Agenda „SPHINX" Stad. en Omgeving Radionieuws J&ucgeclijke Stand Jieck S. Schoot Ru&iicaties JUavinciaal Tlieuws Wzecftecicfit £aatste i DAM- EN SCHAAKSPELEN. TRIKTRAKBAKKEN ER DOMINO. WHIST- EN BRIOGEKOARIEN. GERARD WORM, VAN PUTTEN 00BTMEIJER, Payglop H.V. DISHES- El HEEHEN-M00EHS6. De Lange de Moraaz Brand- en Inbraakvrije Kluisinrichting. Safe-loketten te huur. Radio-distribuli» Donderdag 26 November. 7.30 uur, Cinema Americain: Het eiland der verloren schepen (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm); boven 14 jaar. 8 uur, in A. B. T. voor de Volksuniversi teit: Met Byrd aan de Zuidpool (voor eiken leeftijd). 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Jan van Riemsdijk en zijn cabaretgezelschap ARRESTATIE VAN EEN GRIEKSCH BURGEMEESTER. De burgemeester van Piraeus, Pana- jotopoulos, een intieme vriend van Mi nister-President Venizelos, is wegens verduistering op groote scl aal gear resteerd. Het geval heeft groot opzien gebaard. DE GEBEURTENISSEN IN DARMSTADT. Mededeeliaaen van dr. Werner. De Ober-Reichsanwalt dr. Werner heeft naar aanleiding van de gebeurte nissen in Darmstadt medegedeeld, dat het optreden der politie aldaar niet op zijn bevel is geschied. Hoe de politie van dg zaak op de hoogte is gekomen, is nog niet bekend. Het document, waarop de beschuldiging van hoogverraad is gedaan, schijnt afkomstig te zijn van Best. Dr. Werner heeft geadviseerd de schrijfmachine van Best in beslag te nemen, ten einde het bewijs van de be schuldiging te kunnen leveren. Het (staat nog niet vast, of men hier in wer kelijkheid met hoogverraad te doen heeft. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE BERGEN. De justitie verzoekt ons opname van het navolgende: De persoon, die zich in den avond van 16 November j.1. heeft vervoegd ten huize van den heer S. W. Eijssen, Nassauplein 23 te Alkmaar en daar mededeelingen heeft ge daan in verband met bovengenoemd geval, wordt in het belang der zaak dringend ver zocht zich mondeling of schriftelijk bekend te maken aan den Rechter-Commissaris voor Strafzaken te Alkmaar. INBRAAK TE BERGEN. In den afgeloopen nacht is er bij de fami lie O. aan den Bergerweg ingebroken. De dief is door het vernielen van een achterruit binnen gekomen. Vermist wordt een stel ta felzilver. Alles wijst er op dat geen beroeps inbreker aan het werk is geweest. Vermoede lijk is de inbreker in zijn werk gestoord ge worden, aangezien in een lade van het buf fet, onder de lade waarin het tafelzilver was geborgen, gouden horloges en geld lagen, aie onaangeroerd zijn gebleven. De politie stelt een onderzoek in. BINNENBRANDJE GEBLUSCHT. 1 l De politie bluschte gistermiddag met een Total-apparaat en een paar emmers water een binnenbrandje op den zolder van den meelhandelaar Bos aan het Luttikoudorp. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat jon gens met vuur speelden. Deze hadden een brandende vetkaars op een plank gezet, wel ke kaars wellicht omgevallen is. AANRIJDING. Op den Kennemerstraatweg hoek Kenne- mersingel had hedenmorgen een kleine aan rijding plaats tusschen de 16-jarige wielrijd- ster mej. L. en een driewielig motorrijwiel. Laatstgenoemd vehikel werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de schade onderling geregeld wordt! DE EXTRA-TREIN NAAR PARIJS. Naar aanleiding van een telefoongesprek met een onzer abonné's kunnen wij mededee- len, dat ons bericht, betreffende de verzamel- pas geheel juist is. Men heeft voor Zondag geen bewijs van Nederlanderschap of pas noodig, doch komt voor 20 cent te staan op een z.g. verzamelpas. Slechts dit zij nog vermeld, dat men in elk geval Nederlander moet zijn. GESLAAGD. Geslaagd aan de academische klinieken te Utrecht als gediplomeerd verpleegster onze oud-stadgenoote mej. J. Westerhof. VOLKSZANGAVOND. De afdeeling had Maandagavond wel pech; de opkomst viel niet mee, Trader Horn en Sint Nicolaas hadden blijkbaar elkander de hand gericht om Volkszang dwars te zit ten, en leider Sixma hielp ook nog een hand je mee, door niet aanwezig te zijn; het bleek, dat hij door onvoorziene omstandigheden plotseling verhinderd was, en geen gelegen heid meer had om het Bestuur daarvan ken nis te geven. Gelukkig bezit Volkszang in den voorzit ter den heer A. Ohlen iemand, die voor geen klein gerucht vervaard is; de voorzitter be klom het podium en zijne nieuwe functie van zangleider ging hem wonderwel af, er is maar wat lustig gezongen. Mevrouw H. van der Kop was eene nieu we verschijning in den Kring van Volkszang Deze zangeres beschikt over een vol tamelijk groot geluid, en aan de wijze waarop zij zingt, kan men hooren, dat zij de noodige scholing heeft gehad; besturen van Zang verenigingen te dezer stede zullen goed Overtuigt U alvorens U de das ombindt, of het een echte Sphinx is. Waaraan herkent U haar? PURE SILK geweven zelfkant. SPHINX etiquet ingenaaid. DRIEHOEKSMERK aanhang etiquet. Wanneer U op deze kenmerken let, krijgt U zeker de echte de elastische das, uit één stuk zui vere zijde f 3.75. HOUTTIL 54, ACHTERSTRAAT 43 Alleenverkoop voor Alkmaar. doen op deze zangeres te letten, voor het ge val men een soliste noodig heeft. Een ding speet ons, dat Mevrouw v. d. Kop op haar programma slechts een Hol- landsch lied had „Blonde Annie" van Cath van Rennes; de overige liederen waren van vreemde nationaliteit t. w. vier Bergerettes (J. B. Hecteerlius) eenige liederen van Schubert, Pergolese en Gordigianivooral de bergerettes voldeden ons zeer. Voortaan mevrouw v. d. Kop ook Uwe aandacht geschonken aan het Nederland- sche Lied, dat behoeft heusch niet in een hoek te worden gedrongen. Mevrouw A. Ohlen had wat den Volks zang betreft geen gemakkelijke taak; met je man muziek maken is heel prettig, doch zoo geheel onvoorbereid valt heusch niet mee; maar goed ging het dat is zeker. AD INT. VOOR HET DIERENASYL. Er is voor een te stichten dierenasyl in ver loop van tijd reeds een aardig bedrag bin nengekomen, maar natuurlijk nog lang niet genoeg. De Jeugdbond voor Dierenbescher ming te dezer stede zal daarom ook het vol gend jaar weer een verloting organiseeren en het bestuur verzoekt allen die daaraan willen medewerken thans reeds de lange win teravonden te gebruiken om handwerken of iets dergelijks te maken, waardoor men bij de volgende verloting weer over voldoende prijzen zal kunnen beschikken. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van Joh. H. Vrieling, los-werkman te Hippolytushoef. R.c. Mr. A. M. Ledeboer. Cur. rar. P. Lan- geveld, Alkmaar. Opgeheven wegens gebrek aan actief is het faillissement van P. van Bronkhorst te Alkmaar. EEN ZWERVELINGETJE. Een poesje, een half jaar oud, zwart, wit borstje en witte pootjes is, via een vinder, bij den heer Verwer, inspecteur van „Dierenbe scherming" terecht gekomen. Het diertje is daar Oudegracht-hoek Baanstraat hedenavond tusschen 7 en 8 uur voor den eigenaar terug te bekomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,24 uur licht op. DAG VAN GEBED EN VEROOT MOEDIGING. De dag van gebed en verootmoediging in de israël. gemeente is niet op Zater dag, maar Zondage 29 Nov. a s. De dienst zal te Alkmaar plaats hebben des nam. half vier. ""GETROUWD: Dirk van Coevorden en Theodora de Munk. Cornelis Severein en Neeltje van den Adel. Simon Kopjes en Atje Hofma. GEBOREN: Trijntje d. v. Cornelis Staasen en Aaltje Bak. Cornelis z. v. Jan Hemelrijk en Grietje Swart. Petronella d. v. Bernardus Baars en Eelkje Daleman. OVERLEDEN: Gerrit Lucas van der Post 62 jaar. Petrus Arzbach 66 jaar. Barbera Cornelia de Munk gehuwd met Theodorus Bijman 50 jaar. Mej. N. van Heerden alhier thans tijdelijk onderwijzeres te Julianadorp, is benoemd tot onderwijzeres te Oost-Knollendam. Op initiatief van den kerkeraad is Woensdagavond onder de leden van de Ev. Luth. Gem. te Beverwijk eene Luth. kring gesticht. Wel is haar aantal leden klein, haar getal gaat de 100 niet te boven, doch zooals de voorzitter, dr. Haumerse het uitdrukte in de wereldbond van kerken zijn de Lutheria- nen het sterkst vertegenwoordigd. Om die reden en natuurlijk nog andere waarbij saamhoorigheid het sterkste motief was, werd tot die stichting besioten. Een bestuur werd verkozen en besloten werd nog zes maal per seizoen bij elkander te komen. DE 298 METER WORDT VERSTERKT. In de „Radio Bode" wordt medege deeld, dat de A. V. R. O. met de N. S. F. is overeen gekomen, dat, beginnende omstreeks 1 December a s., uitgezonden zal worden met een energie van 20 kilo-watt (tegenwoordig 7 kilo-watt). Voor vele deelen van Nederland wordt hiermee een zesvoudige ontvangstver sterking verwacht. De uitzendingen met een groote energie zullen geschieden met de voedingssystemen van den Pho- hizender. ONTWAPENIGSMEETING TE PARIJS. Uitzending door den V.P.R.O. Morgenavond zal de V. P. R O. vanaf 9 uur de belangrijke meeting van de Ontwapeningsconferentie, die te Parijs wordt gehouden, uitzenden over Hilver sum op golflengte 298 M. De meeting staat onder voorzitterschap van Ed. Herriot. Gesproken wordt o.a. door de Jouvenel en Lord Cecil. HINDERWET. Bij besluit van 25 November j.1. is de be slissing pp de verzoeken van J. J. Haker en S. H. J. Swart, beiden wonende alhier, om vergunning tot het oprichten van een steen houwerij, resp. in de perceelen Kennemersin- gel nr. 21 en Koornlaan, kadastraal bekend in sectie E nr. 2507 ged., verdaagd. Alkmaar, 26 November 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Alkmaar HEILOO. Tot lid van het scheidsgerecht voor den bloembollenhandel in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. W. Roo- zen Hz., is benoemd de heer A. Blokker Jzn., lid der fa. Van 't Hof en Blokker te Heiloo. DE BEZUINIGINGSPLANNEN T. A. VAN HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Gaarne vestigen wij de aandacht op de openbare vergadering welke Zaterdag 28 November des avonds 8 uur in café Centraal gehouden wordt en uitgeschreven is door den Nederlandschen Bond van leeraren en leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs. De vergadering is belegd naar aanleiding van de bezuinigingsplannen t. a. van 't Nij verheidsonderwijs. De heer K. Juzenaar te Alkmaar zal op deze vergadering als inleider optreden. DE BOETE- EN BEDEDAG. Het hoofdbestuur van den gerefor meerden boud in de Ned, herv. kerk heeft aan de koningin telegrafisch ver zocht, naar aanleiding van het voor nemen der kerken van ons vaderland om Zondag 29 Nc vember een algemeenen i boete- en bededag te houden, het daar- j heen te leiden, dat mede door sluiting van publieke vermakelijkhede die dag i een gewijd karakter moge dragen. HEEMSKERK. Woensdagochtend kwam de 13-jarige C. de Vries te Noorddorp per rijwiel den Rijks weg af en wilde dezen oversteken met het doel via den Molenweg naar huis te gaan. Op het moment van oversteken had >le rijder zich niet overtuigd, of de weg wel vrij was en naderde eer. luxe-auto uit de richting Castricum, waardoor een aanrijding onver mijdelijk was. De onvoorzichtige wielrijder, die om het gevaar eener aanrijding te ontkomen, van links naar rechts zwenkte, werd toch door den auto gegrepen en eenige meters meege sleurd. Hoe het mogelijk was, dat de iongen on gedeerd te voorschijn kwam, is een raadsel, zelfs de fiets met uitzondering van het achter wiel kwam ongehavend uit den strijd. Het jongmensch werd met een zandauto naar de ouderlijke woning gebracht. DEN HELDER. De heer A. Veenenbos alhier is bestemd voor uitzending naar Indië als ambtenaar van het binnenlandsch bestuur. gespannen gezichten getooverd, dat was bij het scherpe contrast der tien geboden Gij zult niet dooden Dankbaar en voldaan, ook over de muziek, onder leiding van den heer P. de Geus ten gehoore gebracht, ging men huiswaarts en zeer zeker zal het de leden der beide veree- nigingen tot blijdschap stemmen, als bij het lezen dezer regels, zij die de bijeenkomst be zochten, nogeens de beelden te voorschijn traden. De weg naar boven is een zeer moeilijke weg en de vlakke velden der alledaagschheid zijn nu eenmaal gemakkelijker te begaan dan die van een geheiligd idealisme. Intusschen tot we wijzer zijn. HEERHUGOWAARD. Uitgenoodigd door beide vereenigingen, de V.C.J.B. en J.V.A., heeft de heer Bever sluis Woensdagavond voor een geheel bezet te kerk voordrachten uit eigen werk gehou den. Na de opening, waarin de voorzitter zijn blijdschap er over uitsprak, dat zoovelen aan den oproep hadden gehoor gegeven werd door het zangkoor: Ik heb U lief, o vlakke landen gezongen, welk lied met gevoel werd vertolkt, zoodat al dadelijk het gewenschte doel, belangstelling, werd bereikt. Gedurende de verschillende voordrachten, die allen episoden uit den laatsten wereld oorlog tot onderwerp hadden, werd die be langstelling ononderbroken behouden. Dik wijls was de stilte hoorbaar en werd met in gehouden adem de ontwikkeling der verschil lende beelden gevolgd, terwijl na het beëindi gen van den voordracht iets als een zucht door het gebouw ging. Een enkele maal werd een glimlach op de DL PROVINCIALE BEDRIJVEN. De tarieven. In de Memorie van Antwoord op het Alge meen Verslag der afdeelingen over Prov. Electriciteitsbedrijf en het Prov. Waterlei dingbedrijf zeggen Ged. Staten over de nieu we centrale van het Electriciteitsbedrijf: Het proefbedrijf is in het algemeen naar wensch verloopen. De productie is bevredi gend en dezer dagen is ook met het stoken van gas, afkomstig van de hoogovens, een aanvang gemaakt. Hoewel niet valt te ontkennen, dat de ver antwoordelijkheid van de directie in de nieu we omstandigheden zeer groot is, hebben Ged. Staten de overtuiging, dat de tegen woordige functionaris daartegen in alle op zichten ten volle is opgewassen. In overeenstemming met het advies van den Raad van Toezicht op de Prov. Bedrijven, hebben Ged. Staten den loop der ontwikke ling eerst eenigen tijd willen gadeslaan. Ge zien deze ontwikkeling en vooral in verband met de verandering van het distributiebedrijf, hebben zij zich in beginsel kunnen vereeni gen met de door de directie ter zake gedane voorstellen, welke door hen, na gunstig ad vies van den Raad van Toezicht, in handen gesteld zijn van de commissie voor georgani seerd overleg. De vraag, of in de begrooting voor 1932 ten volle rekening is gehouden met rente en afschrijving van het kapitaal, vastgelegd in de nieuwe centrale, kan bevestigend worden beantwoord. De tarieven. Het ligt niet in de bedoeling om tot verla ging van tarieven in de gebieden van recht- streeksche levering over te gaan. Wel was geboden eene verlaging, die de tarieven voor kleinkracht ondergingen en dan ook met ingang van 1 Jan. 1931 (met circa 25 pCt.) werd ingevoerd. De groote verschillen in tarieven in naast elkaar gelegen gemeenten vindt hoofdzakelijk haar oorzaak in het verschil van opvatting bij de gemeentebesturen aangaande tarief stelling. Ged. Staten kunnen hierop rechtstreeks geen invoeld uitoefenen. De eenige oplossing, om tot gelijkstelling van tarieven te geraken is eene rechtstreeksche levering door de pro vincie. Ged. Staten bevorderen zooveel moge lijk, dat hiertoe wordt overgegaan, omdat economische electrificatie zulks gebiedt. Ged. Staten moeten ontkennen, dat de ge meenten, die de provincie in moeilijke tijden de behulpzame hand hebben geboden, in eenig opzicht als benadeeld kunnen worden beschouwd. Zij stellen er prijs op met allen nadruk te vermelden, dat gemeenten, die vrij willig een langdurig contract hebben prijs gegeven, alle nog den stroom betrekken voi- gens het vrijwillig overeengekomen verhoog de tarief, dat echter niet het z.g. gemeenteta rief 1925 is. Met eene enkele gemeente, die van den be ginne af aan een vijfjarig contract had ge sloten en dus in geheel andere omstandighe den verkeerde, is na afloop van dien termijn gecontracteerd volgens bovenstaand tarief 1925. Intusschen heeft de practijk uitgewezen, dat ook dit tarief, dat trouwens door den mi- 5JS®r.van waterstaat zoowel in 1925 als in lyJO is goedgekeurd, aan de gemeentebedrij- ven alle gelegenheid tot eene gunstige ont wikkeling biedt. Voor verlaging van dit ta rief bestaat naar het oordeel van Ged. Sta ten dan ook geen aanleiding. «irpvln m state" zijn van oordeel, dat het streven er op gericht moet zijn, de levering aan huis door de provincie zooveel mogelijk te bevorderen Rechtstreeksche voorziening waarvan de Rijkscommissie uitgaat zal bS vorderen dat de stroom op ra&ïe w£ zal worden gedistribueerd en de tarieven meer uniform worden. Naarmate de contra? ten eindigen, komt dit tijdstip nader. Intus schen kunnen vóór den datum der beëindi ging der gemeentelijke voorziening reeds on- derhandelingen tusschen partijen worden ge voerd terzake van de overneming. Overgang naar de provincie heeft reeds veelal nlaats gehad, en Ged. Staten hebben aanleiding overtuigd te zijn, dat de gemeenten de over neming niet betreuren, terwijl vaststaat dat het gebruik van electriciteit, na den ove?- nomen"33' provincie' belangrijk is toege- Hetis de bedoeling de oude centrale Wat de radio-distributie betreft, kan wor den medegedeeld, dat, na eene uitvoerige be spreking van een desbetreffend voorstel rW directie in den Raad van Toezicht od de prov. bedrijven in zijn vergadering van s September 1931, door Ged. Staten aan de di rectie de opdracht is vertstrekt tot het instel len van een onderzoek naar de technische en financieele consequenties, welke aan radio distributie vanwege het bedrijf verbonden zijn. Bij het verkenen van de opdracht heb ben Ged. Staten ten overvloede vermeld dat zij zich, ongeacht de uitkomst van heton derzoek, in deze alle vrijheid wenschen voor te behouden, wijl naar hun oordeel eerst dan tot uitbreiding van de taak der provincie mag worden overgegaan, wanneer vaststaat, dat een onmiskenbaar belang wordt gediend en het particulier initiatief in deze te kort schiet. Het waterleidingbedrijf. Het adres van de Kamers van Koophandel. Ged. Staten staan afwijzend tegenover het verzoek van de Kamers van Koophandel om voor de zoogenaamde grootverbruikers kor- naar waarnemingen, verrient m den morgen van 26 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.4 te Vardö. Laagste barometerstand 734.7 te Blacksod Verwachting, geldig tot den avond van 27 November: Matige Zuidoostelijke tot zuidelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke op klaring; waarschijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. ting op de te betalen watergelden te verle» nen. Allereerst achten Ged. Staten het princi pieel onjuist, dat het water voor (onverplich- te) industrieele doeleinden tegen lageren prijs beschikbaar zou worden gesteld dan voor huishoudelijke doeleinden, voor welke de verplichting tot afneming in de gemeente verordening is opgenomen. Voorts zijn zij van meening, dat zoodanige prijsverlaging, ook al zouden daarvoor prin cipieel termen aanwezig zijn, billijkheidshal. ve zou moeten gelden voor alle industrieele verbruikers en neringdoenden, waarvan evenwel eene belangrijke inkomstenverlaging het gevolg zou zijn. De juistheid van het door de Kamers van Koophandel aangevoerde ar gument, n.1., dat de kosten der administra. tieve bemoeienissen ten aanzien van de groot verbruikers, omgeslagen per M3 water, lager zijn, kan worden toegegeven, doch daaren tegen over staat, dat deze groote afnemers uit een technisch oogpunt aan het bedrijf hoogere eischen stellen, met name door het in beslag nemen van een naar verhouding grootere transportcapaciteit van het buizen net, waardoor ook kapitaalsuitbreiding wordt verhaast. Het Prov. Waterleidingbe drijf verkeert, in tegenstelling met stedelijke bedrijven, met zijn uitgestrekt buizennet en zijn groot verzorgingsgebied in eene bijzon dere positie en kan naar het oordeel van Ged. Staten niet in allen deele op één lijn worden gesteld met andere waterleidingen, waar misschien wel aanleiding tot prijsdifferenta- tie bestaat. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Aan de orde was heden de stemming over het amendement-Kortenhof op art. 204 der Waterstaatsbegrooting (hand having van het bestaande systeem van subsidieering van tramwegmaatschap pijen). Het amendement werd verwor pen met 65 tegën 10 stemmena De be grooting werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Aan de orde kwam daarna de begroo ting van koloniën. De heer Joekes stem de in met den post te Genève voor kolo niale vraagstukken. Tegen een Fransch- Hollandsche studiecommissie te Parijs had spr. op zichzelf geen bezwaar, maar hij meende dat iedere officieus karakter daaraan moet worden onthou den. Voorts drong hij aan op een on derzoek naar de vraag of voldoende zorg is besteed aan de Indische inzen ding op de tentoonstelling te Vincennes. Joekes aan inzake de Hollandsch- De heer Cramer sloot zich bi; den heer Fransche toenadering. Hij geloofd niet dat het Indsch comité vrij uit gaat wat de zorg voor de voorwerpen der tentoon stelling betreft en de architectenkwes- tic gaat de Kamer niet aan. De heer Wijnkoop had bezwaar tegen de post te Genève. De heer Feber betoogde dat op dit hoofd stuk niet voldoende bezuinigd is. Hij sloot zich aan bij den heer Joekes ten aanzien van de architecten-kwestie. Minister de Graaf betoogde dat het Fransch-Hollandsche studie-comité een parti culiere instelling is. De architecten-kwestie gaat de Kamer niet aan en bestaat ook niet meer. Ook in Indië heeft men niet voldoende re kening gehouden met de mogelijkheid van brand op de groote tentoonstelling. DIEFSTAL. Een inwoner van Leeuwarden heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit eer. kast in zijn woning een geldkistje is ontvreemd met een bedrag van 2600. Tot nu toe ontbreekt van den dader ieder spoor. DE ACTIE IN DE TEXTIEL NIJVERHEID. De staking ie Almelo. Verscherping van den strijd. Ondanks het feit, dat de bestuurders van den modernen, den christelijke en den t.k. textielarbeidersbond hun leden dringend hebben geadviseerd de werkzaamheden te hervatten en dat de fabriek gister weer on der stoom werd gezet, zijn vandaag van de ongeveer 300 arbeiders niet meer dan 25 tot 30 naar de fabriek gegaan. De bonden die tot opheffing van de staking adviseeren, hebben in de fabriek ongeveer 120 leden, waarvan echter slechts enkelen het werk heb ben hervat. Van de zijde-der werkgevers wrdt medegedeeld, dat, wanneer de staking op Vrijdag a.s. nog voortduurt, Vrijdagoch tend een nieuwe loonsverlaging zal worden afgekondigd. Van den neutralen en moder nen arbeidersbond was hedenmorgen ni*" mand aan het wsrk.gegaan.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2