DOOZEH LUXE POST Agenda {Laatste Aetichten löeet&ecicfu voor Kinderen, Oames en Heeren Stad. en Omgeving. De Lange de IVIoraaz HERZIENE ALCOHOL-WETGEVING IN FINLAND. Handel in spiritualiën weer zoo goed als vrij. Brand- en Inaraakvrije Kiuisinrichting. Safe-loketten te huur. OPENING OUDE RAADHUIS TE SCHOORL. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR WEST-FRIES LAND TE HOORN. BRAND TL BEVERWIJK. VAN PUTTEN OORTNIEIJER, Payglop bó/tttmty»' U,. OyuAJuÓ!^ iUU* 4-:+,£~./jt, cZ*^&,f ïi Tue/de~J4*JU. 'ké&ti*. /(Ze«x-C0<Ztc&i f *fvL>rUL ^(VCtvv 3wX-» vaJ <fp tJ&iujhw** 31/ Zaterdag 21 November. 2.30 uur, Victoria theater: Trader Horn (natuurfilm)boven 14 jaar. 7.30 uur, Cinema Amencain: Het enana der verloren schepen (sens.); boven 14 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De tsaar van Broadway (dram.); boven 18 «oor 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm)boven 14 jaar. 8 uur en 9 uur, Harmonie, demonstratie met de sprekende en helderziende pop. 8 uur, Wapen van Munster, Verdronken- oord, verg. N. V. V. H. I „Hermes lezing mr. A. Prins Jr., over „De faillissements- wet in theorie en practijk". Zondag 22 November. 8 uur, Harmonie, Soirée Vereenigde Zan gers. t In Cinema Americain van 2 uur n.m. at doorloopende voorstelling van Het eiland der verloren schepen (sens.); boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van De tsaar van Broadway (dram.); boven 18 jaar. 2 uur, 4.30 en 7.30 uur, Trader Horn (natuurfilm); Rustende Jager te Bergen, lionair tegen wil en dank" arbeid". 7.30 uur, café Ter Burg opvoering „Vlindertje". 8 uur, toneelzaal Renses Rialto-bioscoop: De weezen Victoria-theater boven 14 jaar opvoering „Mil- door „Kunst na te Schoorldam, te Stompetoren, der zee. om het tracé van dit kanaal te wijzigen, waardoor Sneek er aan komt te liggen. De heer Van Braambeek (s.d.a.p besprak uitvoerig de veiligheid van 't openbaar ver keer. De auto-ongelukken zijn veel aan roe keloosheid toe te schrijven, doch niet minder aan den langen tijd, gedurende welke een autobestuurder aan het stuur moet zitten, üe arbeidsregeling voor chauffeurs van aut0' bussen vindt men wel in een alg. maatregel van bestuur, doch deze wordt voortdurend overtreden zonder dat een vervolging er uit voortspruit. Spr. drong dus aan op een bete ren maatregel van bestuur, waarbij ook an dere chauffeurs betrokken worden. Dat is hard noodig. Dinsdag wordt de behandeling dezer be grooting voortgezet. Wij zullen dan de even- tueele sprekers na den heer Van Braambeek- kunnen vermelden. Op 't oogenblik, dat we dit verslag sluiten is het aantal aanwezige kamerleden beneden het half dozijn gezon ken. x Alkmaar Mevr. de Vries—Bruins achtte die inlich tingen zoo onvoldoende, dat zij liefst aan houding van het voorstel had gezien. Daar wilde de menschen echter niet van weten. Bij het ontwerp tot tijdelijke korting op de jaarwedden van Raad van State, Rekenka mer en rechterlijke macht, vraagt de heer Su ring (r.k.) hoe het zal gaan met de wachtgel den. Blijven die onaangetast? Minister De Geer antwoordt hierop ont kennend; de wettelijke regeling veroorlooft zulks niet. Vroeger zijn de wachtgelden wel verhoogd, nu moeten zij verlaagd worden. Het wetsontwerp werd goedgekeurd, met aanteekening dat de S.D.A.P. er tegen is. Bij een adres voor onregelmatigheden bij het examineeren van een verificateur te 01- denzaal heeft de heer Loorak (c.h.) een goed woord voor de betrokkene gedaan. De minister van financiën heeft gunstige overweging daarvan toegezegd. Naar aanleiding van de afwijzende con clusie op het adres van den oud-Indischen ambtenaar M. W. de Jongh om rechtsherstel, drong de heer L. de Visser (comm.) aan op rechtsherstel van den betrokkene. De heer Smeenk achtte eenige steun wel aanbevelenswaardig, de heer De Visser wenschte een nieuw onderzoek en vroeg stemming over de conclusie, die daarop met 1 stem tegen werd aangenomen. Bij het voorstel tot goedkeuring van een verdrag met China betreffende het rechts- régime geldende voor de Nederlandsche on derdanen in China heeft de heer L. de Visser kans gezien den Volkenbond en zijn houding in het geschil tusschen China en Japan ter sprake te brengen en het hier bedoelde ver drag als waardeloos te verklaren. De heer Van der Bilt (lib.) klaagde over het slechte Nederlandsch in stukken als dit verdrag. Minister Beeiaerts zal met de opmerking van prof. Van der Bilt rekening houden. De opmerking van den heer De Visser achtte hij niet als hier ter zake doende. Hierna werd gestemd over art. 1 van de Begrooting van Buitenlandsche zaken, waarover de heer Wijnkoop in den afgeloo- pen nacht stemming had gevraagd. Het arti kel werd goedgekeurd met 1 stem (De Visser) tegen. De heer Wijnkoop was afwezig. De begrooting werd daarop aangenomen met enkel den heer De Visser tegen. Hierna was de Begrooting van Waterstaat voor 1932 aan de orde. De besprekingen werden geopend door den heer Duymaer van Twist (a.r.) die klaagde over de moeilijkheden welke de binnenschip- perij doormaakt: zware lasten, geen onthef fingen, lage vrachten, hooge tollen enz. Spr, klaagde in de tweede plaats over het feit, dat de aanleg van kanalen in het noorden des lands ten koste van de provincies en ste den geschiedt, in tegenstelling met de water wegen in het Zuiden. De havens in de noord oostelijke provincies vragen ook de aandacht van de regeering. Spr. klaagde ook over de slechte verbinding tusschen IJ en Nieuwe meer. Achtte verbetering er van een rijks zaak. Ten slotte maakte hij een paar opmer kingen over de reorganisatie van den Water staat. De heer Bakker (c.h.) behandelde de ar- beidsvoorwaarden in de aannemingscon tracten voor rijkswerken en klaagde over de weigering des menschen om deze verbindend te maken. Met de in uitzicht gestelde bindendverkla ring van de collectieve arbeidsovereen komsten heeft deze zaak niets te maken. In de tweede plaats klaagde hij over de onvoldoende veiligheid van het verkeer op den openbaren weg. Van overheidswege moest er een verkeersinsectie worden inge steld. Zijn al'e chauffeurs ook wel volkomen drankvrij? De minister dient daaromtrent maatregelen te treffen. Evenals de heer Duymaer van Twist klaagde spr. over de stiefmoederlijke behandeling van de water- héFKnïï hCt, no°rden sPr- behandelt ook het kanalenplan Stavoren—Groningen en be veelt dit met warmte bij den minister aan en ondersteunt het verzoek der gemeente Sneek Na langdurige besprekingen in het kabinet heeft de Finsche minister van justitie een wetsontwerp uitgewerkt tot herziening van de bestaande alcohol-wetgeving. De handel in spiritualiën zal met zekere beperkingen weer worden vrij gegeven. Ter controleering van het alcoholverbruik in het land zal een con trolebureau met dictatoriale volmachten wor den ingesteld Een monopolie controleert den handel, den inboer en de productie der spiri tualiën. Van de opbrengst uit den alcohol- handel, den invoer en de productie der spiri- men en de andere helft voor sociale doelein den worden gebruikt. FRANSCHE TROEPEN IN ZUID- MAROKKO. Nieuwe operaties. Uit Rabat wordt gemeld, dat de Fransche troepen in Zuid-Marokko nieuwe militaire operaties uitvoeren, waarbij aan Fransche zijde een verlies van 10 dooden werd ge leden. Een granaat ontploft. Uit Casablanca wordt gemeld, dat bij het innemen van Gheris in Zuid-Marokko bij het gereed maken van een artillerie-batterij voor het bombardement een granaat ontplofte, waardoor de commandant van het 14e ar tillerie regiment en 2 kanonniers werden ge dood, terwijl 3 artilleristen zwaar werden gewond. HET MIJNONGELUK TE DONCASTER. 21 dooden. Officiéél wordt medegedeeld, dat het aan tal dooden tengevolge van het ongeluk in de Bentlye-mijn te Doncaster is gestegen tot 21. De kansb estaat, dat dit aantal nog stijgt, omdat nog eenige zwaar gewonden in le vensgevaar verkeeren. Waarschijnlijk bevin den zich geen arbeiders meer in de mijn. WAPENLEVERANCIES VAN ENGELAND AAN CHINA EN JAPAN. Op de vraag van een afgevaardigde in het Engelsche Lagerhuis, of in de laatste 6 maanden Engelsche wapenen waren geleverd aan Japan en China, antwoordde de onder- staatssecr. voor den overzeesche handel, dat de regeering in bedoelde periode toestemming had gegeven voor wapenleverancies aan de beide genoemde landen. 'fxwinciaat 'Mams BERGEN. „Bergen's Belang" vergaderde gister avond in het Oranje Hötel. Aangezien de heeren Macdonald en Voüte, wegens hun verkiezing tot leden van den gemeenteraad, moesten aftre den, was de verkiezing van twee be stuursleden noodzakelijk. Als zoodanig werden gekozen de heeren J. KI eene en» J. H. Verhagen. Een uitvoerige bespreking werd ge houden over de hooge waterleidings tarieven. In dat Provinciaalbedrijf werd her in sterke mate veroordeeld, dat het als monopolistisch bedrijf zooveel hoo- gere tarieven heeft dan in Haa'rlem, Am sterdam en Bussum, gemeenten, even eens in N. H. gelegen. Besloten werd om pogingen aan ie wenden om in samenwerkmg met an dere vereenigingen en gemeentebesturen een actie in te zetten voor verlaging van de zeer hooge tarieven. Zondagavond kan men in de Rustende Jager te Bergen weer eens hartelijk lachen Opgevoerd wordt „Millionnair tegen wil en dank", een blijspel vol grappige situaties, waarbij men alle zorgen vergeet. NOORCSC1 AF WOUDE. Door de afdeeling Zuid-Scharwoude van den Bakkersgezellenbond werd in „Concor- dia" een bijzondere vergadering gehouden, waar als spr. optrad het hoofdbestuurslid de heer B. Roeg, die een uiteenzetting gaf van het doel en streven van den bond. De vergadering was goed bezocht, o.a. door eenige niet georganiseerden. De ver wachting werd uitgesproken dat dezen zich ook spoedig zouden aansluiten teneinde hier iets te bereiken. KOEDIJK. 3 Donderdagavond werd door de afdeeling Koedijk van den Bond van landpachters een ledenvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd onder leiding van den heer S. Akerboom. De voorzitter opende met aan de aanwe- zigen t welkom toe te roepen, doch betreurde de geringe opkomst met het oog op de ko mende landverhuring. Hij hoopte op een gunstige bespreking. De heer M. Mulder merkte naar aanlei ding der notulen op dat van de afd geen actie gevoerd is tegen publieke verhuring. Mij deelde hierbij mede dat op 24 November o u "K'n van gemeente en burger lijk armbestuur en diaconie publiek ver- huurd zullen worden. Van den provincialen bond was een bericht ingekomen tot het op richten van een inlichtingenbureau. Het be stuur ging daar nog niet op in daar dit meer slaat op het verhuren van boerderijen, en wanneer er iets anders is kan men zich wen den tot den secretaris van den provincialen bond. Dit is een zeer actief man die spoedig inlichtingen geeft. Van de afdeeling Warmenhuizen was een schrijven ingekomen om samen te werken tegen publieke verhuringen en dit meer col lectief te doen. Het bestuur vond het vreemd, dat de brief bezorgd was bij het lid M Mul der en niet bij den secretaris, te meer omdat hij namens de afdeeling Warmenhuizen ge- teekend was door den voorzitter den heer G. Groet en niet door den secr. der afdeeling De heer Mulder kon geen verklaring geven waarom hij bij hem bezorgd is. Voor de op handen zijnde landverhuring kan er toch niets meer bereikt worden. Over de houding van de leden der afdeeling voor de komende verhuring werd breedvoerig gesproken ten einde elkander de perceelen niet op te jagen met bieden en pogingen aan te wenden om te huren zonder borgstelling. Hiervoor zal zoo mogelijk op den avond voor de verhuring 'n algem. vergadering gehouden worden met den heer Rinzema als spreker die tevens aanwezig kan zijn bij de verhuring, den vol genden dag. Bij de rondvraag, verzocht de heer Mulder om weer actie te voeren voor reductie op de landpacht. Na voorlezing van de circulaire zal dit weer gebeuren evenals het vorige jaar. Ieder lid moet zijn verhuur ders opgeven bij den secretaris. Door den heer Beets werd "voorgesteld om kiaAAlZfbt Op dom oom Uur 'hteö/pej- i*. Jjórhe** eux tnooi. OHM. /fu<vvej ZrUyituu!# Jy/ de contributie per kwartaal te doen ophalen door de afdeeling, daar het door het hoofd bestuur eens per jaar wordt gedaan en dat het bedrag voor enkelen in dezen slechten tijd te groot is. De voorzitter deelde mede dat het op de algemeene vergadering te Zwolle door den heer Jb. Kramer van Zuid- scharwoude breedvoerig besproken is, maar het hoofdbestuur wilde er niet op ingaan. Heirna sluiting met dank voor de zakelij ke besprekingen. Met het oog op de eigenaardige tijdsom standigheden en gebeurtenissen, heeft het bestuur der Coöperatieve Boerenleenbank be sloten, de zittingsuren van den kassier, over dag te doen plaats hebben, zoodat het kan toor des avonds gesloten is. Hedenmiddag had er in deze gemeente een bijzondere plechtigheid plaats Het oude his torische raadhuisje, dateerende uit 1601, dat door de Vereeniging „Hendrik de Keyser' verplaatst werd, en gerestaureerd, werd n.1. officieel geopend, in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten. Het oude raadhuis was nagenoeg een bouwval geworden en vormde bovendien een ernstige verkeersbelemmering, zoodat de raad ernstig overwoog om het gebouwtje, waar van het uiterlijk, door vorige geslachten, reeds danig was verknoeid, aan sloopers handen toe te vertrouwen. „Hendrik de Keyser", die v/aakt voor het behoud van architectonische of historisch- beiangrijke gebouwen, wist dit echter te voorkomen en wist,zich 22 Oct. 1930 den eigendom van het „Oude Raadhuisje" te ver zekeren en voor het verrollen en restaureeren daarvan var. het Rijk, de Provincie en de Gemeente respectievelijk subsidies van 1000, 750 en 750 te verkrijgen en van Kerkvoogden en Notabelen der Ned Herv. Gemeenten den benoodigden grond om het gebouwtje een nieuw geschikte plaats te ge ven. De grond werd voor een gering bedrag door de gemeente aangekocht. Overeengekomen werd, dat de vereeniging het oude Raadhuis kosteloos beschikbaar blijft stellen voor de bijeenkomsten der Commissie tot wering van schoolverzuim en die van Toezicht op het L. O., terwijl de polderbesturen, die er nog steeds vergader den, tegen dezelfde vergoeding, die de gemeente ontving, zouden kunnen blijven ver gaderen. Een van de voorwaarden was voorts, dat de verrolling zou geschieden binnen drie maanden na goedkeuring van het restauratie plan door den minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. Hoewel aan de laatste voorwaarde niet voldaan is (het gebouwtje is niet verrold, doch afgebroken en op een andere plaats weer opgebouwd) is het toch heden tot de officieele opening gekomen. Toen wij voor eenige maanden constateer den, dat men met het afbreken van het ge bouwtje en het herbouwen bezig was, kwam een oogenblik de gedachte bij ons op, dat hier een dwaasheid stond te gebeuren. Een verrolling en restauratie hield in, dat het nageslacht het oorspronkelijke gebouwtje, zooals met de Accijnstoren, te zien kreeg. Een afbraak en herbouw beteeken t, dat men een nieuw gebouwtje in ouden stijl heeft, gesteld. Nu men onder de bekwame leiding van den architect Jan de Meijer met de werkzaam heden is gereed gekomen, kunnen wij niet anders dan constateeren, dat Schoorl in het nieuwe gebouwtje in ouden stijl een sieraad rijker is geworden. De architect heeft zich nauwkeurig aan de afmeting 5 x 10 M. gehouden en nagenoeg geheel het vrijkomende materiaal gebruikt. Alleen vergaan hout isd oor nieuwen vervan gen, terwijl in den voorgevel een passend ko zijn in glas en lood is aangebracht, waar door de voorgevel, die tevens bevrijd is ge worden van de er op aangebrachte ontsieren de portlandlaag, een juweeltje is geworden. Inwendig is het gebouwtje gelijk gebleven. Als voorheen staat men daar voor de zolde ring met kinderbalken en de oude, mooie te- gelschouw. 't Interieur, 'n balsporttafel met zware zetels, doet dadelijk denken aan be raadslagende vaderen, met hun kragen, knie broeken en lange pijpen. Wanneer wij iets betreuren dan is het wel dit, dat de raad hier niet vergadert. Het zaal tje is o.i. daarvoor meer geschikt, dan de ka- rakteriooze localiteit in het z.g.n. nieuwe raadhuis. In het lokaal past o.i. ook niet de bibliotheek van Algemeen Welzijn, met de moderne romanbandjes. Door dit toe te laten wil men echter „Al gemeen Welzijn" dienen en dat men daar voor een offer wil brengen is sympathiek, hoewel o.i. deze uitleenliibliotheek, gevoege lijk. ook elders kon worden ondergebracht. Dank zij een aansluitende verplaatsing van het muurtje om liet oude kerkterrein, heeft men in Schoorl in het oude Raadhuis een beeld gekregen herinnert aan de onver getelijke schilderijen van den grooten Breu- gel. Schoorl heeft dan ook alle reden om Hen- drick de Keyser en den architect Jan de Meij er dankbaar te zijn. Het verslag van de opening plaatsen wij wij in het nummer van Maandag. Bij de gister gehouden periodieke verkie zing van leden van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Westfriesland te Hoorn werden candidaat gesteld voor de afdeeling Grootbedrijf de heeren M. A. Emmerling te Heiloo, N. Groot Nzn. te Enkhuizen; C. Kroon te Hoorn, F. F. L. M. Middelhoff te Purmerend en Joh. Veldstra te Opmeer (al len aftredend). Voor de afdeeling Kleinbedrijf de heeren P. de Boer Czn. te Blokker, Jac. de Bruijn te Enkhuizen, R. Eilander te Hoorn, J. Kamp Pzn. te Berkhout (allen aftredend) en E. J. M. Stumpel te Hoorn (gesteld in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Th. J. van Kleef). Het aantal gestelde candidaten was even groot, als het aantal te vervullen plaatsen, zoodat het hoofdstembureau bovengenoemde heeren bij enkele candidaatstelling gekozen verklaarde. SCHAGEN. Kanalenplan. In een drukbezochte vergadering van de Vereeniging „Algemeen Belang" alhier nam de vergadering na uitvoerige discussies het bestuursvoorstel aan met 34 stemmen vóór, 14 tegen en 6 blanco, voor het gevraagde aö- vie van het gemeentebestuur inzake even- tueele opschorting kanalenplan wegens finan- cieele toestand der gemeente te beantwoorden met niet tot opschorting te besluiten, doch op spoedige uitvoering aan te dringen. Vrijdagavond om 9 uur brak een felle brand uit in het perceel van den heer Duin achter de glasfabriek van den heer Kroder nabij de Korte Graafwijkstraat waarin een timmermanswerkplaats gevestigd is Aangewakkerd door den voorraad hout nam het vuur eene dusdanige afmeting aan dat aan blusscheji niet te denken viel Met een paar stralen op de waterleiding wist men het vuur een half uur na het uitbreken van den brand meester te worden hetgeen niet verhinderen mocht dat de schuur geheel uitgebrand is. De opslagplaats, die van steen was opge trokken, was Verleden jaar ook al eens het tooneel van brand, welke de brandweer toen nog bijtijds wist te stuiten. Het verbrande is verzekerd. 11 1LLK ritl.l/J V naar waarnemingen, verriclu in oen morgen van 21 November. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.6 mM. te Riga. Laagste barometerstand 732.6 mM. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 22 November: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; wei nig of geen regen; weinig verandering in teroperatur. burg te Heiloo 16750; R. K. Koppen te Alk maar 16800; Veltkamp en Schermer te Alk maar 16800; firma Langedijk te Beverwijk 16883; H. Koorn te Alkmaar 16980' K Wester te St. Pancras 16980; M. Hoorn té Zaandam 17055; .R. Holman te Alkmaar 17350; A. Tip te Alkmaar 17600; J. F. Philips te Haarlem 17777Gebr. Boekei te Alkmaar 17890; C. Blaauboer te Schagen 17998; B. Groot te Purmerend 18349; Matser en Hamstra te De Rijp 18859; j'. M. Henselmans te Limmen 18900; P. Crum te Alkmaar 19500; C. P. Dubbeld te Bergen 19870; J. Opdam te Heiloo 21100. KUNST ZIJ ONS DOEL. Het teekengenootschap zal Zaterdag weer zijn cursus teekenen en schilderen hervatten waarbij de heer huisman als leider optreedt. Mej. Rie Kooijman, een der meest verdienstelijke leden van het genootschap, die een diploma van de kunstnijverheidsschool bezit, zal Woens dags 'es geven in decoratief ontwerpen van versieringen ter toepassing op de kleeding van vrouwen en meisjes. De heer J. Lugthart, die een diploma handenarbeid bezit, geeft Zaterdag- middags een cursus in boetseeren, zoo dat er een veelzijdige- opleiding komt vaaivoor men zich voor, elk onderdeel bij den secretaris van het genootschap den heer K. de Heer in de Boterstraat en bij den heer Theo Groothuizen op het Verdronkenoord zal kunnen aanmelden. AANBESTEDING. Heden voormiddag werd onder architec tuur van den heer D. S. de Boer alhier aan besteed het bouwen vanf een pakhuis met bo venwoning voor den heer W. de Waal alhier. Ingeschreven hadden: A. Molenaar te Hoorn 14967; J. Veuger te Sint Maartensbrug 15400; J. Faus te Nieuwe Niedorp 15725; Schaaf en Stegerhoek te Alkmaar 15840; J. Knegt te West-Graftdijk 15975; P. Doorn te Sint Maartensbrug J' 15990; P. Buis te Oudorp 16240; R. Bot te Alkmaar 16260; M. Duinmaijer te Alkmaar 16345; M. van Steeg te Heiloo 16425; Joh. Schuit te Eg- mond aan den Hoef 16550; Y. Kroonen- HEEFT DE KOPJES-REDACTEUR ZICH VERGIST? De Alkmaarsche redacteur van Het Volks blad de opvolger van Het Volk zal na tuurlijk wel op de hoogte zijn van de poli tieke toestanden en verhoudingen in onze ge meente, waar rood en zwart broederlijk samenwerken. Hij heeft zich daarvan trouwens kunnen overtuigen uoordat hij Donderdagmiddag bij den strijd der sociaal-democraten voor over name van het gymnastieklokaal der Sint Aloysiusschool tegenwoordig is geweest. Des niettegenstaande draagt het Alkmaar sche Raadsverslag in Het Volksblad met zware letters het opschrift R.K scholen be voorrecht" en daaronder de toelichting „On danks oppositie". Wat nu? Heeft de Amsteraamsche kopjes redacteur het verslag maar half gelezen? Of heeft men deze kopjes soms in voorraad en heeft de zetter er maar een bovengeplaatst, niet beseffend, dat rood en zwart in Alkmaar broederlijk ten strijde trekken? Of gaat de samenwerking tusschen beide politieke kleuren te Alkmaar ook de redactie van het soc.-dem orgaan te ver? Het blijft in allen gevalle een raadsel achtige geschiedenis. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN Districts-Arbeidsbeurs. Op Maandag en Donderdagavond vat 7—8 uur. Bemiddeling voor kantoorperso neel op Maandag- en Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke in gang. De Directeur van bovengenoemd bu reau maakt bekend, dat heden staan inge schreven 3 autogene-lasschers, 7 bakkers, bankwerkers, 1 betonwerker, 2 betonvlecli- ters, 1 boekbinder, 3 boerenarbeiders, 12 chauffeurs, 5 electriciens, 44 grondwerkers, 4 ketelmakers, 2 koetsiers, 1 incasseerder, kantoorbedienden, 2 kellners, 1 kleermaker, 8 klinkers, 1 kistenmaker, 1 letterzetter, 4 loodgieters, 4 machinisten, 4 magazijnbedien den, 22 metselaars, 1 metaaldraaier, 9 meu; belmakers, 6 monteurs, 22 opperlieden, O pakhuisknechts, 3 plaatwerkers, 3 scheeps bouwers, 1 scheepstimmerman, 13 sigaren, makers, 4 sigarensorteerders, 34 schilders, 2 smeden, 2 steenhouwers, 2 stoffeerders, i 3toker, 7 stucadoors, 1 suikerbewerker, 4 ta baksbewerkers, 1 tandtechniker, 1 teekenaar, 45 timmerlieden, 4 tuinlieden, 1 typiste, 5 voegers, 2 vuurwerkers, 1 wagenmaker, 1 werktuigkundige, 2 winkelbedienden, L> ijzerwerkers, 160 losse arbeiders, 25 trans portarbeiders. Geplaatst: 11 grondwerkers, 10 losse ar beiders, 3 timmerlieden, 2 metselaars, 2 boekbinders, 2 ijzerwerkers, 1 ketelmaker, I steenbikker, 1 bakker, 1 kantoorbediende. Alkmaar, 21 November 1931. De Directeur v.n. ED. VAN DEN HEUVEL. oh cZoz&w ti Morp etepdjA dhuZi, <y2 twbyt 5U,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2