Agenda n is eeuwig gegarandeerd. JhMicaties £aatste êetichten JXidscficiftm Jkownciaai Hieuws Stad en Omgeving. lüeecBecicfit Sport HDAKMAH'S BLOEMENMAGAZIJN. ZIE ETALACES. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. OUDE NIEDORP. WIERINGEN. ST. PANCRAS. De Lange de Moraaz Alkmaar Brand- en Inbraakvrije Kluisinrichting. Safe-loketten te huur. OUDKARSPEL. DIRKSHORN. NOORD-SCHARWOUDE. EGMOND AAN ZEE. BEVERWIJK. VAN PUTTEN 00RTMEIJER, Payglop Official Parker Dealer. Dinsdag 1 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Rusland's adel verbannen (dram., hsit.); boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Het geheime commando (sens); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm); boven 14 jaur. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: De man die zijn moordenaar zoekt (komisch); boven 14 jaar, Woensdag 2 December. 2.30 uur, Victoria-theater: Trader Horn (boven 14 jaar). 7.30 uur, Cinema Americain: Ruslands adel verbannen (dram., hist.); boven 18 j- 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Hom (natuurfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: De man die zijn moordenaar zoekt (komisch); boven I4 ïaar- i,n 8 uur, A. B. T., tweede filmavond Volks universiteit: Byrd aan de Zuidpool. Donderdag 3 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Rusland's adel verbannen (dram., hist.); boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Het geheime Commando (sens.); boven 14 jaar- 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm); boven 14 jaar. Door „Aurora" te Stompetoren, opvoe ring van „Een dag dame". DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van B. H. SAMSHUYZEN te Amsterdam, om VERLOF tot den verkoop van alcohol houdende dranken anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Nieuwesloot nr. 7. Binnen twee weken na dagteekening 'dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof Indienen. Alkmaar, 1 December 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het gemeenteblad van Alkmaar Nr. 1261 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 19 November j.L, waarbij is vastgesteld eene VERORDENING tot wijziging dei verordening, regelende de loo- nen der werklieden in dienst der gemeente Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing nedergelegd. Zij is daar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 1 December 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het gemeenteblad van Alkmaar Nr. 1262 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 22 October j.1., waarbij is vastgesteld eene VERORDENING tot wijziging der Bouw- en Woningvercrdening voor de gemeente Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing nedergelegd Zij is daar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 1 December 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. SCHIETPARTIJ OP DE SCHELDE. Eén gewonde. Hedenmorgen verscheen het Belgische motorjacht „De Toekomst", eigenaar de heer Sayes te Antwerpen, op dc Schelde dichtbij de haven van Bath. Aan boord bevond zich een gezelschap van onge veer tien personen, dat op de eenden- jacht was. Hierbij werd met een kanon geschoten. Bij de haven van Bath voeven twee mannen met een roeibootje en trachtten eveneens eenden te vangen. Een knecht van het Belgische motorjacht schreeuw de dat de mannen van de eenden moes ten afblijven, hoewel, daar het schieten met een kanon verboden is, zij zonder bezwaar eventueel getroffen eenden mochten vangen. Toen het roeibootje bij de eenden was en een van de inzit tenden een eend uit het water wilde halen, loste de knecht van het motor schip op een afstand van 15 a 20 meter een schot hagel. De man, die zijr arm voor het hoofd hield, werd licht gewond aan den arm, terwijl hij ook eenige ha gelkorrels achter het oor kreeg. Het mo torjacht is daarop in de richting Ant werpen verdwenen. De getroffene is de stoker E. van der Enden, van de sleep boot „Max", die te Bath gestationneerd ligt. De politie stelt een onderzoek in. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Aan het begin van de vergadering werd beëedigd prof. Eerdmans, liberaal, die be noemd is in de plaats van een heer van Kem pen. Besloten werd na de defensiebegrooting te behandelen de arbeidsbegrooting. Hierna werd voortgezet de behandeling van het ont werp tot contingenteering van den handel. De heer Van den 1 empel zei niet princi- Fen h']Zend te staan te8enover maatrege- ten als hier voorgesteld. Hij weigerde echter niLuT^dit8 teh'iaaken "aar het protection nisme. In dit verband meende hii dat dit ont- Langestraat hoek Payglop. Telefoon 1025, BLOEIENDE CACTUSSEN. CAMELIA. BEGONIA. CYCLAMEN. CITRUS (ORANJEAPPEL). PALMEN, VARENS, ENZ. werp een sfeer van aagheid schept. Spr. had den indruk dat de regeering voornemens is een uitgebreide actieve handelspolitiek te gaan voeren. Spr. ga* toe, dat de handelsba lans passief is, doch dit is zij altijd geweest. Spr. meende dat hefe verband tusschen in- en uitvoer zóó nauw is, dat men kunstmatig niet belangrijk kan ingrijpen. Met een onge wijzigd wetsontwerp zal spr. s fractie moei lijk kunnen meegaan. In het bijzonder had spr. bezwaar tegen het blanco-mandaat dat dé regeering vraagt. Hij was bevreesd voor bevordering van groepsbelangen en bevoor rechting en wensckte dat wettelijk bekrachti ging wordt ingesteld na iederen genomen maatregel. HET DRAMA TE ECHT. Spoedig arrestatias te wachten. Vanuit een hinderlaag beschoten. In verband met het drama te Echt kan worden gemeld dat bij den jachtopziener v. d. E. te Posterholt door een rijksveld wachter behalve kleeren en schoenen ook een geweer in beslag is genomen. De scheikundige, de heer J. H. v. Wa- gening, directeur van den warenkeu- ringsdienst te Maastricht, zal deze on derzoeken. Hedenmiddag zal dr. Hulst uit Leiden de sectie op de lijken ver richten. Wij vernemen verder, dat het niet onwaarschijnlijk is dat nog in den loop van heden of morgen arrestaties zullen plaats hebben. Uit het onderzoek is gebleken dat de slachtoffers getroffen zijn door schoten, die alle in opwaart- sche richting zijn gelost. Hierdoor staat het vast dat de drie gedoode mannen vanuit een hinderlaag zijn gedood. Heen: „De Valk" te Bandoeng. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat de Valk hedenochtend om 5.46 uur uit Medan is vertrokken en met een tusschenlanding te Palembang van 12.19 tot 12.50 uur en te Ba tavia om 16.46 uur in Bandoeng is aangeko men. De Tooneetspiegel. November nummer. Dit maandschrift gewijd aan tooneel, dans en film, onder leiding van Tonny Stevens en Jan v. Ees geeft in zijn laatste nummer prachtige kieken van Schwab's eereavond, van het stuk de Patriot en van de hoofdvertolkers Herman Schwab, Cor v. d. Lugt Melsert en Fie Carelsen. Ook een bespreking met kieken van Herfst- liefde vindt een plaats. Een artikel over den decorateur-kunstenaar Gerard Vroom trekt de aandacht. De danseres Dini van Essen wordt hulde gebracht voor haar optreden. Interessant is het artikel over de pruiken gebruikt in De Patriot. Verder tal van mooie foto's van tooneel en film. Een keurig nummer. DEN BURG. Maandagmorgen had bij het verbouwen van de electrische centrale te Den Burg een ongeval plaats. Een der oprichters, de heer Van Son viel van een steiger en bekwam daarbij een zeer ernstige beenbreuk. Nadat dr. Boswijk de patiënt verbonden had, werd hij naar den Helder vervoerd, om in een zie kenhuis verder behandeld te worden. Zondagavond gaf het fanfarecorps „Cres cendo" alhier in het café Balk een openbare uitvoering onder leiding van den eminenten directeur P. Pranger. De uitvoering is uitmuntend geslaagd. Merkbaar waren goede vorderingen gemaakt sinds de laatste uitvoering. De uitvoering werd afgewisseld door een tooneelstukje, ge geven door de tooneelvereeniging „Molière", getiteld „Het erfdeel van Peet Merai", een schets uit het Westfriesch volksleven in één bedrijf door „Boerenschroom" (preudoniem). Dit humoristisch stukje werd heel goed opgevoerd in het Westfriesche dialect en ver wekte onder de toehoorders groote hilariteit. Dit dialect, waren de leden vrijwel machtig, wat wel te begrijpen is. Het daverend ap plaus was wel het bewijs, dat het spel in de smaak viel. Een gezellig bal was het slot. Bij de rondvraag deelde de heer Hoogland mede dat het vorig ajar door de afdeeling ee. prijs is gewonnen in den vorm van een bondswedstrijd, door de ondeugdelijkheid, voor een groote wedstrijd, van onze banen konden wii die overdoen voor 50 aan een andere afdeeling dit was Akersloot, doch door de zachte winter van het vorige seizoen, is deze prijs ons voorbijgegaan. Elk jaar wordt opnieuw geloot, doch thans was onze afdeeling niet van de gelukkige. De heer J. v. Gracht vroeg naar wedstrij den deze zullen door het bestuur worden ge regeld. De heer Jb. de Vries vroeg naar de brug of post die over het Koedijkerslop zou wor den gelegd om b. V. naar Warmenhuizen te kunnen rijden. Dit wer dtoegelicht door den secretaris. Men zou dan in aansluiting met andere afdeelingen door het binnenwater een baan kunnen maken van Alkmaar naar Schagen. De verloting gaf tot uitslag dat de heeren Jb. de Vries, P. Groen, J. Wit, A. Hoogland, j. v. Gracht, K. Bakker, W. Keizer, Jb! Olie en D. Sluis zich in een prijs of prijsje konden verheugen. Niets meer aan de orde sloot de voorzitter de vergadering. Burg. en Weth. hebben naar aanleiding van de op 27 October j.1. gehouden aanbeste ding, thans aan P. Doves alhier gegund per ceel C. (speelplein met bijbehoorende werken bij de school te Westerland) en aan M. Groe nendijk te Breezand perceel A (glas- en schil derwerk onderwijzerswoning). Perceel B (on derwijzerswoning) is nog niet gegund. Autobusdiensten Wieringer meerpolder. Thans is bij het provincaal bestuur de derde aanvrage ingediend om concessie voor een autobusdienst in den Wieringermeerpolder, en wel door P. Deutekom Az. te Schagen voor een dienst van Schagen over De Kreil en Sluis I naar Den Oever en terug en tot het uitbreiden van den autóbusdienst van Schagen naar Kolhorn over De Terp tot Den Oever en terug. Vrijdae 27 Nov. 's avonds 7 uur verga derde de ijsclub St. Panera afdeeling van den IJ. H. N. in het café van den heer Bouwstra. Aanwezig 23 leden. Door afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering geleid door den eerevoorzitter, den heer C. Kloosterboer In zijn openingsrede bracht de voor zitter den wensch naar voren dat deze winter eens een goede ijswinter moge worden. De rekening van den penningmeester luidde als volgt: ontvangsten met inbe grip van saldo 1930 117.04, uitgaven 32.51, saldo 85 13. Door de heeren W. Keizer en M Kloos terboer werd de rekei.ing nagezien en vol) omen in orde bevonden. De bestuursverkiezin- gaf tot uitslag -t de f 3d°nde heeren D en V Zeegers, met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Bespreking Beschrijvingsbrief. De algemeene vergadering is 28 Nov gehouden te Amsterdam. Door het overlijden van den heer Vis ser van N.-Niedorp is een vacature in het hoofdbestuur ontstaan. Op de voor dracht staan de heeren Stikkel en Cloeck De afgevaardigde werd voor de stemm'n"- in d' 3 vrij mandaat gegevet. I De secretaris, de heei Hoogland, werd bij 1 acclamatie als afgevaardigde benoemd Naar ons werd medegedeeld, heeft de heer Zaagman, lid van den gemeenteraad, bedankt voor zijn verkiezing als commissielid inzake de steunregeling voor de tuinbouwers. In zijn plaats komt nu in aanmerking de heer ®P. Rijper. In de vacature J, Groot, die tot dijkgraaf van den polder Schagerwaard werd benoemd, is bij herstemming tot lid van het bestuur van dien polder gekozen de heer D. Hoogland, Naar wij vernemen is de crisissteunregeling voor de Transportarbeiders Maandag in wer king getreden. Door den kerkeraad der Geref. kerk te Noordscharwoude zijn de volgende dubbeltal len opgemaakt, n.1. voor ouderling A. Barten Pz. en H. Swager; voor diaken P. Slot en C. Oudes. De Ned. herv. pastorie is verhuurd aan den heer J. Timmerman Szn., die er een win kel geopend heeft in rijwielen, onderdeden enz. Het doet eigenaardig aan een zaak in een pastorie, doch dit is ongetwijfeld een tee- ken des tijds. Bazar „T.A.V.jC..N.U." De O. K. damesvereeniging Tavenu hield wederom haar bazar in de zaal van het O. K. vïreenigingsgebouw. In tegenwoordigheid van verschillen de genoodigden vond de officieele ope ning plaats, waarbij de presidente, me- viouw ZwartJansen naar voren bracat dat vooral nu in dezen crisistijd veel menschen steun behoeven. Spreek ster hoopte, dat de leden der vereeniging niet teleurgesteld werden, wat betreft de opbrengst van de bazar. Mevrouw Zwart—Jansen bracht woor den van dank aan die velen die er aan hebben bijgedragen om deze bazar te doen slagen. Evenals vorige jaren waren er nu weer handwerkjes bij, door kinderhand- j-s vervaardigd De ouders werd 70or die medewerking dank gebracht. Hierna verklaarde de presidente de bazar voor geopend. Dadelijk heerschte er een gezellige drukte. Den tweeden dag was het bezoek ook goed. Men verzekerde ons dat de op brengst boven verwachting was. De Volksuniversiteit voor Alkmaar en omstreken gaf heden een filmavond in het O.K. verenigingsgebouw. Vertoond werd: Met Byrd naar de Zuidpool. Niettegenstaan- elders in de gemeente een reclamefilm- alkmaar M I ENT24é avond werd gegeven, met gratis entree, was de zaal van het vereenigingsgebouw tot in de uiterste hoeken gevuld. 'Wij vernemen, dat het gebouw van de kindervacantiekolonie Hendrikastichting gele gen aan de Voorstraat is overgegaan in han den van het r.k. patronaat. OOSTHUIZEN. De raad dezer gemeente besloot den 27 sten November, tot het aangaan eener 3 pCt. geldleening ad 37.000 door bemiddeling van de N.V. De Bank van Sas, aangeboden Aan de bloemenveiling verschenen Maan dag de eerste Iressen. Zelfs zagen wij ai hulst met bessen voor het naderend Kerst feest KOEDIJK. De kooltelling van de tuinbouwvereeni ging „De West" gaf op 1 December 1931 tot uitslag 320 wagens rood, 127 wagons geel, 270 wagons wit, 7 wagons uien. December 1930 was dit: 110 wagons rood, 58 geel, 121 wit, 12)4 uien, 34 peen. December 1929 was dit: 354 rood, 81 geel, 260 wit, 16 uien, 2 peen. De wagons gere kend op 10.000 Kg. ZUIDSCHARWOUDE. Per 1 Dec. 1931 bedroeg de kooltelling der Tuinbouwvereeniging „De Toekomst" het volgende aantal producten: 139 wagons roode kool, 117 id. gele kool, 91 Deensche witte, 26 id. uiten en 3 id. peen. Per 1 Dec. 1930 waren deze cijfers: 84 wagons roode kool, 100 id. gele kool, 60 id Deensche witte, 41 id. uien en 8)4 id. peen. 7 NAAR INDIE. De heer T. R. Mulder alhier is bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië als administratief ambtenaar bij het binnenlandsch bestuur. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Novem ber 115 patiënten en legden 1728 bezoeken af, waarvan 581 betalende bezoeken, 944 bez. voor 't A.Z.A. en 203 gratis gratis bezoeken. Er werd 3 maal den dokter geassisteerd en 7 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,20 uur licht op. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. In den loop der maand November werd op de spaarbankboekjes ingelegd 178.215,34 en terugbetaald 172.785.81 derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 5.429,53 In het tijdvak 1 Januari30 Novem- bc werd in het geheel ingelegd 2.240.232,07 en terugbetaald 1.834.256,74 zoodat sedert 1 Januari meer werd ingelegd dan terugbetaald405.975,33 Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij den aanvang van dit jaar 2.775.122,16 klom dientengevolge tot jT 3.181.097,49. Het aantal in den loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 217 w.o. 141 aan schoolspaarders. Ingetrok ken werden 40 boekjes w.o. 12 van schoolspaarders. Het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes vermeerderde aldus met 177 boekjes. In het tijdvak 1 Januari30 November werden in het geheel uitgereikt 1444 nieuwe boekjes en ingetrokken 535, der halve een vermeerdering met 909. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van het jaar 8C86 klom aldus tot 8995 boekjes. Van dit aantal behooren 6785 aan per sonen of instellingen te Alkmaar geves tigd, 1327 aan personen elders woonacb- tif en 883 aan schoolspaarders. Onder de in Novembe- uitgereikte 217 nieuwe boekjes zijn- begrepen 2 boek jes voor jonggeborenen (op deze boekjes p.aatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand November van 262 spaarbusjes leverde een bedrag van 4407,50 aan kleine be sparingen op. In het tijdvak 1 Januari— 30 November werden 3508 busjes ter lediging aangeboden, waarbij bleek dat in totaal 54.444,04 was bespaard. PADVINDERSWERK. Niet om 8, doch om 7 uur, zullen de padvin ders 1 en 4 Dec. in het troephuis, het bruikbaar gemaakt speelgoed en chocolade aan een 100-tal kinderen uitdeelen. EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en wethouders hebben met ingang van 1 Februari 1932 aan P. Wit eervol ontslag verleend als brug wachter. naar waarnemingen, verricht in den morrrm van 1 December. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.5 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 749.6 te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 2 December: Zwakke wind uit Zuidelijke richtingen; ne velig tot zwaar bewolkt; weinig of geen neer slag; iets zachter in het oosten. Voetbal. Politievoetbal. De competitie van de verschillende afdee lingen, die door den N. P. S. B. zijn samen gesteld, is ook al weer lang aan den gang maar de eerste wedstrijd, die Alkmaar thuis kan spelen, liet wel heel lang op zich wach ten. Daarvoor waren natuurlijk verschillen de redenen. Het corps toch is hier niet zoo groot, dat er voortdurend 11 of 12 agenten beschikbaar zijn om te voetballen, omdat de dienst zelf nu eenmaal voor gaat. Vandaar dat eenige wedstrijden uitgesteld moesten' worden. Gelukkig kon echter gisteren begonnen worden met de korte, doch aardige serie thuiswedstrijden en het eerste team dat de kaasstad bezocht, was dat van Wassenaar. Alkmaar heeft dezen wedstrijd gewonnen, niet door fraai spel, maar meer docr zwakte van de tegenpartij. Want er haperde heel veel bij de Alkmaarders, terwijl het ons leek, dat de heeren het over 't algemeen wel wat al te licht opvatten. De ploeg moet intens oefenen, want anders zal ze heusch niet mee dingen naar de bovenste plaats. Alkmaar scoorde het eerst twee keer, doch de Wassenaarschen maakten gelijk op vrij gelukkige manier. Het derde doelpunt kreeg Alkmaar als 't ware cadeau. Na de rust voerde Alkmaar de score op tot 4—2, waarna Wassenaar er 4—3 van maak te. Het einde kwam tenslotte met 63. Een volgende keer beter. Meer snelheid en meer vechtlust! Het programma voor Zondag a.s. De Sportkroniek vermeldt het volgend» programma: Afdeeling I. Ie klasse. H. V. V.—West-Frisia. 't GooiHermes-D.V.S. K. F. C.-R. C. H. SpartaH. B. S. AjaxStormvogels. 2e klasse A. HaarlemV. V. A. H. R. C.-D. W. S. Z. V. V.—W. F. C. De SpartaanAlcmaria Victrix (Prof. Dr. I. Snapper). Kinheim—Bloemendaal 2e klasse B. T. O. G.-D. E. C Velox—Zeeburgia. B. F. C.—Zandvoort Baarn—E. D. O. A. F. C.Hercules. 3e klasse A. Assendelft—Helder Hollandia—Zaandijk. K. V. V.Meervogels. 3e klasse B. D. S. V—S. D. W. Oosterpark—Rapiditas. De Zeemeeuwen—D. J. K. Schoten—D. W. V. Z. R. C—O. V. V. O. 4e klasse A. Beverwijk—Purmersteijn. Schagen—Verkade. E. V. C.-D. T. S. Uitgeest—Vrone. 4e klasse B. SchinkelhavenW. M. S. Zaanlandia—J. O. S. Zilvermeeuwen—R. C. A. HeemskerckAhrend's V.C. Reserve 2e klasse A. Alcmaria Victrix 2—V. S. V. 2 J. H. Verkes. Blauw-Wit 3—De Spartaan 2. W. F. C. 2—K. F. C. 2. R. C. H. 2De Volewijckers 2. D. E. C. 2—H. R. C. 2. Reserve 3e klasse A. Z. F. C. 3Hollandia 2. Helder 2—O. S. V. 2. Alcm. Victrix 3—Meervogels (H. P. Koorstra)- West-Frisia 2—W. F. C. 3. Afdeeling II. Ie klasse. Feijenoord—Blauw-Wit. V. S. V.—A. D. O. H. F. C—Z. F. C. V. U. C.—Xerxes. D. F. C.—Hilversum. Afdeeling III. Ie klasse. P. E. C.Robur et Velodtas. Afdeeling IV. Ie klasse. Bleijerheide—B. J. V. Willem II—Eindhoven. M. V. V.—De Valk. N. A. C.—Longa. P. S. V.—N. O. A. D. Afdeeling V. Ie klasse. Be QuickFrisia.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2