ïBimiettiand De voorzitter zou de besprekingen in die richting willen leiden en stelde voor, het stuk voor kennisgeving aan te nemen. De heer de Boer wilde zich met het door den voorzitter gesprokene vereenigen, doch ij weten allemaal, hoe het gaat met zulke dingen, het duurt altijd even lang, dat ziet fflen aan de aardappelziekte Spr. wees er op, dat reeds eenige menschen bij het Burg. Arm bestuur hebben aangeklopt. Spr. betreurde ^ej( dat de gelegenheid er niet was, dat bij een'andere commissie kon worden aange klopt. Het is voor deze menschen een ver- gclirikkelijke gang naar het Burg. Armbe stuur. Als het met het comité lang duurt, is het dan niet mogelijk dat een tijdelijke rege ling wordt ingesteld voor die menschen? De heer Eecen zeide, dat de nood ons sterk aan het hart ligt en spr. gelooide, dat bij sommige menschen de nood zeer hoog is gestegen. Al is de gang naar het B. A. moei lijk, toch zal er een regeling moeten worden gemaakt, dat deze menschen voor den erg- sten nood worden gespaard. Spr. zeide, dat te Heerhugowaard door de gemeente bonnen worden verstrekt voor de eerste levensbe hoeften. We behoeven niet te doen wat andere gemeenten doen, doch er moet iets gebeuren. Het is voor de bouwers nog moeilijker dan voor de arbeiders omdat ze niet georgani seerd zijn. Degene die het meest steun noodig heeft, moet geholpen worden. De heer Rijper onderstreepte wat de heer Eecen gezegd had. Wat betrof hetgeen e heer De Boer heeft gezegd over den zwaren gang naar het B. A. merkte de heer jp op, dat als men, zooals in Heerhugowaar met bonnen naar den winkelier moet, de ar- moede ook mooi voor de ramen g hugowaard wordt ook andere steun gegeven. bSv 7 of 8 per week, naar verhouding tot de grootte van het gezin. Spr. noemde nog een voorbeeld, waarbij een tuinder die nog 5000 op de spaarbank had staan ook steun kreeg. Dat mag hier niet voorkomen. De heer Zaagman zeide, dat de heer Eecen een vergelijking van de transportarbeider en der tuinder maakte, en moet echter niet uit het oog verliezen, dat de transportarbeiders georganiseerd zijn. Dit wordt door den mi nister gewaardeerd. De armoede der tuinders is geen gevolg van een werktekort doch van een exploitatie tekort. De tuinders hebben wel een organisa tie, doch die bepaalt zich hoofdzakelijk tot het verbouwen van koolzaad enz. Spr. is het degelijk met den voorzitter eens, dat het adres voor de ongeorganiseerden het Natio naal Crisiscomité is. Wat betrof het door den heer De Boer gesprokene, dat het wel lang zal duren, daarvoor is spr. niet zoo bang. Als er geen nood was, zou het comité niet zijn opgericht. De afdeelingen zijn ver deeld, zoodat men vandaag aan den arbeid kan gaan. Waar zal de gemeente blijven als er een steunregeling in het leven wordt ge roepen? Hoe sterker organisatie in den vorm van den Nationalen Bond, hoe eerder steun. De heer Bakker vond het adres zooals het er ligt, niet op zijn plaats bij het gemeente bestuur Men had het beter aan den minister van binnenlandsche zaken kunnen sturen. De begrooting van landbouw is thans in behan deling, terwijl die van oorlog nog moet wor den behandeld. Er kan gemakkelijk een be drag van 100 millioen van oorlog op land bouw worden overgeschreven, dat is maar een gewone boeking. Spr. had geen vertrou wen in het Kon. Nat. Chrisiscomité. Dit moet bestaan van enkele giften, die worden verza meld en spr. geloofde niet, dat deze van veel beteekenis zouden zijn, zoodat eenige ver lichting in den nood zou kunnen worden ge bracht. Spr. zeide, dat als er een steunrege ling zou worden in het leven geroepen, er 100 van de 200 tuinders voor in aanmerking zouden komen. Als men nu voor elk 200 uitgaf, zou dit de gemeente een bedrag van 20.000 kosten. Dit zou een klein beetje ver lichting brengen, doch de nood bleef be staan. De menschen die niets meer hebben moeten worden geholpen. De geheele tuin bouw te helpen is ondoenlijk. De heer Kostelijk was het met den heer Bakker eens, dat het voor de gemeente on doenlijk is. Spr. onderschreef, dat de gang naar het B. A. moeilijk is. Als er echter een steunregeling in het leven wordt geroepen, moeten de menschen toch ook hier verschij nen en hun armoede toonen. Het zal voor het gemeentebestuur moeilijk worden. Men zegt ^leens, dat de brutaalsten de halve wereld hebben, maar dat komt hier ook zoo. Dege nen, die hun armoede stil houden, zullen geen steun krijgen. Voor het Kon. Nat. Steun comité voelde spr. wel, waarom zal er voor Qe eigen landgenooten geen geld zijn? Er is zoo veel naar het buitenland en naar Indië gezonden. De voorzitter zeide, dat het B. A. ook ia ae groote steden voorkomt, daar heet het al leen maar Maatschappelijk Hulpbetoon, dat 1S ij verschil. Het is hetzelfde, of men nu geld van het B. A. of van den Crisissteun ontvangt. In het Crisiscomité hebben voor aanstaande menschen van alle politieke rich tingen van rood tot zwart zitting. De voorzitter was er van overtuigd dat zeer spoedig zal worden geholpen. De steun voor de aardappelziekte was heel iets an- oers. Dat moest van een heel anderen kant tornen. Spr. vond het jammer, dat vanuit eze raad deze stemmen zijn opgegaan om rent het comité. De organisaties hebben een groote taak. Deze moeten zich tot het comité enden en den nood opgeven. Ook degenen, e een boet met kool hebben, kunnen van de- steun krijgen. De voorzitter wilde gaar- j*> als de raad dit wenschte, een commissie d„!!oe,n!en> d'e z'ch met de behandeling van wge-ijke aanvragen zal bezig houden en .^e raa<* voor deze menschen een zen wi'de toestaan. Uit den post werkloo- W'o0rzjening kon d-t bestreden wor- 0IA '^an drie menschen wordt een toeslag geven* ^us°e'd naar de Zuiderzeewerken ge* r- jleer Eecen merkte 0Pj dat het zjjn be- ]ai_ ln£ was de menschen die door de ma- ben^ sfan ^en Srond waren geraakt te hel- g apr. had zich echter afgevraagd, of het heeiM»,1116,' al!een was voor de personen, die liocl niets meer hadden. Deze hebben bezit- Wij moeten evenwel een re den °Uüen v°or eventueel nog slechtere tij- hePrlwE De.Boer zeide geen wantrouwen in siscomité te hebben. Spr. wees op het BpiandtotJapan:.Denkomhet Kellogg-pdctf'—Japam.Mfrqoeie man,d&t jS dllemdalpdp comité voor de hagelschade, wat ook zoo lang heeft geduurd. Als het nog maar twee weken duurt, moet men de menschen toch steunen. Het B. A. wil echter, als zij geen steun van den raad krijgen, geen steun meer verleenen aan de tuinders. Spr. vond het verschrikkelijk de menschen te moeten weg sturen. De heer Zaagman zeide, dat de heer Bakker geen vertrouwen heeft in het Kon. Nat. Steuncomité, doch spr. is van een andere meening en verwacht er wel wat van. Als af- deeling I is land- en tuinbouw aan de beurt. Spr. had er vertrouwen in, dat als het comité bij den minister om steun aanklopt, deze het niet zal durven weigeren. De heer Kostelijk merkte <5f, dat wij in een crisisdorp zijn. Niet alleen de tuinders, maar ook de landverhuurders, die van de huur leven moeten, hebben geen inkomsten. We moeten het op het Steuncomité aanhou den, want de gemeente kan het niet volhou den. De heer De Boer zeide te hebben bedoeld, dat als de steunregeling van het comité lang uitblijft, dat dan door de gemeente steun moet worden verleend. De voorzitter zeide de bedoeling van den raad niet te weten, maar merkte op, dat als besloten werd, dat een paar duizend gulden voor de tuinders beschikbaar werd gesteld, dit raadsbesluit eerst door Ged. Staten moest worden goedgekeurd en daar gaan natuurlijk eenige dagen overheen. Voordat de goedkeu ring echter is binnen gekomen, mag niets worden uitgekeerd en als het besluit niei wordt goedgekeurd, komen de reeds uitbe- taaldebedrag en voor rekening van B. en W. Men kan evenwel, zonder er eenige hoogere autoriteit in te betrekken, de subsidie van het B. A. verhoogen, bijv. van 500 op 1500. De voorzitter zal dan een commissie aan wijzen, die het B. A. zal bijstaan. De men schen die geen eten meer in huis hebben, kunnen dan worden geholpen. De heer Eecen kon zich hiermede wel ver eenigen, als meteen werd medegedeeld, dat naast het B. A. een commissie was benoemd. De heer De Boer zeide er als voorzitter van het B. A. wel voor te zijn. Nu er een an dere draai aan wordt gegeven zullen de an dere heeren wel meegaan. De heer Rijper voelde wel voor het laatste voorstel van den voorzitter. Anders wordt het toch op de lange baan geschoven. Dit is de eenige oplossing. De heer Bakker vereenigde zich er ook mee. Directe steun is volgens spr. noodig. De nood raakt hierdoor wel niet over, doch het helpt iets. De tuinbouw is een nationaal belang. Steunen moet niet door giften aan 't Comité maar door de belasting. Iemand die het best kan betalen, maar een beetje zuinig is, zal er niet aan meedoen. Als het door mid"- del van de belasting ging, wel. De voorstel len van den voorzitter zijn wel in de lijn van het door den L. T. B. gevraagde. Door den voorzitter werden de heeren Bommer, De Boer en Zaagman verzocht in de commisie zitting te nemen. De heer Zaagman wilde deze benoeming 2 maal 24 uur in beraad houden, de andere heeren namen hun benoemingen aan. De voorzitter stelde voor de subsidie voor het B. A. tot 1500 te verhoogen. Aldus besloten. De voorzitter hoopte, dat men zich niet door valsche schaamte zou weerhouden, zich voor deze steunregeling aan te melden. tr stelden voor de verordening be treffende het beroep, bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet aan de Bouwverorde ning toe te voegen. Aldus besloten. stelden voor tot het aangaan van een definitieve geldleening over te gaan ten ^36^3<X)Van Elektriciteitsbedrijf, groot De voorzitter zeide, dat men er na veel moeite en vergeefsche pogingen in was ge slaagd deze leening te plaatsen bij de Maat schappij voor Gemeentecrediet te Amster dam. De rente, die wij hier zoo gewoon zijn van 4 pCt. is echter gerezen tot 5 pCt. Ook moeten wij V, pCt. provisie betalen. De heer Zaagman vroeg voor hoe lang die leening werd aangegaan. De voorzitter antwoordde van voor dertig jaar. Men mag ook vlugger aflossen. Als voor 1941 wordt afgelost moet 1 pCt. boete worden betaald. Na 1941 niet meer. Aangenomen. Als lid van de Plaatselijke Commissie van toezicht op het L. O. werd met algemeene stemmen de aftredende heer C. IJff herko zen. Rondvraag: De heer Eecen vroeg, waarom de kabel niet verder was gelegd dan de brug van de Woud- meer, zoodat de dijk van electrisch licht is verstoken. De voorziter antwoordde, dat de meesten daar nog gaslicht hebben en door den slech ten tijd kunnen zij de aansluitingskosten niet betalen. Er is wel door B. en W. geprobeerd, de menschen er voor te winnen, doch door deze omstandigheden kon niet worden over gegaan tot den aanleg van een kabel. Als de toestand beter wordt kan ten allen tijde tot het aanleggen worden overgegaan. De heer Bakker drong aan op het spoed betrachten met het maken der aansluitingen. Het werk moet in December worden opgele verd. Het is nu al 24 November en ze zijn nog maar in Zuidscharwoude. Het zal nog lang duren voor ze in deze gemeente zijn. 't Is jammer, dat niet aan den tijd van opleve ren wordt gehouden. De voorzitter antwoordde, dat het de aan dacht van het Dag. bestuur der lichtbedrij- ven ten volle heeft gehad. Er wordt zoo hard mogelijk aan gewerkt. Er zijn geen goede monteurs genoeg te krijgen. Er is reeds ge dreigd met de boete, doch hier geldt force majeure. Per dag worden 25 tot 30 aanslui tingen gemaakt. Als de winter invalt wordt het werk onherroepelijk door B. en W. stop gezet. Hierna sluiting. HOORN, Dinsdagavond werd alhier een verga dering gehouden van den gemeente raad. Aanwezig waren alle leden. Voor zitter Mr. G. J. Bisschop. ingekomen was een adres van de Kap- persvereeniging alhier, waarin zij ter kennis van den raad bracht, dat men vast hield aan den wensch om bij de behandeling der verordening op de Winkelsluiting te besluiten, dat de kap perszaken op Maandagmorgen gesloten zullen zijn. In de vorige raadszitting hadden de stemmen gestaakt over een amendement van den heer Baesjou tot sluiting der kapperszaken op Maandag middag. Het adres zal worden behan deld bij het onderhavige punt der agenda. Voorts een adres van den gemeente raad van Noordscharwoude met ver zoek adhaesie te betuigen aan hun be sluit Ged. Staten te verzoeken de sala rissen van burgemeesters en secretaris sen te verlagen met 5 proc.; die der ge meente-ontvangers met 10 pet. Genoemd adres werd voor kennisge ving aangenomen. Aangenomen werd een voorstel tot vaststelling van een suppletoire begroo ting, dienst 1931. Het betreft hier wijzi ging van eirkele posten in verband met het aanbrengen eener centrale verwar mingsinstallatie ten behoeve van de ai chiefbewaarplaatstoekenning van subsidie aan het R. K. Huisvestings comité inzake het uitzenden van kinde ren naar vacantie- en vacantiekolonies, enz. In behandeling kwam daarna de re kening voor Maatschappelijk Hulpbe toon over den dienst 1930, sluitende met een eindcijfer, zoowel in ontvang als uitgaaf, van 90.500.22. Aan werkloo- zmsteun was uitgegeven een bedrag van 9175.20. De gemeentel'jke subsidie was verhoogd geworden van 61400. tot 74.206.88. Aldus vastgesteld. De verschillende Bedrijfsrekeningen werden voorloopig als volgt vastge steld: Gasbedrijf: gewone dienst 307.881.43; kapitaaldienst 260.884.97, electr. be- dienst 182.875.05; reinigingsdienst: drijf: gew. dienst 177.277; kapitaal- gew. dienst 55.300; kapitaaldienst 42.800.Slachthuisbedrijf: gewone dienst 38.400.—; kapitaaldienst 3000.—. Grondbedrijf: gew. dienst 7.728.20; kapitaaldienst 22.317. In behandeling kwam voorts een voorstel tot het verstrekken van voor schotten in rekening-courant aan de Vereeniging „de Proefschooltuin West friesland". Genoemde vereeniging vraagt aan de gemeente kasgelden tot een maximum-bedrag van 5000. Uit de toelichting bleek, dat er voor de ge meente geen financieel risico aan ver bonden is, omdat het Rijk in beginsel voor deze voorschotten garnt is. Conform besloten. Alsnu werd een nieuwe stemming ge houden over het amendement van den heer Baesjou, inzake de verordening op de winkelsluiting. De heer Baesjou stelde voor de kap- persz. ken in deze gemeente op Maan dagmiddag te sluiten; de kappersver- eeniging verzoekt een sluiting op Maan dagmorgen. Avorens het onderhavige punt in stemming werd gebracht, werd de dis cussie heropend. De heer Baesjou (r. k.^ onderwierp allereerst het ingekomen adres van de Kappersvereeniging, aan een nadere beschouwing, waarbij men andermaal een vrijen Maandagmorgen verzocht. Spr. had een enquete gehouden onler de kapperspatroonh en de bedienden. Onder eerstgenoemden zijn de meenin gen sterk verdeeld. Slechts een betrek kelijke kleine meerderheid de- pa troons was tegen sluiting op Maandag middag. Bijna alle bedienden juichten den vrijen middag toe. Spr. noemde het ingediende adres valsch. De voorzitter riep den heer Basjiu tot de orde. De heer Spaander (v. b.) hechtte daar entegen zeer weinig waarde aan de enquete van den heer Baesjou, waarbij allerlei persoonlijke invloeden kunnen gelden. Aan een adres van een jaren lang bestaande vereeniging moet wel degelijk alle waarde worden toegekend. De heer Baesjou gaf als zijn meening, dat de betreffende kapperszaken geen nadeel zullen ondervinden, of ze Maan dagmiddag, dan wel Maandagmorgen gesloten zullen zijn. Verder zette spr. zijn standpunt uit een, waarom hij in 't algemeen tegen een halven dag sluiting was van alle winkels in Hoorn, om zoodoende zijn stem te motiveeren, waarom hij in de vorige vergadering stemde tegen het amendent-Zijp, dat aan de bedrijven met personeel werkende in cverleg met de organisaties een vrijen halven dag wilde verzekeren. De heeren Zijp en Hendriks (s. d.) zul- le-> voor het amendement Baesjou stem men al vinden ze diens houding ten aanzien van het in de vorige vergade ring verworpen amendement-Zijp on verklaarbaar. De voorzitter zeide, dat hij de houding van den heer B. zeer inconsekwent vindt. Hij verdedigde het adres van de Kappersvereeniging en ontzegde den here B. het recht, dit valsch te noemen. Indien dan ook het amendement wordt aangenomen en de vereeniging in beroep gaat had de voorzitter de overtuiging dat het door de Kroon vernietigd zal worden, omdat het z. i. volkomen in strijd was met het grondbeginsel van art. 5 der Winkelsluitingswet. Aan een vernietiging zou hij zoo noodig gaarne •medeweiking verleenen. Het amendement Baesjou werd ten slotte aangenomen met 8 tegen 7 stem men. (Vóór 5 s. d. a. p. en do heeren Dorhout, Baesjou en Van Boxmeer). Bij stemming over de verordening in haar geheel werd deze ten slotte toch verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Alsnu kwam in behandeling een voor stel tot uitbreiding van de algemeene begraafplaats. Bij deze uitbreiding werd de benoodigde grafruimte zeer belang rijk uitgebreid. B. en W. zagen in ge noemde uitbreiding een belangrijk object voor werkverschaffing; voor 20 man kan gedurende ruim 14 weken ar beid worden gevonden. B. en W. vroegen daarvoor een crediet van 13000. Conform besloten. Besloten werd om adhaesie te betui gen aan het door het bestuur van de Vereeniging van Nederlandsche Ge msenten tot de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal gericht adres, inzake het ontwerp van wet tot tijdelijke korting op de uitkeeringen ingevolge de wet op de financieele verhouding tusschen het Rijk en Gemeenten. Aangenomen werd een voorstel om het loon voor in lossen dienst 'e nemen handlangers bij de straatmakers zoo veel mogelijk volgens het rouleer systeem uit daarvoor in aanmerking beidsbeurs te bepalen op 52 cents per komende ingeschrevenen bij de Ar- uur, met toeslag van 1 cent per M2 straatwerk. Ile om de in sub I bedoelde regeling terugwerkende kracht te vei> leenen tot 19 September '30. Intusschen za' door B. en YV. worden nagegaan of het aanbeveling verdient één of meer handlangers in vasten dienst aan .te stellen in welk geval nader zal worden aangeboden een voorstel tot vaststelling van een weekloon van deze fractie. In behandeling kwam alsnog een voorstel tot wijziging van de verorde ning op het beheer van het slachthuis- bedrijf en tot vaststelling van de veror deningen op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van het openbaar slachthuis. Het was B. en W. gebleken, dat door enkele der betrokken gemeentebesturen niet voldoende werd geacht de in de ontwerp-overeenkomsten inzake de uit voering van de Vleeschkeuringswet voorkomende bepaling, dat, zoodra het totaal bedrag van het reservefonds een som van 20.000 overschrijdt, telken jaren behoort te worden overwogen of tot verlaging van de voor het openbaar slachthuis en de centrale noodslacht- plaats geldende tarieven, alsmede tot evenredige verlaging van de rechten ge heven voor de keuring van vee en vleesch in de gemeenten behoorende tot den keuringskring Hoorn kan worden overgegaan, in welk geval een voorstel daartoe vóór of tegelijk met het indie nen van het bedrijfsplan voor het komende jaar aan den gemeenteraad van Hoorn zal worden gedaan. Hoewel een gelijke bepaling is opge nomen in de bereids vastgestelde en door Ged. Staten goedgekeurde verorde ning op het beheer van het slachthuis- bedrijf, werd er door genoemde gemeen tebesturen prijs op gesteld, dat aan vorenaangehaalde bepaling alsnog werd toegevoegd het volgende: „Indien het reservefonds door stor ting van de winst over eenig jaar een bedrag van 25000 overschrijdt, moet tot evenredige verlaging van de tarieven en rechten, hetzij voor één diersoort, hetzij voor meerdere of alle diersoorten, worden overgegaan; het voorstel daar toe moet eveneens vóór of tegelijk met het indienen van de bedrijfsbegrooting voor het komende jaar aan den gemeen teraad worden ingediend." Hoewel door B. en W. deze toevoe ging niet noodig werd geacht, had het college bij nadere overweging geen be zwaar om te bevorderen, dat aan ge noemden wensch werd voldaan. Het voorstel van B en YV. werd aan genomen. In verband hiermede werden de be treffende verordeningen vastgesteld. Daarna sluiting. NEDERLAND EN HET ONTWAPE NINGSCONGRES. De deLga'ae der Ned. Vereen. V. Volkenbond en Vrede Op het Internationaal Ontwapenings congres, dat op 26 en 27 dezer, onder lei ding van lord Robert Cecil te Parijs zal gehouden worden, zal de Nederland sche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede vertegenwoordigd worden door een delegatie, bestaande uit mr. J. Lim burg, mevr. mr. C. BakkerVan Bosso, J. J. de Roode, mr. C. P. van Wijngaar den en mr. A. A. Reepmaker, die tevens als secretaris optreedt. De Nederlandsche spreker op dat con gres zal mr. J. Limburg zijn. DEFENSIEBEGROOTING 1932. De heeren Marchant c.s. heboen een amendement ingediend op de defe: ie- begrooting voor 1932e, teneinde art. 24 te verminderen met J 3.463.000 en alzoo te brengen op 1.292.525, om aldus geen gelden uit te trekken voor het zgn. be wapeningsfonds van het leger. DIEFSTAL AAN BOORD. Voor groote waarde aan parels en diamanten v- rdwenen. Op 31 Oct. 1931 werden uit een passa giershut aan boord van het s.s. „Sta tendam" de volgende juweelen ont vreemd: een collier van 93 echte parels, wegende ongeveer 260 gr., met platina slot, bezet met vier kleine diamanten, model „Marquise"; een platina ring, be zet met groote parels in het midden, omgeven door acht diamanten; een emaille broche met Lazuri-steen en 100 diamanten; een armband met 77 echte parels en een gouden malië-.tasch. Belanghebbenden hebben een bedrag dengene, die aanwijzing kan doen, welke van 100.000 Belg. francs uitgeloofd aan mocht leiden tot opsporing en terug brenging van bovengenoemde juweelen. In geval van gedeeltelijke terugkrijging zal de belooning pro rata worden uitbe taald. De juweelen zijn, naar bij informatie bleek, gedurende de reis ontvreemd. HET WERKLOOSHEIDSVRAAGSTUK. Een samenspreking tusschen de Chr. sociale organisaties. Dinsdag waren te Utrecht, op uitnoo- diging van het bestuur der Chr. Werk- geversvereeniging, bijeen een aantal af gevaardigden van de Chr. Middenstands- vei eeniging; van den Chr. Boeren- en Tuindersbond, het Chr. Nat. Vakver bond, het Ned. Werkliedenverbond Pa trimonium en de Ned. Luth. Bcnd voor Chr. Sociale Actie. Yran den Christelijken Nationalen Werkmansbond waren in verband met de begrafenis van den zoo plotseling overleden secretaris dezer organisatie geen afgevaardigden aanwezig. De heer F. L. v. d. Bom, die als voor zitter van de Christelijke Werkgevers vereniging de samenkomst presideer de, zette in zijn openingswoord uiteen, dat de bedoeling der samenspreking was, een bespreking over de werkloos heid, waarbij niet de oorzaken daarvan, maar de middelen ter bestrijding onder werp van discussie zouden moeten zijni de van verschillende zijden aangewezen middelen aan een keur zouden moeten onderworpen en ten slotte bepaald zou moeten worden, of men gezamenlijk i >ts zou kunnen doen, dan wel iedere orga nisatie voor zich zelf zou moeten op treden. Na een breede bespreking werd op voorstel van den heer Bossenbroek (Pa trimonium) besloten, een kleine com missie te vormen, waarin elke organi satie één lid zal aanwijzen en welke eej nader te beleggen vergadering, waarin aan de hand van concreet te formuleeren punten een gedragslijn zal kunnen worden vastgesteld, zal voorbe reiden,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7