Amstecd m tsche !Ezucs „4,/* Stad en Omgeving. Uw zenuwen DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De „Valk" te Bagdad. De „Ekster" van Amsterdam vertrokken. KERSTVLUCHT AUSTRALIË—ENGELAND. LUCHTPOSTVERBINDING MET ENGELAND. DE AFD, ALKMAAR DER V.C.G.O.P. S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. LEERAAR M. O. BOEKHOUDEN. - ACCOUNTAWT» DE ACTIE IN DE TEXTIEL NIJVERHEID. De stoomspincrij Twente werkt weer. Gistermorgen is de stoomspinnerij „Twente" te Almelo opnieuw aangezet Ongeveer dertig arbeiders hebben het werk hervat. HET DAGBLAD DE NEDERLANDER. Tot directeur van de N V. Dagblad De Nederlander is naar in dat blad wordt meegedeeld in de plaats van den heer J. M. Krijger Jr., die op 1 Juli j-1- zijn ontslag nam en daarna als waarnemend directeur aanbleef, benoemd de beer W. Wagenaaj", wiens werkzaamheden op 24 November zijn aangevangen. In de op dien dag gehouden vergadering van commissarissen bevestigde de heer J R Snoeck Henkemans zijn reeds vroeger uitge sproken wensch, aan het einde des jaars het hoofdredacteurschap neer te leggen. Zijn medelid in de hoofdredactie, prof. dr. J. R. Slotmaker de Bruine, werd door commissa rissen bereid gevonden als eenig verantwoor delijk hoofdredacteur op te treden. De heer Snoeck Henkemans deed de toezegging, zijn medewerking aan het blad te blijven ver- leenen. 100 JAAR. Zaterdag wordt mevr. A. Wisdom-Smit, wonende te 's-Gravenhage, 100 jaar. Vandaag zal mevrouw Cardinaal— Selleger te Velp den honderdjarigen leeftijd bereiken. Zij werd geboren te Batavia. In 1904 verhuisde zij naar Amsterdam en in 1905 naar Velp. OVERLEDEN. Maandag is de 35-jarige gehuwde arbei der J. B., wonende onder de gemeente Ezin- ge (Gron.), van een wagen gevallen. Met een ernstige hoofdwonde is hij naar het acade misch ziekenhuis te Groningen overgebracht waar hij gisteravond aan de bekomen ver wondingen is overleden. DE SCHEEVE TOREN TE HINDELOOPEN. De heer Baart, architect te Leeuwar den, heeft in den gemeenteraad van Hindeloopen gerapporteerd over den scheeven Westertoren aldaar. Ge- wenscht is, dat de fundeering wordt on derzocht. Volgens de opmetingen helt de toren per jaar K c.M. over. komen tot rust; slaap, kalmte, zellbeheersching, arbeidslust en levensvreugde keeren weer door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten PLAATSELIJK CRISISCOMITE. TE DEN HAAG. Naar wij vernemen overweegt de burge meester van 's-Gravenhage de instelling van een plaatselijk crisiscomité, dat in de eerste plaats ten doel zal hebben hulp te verleen en aan het nationale crisis-comité, doch voorts ook onafhankelijk daarvan zal trachten zoo veel mogelijk in de plaatselijk behoeften te voorzien. DE MOORD OP DEN HEER ESCHAUZIER TE DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft mr. Bourlier. die als verdediger voor verdachte P. optreedt in de moordzaak Eschauzier, wiens lijk naar men zich herinnert in een kist in een garage werd gevonden, afstand gedaan van zijn recht van verzet tegen beëindiging van het vooronderzoek. De instructie in deze zaak wordt dientengevolge heden gesloten. In Jan zal de zaak voor de rechtbank in openbare behandeling komen. VEKREERSONGEVALLEN. Auto van een helling gegleden. Twee zwaar gewonden. Op den weg tusschen Hoenderloo en Apel doorn is gisteren een auto uit Apeldoorn, komende uit de richting Arnhem, op den Uchelschenberg in snelle vaart van het weg dek afgegleden, de vier a vijf meter lager ge legen heide in. De veldwachter van Hoender loo trof aldaar den geheel vernielden auto met twee zwaar gewonde inzittenden aan. Uit hun verklaringen bleek, dat twee andere inzittenden verdwenen waren. Tot op heden zijn zij niet gevonden. Uit het politioneel onderzoek bleek, dat het gezelschap te Hoenderloo eenigen tijd in een café had vertoefd. De twee zwaar gewonden werden per zie kenauto naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Uit een auto gevallen. Door, den koopman van Wijk te Gelder- malsen werden gistermorgen eenige kinderen in zijn personenauto opgenomen. Nadat hij den wagen op gang had gebracht, geraakte een der portieren los met het gevolg dat het 8-jarig dochtertje van den heer van Doorn, een zwager van den heer van Wijk, uit den auto viel en werd overreden. Het meisje is spoedig ten gevolge van verbloeding over leden. MAATREGELEN GEVRAAGD TEGEN DE FRANSCHE BEPERKINGEN VAN DEN INVOER. Verhooging van invoerrecht op wijn gevraagd. In verband met de laatste contingen- teeringsmaatregelen der Fransche re geering, waarbij de invoer van kaas en melkproducten en afgesneden bloemen aan beperkende bepalingen wordt on derworpen, heeft het comité van econo misch verweer uit de Ned. land- en tuinbouworganisaties dezer dagen een spoedvergadering gehouden. Het comité was van oordeel, dat onze regeering zoowel als de belanghebbenden ten aanzien van dergelijke maatregelen, die inbreuk maken op gemaakte afspraken en gesloten verdragen en onzen export op buitengewone wijze bemoeilijken, met krasse afweermiddelen moeten ant woorden In dit verband werd besloten tot de regeering het verzoek te richten den invoer van wijn in flecschen, waar toe hoofdzakelijk de Fransche wijn be hoort, met 25 pet. te belasten. Het vliegtuig de „Valk" ,gezagv. Soer, van Amsterdam 19 Nov.) vertrok giste ren, zegt het Hbld., te 5.45 uit Cairo, kwam te 7.40 in Gaza, vertrok vandaar weder te 8.35 en arriveerde te 14.22 in Bagdad. Hedenmorgen om 6.45 uur is het vlieg tuig, de „Ekster" van A'dam naar Bata via vertrokken. De bemanning bestaat uit de heeren Hondong, Both, de Jong, monteur, en v. d. Zwagt, radio-telegra fist; er bevind zich een betalend pas a- gier aan boord tot Marseille. De Ekster vervoert 227.600 K.G. post en 19.400 K.G. lading. De „Ekster" uit Parijs ver trokken. Het uitgaande postvliegtuig de „Ekster" is om 11 uur uit Parijs, waar het toestel een tusschenlanding heeft gemaakt, vertrokken. Naar 't Hbld. meldt is de „Southern Sun" gistermorgen om 5.50 naar Singa pore vertrokken. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam heeft, zooals we in 't Hbld. lezen, een brief gezonden aan den minister van Waterstaat, waarin wordt gezegd, dat de Kamer van ver middel is tegen alcoholisme. Iets dwazers was er volgens spr. niet. Eenige tijd geleden had spr. ook iets gele zen over een studentenfuif Toen de heeren en ook de dames naar huis gingen, was de pret nog lang niet uit. Allen verkeerden onder den invlc»d van sterken drank en ze maakten de straat onveilig door schijnbaar met elkander ruziezoekende er voorbijgan gers in te betrekken. Toen ze goed en wel eindelijk in de trein zaten, voltooiden ze hun reeks uitgehaalde dwaasheden door eenige keeren aan de noodrem te trekken, waardoor het verkeer een niet geringe belemmering on dervond. Op hun bestemming aangekomen werden ze dan ook door de politie ingere kend. Verder had spr. gelezen in de „Haag- sche causerieën" van het Handelsblad, dat in Den Haag vele dames evengoed als de hee ren op de hoogte zijn, waar de beste borrel verkocht wordt. Ze stappen zonder geleide alleen de café's binnen en zien hierin niet het minste'bezwaar. Vrouwen, die niet rooken en drinken tellen daar niet meer. Spr. vroeg zich af, wat de kinderen van deze vrouwen wel van hun moeders moesten denken en achtte het heelemaal niet onmogelijk, dat de slechte gewoonte van hun moeders door hen zou worden overgenomen. Spr. meende, dat hij hier nu genoeg motie ven had genoemd om den strijd voort te zet ten. Alcoholisme is nu niet meer een nationaal vraagstuk, men moet het internationaal be zien. De toestanden in de verschillende lan den hangen zoo nauw met elkaar samen, dat ze haast niet meer te scheiden zijn. Spr. licht te dit met een voorbeeld toe. De IJslandsche regeering dacht er over het gebruik van alcohol te gaan verbieden, de j Fransche regeering nu Frankrijk is een van de eerste wijnlanden verbood den in voer van visch en traan, juist die producten waar de IJslandsche bevolking van leeft. Men ziet dus voor welke moeilijkheden men kan komen te staan. Dit is echter iets wat buiten ons land voorviel, maar die geschiedenis van die stu denten, die gebeurde dichterbij. Dat zijn dus de aanstaande intellectueelen, die in de toe komst onze leiders zullen zijn. Als men schillende zijden uit den handel ernsti- ge klachten hebben bereikt over de al- ouc*er wordt bedaart men meestal wel wat, oreheele onhfiffinö* ceriurAnrift rip. wintpr- toen kenteekenend dat over Jt al gemeen juist de studenten zoo weinig begrip hebben van geheelonthouding. Maar vreemder vindt spr. het nog, dat zoo- veel christenen, tenminste zij, die zich niet geheele opheffing gedurende de winter dienstregeling 1931/32 van het recht streeksere luchtverkeer van briefport tusschen Rotterdam en Engeland. Voor zoover van de gelegenheid, om tanië te verzenden nog niet voldoende werd gebruik gemaakt, is vermindering van den dienst trouwens wel het slechtst denkbaar middel tot verbete ring; een practische opheffing daarvan acht de Kamer kortweg ontoelaatbaar. De belangrijke sommen, die ons land jaarlijks nog aan het burgerlijke lucht verkeer in Europa ten koste legt, geven naar de vaste overtuiging van de Kamer de tweede stad des Rijks recht op een minder onbevredigende positie. De Kamer vertrouwt, dat de minister de noodige maatregelen zal willen ne men, om met den meesten spoed een ver betering in dezen toestand te bewerkstel ligen. Openbare vergadering in „Waakt en Bidt". Gisteravond werd in gebouw „Waakt en Bidt" een openbare vergadering gehouden van de N.C.G.O.P. afd. Alkmaar. De voorzitter, de heer Vogelaar, opende de vergadering en nadat door alle aanwezigen een gezang was gezongen met orgelbegelei ding van den voorzitter, ging deze over tot het gebed. Hierop heette de voorzitter allen welkom en vertelde, dat ook ds. Hak nog gevraagd was als spreker op te treden. Deze, die eerst hierin toegestemd had, was later echter door drukke bezigheden genoodzaakt geweest te bedanken, terwijl hij nu bovendien ongesteld was, zoodat het toch niet had kunnen door gaan. Nadat apr. iets verteld had over de indee ling van den avond en den heer Bouma, die met gramaphoonplaten was gekomen, dank had geheeten voor zijn komst, ging spr. voort eenige bewegingen in en buiten de drankbe strijding te schetsen. Er gingen tegenwoor dig onder de drankbestrijders zelf klanken op, dat de geheelonthouding niet meer zoo noodig zou zijn. Ze had al zooveel goed werk verricht en was al zoo ver gevorderd, dat het niet meer zoo vereischt scheen zich nog in te spannen. Het is, volgens spr., erg onjuist zoo te denken en het werkt verslap pend op de energie. Ook menschen, die niet met geheelonthou ding dwepen, maar die wel erkennen, dat de beweging veel goeds heeft gedaan, komen met zulke gedachten naar voren. Tooneelen zooals vroeger ziet men niet meer, die ellen de, die er vroeger soms door den drank werd veroorzaakt, treft men nu niet meer zoo aan. En in het goede, dat is bereikt, heeft de drankbestrijding een zeer groot aandeel ge had. Maar omdat de toestand nu dus zooveel beter is, zou de drankbestrijding min of meer onnoodig worden. Zulke gedachten nu wie gen de gemoederen in slaap. Want de tijd waarin de drankbestrijding onnoodig zal zijn, is nog lang niet aange broken. En het is nog altijd heel noodzake lijk de cogen wijd open te houden voor het vele kwaad, dat door de drank wordt te weeg gebracht. We hebben maar een blik te slaan in de dagbladen om te zien, wat voor mis standen er nog zijn. Spr bedoelde niet de vele advertenties, die het gebruik van alcohol aanprijzen, maar sommige berichten, die we dagelijks in de krant aantreffen. Zoo bijv. lezen we, dat de invoer in alle landen zeer bemoeilijkt wordt zoo is het in ons land, dat met verschillende producten blijft zitten, zoo is het ook in Frankrijk, dat eeu groot deel van zijn wijn niet kwijt komt. Die wijn is er echter en moet dus verbruikt worden. Wat doet men nu? De Fransche regeering stuurt circulaires rond aan alle onderwijzers met het verzoek de maar waar men moet ophouden weet men meestal niet, dus moet men nooit beginnen. We moeten ook denken aan de anderen, we zijn er niet alleen, en onze levensgewoonte brengt hen, de zwakkeren ten onder. Er zijn nog veel andere dingen, die met el lende drijgen, maar er is er niet één zoo grijpbaar als de alcohol. Over anderen was dus gesproken, maar ook op zich zelf moet men passenwie staat zie toe, dat hij niet valle. Maar vooral voor de naaste moeten we In deze richting werkzaam zijn en als onze so ciale gevoelens niet toereikend zijn, kunnen we in Christus het lichtend voorbeeld zien en moeten we afzien van gewoonten, die belem meringen zijn voor de uitbreiding van het Koninkrijk Gods. Nadat mevr. Bantjes—Van Dijk bij het vertoonen van lichtbeelden zeer uitvoerig de geschiedenis van Paljas van Dr. de Vletter had verteld, werd de bijeenkomst gesloten. TENTOONSTELLING VAN SLAGERSWERKSTUKKEN De afdeeling Alkmaar van den Ned. Sla gershond had in de afgeloopen maanden een vakcursus georganiseerd voor slagers patroons en hun zoons. Tot besluit van dezen cursus, die geleid werd door den heer J. Heijeres, leeraar aan de Slagersvakschool te Utrecht, werd gisteren in café „De Graan handel" een tentoonstelling gehouden van werkstukken, door de cursisten vervaardigd. Deze tentoonstelling was in drie deelen gesplitst. Des middags werd den cursisten, 21 in getal, van 2 tot 6 uur gelegenheid ge geven de verschillende stukken gereed te ma ken, onder toezicht van een uit 4 personen bestaande jury. Ook konden stukken ter op luistering worden ingezonden, die thuis wa ren klaar gemaakt. Des avonds werd de uitslag bekend ge maakt en de tentoonstelling door zeer vele belangstellenden bezocht. De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer J. M. Groot, opende met eenige harte lijke woorden de tentoonstelling, waarna de heer J. de Wit het verloop en het met het instellen van dezen cursus beoogde doel na der uiteenzette en waardeerende woorden sprak tot den heer Heijeres, wien hij, namens de cursisten een schilderstuk aanbood. Vervolgens nam de heer Knijper, secreta ris van den Ned. Slagershond, het woord, om, alvorens tot het bekendmaken der nrti zen over te gaan, erop te wijzen, dat dezè cursus, die slechts uit 10 lessen had bestaan zeer mooie resultaten had afgeworpen Dit bleek ook duidelijk uit de werkstukken, die te bezichtigen waren. De uitslagen. boer, 29 pnt., 3a. T. A. Groot 27 pnt., 3b. J. Botman, 27 pnt., 4 P. Kes 26 pnt., 5a. A. Kooij, 25 pnt., 5b T. v. d. Kamer, 25 pnt., 6a P. Korver, 24 pnt., 6b N. Appel, 24 pnt., 6c P. Groot, 24 pnt., 7. J-Broers, 23 pnt. Rubriek bereid vleesch: 1 J. Biskanter, 31' pnt. en le eereprijs, 2. F. Kohpert, 30 pnt., 2b K. Olie, 30 pnt., 3 G. Groot, 28 pnt., 4! Wetterau, 27 pnt.5 J. de Wit, 27 pnt., 6. W. de Wit, 25 pnt., 7. E. Biskanter, 23 pnt., 8. E. Bing, 20 pnt. Inzendingen ter opluistering: 1. W. de Wit, 33 pnt., 2. K. Olie, 30 pnt., 3. Wetterau 29 pnt., 4a J. de Wit, 28 pnt., 4b J Broers, 28 pnt., 4c Kooi 28 pnt., 5a L. Schwarzer, 27 pnt. 5b J. de Wit 27 pnt 6b N. Appel 26 pnt., 7a. Th. v. d. Kamer 25 pnt., 7b. k! Olie, 25 pnt., 8. Blaauboer 24 pnt., 9. K. Olie, 23 pnt., 10. Groot, 19 pnt. Deze tentoonstelling is een groot succes geweest. Er bleek duidelijk uit, dat in het moderne slagersbedrijf solide vakkennis on misbaar is en dat zelfs in dit prozaïsche vak met lijn en kleur veel moois te bereiken is. Vermelden we tenslotte nog dat de heer Voorthuysen, directeur van het gem. slacht huis, in den loop van den avond van zijn be- langstelling blijk gal (Nlet-Oflicleel). 458e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 26 November 1931. i le Klasse. 4e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 11949 200. Prl)7en van I 20.—. 25 796 843 1012 1054 1526 1727 1915 2060 2241 2253 3167 3189 3592 4221 4316 4345 4874 5334 547S 6428 ïm 7059 7130 7164 7748 7949 8094 8857 9088 9260 9417 9496 9592 9650 10131 10281 10493 10610 10857 10875 11106 11352 11942 11983 123U 12424 12457 12461 12478 12497 12499 12632 12751 12794 1 2851 12875 1 2963 13080 1 3244 13288 13JU 13529 13568 13698 14132 14254 14383 14396 H5;j 15354 15426 15499 15804 15911 16028 16721 16758 16820 16825 17128 17220 17509 18411 18639 18833 19132 19193 19665 19670 19861 19901 20010 20093 20324 20760 20958 Verbetering le Klasse, 3e Lijst: 15347 m.t. 15357. 1882 4031 door de lucht brieven naar Groot-Brit- a'*een zop noemen, maar het ook zijn, geheel vreemd staan tegenover de geheelonthouding. Dit jaar vierde de N.C.G.O.P. het vijftig jarig jubileum; bij deze gelegenheid is een gedenkboek uitgegeven, in welks artikelen we kunnen zien, dat er veel is bereikt, maar dat toch nog na 50 jaar dezelfde strijd moet worden voortgezet. - De alcohol oefent overal haar invloed nog uit en spr. schetste in 't kort alle ellende, die er uit alcoholgebruik kan voortvloeien. En dan hebben we nu nog een vorm van ver keer gekregen en wel het snelverkeer, waar de ouderen onder ons vroeger nooit van zou den hebben gedroomd, en waarbij alcohol misbruik wel heel noodlottig is gebleken. Als men al de verkeersongelukken, veroor zaakt door drankmisbruik eens op de gevoe lige plaat had vastgelegd en men nam ze alle bij elkaar, dan zou men een geweldig groo- te film krijgen. Spr. vertelde, dat toen een zekere eigenaar van een destilleerderij een chauffeur zocht, hij den voorkeur gaf aan een geheelonthou der. Spr. zou den eigenaar kunnen toeroepen het produceeren van zijn product te staken, omdat ook wij graag veilig in een auto rijden en niet het minst ook graag veilig op straat willen loopen. Spr. zou aan allen, die een rijbewijs ont vangen ook geheelonthouding op willen leg gen. Verder betoogde hij, dat geheelonthou ding niet alleen op het gebied van snelver keer aanbeveling verdient, maar op alle ter reinen. Spr. zette ook uiteen, dat men niet matig moest zijn in 't gebruiken van drank, neen, men moest er zich geheel van onthouden. Spr. begreep den rechter niet, die dagelijks slachtoffers van den drank geheelonthouding oplegde en daarna rustig in de sociëteit zijn borrel ging drinken. Meestal wordt het alleen het misbruik ge laakt, maar zelfs een enkele keer zich te bui ten gaan aan sterken drank, was toch geen misbruik genoemd wordt, kan al heel veel leed veroorzaken. Spr. verklaarde dit met een paar voorbeelden, die hij ook terloops in de krant had gelezen. Er zijn menschen voor wie er verder maar twee mogelijkheden bestaan: misbruik of ge heelonthouding. Dit zijn de zwakken, die geen matigheid betrachten kunnen; en als wij zelf sterk zijn, moeten we ons niet voor hen op een voetstuk plaatsen en zeggen, dat wij wel matig kunnen zijn, wij moeten ons naast hen stellen en samen met de zwakken moeten we den drank laten staan. We komen er echter niet alleen door an deren te helpen en door geheelonthouding, we moeten het kwaad in de kiem aantasten Spr. verklaarde hierop de geschiedenis van David, die aan Saul vertelde, hoe hij niet al leen de afgedwaalde schapen en lammeren verdedigde tegen wolf en leeuw, maar de leeuw en de wolf zelf doodde. Spr. richtte zich nu tot de jongeren onder de aanwezi gen hoeveel kwaad er van de jeugd nu ver teld wordt, bekend is, dat het ideaal bij hen nu hooger staat dan vroeger, en dit is al een heele voorsprong. Spr. wekte dan ook de jongeren op vol te houden met de drankbe strijding en het vaandel en de brandende fakkel van de ouderen over te nemen. De be weging heeft altijd behoefte aan nieuwe strijders en het resultaat van het werken be antwoordt nog steeds niet aan het doel. Spr hoopte, dat velen, die nog niet waren aan gesloten, zich ook onder de gelederen zou den scharen om hiermee het Koninkrijk Gods te helpen uitbreiden en besloot hiermede zijn goedgeslaagde rede Hierna liet de heer Bouma een paar gra- mophoonplaten hooren, waaronder ook de rede van prof. dr. Slotemaker de Bruine. Hierin werd gewezen op het gevaar van alcohol als genotmiddel, een gevaar, dat heel groot is, omdat ten eerste het heel gemakke lijk is te verkrijgen, ten tweede ieder het ge s van November IJI3I. Opgave van Noordliallainlseh ■iainiboiiwercdiel W, (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLENINGEN. 4K Nederl. 1917 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDÜSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil, Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabash Vorige koers IOO1/4 9': 898/4 ötl/j cd/a 47 29 62 127/3 206 901/, 1141/4 ,5»/# 2;3/l6 7Va 278/16 /°/l6 -VlG 6!% 14 4 81 '8i3/4 15/ 9-1/2 56 3210 041/4 4 s/4 VU 112'/, 12 5/8 748/4 78/16 4< 511/, ï&y, 308/4 229/i6 1'Vl# 5i/a 205/8 l'Vs 78V, 140 261/4 180 19Wa 'Exdividend tExclaim. 104 18 92 T/a PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN pl.ra. 1.3U 6'"/, 70 45 62 12 207 V S/4 11 i 241/4 28" 7 26 7 3 59 137, 4 1:27, 1 0 98 51 14 43 70 12-8/4 72 7 4'/8 50 18 20 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 457, 13.1/, 92J.3J 112 »V« 7 V16 44'/, 12B/4.:: 92-3 112-1 l_2«/4 92 ij, 112 28.1/4 261-7,' - I80J-IJ UOl/j 'V16 77 140 26 178 199 14'/, 86 77, 17, oCt. 125-'/, 1257,-ï i 72 UU/i i 49J-5L «8/4 V j 15/8 I Heden 7V8 IJ pCl 77 7V» NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York 1 Italië 1 1 AMSTERDAM Vorige koers Koers op heden 2 uur 9.17'/, 59:10 9.75'/, 34.65 48.30 8.99 59.10 9758/4 34.63 4830 49.- 48.75 48 75 249 s/8 12.85 48.- 49.- 48 249 5/18 12 84 jeugd toch maar vooral aan te sporen wijn bruikt en ten derde het de bedwelming geei tc urmken, omdat dit liet beste voorbehoed- die men zoekt. Men begint bij het eerste glas, IBOIEJCElNrOltTZDIEIR.ZOIElK:-,,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10