Alkmaarsche Courant. Honden! drie en dertigste Jaargang. iBuitenland föituwttatld JUu&têeticfUm 1931 K». 278 llonderclay Xovember DE SMOKKELAFFAIRF AAN DE NEDERLANDSCHE GRENS. Vaar reeds uit talrijke persberichten j,Plcend, heeft de smokkelarij onder in vloed der economische verhoudingen in jie» bizonder in het Westelijk deel van puitschland 'n buitengewrv.en omvang aangenomen, aldus wordt officieel me degedeeld. De douaneautoriteiten heb ben ter bestrijding van dezen smokkel handel uitgebreide maatregelen getrof fen. In het tijdvak van 1 April tot 30 September 1931 zijn in de drie distric ten Dusseldorf, Keulen en Westphalen in totaal 21.000 gevallen van smokke larij onderzocht. Daarbij werden in be slag genomen: 17.540.00C sigaretten. 39.000 sigaren 73000 boekjes sigarettenpapier, 2110U K G. tabaksfabrikaten, 40.600 K G. kof fie, 203300 K G. graan, 97.600 K G. meel- producten, 773o K G. suiker, 118 K G. thee, 550 K G. chocolade, 1200 RG cacao, 1670 K G. groenten en fruit, böu ïletsen, 113 motorrijwielen, 86 auto., 2960 K G. benzine en petroleum, 6^0 K.G_ vleeschwaren, 285 K G. gebak, gevogelte en 107 liter wijngees ENGELSCH WETSONTWERP TOT j-jEEEING VAN NOODTARIEVEN. Het kabinet heeft besloten in den loop van de komende week een wetsontwerp in te die nen tot het heffen van noodtarieven op den invoer van z.g. luxe levensmiddelen, als vruchten, jonge groenten, nieuwe aardappe len, melk, room, geconserveerde vruchten enz. Aangezien de behandeling van deze wet on geveer een week zal duren, verwacht men dat het Lagerhuis niet voor 11 December op kerstreces zal gaan. In Lagerhuiskringen rekent men erop, dat de invoering van een maalgebod voor Engelsche tarwe ten bedrage van 15 tenlaatste in het begin van 1932 in werking zal treden. Terwijl de kwestie van een maalgebod voor tarwe uit de Britsche do minions eventueel zal worden geregeld door de imperiale oeconomische conferentie. De Times verwacht voorts een verklaring van den minister van Landbouw over de beetwortel suiker politiek. GANDHI NIET LANGER IN DE RONDE TAFEL-CONFERENTIE. Wil de ongehoorzaamheids campagne voortzetten. Gandhi heeft opnieuw aangekondigd, dat hij niet langer wenscht deel te nemen aan de Ronde Tafel-conferentie en dat hij heeft be sloten terug te keeren naar Indië om de bur gerlijke ongehoorzaamheidscamipagne op nieuw te openen, zonder geweld en met toe passing van het beginsel der noncooperatie Gandhi verklaarde o.a., dat het de duidelijke bedoeling der Britsche regeering was om de dingen, dat het regeeren met geweld, zooals het Britsche bestuur deed, nooit den wil der onafhankelijkheid der millioenen Indiërs kan dooden. Geruchten doen de ronde, dat tegen Gandhi de bedreigmg zou zijn uitgesproken dat hij gedeporteerd zou worden, wanneer hij in Indië opnieuw oe leiding neemt van een ongehoorzaamheidscampagne. VERKLARINGEN VAN HET CHINEESCHE GEZANDSCHAP IN BERLIJN. Het Chineesche gezantschap in Berlijn pu bliceert een verklaring, waarin het bericht, dat de generaal Yen Si Sjan en de z.g. christengeneraal Peng Yoe Siang voorne mens zijn tegen maarschalk Tsjanf Hsu Liang op te trekken en Peking in te nemen om met behulp van Japan een regeering te vormen en het .Mantsjoerijsche conflict bij te leggen, wordt gedementeerd. De geheele voor stelling van zaken is zeer onwaarschijnlijk en ze is van eiken grond ontbloot. NOODLOTTIGE BRAND TE WARSCHAU. Vijf personen omgekomen. Door onvoorzichtigheid ontplofte gis teren in de woning van den chauffeur Osuchowski te Warschap een blik met benzine. De ontploffing was zoo hevig, dat de muren van de belendende woning werden ingedrukt. De woning van O stond in een oogwenk in lichte laaie en de snel om zich heen grijpende vlam men tastten ook de naast gelegen wo ning aan Onder de puinhoopen van de door de ontploffing en het vuur vernielde wo ning vond men de gedeeltelij!; verkool de lijken van den chauffeur, zijn zuster en zijn verloofde en in het belendende kuis een vrouw en een tweejarig kind. die eveneens waren omgekomen. WERKLOOZENRELLEToLS IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Te Freiwaldau in Mahrisch-Silezië »en?en gistermorgen ernstige ongere mdheden tusschen werkloozen en gen- «rmerie plaats. De werkloozen te eiwaldau zouden een groote demon- iat'e houden op de Ringplatz Werk- zen uit de omliggende dorpen en j urtschappen zouden eveneens --an eze demonstratie deelnemen. De g©n- j. f®erie sloot de toegangswegen af met 1 e' verhinderen, dat de werk- - z,en van buiten Freiwaldau de plaats wVr.^ kunnen bereiken. Daar deze wiM uen met geweld zich toegang tamfri en naar het punt, waar ver- mem *ou worden, kwam het tot ge vechten met de gendarmerie. De laatste zag zich gedwongen van de vuurwapens gebruik te maken. Naar tot nu toe kon worden vastgesteld werden bij deze on geregeldheden zeven personen gedood er 17 anderen zwaar gewond. Voorts werden zeven gendarmes door steenen en stokslagen gewond. De leider der gendarmerie, die door de opgewonden menigte werd neergeslagen, moest met levensgevaarlijke verwondingen naar he ziekenhuis worden overgebracht. In verband met het feit, dat men ook verder nog ongeregeldheden vreest, hebben de garnizoenen te Mahren bevel gekregen zich gereed te houden. Toen het bericht van de ernstige rel letjes in het Huis van Afgevaardigden bekend werd, kwam het tot stormachtige tooneelen in de zaal. De Silezische afge vaardigden eischten onmiddellijk een verklaring van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken inzake het gebeurde. Men neemt aar., dat de Minister van Binnenlandsche Zaken heden nog een officieele verklaring over de ongere geldheden te Freiwaldau zal afleggen, terwijl dan tegelijkertijd maatregelen zullen worden getroffen om dergelijke gebeurtenissen in de toekomst te ver hinderen. Stormachtige tooneelen in het huis van afgevaardigden. In verband met de bloedige gebeurte nissen bij Freiwaldau is het in het Huis van Afgevaardigden tot stormachtige demonstraties gekomen van de commu nistische afgevaardigden, welke toonee len tot onderbreking Ier zitting leidden. Na de heropening betuigde de minister van binnenlandsche zaken onder voort durend lawaai zijn diepen spijt over de bloedige gebeurtenis. De afgevaardig den der regeeringspartij, die zich ter be scherming der ministers voor de minis- terbank hadden opgesteld, werden door de communisten aangevallen. Een com munistische afgevaardigde werd ten slotte uit de zaal verwijderd. Bovendien werden hem voor een maand de presen tiegelden ontzegd. De meerderheids partijen besloten nog gisteravond een parlementaire commissie van onder- zoek naar Freiwaldau te sturen. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Oude man te Haarlem gedood, als gevolg van zijn weifelen om over te steken. Toen de electrische trein uit den Haag, die om 2.01 uur gistermiddag te Haarlem moest aankomen, de Munterslaan onder die ge meente passeerde, had juist even te voren de 75-jarige W. A. H. Z. uit Bloemendaal een der klaphekken van dezen overweg geopend. Hij zag de trein, weifelde en nam daarna het besluit om toch over te steken, met het gevolg, dat de trein, die op deze hoogte een normale snelheid heeft van honderd kilometer per uur, hem nog juist greep en in de sloot langs de spoorbaan wierp. Voorbijgangers haalden den man eruit, maar hij bleek reeds te zijn overleden. De trein stond eenige honderden meters verder stil. Het lijk van den verongelukte werd naar een der ziekenhuizen te Haarlem vervoerd. OM DE TWINTIG DUIZEND. Rumoerige inbrekers gegrepen. Gisternacht is een inbraak gepleegd in het kantoor van de Unieloterij van den heer Max Cohen op het Hofplein te Leeuwarden. Daags tevoren was dit kantoor een som van 20.000 gulden toegezonden, zijnde de prijs, die was gevallen op het lot van een inwoner waarschijnlijk is het den inbrekers om dit geld te doen geweest. Echter zijn de heeren er waren er twee niet rustig genoeg te werk gegaan. De heer Cohen werd wakker van hun gestommel en waarschuwde de poli tie. Na een sensationeele vlucht over de daken werd een der mannen in een dakgoot gear resteerd; den ander vond men op de W. C. in een perceel in de buurt. De daders zijn twee bekenden van de politie de 19-jarige J. H., schildersknecht, en de 22 jarige B. D stoker, beiden uit Leeuwarden. VRACHTAUTO RIJDT OP PAARD EN WAGEN IN. Twee personen gewond. Gisteravond om half negen is op de Nas- saukade bij het Fred Hendrikplantsoen te Amsterdam een vrachtauto, die voor een paar wielrijders wilde uitwijken, in botsing geko men met een paard en wagen. Op dit laatste voertuig zaten drie personen welke van den bok werden geslingerd. Twee hunner kregen arm- en beenfracturen en wer den door den G. G. en G. D. naar het Tessel- schadeziekenhuis vervoerd. De koetsier liep ontvellingen op aan de handen, doch kon ter plaatse worden verbonden. De wagen zelf werd ernstig beschadigd. DE BELASTINGVOORSTELLEN VAN B. EN W. VAN AMSTERDAM GOED GEKEURD. Een motie van vertrouwen in B en iV. In de begrootingszitting van den gemeen teraad zijn gistermiddag twee moties inge diend. Eén geteekend door de leden Romme, Baas, Boissevain, Ter Haar en Ketelaar, lui dende: „De raad, gehoord de door B. en W. bij de algemeene beschouwingen over het ontwerp- begrooting 1932 afgelegde verklaringen be treffende noodzakelijkheid van bezuiniging op den gewonen dienst dier begrooting, spreekt uit B. en W. in hun bezuinigingsstre- ven te willen steunen en gaat over tot de orde van den dag", en een tweede motie, ingediend door de Middenstanders van ongeveer ge- lijkluidenden inhoud, met dit verschil, dat daarin de stellige verwachting werd uitge sproken, dat B. W. onverwijld met bezuini gingen zouden komen oo den gewonen dienst tot minstens 5 pCt van het eindbedrag der begrooting. Deze moties, die niet geteekend waren dooi de S.D.A.Phebben aanleiding gegeven tot uitvoerige discussies. Nadat de wethouder der financiën nog maals nadrukkelijk had verklaard ernstig te zullen bezuinigen, maar tegen de motie geen bezwaar had, mits zij naar de letter werd genomen, kwam de motie-Romme in stem ming en werd aangenomen met 35 tegen 7 stemmen. De tweede motie werd verworpen met 39 tegen 3 stemmen. Aan de orde kwam vervolgens de stemming over de invoering en verhooging van belas tingen voor het crisisfonds benevens enkele daarop ingediende moties. Aangenomen werd met 37 tegen 5 stem men de motie van den heer Romme c.s., dat .de voorgestelde belastingen na delging der op de gemeente drukkende crisislasten niet zonder nadere beslissing van den raad mo gen worden gecontinueerd, terwijl de voorge stelde zakelijke bedrijfsbelasting, het brug geld en de verhoogde opcenten op de perso- neele belasting niet gehandhaafd behooren te worden naar gelang de opbrengst dezer heffingen in de genoemde volgorde niet meer vereischt zal zijn ter bestrijding van de cri sislasten. Verworpen werd een motie-Boissevain, waarin B. en W. uitgenoodigd werden onder handelingen te openen in het georganiseerd overleg, teneinde zoo mogelijk een vrijwillige wijziging der arbeidsvoorwaarden van het gemeentepersoneel te verkrijgen. Goedgekeurd werden daarna de voorge stelde belastingen. De brandverzekeringbe lasting werd aangenomen met 27 tegen 15 stemmen. Met 30 tegen 12 stemmen werd aangenomen de verhooging van de opcenten op de personeele belasting. Met dezelfde stemmenverhouding werd aangenomen de verhooging van het straatgeld en de verhoo ging van het bruggeld. De voorgestelde verordening op de heffing en invoering van de zakelijke bedrijfsbelas ting werd aangenomen met 31 tegen 11 stemmen. Een verhooging van de hondenbe lasting werd goedgekeurd met 29 tegen 12 stemmen en ten slotte werd goedgekeurd dc- instelling van een crisisfonds. De raad ging om half een uiteen. EEN MOTIE VAN AFKEURING JEGENS HAARLEM'S BURGEMEESTER. Verworpen met 12 tegen 23 stemmen. Na afhandeling van de eigenlijke agenda heeft de Haarlemsche gemeenteraad gister gediscussieerd over de motie van afkeuring aan het adres van den burgemeester wegens het feit, dat hij niet regelmatig om de veer tien dagen raadsvergaderingen houdt. Deze motie was ingediend door den heer Klein, maar door den heer Castricum werd namens de rechtsche fracties verklaard, dat de indie ning niet was geschied in overleg met die fracties en de indiening werd betreurd. De burgemeester zeide, dat ook hij overtuigd is van de wenschelijkheid alle 14 dagen een raadsvergadering te houden, maar wanneer er geen punten te behandelen zijn, kan men toch geen raad houden. Trouwens ook de be zuiniging spreekt een woordje mede, zeide hij, Na vrij uitvoerige discussie werd de motie verworpen met 12 tegen 23 stemmen. WERKLOOZENDEMONSTRATIE TE AMSTERDAM. Een inspecteur van politie be dreigd. Charge met gummistok en sabel. Gistermiddag te ongeveer half vijf ont stond in het midden van de Kalverstraat te Amsterdam een oploop doordat een groep werkloozen demonstreerde met een bord, dat een opwekking '*evatte om deel te nemen aan de communistische werkloozenmeeting, die Vrijdagochtend a.s. op het Parkschouwburg terrein zal worden gehouden. Er naderde een inspecteur van politie. De demonstranten wierpen het bord neer en een hunner zond den inspecteur eenige scheldwoorden na, waarop deze den jongen man wilde laten arresteeren. De demonstranten drongen rond om den inspecteur op en deze, geen gelegen heid hebbende om van zijn wapens gebruik te maken, hield de betoogers met het bord van zich af. Inmiddels waren eenige agenten en rechercheurs ter plaatse gekomen om den in specteur te ontzetten. Een charge met gum mistok en sabel was noodig om de betoogers uiteen te drijven. Het bleef ook daarna in de omgeving van Kalverstraat en )am onrustig. Aangezien de politie het gerucht had bereikt, dat een groep werkloozen uit de jordaan zou trachten naar het Stadhuis te gaan, was op den Dam een vrij groot aantal politieagenten geconcen treerd, waarbij eenige politieruiters. Het gerucht bleek echter onjuist te zijn en de politie kon zich er toe beperken samenscho lingen te voorkomen door de betoogers tot doorloopen te manen. PHILIPSTELEFUNKEN. Nauwe samenwerking vooral op technisch gebied. Tusschen de beide grootst" Europeesche concerns op radiogebied, de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven en de Te- lefunken Gesellschaft für drahtlose Telegra- phie m.b.H. te Berlijn, zijn overeenkomsten gesloten die een nauwe samenwerking, in het biizonder wat betreft de technische ontwikke ling, beoogen. ^Te dien einde zijn afspraken gemaakt om trent gebruikmaking van de octrooirechten van beide firma's. Verder wordt in samen werking de rationalisatie van de fabricage en van den afzet door beperking van het aantal types, door uitwisse'baarheid en dergelijke, ten doel gesteld. Tengevolge van deze overeenkomsten zijn de tusschen genoemde firma's hangende rechtsgeschillen bijgelegd. Deze afspraken hebben niet alleen betrek king op het Moederland der resp. firma's, maar gelden practisch voor de geheele we reld. Zij hebben in de eerste plaats de bevorde ring van den radio-omroep en de radio-indus-1 trie door uitbreiding van de toepassingen op het oog. Er zijn maatregelen genomen, welke het ook aan andere firma's mogelijk maken zich aan te sluiten bij de overeenkomsten, om ook harerzijds tot het gestelde doel bij te dragen. STAKING N.V. HOLLANDIA FABRIEKEN KATTENBURG CO. TE AMSTERDAM. De directie van de N.V. Hollandia Fabrie ken Kattenburg Co. deelt mede, dat sinds Maandag j.1. net werk in genoemde fabrie ken (fabricage van regenkleeding) stilligt. Een groep arbeiders, groot 24 tot 25 perso nen, omvattende de teekenaars, uitsnijders en controleuses aan wie een vast weekloon werd uitbetaald, is, daar door h'aar een voor gestelde loonsverlaging niet werd aanvaard, in staking gegaan. Dientengevolge hebben de overige arbei ders, zoowel op stukloon als op vast week loon, eveneens den arbeid neergelegd. Hier door zijn 307 personen bij de staking betrok ken. De directie heeft gedurende drie weken met de arbeidersorganisatie onderhandeld, doch deze heeft in geen enkele loonsverlaging willen toestemmen. Indien in een geringe loonsverlaging zou zijn toegestemd, had het fabriekspersoneel ten bedrage van 307 man aan het werk kun nen blijven. Door deze staking echter heeft de Hollandia Fabrieken den verkoop voor export voor het voorjaar, welke toch al ern stige moeilijkheden ondervond, in verband met de valutaschommelingen, stopgezet. BANKBEDIENDE VERMIST. Zaterdag .1. vertrok een 18-jarige bankbe diende uit Hoogeveen met een vrij groot be drag aan geld bij zich naar Bussum. Hij is daar echter niet aangekomen en ook tot op heden niet te Hoogeveen teruggekeerd. Men vermoedt dat de jongen zich naar het buiten land heeft begeven. De vader heeft de politie om opsporing verzocht. SINTERKLAASTIJD EN WINKEL PERSONEEL. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeit toegestaan, dat aan arbeiders van 16 jaar of ouder, werkzaam in een winkel, gedurende het tijdvak van 30 Nov. tot en met 5 Dec. 1931, geen vrije middag of vrije och tend wordt gegeven. OP VRIJE VOETEN GESTELD. Gisteravond meldden we, dat de caféhou der H. uit Koppen bij Winterswijk door de Duitsche douane over de grens was gelokt en toen in verzekerde bewaring gesteld, daar hij benzine zou hebben verkocht, welke daar na naar Duitschland werd vervoerd. Thans wordt nader bericht, dat H., na door den rechter in Borken te zijn gehoord, op vrije voeten is gesteld. RAADSVERGADERING BIJ KAARSLICHT. Dinsdagavond heeft Maastricht onge veer een uur in het donker gezeten. Midden in de raadsvergadering ging het licht uit en na een poosje werd de zit ting met enkele kaarsen ten einde ge bracht. Te half acht brandde het licht weer. Bij informatie bleek, dat de storing niet in Maastricht zelf, maar vermoede lijk bij de Staatsmijnen, althans in Zuid-Limburg is geweest KASTEEL-RAADHUIS. De tegenwoordige eigenaar van het kasteel te Wychen heeft het historische kasteel aan de gemeente Wychen te koop aangeboden. Een voorstel van B. en W. om tot aan koop over te gaan, heeft de gemeente raad aangenomen onder voorwaarde, dat het Rijk een belangrijken steun ver leent. De bedoeling is het kasteel als raadhuis in te richten en de terreinen voor een deel als bouwterein te exploi- teeren. HET NATIONAAL CRISISCOMITE. Levendige het publiek. deelneming van Op bet algemeene secretariaat van het Na tionale Crisiscomité loopt het, naar aan de N. R. Crt. bij een bezoek aan baron de Vos van Steenwijic, een van de twee secretarissen van het bureau in het Paleis op den Kneuter dijk, is gebleken, storm. Het aantal personen, dat er'zich komt aan bieden om persoonlijk behulpzaam te zijn, is zeer groot, ook per brief zijn er reeds zoo vele dergelijke aanbiedingen ontvangen, dat het comité nu reeds over meer hulp zou kun nen beschikken dan het noodig heeft. Als bewijs van belangstelling in het werk van het comité worden deze aanbiedingen niette min op hoogen prijs gesteld. Behalve deze aanbiedingen heeft het comité reeds stapels brieven ontvangen over andere onderwerpen, zoowel verzoeken om steun, als toezeggingen voor geld en vooral voor giften in natura. Het voorbeeld van de firma de Gruyter blijkt vele handelsondernemingen, winke liers, fabrikanten e. d. tot navolging geprik keld te hebben. Reeds heeft het comité aan biedingen gekregen voor belangrijke hoe veelheden levensmiddelen enz. Het comité stelt zich op het standpunt dat het, om zoo te zeggen, alles kan gebruiken; wie wat aan te bieden heeft kan er op rekenen, dat het dankbaar aanvaard zal worden. Hoe het met de giften staat kon de heer De Vos van Steen wijk niet bij benadering zeggen, maar hij wist wel de verzeke ring te geven, dat ook in dit opzicht de eerste oproep van het comité reeds is gebleken aan te slaan. De eerste gift. De allereerste gift, die het comité ontvan gen heeft, verdient afzonderlijke vermelding. Zij was afkomstig van een heer, die voor zichzelf 100 kwam brengen en van zijn N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 25 Nov. 1931. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.40—1.60; Bloemen dalerkool per 100 stuks f 3; Bloemkool le s. per 100 stuks 2—8' Boerenkool per 100 stuks 1-805.80; Gele Kool per 100 st. 0.80— 2.1Ó; Groene Kool per 100 stuks 1.20—3.20; Kropsia pei 100 stuks 2.60; Knolselderie per 100 stuks 1— 3.50; Peren per 100 pund 26: Prei per 100 bos 2.60—5 90; Roode Kool per 100 stuks 0.80—2.10; Selderie per 100 bos 0.70—f 2.10; Spinazie oei bak 81 ch; Spruiten per 100 pond 1f 3; Uien per 100 K.G. 2.60—5.30: Worielen per 100 bos 4; Witlof le s oer 100 pond 7— 9; WHolf 2e s per 100 pond 3—5 HOORN, 26 Nov. 1931. De aanvoer be droeg op de heden gehouden kaasmarkt 20263 K.G. De handel was matig. Aangevoerd werden 10 stapels kleine fabriekskaas 24 per 50 K.G.; 3 stapels kleine boeren kaas 28; 4 stapels boerencommissiekaas 25 per 50 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 26 Nov. 1931. Op de h* den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 920 H L. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Nov. 1931. Langendijker Groentenveiling. 2200 stuks Bloemkool le s. 3.10f 5.20 per 100 st.; 1200 K.G. Peen 3.50- 3.60, Kleine 1 50; 60000 K.G. Roode Kool 0.80— f 2.50; 21500 K.G. Gele Kool 0.60-/ 1.20; 5500 K.G. Witte Kool f 0.60; 23000 K.G Deen- sche Witte Kool f 1 1.70; 24000 K.G. Uien 4.605.10, Grove Uien 5.20 5.50; Drielingen 5.30—5.50; 10000 K.G. Bieten 1.302.40, alles per 100 K.G. EIERVE1LING SCHAGEN. SCHAGEN, 26 Nov. 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 40.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: wit 6.407.40, wit (kleine) 4.90f 540; 450 stuks Eend- eieren 3.704. SCHAGEN, 26 Nov. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 100 Paarden 100—300; 20 Geldekoeien (mag.) f 160f 230; 70 Geldekoeien (velte) f 200— f 320; 15 Kalf- koeien 210340 33 Vaarzen 130 180; 44 Graskalveren 25— 65; 23 Nuchtere kalveren 8f 26; 25 Schapen (magere) f 24—32; 20 Schapen (vette) 2728; 280 Overhouders f 2026; 5 Bokken en geiten ƒ4f7; 30 Varkens (mag.) 16—22; 53 Varkens (vette) per K.G. 0.34-/ 0.38; 133 Biggen f 6-ƒ 9; 14 Konijnen 0.502; 108 Kippen 1— 2.25. BOVENKARSPEL, 25 Nov. 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BloemkoM le s. 4.509.50, 2e s. ƒ3— 4.50, 3e s. 0.80—2.30; Roode Kool 1.30; Witte Kool 0.80; Gele Koo! 1.10; Uien 2.50; Bieten 6. NOORDSCHARWGUDE, 25 Nov. 1931. 7500 K.G. Uien, Gele Nep 9.40; Drielingen 5.10 5.30; Uien 4.40—5; Grove Uien 5—5.50; 2000 K.G. Kroten 0.90 1.70; 23200 K.G. Roode Kool 0.60— 2.70; 9000 K.G. Deensche Witte Kool 0.9O-/ 1.60; 1400 K.G. Gele Kool 0.70 1, alles per 100 K.G.; 1600 stuks Bloem kool 2.40—4 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 25 Nov. 1931 Aan gevoerd 3650 K.G. Uien, waarvan de prijzen als volgt: Drielingen 4.80— f 4.90; Uien 4.905.10 en Grove Uien f 5.40. PURMEREND, 25 Nov. 1931. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Tomaten A 0.60—1.10 en C 0.40; Witlof 3—22 per 100 K.G.; BI. kool 2—5.60 per 100; Roode Kool 0.30 1.60 per 100; Witte Kool 1.40 p. 100; Savoye Kool 0.70—2.10 per 100; Spruit kool 0.30—1.10 per 15 K.G.; Boerekool 20—55 cent per kist, 10 K.G.; Spinazie 0.381.05 per mand, 6 K.G.; Andijvie 0.101.05 per kist; Selderij 37 p. 100 bos; Wortelen 0.56—1.07 per 100 bos; Uien 0.761.27 per 25 K.G.; Uien Drielingen 0.86—1.12 per 25 K.G.; Uien Nep 1.86—1.93 per 25 K.G.Prei 6.10 8.60 per 100 bos. Appels: Brabantsche Bellefleur 310: Bramley Seedling 5—19; Fisher's Eerst- ling 8; Groninger Kroon 12; Present van Engeland 8—26; Reinette, goud 6 28; Reinette, oranje 4—13; Sterappel 20; Peren: St. Germain peer 615.50: Winterjan 4—11.30, alles per 100 K.G chauffeur en zijn dienstmeisje een gift oveiv eenkomstig de opwekking door jhr. van Cit« ters Maandag gedaan en waarin hij er op wees, dat men, wanneer ieder Nederlander, die kan, slechts 1 ct. per week afzondert reeds 60,000 per week bijeen zal hebben. Gister is er te Amsterdam een conferentie gehouden met het bestuur van de Nederland- sche Dagbladpers over de organisatie van een inzameling door middel van de dagbladen. Het is de bedoeling van het comité op gezette tijden in het openbaar verantwoording +e doen omtrent hetgeen het ontvangt en de maatregelen, die genomen zijn of worden. Steun van militairen uit Har derwijk. Naar aanleiding van den oproep in de bladen door het nationaal crisiscom.té zal het personeel van het 7e regiment infanterie te Harderwijk iedere maand een bijdrage toe zenden. De dienstplichtigen storten per week 2 cent, de onderofficieren per maand 25 cent, en de officieren per maand 50 cent. Een sprekende film van de installatie. De Filmfabriek Polygoon te Haarlem heeft een geluidsfilmopname vervaar digd van de installatie van het Crisis- Comité door prinses Juliana. Deze film zal a.s. Vrijdag in het grootste deel der Nederlandsche Bioscoopthéaters te zien en te hooren ziia.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9