DE OOI» |a l) O EST ER 8 Jstyezouden Stukken OSmmtdand ZENUWONTSTEKING VERDWENEN. Hoe een dominee verlichting kreeg. „Ik had een acute zenuw ontsteking in mijn linker-schouder en arm, die ik had opgeloopen, door mij te veel aan weer ei. wind bloot te stellen", schrijft Zijn Eerwaarde H. E. T. „Het was mij on mogelijk de arm op te tillen om mij te kleeden, of anderszins te gebruiken en de pijn was natuurlijk vreeselijk. Alle uitwendige middelen faalden. Maar ik kreeg het weer geheel in orde door de aangetaste deelen warm te houden en eiken dag 's morgens vroeg Kruschen Salts te nemen in een glas warm water. Het duurde bijna een maand, maar toen was ieder spoor van de zenuwontsteking verdwenen." Zenuwontsteking is een voorbeeld van wel een dozijn soortgelijke kwalen sommige minder, andere weer heel ernstig die alle voortkomen uit on zuiverheden in het bloed. En het is het onzuivere bloed dat, door het gehee'e lichaam circuleerende en ontstekingen ln de weefsels veroorzakende, die on dragelijke pijnen veroorzaakt. Kruschen Salts kunt u gerust vertrou wen; het zal de zaak weer in orde maken. Om dat Kruschen juist datgene bevat wat de natuur noodig heeft om Uw inwendige organen weer tot een ge zonden. normalen toestand terug te brengen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echtheid. bbJ de totaalcijfers nog niet bekend waren, doch spr. zou t. z. t. de opgaaf aan de pers ver strekken. De begrooting werd conform vast gesteld. De rondvraag leverde niet op. Daarna sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid van de HedacUe. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt f, Mijnheer de Redacteur, Uw antwoord op mijn ingezonden stukje van Maandag j.1. was niet geheel juist. De werkverschaffing door B. en W. voor ^esteld en aangenomen, draagt niet de goed keuring van mijn partijgenooten. Dat zij met deze regeling genoegen hebben genomen, komt omdat er practisch niet meer bereikt kan worden. De werkverschaffing kost de gemeente Ber gen wekelijks geen 1000. De gemeente Bergen profiteert wekelijks 300 van de werkloozen, omdat zij grond werk laat verrichten tegen 2/3 van het ge wone loon wat voor dergelijken arbeid wordt betaald. U zegt, dat het steuncomité is opgericht om de werkloozen aan voedsel en kleeding te helpen. In mijn eerste stukje heb ik duidelijk weer gegeven hoe particulieren ons arbeiders al tijd hebben geholpen. Voor dat soort bedee- ïing bedanken wij feestelijk. De spoeling van de meisjeskazerne (Pensionaat) a 15 cent per portie lusten wij niet en voor afgedragen kleeding bedanken wij. Die hebben wij zelf wel. De werkloozen hebben werk noodig en is dat niet te verkrijgen, dan kunnen zij niet anders gebruiken dan geld. Wij kunnen geen betalingen doen met por ties eten of afgedragen kleeding, dat is nu eenmaal geen betaalmiddel. Wil men in Bergen werkelijk iets voor de werkloozen doen, laat men dan zorgen dat de „wachtweek" uitbetaald wordt en dat ook de a.s. feestdagen ten volle worden uitbe taald. Dankend voor de plaatsing, D. BERGMAN, Kogendijk 23, Bergen (Niet alleen de partijgenooten van inzen der in den raad nemen genoegen met de re geling voor de werkverschaffing, omdat praktisch de gemeente niet meer kon doen. Ook de andere leden gunden den werkloozen graag een betere regeling. Het kan inzender bekend zijn, dat de r.k. raadsfractie voor de te werkstelling van de werkloozen bij het staatsboschbeheer zelfs een verder strekkend voorstel indiende dan de soc.-dem. fractie, die zich dan ook met het r.k. voorstel veree- nigdé. Het komt er echter niet op aan wie met voorstellen komt, mits die voorstellen maar goed zijn en wij hebben de overtuiging, dat de geheele raad wil doen wat mogelijk is om de werkloozen door moeilijke tijden heen te helpen. Inzender kon weten, dat overal de praktijk geleerd heeft, dat grondwerk in werkverschaffing uitgevoerd met een groot deel daarvoor niet geschoolde krachten, meer kost, ook al wordt daarvoor 2/3 van het standaardloon betaald, dan wanneer dit werk tegen het standaardloon door de daar voor geschikte vakarbeiders wordt uitge voerd. De bewering, dat de gemeente van de werkloozen 300 per week profiteert, zal dan ook wel op verkeerd rekenen van inzen der berusten. De door inzender geschetste hulpverlee ning uit het verleden neeft ook onze sympa thie niet. Wij heben er echter op gewezen, dat het crisiscomité te Bergen zich juist heeft geformeerd om aanvullend op te treden bij het verstrekken van voedsel, kleeding, brand stof enz. De bewering van inzender, dat de werk loozen het eten, dat in het pensionaat gekocht zal worden niet lusten, is op zijn minst ge nomen voorbarig, aangezien met de verstrek king er van nog moet werden begonnen. Waarschijnlijk berust deze bewering op het feit, dat dit eten per portie slechts 15 ct. zal kosten, dnrb men moet hierbij niet ver geten, dat de ingrediënten daarvoor in mas sa worden ingekocht of geschonken en dat de bereiding gratis zal geschieden, zoodat de werkelijke prijs hooger is. Niemand wordt bovendien gedwongen de op deze wijze geboden hulp te aanvaarden en aangezien wij veronderstellen, dat er onder de arbeiders ook zullen zijn, die er anders over denken, hopen wij, dat het comité, wan neer dit noodig zal blijken, zijn taak zal wil len vervullen. Tegen een uitbetaling van de wachtweek en van de feestdagen hebben wij allerminst bezwaar, doch daarvoor zal inzender zich tot den raad moeten wenden. Red. Alkm. Crt.) „DE LICHTHOEVE". Een mooie passende naam voor een huis, waar werkelijk getracht wordt, licht uit te stralen in de harten der kleine bewoners. „De Lichthoeve'' is in Santpoort gelegen en is een tehuis, waar twee verpleegsters, zuster Kuyck en Verkerk, zich gegeven hebben aan een echt liefdewerk. In dit tehuis worden opgenomen kinderen, die niemand in de wereld hebben, om voor hen te zorgen. Verschoppelingetjes, die reeds bij de geboorte in deze wereld te veel zijn. „De Lichthoeve" is opgezet uit eigen mid delen en bleek spoedig, helaas, aan een groote behoefte te voorzien. Eiken dag wor den er kinderen gepresenteerd, die voor de ouders of de moeder te veel zijn. Maar „De Lichthoeve" raakt overbevolkt. Door groot medelijden gedreven schuiven de zusters maar weer een bedje bij, als er weer zoo'n stumpertje binnenkomt, waar niemand liefde voor heeft, waar niemand raad voor weet, maar er is een grens. Daar is geld voor noodig, daar zijn klee- ren, schoenen, dekens, lakens voor noodig en „De Lichthoeve" leeft in zorgen. 75 kinderen zijn er nu ondergebracht en alle dagen wordt er om plaats gevraagd, die er niet meer is. Vele menschen steunen reeds, met geld en goederen, dit liefdewerk, dat voor de kinde ren geen onderscheid maakt in stand of ge loof. Door den heer Spiering, uitgever van het dagblad „Groninger Courant" is een sym pathieke actie op touw gezet om „De Licht hoeve" van haar financieelen nood te ont heffen. Hij heeft bonboekjes uitgegeven, waarin bonnen voorkomen van 10 ct. en van 25 ct. Bonnen van 10 ct. stellen voor een boterham, bonnen van 25 ct. geven een kleine bewoner van „De Lichthoeve" een warm maal. Deze actie kan door iedereen gesteund worden. Een dubbeltje of een kwartje kan door ieder een gemist worden en vele Heintjes maken een groote. Propagandalectuur en inlichtingen zijn te bekomen aan het adres Westerweg 87, waar ook bonboekjes en bonnen zijn te bekomen. Voor Schoorl is het adres L. Zaadnoordijk, Gortersweg. Wie geeft zich op, voor Bergen, Heiloo en andere omliggende plaatsen? Toen de baar die met een enkelen krans was gedekt onder doodsche stilte door den koepel was gedragen, sloten familie en vrienden zich hierbij onmiddellijk aan. Op verlangens van de naaste verwanten zou aan het graf niet worden gesproken. Toen de kist was neergelaten, sprak alleen dr. ir. G. W. van Heukelom, voorzitter van het U. S. O. bestuur, deze woorden: „Onze hulde zou je niet willen aanvaarden, daarom alleen dank". Vervolgens trad een zuster van Evert Cor- nelis naar voren, mevrouw Paupit, die in en kele gevoelvolle woorden herdacht wat Cor- nelis voor zijn broers en zusters in moeilijke jaren is geweest. Een zoon dankte daarop voor de belang stelling. EEN KINDERLIJKJE GEVONDEN. Gisterochtend is aan het eind van de Laan van Poot bij de vuilstorting een lijkje gevonden van een pasgeboren vol dragen kind van het vrouwelijk ge slacht. Het lijkje was gewikkeld in een exemeplaar van „De Telegraaf" van 19 November. Voorts is komen vast te staan, dat het lijkje meegekomen is met een vuilnis wagen, welke gisterochtend in de omge ving van de Willem de Zwijgerlaan het vuilnis heeft opgehaald. Naar meerdere gegevens wordt gezocht. BEGRAFENIS EVERT CORNELIS. Een schier onafzienbare sthare vrienden en bewonderaars. Overeenkomstig den wensch der familie, die daarmede in den geest van den overleden dirigent meende te handelen, zou de teraarde bestelling van den grooten musicus wijlen Evert Cornelis een uiterst sober en eenvoudig karakter dragen. Vandaar dat men er, naar het Hbld opmerkt, van heeft afgezien een rouwplechtigheid in Tivoli te organiseeren, maar zich heeft beperkt tot een intieme bij eenkomst in de Woudkapel, waar alleen de naaste verwanten en een enkele vriend 's mor gens aanwezig zijn geweest. Dit heeft echter niet kunnen beletten, dat de tegenwoordig heid van een schier onafzienbare schare vrienden en bewonderaars op dezen triesten grijzen najaarsdag uit alle deelen des lands naar Bilthoven gekomen, aan de teraardebe stelling van Evert Cornelis het karakter van een indrukwekkende uitvaart heeft verleend. Op het stille wijde dorpskerkhof aan den Brandenburgerweg stond het publiek reeds om half twaalf in dichte rijen geschaard. En ook in de omgeving van dè groeve, die van binnen geheel met °parregroen en witte chry santhen was bekleed, hadden velen zich opge steld. Om twaalf uur reden de auto's met bloemstukken voor, die in groote menigte en in prachtige verscheidenheid van kleur en vorm langs de wachtende schare naar het graf werden gedragen. Er waren kransen bij van het Amsterdam- sche Conservatorium, de Itaüaansche Opera, het Utrechtsch Stedelijk orkest, leerlingen van het Stedelijk Gymnasium. Het bestuur van Tivoli, de Nederlandsche vereeniging van hedendaagsche muziek, het bestuur van Toonkunst, mevrouw Noordewier Reddingius, de Avro Eindelijk tegen half een naderde de stoet met twaalf volgauto's, waarin behalve de familie o.a. meekwamen prof. Gunning, voor zitter der Ned. Bachvereeniging, Herman Rutters, dr. Kemfiers en dr. Van Schaick. Voorts waren op het kerkhof aanwezig de burgemeester van Utrecht, bestuursleden van Tivoli en het U. S. O.; de heer Ch. Boisse- vain uit Amsterdam, oud-voorzitter van het Concertgebouw-orkest en oud-algemeen voor zitter van Toonkunst, Eduard van Beinum, tweede dirigent van het Concertgebouw orkest, dr. Rudolph Mengelberg, artistiek leider van dit orkest, dr. Peter van Anrooy, dirigent van het Residentie-orkest, de dirigent Albert van Raalte, bestuursleden van Toon kunst afd. Utrecht, A. Averkamp, directeur van het conservatorium te Utrecht, de mu- ziekreferenten P. Ketting, P. Tiggers, W. Paap en Swillens, de directeur van het Rot- terdamsch Conservatorium Willem Pijper. Voorts merkte men op Willem Landré, B. van Lier, Fred. Roeske, directeur van de Mannenzangvereeniging Amsterdam, pater dr. Cecillianus Huygens, directeur van de r.k. muziekschool te Utrecht, Berthe Seroen, concertzangeres, Sem Dresden, directeur van het Amsterdamsch Conservatorium en A. Thierry, hoofdleeraar van deze instelling, Cornelis Dopjoer, oud-directeur van het Con- cfrtgebouw-orkest, Sam Swaab, eerste con certmeester van het Residentie-orkest, mr. Molengraaf f, voorzitter van de Kunstkring voor Allen, een vertegenwoordiging van het Kralingsch Vrouwenkoor en van de Neder landsche Vereeniging voor Hedendaagsche muziek, Paul Sanders, componist, mevrouw Alph. Diepenbrock, vertegenwoordigers van de verschil'enóe afdeelingen van Toonkunst, waarvan F.vert Cornelis dirigent was, en vele anderen. ER MET 1540 VANDOOR. Gistermorgen zond de vertegenwoor diger van de Turmac-Maatschappij te Lo uwarden zijn plm. 19-jarigen be diende naar het postkantoor met de opdracht 1500 te storten op de Giro rekening van de matschappij en een postwissel van 40 te innen. De jongen inde den postwissel, stortte het geld niet op de giro-rekening en ging er toen vandoor. De politie zoekt hem nu. DEFENSIEBEGROOTING. Op de defensiebegrooting heeft de heer K. ter Laan een amendement inge diend met de bedoeling nog 900.000 te besparen op de herhalingsoefeningen. VRIJWILLIGE SALARIS VERLAGING. De beweging onder het ambtenaren corps der gemeente Amsterdam om te pogen, als blijk van solidariteit met de gemeente, velen van het gemeenteper- soneel te bewegen in Januari a.s. de één procent vermindering van de pensioen premie niet te toucheeren schrijdt voort. In enkele diensten en bedrijven zijn ambtenaren doende handteekeningen te verzamelen van hen, die met het bren gen van dit offer aan de gemeenschap sympathiseeren. Ook in Dantumadeel, maar de wet houders waardeeren dit niet. Men schrijft uit Dantumadeel (Fr.) aan he Hbld.: Onder de gemeente-ambtenaren alhier is een circulaire ter teekening rondge gaan, waarin er op gewezen wordt, dat de ingezetenen der gemeente, die hun bestaan zoeken in landbouw en veeteelt, moelijke tijden moeten doormaken. Het spreekt vanzelf, dat de gemeente daarvan den terugslag zal ondervinden bij de belastingheffing. Het kan, aldus het rondschrijven, ook niet worden bestreden, dat het leven van de ambtenaren, zonder dat het wel vaartspeil wordt aangetast, in dalende richting gaat. In verband daarmee heeft de gedach te post gevat of het niet ook voor de be stuurders der gemeente aangenaam zou zijn, indien de ambtenaren van hun zijde met een en ander rekenden en dit toonden door voor 1932 geheel vrijwil lig van hun salaris af te staan wat het rijk met zijn ambtenaren heeft gedaan. Aan dezen oproep hebben de gemeen teambtenaren gehoor gegeven. Echter hebben de wethouders van Dantumadeel blijkens een door den eersten onder teekenaar van de lijst aan de andere ge meente-ambtenaren gezonden schrijven deze spontane uiting van meeleven niet gewaardeerd. Klaarblijkelijk, zoo schrijft hij, geven zij, gesteund door een raadsmeerderheid, de voorkeur aan een heffing van een pesioensbijdrage ad SX Deze onbillijk!" heffing, die allerminst bedoelt te zijn het uiting geven aan een piineipe, doch uitsluitend het karakter zal dragen van bezuiniging, heeft niet de instemming van den schrijver. De jaarwedden in Dantumadee' zijn volgens hem altijd aan den lagen kant geweest en zij zijn dat nog. Intusschen zeg ik, aldus de eerste on derteekenaar (d. i. de burgemeester secretaris) hartelijk dank voor de wijze, waarop de ambtenaren getoond hebben met de tijdsomstandigheden te willen meeleven. 29E NATIONAAL MIDDENSTANDSCONGRES. Het Algemeen Bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond heeft in zijn dezer dagen gehouden vergadering besloten de uitnoodt- ging van de Arnhemsche Vereeniging van Handel en Nijverheid te aanvaarden en de Algemeene Bondsvergadering en het 29e Nationaal Middenstandscongres in 1932 te Arnhem te houden. Als data werden voorloopig vastgesteld 12, 13 en 14 Juli 1932. DE MOORD TE 7.UIDBROEK. Een spoor gevonden. In verband met den moord te Zuidbroek in den nacht van 25 op 26 Augustus j.1. op een afgelegen boerderij aan het Winschoterdiep onder de gemeente Zuidbroek, waarvan een oude vrouw en naar zoon het slachtoffer wer- l den, vernemen wij, dat het moor thans 1 wijst in de richting van iemand, die momen teel in de gevangenis te Groningen een straf ondergaat. De commissaris van politie te Groningen deelde desgevraagd nrde, dat aan de justitie te Winschoten belangrijke mededeelingen zijn gedaan, welke zware vermoedens hebben doen rijzen tegen bovengenoemden persoon. In verband met het onderzoek kunnen echter nog geen nadere mededeelingen worden ge daan. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Gearresteerd. Een ongewenschte gast is gisteravond tus schen half neger» en negen uur in het privé- kantoor der directie van de bakkerij L. Lin- denboom, gevestigd aan de Hattemstraat, binnengedrongen. Juist toen de man probeer de de brandkast te forceeren, trad een der di recteuren binnen, zoodat de inbreker spoedig was ingerekend. Waarschijnlijk heeft hij een medeplichtige gehad die, op den uitkijk staande, het gevaar had zien aankomen en het veiliger vond et hazenpad te kiezen dan zijn maat te waarschuwen. GEVLUCHT EERSTE BEDIENDE GEARRESTEERD. Hij had ndt gesto'en geld no" bij zich. Gistermiddag n den sneltrein uit het Noorden een jonge, n te Zwolle aankwam en een taxe bestelde, viel het den chauffeur van de taxi op, dat er iets merkwaardigs was in de houding van het jongei. ensch. Hij waarschm.de de politie, die onmiddellijk ter plaatse verscheen, ricn inspecteur en een re chercheur fouilleer 1en hem c bevonden, dat hij een bedrag bij zich had van 1500 en eenige centen, dus juist het bedrag waarmede een 19-jarig bediende van de Turmac-Maat schappij te Leeuwarden zich gistermiddag uit de voeten had gemaakt. De gearresteerde jongeman beweerde chauffeur van beroep te zijn. Het is de 19-jarige Cornelis D., afkom stig uit Leeuwardéi. De politie houdt hem voorloopig in arrest ARME DIEREN. De Nederlandsche vereeniging tot be scherming van dieren te 's-Gravenhage vestigt onze aandacht op het volgende, overgenomen uit „Gazette van Antwer pen" van 16 November 1931: „De stoomboot „Macedoniër", komen de van Buenos-Ayres, met een boven deklading van Argentijnsche paarden, is gisterenavond omstreeks 7 uur in havendok tegenover hangars 214216 gemeerd. Van deze zestig arme ingescheepte slachtpaarden, die een ellendigen over tocht geleden hebben, zijn er acht en dertig verongelukt en over boord ge worpen. Wie kan zich het lijden voorstellen van deze levende massa overhoop ge storte slachtoffers, tusschen het rader werk der windassen geslagen, verward in het touwwerk en tot onmacht ge bracht onder de slagen der woeste gol ven, tlle ongeveer heel de broze aange brachte beschutting weggeslagen heb ben. Welk ongenadig lijden tegen eenen vreeselijken doodstrijd waaraan de re volvers der stuurlieden zelfs geen af doende hulp konden brengen! En welk droevig wedervaren voor de 22 ongelukkige overblijvende, die reeds zoo schromelijk door dezen langdurigen overtocht geleden hebben en die slechts morgen verscheept zullen worden, om onmiddellijk per transit in drie geplom beerde wagons naar Parijs verzonden te worden. Het Uitvoerend Comité van den Bond weet, dat de Beschermingsmaatschap pijen van alle landen en die ten onzent ook hevige protesten aan de landsbe sturen ingediend hebben, tegen dezen schandigen invoer en dat de Antwerp>- sche Maatschappij altoos waakzaam is en haren toezichtplicht krachtdadig ver vult. e Maar de nalatigheid der Openbare Be sturen is onbegrijpelijk, geen bijzonder politietoezicht der stad aanwezig, geen staatsdienst om de zaken menschelijk in orde te brengen! En de armj' dieren moeten twee dagen en twee nachten zon der dekking in de ijzige kilte en onder den nijpenden Noorderwind der polder streken onbarmhartig in de Antwerp- sche haven vertoeven. Zware verantwoordelijkheid jegens de Openbare Opinie. De Vereeniging voegt hieraan toe: Een getuigenis uit het buitenland, die de ervaring van onze eigen inspecteurs van dierenbescherming slechts beves- ANGSTIGE TIJDEN! Zwakte van de organen in den ruir bedreigt zoowel mannen als vrouwen vooral in den middelbaren leeftijd en daarna. De verschijnselen zijn gemak kelijk te onderkennen. Als uw rug, ledematen en spieren pijnlijk zijn; als gij u prikkelbaar, ver moeid en zenuwachtig voelt; als gij jast hebt van urinestoornissen, waterzuch tige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizeligheid, gebruik dan onmiddel lijk Foster's Rugpijn Pillen. Wa.it als" tengevolge van verzwakking der orga nen in den rug urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden zich in het bloed meer en meer ophoopen door ver- v. aarlooziii der eerste waarschuwende verschijnselen, wordt herstel moeilijker Er ontstaat gevaar voor rheumatiek ischias, spit, waterzucht en blaaszwakte' Foster's Rugpijn Pillen zijn een spe^ ciaal middel, dat rechtstreeks op de be doelde organen werkt en geen neven werking heeft op de^ ingewanden. Bij alle drogisten a 1.75 per flacon. tigt: zóó ellendig is het lot der slacht paarden, die over zee worden aange voerd op schepen, die niet speciaal voor dit vervoer zijn bestemd en ing6. richt. Dat inrichten is niet zoo heel een voudig en alle booten leenen zich er niet toe; voor 'n concurrentie-proef kan het maar niet zoo gemakkelijk geschie den. De buitenlandsche handelaren, die als we het bericht van 4 November zullen gelooven niet wenschen te be talen de luttele 24 cent per paard, die thans in rekening worden gebracht om de dieren in Berlijn een dag uit de wa gons te laten, te voederen en te dren ken, mogen zich nog wel eens ernstig beraden, want die ellende der dieren zooals in de Gazette van Antwerpen be- schreven.brengt en gelukkig maar toch ook geen voordeel ,voor den eige. naar mede. Maar wagen ze het er op, dan zijn wij overtuigd, dat door den inspectie-dienst, ingesteld door Com missie Al. vervoerbelangen van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren, zal worden gewaakt, want de dierenvrienden, thans onvoor waardelijk gesteund door de publieke opinie, zullen wel niet toelaten, dat de oude ellende bij het vervoer der Pool- sche slachtpaarden op dit nieuwe ter rein en in nog veel scherper vorm dan voorheen weer begint. BEMOEILIJKING VAN DEN NEDERLANDSCHEN UITVOER. Nieuwe invoerverboden of verhoer ging van de invoerrechten. Naar gemeld wordt, zou de Fransche r>geering van plan zijn, verschillende importartikelen te gaan belasten. Hier bij zou zij het oog hebben op Nederland sche bloemen, Belgisch gevogelte en Belgische en Poolsche eieren. Voor de Fransche industrie zouden eveneens uitgebreide beschermings maatregelen worden genomen. De regeering is vast besloten zich door geenerlei protesten van haar voor nemen te laten afbrengen den ter be scherming van de binnenlandsche in dustrie ingeslagen weg verder te ver volgen, wordt er aan toegevoegd. Van heden af tot 1 Jan. a.s. is de in voer in Frankrijk verboden van: lo. koeien, uitgezonderd fokvee dat vrij van invoerrechten wordt toegelaten en waarvoor invoerconsenten worden verleend; 2o. alle soorten versch vleesch, be halve schapenvleesch, afkomstig uit Nederland; 3o. alle soorten bevroren vleesch, be halve schapenvleesch afkomstig uit Ar gentinië. In het Engelsche parlement zal een voorstel worden gedaan tot beperking van den invoer van weeldegroenten, planten en bloemen. Daaronder vallen tomaten, salade, asperges, druiven, nieuwe aardappelen, erwten, komkom mers, bloembollen, rozestruiken en af gesneden bloemen. KORTE BERICHTEN. Te Londen is overleden mevrouw. Josephine Rikoff—De Groot, oud 73 jaar. Jaren geleden was zij een bekende Am- sterdamsche actrice. Op een bouwwerk aan de Stevinstraat, hoek Gentschestraat te Scheveningen is gis termorgen de arbeider K. S. door een paal getroffen en kort daarna ter plaatse overle den. 263. i-itzüo, de scnouiimaaa is maar nu vindt vader Oester het toch hoog noodig dat de heele familie eens nieuw in de kleeren gestoken wordt. De pakjes die ze dragen, zijn al erg oud, nog van voor hun reit naar de menschenwereld. En de groote schoonmaak heeft er ook geen goed aan ge daan 286. Eendrachtig stappen ze dus naar m.L». Krppff di, prrf ktii is riflt hit de maker Kreeft, die erg blij is, dat hij u* weer eens ziet. Ja eigenlijk is de kleer®*V heel nieuwsgierig en zou hij dolgraag te komen, waar ze toch al dien tijd gezeten ben. Maar Oesters zijn nu eenmas» spraakzaam en Kreeft verneemt niets.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6