Agenda Jkouinciaai Tlieums £aatst& Aecichten £uchtoaact Jieck Scho oi Siad en Omgeving- lüeer&ericfit fBucQzdii^.c Stand _Jiatk$ ztichtw__ DR. BRUNING BIJ DEN RIJKS PRESIDENT. DE PRUISISCHE POLITIE VERORDENING. Door den Pr. Staatsraad goed gekeurd.' CONFERENTIE VAN HET DUITSCHE MINISTERIE VAN FINANCIEN MET DE MINISTERS VAN FINANCIEN DER VERSCHILLENDE LANDEN. HET BADEN TE BERGEN AAN ZEE. Gorgel zonder glos en water gorgel droog met De Lange de Moraaz Alkmaap POSTVLUCHTEN OP INDIE. De post van „Raaf." Brand- en Inaraakvrije Kluisinrichtinq. Safe-Boketten te huur. COMPLETE MtlJBILr. t tniNG N. MASÉE ZONEN ALKMAAR. Donderdag 3 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Rusland s adel verbannen (dram., hist); boven 18 J 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Het geheime Commando (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Trader Horn (natuurfilm); boven 14 jaar. Door „Aurora" te Stompetoren, opvoe ring van „Een dag dame". De rijkspresident ontving heden den rijkskanselier dr. Brüning, die hem rap port uitbracht over de besprekingen i.z. 't oeconomisch program. Volgens de Vor- warts" staat het nog niet vast. dat de besprekingen tusschen den rijkskanse lier en de soc. dem. leiders heden (zal plaats hebben. De Pruisische staatsraad heeft heden goedgekeurd de politieverordening, vol gens welke het tusschen 5 uur des mid dags en 7 uur des morgens verboden is oefeningen in de openlucht en d.g.1. op tochten en voorbereidingen daarvoor te houden. Verder werd goedgekeurd het verbod van het leveren van wapens aan personen beneden de 20 jaar. Officieel wordt medegedeeld, dat in het rijksministerie van financiën heden onder voorzitterschap van de rijksminis ter van financien Dietrich een conferen tie werd gehouden van de ministers van fin. der verschillende landen. Minister Dietrich leidde de bespre kingen in met een referaat over den toe stand der rijksfinanciën. Hierop volgde een uitvoerige discussie. De besprekin gen, die van vertrouwelijken aard wa ren zullen tot grondslag dienen voor de slotbesprekingen in het rijkskabinet. Men was het er over eens, dat de rijks financiën der verschillende landen, bracht moesten worden. Nu de kantonrechter in de zaak tegen dep Schiedamschen Ir. R. C. B. den ver dachte heeft vrijgesproken omdat hij het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd achtte, hebben wij tot den ambtenaar van het O. M., Mr. de Brucys Tack, die een principieel standpunt had ingenomen, de vraag gericht of hij in hooger beroep zou gaan. Mr. de Brueijs Tack deelde ons mede, dat hij dit niet zou doen, aangezien hij vernomen had, dat de van 1908 dateerende verordening in Bergen herzien zou worden. Zooals men zich zal herinneren had men Ir. B ten laste gelegd, dat hij zich op het strand had bevonden zonder voor zien te zijn van een badmantel. Ver dachte had zich op den letterlijken tekst van de verordening beroepen lui dende: „Het is verboden zich op het strand te begeven in zwembroek of bad- costuurn, tenzij voorzien van een bad mantel' en betoogde, dat hij wel voor zien was van een badmantel doch deze op het strand had neergevlijd. Hij had zich z. i. niet schuldig gemaakt aan een strafbaar feit, aangezien het artikel niet voorschrijft, dat men zich in een bad mantel moet hullen. De ambtenaar van het O. M. had r.'et- verbindendverklaring van de verorde ning gevorderd, omdat het niet raakt de openbare zedelijkheid of gezondheid volgens art. 135 der gemeentewet. Mr. de Brueijs Tack zeide ons, dat hij zich op 't standpunt stelde dat hij zich kon indenken, dat men 'n badpak in een hoofdstraat van een stad geen voldoen de kleeding oordeelde, doch hij meende dat een cadpak des zomers op het rtrand in het badseizoen een alleszins welvoe- geliike kleeding was Wij deelden den ambtenaar op grond van een onderhoud, dat wij over deze aangele genheid met den burgemeester van Bergen hadden, mede, dat het te Bergen aan Zee in het seizoen gewoonte van vele gasten is om zich in badpak vanuit de villa's en hotels naar het zeebad te begeven, hetgeen alleen wordt toegestaan wanneer men zich tevens omhult met een badmantel. Ook op het ge deelte strand waar niet gebaad wordt is dit echter niet noodig en mag men zich vrijelijk in zwembroek en badpak bewegen. Mr. Brueijs Tack verzekerde ons dit niet onredelijk te vinden, doch betoogde dat het dan noodzakelijk is de verordening anders te redigeeren, aangezien men zich nu zelfs op het strand geheel kan ontkleeden zonder strafbaar te zijn, wanneer men dit niet doet om te baden, doch bijv om een zonnebad te nemen. In de verordening toch wordt met geen enkel woord van zonnebaden gerept. Ook in ander opzicht was de verordening onvoldoende geredigeerd hetgeen gebleken was in de zaak tegen Mr. N. J. van L. uit Alkmaar, wien overtreding van art. 498 van de politieverordening ten laste was gelegd. Dit art. luidt: „Het is verboden onder de ge meente Bergen in zee te baden van de Zui delijke grens der gemeente Bergen op het strand af, tot 400 M. Noordwaarts van strandpaal 33 zonder gebruikmaking van badkoets of badtent". Nu beteekent deze bepaling geenszins dat men in Bergen aan Zee niet anders kan ba den dan na het huren van een badkoets of badtent. Deze bepaling geldt alleen voor het gedeelte strand, dat door het badbedrijf voor het baden geëxploiteerd wordt. Er is een groot gedeelte strand, het z g. 25,45 en 65 ets. tentenbad, waar men een tent kan plaatsen of huren en van waaruit men zoo dikwijls ais men dit wil in zee kan baden. Ook is er e«n gedeelte van het strand in huur bij de stiii strandvereeniging waar de leden, tegen ee zeer geringe betaling per seizoen, naar hartelust kunnen baden onder toezicht, .er- wijt er bovendien een vrij strand is waar me zich zonder eenige betaling aan den voet ae duinen kan ontkleeden en in zee kan baden. De overtreding van mr. van L. sloeg ook op het in exploitatie zijnde gedeelte van het strand. Mr. van L. beriep zich op letterlijken tekst van de verordening, die nier bepaalt dat het verboden is om zich zonder badkoets of badtent in zee te begeven, zooa s in de verslagen heeft gestaan, hetgeen aan leiding heeft gegeven tot vroolijke beschou wingen in verschillende bladen. Het art. zegt nl dat het op het aangegeven gedeelte van het strand verboden is in zee te baden zon der gebruik te maken van een badkoets ot badtent. Mr. van L. zich ietwat gewrongen hou dende aan den tekst van de verordening, had tot zijn verdediging aangevoerd, dat het niet mogelijk is zich bij het baden te omhul len door een badkoets of badtent. De ambte naar concludeerde ook in dit geval op grond van onverbindbaarheid van de verordening tot ontslag van rechtsvervolging, omdat ook hij van oordeel was, dat het verbieden van het baden zonder gebruikmaking van een badkoets of badtent beteekent, dat men met badkoets of badtent moet baden. De kanton rechter zal in deze zaak 4 Dec. schriftelijk vonnis wijzen. Hoewel wij gaarne hadden gezien, dat vooral in het eerste geval het tot een uit spraak in hoogste instantie was gekomen, aangezien wij het met den ambtenaar van het O. M. eens zijn, dat het gekleed zijn in badpak op het strand een gevoegelijke klee ding geoordeeld mag worden, heeft de prak tijk in het seizoen te Bergen aan Zee wel be wezen, dat het vechten voor de zoo ge- wenschte vrijheid op het strand daar niet noodzakelijk is. In Bergen heeft men inmiddels in over heidskringen de overtuiging gekregen, dat de verordening verouderd is en herziening be hoeft, zoodat spoedig een nieuwe verordening verwacht mag worden die voor dergelijke ge vallen aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Rust in Enschedé. Zooals gemeld, is het aantal stakers in de textielfabrieken te Enschedé als gevolg van het besluit van de „Eendracht" om de regle mentaire steunuitkeering te verstrekken aan zienlijk uitgebreid. Hoe groot het aantal stakers is kan echter met geen mogelijkheid worden gezegd. Door het besluit van de „Eendracht" is evenwel een zekere ontspanning in getreden als gevolg waarvan het overal in de stad zeer rustig is. Hedenmorgen zijn vele leden van Unitas en St. Lambertus naar de bureaux dezer organisaties getrokken met de vraag of steunuitkeering zal worden ont vangen. De besturen refereerden aan het te Utrecht genomen besluit en hadden geen be voegdheid mede te deelen dat er gesteund zou worden. Wei zullen degenen die zich bereid hebben getoond doch die als gevolg van het stopzetten der fabrieken zonde: werk zijn gekomen, worden gesteund. De hoofd besturen van Unitas en St. Lambertus zullen nader o/erleggen over de aan te nemen hou ding. Daarna zal vermoedelijk een gecombi neerde vergadering worden gehouden. H. WEENINK t. De bekende schaakspeler H. Weenink, com ponist en auteur en redacteur van het tijd schrift van den Schaakbond, bestuurslid van het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenoot schap, is gister aldaar overleden. BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. KLEIN. Maandagavond vond in de geref. kerk te Krommenie de bevestiging en intrede plaats van den hulpprediker ds. Klein, wienst stand plaats Uitgeest zal zijn. Nadat ds. Klein be vestigd was door ds. Stehuis, hield hij zijn intrede. Er was zeer veel belangstelling, zoo wel uit Uitgeest en omstreken als uit Krom menie, terwijl veel predikanten uit de Ring aanwezig waren. Zondag a.s. zal ds. Klein alhier zijn intrede doen. VERKEERSONGEVALLEN. Er zijn weer eenige verkeersongevallen te vermelden, ongevallen, die allemaal geluk kig goed afliepen, zij het, dat er steeds min of meer van financieele schade kon worden ge sproken. Allereerst gistermorgen circa half twaalf. Op den hoek Ridderstraat—Oudegracht had een botsing plaats tusschen twee auto's, resp. bestuurd door R. W. alhier en C. J. O. te Haarlem. De wagen van eerstgenoemden werd beschadigd aan voor-spatbord en stuurinrichting. Geen persoonlijke ongeluk ken. Een onderzoek wordt ingesteld. Vervolgens 2.05 uur gistermiddag. Een vrachtauto van P. N. K. uit Beverwijk reed in de Boterstraat en vernielde grondig de lichtbak van het perceel van den schilder H j. Wessels aldaar. De schade wordt onder ling geregeld. Ten derde! 4 uur gistermiddag. De motor rijder G. M. uit Heerhugowaard wilde met vrij snellen gang de bocht Marktstraat— Houttil nemen, doch 't gelukte hem niet. Wel nam hij het woonhuis van den marktontvan- ger, doch dit bleek sterker te zijn, dan de kop- of zijklepper, welke flink gehavend werd. De bestuurder voelde zich blijkbaar niet al te safe en maakte zich uit de voeten, terwijl hij zijn motor liet liggen. Deze laat ste werd later weggehaald en naar een repa rateur gebracht. De renner zelf werd even eens opgespoord en kreeg een proces-ver- baaltje. Tenslotte no. 5! Een half uurtje later. Een luxe auto, bestuurd door C. D. uit Amster dam reed heel kalm de Houttil door, doch kwam in deze veel te nauwe winkelstraat in aanraking met een handkar, welke voor het perceel van de firma Worm stond. De hand kar viel en vernielde gedeeltelijk twee ruiten va nde etalages der firma. Schuld is hier niet aanwezig. Het heele ge val moet worden toegeschreven aan een sa menloop van omstandigheden. De schade wordt onderling geregeld. Heen: Met het vliegtuig dat hedenochtend van Schiphol naar Ned. Indië is ver trokken werden 27 zakken luchtpost vervoerd met een totaal gewicht van 230.710 K G bruto en 208 965 K G. netto De zending bevatte 12021 stuks beneden 5 gram, 245 briefkaarten, 123 postwis sels, 3426 stuks zwaarder dan 5 gram en 1961 stuks bestemd voor tusschen- liggende landen. In totaal 17776 stuks. De „Raaf" vertrokken en de „Ek ster" te Djask. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat de „Raaf", die hedenmorgen van Schiphol is vertrokken om 10.38 uur in Parijs is aan gekomen en om 11.25 uur weer vandaar is vertrokken. Verder is bij de K.L.M. bericht ontvangen dat de Ekster om 6.05 uur uit Bcesjir is vertrokken en om 10.05 uur in Djask is geland. Terug: De „Duif" te Bagdad. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ontvangen, dat het retourvliegtuig de „Duif", gister te 5.13 uur uit Djask is ver trokken en te 9.33 uur te Bushir is geland. Te 10.53 vertrok het toestel aldaar en landde te 14.43 uur te Bagdad. Aan boord is alles wel. Heden wordt de tocht voortgezet. DE KERSTMAIL VAN ENGELAND. Kingsford Smith haalt de post van Alorstar. Een vliegtuig uit Australië met Kingsford Smith als bestuurder zal, zegt het Hb'.d., zeer waarschijnlijk 3 December uit Port-Darwin vertrekken ter vervanging van het veronge lukte vliegtuig „Southern Sun". Het vliegtuig zal worden uitgerust met een radioinstallatie en is gemerkt V.H.U.N.G. DE VOORDEEL1GSTE STOEL VAN VOORAANSTAAND FABRIKAAT Dï SOEPtlX.VK8WUCHT»G£ SPIRALEN APART VERPAKT VEREENZELVIGEN LUXE HET NET HOOGSTE GERIEF met water?! Nee, dat komt niet voor. Tenzijer een flinke, verraderlijke wind waait, zoo'n echte koude, gure, natte najaars wind met veel rukken. Dan kan het gebeuren, dat een bakkerskar een klap van dien wind krijgt en met den geheelen inhoud in het wa ter duikelt. Dan pas heeft men melkbrood met water. Zooiets gebeurde vanmiddag tegen 12 uur bij de Oudegracht. Daar stond een bakkers kar, netjes geladen met witte brood, met krentebrood, met versche kadetjes, met kren tenbolletjes, met koekjes, enz. enz En daar kwam een windruk en drukte het heele zaakje het water in. De kar verdween en het brood ging zwemmen. Met ware visscherstalent ging men aan 't visschen, notabene zonder aas. Maar de pas tot visch gepromoveerde broodjes hapten gre tig en werden netjes op den wal gekeild. En 't merkwaardige was, dat er weer enkele beroepsvisschers waren, die om het hardst beweerden, dat hun vangs* van wonderbaar lijke afmetingen was. Ongelooflijk, niet waar? Een broodje is een blijft een broodje. Enfin, er werd gevischt en na korten tijd lagen er zoo'n 70 van deze waterige visschen op het droge. Helaas! eetbaar was dit goedje niet meer, zoodat „Plantsoenen" zich er over ontfermde. En straks zullen de herten en marmotjes smullen van zoet-water-brood, dat melkbrood was. En zij zullen groeien, dank zij de vele vitaminen! EEN FRISCH BAD! Kwart voor tweeën, zoo vertelt men ons, is er bij de Vlotbrug een man van de Gem. Reiniging in 't water gevallen. Hij stond op een vlet, toch denkelijk door de gladheid had hij zijn evenwicht verloren en dook in het vandaag wel heel erg frissche water. Gelukkig, dat zijn kameraden bij de hand waren, en met vereende krachten werd de drenkeling weer opgetrokken en naar den wal gebracht. Droge kleeren en even flink doorwarmen, ziedaar de beste remedie. OPENING WINKEL. Aan de Korte Nieuwesloot No. 6 zal hedenavond geopend worden een zaak in visch en fruit van den hoer P. Tuin man. De winkel is gevestigd in een ge heel nieuw pand en ziet er zelf ook gloednieuw en aantrekkelijk uit. De wanden zijn wit betegeld, de vloer is van graniet en de toonbank, die ge maakt is van witmarmer draagt een glazen stellagf, waarop en waarin zich allerlei fijne waren bevinden. Ook aan den muur bevinden zich gla zen eisten om visch te bergen. De étalage is stofvrij afgesloten door mooi gekleurde deurtjes van glas-in loot), materiaal, waar ook de voorpui uit bestaat. Het geheel wordt helder verlicht door de gebruikelijke moderne verlichting. Het plafond is wit geschilderd en door bruin hout in vakken verdeeld en voltooid, hec smaakvolle geheel van dezen winkel, die nog verder opgevroo- lijkt wordt door stapel? kleurige conser- venblikjes en vruchten. De installatie van deze zaak, waar ook visch in alle soorten, versch, gebakken en gerookt en zuurwaren zijn te verkrij gen, is in orde gebracht door den heer Janssen De winkel ziet er in 't kort zoo uit, of hij wel heel veel klanten zal trek ken. WATER- OF MELKBROOD. U prefereert natuurlijk melkbrood, niet waar, lezer? 't Is immers zoo voedzaam en zacht. Abso'uut niet ongenietbaar. Een melk- broodje, al is het twee, drie dagen oud, is waarachtig nog te eten, terwijl een water broodje Nou ja, een waterbroodje is goedkooper en bevat natuurlijk ook de noodige vitaminen, maar verder is de leuze: Eet meer brood, maarmelkbrood. En toch kan melkbrood soms in water brood veranderen, zonder dat de bakker er „water bij gedaan heeft". Dat gebeurt trou wens nooit. Men zegt wel van „water bij de wijn doen" en ook wordt wel eens beweerd, dat „een goede pomp zoo voordeelig kan zijn voor een melkboer" maar een melkbioodje EEN FANUFACTURENZAAK OP HET RITSEVOORT. Hedenavond opent de heer Hermann Nordemann een nieuwe zaak op het Ritse voort. In het pand, waar kort geleden nog een papieiwinkel van Hette Woudstra ge vestigd was, zal vanaf nu een zaak in z.g. courante manufacturen gedreven worden; courante manufacturen, zooals kousen, sok ken, wol, garens, band, enz., enz. De stand lijkt ons buitengewoon goed ge kozen, want waar op het Riisevoort vindt men een dergelijke zaak. Toch zeker nergens?! Inwendig is de winkel geheel veranderd. Schilders hebben de heele zaal als 't ware omgetooverd in een modernen winkel, terwijl de heldere verlichting er het hare toe bij draagt, om alle voorraden duidelijk te lat bewonderen. De heer Nordemann is een vakman, die ja renlang in dergelijke zaken gewerkt heeft, en aangezien hij tevens goed koopman is, zal hij trachten, scherp te concurreeren. Aan hem zal het dus zeker niet liggen, en wij ge- looven, dat de klanten spoedig zullen komen, vooral ook, omdat de „baas" tot motie heeft gekozen „Goed en goedkoop!" Vanavond de opening dus! En het spreekt vanzelf, dat deze opening gepaard gaat met een verrassing voor de klanten. Welke ver rassing dat is, verklappen wij natuurlijk niet EEN NIEUWE VERKEERSSPIEGEL. Op den hoek Turfmarkt-Verdronkenoord is dezer dagen een nieuwe verkeersspiegel ge plaatst, die wel waard is, om er eenige regels over te schrijven. Deze spiegel is n.1. geheel anders geconstrueerd, dan de hier tot dusver geplaatste. Het groote voordeel van dezen spiegel we hebben het zelf kun nen constateeren ligt hen: hierin, dat de spiegel gebogen is. Daardoor zendt hij een divergeerenden lichtbundel uit. waardoor het mogelijk geworden is, dat men over de ge- heele breedte van de straat gebruik kan maken van dit nieuwe verkeersmiddel. Dit groote voordeel heeft een vlakke spiegel niet, omdat daar de stralen evenwijdig uittreden. De nieuwe spiege! voldoet zeer goed en wij mogen slechts de hoop uitspreken, dat binnen niet al te langen tijd meer van deze in onze stad gep:aatst zullen worden Rest ons nog te vermelden, dat deze spie gel geplaatst is door de werf „Nicolaas Witsen", v.h. W. F. Stoel en Zn. N.V. aihier. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van P. Bosstad te Westerbiokker met benoeming van mr. Fruin tot rechter-commissaris en van mr. Eecen tot curator; Door Pieter Gootjes Jr., bloembollenkwee- ker en handelaar te St. Pancras is ingediend een verzoekschrift tot het bekomen van sur séance van betaling. Bewindvoerder mr P Langeveld, Alkmaar. Verhoor Zaterdag 19 Dec. 1931 te 10.30 uur v.m. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. naar waarnemingen, verricht in den moreen van 3 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.5 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 730.8 mM. te Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van 4 December: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt; later opklarend; tijdelijk regen; veel zachter! STORWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenochtend om 7.40 uur van de Bildt aan alle iposten Weest op Uw hoede! Overzicht van het weer in November 1931. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Inst te De Bildt). Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1 graad boven nor maal, in de drie decaden respectievelijk 2, V% en 1 graad boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 4en, met 6 graden boven en den 2en met 3'A graad beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was 1 graad, het ge middelde minimum 2 graden boven normaal. Te De Bilt kwam slechts één dag voor met een minimum temperatuur beneden het vries punt, terwijl het normale aantal tien dagen bedraagt. Een zóó gering aantal vorstdagen is te De Bildt, waar de waarnemingen in 1896 zijn begonnen in November slechts één maal, in 1899, voorgekomen. De laagste temperatuur te De Bildt was min 0,3 graden, hetgeen minder laag is dan sedert 1896 is waargenomen; tot nu toe was min 0.7 gra den, in 1900, het minst lage obsolute mini mum in November. De neerslag was over het geheele land beneden normaal In het Noord- Westen en Westen bedroeg het tekort 60 tot 70 in Utrecht, Drente, Overijsel en Gel derland 25—40 overigens 40—60 Te De Bildt werden 46 uren zonneschijn waargenomen, tegen 57 normaal. Kerstdagen voor velen een hulp te zijn? Het Leger des Heils te Alkmaar zal wederom dit jaar velen een kerstgave schenken. Wij stellen ons voor 150 ge zinnen van levensmiddelen te voorzien en een honderdtal kinderen een aange naam kerstfeest te bereiden. Wilt u ons helpen? (Zoowel uw gelde lijke steun als een gift in natura, is hartelijk welkom). Eén dezer dagen komen wij bij U. Dit is het deel dat gij kunt doen! AL WEER EEN WOONHUIS VOOR WINKELPAND BESTEMD. Naar wij vernemen is het heerenhuis Langestraat no. 60, bewoond door dr. Korteweg, door bemiddeling van do makelaars Appel Matthijsen, aange kocht voor een firma die het pand voor winkel gaat verbouwen. NUTSSPAARBANK. Op verzoek vestigen wij e. de aan dacht op, dat de gebruike'ijke wekelijk- sche avondzitting van de Nutsspaar- bank deze week niet op Zaterdagavond doch op Vrijdagavond (van zeven tot ach' zal worden gehouden. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen heden avond te 16.18 uur licht op GETROUWD- Nicolaas Appel en Jeannette Janssen. Pie ter Prins en Christina Vis. GEBOREN: Thecdorus Cornelis z v. Dirk Toorenburg en Adriana Kosters. Cornelis z v. Klaas Bal en Antoinette van der Linden. OVERLEDEN: J Jan Bak 17 jaar. Geertje Dekker wed jan Doorntos 77 jaar. I WAT KUNNEN WIJ DOEN? Het Leger des Heils verzoekt ons op name van het volgende: Dit is de vraag die velen geuit hebben in dezen crisistijd. Commité's zijn ge vormd en men wil trachten iets te doen om hulpbehoevenden te steunen. Nu komen wij tot u met de vraag: Wat kunt gij doen om de komende ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 2 Dec. 1931. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: An J vie per 100 stuks 0.401-60; ^'oe®e daler Kool per 100 stuks 2.60; Bloemko per ICO stuks 3—8; Bieten per 100 ka* 2; Druiven per 100 pond 18-—/ Groene Kool per ICO stuks 1.8 J J 1 2 Kropsla per 100 stuks 1.70—4.10; k'1 selderie per 100 stuks 14; Peren 100 pond 7; Prei per 10O bos f 5.20; Selderie per 100 bos 1 60f 2-i Spinazie per bak 1.19; Sprui'en per a 0.30—1.80; Ui enper 100 K.G 4.60; Worte en per 100 bos Q. 7.50; Witlyof le s. per 100 p«.nd 6 Witlof 2e s. per 100 pond 2—/ 4. HOORN, 3 Dec. 1931. Op de kaasmar» waren heden aanvoer en prijzen als V°S 15 stapels kleine fabrieksbaas 21 stapels kleine boerenkaas 25. Larf stapels, wegende samen 14231 kilo. De na was goed. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 3 Dec. 1931. Op ','e gal fehouden eierenveiling waren m 5500 stuks kipeieren aangevoerd, wa de prijzen als volgt: bruin 6.20--/ wit 5.80—6.40; wit (klein) f 3-90, Een dei# r«a 2.203.50.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2