Agenda !Biwimland Jiinwieuws Stad w Omgeving. Weecêeddït tBucgectijfo Stand Betere Actetasschen voor Neeren. J Schooltasschen voor Scholieren. VAN PUTTEN 00RTMEIJER, Payglop geboren! Maandag 30 November. 7.30 uur, Cinema Americain: Rusland s adel verbannen (dram., hist.)boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Het geheime Commando (sens); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-TheaterTrader Horn (natuurfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: De man die zijn moordenaar zoekt (komisch); boven 14 jaar. vf 8 uur, Waakt en Bidt, verg Ned. Chr. Vrouwenbond, spreker dr. B. \X ielenga, van Amsterdam. Dinsdag 1 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Rusland's adel verbannen (dram., hsit.)boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Het geheime commando (sens.); boven 14 ^7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm); boven 14 jaur. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: De man die zijn moordenaar zoekt (komisch); boven 14 jaar. 22 ZWAARGEWONDEN BIJ AUTO ONGELUK IN TSJECHO- SLOWAKIJE. Bij Brunn is ten gevolge van den ïjzel een autobus met 35 arbeiders in een sloot ge stort. 22 Personen werden zwaar gewond. Drie verkeeren in levensgevaar. HUISZOEKINGEN!J DE NAT.-SOC. TE HAMBURG. Zaterdag heeft de politie een huiszoeking gedaan in het partijhuis van de nat. soc. partij te Hamburg. Naar verluidt is de huis zoeking geschied op grond van een bevel om nat. soc. liederbundels in beslag te nemen. MIJNONGELUK IN POLEN. Vier dooden. In de Charlottemijn in Ruedustau (dis trict Ruebnik) is een steunpijler gebroken, tengevolge waarvan 7 arbeiders werden be dolven. Na de reddingswerkzaamheden, die verscheidene uren duurden, kon men 3 der bedolvenen redden. De overige 4 waren reeds overleden. JOURNALIST TOT Wi JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Zaterdag is Leipzig de journalist Fritz Kannapinn, van de nat. soc. arbeiderskrant in Essen-Karnap veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventief, op grond van paragraaph 86 van het Wetb. van Strafrecht, bevattende strafbepalingen voor hoogverraad. DICHTE MIST BOVEN ENGELAND. Een dichte mist heeft gister boven geheel Engeland van de Zuidkust tot aan de grens van Schotland gelegen, zoodat het verkeer in het geheele land zoo goed als geheel moest worden stilgelegd. Het spoorwegverkeer moest gedeeltelijk worden stilgelegd, terwijl van eenige scheepvaart in het geheel geen sprake was. CRISIS IN DE TEXTIEL-INDUSTRIE TE MANCHESTER. Uit Manchester wordt gemeld, dat de katoen-industrie in Lancashire wordt bedreigd door een nieuw conflict, waar bij 500.000 arbeiders betrokken dreigen te worden. Bij dit conflict zijn niet al leen de wevers maar ook de spinners en alle andere groepen van textiel-arbei- ders betrokken. Het conflict dreigt uit te breken naar aanleiding van de ophef fing door de werkgevers van het be staande collectieve contract, dat voor ziet in een werkweek van 48 uur. De werkgevers willen den werktijd verlen gen en de loonen verlagen. Een voorstel om de 55 urige werkweek in te voeren is reeds door de arbeiders verworpen. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Het N.A.S. heeft de staking van alle textielarbeiders afgekondigd. Gistermiddag is het bestuur van het N.A. S. in spoedvergadering bijeengekomen met het bestuur van de Landelijke Federatie van Textielarbeiders. Het vereenigde zich geheel met het parool der Landelijke Federatie om de staking van alle textielarbeiders op heden Maandag te proclameeren. Maatregelen om genoemde Federatie bij de doorvoering van haar besluit krachtig ter zijde te staan, zijn genomen. Reeds gisteravond zijn een tiental bestuur ders van het N.A.S. naar Enschede vertrok ken. Staking uitgebreid. Hedenmorgen tegen het tijdstip, waarop de fabriekspoorten zouden worden geopend, heerschte er in Enschede een opgewonden stemming. Allerwege was er onzekerheid wat er gebeuren zou en of thans de arbeiders in massa uit de fabrieken zouden blijven. Zooals bekend hebben de bestuden van de moderne, r.k. en chr. arbeidersbonden gead viseerd aan den arbeid te gaan, waartegen over echter de landelijke federatie van tex tielarbeiders op staking had aangedrongen. Bij de landelijke federatie zijn in verhouding tot de andere organisatie siechts weinig le den aangesloten, doch het werd mogelijk ge acht, oat ook anders georganiseerden uit de fabrieken zouden blijven. De revolutionnaire vakvereenigingsorganisatie trachtte overal de arbeiders te bewegen het werk neer te leg gen. Verschillende leiders van het N.A.S., communisten en stakers uit Almelo hadden zich hedenmorgen vroeg bij de fabriekspoor ten verzameld. Er werden strooibiljetten ver- spreid waarin werd geadviseerd niet in de fabrieken te gaan. Een aantal personen gaf luidkeels uiting aan hetgeen op de strooibil jetten vermeld stond. Overigens ging het zeer rustig en de politie behoefde slechts re gelend op te treden. Voor zoover hedenmor gen tegen 8 uur was na te gaan werd er ge- w xd€ firma N" ter Kuile en Zn. en J. r. Bhjdestein en Zn., terwijl in een aantal andere fabrieken een gedeelte van het perso neel naar binnen is eeeaan. Vermoedelijk zijn er op het oogenblik eenige duizenden sta kers.'De stakers, die onaer leiding staan van ae Lanüeujke reaeratie, waaroij ook ae com munisten, traenten hun ïnvioea te doen gei- oen, verzameiaen zien üeoen op het van netkspiein, waar zij van oen burgemeester meoeüeeung kregen, dat zij ïnocnten bijeen komen op een ouneu oe siau geiegen terrein. De stakers zijn merop naar oat terrein ver trokken. Ook te Oldenzaal staking. De circa 50 weevrs werkzaam dij de i\.v. texneuabriek W. Kamp te Uioenzaai, welke nrma aangesioien is pij de i weniscn-üeioer- scne labiikanienvereeniguig üeooen üeden- morgen net werk neergeiegd. Ook neuenmiddag nog weer uitbreiding van ae staking. De stakui^uoewegiiig ie Liiscueue heeit zien heuenmoigen aanzienlijk uitgebreid. Op verscüiuenae laoneken, waar vanmorgen niet wer Qgestaakt, is van middag om nail twee een üeei oer arbeiders niet naar binnen gegaan. Op de laoneken van de ttrma van neek en Go. is ongeveer de heitt der arbei ders in staking. INBREKERS OP HEETERDAAD BETiTAPT. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben twee inbrekers zich toegang verschalt aan de achterzijde van hel geoouw van de coöperatieve bakkerij en verbi uiksvereeniging „Werkmans belangte OosterbeeK. Zij doorzochten dat gedeelte van het pand tot oen zoider. Zij heooen toen het achter gedeelte verlaten en hadden de deuren aan oe voorzijde met valscne sleutels geopend en waren juist bezig met het uiisnijuen van de knippen, toen zij werden verrast door het komen van twee daar surveuiLeerende be ambten van den nachtveiligheidsdienst. Een overhaaste vlucht werd ingezet. De beambten zagen nog juist dat zij een tasch met inbre kers werktuigen weg wierpen. Het gelukte de achtervolgers de inbrekers te grijpen en naar het politiebureau over te brengen, waar zij nog dien zelfden 'acht dcor den commissa ris gehoord zijn geworden. Zij zijn zeer goede bekende der justitie en lubben reeds meerdere jaren gevangenisstraf achter den rug. Te Arnhem is een mededader gearresteerd. Ook hij is ter beschikking van de po'itie gesteld. De inbrekers zijn r.lkomstig uit Amsterdam. OVERVAL TE LEUSDEN. Waarschijnlijk door commu nisten, op zoek naar documenten. Zondagavond tusscben half zes en half zeven hebben een paar personen een overval gedaan in Huize „De Wigman" te Bavoort onder de gemeente Leusden, dat bewoond wordt door de familie Van Zijst. Zij hebben zich toegang verschaft door een achterdeur en hebben de vrouw des huizes, die op dat oogenblik alleen thuis was, bewusteloos geslagen, waarna zij haar bonden en in een der kamers neerlegden. Zij hebben vervolgens het geheele huis doorzocht, waarbij vooral het schrijfbureau van den heer van Z. het heeft moeten ontgelden. Het vermoeden bestaat, dat de overval is gepleegd door communisten, die in de mee ning verkeerd schijnen te hebben, dat de ver miste stukken uit het archief van de Com munistische Partij Holland ten huize van den heer Van Zijst verborgen waren. De heer Van Zijst had nog onlangs een artikel gepu bliceerd in de „Bezem". Vermoedelijk hebben de daders op den loer gelege en gewacht op het moment, dat de heer Van Zijst uit ging. Deze heeft bij zijn thuiskomst zijn vrouw, die intusschen bijgekomen was, gillende ge vonden en haar onmiddellijk uit haar be narde positie bevrijd. Zij was niet gewond. De marechaussee te Leusden stelt een on derzoek in, waarbij de medewerking werd verleend door den politiehond der Rijksveld- wacht. BRAND. Boerderij afgebrand. Zaterdagavond omstreeks 11 uur brak te Baarland (Z.) brand uit in de hofstede van de weduwe Steketee en haar dochter. De be woonsters, die zich reeds ter ruste hadden begeven, werden gered en konden met veel moeite het vee nog in veiligheid brengen. Al les brandde tot den grond toe af. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de scha de. RELLETJES BIJ DE WERKVER SCHAFFING. TJij de werkverschaffing in het Zwin- dersche veld bij Hoogeveen is Vrijdag morgen een relletje ontstaan over het feit, dat een der werkloozen, een com munist uit een der ploegen, was ontsla gen. Een der directieverblijven werd in elkaar geslagen en de heer Jouksma, opzichter van de Heide-maatschappij, wonende te Coevorden, werd mishan deld, zoodat hij zich onder behandeling van een dokter moest stellen. Mare chaussee en rijksveldwachters uit Hoo geveen, Coevorden en Zweeloo werden gerequireerd. De kalmte was spoedig teruggekeerd en de werkloozen vertrok ken zonder tegenstribbelen naar Em- men. De opruiers zijn bij de politie be kend. HET NATIONALE CRISISCOMITE. 30,000 van Prinses Juliana. Prinses Juliana heeft aan het nationale crisiscomité een gift van 30.000 doen toe komen Het personeel van het Nederlandsche Technicum P. B. N. A. te Arnhem, bestaan de uit ongeveer 75 personen, heeft besloten, elke maand 1 pet. van het salaris ter be schikking van het nationale crisiscomité te stellen. Ten telegraaf kantore en ten kantore der Incassobank te Amsterdam hebben eenige ambtenaren zich vereenigd voor het inzame len van gelden onder het personeel van het telegraaf- en het telefoonkantoor voor het nationale crisiscomité. Maison Albers, heerenmodemagazijn te 's-Gravenhage, heeft van 1 December af, voorloopig voor den tijd van drie maanden, 5 pet. van het bedrag van zijn verkoop ter beschikking van het crisiscomité gesteld. De leerlingen van de gereformeerde school te Musselkanaal (Gron.) zullen iede re week een cent per leerling bijdragen voor het nationaal crisiscomité- VOOR HET NATIONALE CRISISCOMITE. Gemeld wordt dat door een gedeelte der ambtenaren van de N.V. Samarang-Joana Stoomtram-Maatschappij wekelijks een be drag van 0.10 wordt gestort voor het na tionaal crisiscomité. EEN OUDE SCHULD. Aan een gemeentelijk bureau voor maat- schappelijken steun te Amsterdam is Donder dag door een onbekende een pakje afgege ven, bevattende een bedrag van 350 aan bankpapier. Dit bedrag was vergezeld van een briefje, luidend: Aan den heer directeur voor maatschappelijken steun. Een oude schuld. Dankbaar terug 350, achtend: No. 26. RIJWIELDIEFSTALLEN IN HET GROOT. De karretjes werden ep de markt te Purmerend verkocht. Het groote aantal rijwieldiefstallen in den laatsten tijd te Zaandam heeft de Zaan- damsche politie aanleiding gegeven in de om liggende gemeenten op zoek te gaan naar de gestolen fietsen. Het is de Zaandamsche po litie thans gelukt 23 gestolen rijwielen te achterhalen, die op de markt te Purmerend door helers waren verkocht. De koopers wo nen hoofdzakelijk in de Beemster en de om streken van Hoorn. Van deze 23 fietsen zijn vijftien te Zaandam ontvreemd. DE MAN DIE ZIJN MOORDENAAR ZOEKT. Bioscoop Harmonie. De titel van deze Ufa-film, die gisteravond in de „Harmonie zeer veel belangstelling trok, doet een geweldige sombere en drama tische geschiedenis verwachten. Maar dat is het niet. Het is een leuke, vroolijke geschiede nis, die de toeschouwers amuseert en die door de regisseur Robert Siodmak artistiek is bewerkt. Hans Herfort, een jonge man, heeft genoeg van het leven, dat hem slechts teleurstellingen en schulden heeft gebracht. Hij wil er een eind aan maken, maar de moed ontbreekt. Als er een inbreker bij hem binnendringt weet Herfort den dief over te halen hem te dooden. In elk geval voor morgen twaalf uur. Maar als Herfort op dien laatsten avond in een nachtlokaal een hem onbekend meisje beschermt tegen haar begeleider, begint er een nieuwe periode in Hans' leven. Hij raakt onder de bekoring van Kitty en krijgt weer levensmoed. Maar nu moet hij den moorde naar probeeren te vinden, die elk oogenblik bij verrassing een einde aan Hans' leven kan maken. En dan volgen een reeks avonturen, die elkaar in verrassend tempo opvolgen, en die men moet zien, vertellen is niet mogelijk. Heinz Rühmann draagt deze film door zijn weloverlegd spel in de hoofdrol en Lier Deyers is allerliefst als Kitty, terwijl mooie iypen zijn gekozen voor de andere figuren. Alzoo een spannende avonturenfilm met uitstekend spel en origineele muzikale bege leiding. Het voorprogramma bracht een nummer Varia met muziek en dans, een geluidsjour naal, een uitgebreide opname van de Fransche rij- en dressuursdiool te Saumur en ten Jotte een optreden van den beroemden jazz pianist Billy Maierl (Savoy Havana Band) met partner. Als geheel een programma vol afwisseling. MET BYRD AAN DE ZUIDPOOL. (Paramount film) Herhaalde vertooning door de Volksuniversiteit in het Alk maarsch Bioscooptheater, (Woensdag 2 December). Daar de eerste maal de zaal geheel uitverkocht was en velen er prijs op stel den toch in de gelegenheid gesteld te worden deze schitterende Poolfilm te zien, heeft de Volksuniversiteit besloten ze a.s. Woensdag opnieuw te vertoonen. Ieder zal zich nog levendig herinne ren hoe admiraal Byrd (dezelfde die ook voor het eerst per vliegtuig de Noord pool heeft weten te bereiken) in 1929 mei 42 reisgenooten uit New-York ver trok en op het poolijs het bekende kamp uit „Little America" opstegen, in een uit de verdere epxedities plaats hadden. Dagelijks werd de geheele wereld door middel van radio en pers in de gelegen heid gesteld de avonturen van dit wak kere gezelschap te volgen, avonturen die met het schitterendste succes wer den beloond. Het hoofdmoment was wel, toen in den morgen van 28 Nov. 1929 Byrd in gezel schap van 3 makkers met een vliegtuig uii Little America" opstegen, in een uiterst spannende vlucht de Zuidpool bereikten en behouden weerkeerden. Zoowel van deze vermaarde vlucht als van de andere <epxedities en het leven der wakkere mannen in de barre stre ken, geeft de film een schitterend beeld. Groote gebieden, welke nimmer door menschenvoet werden betreden, geheele bergketens, waarvan het bestaan tot dien dag onbekend was, alles gehuld in de ijzigste koude en bedekt door het eeuwige ijs en sneeuw, werden op vol maakte wijze gedurende de vlucht op de fotografische plaat vastgelegd en daardoor zijn wij in staat deze expeditie naar het „onderste" puntje van onzen aardbol in waren zin mede te leven. Geen wonder dat de belangstelling voor deze film zeer groot was en dat de Volksuniversiteit gaarne er toe over ging a.s. Woensdag een herhaalde ver tooning te geven. BERICHT. Door overvloed van copie moet tot onzen spijt de opname van verschillende verslagen en berichten tot ons volgend nummer worden uitgesteld. Red. Alkm. Crt. BEGRAFENIS G. L. VAN DER POST. In allen eenvoud is Zaterdagmiddag op de algemeene begraafplaats alhier het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. L. van der Post ter aarde be stol d. Tot hen die van hun belangstelling persoonlijk blijk gaven behoorden o.a. de heeren C. Krak, directeur der N. V. Herm. Coster en Zn., waar de overledene bijna vijftig jaren is werkzaam geweest, F Boxem, bestuurslid van „Orpheus", Tj. N. Adema, hoofdredacteur der A'km. Courant, W. J. v. Randwijk, W. v. d. Snel en J. H. v. d. Tooren, die vele tientallen jaren met den overledene hebben samengewerkt, vele typografen, voornamelijk uit het bedrijf der N. V. en vrienden en bekenden van den over ledene. Een vijftal kransen dekten de baar, o.a. van de N. V. en van zijn „kamera den". Het woord werd gevoerd door den heer W. v. d. Snel, oud-chef der druk kerij, die in gevoelvolle woorden aan het verleden en de langdurige samen werking herinnerde en de zoons hun vader tot een voorbeeld stelde. De oudste zoon dankte bewogen voor de laatste eer zijn besten vader bewezen. ONGEVAL. Bij het sloopen van het veilingsge bouw van de Alkmaarsche Exportvei ling, kreeg heden de groentehandelaar Pijper bij het verlaten van het gebouw, de buis van een neervallende schoor- kwam een hoofdwonde, die ter plaatse steen op het hoofd. De heer Pijper be- voorloopig werd verbonden. Zijn toe stand is bevredigend. Het lijkt ons hoogst onvoorzichtig met dergelijke werkzaamheden door te gaan wanneer zich ter plaatse tiental len aanvoerders en handelaren be vinden. Magdalena Maria d. v. Paulus Kramer en Johanna Dirkzen. Jezia d. v. Frans Seven en Lammerdina van Dijk. Autonius z. v. Bos Joostens en Johanna de Gier. OVERLEDEN: Joseohus Brouwer 44 jaar. ZAKENJUBILEUM. Vrijdag 27 Nov. was het 40 jaar gele den dat de juwelierswinkel van den heer J. C. Stadegaard, Laat 207, was op gericht. De vader van den tegenwoor- digen eigenaar was begonnen met in 1885 een goudsmedrij op te richten, waar in 1891 een winkel bij kwam. De zaak werd door den zoon, die nu het jubi leum meemaakt, overgenomen en flo reerde heel goed. De heer J. C. Stade gaard heeft dan ook in de stad en daar buiten vele klanten en in een alom be kende persoonlijkheid. Zoo kwam het, dat Vrijdag de felicitatie-telegrammen binnen stroomden en ook bloemstukken van de belangstelling kwamen blijk geven. De heer Stadegaard heeft gemeend ter gelegenheid van zijn jubileum als recla me een 10 76 korting te moeten geven op al zijn artikelen. Zeker zullen zij, die Sinterklaasinkoopen willen doen, hier notie van nemen. Het vieren van een 40-jarig zaken- jubileum is in dezen tijd wel een kleine reclame waard en ook een gelukwensch, waar we ons zeker gaarne aan schuldig maken. HET TOUW GEBROKEN. De gemeentewerklieden, die de vorige week van het dak van het Waaggebouw zijn gevallen en gelukkig in de goot bleven liggen verzoeken ons mede te deelen, dat het touw van hun stelling niet losgeschoten maar gebroken is. PADVINDERSWERK. De Alkmaarsche padvinders, welpen en verkenners zullen op 1 en 4 Decem ber, des avonds 8 uur in het troephuis aan een 50-tal kinderen dus in het ge heel aan 100 kinderen een prettigen avond bereiden. Sint Nicolaas en zijn knecht zullen aanwezig zijn, er zal cho colademelk worden geschonken en door de padvinders gerepareerd en daardoor weer bruikbaar speelgoed zal uitgedeeld worden. Voor de keuze dezer kinderen heeft de troepleider, de heer van den Berg, overleg gepleegd met den Armen raad en de Wijkverpleging. Wij zijn er van overtuigd, dat dat pad- vinderswerk zoowel den jeugdigen gast- heeren als de gasten voldoening zal ge ven. ST. CAECILIA. Op het gisteren gehouden solistencon cours te Bennebroek behaalde de heer H. Groot, lid van bovengenoemd corps, een lsten prijs met 106 punten. De heer Groot werd begeleid door den heer P. Joosen, dirigent van bovenge noemd corps. PRIJZEN BEHAALD. Men verzoekt ons te melden, dat op de tentoonstelling van werkstukken van de slagers door den heer J. Biskanter uit de Achterstraat een eereprijs behaald werd van de Slagersvakschool en een eersten prijs van den cursus. naar waarnemingen, verncn, in den morgen Medegedeeld door het Kon Nederl m.( Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 777.4' mM Memel. 'e Laagste barometerstand 749.6 mM te 1 fjord. lsa' Verwachting, geldig tot den avond van 1 December: Zwakke veranderlijke wind; nevel ij? w licht of half bewolkt; waarschijnlijk drnn weer; temperatuur om het vriespunt tot lirtf te vorst in het oosten; in het Westen weiniJ verandering in temperatuur. FEESTAVOND PACIVOLO. De bekende Handelsschoolvereenigin? Pa civolo heeft Zaterdag in het Gulden Vliet met zeer veel succes haar jaarlijksche groot feestavond gegeven. Tot dit succes werkte d! groote belangstelling in de eerste plaats m» De zaal was geheel bezet. De avond werd geopend door den heer van Limburg'Styrum, voorzitter van Pacivola Deze heette de aanwezigen van harte welkom en hij richtte zich daarbij in 't bijzonder tot de directeur en leeraren der Handelsschool en tot de afgevaardigde van de zustervereeni. gingen. Het eerste nummer van het programma bracht een tweetal duetten, gezongen door de dames C. Rus en G. Maarse. Aardig en zui ver klonken de stemmen in een lied van Men. delssohn en O, in die Lent va' Wel%-" Weisserborn. Mej. Rus zong daarna no? alleen het Zonnelied van Cath. v. Renres en ook nu klonk luid applaus, tevens voor Rus de begeleidster, die bloemen kreeg. Als hoofdnummer van het programma volgde toen de opvoering van „Ongeloovige Tho mas de bekende klucht in drie bedrijven van Laufs en Jacoby. Echt een stuk om op een feestavond groote vroolijkheid te brengen, want de geschiedenis van Ignaz Döll, die de overdreven spiritisme ideeën van zijn vrouw, dochter, nicht, neef Gustaaf en dr. Puschel moe is, er zijn rol van gehypno.iseerde speelt tot groote ontsteltenis der familie, is een aaneenschakeling van de meest dwaze situa ties. Verschillende aardige type komen in het stuk voor en het groot aantal rollen maakt, dat velen kunnen medewerken. Onder leiding van hun leeraar, den heer de Groot, hebben de spelende hun uiterste best gedaan en ver schillende van hen slaagden er in iets leuks van hun rol te maken. j. Uitentuis was ver. maketijk als de hoofdpersoon Döll, zoo ook M. Grondsma en R. v. d. Gaag als dr. Pu- schil en de musicus Gustaaf. J. J. Best was een goede dokter. De damesrollen waren bij A'ie Schrale, Jannie Ackermann, Rie Velt huis, Clary Kater en Willy Bos in goede handen en C. v. d. Meulen, A. Winkel en D. Nap droegen niet minder tot het welslagen bij. Aan 't slot hadden de uitvoerenden een hartelijk applaus in ontvangst de nemen. Aan den heer de Groot werd voor al zijn moeite en hulp aan de instudeering dank ge bracht, terwijl hem een boek werd overhan digd a's bewijs van waardeering. Natuurlijk werd de avond besloten met eei zeer geannimeerd bal, waa-bij de band var. den heer Spruit voor uitstekende muziek zorgde. Pacivolo zal zeker over haar drukbezoch- ten avond tevreden zijn. BRANDSTICHTING. Te Langereis, gemeente Hoogwoud, ontstond deze week een begin vai. braai in het café van L. G. De brand werd ge- bluscht en een onderzoek naar de oor zaak werd ingesteld. Het onderzoek had tot resultaat, dat de caféhouder naar Alkmaar ;s overge bracht als verdacht van brandstichting- L. G. heeft gisterenmiddag voor den rechtercommissaris alhier een volledigf bekentenis afgelegd. GEMEENTELIJK BUREAUVOOR SOCIALE ZAKEN. Ristricts-Arbeidsbeurs. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 91 en van 92 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor kantoorperosenel op Maandag- en Don derdagavond. Voor vrouwelijk personeel ai- zonderlijke ingang. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven- 3 autog. lasschers, 6 bakkers, 12 bankwer kers, 1 betonwerfker, 2 betonvlechters, boekbinders, 3 boerenarbeiders, 18 chau feurs, 4 electriciens, 30 grondwerkers, 3 W' telmakers, 1 incasseerder, 1 instrumentmake 6 kantoorbedienden, 2 koetsiers, 4 kellners, kleermaker, 5 klinkers, 2 letterzetters, 4 l?o gieters, 4 mach. houtbewerkers, 4 machin ten, 4 magazijnbedienden, 27 metselaars, metaaldraaiers, 11 meubelmakers, 6 teurs, 16 opperlieden, 7 pakhuisknechts, plaatwerkers, 5 scheepsbouwers, 15 sigar®" makers, 1 sigarenkistjeplakker, 43 schilde* 3 smeden, 7 sttucadoors, 2 stokers, 1 ston®P der, 1 steenhouwer, 1 suikerwerker, 2 tapa bewerkers, 1 teekenaar, 3 tuinlieden, 42 merlieden, 1 tandtechniker, 1 typiste, 5 gers, 2 wagenmakers, 1 werktuigkundige) winkelbedienden, 2 vuurwerkers, 16 ij*fr hej. kers, 159 losse arbeiders, 28 trans-portar ders. Ad'. Geplaatst: 7 grondwerkers, 5 losse ders, 3 metselaars, 3 opperlieden, 2 tiro». lieden, 2 transportarbeiders, 1 sigarenson der, 1 loodgieter. ALKMAAR, 28 November 1931- De directeur voornoemd, p. Ed. VAN DEN HEL VEL V

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2