Alkmaarsclte Courant. Het kostbare meesterstukje Radionieuws JouiMetm IJsbond Hollands Noorderkwartier. Honderd drie en dertigste laargang. Ilinsdas; I December. werl<t °'S gorgelen VERSTERKING VAN DEN HUIZER ZENDER. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. No 283 1931. Woensdag 2 December. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) 6 457.en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.— Gramofoonplaten. 10.—Morgenwij ding. 10.15 Concert. Amsterd. Solistenkwin tet o. 1. v. L. Cohen. Janny van Oogen, voordracht en T. v. d. Heeg, toespraak. 12.— Het V.A R.A.-Septet en gramofoonpl. 2.15 Keukenpraatje. 3.— Piano-recital door Joh Jong. 3.30 „De schat in het Zilvermeer'' kindertooneel. 4.30 Gramofoonplaten. 4.45 Vraaghalfuurtje. 5.45 Gramofoonpl. 6. Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Gramofoonplaten. 6A5 Causerie over het Kapitalisme. 7.15 Gramofoonplaten. 8.— Toespraak voor de Geheel-Onthouders. 815 Concert door het V.A.R.A.-orkest 8.45 Mu ziek van dezen tijd. Het V.A.R.A.-orkest m. m v. Stefan Frenkel, viool Vioolconcert J. Fite'.berg. 9.— Voordracht. 9.30 Vervolg concert. Vioolconcert St. Fren e:1. 10.— De Avonturen v. Wakker en Tropendu 10.15 Vaz Dias. 10.25 Concert door het VLA.R.A- orkest oa Ouverture „Die schone Helena", Offenbach. 11.15-12-- Gramofoonplaten- concert. Huizen 1875 M. (Uitsluitend N.C.R.V 12 15—12 30 Gramofoonplaten. 12.30^2.— Concert N.C.R V.-kwartet, zang, viool, cello en piano. 2.Gramofoonplaten. 2.30 Chr. lectuur 3.— Concert Draperkwartet, 2 vio.'en, alt en cello. 4.30—4.45 Gramofoon platen'. 5.Kinderuur. 6.Voor de Land bouwers. 7.Causerie over de Reformatie periode. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.— Volkszang o. 1. v. mevr. Gritnber—Huijser. Piano: mej. M. de Wit. 9.— Causerie over „Uilen en Valken". 7.30—10.30 Orgelspel door J. W. Gosen. Zang: mevr. Waaning— Bergman, sopraan, o.a. Aria's ui „De Mes sias", Handel. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gramofoonplatenconcert. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Orkestconcert nder lei ding van J. Bridge. 1.352.35 Orgelconcert door dr. H. Rhodes. 2.45 Voor scholen. 3 50 Concert. Sted. Orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Da. Godfrey. 5.05 Orgelcoicert door Reg. New. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's Pianosonates van Beetho ven. 7.10, 7.50 en 8.20 Lezing. 8.35 Sympho- nieconcert. Het B. B. C.-orkest en Myra Hess, piano. Dir. Sir L. Rona'o. Ouvèrt. Egmant, Beethoven en 2de Symplmnie, Rach- maninow 10.35 Berichten. 10 40 Lezing. 10 5512.20 Dansmuziek door Roy Fox èn zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 Al. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten 9.05 Concert, o.a. kwintet, voor harp, 2 violen, alt en cello. Inghelbrecht. 9.50 Orkestconcert. Langenberg, 473 Al. 6.25—7.20 Gramo foonplaten. 8.50—9.05 Dito. 12.25—1 50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.20 Hoorspel „Prinz Friedrich von Hom burg" van H. v. Kleist. Hierna tot 11 05 Concert. 11.05 De Keulsche Zesdaagsche. Kalundbcrg, 1153 M. 12.05—1.20 Orkest concert. 2.20—4.20 Radio-orkest o. 1. v. E. Reesen. 4.20—4.50 Gramofoonplaten. 7.35 8.35 Deensche dramatische muziek. 9.05 Saxofoonsoli door P. StröbekKiesbye. O.a Serenade, Braga. 9.5010.25 Kamermuziek Stnjkkwartet op. 51, nr. 2, a-mol 1, Brahms. Brussel508 en 338 M. 508 M.: 5 20 So- natenconcert. 5.50 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Militair concert, o.a. Marschen van Sousa. 9.50 Sonate in A, Brahms. 338 M 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramo oonplaten. 8 20 Strijkkwartet, C. Franck. 9.35 Concert door de Augustijnen. Rome, 441 M. 8.20 Opera's „Cavalleria rusticana" en „De Paljas". leesen, 1635 M. 7.20 Zie Langenberg. 935 Berichten en hierna tot 11.50 Dansmu ziek door Otto Kermbach en zijn orkest. 25.45 en 65 ets. "liet voorkomt verkoudheid. De N. C. R. V. verzoekt ons mede te deelen dat in verband met de versterking van den Huizer zender 1875 M. morgenochtend haar programma's van 8 tot 12 uur v.m. zullen verva len. In dien tijd zal een nieuwe antenne worden geheschen De Minister van Defensie heeft om trent de aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht wegens het bekleeden van, of opleiding tot een GEESTELIJK AMBT, betreffende de hieronder ge noemde personen de uitspraak gedaan, achter hun naam vermeld: H. J. DE GOEDE en M. J. EELTINK, ating 1932. Uitspraak: Voorgoed vrijgesteld Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekendmaking in beroep worden geko men door: a. den ingeschrevene, wien de uit- sphaak geldt of door diens wettigen vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoor diger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen zijn omkleed en worden inge diend bij den Burgemeester ter secreta rie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Kon'ngin zorgt. Alkmaar. 30 November 1931. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. niet. Hij stond heel kalm op, nam de borden weg en zette de sagopudding op tafel alsof er met die laatste opmerking niets kwaads bedoeld was. Wie zei je ook weer dat dat lange meisje was, zei Julie even als de mug naar de vlam steeds op hetzelfde punt terug komende, ter wijl zij den jongenman rijkelijk bediende van zijn lievelingsschotel. Juffrouw Babraham. En wie is haar vader ook weer? Sir Arthur Babraham. En wat zou hij doen voor zijn vak? Dit wist ze best. Ze wist heel goed dat Sir Arthur Babraham niets deed voor zijn brood. Hij is één van de rijkste mannen van Engeland, zei Willem, terwijl hij zijn lepel in de sago zette, zoo rustig mogelijk. Ja, dat wist Julie wel. Zeker een van de beste klanten van Oom Si? Hij komt niet dikwijls hier. Maar hij heeft een uitstekenden smaak. Voor zijn dochters? Ach, voor alles. Gisteravond las ik nog in de courant, dat er geen beter beoordeeler van schilderkunst is dan hij. O! was Julie's eenige antwoord. En hij heeft zelf een heel mooie collectie van de Hollandsche school. O ja! Nu was het Julie's beurt om zien onverschillig te toonen. Ze wou hem eens toonen, dat er iets was, dat haai meer kon schelen dan die mijnheer Arthur Babraham en een verzameling Hollandsche doeken. Zijn dochter is zeker wat je noemt een boeiend persoontie. Zij had dat woord eens opgevangen op een bazar van een zekere juffrouw Banks Maar naar Willem's meening was dat IJ. H. N. en gelukkig is dat met geen enkelen schaatsenrijder het geval dan moet men allen eerbied hebben voor den man, die den Bond heeft op gericht en de lange reeks van 35 jaren aan zijn hoofd heeft gestaan, de krachti ge figuur, die als geen ander den Bond en zijn eischen en nooden kende, voor den man, die gedurende al dien tijd immer actief en geheel belangeloos al het mogelijke heeft gêdaan om den nond tot bloei te brei.gen. Hij deed het zijne om het aantal afdeelingen, dat bij de oprichting slechts een tiental bedroeg, waarvan drie zich spoedig terugtrokken, te vergrooten tot meer dan honderd, een aantal dat door geen enkel anderen Bond in de provincie Noord-Holland in den tijd van 25 a 30 jaren werd bereikt en al mogen er enkele aangesloten ijs- clubs zijn, die een kwijnend bestaan lijden, dan ligt dit in geen enkel opzicht aan den voorzitter of aan de organisa tie, die ontegenzeggelijk voorbeeldeloos is, dochaan de voortdurend zachte winters. Het doel, dat de heer Minnema zich heeft voorgesteld bij de oprichting zan den IJ. H. N., bevordering van het veilig verkeer op de ijsbanen der afdeelingen, het wegnemen van den vroegeren over last van baanvegers is volkomen be reikt, heeft algemeene erkenning en ook navolging gevonden, getuige de oprich ting van den Stichtschen Ijsbond, die jammer genoeg ontbonden is en van den Zuid-Hollandschen IJsbond. De voorzitter bracht den secreta ris dank voor de vriendelijke woorden in het verslag aan zijn adres. Uit een afdeelingsverslag had hij ge zien dat men vanwege de ijslooze win ter geen contributie was geind. Daar tegen kwam hij met kracht op, omdat een winter meer kost dan één jaar con tributie kan dekken. De heer v. d. Heuvel had in zijn district ook aangedrongen om elk jaar de contributie te innen en dit is toege zegd. Het jaarverslag werd hierop goedge keurd. Na eenige bespreking werd als aan- vangsuur voor de vergadering 11 uur gehandhaafd. Tot districtsvoorzitters werden voor het Noord-district herkozen de heer H. Lengers, voor het district Alkmaar de heer W. J. K. Burdorf en voor het dis trict Waterland de heer K. Klein Gzn. Voor het district Nieuwe Niedorp werd gekozen de heer Rutsen, die door den voorzitter werd geluk gewenscht en op het hart werd gedrukt de voetstappen van zijn voorganger te volgen. De nieuwe voorzitter. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen de heer J. Stikkel te Alkmaar gekozen, die onder applaus verklaarde zijn benoeming aan te nemen. De heer P. Preijer Jr. werd als pen ningmeester herkozen. Tot vice-voorzitter werd, nadat de heer v. d. Heuvel uit Ursem zich had te rug getrokken als candidaat, de heer G. Cloeck te Alkmaar gekozen. De heer v. d. Heuvel deelde nog mede dat het hoofdbestuur veel moeite had gehad de heer Stikkel te bewegen zich voor het 'voorzitterschap beschik baar te stellen Eén van de redenen waarom hij toegaf, was ook, dat de heer Cloeck vice-voorzitter zou worden. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd wederom Amsterdam aangewezen met 42 stemmen tegen 30 op Alkmaar. Hiertegen werd echter protest aange- teekend, aangezien betoogd werd dat men deze beslissing niet bij zitten en op staan diende te nemen. Hiero-i werd besloten te stemmen vol gens de presentielijst, met het resultaat dat 40 stemmen voor Amsterdam wer den uitgebracht en 22 voor Alkmaar, zoodat Amsterdam werd aangewezen. De Omval gaf in overweging om mie' .wlen te bera en, afdeelingen voor te lichten voor het tot stand brengen vr.n nieuwe verbind'"- zwegen, om daar door den bond sterkei te maken. Ook oordeelde hij het wenschelijk dat de af d.elinesbe im-en met de '-'-'-ver gaderingen bekend gemaakt worden. De voorzitter oordeelde, dat het laatste punt m districtsvoc -.itters aan- woord hier niet toepasselijk. Naar mijn meening, zijn stemde daalde toen hij dit zei, is zij een zeldzaamheid, staan. Wat is ze? vroeg ze op fieren toon. Iets om in een museum te plaatsen, Juffrouw Ju.ie. Zijn enthousiasme wilde hij beteugelen, maar toch was hij wel wat be lachelijk en ongerijmd. Ze is een en al schoonheid. Een flauwe blos verspreidde zich over zijn teer getint gelaat. Een kleine stilte volgde. Willem bedankte voor meer pudding. Toen schoof Julie de kaas naar hem toe. Willem nam de stolp er af. Er lag een heel klein stukje kaas onder Mag ik u een stukje geven? vroeg hij met zijn innemend gezicht. Dan blijft er niets voor je zelf over Neen, dank je. Zij herinnerde zich eensklaps, dat ze zoo beleefd moest wezen, ofschoon dar op het oogenblik niet zoo heel gemakkelijk Jullie, die hem een tweede portie tapiocca wou geven, bleef met de lepel in de hand was. Ik zal straks even uitgaan en andere koopen Ik had in het geheel niet aan de kaas gedacht. Ach, neem dan dit stukje. Als ik neen zeg, dan meen ik het, zei Julie vastberaden, maar toch beleefd. Ik kan mij juffrouw Babraham niet voorstellen een stukje kaas etende en met een vuile schort voor. Wiilem had kunnen doen of hij die vraag niet gehoord had. Maar Willem was daa* veel te beleefd en kinderlijk beschaafd voor Juffrouw Julie, uw schort is niet vuil. De oprechtheid van die woorden had haar goed moeten doen. Maar hij werd niet be loond voor zijn moeite. Toch begreep zij in ging. Hij zou zorg dragen dat uie klacht niet meer voorkomt Ten aanzien van -«"* vv,n - t hierop concrete voorstellen behoorden te worden 'nerediend en hij wekte op dit voor een volgende zrgadering te doen. De afd. Grootebroek bracht den voorzitter dank voor heteeen hij voor de bond deed. Hij betreurde het dat de afd. nimmer iets had gehoord over het herhaaldelijk gedane verzoek om de kon. goedkeuring te verkrijgen. Ook verzocht hii le woonplaatsen van het dagel. bc-tuur op de beschrijvings brief af te drukken. De voorzitter zegde toe, dat de 2e secretaris zal komen en verwees voor da adressen van het dagelijksch bestuur naar het jaarverslag. Uitgeest en Krommenie wenschten inlichtingen in het openbaar over moeilijkheden die de afdeelingen ondervonden door een te straf optreden van den Ned. Schaatsenrijdersbond. Uitgeest wenschte te weten, of een afdeeling, wanneer ze een wedstrijd wil houden, lid moet zijn van den Koninkl. Ned. Schaatsenrijdersbond. Krommenie vroeg, hoe het moge lijk was, te voorkomen, dat e^n lid van de K. N. S. B. te hooge eischen stelt. De afdeeling had voor een te organiseeren wedstrijd de medewerking gevraagd van een IJssport Vereenigin lid van den K. N. S. B. Eén had geweigerd en een ander lid van den K. N. S. B. had als voorwaarde gesteld: vr.je toegang voor haar leden en het wapperen van hun vlag op de banen. Krommenie had deze voorwaarde onaannemelijk ver klaard. De voorzitter deelde mede, dat in een dergelijke omstandigheid een af deeling van de IJ. H. N. het beste doet om de medewerking te vragen van vér- eengingen, aangesloten bij den K. N. S.: B., die billijker zijn. In Vlkmaar en N.« Niedorp vindt men zulke vereenigingen,- Uit de bespreking bleek dat de tech nische leiding in handen blijft van de meaewerkende vereeniging, die aange- s'oten is bij den K. N. S. B. De voorzitter vond dit niet zoo bezwarend, mits het niet zóó werd, dat dv, organiseerende afdeeling van de IJ. H. N. niets te vertellen had. Op een verzoek van Krommenie, zeg de de voorzitter toe, de loting voor de wedstrijden, in het Hoofdbestuur te zui len bespoedigen, opdat de organiseeren de afdeeling meer tijd van voorbereiding heeft. Wanneer de afdeelingen de ver schuldigde gelden spoediger aan den penningmeester afdragen, dan kan de Hoofdbestuursvergadering eerder plaats hebben dan totnogtoe gebruikelijk is. Van meerdere kanten kwamen klach ten over het op de spits drijven van eischen door den K. N. S B. bij het or ganiseeren van wedstrijden. Tenslotte hield de heer Cloeck een vurige peroratie, waarbij hij deed uit komen, dat het bestuur van den K. N. S. B. zelfs geen rekening houdt met wenschen van aangesloten vereenigin gen, die minder dan 1000 leden tellen. Een 5-tal vereenigingen waren daartegen in oppositie gegaan en in Zwolle had spr. met genoegen geconstateerd, dat dit bestuur iets welwillender wordt. Hij hoopte, dat de K. N. S. B. in de verkie zing van den heer Stikkel tot voorzitter van IJ. H. N. een aanwijzing zal zien, dat de Ijsbond Holl Noorderkwartier zich niet in een hoek wil laten dringen en hij vertrouwde er op, dat IJ. H. N, zoo noodig, zal toonen, ook voor de wed strijden, op eigen beenen te kunnen staan. De voorzitter zegde ten slotte toe, dat deze moeilijke kwestie noq- eens na der door het bestuur onder de oogen zal worden gezien. Hierna sprak de voorzitter, onder ap plaus van de vergadering, een woord van gelukwensch en dank tot de afdee ling lip, die 25 jaar bestond. De scheidende voorzitter meende hierop in de laatste Algem. Verg., die door hem werd geleid, een woord van afscheid te moeten spreken. Bladerende in het Gedenkboek, was het hem opgevalleh, hoeveel wakkere steunpilaren van IJ. H. N. door den dood waren ontvallen. Op verzoek van spr. werden deze door de aanwezigen staande herdacht. Hierna wees spr. er op, dat het doel van IJ. H. N., omschreven in de Statuten haar hart, dat of haar schort vuil was of schoon, zij den jongen man, dien ze al half als een afvallige beschouwde, reeds half ver giffenis had gecshonken. Hoe vond ie haar toilet? Deze nieuwe aanval was verachtelijk, maar ze scheen alle zelfbeheersching verloren te hebben. Volmaakt schoon. Naar mijn smaak staar niets een lange dame zoo goed als een don kei blauw zijden japon. Hij is in de wol geverfd, die idiote jon gen! Alsof het niet duidelijk zijn plicht was geweest niet op te merken of juffrouw Ba braham een blauw zijden japon had aange had of een mousseline met moesjes of een grijze aipacca of een heel eenvoudig serge costuum. De domheid van den man kent te genwoordig geen grenzen. Die jurk moet heel veel geld gekost heoben. Willem schudde het hoofd bevestigend en zei, dat ze niet met goud te betalen was. Dat is onzin; iedere japon is met goud te betalen. Wat ik eigenlijk bedoel is dit: de japon en de persoon, die haar aan heeft, hooren bij elkaar; men zou er de persoon bij moeten koopen. Hoe vindt ge dien wonderlijken Willem nu wel? Julie drukte haar woede uit door door met haast en geweld de tafel te gaan afnemen. Ze hadden over al die dingen wel een uur lang gepraat, dat zag zij pas op de mooie antieke klok, die op den schoorsteenmantel stond en die S. Gedge voor veertig guinjes had kunne» verkoopen. En hij had geweigerd (Wordt vervolgd.) Uit het Engelsch door mej. C- M. G. de W £3) Jouw hersens hebben het gekocht. En ook verkocht. Ik wou dat je nu eens in zag dat Oom Si geheel van jou afhankelijk is. Hij keft op jouw kosten. Neen, neen, zei Willem op vasten toon. Vergeet als je blieft niet, dat de baas mij alles geleerd heeft. Julie had geen zin op dit punt door te gaan. Zij wist dat het vergeefsche moeite zou wezen. Voor den honderdsten keer nioest zij strijden tegen zijn idéé fixe Daaren boven was er iets anders waarover ze met hem moest praten. Aan wien heb je die mooie vaas ver kocht? zei ze op zachten toon Aan een zekere juffrouw Babraham, zei de onschuldige jonge man op een volmaakt rustigen toon, alsof hij er zelf geheel buiten stond Aan een juffrouw? Wie zeg je? £ij had den naam duidelijk verstaan en niet vo°i het eerst dien dag, maar ze schepte er *en zeker behagen in te spelen met een on- «enverp, dat eigenlijk totaal onbeduidend was. Maar het was of zij het gemoed van 'en zonderlingen jongen man wilde peien, was zulk een combinatie van al te een o'g en meer dan begaafd. Zij heet Babraham 7.. at voor familie is dat? deed era haar best een onverschilligen De IJsbond Hollands Noorderkwartier hield Zaterdag in het gebouw van de Amsterdamsche Jongemannen-Vereeni- ging te Amsterdam zijn 47e algemeene vergadering, die sterk bezocht was. De vergadering had een bijzonder ka rakter, aangezien de voorzitter, de heer Miu?iei> c. die 35 jaar de leiding had ge voerd, te kennen had gegeven zijn functie in andere handen te willen over dragen. De voorzitter sprak er in zijn openings woord zijn vreugde over uit, dat in de laatste algemeene vergadering, die door hem wordt voorgezeten, zoovelen waren gekomen om haar vooorzitter uit te luiden. Met dit korte woord ver klaarde hij de vergadering voor geopend, v-r.arna de penningmeester, de heer Preyer, de^notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd. Medegedeeld werd dat Overtoom, die het vorig jaar bij loting een wedstrijd won, deze verkocht had aan Krommenie voor 50 en nu betaling vorderde, hoe wel Krommenie de wedstrijd niet had kunnen houden. Deze kwestie kan aich, bij ijslooze winters, steeds voordoen en spr. stelde dan ook persoonlijk voor in het wedstrijdreglement de bepaling op te nemen, dat men, wanneer de wed strijd niet gehouden wordt, de 50 niet betaald behoeven te worden en aan dit besluit terugwerkende kracht te ver- leenen. Het bestuur ging met dat voorstel accoord. De heer Horst deelde mede, dat hij er persoonlijk ook zoo over dacht, doch dat zijn medebestuursleden van oordeel waren dat het risico van het niet door kunnen gaan van een wedstrijd gedra gen moet worden door de afdeeling die de wedstrijd kocht. De kwestie behoort dus geregeld te worden. De heer Heringa (Stompetoren) vroeg of met dit voorstel ook de verlo ting te niet gaat. De voorzitter antwoordde dat dit in een vergadering van het hoofdbestuur besproken moet worden. De heer v. d. Plaats (Haarlem) diende een amendement in strekkende dat de 50 niet betaald behoeven te w^raen, wanneer de wedstrijd niet door kan gaan tengevolge van een ijslooze winter. Gaat een wedstrijd om andere redenen niet door dan moet er evengoed betaald worden. Dit amendement werd aangenomen. Zaandam oordeelde het beter dat de afdeeling die een wedstrijd wint en niet wil houden, die weer ter beschik king van het hoofdbestuur stelt, opdat dit hem kan toekennen aan een andere. De heer Hoogland (St. Pancras) deelde mede, dat ook zijn afdeeling een wedstrijd won en die verkocht aan Aker sloot. Akersloot was ook niet in de gele genheid den wedstrijd te houden en St. Pancras heeft er niet aan gedacht even goed de 50 te vorderen. Spr. vroeg of het niet mogelijk was om in dergelijke gevallen een winnende afdeeling 10 uit de bondskas te beta len, al wenschte hij aan dit voorstel geen terugwerkende kracht te verleenen. De voorzitter zegde toe dit denk- toon aan te slaan, maar dat was wel wat gevaarlijk, want ze begreep zelf best, dat het onnatuurlijk klonk. Dat is altijd wel heel moeilijk voor een dochter van Eva. Wie was ze, zei je? Haar vader is de heer Arthur Babra ham. De kalmte van Willem maakte haar wanhopig. Aha! zei Julie. Zij deed haar best Wil lem te evenaren in bedaardheid, maar het was haar niet mogelijk. Een heele Piet, hè? Het was erg burgerlijk op die manier te spreken, iat wist ze zelf wel Bij hetgeen ze op school te Blackhampton geleerd had, be hoorde ook verschuldigde achting te hebben voor baronnen. Juffrouw Reece. het hoofd van de school, zou geïndigneerd geweest zijn over haar toon. Maar de plotselinge tus- schenkomst van dien beer Arthur Babraham maakte haar razend. Zeker wat jullie noemt van die deftige lui, zei Julie en hiermee verbrak zij een vrij langdurige stilte. Nu, dat lange lorgnet van haar vond ik lang niet netjes. Julie's doel was alles van die vreemde dame af te keuren, maar haar woorden had den niet veel invloed op dien vreemden jon gen man. die tegenover haar zat. Hij wou juist aan den tapiaccopudding beginnen, die zoo zorgvuldig voor hem was klaar ge maakt. Hij scheen zich van die opmerkingen van Julie niet veel aan te trekken. Je hebt niet veel verstand van die voorname klasse van menschen. geloof ik zei Julie met toenemende verontwaardiging. Je hebt er nooit vee! van gehoord. Chineesch porce'ein. daar heb je meei ve-stand van Dat was bepaald geestig en menschen die veel mindei verstand hadden dan deze jon gen moeten het gesnapt hebben. Maar hij beeld in het dagelijks bestuur te be spreken. Met algemeene stemmen werd ten slotte besloten overeenkemstig bet voor stel van den voorzitter en het amende ment van den heer v. d. Plaats. Hierop deelde de voorzitter mede, dat 52 afdeelingen waren vertegenwoordigd, benevens 14 hoofdbestuursleden en 4 eere-leden. Dé voorzitter herdacht hierop het overleden bestuurslid de heer Visser van N.-Niedorp, die den voorzitter zou vervangen doch in den loop der week was overleden. Niet alleen de bond, maar ook N.-Nie dorp verliest in hem veel. Wij hadden hem gaarne willen behouden. Zijn na gedachtenis zal lang bij ons in herinne ring blijven. (De aanwezigen verhieven zich hier op een oogenblik van hun zetels). Hierop bracht de penningmeester, de heer P. Preijer Jr., verslag uit over de rekening die door Uitgeest was nagezien en een verklaring hadden ingediend, dat de rekening volkomen in orde was be vonden. De rekening werd hierop in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van 2457.91 met een batig saldo van 762.65 goedgekeurd, nadat op een vraag van den heer Kempen (Omval), was medegedeeld, dat de vergoeding voor de afgevaardigden was onderge bracht onder den post onvoorzien groot 272.30. De heer Ke m p e n gaf nog te kennen dat niet juist te oordeelen. Z. i. kon men hiervoor wel een bedrag ramen. De penningmeester had daar geen be zwaar tegen en zegde toe dit te zullen doen. Nog werd medegedeeld dat de daarvoor gedane uitgaven in het tabel larisch kasboek zijn te vinden. Bij de behandeling van de begrooting bt .oogde de penningmeester dat de ont vangsten steeds minder worden. De vergoeding aan de afgevaardigden brengen de financiën in moeilijkheden en spr. is er persoonlijk voor die te schrappen. Een lid vreesde daarvan verminde ring van het vergaderbezoek en gaf dan de voorkeur aan de verhooging van de contributie. De voorzitter betoogde dat voor stellen dienaangaande niet in behande ling konden komen aangezien ze niet op de agenda voorkomen. Het volgend jaar kan men daaroover beraadslagen. De begrooting 1931/1932 werd daarna goedgekeurd, ontvangsten en uitgaven 2137.62. De voorzitter deelde mede dat de afd. Haarl emmerlied e en Spaarndam hr.ar 40-jarig bestaan zal vieren en dat tegelijkertijd de voorzitter zijn 12!4-jarig voorzitterschap herdacht. De afd. werd h rmede geluk gewenscht. Jaarverslag, In het jaarverslag wijdde de secreta ris, de heer C. L. T. Sarlet in de eerste plaats een woord van waardeering aan hei adres van den scheidenden voorzit ter, den heer S. Th. Minnema. Al zou men, aldus de secretaris, nog zoo onverschillig staan tegenover den

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5