Alkmaarsche Courant. Het kostbare meesterstukje Stroopersdrama te Echt. ^Radionieuws Jkminciaal Tlieuws {Binnenland Honderd drie en dertigste laargang. Maandag 3© November noordscharwoude. Drie personen gedood. (Wordt vervolgd.) No. 282 1931 Dinsdag 1 December. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) 7.7.30 V. L. R. A. 8—10.Gramofoonpl. 10.— Morgenwijding. 10.1510.30 Gramo foonplaten. 10.3012.Orgelconcert door P. Palla. M. Olsen, zang. 11.11.30 Radio- Volks-universiteit. 12.—2.Concert. Lunch- trio en G. v. d. Berk, zang. 2.30 Gramofoon- piaten. 3.— Kniples. 4.— Pianoconcert door Julia Noach. 4.30—5.30 Kinderuurtje. 5.30 —6.30 Dansmuziek uit „Tanzklause" Am sterdam. 6.30-7.— Radio Volks-Universi. teit. 7.— V.L.R.A. 7.30 Engelsche les. 8— Concert. Omroeporkest. 8.15 Causerie door Mej. Buiterman. 8.30—9.— Y€ry°concert, o.a. Fant. „Der Freischütz Weber. 9.— Cabaretliedjes. Tholen en v. Lier. 9 lo 9.4o Vervolg concert. 9.4510.Tholen en van Lier. 10.15-11.— Vervolg concert, o.a. „Potp. „Victoria und ihr Husar Abraham. 11.12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 Af. (Uitsluitend K. R. O.) -9 15 en 10.-1130 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15-L45 Conc t door Vipï k' R O-Trio 1-45 Gramofoonplaten. 2. Vrou^rï 31- Knipl» 330 Cursus hoeden maken. 3.45—4.— Kn p.es. 4.15 1 Paeda^ogische sonatencyclus, viool en niann 5— Concert. Kunstensemble. 6.20 Cursus bedrijfscontrole. 6.45 Engelsche les. 7 io Causerie „De Moeder", van H. Roland —Holst. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.Con cert door het KR.O.-orkest o.a. Fant. „Fi- delio", Beethoven. 8.30 „Zand in de oogen", blijspel naar Labiche en Martin. 9.05—9.20 Vaz Dias. 9.50—11.— Vervolg concert, oa. Jeux d'enfantsc, suite, Bizet. 11.12. Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 Al. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Leo- nardo Kemp en zijn piccadilly-orkest. 2.25 Voor de scholen, 4.50 Het Trocadero-orkest o 1. v. A. v. Dam. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Berichten. 6.50 Pianosonates van Beethoven. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Variété m. m. v. Jack Payne's dans-orkest en solisten. 8.50 Litteraire causerie. 9.20 Berichten. 9.40 La voyage to Lilliput", naar „Gullivers reizen". 11.10—12.20 Dansmuziek. Bertini's dans- orkest. Pari/s „Radio-Paris", 1725 Af. 8.05, 12.50 en 1.20 Gramofoonplaten. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Vervolg Radio-tooneel, o.a. ,,L'Acci dent", van H. Duvernois. Langenberg, 473 Af. 6.257.20 Gramo foonplaten. 9.05 Gramofoonpl 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7 55 Symphonieconcert o.a. 5e symphonie c- moll. Beethoven. Hierna var 9.5010.10 Verslag van de 6-daagsche wielerwedstrijden Kaiundborg, 1153 Af. 11.20—1.20 Con cert in het Palace Hotel. 2.20—4.20 C. Rii- dahl's instrument-ensemble. 7.20--8.20 Or kestconcert. 8.45 Deensche liederenvoor- dracht. 9.2010.20 Orkestconcert o.a. Bal let „Casse noisette", Tschaikowsky. Brussel, 508 en 338 Af. 508 M.: 5.20 Or kestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Cavalleria Rusticana", opera (gramofoon), Mascagni. 9.35 Orkestconcert o.a. Ouv. Ray- mnod, Thoms. 338 M. 5.20 Orkestconcert. 6 50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert o.a. Largo, Handel en Ouvert. „Ruy B'as", Mendelssohn. 9.35 Fragmenten uit „Lohen- grin", Wagner. Rome, 441 Af. 8.20 Concert. Werken van Respighi, uitgevoerd onder leiding van den componist. Zeesen, 1635 Af. 6.50 Concert uit Leipzig Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Poster s Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom vtT^rijgbaat f O 65 *>ei flacon. 'WSTER'sMllliCPltl.1»" {feuilleton Uit het Engelsch door mej. C. M. G. de W 22) Die bewonderende blik was waarlijk *e erg. Julie kon niet nalaten op den drempel te blijven staan om het tweetal aan te kijken. Zoo schaamteloos was Willem in verrukking over dit visioen van zuivere schoonheid, dat er niet de minste kans bestond dat hij haar kant zou opkijken. En het kon haar ook niets schelen of hij haar aankeek. Zij was ja- loersch: het kon niet erger. —Het is heel vriendelijk van u, dat u zien zooveel moeite geeft, zei de schoone dame een zoo melodieuse stem, dat Juhe m°est bekennen, dat zelfs de in haar oogen beroemde Miss Banks, de dokter van den dokter in Blackhampton, wier bekoorlijkheid 2(1 zich steeds herrinnerde, er bij in het me viel. yv-Tj: O. neen, volstrekt niet, mevrouw, zei willem op zijn eigenaardigen toon. eeits Johe moest erkennen dat zulk een hoffelijke °°n, al was het een weinig overdreven, toen 'et naar vleierij zweemde. Had hij zich net geoefend tegenover haar? u De vriendin, aan wie ik het gezonden 0 \Was er zeer mee ingenomen, zei de jon- L kfet was precies zooals zij Sraa£ ou hebben. En als u bij toeval iets heeft, vppi er i hoort of bij past, dan zult u mij veel genoegen doen. wtiiem met die echte reine gezichtsuit- o. 1. v. Th. Blumer. 7.35 Lezing. 8.20 Radio-koorzang. 8.45 Concert door het Radio-kamer-orkest. 9.40 Berichten en hierna tot 11.20 Populair concert door het orkest van Ilja Livschakoff. WEGENBOUW IN NOORDHOLLAND. De wegencommissie over gemengd of overheidsbedrijf. In de vergadering van de Prov. Staten van Noordholland van 26 November 1929 heb ben de heeren M. A. Reinalda c.s. een motie ingediend, waarin wordt verzocht een onder zoek te doen instellen naar de mogelijkheid om naast aanbesteding ook door stichting van een overheidsbedrijf of gemengd bedrijf uitvoering te geven aan den wegenbouw. Ged. Staten hebben aan de Prov. Wegen- Commissie verzocht haar oordeel te willen kenbaar maken. Door de Wegencommissie wordt een zekere rationalisatie van het we- genbeheer zeer wenschelijk geacht. Er kon, zoo meende men, reeds door overleg tusschen verschillende groofere wegbeheerders, die in e'kanders nabijheid gelegen wegen hebben te onderhouden, veel worden bereikt. Tegen het oprichten van een overheids- of gemengd be drijf werd o m. aangevoerd, dat de wegen zoo verspreid liggen, dat öf de uitvoering der verbeerin gs werken op elkander zouden moe ten wachten öf een zoo groot aantal machines zou moeten worden aangeschaft, dat de kapitaalslasten daarvan te zeer op den weg houw zouden drukken. Door den hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat werd voorts de mededeeling gedaan, dat het aantal geschikte aannemers zeer is toegenomen en zijn in het wegenver- slag het aantal voor dit werk gesch'kte aan nemers geen gelijken tred hield met de be hoefte, hetgeen tot !.ooge inschrijvingen aan- 'eiding had gegeven, thans zeker niet meer kan gelden. In die omstandigheden werd er vrij alge meen de voorkeur aan gegeven van de outil lage en ervaring van de aannemers op dit gebied gebruik te maken. Naast mededeling van de bovengenoemde beschouwingen heeft de Wegencommissie Ged. Staten in overweging gegeven aan an dere daarvoor in aanmerking komende licha men (Rijk, naburige provincies, groote ge meenten) een samenvatting dier beschouwin gen te doen toekomen, met verzoek deze ook hunnerzijds te overwegen en van het resul taat daarvan aan Ged. Staten mededeeling te doen en c q. op dit overleg ten* te komen als daartoe aanleiding mocht komen te bestaan. Er zou, zoo meende de commissie, als van zoodanig over'eg naar buiten bleek, daarvan reeds een preventieve werking ien goede kun nen uitgaan. Aangezien Ged. Staten zich met bovenge noemd advies van de Prov. Wegencommirsie konden vereenigen, hebben zij zich bereids tot de regeering, Ged. Staten /an Utrecht en Zuidholland en het bestuur van enkele groo- tere gemeenten gewend. BROEK OP LANGENDÏJK. Blijkens nadere mededeeling is het onge luk betreffende de s1agersknedit Chattillon niet gebeurd met een vrachtauto der N.V. Nettenbouw, maar met een van het Prov. Waterleidingbedrijf. PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND, Geen belastingverhooging? De Statenleden A. Asscher, J. J. Korff, M. Boissevain-Pijnappel, C. H. Guépin en P. Stapel Czn. stellen voor, dat de Staten niet zullen overgaan tot belastingverhooging, en mitsdien: a. het aantal opcenten, door de provincie te heffen op de hoofdsom der rijks-inkomsten belasting en der vermogensbelasting, ook voor den dienst 1932 te bepalen op elf; b. van de in het jaar 1930 extra in het wegenfonds gestorte 2,000,000 een bedrag van 1,000,000 terug te storten in het fonds tot reserveering van batige saldi; c. uit laatstgenoemd fonds, ten bate van de inkomsten van de begrooting-1932 te brengen een bedrag van 1,084,840, zijnde het geraamde bedrag der belastingverhoo ging. Subsidie orov.-commissie ter bevordering der rundvee- fokkerij. Ged. Staten stellen voor aan de provinci- drukking beloofde heel eenvoudig en op recht, dat hij zijn best zou doen. De prijs was volstrekt niet te hoog, zei het verrukkelijke meisje, met de opgewekt heid van iemand, die schatten bezit. Toen draaide zij zich plotseling om en haar vroo- lijke blik, versterkt door een vergrootglas, viel op het afgodsbeeld. Wat een prachtig monster is dat! Er was een zekere trilling in haar stem. Het doet mij denken aan één van de poppen in de vertooning van de „Grand Guignol". Onbedorven door kennis en wijsheid, stond Willem daar in zijn volle lengte. Julie was verbaasd door zijn kalmte. Echt oostersch, zei ze, en zoo vreemd, zoo koddig! Zeker heel veel waard, niet waar? Neen, heel veel waard vind ik het niet. Julie wist werkelijk niet of zulk een oprecht heid moest bewonderen of betreuren. En het neemt heel veel plaats in den winkel en staat leelijk in het licht. In het Britsch Museum moest het eigenlijk staan, daar zou het tot zijn recht komen. Weder kwam die blik van zooeven in de oogen van de jonge dame, toen ze van het beeld naar Willem opsloeg. Die angstige oogen in die grimmige kaken en krokedillen- tanden geven er iets levends aan. En het is zoo volmaakt afschuwwekend, dat men een gevoelheeft of er een vloek op ligt. Dat beweert mijnheer Gedge ook. Werkelijk? De blauwe oogen van het jonge meisje stonden eensklaps vroolijk. Ik zou wel graag iets bezitten, waar een vloek op ligt als het tenminste echt waar is. Mijnheer Gedge wil het zeker wel voor een redelijken prijs verkoopen, zei Willem met ale commissie tot bevordering der rundvee fokkerij in Noordholland voor 1932 en vol gende jaren tot wederopzegging een jaar- lijksch subsidie uit de provinciale kas te ver kenen van telkens ten hoogste 5000 tot bevordering van de rundveefokkerij in deze provincie. Wijziging provinciaal wegen- pl?n. Gedeputeerde Staten stellen voor de vol gende wijzigingen aan te brengen in het plan van wegen die de provincie in onderhoud en beheer heeft: De Eeuwigelaan en Komlaan in de ge meente Bergen worden op het Wegenpfan gebracht; de weg do*- t Bergerbosch wordt daarvan afgevoerd. De weg Schagen—het Wad—Oude Sluis wordt vervangen door den weg Schagen— de KeinsOude Sluis, in hoofdzaak kopen de langs de spoorbaan Schagen—Anna Pau- lowna. De weg Schagen—Lagendijk—de Stolpen wordt vervangen door een weg langs het geprojecteerde kanaal Stolpen- -Schagen. De deg van Niedorper Verlaat naar den Rijksweg Hoorn—Lambertschaag wordt ge wijzigd, voor zoover deze langs de baan van den opgeheven tramweg SchagenWog- nura za! kunnen worden verlegd. De Twuivenveg wordt van het provinciaal Wegenplan afgevoerd. De weg BuikslootSchouwPurmerend- Oosthuizen wordt in het wegenplan opgeno men. In de wegen om Alkmaar worden enkele wijzigingen aanget>racht. Havenhoofd Ondeschild- Ged. Staten stellen voor, voor de vernieu wing van het noordelijk havenhoofd van de haven beoosten Oude Schild op Texel een bij drage te verkenen ten bedrage van 5/12 der op f 96,000, geraamde kosten tot een maxi mum van 40,000. In café „Concordia' werd een evange lisatie-avond gehouden, waar als spr. optrad de heer J. Groen van Sint-Pancras. Spr. hield een toespraak naar aanleiding van de gelijkenis van de vijf wijze en de vijf dwaze maagden. De bijeenkomst werd afgewisseld door zang uit df>n bundel van Joh. de Heer. ter Muhlradt werd de verdachte, benevens een drietal handlangers des nachts te ruim drie uur van zijn bed gelicht. Bij het verhoor hebben allen een volledige bekentenis afge legd. De hoofddader is onmiddellijk op trans port naar Utrecht gesteld, waar hij, na voor den officier van justitie te zijn geleid, in ver zekerde bewaring is gesteld. ERNSTIG ONGELUK IN DE STAATSMIJN HENDRIK. Twee personen gedood. In de ondergrondsche werken van de staatsmijn „Hendrik" zijn Zaterdagnacht de machinist S. en de opzichter C., beiden uit Rumpen afkomstig, gedood door het sprin gen van een luchtdrukinstallatie. Beide slachtoffers zijn gehuwd. LOONSVERLAGING GEMEENTE- PERSONEEL TE GRONINGEN. Blijkens de ontvangen begrooting voor 1932 stellen B. en W. van Gioningen den Raad voor de salarissen van het gemeente- personeel met drie procent te verlagen. De directie van de staatsmijnen te Heer len verzoekt ons de volgende rectificatie: Zaterdagavond is in de ondergrondsche wer ken van de staatsmijn Hendrik in de eerste Zuidoostelijke ingang op de 401 M. verdie ping de locomotief van een voor den schacht rijdende trein ontspoord. De locomotief-ma chinist E. Saris en de afdeelingsopzichter Körling, die met den trein mede reed geraak ten daarbij zoodanig bekneld, dat zij onmid dellijk overleden. K. was van Duitsche na tionaliteit 43 jaar oud, gehuwd en vader van 4 kinderen. S. was Nederlander 29 jaar eveneens gehuwd doch kinderloos. Het be richt dat dit ongeval veroorzaakt zou zijn door het springen van een luchtcilinder is niet juist. DREIGBRIEVEN5CHRIJVER GEARRESTEERD. Bij de politie te Vinkeveen werd aangifte gedaan, dat iemand een dreigbrief had ont- vangen waarin een bedrag van 10 werd geëischt te deponeeren op een nader aan te duiden plaats. Mocht aan het verzoek geen gevolg worden gegeven, dan zou tot brand stichting worden overgegaan. Het gelukte de politie na ongeveer een dag te hebben ge zocht den schrijver van den brief te identifi- ceeren. In tegenwoordigheid van burgemees- een verstandig gezicht. Dit bewonderde Ju lie te meer, daar ze haast niet kon denken dat hij het meende. Met een onverschillig gezicht, dat een rij- ger er zoo vaak op nahoudt, vroeg de dame naar den prijs. Voor twintig pond kunt u het krijgen Met vloek en al? Met vloek en al, mevrouw. Willem had gevoel voor humor; dat had Julie al opge merkt, toen ze hem nog geen uur had gezien, maar in dit plechtige uur vertrok er geen spier van zijn gezicht. Het meisje bleef wel een kwartier lang naar het beeld staan kijken. En toen, met een gezicht van iemand, die een gewichtig besluit neemt, gaf ze een vroolijk tikje op de kin van het monster en zei: Ik geloof, dat de lange galerij op Home field een geschikte plaats voor jou zou wezen mijn vriend. Al ben je geen schoonheid, je zou daar in de verte ons altijd weer amu seeren! Ze manoeuvreerde aardig met haar vergrootglas toen ze dat zei. En werkelijk Willem knikte ernstig als bevestiging. Het was duidelijk dat de jonge dame onder den indruk was. Zij deed haar lorgnet nu eens open, dan weer dicht. Zij bekeek het beeld van alle kanten, liep een pas of drie achteruit. Voordat ik een besluit neem, zei ze, het woord richtende tot het monster, op een war men, vriendelijken toon, moet ik mijn vader even hier laten komen en je bekijken, lieve man! Hij heeft meer verstand van die dingen dan ik. Je zou al de schilderijen in de gale rij eens kunnen ongelukkig maken. Bij dezen woorden boog Willem zeer eer biedig voor het jonge meisje. Maar daar mee kwam er nog geen eind aan het bezoek. Vrijdagnacht heeft te Echt een vreeselijk stroopersdrama plaats gehad. Drie boeren jongens. de 27-jarige Frans Wehrens en de Gebroeders K„ resp. 24 en 19 jaar oud, uit het gehucht Putbroek, zijn dien avond uit gegaan om in de bosschen in de buurt wild te schieten. Zij hadden tot 12 uur ten huize van zekeren Kersten zitten kaartspelen. De jongens zijn niet teruggekeerd. Zaterdag heeft men naar hen gezocht, doch niets gevonden. Zondagmorgen zijn opnieuw een veertig personen met politie en marechaussee op zoek uitgegaan. Na lang zoeken is men op ongeveer 200 i meter afstand van de woningen gekomen bij j een versch gedolven kuil, welke met mos be- j strooid was. Hierin vond men genoeg aan- i leiding om een nauwkeurig onderzoek in te j stellen. Men ging aan het graven en vond vrij spoedig de petten van de vermiste jonge mannen. Na geruimen tijd verder te hebben doorgegraven, vond men tenslotte de drie lijken, gedekt met takkenbossen. Alle drie slachtoffers waren met kogels doodgeschoten Onmiddellijk werd de justitie te Roermond gewaarschuwd, die weldra ter plaatse ver scheen om een onderzoek in te stellen. De lijken werden naar het gemeentehuis te Echt overgebracht. De opschudding, die dit drama te Echt heeft veroorzaakt, is buitengewoon groot. Het herinnert aan de verdwijning in Augustus van dit jaar van zekeren Roe- broeck, eveneens afkomstig uit Echt. Van hem heeft men nooit nveer iets gehoord. Men vermoedt nu, dat deze persoon op dezelfde wijze gedood is, ais de slachtoffers van Vrijdagnacht. In dc bosschen wordt op het oogenblik gezocht of men nog een spoor kan vinden van dezen vermiste Zondag is de justitie uit Roermond er ge weest tot het instellen van een onderzoek Het is waarschijnlijk, dat dr Hulst uit Leiden de sectie zal verrichten en daarom heden te Roermond zal aankomen. De lijken zijn voorloopig naar het St. Anthoniusgasthuis te echt overgebracht. De politie laat zich om trent het «nderzoek in deze zaak niet uit. Het schijnt, dat men verdenking op iemand heeft. Het onderzoek duurt voort. Omtrent het drama vernemen wij nog het volgende: Op ongev. 500 M. afstand van de woning van de vermisten vond de politie Zondag bij het onderzoek eerst een leeren broekriem welke bloedsporen vertoonde. Naar aanlei- ding van deze vondst werd de geheele om geving daarna nauwkeurig afgezocht en op 200 M. afstand van de plaats waar de riem werd gevonden ontdekte men dat de grond was omgewoeld. Men vond daar dm kuil van ongeveer 1 meter in het vierkant en 134 M. diep waarin de drie lijken waren gelegd. De kuil was afgedekt met een laag aarde van ongeveer 20 c.M waarovereheen takken wa ren gelegd om a'les zooveel mogelijk te ca- moufleeren. Omtrent den dader of de daders valt op het oogenblik nog niets met zeker heid te zeggen. Door personen die te Put broek goed bekend zijn worden de namen van een of meer personen genoemd die men van het misdrijf verdenkt. Uit den aard der zaak zijn de justitie en politie uiterst voor zichtig in deze. Een persoon op wien men verdenking heeft is Zondagavond nog aan een verhoor onderworpen, maar men vond geen termen aanwezig om hem in arrest te houden. Of men hier met een of meer daders te doen heeft zal het nader onderzoek even eens moeten uitwijzen. Een van de drie slachtoffers is door revolverschoten gedood, de beide andere schijnen door geweerschoten te zijn gedood. De drie mannen droegen geen wa pens bij zich. Een van hen had een knuppel. De gebroeders Kersten komen uit een gezin waar nog een jongere broer en drie zeer jeugdige zusters zijn. De vader is mijnwer ker. Het derde slachtoffer was de oudste zoon uit een vrij talrijk gezin. Het lorgnet werd nu bevestigd op de vaas, die Willem (hij was lang zoo onnoozel niet als hij er uit zag) had meegebracht van één van zijn laatste reisjes naar Suf folk. Wat een mooie vaas! O ja, wat een allerliefst ding! Willem hield het lieve ding omhoog, zoo dat het jonge meisje hem goed bekijken kon. Ja, werkelijk heel lief! Hun hoofden waren zoo dicht bij erkaar, toen zij zich voorover bogen om de schoon heden te bewonderen, dat Julie, die hun geen van beiden kwaad toewenschte, haast hoopte, dat Willem de vaas uit de handen liet vallen en het ding in duizend stukken viel. Wat is hiervan de prijs? De vaas werd omgekeerd en de jonge man keek naar de geheimzinnige cijfers en tee- kens, die S. Gedge er op had gezet. Twaalf gulden mevrouw. Ik heb een verzameling van dat soort porcelein. 't Is een heel lief stuk. Het zal best passen bij het andere. Wilt u zoo goed zijn het te laten brengen Parklaan 3b. Zeker, juffrouw Babraham. De wonderlijke juffrouw Babraham deed haar taschje open, nam er een pakje biljet ten uit en gaf ze hem met een glimlach van een sirene. Willem nam ze met een buiging in ontvangst en schreef dadelijk een kwitan tie. Dit alles was haast meer dan Julie ver dragen kon. Met een langdurigen blik vol haat op de dame met het lorgnet, welke on bewust van den doodelijken haat, dien zij had opgewekt, naar het afgodsbeeld was te ruggekeerd om er een laatsten blik op te wer pen, liep het nichtje van S. Gedge gezwind naar de achterkeuken, vulde een emmer met water en ging met stille woede in het hart den vloer van de provisiekamer opboenen. ONVERWACHT NAM HAAR GEWICHT AF. Tegelijk met haar Ischias-genezing, In drie maanden 16 pond lichter. Wat een aangename verrassing voor deze vrouw! Haar grootste kwaal was Ischias, en zij nam Kruschen Salts om hiervan te genezen. En Kruschen Salts heeft haar niet teleurgesteld. Integen deel, niet alleen dat zij zich veel en veel beter voelde, zij merkte ook dat ze lang zaam maar zeker haar overmatige cor pulentie kwijt raakte. Leest eens haar eigen brief, hoe het gebeurde: „Jaren lang leed ik hevig aan ischias en nierpijnen. Dit jaar nog heb ik mid den in mijn werk op den grond gelegen van de pijn. En als de pijn over was kon ik me pas weer bewegen. Tot ik op een goeden dag Uw advertentie las en be sloot Kruschen Salts eens te probeeren. Ik gebruikte het ongeveer een maand, toen mijn kennissen me al begonnen te zeggen, dat ik er zoo goed uitzag. Tege lijkertijd verloor ik mijn lastige dikte en nu, nadat ik drie maanden Kruschen ge bruikt heb, weeg ik 150 pond inplaats van 166. Ik ben op een moeilijken leef tijd voor vrouwen, en over het minste of geringste maakte ik me vroeger kwaad, maar nu is dat allemaal voorbij. Deze week nog maakte mijn man de opmer king dat mijn humeur tegenwoordig zooveel beter was. Ik zegen den dag waarop ik met Kruschen begon en zal het altijd blijven gebruiken". Mevr. F. L. samen. Bijna altijd komen zij voort uit samen. Bijna altijd kome nzij voort uit een en dezelfde oorzaak: een organisme beladen met opgehoopte afvalstoffen; als een oven, die met asch en roet ge stookt zou moeten worden. Als deze afvalstoffen zich kunnen op- hoopen, krijgt U last van urinezuur en tegelijkertijd loopt U groote kans onge zond en overdreven dik te worden. De zes zouten in Kruschen Salts helpen Uw inwendige organen eiken dag de bedorven en giftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen. Dan, langzaam maar zeker, verdwijnt ook die over matige corpulentie. De pijnen van ischias en nieren houden op. U voelt zich wonderlijk gezond en flink, kortom beter dan U zich ooit te voren gevoeld hebt. Krtischen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. INBREKERS GEVAT. De Haagsche politie heeft dezer dagen een goeden vangst gedaan. In den nacht van 10 op 11 November was er ingebroken in een oerceel in de Gouwe straat te 's-Gravenhage, waarbij een brand kast aan de achterzijde werd opengescheurd. Aangezien deze brandkast echter in verschil lende vakken was verdeeld, en men haai juist op de verkeerde plaats had opengemaakt, kon niets worden gestolen. De politie vond echter in het lokaal, waar de inbraak ge pleegd was, eenigé aanwijzingen die er toe hebben geleid, dat van dit misdrijf verdacht werd de 25-jarige J. M. die vroeger als ma- gazijnknecht in het betreffende perceel werk zaam was geweest. Deze M. werd aange houden. Hij legde een bekentenis af, waarbij bleek dat hij zich ook reeds op 25 October j.1. door verbreking van een ruit toegang tot hetzelfde perceel had verschaft, om pols hoogte te nemen. Inmiddels stond bij de po litie vast, dat de laatste inbraak, gezien de zwaarte van de brandkast met door één persoon kon zijn gepleegd en uit een nader onderzoek bleek haar. dat daarbij ook be trokken moest geweest zijn de 25-jarige C. P. B., verblijvende te Amsterdam. Deze ver dachte werd op verzoek door de AmstCyim- sche politie aangehouden en naar Den Haag geleid, waar hij intusschen ook reeds een be kentenis heeft afgelegd. Beide mannen zijn opgesloten. ONTPLOFFING IN EEN KACHEL. In een jierceel in de Poortstraat te Gro ningen heeft Vrijdag een ontploffing in een kachel plaats gehad. De kachel sprong uit elkaar en de stukken vlogen door de kamer. De kinderen van den bewoner, den heer D. Houwen, werden aan armen en beenen ge wond. De brandweer wist spoedig den ont- stanen brand te blusschen. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. HOOFDSTUK XVIII. Toen Willem binnen kwam om te eten, straalde zijn heele gezicht. Maar daar er nog geen aanleiding was om den strijd aan te vangen begon het dus kalmpjes aan. Ik hem een drukke morgen gehad, en u? Voor mij is er niets bijzonders gebeurd, klonk het onverschillige antwoord. Heb. je wat te doen gehad? De vraag was onverschillig, maar Julie keek hem strak aan. O ja! Zoo luchthartig en zoo opge wekt was de toon waarop dit gezegd werd, dat de zaken, die hij gedaan had, bijzaak schenen. Ik heb de porceleinen vaas verkocht. Daar zal Oom Si wel blij om zijn. Zij vond het heel moeilijk geen spot te brengen in haar toon, maar men weet nooit wat men kan als men het niet probeert. Heb' je er veel voor gekregen? Twaalf gulden! Is dat niet een aardige winst op wat j« er voor betaald hebt? zei Julie, alsof zij vooi zaken doen in de wieg was gelegd. Ik heb er 30 shilling voor gegeven, maar dat was op een verköoping. Het lijkt mij toch een mooie winst. Ja, dat vind ik ook. Krijgt je er wat van? O neen zei willem, terwijl hij een zuur tje uit het fleschje vischte. Dan vind ik het schande, dat Oom Si al dat geld in zijn zak steekt. Willem schudde het hoofd. Maar ge begrijpt; ik had het immers niet kunnen koopen als Oom Si er mij 't geld niet voor had meegegeven en het in den ca talogus aangeteekena had.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5