Aqmda 'fxmuiciacd 'ftieuws £aatste j/tedcfitm ^fcfieepstiidinqen Siad est Omqeisuiq, Tlfeec&eticfu NIEUWE PLANNEN TOT ANTI- FASCIST1SCHEN VLUCHT. DEENSCH MOTORSCHIP GESTRAND. De scheepsjongen doodgevroren. VOORSTELLEN VAN DE POOLSCHE REGEERINGSPARTIJ. EINSTEIN TEGEN DEN ALOEMEENEN DIENSTPLICHT. MUITERIJ IN EEN PORTUGEESCH GARNIZOEN. VEERDIENST ENKHUIZEN— STAVEREN. PROVINCIALE STATEN. De begrooting van Noordholland. Werkeloosheidsbestrijding. WIERINGEN. De Lange de Nloraaz DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN, De Chineesche pers eischt af wijzing van het Volkenbonds- voorstel. Brand- en Imuraakvrije Kluisinrichting. Safeloketten te huur. DE DOODELIJKE MISHANDELING VAN EEN POLITIE-AGENT TE ARNHEM. ACHTTIENJARIG MEISJE OP BERMUDA TER DOOD VER OORDEELD. VERFDOOZEN - PASSERDOOZËÜ lEEKENHOEKEN en TEEKENBORDEN VAN PUTTEN OORTMEIJEB. Pa»nln„ Dinsdag 24 November. 7.30 uur, Cinema Americain: Het eiland der verloren schepen (sens.); boven 14 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De tsaar van Broadway (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Trader Hom (natuurfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: Gekooide menschen (dram.), boven 18 jaar. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer Looy van Zwijndrecbt. Woensdag 25 November. 2 30 uur, Victoria theater: Trader Hom (natuurfilm); boven 14 jaar. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, paedagogische jeugdbioscoop. 7 30 uur, Cinema Americain: Het eiland der verloren schepen (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De tsaar van Broadway (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm)boven 14 jaar. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: Gekooide menschen (dram.); boven 18 jaar- 8 uur, Waakt en Bidt, verg. N. C. G. O. V., propaganda-rede prof. dr. Slotemaker de Bruïne en lichtbeelden Donderdag 26 November. 7.30 uur, Cinema Americain: Het eiland der verloren schepen (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm); boven 14 jaar. 8 uur, in A. B. T. voor de Volksuniversi teit: Met Byrd aan de Zuidpool (voor eiken leeftijd). 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Jan van Riemsdijk en zijn cabaretgezelschap. Zondag 29 November. Door „Aurora" te Stompetoren opvoering van „Een dag dame". Donderdag 3 December. Door „Aurora" te Stompetoren, opvoe ring van „Een dag dame". De overheid te Bern is er van in kennis esteld, dat er plannen bestaan om vanuit „russel een nieuwen anti-fascistischen vlucht boven Milaan te ondernemen, zoodat het mo- frelijk zou zijn, dat in Tessino een tusschen- anding zal worden gemaakt. Officieus wordt dan ook verklaard, dat de Zwitsersche overheid alle maatregelen zal nemen om Zwitserland er voor te behoeden ten tweeden male als uitgangspunt te dienen voor een dergelijke onderneming. Eerst heden wordt bekend, dat Zaterdag avond het Deensche motorschip Helene bii Wulfen in de Fehmarnsond is gestrand. Het schip stootte lek en doordat water in de ma chinekamer drong kon het niet langer wor den bestuurd. Weldra stonden de schippers en zijn 18-jarige scheepsjongen tot aan knieën in het water. Toen men de volgen morgen het gestrande schip bemerkte en men het wrak met een roeiboot naderde bleek, dat de scheepsjongen was doodgevroven, terwijl de schipper in half bevroren toestand gered kon worden. De Silezische Sejm behandelde gister avond een aantal voorstellen, die in verband met de economische crisis door de Poolsche regeeringspartij waren ingediend. Een dezer voorstellen behelsde o.a. de invoering van staatscontrole op de ijzer-, staal- en kolen- industrie onder deelneming van de vakbewe ging. Verder werd geëischt het onmiddellijke ontslag van alle in het Wojwodeschap Sile- zië tewerkgestelde buitenlanders. Bij aanne ming van dit laatste voorstel zouden vooral de talrijke in Opper-Silezië werkzame Duit- schers worden getroffen. In het Deensche dagblad „Politiken" pu bliceert prof. Einstein een artikel, waarin hij den algemeene dienstplicht bestrijdt en o.a zegt, dat een van de bronnen van onrust in de wereld, deze dienstplicht is, waarvan hij dan ook afschaffing bepleit. Als bijvoegsel bij dit nummer van „Politiken" is een circulaire gevoegd met een lijst tot het verzamelen van handteekeningen van tegenstanders van den algemeenen dienstplicht. In het garnizoen van Elvas in Portugal is eenige dagen geleden muiterij uitgebroken, veroorzaakt door ontevredenheid onder de troepen over de salarisverlaging. De regee ring slaagde er in den opstand tp onderdruk ken en een groot aantal personen te arrestee ren. Vier en vijftig Portugeesche onder-offi cieren zagen echter kans naar Badajoz in Spanje te vluchten. Het bestuur van de vereeniging van Zuider- zee-gemeenten pieit in een adres aan den minister van waterstaat voor behoud van den veerdienst EnkhuizenStaveren. In de Memorie van Antwoord op het al gemeen verslag der afdeeiingen van de Prov btaten zeggen Ged. Staten dat zij zich niet kannen vereenigen met het denkbeeld om, ten einde beiastingverhooging te stuiten, een be roep doen op het Wegenfonds. De vraag, op we:k oogenblik de rentebe taling over de aan de bedrijven verstrekte ka pitalen moet ingaan, maakt thans een punt van onderzoek bij Ged. Staten uit. Den financieelen toestand van de pro vincie achten Ged. Staten niet van dien aard, dat deze eene aantasting van de arbeids voorwaarden van het provinciale personeel onvermijdelijk maakt. Het peil der provin ciale belastingen rechtvaaidigt eene korting op de loonen niet. In dit opzicht behoort tus- schen salarisregeling en pensioenregeling principieel geen onderscheid te worden ge maakt. Ook voor de vacantictoeslagen zou den Ged. Staten onder de huidige omstandig heden noog geen uitzondering willen ma ken. Het totaal bedrag vacantietooeslagen is over 1931 f 52.700. Vermindering van subsidiën, een bezuini gingsmaatregel, door verschillende leden aangeprezen, zou stedrts eene zeer geringe bate opleveren. God. Staten meenen daartoe niet te moeten overgaan. Aan de provinciale kas kan geen winst van de bedrijven ten goede komen, omdat er van winst bij de bedrijven niet mag worden gesproken, zoolang de reserve voor het Prov. Electriciteitsbedrijf niet tot 15 pCt. en voor het Prov. Waterleidingbedrijf niet tot 10 pCt. van het in die bedrijven vastgelegde kapitaal is opgevoerd. Ged. Staten meenen te mogen aannemen, dat in de eerstvolgende jaren een sterke be- lastingverhooging niet noodig zal zijn. Daartoe is het echter geboden in de eerste plaats het reservefonds thans intact te laten en in de tweede plaats het batig slot van de rekening over 1930 op normale wijze aan de begrooting voor 1933 ten goede te laten ko men. Vermoedelijk zal dit batig slot onge veer 1.900.000 bedragen. De begrooting voör 1932 vangt niet aan met dit batig slot, doch met het batig slot van de rekening over 1929. De netto-opbrengst van één opcent op de inkomsten- en vermogensbelastingen is ge raamd op ruim 216.000. Aangezien de opbrengst van één opcent op de inkomsten- en vermogensbelastingen teza men op ruim 216.000 geraamd is, zou bij inhouding van de jaarlijksche storting van 1.000.000 in het Wegenfonds belastingver- hooging onnoodig worden of tot één opcent kunnen worden beperkt Zij zou evenwel niet telken jare opnieuw kunnen plaats vinden en dus slechts tot uitstel van executie kunnen leiden. De jaarlijksche uitgaven overtreffen de jaarlijksche inkomsten van het Wegenfonds. Dit fonds teelt dus reeds in. Wat de kanalen betreft, voor deze is geen fonds of resrve ge maakt. Verwacht kan worden, dat het uitgetrokken bedrag van f 200.000 in 1931 ongeveer zal worden besteed. Omtrent den stand van de werkzaamheden bij Kamperduin kan thans, in aansluiting aan hunne vroegere mededeelingen te dien aan zien, worden medegedeeld, dat alle voor den aanleg van het werkspoor benoodigde ver gunningen verkregen zijn; dat de aanbeste ding van den aanleg van het werkspoor, van de los- en laadplaats en van de verbetering van de Hargervaart, op 30 April 1931 heeft plaats gehad en dat deze werken binnen en kele weken voltooid zullen zijn. Het ligt verder in de bedoeling met den aanleg der strandhoofden in het vroege voorjaar van 1932 te beginnen; de desbe treffende plannen en het ontwerp-bestek zijn reeds zoover uitgewerkt, dat de eerste aanbe steding tegen tegen het einde van het loopen- de jaar of in het begin van 1932 zal kunnen worden gehouden. CASTRICUM. Concert. Donderdag en Zondagavond gaf het fanfarecorps „Eensgezindheid" een wel geslaagd concert in café Swart, onder leiding van dir. Kuys. Donderdagavond was uitslui tend bestemd voor donateurs en was het be zoek minder dan men gewend was. Zondag avond was echter de zaal geheel gevuld. De acht muzieknummers werden uitstekend gespeeld, terwijl enkele nummers vrij moei lijk waren, o.a. 1'Enlèvement au sérail van Mozart. Het Blijspel „Levie Baars", waarvan voor al de hoofdrol bijzonder goed werd gespeeld, had zeer veel succes. Oran\ebond. Op de vergadering van den Oranjebond (Vereeniging tot steun van behoeftige kraam vrouwen), die ten huize van mevr. Fischer werd gehouden, waren, uitgezonderd Mej. Molenaar, alle leden aanwezig. Het ledental was sedert de laatste bijeen komst niet vermeerderd, wel blijkt echter al tijd weer, dat men de vereeniging een zeer nuttige vindt. Bij een 10-tal gevallen van gezinsuitbrei ding werd hulp verleend. Houtverkoop. Maandagmorgen door het gemeentebe stuur een openbare verkooping gehouden van de gerooide boomen. Er waren 21 partijtjes, die te zamen op brachten 52. NOORLSCh AF WOUDE. Het woonhuis met erf en bouwland aan de Noordzijde van den Laanweg, behoorende tot de erven van den heer P. de Geus P.G.Zn, is bij notarieelen verkoop, gekocht door den heer M. Visser voor den prijs van 2510. Naar wij vernemen, wordt de scheeps werf van de heeren Gebr. Witte voortgezet onder den naam „St. Jozef" v.h. Gebr. Witte BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdagmiddag geraakte de 14-jarige slagersknecht C. Chattillon uit Oudkarspe! met zijn rijwiel bekneld tusschen den muur van het huis bewoond door den heer J. Blom en den uit het noorden komenden vrachtauto der N.V. Nettenbouw. De chauffeur, zulks bemerkende, wendde eensklaps het stuur, waardoor C. zijn evenwicht verloor en mer een zijner voeten onder den auto terecht kwam, welk lichaamsdeel zoodanig was ge kneusd, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen, waarna' dr. Verdonk den patiënt per auto naar zijn ouderlijke woning heeft vervoerd. Het ongeval bleek hieraan te wijten, dat door het openbreken der straat de chauffeur links moest rijden, waardoor men vanwege de bocht in de straat elkander niet heeft kunnen zien. Er zijn thans bij Gedeputeerde Staten reeds twee aanvragen ingediend om con cessie voor autobusdiensten in de Wieringer- meer; eenige weken geleden door M. Geel te Wieringen voor een dienst Oude Zeug- Tweewegen (ongeveer Oost-West dus);, thans door G. Boon te Medemblik voor een driemaal daags te rijden dienst Medemblik— De Terp—Den Oever. SCHOORLDAM. De Dillettanteclub „Ons Genoegen" gaf Zondagavond een uitvoering in de tooneel- zaal van den heer J. H. ter Burg. De avond is bijzonder goed geslaagd daar er uitste kend spel ten tooneele werd gebracht. Het was wel jammer dat meerderen daar van niet hebben kunnen genieten, daar de op komst niet was zooals we dat nu eenmaal in Schoorldam gewend zijn. Opgevoerd werd „Vlindertje", tooneelspel in vier bedrijven door Henry Borel en J. van de Poll. Genoemd stuk is een aardig tooneelwerk. In de eerste bedrijven kan men genieten van de zonnige tevredenheid welke er heerscht in een gezin van den gegoeden burgerstand. Men krijgt zoo 't idee dat niets, maar dan 'ook niets deze weldadige rust kan verstoren. Alles draait om de dochter des huizes, een doodonschuldig meisje, dat van geen ver keerde dingen weet, en blij als een vlindertje rondfladdert, in 't huis van haar vader, mr. van Taats, waar zij in alles haar zin krijgt, zoowel van haar vader als van haar stief broeder Pim, alsook van de oude nicht Jo- sephine die voor 't huishouden zorgt. Dan komt de nadere kennismaking met de adellijke familie Mombreuil, met Wies, een aardig meisje, en ook met Maurice, een In disch officier, terwijl de oom, minister Mom breuil, zeer despotisch, zorgt voor de verlo ving van den officier en Ellv van Taats, 't vlindertje, zin of geen zin. Toevallig heeft hier Elly alleen oprechte liefde, de ander niet. Deze leidt een slecht leven en blijkt niet de man te zijn voor Elly. Dit wordt hem zeer ondubbelzinnig ovder 't oog gebracht door haar stiefbroer Pim, deze erkent méér dan broederlijke gevoelens voor 't meisje te bezitten. Hij zal haar dit echter nimmer zeg gen en onderneemt een verre reis. De officier erkend zijn dwaling en ver breekt zijn verloving. Tegelijk komt uit dat de oude heer van Taats betrokken is in een zedenschandaal. De Justitie geeft hem nog een kans tot ontvluch ting, welke hij benut. En zoo zien we in 't laatste bedrijf Elly, al leen getroost door de oude nicht den wan hoop ten prooi. Ze werpt zich uit 't raam en maakt een einde aan haar leven, gelijk een vlindertje mooi leeft, doch vroeg sterft. Mej M. Dekker heeft deze moeilijke rol voortreffe lijk gespeeld. Vooral in 't laatste bedrijf was ha r spel zeer gevoelvol. En ook de anderen pasten zich goed aan. Den heer W. ter Burg,als Mr, van Taats, Cor ter Burg als Pim en mej. Sevenhuysen als de oude nicht, mejuffr. M. den Das als Wies Mombreuck, Joh. de Leeuw ah haar broer, de heer Alderlieste als de oude minister. Ook de officier van Justitie en de dienstbode deden hun plicht. „Ons Genoegen" had een succesvollen avond. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft heden zonder hoof delijke stemming aangenomen: le. de onteigeningsontwerpen tot verbete ring van het gedeelte BeverwijkAlkmaar van den Rijksweg Velsen—Alkmaar. 2e. voor den aanleg en verbetering van een weg van KoedijkNoordeinde naar het Nie- dorper verlaat, onder de gemeenten Koedijk, Warmenhuizen, Oudkarspel, Noordschar- woude, Haringkarspel en Heer-Hugowaard. 3e. Voor aanleg en verbetering van een weg van het Niedorperverlaat naar Aarts woud onder de gemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Winkel en Hoogwoud. TWEEDE KAMER. Zitting van hedenDinsdag. Besloten werd Donderdagavond te behan delen de defensieijbegrooting. Morgen zal de voorzitter voorstellen te behandelen na de conclusie inzake de Kon. Hoil. Lloyd het wetsontwerp tot contingenteering van den invoer. De nieuw benoemde commies-griffier mr. Deurvorst werd geïnstalleerd. Voortgezet werd de behandeling der Wa- terstaatsbegrooting. De heer van Vuren sloot zich aan bij hetgeen gezegd is over het ka naal Stavoren—Groningen. De heer van Dis besprak de onveiligheid van het verkeer en het nut van openbaie wer ken. De heer van Hellenberg Hubar drong erop aan dat bij aanleg van eerste klas we gen rekening gehouden wordt met een zoo groot mogelijke veiligheid. De heer Ebe's klaagde over den tragen gang van zaken bij de reorganisatie en over te hooge scheep vaartrechten. De heer Weitkamp drong aan op verlaging der scheepvaartrechten in Gro ningen. Alkmaar BRAND IN EEN TAPIJTMAGAZIJN. Heden brak door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit in het magazijn van het Tapijtenhuis op den Stalbergweg te Venlo. Het magazijn, waarin een groote hoeveelheid tapijten was opgestapeld, brandde geheel uit De aangerichte schade, die door verzekering wordt gedekt, schat men op eenige duizenden guldens. Volgens Russische berichten uit Shanghai hebben verschillende Chineesche bladen ver klaard, dat het zenden van een Volkenbonds commissie om den toestand in Mantsjoerije te onderzoeken, een voorstel is, dat onder de huidige in Mantsjoerije heerschende omstan digheden niet kan worden aanvaard. De Chi neesche regeering is tegen het voorstel en blijft erbij dat een gedelegeerdencommissie van onderzoek de souvereiniteit van het Chi neesche volk zou aantasten. De pers eischt, dat de Chineesche regeering het voorstel af wijst, De rechtbank te Arnhem heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen de vijf ver dachten, die zich schuldig maakten aan ver zet en geweldpleging tegen de politie in de Pastoorstraat aldaar, waarbij de agent van politie Gruel met een messteek doodelijk werd gewond. De rechtbank veroordeelde den 17- jarigen Smit, die de messteek toebracht, tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis. De eisch was drie jaar met aftrek der preventieve hechtenis. Voorts werden veroordeeld de verdachten G. en H. ieder tot 4 maanden en de verdach ten E. en P. ieder tot 6 maanden gevangenis straf, allen met aftrek der voorloopige hech tenis. Op Bermuda is de 18-jarige Beatrice Ro- binson ter dood veroordeeld wegens moord op haar verloofde A. Trott, met wien zij een twist had, omdat hij van meening was dat zij teveel aandacht aan andere mannen schonk. Zij werd veroordeeld tot de doodstraf door ophanging. Dit is de eerste maal, dat op Ber muda door een vrouw een moord werd ge pleegd. -s-. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. Lloyd. Drechterland, 23 Nov. v. Cardiff te B.-Ayres. Kon. Faketvaart Maatschappij. Tasman, 20 Nov. v. Mombassa n. Batavia. Stoomvaart Mij. Nederland. Tajandoen, uitreis, 22 Nov. te Belawan. Rotterdamsche Lloyd. Kedoe, uitreis, 23 Nov. v. Suez. Indrapoera, 23 Nov. v. Rott. n. Vlissingen. Kon. Ned. Stonmb. Maatschappij. Perseus, 24 Nov. v. Kopenhagen te A'dam. Achilles, Valencia-A'dam, p. 21 Nov. Gibr. Agamemnon, 22 Nov. v. Rott. te Tunis. Ajax, 21 ov. v. Fiume n. Bari. Baarn, uitreis, 20 Nov. v. Tocopilla. Bacchus, thuisreis, 20 Nov. v. Sanchez n. Havre. Bodegraven, uitreis, 21 Nov. te Cura^ao. Brion, 21 Nov. v. La Pallice n. A'dam. Columbia, uitreis, 21 Nov. v. Dover n Bar bados. Holland—Amerika Lijn. Lochgoil, 20 Nov. v. Rott. te Vancouver. Nebraska, Vanc.-Rott., 20 Nov. te Portland (Ore.) Lochkatrine, Rott. n. Vanc., 22 Nov te Lon den. Crijnssen, uitreis, 21 Nov. te Barbados. Deucalion, 23 Nov. v. Hamburg te A'dam. Ganymedes, 23 Nov. v. Smyrna te Constan- tinopel. Hebe, 22 Nov. v. Oran n. Messina. Irene, 21 ov. v. IJmuiden n. Hamburg Iris, Vigo-A'dam p. 22 Nov. Ouessant Medea, 20 Nov. v. New-York n. Venezuela Nereus, 21 Nov. v. Kopenhagen n. Danzri Nero, 32 Nov. v. Uddevallu te A'dam Oberon, 21 Nov. v. Dikili n. Salonica Oranje Nassau, thuisreis, 19 Nov. v. Barba dos. Orestes, thuisreis, 20 Nov. v. Cristobal n Kingston. BURGEMEESTER HERBENOEMD. Bij koninklijk besluit van heden is herbe noemd tot burgemeester van Alkmaar de heer W. C. Wendelaar. (Wij gelooven, dat onze stadgenooten zich gelukkig mogen prijzen den heer Wendelaar ook in zijn derde benoemingsperiode nog aan het hoofd onzer gemeente te zien. Red. Alkm. Crt.) EEN JUBILEUM. Men schrijft ons: De beambte van het Rijksopvoedingsge sticht te Amersfoort, R. Struik, vroeger werk zaam aan het voormalig Rijksopvoedingsge sticht te Alkmaar, waar hij zijn loopbaan begon en later aan het Rijksopvoedingsge sticht te Leiden, van welk gesticht hij werd overgeplaatst naar Amersfoort, hoopt Zater dag 28 ovember den dag te gedenken, dat hij vóór 25 jaar bij het Rijksopvoedingswezen aan het gesticht te Alkmaar is begonnen. naar waarnemingen, verricnt in den morton van 24 November. Medegedeeld door het Kon Nederl Mot Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.0 mM f. Memel. Laagste barometerstand 740.1 mM f» Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 25 November: 3 Meest matige Zuidwestelijke tot Zuidelii ke wind; betrokken of zwaar bewolkt; met til" delijke opklaring; later weer kans op regen- weinig verandering in temperatuur. AANGEHOUDEN. De recherche heeft in Den Haag aange houden een 53-jarigen inwoner van Den Helder, die gesignaleerd stond in het Al gemeen Politieblad, waarin de officier van justitie bij de rechtbank te Alkmaar zijn aanhouding en overbrenging verzocht tot het ondergaan van één jaar gevangenisstraf wegens diefstal. VAN WIEN IS DEZE FIETS? De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat op Dinsdag 17 November 1391 onbeheerd op den openbaren weg is aangetroffen een zwart gelakt groen gebiesd heerenrijwiel, gemerkt Burgers E.N.R., No. 2018, model Half Transport, dat tot op heden niet is afgehaald. Bedoeld rijwiel bevindt zich ter beschik king van den eigenaar aan het Bureau van Politie alhier. OPENING WINKEL. Morgenavond zal op Verdronkenoord 72 den schoenwinkel van de heer D. A. Dekker geopend worden. Deze zaak is gevestigd in een pand, dat als woonhuis gebruikt werd, maar als winkel was bedoeld, zoodoende hoefde er geen groote verbouwing plaats te hebben. Er was al een flinke groote winkel ruimte, waarachter zich nu een werkplaats bevindt, want de heer Dekker repareert ook schoenen. Hij heeft trouwens een al ruim der tig jaar lange ervaring op dit gebied; voor dien bezat hij een schoenenzaak in de St. Annastraat, zoodat zijn klanten, die hem daar bezochten, 'niet ver behoeven te zoeken om het nieuwe magazijn, dat veel ruimer is, te vinden. De winkel is verder voor de nieuwe dienst naar behooren ingericht, de vertimme- rng is geschied door den heer Tromp, terwijl de electrische verlichting is aangelegd door den heer A. de Jong, de etalage n.1. wordt door schijnwerpers helder verlicht. De heer Dekker verkoopt alleen de meer degelijke soorten schoenwerk, zooals werk schoenen enz., maar ook fijnere damesschoe nen, alleen niet in de luxe modellen. De nieuwe winkel zal dus wel marcheeren, zoo lang er menschen blijven, die sterk en dege lijk schoeisel noodig hebben. FAILLISSEMENTEN. In het faillissement van: A. Liefting, kruidenier te Castricum, cu rator mr. A. Prins Jr., is de uitkeering be paald op 1.654 P. Boeder Kzn. te Andijk, curator mr. Kraakman, op 6.543 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul gen en andere voertuigen te 16,26 uur licht op- FEDERATIE ENKHUIZEN VAN DEN BOND VOOR STAATS- PENSIONNEER1NG. De Federatie Enkhuizen van den Bond voor Staatspensionneering heeft Zondagmid dag haar najaarsvergadering gehouden m het Dorpshuis te Westerblokker. De vergade ring was uitstekend bezet. De heer U. O. Dorhout opende de vergadering en wees op de tegenwoordige situatie van de beweging. In onderscheidene deelen van het land met name in de provincie Groningen is een ster ke actie ten voordeele van onzen strijd waar te nemen. Hierna werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deed vervolgens verschillende mededeelingen betreffende de laatstgehouden Hoofdbestuursvergadering inzake de aan schaffing en propaganda door middel van de film en de plannen voor een uitzending on zer beginselen door middel van de radio. Bij de bespreking omtrent de winterpropaganda bleek, dat bijna alle aangesloten afdeelingen dezen winter wederom actief de propaganda ter hand nemen. Besloten werd om de afdee lingen Westwoud en Hem een tegemoetko ming van 10 te verstrekken uit de Federa- tiekas. Bij de bespreking van het punt: eventueel voorstellen van de volgende algemeene ver gadering bespreekt de afgevaardigde van de afdeeling Oostwoud de wenschelijkheid om de onkosten voor bijwoning der algemee- ne vergadering pondspondsgewijze over de afdeelingen om te staan. Besloten werd dit vraagstuk eerst aan het oord/.'l der bij Federatie aangesloten afdeelingen te on°,ef' werpen. Tevens zal door het bestuur onde^ kan worden door gezamenlijk gebruik te ma ken van autobus-vervoer. Alsnu werd door den heer Valentijn Hem verslag uitgebracht van de gehouden algemeene Bondsvergadering. Bij de besPre-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2