f Amstecdamsche Jbwcs Rechtszaken JUouinciaal Tlieuws brandstichting? WINKEL. HET P.E.N. EN DE STROOM- AFNEMENDE GEMEENTEN. Een adres aan de Prov. Staten. teuren de arbeiders had toegesproken, gingen zij toch aan het werk. De staking bij de firma Willink en Co. om vat zestig wevers. Gistermiddag te half twee trokken de sta kers van de firma Willink en Co. naar de fa briek van de firma J. H. Meijerink en Zn. Hoewel de getouwen liepen, ging een deei der arbeiders niet aan het werk. Een van de directeuren stond de arbeiders te woord, doen niet kon worden voorkomen, dat een deel der arbeiders in staking ging. Het resultaat was, dat bijna het geheele personeel, voornamelijk de wevers» de spoelers en een deel der con- fectieafdeeling, niet aan het werk gingen. De staking omvat hier honderdvijftig man. Geen vermindering van het aantal stakers. Heerschte ook hedenmorgen aan werk geverszijde de meening, dat het aantal stakers heden minder groot was dan gister, van werknemerszijde is men van meening, dat het aantal stakers niet is afgenomen. Van die zijde deelde men ons mede, dat het lantal gelijk was aan dat van gisteren. TOLOORLOG. Een auto met één paardekracht. De burgemeester weigert pro ces-verbaal te doen opmaken wegens verkeersbelemmering. Een aanklacht tegen hem inge diend. Het Comité van Actie tegen den tol op den straatweg HilversumUtrecht is Maandag den strijd tegen den tok bij Maartensdijk be gonnen. In de eerste plaats zijn de autobussen Hil versum—Utrecht voorzien van een groot plakkaat, waarop gedrukt staat: „Volg mij niet. Het kost u veertig cent tolgeld voor luxe auto's of twee gulden voor vrachtwagens. Rijdt liever over Soestdijk—De Bilt". De eerste van een plakkaat voorziene bus werd gevolgd door een groot aantal particu liere auto's. Vóór den aartensdijkschen tol hield de kolossale stoet halt. Er waren naar schatting toen ruim honderd wagens. Hier werden de deelnemers aan den optocht toe gesproken door den leider van de actie, den heer P. van den Hoek, die reeds vóór het ver trek van de standplaats van den autobus dienst HilversumUtrecht de deelnemers had toegesproken en erop had gewezen, dat o.a. door de benzinebelasting de automobilist het volgend jaar gemiddeld tweehonderd gul den meer belasting had te betalen. Dit alles is goed, zeide hij, maar dan ook vrije wegen en weg met de tollen. Mr. Westrik, advocaat te Hilversum en ju ridisch adviseur van het comité, sprak zijn afkeuring er over uit, dat deze tol nog be staat en waarschijnlijk nog tientallen jaren zal blijven bestaan op een weg, die twee plaatsen als Utrecht en Hilversum met el kaar verbindt. Vervolgens werd een paard voor den auto van den heer Westrik gespannen, die nu ooorgang door den tol eischte tegen betaling van 7 Yi cent, het gebruikelijke tarief voor met paarden bespannen voertuigen. De tolgaar der eischte echter het autotarief van veertig cent. Mr. Westrik zette tegenover den tol- garder uiteen, dat men hier niet te doen had met een auto in den zin der wet, omdat zijn door een paard getrokken automobiel geen door mechanische kracht bewogen voertuig was. Toen de tolgaarder bleef weigeren, en den tolboom zelfs met een extra slot verze kerde, verzocht mr. Westrik den aanwezigen gemeenteveldwachter van Maartensdijk pro cesverbaal van deze weigering op te maken. Inplaats van aan dit verzoek gevolg te geven, verwijderde de politieman zich. Een verzoek aan den burgemeester om ter plaatse te ko men, werd eveneens niet ingewilligd. Mr. .Westrik voorzag zich nu van een aantal ge tuigen, doch aangezien zich inmiddels een groote volksmenigte verzameld had, som meerde de teruggekeerde gemeenteveldwach ter hem, zich uit de menigte te verwijderen, waarop hij weer plaats nam in zijn auto. In middels waren nog tal van voertuigen op den drukken straatweg aan weerszijden van den tolboom aangekomen, doch de tol bleef on herroepelijk gesloten. Te ruim drie uur was het verkeer op den weg dan ook geheel ge stremd. Het samengedrongen publiek werd daarop toegesproken door een sergeant van de rijks politie, die er op wees, dat men het recht mis te zich in een dergelijke formatie op te stel len. Hij verzocht den hoofdweg vrij te hou den om hem niet te dwingen tot andere maat regelen over te gaan. Mr. Westrik raadde den deelnemers aan de actie aan dit verzoek te voldoen. Echter drong hij er met klem op aan, dat proces-verbaal zou worden opge maakt. Nadat de weg was vrijgemaakt, wer den mr. Westrik en zijn cliënt de heer P. v. a. Hoek ontvangen door den burgemeester van Maartensdijk, jhr. C. v. d. Voort van Zijp. Nadat de delegatie was teruggekeerd, deelde mr. Westrik mede, dat de burgemeester had geweigerd om proces-verbaal te doen opma ken. In verband met dit resultaat besloot men de actie voor het moment stop te zetten en tolgeld te betalen. Men reed door naar Utrecht om bij den officier van justitie al daar een aanklacht in te dienen tegen den burgemeester inzake zijn weigering om pto- ces-verbaal op te maken van een strafbaar feit, n.1. het met opzet hinderen van het ver teer. DE INBRAAK TE ZWOLLE. Een medeplichtige aangehouden In verband met de mislukte inbraak op Don derdagavond te Zwolle, waar op heeterdaad werd betrapt een 43-jarige koopman, laatst ge woond hebbende te Amsterdam, is als mede plichtige te Amsterdam gearresteerd een 47-ja- rige schoenmaker en koopman, iemand met een zwaar zondenregister. DE BOETE- EN BEDEDAG. Op de vragen van den heer Duymaer van Twist om verbod van openbare vermakelijk heden op den „boete- en bededag" van Zon dag j.1. heeft de minister van binnenland- sche zaken geantwoord, dat de gemeenten ten deze zelfstandige regelende bevoegdheid bezitten, zoodat hij zich meent te moeten ont houden van een nadere beantwoording der vragen, hoezeer hem de gedachte ouT het plechtig karakter van bedoelden'Zondag te verhoogen sympathiek is. INBREKER GEVAT. De gemeentepolitie te Wassenaar heeft in samenwerking met de recherche in Den Haag en de marechaussee, in Den Haag ge arresteerd den 23-jarigen A., als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan vier in braken te Wassenaar op het eind van het jaar 1928. Bij een huiszoeking werden tal van gouden en zilveren voorw erpen in be slag genomen. De man heeft bekend en is opgesloten. ONDER ZIJN WAGEN BEKNELD. En overleden. Te Helmond is Zaterdagmorgen de 53- jarige H. Kuilenberg, uit Zeilberg, die met een kar turf naar Helmond reed, door een auto uit de richting Deurne aangereden. Zijn 12-jarig zoontje werd van de kar geslingerd. K. geraakte bekneld onder den wagen. Het paard sloeg op hol en sleurde den wagen achter zich over den weg. Het dier werd later opgevangen. K., die ernstige verwondingen aan hoofd en beenen had opgeloopen, was bijna onmiddellijk dood. Zijn zoontje is zwaar gewond naar het St. Antonius-Gast- huis gebracht. K. was gehuwd en vader van acht kinde ren. De bestuurder van den auto kreeg geen letsel. DOODGEVALLEN. Te Middelburg is een Duitsch bouwonder nemer, die aldaar een nieuw magazijn bouwt voor den Zeeuwsehen voeder- en kunstmest- handel, van 8 M. hoogte op een betonnen vloer gevallen. De man was niet buiten ken nis doch is met een gebroken been en in wendige kneuzingen en met hevige pijnen naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij gisteren is overleden. door de overkapping met geweld werd afge rukt. De 20-jarige Van der Putten uit Ven- lo kreeg hierbij een hevigen slag met een der hoekijzers en werd van den auto geslingerd, terwijl de 40-jarige P. Maas, eveneens uit Verilo, ook een zwaren klap van een gedeelte der overkapping opliep, doch op den auto bleef liggen. De jeugdige Hawinkels, een 14-jarige knaap uit Roermond, bleef ongedeerd, even als de chauffeur Selder. De stoombootkapi tein Strik uit Venlo liep een hoofdwonde op. De beide zwaar gewonde slachtoffers wer den per particulieren auto naar een zieken- inrienting overgebracht, en onmiddellijk na aankomst van de laatste sacramenten voor zien; kort daarop trad de dood in. Beiden zijn gehuwd. Van der Putten heeft één kind, terwijl Maas geen kinderen heeft. Kapitein Strik kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning terugkeeren. NATIONAAL CRISISCOMITE. De N.V. Droste's Cacao en chocolade fabrieken te Haarlem heeft een gift van 5000 aan het nationaal crisiscomité doen toe komen. OP VRIJE VOETEN. De 51-jarige brievenbesteller F- te Nieuwe Pekela, die was gearresteerd m verband met een postdiefstal van 1000 te Winschoten, is weer op vrije voeten gesteld. De slager L. H. te Muntendam (Gr.) is gearresteerd verdacht van brandstich ting en gefingeerde inbraak. BEDOLVEN ONDER INSTORTEND ZAND. Op de kalkzandsteenfabriek Vogelenzang te Rhenen is de 25-jarige ongehuwde arbeider P. van Druten uit Kesteren, bij het z.g. zand- bressen onder het instortend zand bedolven geraakt. De man werd vrijwel direct door zijn kameraden bevrijd. Hij bleek echter reeds te zijn overleden. GEEN GOEDE PAPIEREN. In den loop van Zaterdag heeft de Heer- lensche politie een razzia onder de vreemde lingen gehouden, met het resultaat dat niet minder dan zestig personen werden aange houden. Dertien van hen bleken niet in het bezit van goede papieren te zijn en werden over de grens geleid. NATIONAAL CRISIS-COMITE. De fa. De Haas, vleescbhouwer, Groote Marktstraat, Den Haag, heeft 1000 bonnen ter waarde van 0.60 elk beschikbaar ge steld, inwisselbaar tegen levensmiddelen. Alle ambtenaren en beambten van den Utrechtsehen Provincialen Waterstaat hebben besloten één procent van hun salaris in de kas van het Nationaal Crisiscomité te stor ten. Dit besluit geldt zoowel voor den hoofd ingenieur als voor den laagst bezoldigden wegwerker. Het bedrag zal maandelijks bij de uitbeta ling der salarissen worden ingehouden. VERKEERSONGEVALLEN Oude man overreden en gedood. Zaterdagavond is te Rotterdam in de v. d. Takstraat een 72-jarig man, W. Th. Kriek genaamd, door een auto aangereden, toen hij de straat wilde oversteken. In bewusteloozen toestand en met een schedelbreuk is de man naar het ziekenhuis Voolsingel gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Jongen onder auto. Denzelfden avond is op den Coolsingel te Rotterdam een 17-jarige fietsende jongen ten gevolge van onvoorzichtig rijden zijnerzijds door een auto aangereden en zwaar gewond De jongen is in het ziekenhuis aan de ver wondingen overleden. Een doode. De tirftmerman J. uit Oost en West Sou burg, die Donderdagmiddag te Vlissingen bekneld is geraakt tusschen een kar en den muur van een woning, toen de kar door een auto werd aangereden, is in het Gasthuis aan zijn verwondingen overleden. Kind doodgereden. Het driejarig kind van C. te Deurne is Zaterdag op den Wierdenschendijk door een vrachtauto van de firma M. uit Weert, aan gereden. Ernstig gewond is het kind naar het ziekenhuis te Helmond gebracht. Door een vrachtauto gedood. Zaterdagavond is in de Tunnelstraat te Lut- terade een zevenjarig dochtertje van den heer Hamstra door een vracht-auto overreden en gedood. Auto in een sloot. Een meisje overleden. Maandagmorgen zeer vroeg reed aan den Utrechtschen weg bij De Bilt een auto met acht inzittenden, bestuurd door een Hage naar, in een sloot. De inzittenden werden gewond en konden met moeite op het droge worden gebracht. Zij werden naar het zie kenhuis gebracht. De dochter van den be stuurder is aan de verwondingen overleden. De bestuurder met zijn dochter en zes Duitsche meisjes waren teruggekeerd van een bezoek aan Duitschland. Vermoedelijk is de chauffeur door den benzinedamp be dwelmd en toen het stuur kwijt geraakt Een postbode redde de meisjes uit den reeds zin kenden auto. De wagen is door de justitie 4n beslag genomen. De chauffeur had eenige ribben gebroken. Door het afrukken van de over kapping van een vrachtauto twee man gedood en een gewond. Zaterdagavond omstreeks zeven uur is op den Rijksweg VenloRoermond, onder de gemeente Reuver, een vrachtauto, welke met een huif was overkapt, tegen een zwaren vrachtwagen uit Roermond gereden, waai KORTE BERICHTEN. Te Veelerveen (gem Onstwedde, Gron.) is Zondagnacht de boerderij van B. Drenth afgebrand. Acht varkens zijn in de vlammen omgekomen. Bij een brand in den olie- en vethandel der firma Goedemoed te Leeuwarden zijn 20 vaten vet verbrand. Zaterdagnacht is op het Rembrandts- plein te Amsterdam de bekende C. de Gel der bijgenaamd „Had-je-me-maar", oud-lid van den raad van de hoofdstad, door een auto overreden en zoo zwaar gewond, dat hij Maandag nog niet tot bewustzijn was ge komen. Hij wordt in het Binnen-gasthuis verpleegd. Het „Vaderlandsch Fonds" ter aanmoe diging van 's Lands Zeedienst, zal heden honderdvijftig jaar bestaan. V oor de eerste maal heeft te Groningen het examen voor motordrijver bij de kleine en binnenvaart aan de zeevaartschool te Gronin gen plaats gehad. Van de 10 candidaten slaagden er negen. Te Arnhem is, 59 jaar oud, overleden dr. C. C. van der Heide, geneesheer-directeur van het kinderziekenhuis, die tegelijk met de herdenking van het 50-jarig bestaan van die instelling zijn zilveren jubileum als genees heer-directeur herdacht op 10 Nov. j.1. Op 26 November kwam het 10.000ste schip den Nieuwen Waterweg binnen en wel het Engelsche s.s. „Lanrick". Verleden jaar kwam het 10.000ste schip reeds 21 October binnen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meerv. strafkamer. Zitting van 1 Dec. Uitspraken zitting Dinsdag 17 Nov. J. J. P., Hilversum. Hooger beroep over treding art. 436 wetb. v. strafr., 150 boete of 2 maanden hechtenis. P. S., chauffeur, Oudorp. Hooger beroep art. 22 motor- en rijwielwet. Vrijgesproken. N. A., chauffeur, Oudorp. Hooger beroep overtreding wet op de openb. middelen van vervoer. Vonnis bevestigd. M. G. P., Alkmaar, mishandeling. Onder zoek zal worden hervat. LOOPEN DOOR EEN TROEP SOLDATEN IS NIET STRAFBAAR. De Hooge Raad heeft vernietigd een vonnis van de rechtbank te Zwolle, waarbij iemand is veroordeeld wegens overtreding der inkwar- tieringswet (het loopen door een troep militai ren). De Hooge Raad, ten principale rechtdoend, heeft het bewezen verklaarde niet strafbaar geoordeeld en den verdachte deswege ontsla gen van rechtsvervolging. DOOD DOOR SCHULD. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde gister tot verwerping van het cassatieberoep van een chauffeur, die wegens dood door schuld door het gerechtshof te Am sterdam is veroordeeld tot één maand hechte nis, met ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van één jaar. De rechtbank te Alkmaar had hem deswege veroordeeld tot een voorwaardelijke hechtenisstraf van drie maanden en een on voorwaardelijke boete van 200, met dezelfde bevoegdheidsontzegging. De Hooge Raad zal 7 Dec. arrest wijzen. DE STAKING TE GELDERMALSEN, Wegens geweldpleging bij relletjes te Gel- dermalsen, verband houdende met de staking aan de chamottefabrieken aldaar, zijn drie per sonen in hooger beroep door het gerechtshof te Arnhem veroordeeld, tot vier, twee en twee maanden gevangenisstraf. De Hooge Raad heeft heden de tegen deze arresten ingestelde cassatieberoepen verworpen. PROCEDURE TUSSCHEN DE V.A.R.A. EN DEN STAAT. IVeder vijf weken aangehouden. Di eerste kamer der Haagsche rechtbank heeft op verzoek van den procureur van den staat de verdere behandeling van de civiele procedure tusschen de Va ra en den staat in zake het verbod van opvoering van het hoorspel „Gevleugelde daden" weder 5 weken aangehouden. HEEMSKERK. De ruim 1000 zakken met bloembollen, welke wegens een geschil geruimen tijd op het erf van de N.V. C. A. v. Zanten aan den Rijksweg te Noorddorp gelegen hebben, zijn thans opgeruimd. De bollen waren bestemd voor de provin cie Zeeland, doch zijn in de Beemster be land. Zij boden op genoemd erf eene trooste loozen aanblik, waarom het aanzien van het erf door de verdwijning er niet op achteruit is gegaan. Door stemgerechtigde Ingelanden van den Weerepolder alhier, is besloten over te gaan tot opheffing der windbemaling en stichting van een electrisch gemaal voor het bemalen van 345 H.A. met een capaciteit van 40 M'. per minuut. Tot leden van het bestuur der onderaf deling „Het Noorden" van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, zijn herbenoemd de heeren C. Haringbuizen, burgemeester van Wieringerwaard en C. Mol, gemeente ontvanger van Schagen. De Haarlemsche correspondent van het Hbld. schrijft: Eenige van de bovengenoemde gemeenten hebben een adres aan de Prov. Staten gericht, waarin het volgende wordt gezegd: „De engros-stroomafnemende gemeenten worden door het P.E.N. onderscheiden in twee groepen, t.w. „goedwillige" en „kwaad willige", al naar gelang een gemeente op de vóór-oorlogsche tarieven een toeslag betaalt, of weigerachtig is gebleven aan het verzoek hiertoe te voldoen. De vóór-oorlogsche tarieven zijn geba seerd op een vergoeding van 80 per K.W.U. maximale belasting en een K.W.U. prijs van 2.4375 cent. De toeslag door de „goedwilli ge" gemeenten betaald bedraagt 50 pCt. op de vergoeding voor maximale belasting, zoo dat voor deze groep gemeenten het tarief is gebaseerd op 120 per K.W. eff 2.4375 cent per K.W.U. Indien er gemeenten zijn, die aanspraak- kunnen maken op den naam van „goedwil lend", dan behooren adressanten daar P~ toe, die in de jaren 1919—1921, t0en uer P.E.N. zich tot haar wendde met het h gend verzoek de stroomdistributie jn a» meente zelf ter hand te nemen, onder 8a* meest ongunstige omstandigheden tot «h k ting van een gemeentelijk distributiepark zijn overgegaan, waardoor het proviS bedrijf werd ontheven van de zware laéf aan de plaatselijke stroomdistributie verh den. 00n- Bij de stichting van het G.E.B. kwam e 5-jarige stroomleveringsovereenkomst mPt basistarief van 120 per K.W. en 2 437<t per K.W.U., tusschen het P.E.N. en de pil meenten tot stond. Toen het contract na 5 jaren expireerde werd het stroomtarief met ruim 30 pCt ver' hoogd, namelijk tot 150 per K.W. en 4 5 ri per K.W.U. en dat, terwijl niet alleen dé tijdsomstandigheden, doch ook de exploitatie uitkomsten van het P.E.N. zich in ?un<sfir».é zin hadden gewijzigd. gunstigen Thans, na reeds omstreeks 6 jaar lang een süoomprijs te hebben betaald, welke ver ]jJJ boven een normaal peil, veroorloven de g meentebesturen zich de staten beleefd te ver" zoeken het tarief het z.g.n. modeltarief 1920 ingaande 1 Januari 1932 op te hef fen en voor deze gemeenten eenzelfde tarief toe te passen als voor de andere goedwii lende" gemeenten geldende is. Aan de hand van de statistiek over 192Q van het P.E.N. is te constateeren, dat de meenten waartoe adressanten behooren ge! zamenlijk ca. 85000 meer voor de afgeno! men energie hebben betaald, dan bij toepas sing van het tarief van 120 per K W 2.4375 cent per K.W.U. het geval zou ziin geweest". PROVINCIALE STATEN. Nieuwe geldleeningen Ged. Staten van Noordholland stellen voor aan te gaan geldleeningen van 315.000 wegens uitkeering aan het Prov. Electriciteitshedrijf ten behoeve van de uitbreidingswerken- 7000 wegens kosten van aankoop van grond gelegen achter de perceelen Nieuwe Gracht nos. 43, 45 en 47; 40.000 wegens bijdrage aan het Rijk voor het uitvoeren van werken aan de haven beoosten Oude Schild op Texel; en te bepalen, dat deze leeningen zullen worden aangegaan tegen een reëele rente van ten hoogste 5 pet. 's jaars, dat de aflossingen in ge lijke of afloopende termijnen zullen geschieden, - oor de eerste en de tweede leening in 40 ja ren, voor de derde in 15 jaar; en dat met de af lossingen zal worden begonnen in het jaar, vol gende op dat waarin de leeningen werden ge sloten. va ii 1 December 1931. Opgave van loorclliollainlscli EiaiHlbouwcrcdicf i.V, (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers var. heden te STAATSLEENINGEN. 4Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Berkels Patent Calvé Delft Cert, Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloei! Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Hol! Amerika lijn Gem Eig Kon, Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Exdividend. tExclaim Vorige koers 99% 953/, 863/4 bb'/z 70 li 4 92 lj8/4 SU/4 ft'/ï PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN 2-1/4 5/i/g 12% 190% 9H/4 IO21/4 '24'/s 29Vi« 6'/it> 25% 6% 23/4 557/i6 12% 39/itj f-5% 183% 14ö 9< 49% 27. ut) 62% 43% /U 109i/8 1251/4 691/, f *h» 4%6 49% 1'% 28% 201/4 17l6 4% 4% 19 1' V8 71 Vs 130 24 169% U8I/4 pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 07 69 - 43 -5 12 1.4 90% 99% 1'%-S 90-1 98-% 12.% 91-% 9-3/4- 12% 90%-2 100-1 25 2 1 6% 20 29%-S 2t% 29'/, 5/ 13V, 4 183 145 93 51% 18C%-1 181-»/, HCi/,-1 5 62 43 69 i 111 124% 67 4 124 124% i l 1243-5i 1 %-Vs 49 17 28 21 5C-% 4 i-9} 49-% 17J-&J rii/s - 76% 131 24 170 188 83 7 ÜYl6 6f 11/, oCt. 11eUeO IJ pCl. AMSTERDAM. NIET OFF1CIF.fi Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo 1 New-York Italië 1 Vorige Koers op koers heden 2 uur 8.63 8.20 59.- 58;85 973% 9.717, 34.527» 34,50 1 48.34 48.20 47.50 n 48.50 1 48 249% 24 S 7, 1 12.85 12.85

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10