herziening UITBREIDINGSPLAN. OLIETANK IN DE LUCHT GEVLOGEN Vier dooden. FRANSCHE MAARSCHALK IN CURACAO. TkéÜcaties Het hoofd van het gemeentebestur van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, Hat de Raad dezer gemeente in zijn vergade ring van 19 NOVEMBER 1931 bepaald heeft, dat de herziening wordt voorbereid van h«t partieele plan van uitbreiding voor aen sERGERWEG ca., vastgesteld bij Raadsbesliiit van 19 December 1929, nr. 10, yo€dg-ekeurd door Gedeputeerde Staten bij van 9 April 1930, nr. 163, welke her ziening zal omvatten het gebied der gemeen te. ingesloten door de oostelijke begrenzing van den weg, loopende langs de Oostzijde van het Noordhollandsch kanaal, beginnen de ter hoogte van de Koedijker vaart tot even ten Zuiden van de spoorbrug, de Noor delijke en Noordwestelijke begrenzing van den Stationsweg, de Westelijke begrenzing van den Bergerweg tot het spoorwegempla cement, de Zuidelijke begrenzing van dit em placement. de Vaart of Krommesloot tot on geveer 125 M. uit den Hoeverweg en een lijn loopende op genoemden afstand uit den Hoeverweg nagenoeg parallel aan dien weg tot den Middentocht, de Noordgrens van den Middentocht tot den Hoeverweg, van den Hoeverweg af de Zuidgrens van den Middentocht tot voorbij het perceel Sectie D.262, de lijn loopende langs de westzijde van genoemd kadastraal perceel van den Hoeverweg ongeveer Zuid-Noord tot de Bergermeerringsloot en de grens der ge meente Bergen tot K.M. 33 op den Rijks weg AlkmaarNieuwediep. Alkmaar. 21 November 1931. De Burgemeester van Alkmaar, J .WESTERHOF, loco-Burgemeester. gen, dat deze persoon Seiffert, Donder dag bij een filiaal van de Duitsche Bank op een cheque 150.000 R.M. heeft geïnd Onderzoekingen hebben de juisth ud hiervan bewezen. Het gerucht, dat directeur Seiffert de hand aan sichzoive zou hebben geslagen, schijnt dus niet waar te zijn. Naar uit San Francisco wordt gemeld, is aldaar een aan de Standard Oil toe- behoorend olietankschip in de lucht ge vlogen. Bij de ontploffing werden vier arbei ders gedood en een groot aantal gewond. Zes andere arbeiders werden nog ver mist. ^Binnenland TEGEN DE SAI ARISKORTING. De r. k Centrale van Burgerlijk Over heidspersoneel heeft aan de Tweede Kamer een adres doen toekomen, waar in wordt verzocht het wetsontwerp in zake tijdelijke korting o; de rijksuit- Leering aan de gemeenten en de provin ciën niet te aanvaarden. Voorts is te Amsterdam een gecom bineerde vergadering gehouden van de hoofdbesturen der bij de r. k. Centrale aangesloten organisaties, ter bespreking van dit onderwerp, waarbij als Iniei- deis optraden de heeren mr. J. H van Maarseveen. rechtskundig adviseur van het r. k. Werkliedenbond, en mr. G C J. D. Kropman, wethouder van Amster dam. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE De staking te Almelo. Donderdag is te Almelo een vergade ring gehouden, waarin bijna alle sta kers der „Stoomspinnerij Twenthe" aan wezig waren. Deze vergadering stond onder leiding van den heer YVelteve- dcn, voorzitter der plaatselijke neutrale organisatie, van welke de aandrang tot staken is uitgegaan Ook than« werd geen definitief parool uitgegeven? ge lijk bekend is, liet deze organisatie haar leden volkomen vrij. Besloten werd een stakingscomité op te richten, waarin leden van alle organisaties zitting heb ben en dat zich tot taak zal stellen met steun lijs ten te werken ten bate der onge organiseerde stakers Ook zullen uit de, verkregen gelden diegenen gesteund worden, die van hun organisatie geen steun erlangen. De leden van de Neutrale Vakorgani satie. waarvan de heer Weltevreden voorzitter is. ontvangen een reglemen taire uitkeering van 15 per week, on geacht of zij getrouwd of kostwinner zijn of niet. Aan de niet-volwassenen, do adspirant-leden benedPii de 18 jaar. wordt 7,50 uitgekeerd Voor elk kind wordt een toeslag gegeven van 1. EEN FRANSCHMAN OVER ONS LAND. „De Nederlanders aan den arbeid Georges Bourdon, onlangs benoemd tot reeh or in het Eerehof voor Journalisten te Den Haag, wijdt in de „Figaro" een nieuw artikel zijn bezoek aan ons land. Het is getiteld: ■J 5 Hollandais au travail", en geeft een waar- eerend overzicht van de vele gebieden, waar- tu' v°f'c met succes werkzaam is: landbouw, veeteelt, industrie, kolonisatie, we der^met te zeggen dat de grootheid die zij wordt afgemeten naar de plaats gewaar°P e ^eart innemen; en wanneer men trotsch it'o bet Nederlandsche volk dan wil dit°P Z''D 8es°hiedenis en op zijn naam, Zeêgen, dat het zich zelf kent. D. D?JJaE.L,EljtDIEVEN HERKEND (een Pool, een d„.8 rresteerde vreemdelingen werden van diefstal'",*6" verdaC.ht van 3 mille, ten nadee? br0che ter W8S de Kalverstraat te AmV-T d® fa' Citroen personeel van de fa B-a zi'n door «raat en door LI JST de Leidsche" Citroen herkend. Eén vaïhét?"1 d* het trio is (Sister zoo ziek geworden, dat hij in een der ziekenhuizen moest worden opgenomen. De beide anderen worden heden ter beschikking van de justitie gesteld. HERHALINGSOEFENINGEN 1932. In 1932 zouden bij de landmacht voor her halingsoefeningen aan de beurt zijn de lich ting 1929 nagenoeg in haar geheel en verder in hoofdzaak de lichting 1927, alleen voor zooveel de infanterie en de ziekendragers be treft en de lichting 1926 met uitzondering van de infanterie en de ziekendragers. De regeering heeft in de memorie van ant woord nopens de defensiebegrooting de Tweede Kamer mededeeïing gedaan van haar voornemen om de herhalingsoefeningen, wel ke in 1932 zouden worden gehouden voor het meerendeel der dienstplichtigen te verschui ven tot 1933. In 1932 komen dan voorname lijk diegene voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst voor wie de verschuiving om wettelijke redenen bezwaar oplevert, ais mede de dienstplichtigen, die in 1931 hadden moeten opkomen, doch uitstel verkregen tot 1932. Dientengevolge zullen in 1932 voor herhalingsoefeningen uitsluitend behoeven op te komen de dienstplichtigen van de land macht van de lichting 1926, behoorende tot de wielrijders, den motordienst, de artillerie, waaronder begrepen de treinafdeehng, de genietroepen, de pontonniers en torpedisten, de huzaren en de intendancelroepen, en ver der zij, aan wie uitstel tot 1932 was ver leend. Bij de Infanterie zijn het derhalve alleen een aantal uitstel-genietenden die in 1932 voor herhalingsoefeningen moeten opkomen. Het ligt in de bedoeling om ook voor de zeemacht een dergelijke maatregel te treffen. In 1932 zouden voor herhalingsoefeningen moeten opkomen de dienstplichtigen der zee macht van de lichting 1929. of, voorzcover de kustwachters betceft, van de lichting 1928 Hun opkomst wordt in haar geheel verscho ven tot 1933. Wel echter zullen bij de zee macht, evenals bij de landmacht moeten op komen de ni 1931 voor herhalingsoefeningen opgeroepen dienstplichtigen, die uitstel tot 1932 hebben gekregen. De regeering stelt zich voor in 1933 en volgende jaren de herhalingsoefeningen weer regelmatig te doen plaats hebben, met dien verstande, dat bij de meeste onderdeelen van leger en vloot de dienstplichtigen elke herha lingsoefening of een der herhalingsoefeningen een jaar later vervullen dan tot dusver. VOORTVLUCHTIG GEDETINEERDE GEVAT. Op zijn vlucht in de knie geschoten. Eenigen tijd geleden wist de ongeveer 25- jarige P. Pelgrom, gedetineerd en op transport gesteld van Roermond naar Dordrecht, door uit den trein te springen, te ontkomen. Sindsdien was de man voortvluch tig. Gisteravond te half zes is door een aan tal veldwachters, den majoor van de rijks- veldwacht te Gorinchem en den burgemees ter van Herwijnen, een inval gedaan in den woning van P. te Herwijnen. Inderdaad bleek de man zich hier te bevinden. Op de nadering van de politie ging hij opnieuw op de vlucht- Een achtervolging ontstond, waarbij een der veldwachters, teen de man een bosch in vluchtte, een schot op hem loste. P. werd in de knie getroffen en viel neer, waarna men tot de arrestatie Jcon overgaan. De man is overgebracht naar het ziekenhuis te Gorin chem. •SLAPTE Bf' \LTHE. De Almelosche ver n chemische was- scherij v.h. Gebr. Pa van deze week af genoodzaakt de fabrie „es Zaterdags stop te zetten wegens gebrek aan werk. Aan een 15-tal arbeiders is ontslag aangezegd. POGING TOT OPLICHTING MET EEN CHEQUE. Donderdag is een poging gedaan tot op lichting van het Amsterdamsche gemeente- iro-kantoor. Een bewoner van West was in et bezit gekomen van een chequeboekje. De verleiding was hem te groot en hij ging naar de firma Gerzon in de Kalverstraat, waar een bijkantoor van de gemeentelijke giro is gevestigd. Hij vulde een cheque in met twee honderd gulden. Telefonisch werd geïnfor meerd of dit bedrag kon worden uitbetaald Het bleek, dat dit bedrag van den waren hou der van het chequeboekje niet aanwezig was. De aanbieder van de cheque, onraad be speurende, verdween zonder op het antwoord te wachten. Gister werd hij door de politie in zijn wo- rnng gearresteerd en zal zich te verantwoor den hebben wegens poging tot oplichting. VERKEERSONGEVALLEN. Gecompliceerde aanrijding tus- schen luxe auto, vrachtauto en een tramtrein. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft op den Haarlemmerweg te Halfweg vóór het Kruitmagazijn een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, dat wonder boven wonder geen slachtoffers heeft geëischt. Omstreeks genoemden tijd passeerde een tractor met aanhangwagen van de firma Smallegange te Haarlem, komende uit deze stad ter plaatse het Kruitmagazijn, toen uit de richting Amsterdam twee personenauto's naderden. De achterste dezer wagens wilde den voor hem rijdenden auto voorbijrijden, doch haalde te veel naar links uit, tenge volge waarvan deze in botsing kwam met der. van tegengestelde kant komenden aan hangwagen. Door den schok raakte de be stuurder van den tractor het beheer over de stuurinrichting kwijt en reed dwars over de trambaan pardoes in de Haarlemmer Trek vaart. De tractor cn d<> bestuurder verdwe nen in de diepte, terwijl de aanhangwagen, welke ledig was. op de rails bleef staan. De chauffeur wist echter spoedig op het droge te komen. De aanrijdende auto. waarin geze ten waren een notaris uit Haarlem en diens chauffeur, werd van achteren zwaar bescha digd. De inzittenden bleven evenwel onge deerd. Intusschen naderde met volle vaart een uit drie wagens bestaande tramtrein van de N. Z. H. T. M. uit de richting Amsterdam Deze kon niet meer stoppen en reed dwars den aanhangwagen, die geheel ver- Stoomwasseherij „DE VALK" Noorderkade 67-68, Tel, 1209 behandelt Uw wasch reeds vanaf 15 ct. p« K.G, Vraagt prijscourant. splinterd werd. Het bovenstuk van den mo torwagen van de tram werd van het onder stel afgerukt, terwijl alle ruiten braken. Een der masten van het stroomdradennet knapte af. Men mag van geluk spreken, dat geen der passagiers de tram was uiteraard stamp vol evenmin ais de bestuurder, letsel op- De1 motorwagen had bovendien aan den voorkant een groot gat. f Onmiddellijk na de botsing is het tramnet stroomloos gemaakt. Het tramverkeer in beide richtingen is gestremd. De passagiers van de uit Haarlem onder weg zijnde tramtreinen konden te Halfweg op het oude spoorwegstation aldaar over stappen op de eveneens uit Haarlem komende electrische treinen, die daartoe ter plaatse stopten. Dit is mogelijk gemaakt door een betref fende overeenkomst van de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij met de Nederlandsche Spoorwegen. De politie te Amsterdam heeft de zaak in onderzoek. Nader vernemen wij, dat de bestuurder van den tractor, de heer Hulsbergen uit Haarlem, zelf niet te water geraakte, daar hij op het laatste moment van het voertuig wist te springen. De auto, welke de aanrijding veroorzaakte, was die van notaris Heenk uit Purmerend wonende te Bloemendaal. Zijn wagen werd door de Amsterdamsche politie m beslag genomen. De bestuurder van den tramtrein werd, toen deze nog 50 meier verwijderd was van den op de rails staanden aanhangwagen door passeerende automobilisten gewaar schuwd. Hij heeft toen onmiddellijk geremd, doch kon den botsing niet meer voorkomen. Door het krachtige remmen zijn de stroom draden gebroken. Botsing auto en motorrijwiel. Een dfiode. Gisteravond te half acht heeft op den Rotterdamsche Dijk te Schiedam een aanrij ding plaats gehad tusschen een uit Rotterdam komend motorrijwiel en een uit de tegen gestelde richting komenden personenauto. De aanrijding werd veroorzaakt door het feit, dat de motorrijder zonder voldoende sig nalen te geven, plotseling omkeerde en daar door in de flank werd aangereden. De onge veer 40-jarige duorijder T. van Steenis uit Rotterdam werd tegen den grond gesmakt en was op slag dood. De bestuurder van het motorrijwiel, de heer C. van B. uit Rotter dam, werd slechts licht gewond. Een gecompliceerde botsing. Gistermorgen elf uur schoof op den rijks straatweg tusschen Muiden en Hakkelaars- brug een rijtje auto's op elkaar. Gelukkig bijna zonder andere dan materieele schade. Van drie achter elkaar rijdende auto's minderde de eerste vaart voor een handkar met materiaal van de Gooische tram. De tweede minderde ook vaart, maar de derde reed door, drukte den tweeden wagen tegen den eersten en deze botste tegen den bestuurder van de handkar. Deze was er het ergst aan toe, klaagde over pijn in den rug en stelde zich te Muiden onder dokters behan deling. DE BELGISCHE KROONPRINS WEDEROM NAAR NEDERLANDSCH- INDIE? Wij vernemen, dat de Kroonprins van Le.gië voornemens is, in het voorjaar wederom een reis te maken r.aar Ne- derlandsch-Indië, na eerst een bezoek aan Japan te hebben gebracht. De hertog van Brabant zou van plan zijn de reis te doen per motorschip Christiaan Huijgens, dat den 12den Februari van Genua vertrekt. UIT DE S. D. A. P. In de jongste vergadering van het partij-bestuur der SD.AP. is, blijkens bericht in het volk, besloten, te voldoen aan een verzoek van het bestuur van het N.7.V. om mede te werken aan de sa menstelling van een commissie tot on derzoek naar de mogelijkheid van een betere arbeidsrechtspraak. BRANDEN. Te Murmervvoude is de boerderij, be woond door Egbert De Vries, afgebrand. Een kalf verbrand. Het vee kon met moeite worden gered? een kalf verbrandde. J(etk éi Sxhaot Met ingang van 1 Dec is tot hulppre diker door de kerkeraad «der Ned. herv. gem. te Velsen benoemd de heer A. Lieve, cand. tot de H. Dienst te Rocanje. Hij zal 26 dezer door ds. Meijer in zijn ambt bevestigd wor den. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare legere school te Grootscher mer (vacature mej. A. Y'eenenga) hebben zich 33 sollicitanten aangemeld. Tegen Woensdagavond is te Beverwijk in het kerkgebouw aan de Koningstraat eene ledenbijeenkomst belegd met het doel cm te geraken tot eene Luth. kring. PREDIKBEURTEN. Kapelkerk voorm. 10 uur, de heer G. C Dun. (Verbeterde opgaaf). OUDERAVOND LINDENSCHOOL. Men schrijft ons: 19 Nov. j.1. des avonds om 8 uur werd in de Lindenschool een ouderavond gehouden. Als spreekster trad op mevr. H. E. van Ame- rongen—Dekker, leerares aan het Gymna sium alhier, met het onderwerp: Wat moeten onze kinderen doen na het verlaten der Lin denschool Spr. gaf een duidelijk overzicht van de di verse inrichtingen op onderwijsgebied die voor de leerlingen der Lindenschool open staan nadat zij de klassen dier school heb ben doorloopen. In dit verband roemde spr. de Ambachtsschool, de Huishoudschool, de U.L.O.-school, de Handelsschool, de H.B.S. en het Gymnasium. Ook gaf spr. een opsom ming van de uitzichten die worden geopend voor de bezitters van een einddiploma der 4 laatstgenoemde scholen. Voor de uitstekende leerlingen was het naar spr. meening mogelijk na de 6e klasse te hebben doorloopen met goeden uitslag de lessen der Handelsschool, der H.B.S. of Gymnasium te volgen. Voor de middelmati- gen en dat is toch de grootste groep vond spr. het meer gewenscht na het door loopen der 6e klas één jaar de U.L.O.-school te bezoeken en eerst daarna over te gaan naar de Handelsschool, de H.B.S. of het Gymnasium. Dit geldt niet alleen voor de Lindenschool, maar ook voor de z.g. oplei- dingscholen. Aan het „één jaar vroeger klaar zijn" wordt vaak de jeugd, 't goede humuer en de gezondheid van het kind opgeofferd Door het vele huiswerk is er voor spe' e? andere ontspanning geen of niet voldoende tijd. Dit is niet alleen een ramp voor het kind maar geeft ook talrijke oudgrs veel zorg. De vragen naar aanleiding van deze rede gedaan werden alle duidelijk beantwoord. De heer Suzenaar, die nader de aandacht vestigde op het Nijverheidsonderwijs, werd bereid gevonden op den eerstvolgenden ouderavond (in Januari a.s.) een causerie te houden over dat onderwijs. Gezien het feit, dat de heer Suzenaar leeraar aan de Am bachtsschool alhier is, dus alleszins ter zake kundig, belooft dit een zeer leerrijke avond te worden De voorzitter sprak dan ook de hoop uit. dat vele ouders dien avond zullen aanwezig zijn. Na een woord van dank aan mevr. v. A.— D. volgde sluiting. ^fcheepsüldittgen STOOMVAARTLIJNEN. Rotierdr.msche Lloyd. Kota Pinang (thuisr.) 19 Nov. te Belawan Kota Tjandi (thuisr.) 20 Nov. te Londen Sibajak (thuisr.) 19 Nov. te Suez. Slamat (thuisr.) 20 Nov. te Singapore. Koa. Holl. Lloyd. Munster (thuisr.) 18 Nov. v. Pernambuco Orania (thuisr.) 20 Nov. v. Montevideo Flandria (thuisr.) 20 Nov. v. Southampt HollandAmerika Lijn. Blommersdijk 17 Nov. v. Philadelphia naar Rotterdam. Lochgoil, Rott./Vanc„ 17 Nov. v. San Francisco. Nebraska, Vanc./Rott., 18 Nov. v. Bel- lingham. Kon. Paketvaart Maatschappij. Cremer 18 Nov. te Hongkong. Sigli 19 Nov. te Belawan n. Rangoon. Kon. Ned Stonmb. Maatschappij. Achilles 19 Nov. v. Valencia n. Amst Ajax 19 Nov. v. Venetië te Triëst. Almelo, B. Airès/Antw.; p. 18 Nov. St. Vicent. Amsterdam 19 Nov. v. Las Palmas te Ba, celona. A.las 17 Nov. te Cura^ao. Aurora 20 Nov. v. Rott. n. Vigo. Baarn (uitr.) 18 Nov. v. Mollendo. Bennekom 18 Nov. v. Santa Fé te St. Vincent. Colombia 20 Nov. v. Amst. n W.-Indië. Fauna 20 Nov. v. Hamburg te Amst. Nero 20 Nov. v. Uddevalla n. Amst. Orpheus 20 Nov. v. Amst. n. Kopenh. Perseus 20 Nov. v. Kopenh. te Aarhus. Saturnus 20 Nov. v. Amst. n. Valencia Vuicanus 20 Nov. v. Barcelona te Tar- rageno. Aurora 20 Nov. v. Amst. te Rotterdam. Leres 19 Nov. v. Varna te Constanza. Deucalion 19 Nov. v. Amst. te Hamburg. Eos 19 Nov. te en v. Cadiz n. Ceuta. Fauna 19 Nov. v. Hamburg n. Amst. Ganymedes 18 Nov. v. Salonica naar Smyrna. Hebe 19 Nov. v. Tanger n. Gibraltar. Iris 19 Nov. v. Oporto n. Vigo. Perstus 19 Nov. v. Kopenh. n. Aarhus. Stuyvesant (thuisr.) 19 No>. v. Lissabon n. Plvmouth. Theseus 19 Nov. v. Danzig te Stettin. Van Rensselaer 19 Nov. v. W.-Indië te New York. Vuicanus 19 Nov. v. Barcelona n. Tar- ragona. £cuui: en Jmnèouw NOG MEER FRANSCHE INVOER BEPERKINGEN. De Directie van den Landbouw deelt mede, dat, blijkens telefonische mededeeïing van den rijkslandbouw-consulent te Parijs, de Fransche regeering thans óók den invoer van afgesneden bloemen, versche en gezouten hammen, versche volle of afgeroomde melk, room, gecondenseer de melk met en zonder suiker, melkpoeder, kindermeel met suiker en kaas heeft gecontin- genteerd. Ten aanzien van deze contingenteering is te vens bepaald, dat van 1 Dec. af alleen aan in Frankrijk gevestigde importeurs invoervergun ningen zullen worden verleend. De importeurs zullen die vergunningen op daartoe vastgestelde formulieren in viervoud moeten aanvragen aan het Fransche dep. van Landbouw, dat ze aan een controle-commissie ter goedkeuring onder werpt, V oorts zijn de contingenten voor den invoer van eieren, geldende tot 1 Jan. a.s. reeds be reikt, behoudens een kleine hoeveelheid van het aan België toegewezen contingent. De in voer van eieren is in verband daarmede tot 1 Jan. a.s. verboden, behalve die van bovenge noemde kleine hoeveelheden uit België. Het Hbld. teekent hierbij aan: In 1930 exporteerde Nederland naar Frank rijk: aan kaas 12.875.000 K.G., dat was een ze vende deel van onzen totalen kaas-export. Aan gecondenseerde melk exporteerde ons land in 1930 naar Frankrijk 3.101.000 K.G. en aan snijbloemen 379.000 K.G. De export naar Frankrijk van melkpoeder bedroeg 1.333.000 K.G» Qtuze JCoioaim De uit den oorlog bekende Fransche maarschalk Franchet D'Esparey is als vertegenwoordiger van de republiek Frankrijk te Willemstad aangekomen aan boord van het nieuwe Fransche s s. Colombie. De maarschalk heeft een be-* zoek aan stad en omgeving gebracht. Toen hij na zijn bezoek aan den gouver neur het gouverneurshuis verliet, wer den saluutschoten gelost. EENOPZIENBAREND GEVAL. Onder de Europeesche bevolking van Ban- doeng is zeer groote ontsteltenis gewekt door een dubbele moordzaak. DeNederlandsche bloemenkweeker Boom beeft in den tijd van een jaar achtereenvolgens twee echtgenooten vermoord door toediening van arsenicum. Onmiddellijk na het gerechte, lijk onderzoek heeft de moordenaar gister^ avond zelfmoord gepleegd. Jlacktêecicfitm ALKMAARSCHE EXPORTVELING. ALKMAAR, 20 Nov. 1931. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij-, vie per 10O stuks 0.40—1.90; Appelen per 100 pond 26; Bloemkool le s. per 100 stuks 28; Boerenkool per 100 st. 0.80—3.80; Bieten per 100 K.G. 1.20; Druiven per 100 pond 21—27; Gele Kool per 100 stuks 0.802.10; Groene kool per ICO stuks 0.803.20; Kropsla per 100 stuks 1.50—8.10; Knolselderie per 100 stuks 1.405.60; Peren per 100 pond 2—7; Prei per 100 bos 3.20 5.50; Roode Kool per 100 stuks 0.80 2.90; Selderie per 100 bos 0.80—4; Spinazie per bak 56—81 cent; Spruiten per 100 pond 1 7; Uien per 100 K.G. 5.20; Wortelen per 100 bos 24.60; Witlof le s. per 100 pond 7—13; Witlof 2e s. per 100 pond 4—6* N.V. EIERVEILINO NOORDHOLLANDS1 NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 21 Nov. 1931. Op de heden gehouden eierveili. g waren in totaal 75000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 60—64 7.40—8; Kleine 45-55 4.40-/ 5.90. 15000 stuks Eend- eieren 44.40. DE VEEMARKT ALKMAAR, 21 Nov. 1931. Op de hedet gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 Paarden 80—150; 7 Melk koeien 210280; 3 Graskalveren 60— 140; 12 Nuchtere kalv. (slacht) 3—18; 10 Vette schapen, geen noteering; 8 Schram men 1619; 116 Biggen (10 weken) 712.50; 1 Bok of geit 4. Handel stil, DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 21 Nov. 1931. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor F§- brieksboter le s. 5565 cent en Fabrieksbo- ter 2e s. 4555 cent per pond. Eieren (groot handel) 6.507.50. Èendeieren 4. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Nov. '31. Langendijker Groentenveiling. 3400 stuks BI, kool les2.60—4.60, 2e s. 0.70—1 per 100 stuks; 1900 K.G. Peen 3.20— 3.30, kleine 1.50; 20000 K.G. Roode Koql 0.80—3; 22000 K.G. Gele Koot ƒ0.70—1.50; 88UO K.G. Witte Kool 60 ct.; 8500 K.G. Deensche Witte Kool 0.60— f 1.70; 15800 K.G. Uien, Uien 4.90-* 5.30, Grove Uien 55.30,( Drielingen 5—5.30 en Nep 10.30; 4000 K.G. Bie- ten 1.70—2.50, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 20 Nov. 1931. 13200 K.G. Uien, Gele Nep 8.508.80; Drielingen 5.205.40; Uien 5.20— 5.40; Grove Uien 5.30—5.60; 150 K.G. Rapen 1.30; 3700 K.G. Peen 2.90 3.20; Kleine Peen 1.10—1.30; 20800 K.G. Roode Kool 080—2.70; 308C0 K.G. Deensche Witte Kooi o.80- 1.90; 3100 K.G. Gele Kool 1.20—1.90 en 37'A K.G. Spruitkool 5.105.20, al les per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 20 Nov. 1931. Gele Kool 1.50; Deencshe Witte Kool 1.10; Drielingen 5.20; Uien 5.20—5.40; Grove Uien 5.405.50; Peen 3.70; Peen (kleine) 2.20. Aanvoer: 15C0 K.G. Gele Kool; 425 K.G. Deensche Witte Kool; 2675 K.G. Uien; 105C K.G. Peen. WIJDENES, 20 Nov. 1931. Veiling Tuin- dersbelang. Peren 6—26; Appelen 10 30; Spruiten 8—9; Andijvie 2 3; Gele Kool 34; Bloemkool le Si 7-/8.80; 2e s. 1-/ 4. PURMEREND, 20 Nov. 1931. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Tomaten: A 0.60—f 1.20 en C 0.40 0.65 per 10 K.G.; B'oemkool 2.20 6.80 per 100; Roode Kool 0.50—3.60 per 100; Savove Kool 0.7D—3.20 per 100; Spruitkool 0.30—1.20 per 15 K.G.; Boerekool 20—45 cent per kist; Spinazie 25 —60 cent per mand, 6 K.G.; Andijvie 10 75 cent per kist; Selderij 39 per 100 bos; Wortelen 3.209.30 per 100 bos; Uien 0.861.31 jer 25 K.G.; Uien drie- lingen 0.861.14 per 25 K.G.; Uien Nep 1.72—1.96 per 25 K.G.; Prei 6.10 8.90 per 100 bos; Druiven: Alicant 24 52 cent per K.G. Appels: Westlandsche Bel lefleur 310; Brabantsche Bellefleur ƒ4—ƒ14; Zoete Bellefleur 3—11; Bramley Seedling ƒ618; Groninger Kroon f 312; Luntersche Pippeling 4 12; Notaris-appel 16; Present van Engeland 734; Reinette, goud 7— 18; Reinette, oranje 4—12, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau 7— 26; Curé 6—23; Wijnpeer f 17—29; St Germain peer 10—12.50! Gieser Wilw deman 10—12.50; Winterlcuwtje 7—» ƒ11; Winterjan 4-ƒ 12, alles p. 100 K.O,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7