen ten dienste van gebruik voor kinderen. Spr. gaf hiervan een toelichting. Dr. Hoekstra zou er wel voor zijn, doch het is niet voor het gebruik voor iedereen. Een gevolg zou zijn bediening, door een wijk verpleegster bijvoorbeeld en dat zou kosten meebrengen. Dr. Cohen sprak in gelijken geest. Boven dien moet men het in den winter op een ver warmde plaats gebeuren en dan wordt niet opgeheven wat de heer Groot vraagt: gebruik door iedereen. Aan het einde der vergadering stelde de heer van Diepen de vraag hoe de vergadering er over dacht om den oud-voorzitter, die he laas door ziekte geen afscheid kon nemen, een telegram te zenden, waarin het Witte Kruis zijn sympathie en dank uit. Een dave rend applaus was het antwoord. Daarop volgde sluiting. OUDKARSPEL. Woensdagavond half 8 trad in de zaal van den heer C. Vis, alhier, de heer J. Wouda van Krommenie op als spreker voor de Pro vinciale Samenwerking op anti-mil itairis- tisch gebied in Noordholland met het on derwerp „Opbouwend-bevrijdend-socialisme". Een 40-tal belangstellenden was aan wezig. De voorzitter, de heer A. Bart, herdacht in zijn openingswoord den onvermoeiden strij der Domela Nieuwenhuis, wiens plaats nooit door een ander zal kunnen worden ingeno men. Vervolgens werd door een koortje eenige nummertjes ten gehoore gebracht. De spreker zeide, dat de meeste geestver wanten wel uit den treure hebben gelezen wat hii zal zeggen, n.1. dat wij hier zoo alleen niet 'n kleine groei zijn en dat er wordt aan gestuurd door groote machten op den onder gang van de wereld. Uit revolutionnair socialistisch oogpunt bekeken, leven we in een maatschappij-crisis, zooals we nog nooit hebben gekend. Op de eene plaats is groote overvloed en op andere plaatsen heerscht gebrek en wordt honger geleden zooals in China. Dat zit alleen in het kapitalistisch stelsel, dat geen artikel zonder winst wil produceeren. Ze verstoken het lie ver en gooien de koffie liever in zee. Door de rationalisatie in de bedrijven is de productie vertienvoudigd. De kapitalisten kunnen de consequenties hiervan niet aan vaarden. De arbeiders moeten de bedrijven in handen nemen, 10 of 15 in de werkver schaffing te verdienen is ook niet veel. De ar beiders worden door de crisis tot het ergste pauperisme gebracht. Hier heerscht ook een noodtoestand, doordat de producten niet Ioo- nend aan de markt kunnen worden gebracht De crisis is een gevolg van het feit, dat ge produceerd wordt naar winst, inplaats van naar behoefte. De crisis is mirschien wel te overwinnen, £e zien de tariefmuren om de landen om- noog graan verschillende landen willen zich zejf zoo veel mogelijk redden. nemen yen, eigenl'ik ,vanaf 1914 ih perma- Versailit van cor!o- Verdrag van maak» 1?' *aarrae? een eind zou zijn ge- een nieuwen wereTdonrldr0e& de kiemen v00r deeldhei* woTden ff» 1?^' De haat en ver' Spr noemde het gevaar gemaakt' in den korrenrU„ g ,aar der vliegmachines de bacteriënooi log gfesen en schillende gifga4n n a"S llJS° uVCr' Van Embdel fd vand?!? d0°r den he,er gedeeld en die zal heMege/ iTïeh"N€der'and door Duiischland had onï SjjE' 18 *'acheliJ| De strijd tegen de kartels en trusts wordt steeds moeilijker. De wereldcrisis zal nie' door douanetarieven worden opgelost. Door abr V.C.ZE den wereldoorlog is het heele economische leven naar de Koloniën verplaatst. De Kolo niën zijn gunstige landen om uit te buiten, doch ook om te produceeren. Als afzetgebied zijn de koloniën voorgoed verloren. Tusschen China en Japan is tha'fis ook weer spanning. Nog geen oorlog, want dai mag niet van den Volkenbond. Men noemt het nu schermutselingen. De belangen der land- genooten moeten worden verdedigd zoogo naamd. Deze belangen zijn weer een gevaar voor een nieuwe wereldoorlog. De bewape ning is sedert 1914 drie, vier, vijfmaal ver menigvuldigd. De oorlogsindustrie beleeft een hoogconjunctuur. Schande over de par tijen, die hieraan meewerken. Als lichtpunten noemde spr. het geval, dat in België door r.k. dienst wordt geweigerd. Het waardigheidsgevoel der menschen is nog niet overal gesust of gedood.. Wij heb- gen geen gemakkelijke taak. Het beginsel moet niet worden verzwakt, daar moet voor worden gewaakt. De soc.-dem. weten nog niet wat ze zullen doen, in geval van mobi lisatie. Volgens spr. zullen ze achter de fei ten aanloopen. Ze moesten weten, wat ze doen, want als de oorlog eenmaal aan den gang is, kan geen man het weer stuiten, kijk maar naar den Duitschen keizer, die heeft het ook geprobeerd. De propaganda zal moeilijk zijn. en moet één lijn doorvoeren. Het gaat niet om een paar centen meer of minder. In tijden van welvaart moeten de loonen wor den opgevoerd, zoodat voor de arbeiders een zekere welstand zal zijn. Ook de kapitalisten strijden aldus voor de arbeiders, bijv. Ford. Er zullen offers gevraagd worden, de pro paganda zal niet gemakkelijk zijn. In de S.D. A P. worden de arbeiders alleen gebruikt om contributie te betalen en te stemmen. De lei ders zullen het werk wel doen. Men moet echter zelf werken en propagan da maken. De opvoeding der menschen is ook van invloed. De jeugd wordt afgehouden van persoonlijk verantwoordelijkheidsgevoel. Wethouder Bakker vroeg naar aanleiding van de rede, door wie en waar gepropageerd werd dat de leden der S.D.A.P. alleen waren om contributie te betalen en te steunen. De heer Wouda antwoordde, dat dit niet werd gepropageerd doch is een gevolgtrek king uit het beleid der leiders. Na nog eenige verdere discussie sloot de voorzitter de vergadering met een beschrij ving van het leven en werken van Domela Nieuwenhuis. PYGMALION. De tweede abonnementsvoorstelling van het Comité voor Tooneeluitvoe ringen door het Ver. Rotterdamsch liofstadtooneel. Wij zullen niet trachten Shaws bedoeling te doorgronden toen hii een stuk als Pygma- lion heeft geschreven. De geestige Ier heeft te vaak een loopje met menschen en toestan den genomen om precies te kunnen zeggen wie hij met een stuk als dit heeft willen tref fen. We aanvaarden het dys zonder meer en zien dan de tragische geschiedenis van een bloemenmeisje, dat in een levende society-pop wordt veranderd. Niet in een technisch kunst product, zooals er Vrijdag en Zaterdag een in de Harmonie zal verschijnen, een pop, die op bevel van haar heer en meester praten en bewegen kan, maarhet scheelt toch niet veel. Eliza is in het derde tooneel ten huize van .Mrs. Higgins werkelijk niet veel meer dan een mechanische pop, die langzaam kan spre ken en op de conversatie van twee onderwer- f»en is ingesteld, namelijk het weer en de ge zondheid. Wij betwijfelen of een bloemenmeisje, voor zoover het woord meisje op dit creatuur nog toepasselijk is, door een professor werkelijk in een dergelijke conversatie-machine te vei- anderen is. Hij mag haar een andere spraak en een andere houding geven, maar hij kan nooit haar temperament wegnemen en vm een levende vrouw een houten ppp Nu was het of hij haar gehypnotiseerd haa en alsof zij niet zijn I eer lmg^ maar] tiënte was geweest, wat dan ook g geval was. wjj ten volle Op een avond alsjeze a (eeren. Wij bereid alles zonder meer mechani. aanvaarden het bloem zoon.profess,r sche pop. wij aa"*adie zich op den jour van als een kwajongen, aie zijn moeder nog erger dan een enfant terrible gedraagt en wij aanvaarden de moeder, die dit meisje zonder meer ontvangt en niet alle pogingen in het werk stelt om haar zoon van een huwelijk met dit schepsel te weerhouden. Wij zeggen eenvoudig met de groote mas sa: wat Shaw doet, dat is welgedaan en dan blijft er eigenlijk niets anders over dan een critiek op de spelers te geven, waarbij wij dan natuurlijk allereerst een compliment ma ken aan het adres van den heer Gimberg, die dit stuk dezen avond voor de driehonderdste maal gespeeld heeft en zich dus driehonderd maal buitengewoon verdienstelijk heeft ge maakt. Hij is ten slotte de spil waarom alles draait en hij kreeg dan ook de bloemen, die de heer Van Amerongen voor de pauze met een hartelijk speechje op het tooneel heeft aangeboden. Wij meenen, dat Greta Lobo de eerste is geweest, die in ons land de rol van Eliza ge speeld heeft en wij kunnen niet concludeeren of Fientje de la Mar het beter of minder goed doet omdat wij de eerste in deze rol nimmer gezien hebben. Maar het wil ons toch voorkomen, dat men in Fientje de la Mar een zeer gelukkige keuze heeft gedaan, daar zij èn als meisje van de straat in deze rol misschien een tikje overdreven èn als het aan de society afgeleverd bescha vingsproduct een alleszins aannemelijke uit beelding geeft. Zij kan Het ook niet helpen, dat Shaw haar zoo nu en dan wat banaliteiten laat zeggen. Het meest aan trekkelijk was zij in het laatste bedrijf waar zij, naast kolonel Pickering geze ten, zich althans eenige oogenblikken als een normaal mensch heeft mogen gedragen en waarin zij ten slotte door haar woedende uitvallen tegenover haar leermeester en haar roerende gehechtheid onmiddellijk daarop de handschoenengeschiedenis bewezen heeft, dat zij toch een echte vrouw 'was. Naast Gimberg, die dit stuk volkomen be- heerschte en de aanwezigen van zijn kostelijk spel volop heeft laten genieten, komt Fientje de la Mar zeker een bijzonder coplimentje toe voor de wijze waarop zij de moeilijke taak, die Shaw op haar schouders gelegd heeft, vervulde. Het gebeurt niet veel, dat er hier bij open doek applausjes worden gegeven en de vuil nisman, die door Louis van Gasteren buiten gewoon verdienstelijk uitgebeeld werd, heeft dit dan ook ten volle verdiend. Hij was h e t type en het kan ons alleen spijten, dat hij in het laatste bedrijf nog eens in een pandjesjas d verhaal en 3000 pond inko- met een verwan men terug is gekomen. Wij gelooven, dat Shaw hem in dit bedrijf best had kunnen mis sen en den acteur die deze rol te spelen krijgt door dit 'laatste optreden volop gelegenheid geeft den goeden indruk, dien hij eerst ge maakt heeft weer te bederven. Over dé andere medespelenden kunnen wij kort zijn. Allereerst is daar natuurlijk nog Jan van der Linden als de zwartharige en Tijssnorrige kolonel, die noch in zijn optre den, noch In zijn uiterlijk aan een officier deed denken en verder VC ïlh. Schwab—Wei man, als Mr. Higgins, die van het geen Shaw haar toebedeeld heeft, ge maakt heeft wat er van te maken was Ten slotte Henny van Merle als Mrs. Pearce Dora Haus als Mrs. Eynsford Hill, Speenh'of's kunstzinnige dochter Ceesje als Clara en Jan van Ees als George Hill, wien al een heel bescheiden rolletje was toebe deeld Zij gaven wat er van hen ver wacht kon worden en meer mag men niet verlangen. Het stuk is wat ruw en het is natuurlijk erg gemakkelijk om bij alle dikke woorden mee te lachen, maar wij kunnen ons toch voor stellen dat het Comité voor Tooneeluitvoe- ringen ook leden telt, die zich daaraan wel eens stooten. Wij wagen ons allerminst aan critiek op den onaantastbaren Shaw, maar willen er toch aan herinneren, dat een stuk dat minstens driehonderd maal opgevoerd werd en door zeer velen natuurlijk al eens vroe ger gezien is, nu juist niet tot de nieuwe aanwinsten behoort waarop men ook in Alk maar zoo graag eens getracteerd wil wor den. Wij kennen meer vereenigingen, die zich op het oogenblik tevergeefs afvragen met welk nieuw stuk zij eens voor den dag kun nen komen. Het aanbod schijnt erg klein en de keuze uiterst moeilijk. Laten wij hopen, dat men er den volgen den tooneelavond in geslaagd blijkt een al leszins gelukkige oplossing van dit lastige vraagstuk te vinden. Tj. GEEN NEDERLANDSCHE SCHEPEN NAAR CHINEESCH GEBIED. Op een vraag van het Tweede Kamerlid Wijnkoop: Is de regeering bereid mede te deelen of het zenden van drie Nederlandsche oorlogs schepen naar Chin'eesch gebied een onder deel vormt van de politiek die de Volkenbond voert, om hetgeen naar de opvatting van den ondergeteekende is de Japansche oorlog in China, door te laten gaan? heeft de minister van defensie mede na mens de ministers van buitenlandsche zaken en van koloniën geantwoord; Er is geen enkele Nederlandsch oorlogs schip naar Chineesch gebied gezonden. Even min is zoodanige zending in overweging. VERHOOGING INVOERRECHTEN. Het wetsontwerp aangenomen. De Tweede Kamer heeft gistermiddag het ontwerp tot verhooging van het tarief van invoerrechten van gemiddeld 8 tot 10 pCt., aangenomen, nadat de regeering had overge- men het amendement-Oud om het wetsont werp te doen vervallen op 1 Januari 1935. Aangenomen is voorts het amendement-Lo- vink, tot invoering van hoogere heffingen op aardappelen, rundvleesch, spek, worst en paarden. Verworpen is het amendement-van den Heuvel tot invoering van een hoogere heffing op suiker. DRUKTE IN DE KLOMPEN INDUSTRIE. In de klompenindustrie te St. Ooedenrode is het thans zóó druk, dat er met meer per-, soneel dan ooit gewerkt moet worden en een firma overwerkvergunning heeft gevraagd en gekregen. Er wordt thans tien uur p>er dag gewerkt. Bij deze firma is ongeveer twee jaar geleden een staking onder de klompen makers uitgebroken, die nooit is opgeheven; er wordt thans met nieuw personeel ge werkt. KORTING OP RIJKSUITKEERINGEN. Naar het Hbid. uit parlementairen kring verneemt, moet in de afdeel ingen der Twee de Kamer sterk verzet aan den dag getreden zijn tegen het wetsontwerp betreffende de korting op de rijksuitkeeringen aan provin cies en gemeenten. Vooral schenen de bezwa ren zich te richten tegen de methode, tegen den vorm van het voorstel-De Geer. Het V. V., dat vermoedelijk nog deze week het licht zal zien, zou dan ook allerminst gunstig luiden. MIJN AANGESPOELD EN GEDEMONTEERD. Nabij het Waterslag op Texel tusschen de mijlpalen 14 en 15 spoelde een groote mijn aan, welke bij onderzoek nog gevuld met springstof bleek te zijn. Omtrent de nationa liteit tast men nog in het duister, het staat evenwel vast, dat zij niet van Nederlandschen oorsprong is. Door een majoor-torpedist van den mari- nedienst uit Den Helder werd de mijn met behulp van picrinezuur tot ontploffing ge bracht en onschadelijk gemaakt. OVERBRUGGING HOLLANDSCH DIEP. De Kamers van Koophandel een Fabrie ken te Breda, Delft, Elordrecht, Eindhoven, 's-Gravenhage, 's-Hertogenbosch, Middel burg, Rotterdam, Tilburg, Venlo, Vlaardin- gen en Waalwijk hebben aan de Tweede Ka mer een adres gezonden over de wenschelijk- heid van overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk. DE GESTOLEN POSTZAK TE ALMELO. De daders aangehouden. Eenigen tijd geleden is te Almelo een post zak ontvreemd, waarbij een bedrag van eenige duizenden guldens werd buitgemaakt. Als verdacht van medeplichtigheid aan dezen diefstal is thans te Enschedé een opperman aangehouden, die bekend heeft met zijn broer te Almelo den postzak te hebben ontvreemd Deze broer is te Almelo aangehouden. Bei den zijn opgesloten. DOODELIJK ONGEVAL. L werkzaam in de machinale schaveril van de firma B. en De B. te Klundert, kreeg, daar de schaaf op een harden kwast in het hout afstiet, de te schaven plank tegen Ipet hoofd. L. was onmiddellijk dood. DOODELIJK MIJNONGELUK. - Dinsdagmiddag is in de ondergrondsche werken van Staatsmijn „Maurits te Lutte- rade de houwer P. Killman, uit Geleen, ter wijl hij bezig was een stut weg te nemen, be kneld geraakt. Hij liep daarbij een schedel basis- en ledenwervelbreug op, waardoor hij onmiddellijk gedood werd. De getroffene was Duitscher, 37 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. HERSTELLINGSOORD TYPOGRAFEN. Twee nieuwe gebouwen Ut de bosschen bij Zeist. Diep in de bosschen, op een kwartier af stand van het Zeister villapark, heeft de Vereeniging tot bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland aan het Laantje-zonder-eind een herstellings oord doen verrijzen voor volwassenen, terwijl vlak in de buurt een kinderhuis is gebouwd ten dienste van leden der vereeniging. Deze vinden daar genezing. Zoowel de typograaf, die rust noodig heeft, als zijn vrouw en kin deren, worden kosteloos opgenomen. Men heeft echter ook het opnemen tegen kostprijs van arbeiders buiten het typografenbedrijf mogelijk gemaakt. De vleugels aan weerszijden kunnen ver lengd worden. Het kinderhuis lijkt een groote villa van monumentale afmeting en biedt plaats voor 36 kinderen van vier tot veertien jaar en is evenals het herstellingsoord modern inge richt. INBRAAK IN GOUDSMIDSWINKEL. De rechtbank te Almelo deed Dinsdag uitspraak in de zaak tegen een metselaar uit Enschede wegens inbraak in een goudsmids winkel te Enschede en diefstal van 147 gou den ringen, gepleegd in vereeniging met een opperman uit Lonneker. De eerste verdachte, die een volledige be kentenis had afgelegd, werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met aftrek van het voorarrest onvoorwaardelijke straf. De opperman, die alles had ontkend en die reeds een groot aantal veroordeelingen ach ter den rug heeft, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek der preventieve hechtenis. De eisch tegen hem luidde vier jaar. AFDREIGING. De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde gister de landarbeiders uit Witmarsum en Murmerwoude tot drie maanden gevangenis straf wegens het door bedreiging met ge weld geld afdwingen van hun werkgever te Hantumeruitburen. VERDUISTERING DOOR EEN REIZIGER. De rechtbank te Leeuwardm veroordeelde een 28-jarigen reiziger te Leeuwarden we gens verduistering van lö35 tot vier maanden gevangenisstraf. De eisch luidde zes maanden. JeufsciTecluur HET VUUR OP DE ROTS. Door lef Bruyninckx; uitgave P. D. Bolle N.V. Rotterdam. Bij de serie kinderboeken „Goede Jeugd Lectuur", welke de uitgeyerij P. D. Bolle N.V. te Rotterdam uitgeeft, is een nieuw jongensboek gekomen van de hand van Jef Bruyninckx en getiteld „Het vuur op de rots". Het verhaal, dat de schrijver in dit boek vertelt, speelt zich af in den tijd der Fran- sche revolutie, dus aan het einde der 18de eeuw. Aan de Westkust van Frankrijk woont een echtpaar met een „zoon" Jean. Het drie tal is niet bijster gelukkig, want papa en mama houden zich bezig met rooverij en strandjutten en de jongen moet hen heljJen. Hij moet zelf een vuur op de rotskust ont steken, als het stormt, want dan is er kans, dat arglooze schepen meenen, dat dit vuur een veilige haven beteekent in plaats van een zekeren dood. Jean, zeer tegen zijn zin, doch uit angst, voor wat Vernon, zijn „vader" zegt doet wat hem bevolen is, en zoo ge beurt het, dat in een stormnacht een schip strandt en de opvarenden verdrinken, behal ve een meisje van 4 jaar, dat levend aan spoelt en door Jean gevonden wordt. De omgekomenen zijn, behalve de schipper en zijn zoon, de graaf van Sales, een uitgeweke ne, wien de guillotine wachtte en die daar om met zijn gezin vluchtte. Er volgt nu een zeer boeiend verhaal, waarin Jean de hoofdrol speelt. Hij heeft het arme meisje gered, hij brengt haar naar een paar pleegouders, hij brengt een graaf stie- kum over zee naar Engeland, hij neemt dienst in het Fransche leger, enz. enz. En daarnaast wordt de lezer geboeid door de handelingen van Vernon, den kaper en roo- ver. die tenslotte zijn dood vindt... Het einde is natuurlijk gelukkig: Jean blijkt een neef van het aangespoelde meisje te zijn en zoon van den graaf, dien hij jaren geleden zelf naar Engeland gebracht had! Dit jongensboek is, zooals reeds gezegd, boeiend van inhoud. De stijl is prettig en de technische verzorging is zeer fraai: een duidelijke letter op goed papier! En door dit alles leest 't gemakkelijk en wij kunnen ons begrijpen, dat elke jongen met verlangen naar dit boek uitziet. Als St. Nicolaasge- schenk is het zeer aan te bevelen. Het eenige „bezwaar" is, dat de ouders zoonlief niet ge makkelijk naar bed zullen kunnen krijgen, als hij een keer aan het lezen is. Rest ons nog te vermelden, dat de teeke- ningen en de band van de hand van H Pieck zijn,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7