pgpsattgjxt ni: oolijiau oksthrs Een geheim ii :gbedrijf niet werkt tot hygiëne der volks gezondheid, doch uit winstbejag. Het is de bedoeling zeide de voorzitter dat de gemeenten gezameüjk actie voeren tegen het provinciaal bedrijf, en nu wordt hier voor adhesie gevraagd. Voor onze gemeente is dit niet van toepassing, doch B. en w. hebben besloten om adhesie te betuigen. De heer M. Druif: Laat iedere gemun te dit maar op zich zelf opknappen, iedere gemeente of plaats is toch niet te bereiken. Ook de heer Lek was voor adhesie betui- glDe heer Snel: Het provinciaal bedrijf laat wel blijken waar 't om te doen is, ach er af wonenden moeten maar gezond zijn. Allen stemden voor adhesie. Van de gemeente Noord-Scharwoude was een schrijven ontvangen, over de verlaging van burgemeesters, secretarissen en geme teontvanger. In verband hiermede noemde de voorzitter ook de volgende punten van de agm°a- Besluit van gemeente Oterleek om de toe passing op de pensioenen der genoemde ambtenaren n.1. 8'A op dezen te verha len en het schrijven van de afd. Noord nou bond van Gem. Ambten, ter zaken dezer. De voorzitter en zooals u bekend is, is door bemiddeling van onze raad Jan 1929 een re geling aan Ged. Staten voorgesteld, waar deze geheel is op ingaan. B. en W, ,meen™ dat, gezien wat voor Rijksambtenaren wordt gedaan, Ged. Staten dit wel met de gem. ambtenaren zulen doen. Daarom stelden B. en W. voor een en an der voor kennisgeving aan te nemen. De heer Koelemeij meende, dat wij heel weinig kunnen doen. De heer M. Duif kon zich best met ver laging vereenigen. De heer Lek zeide dat van het salaris van den ontvanger 1050, best iets af kan en dat van burgemeester en secretaris ook al is het maar een beetje b.v. 100 van ieder. De heer Snel: Wij kunnen in deze niets bereiken, laten Ged. Staten het maar op knappen. j De heer Duif betuigde zich voor ad hesie. De voorzitter. Door den bond van Gem Ambten, wordt in hun schrijven naar voren gebracht het onmogelijke wat in deze circu laire is vastgelegd, b.v. Noord-Scharwoude is in een te hooge kl. ingedeeld, die is door het gem. bestuur zelf aangevraagd, thans zou het op den weg van Noord-Scharwoude lig gen om in »n lagere klas ingedeeld te wor den. Men vraagt nu 5 verlaging voor burgem. en secr. en 10 verlaging van den gem. Ont. Het gescheiden zijn van burg. en secr. kost de gem. ook 700. De heer Duif: dan ligt het op den weg van Noord-Scharwoude om eerst in een lagere klas te gaan, dan kunnen zij weer ver der zien. De voorzitter: De gem. Oterleek heeft be sloten om de pensioen-bijdragen van de ambtenaren te verhalen. Als de gem. Noord- Scharwoude een klas lager stond zouden ze veel meer uitwinnen dan 5 B. en W. stel len voor om ook dit voor kennisgeving aan te nemen. De heer Lek: Wat het adres -van Oter leek betreft dat vind ik wel goed om er ad hesie aan te betuigen. Tenslote werd besloten geen adhesie te tuigen. Verzoek zangvereeniging „Zanglust" tot beschikbaarstelling van een schoollokaal voor repetities. Door de zangvereeniging is een kwestie ont staan met den heer Bouwstra waar zij tot nu toe hun repetities hebben gehouden. tot B. en. W. heeft men toen een verzoek gericht om ln het schoollokaal van de O.L School repetities te mogen houden. Door B. en W. is verwezen naar het lokaal bij de bij zondere school, wat voor deregeliilce ver- eenigingen beschikbaar is, doch dit gaf tot resultaat dat het niet één avond vrij was. De eenige avond was nog Vrijdag en deze wenschte het schoolbestuur aan zich te hou den voor eventueele vergadering enz. Door de zangvereeniging wordt de Woens dagavond gevraagd van 7 tot OA uur. B. en w. hebben hier nu op besloten om dit toe te staan voor 1.— per week, het licht dat wordt verbruikt zal dan appart moeten worden betaald. Wethouder Muurling: toevallig repe teert de zangvereeniging „Looft den Heer" ook op Woensdagavond en geen der beide directeuren heeft een anderen avond dispo nibel. Dit bezwaar alleen zit er aan verbon den dat andere vereenigingen ook kunnen komen. De voorzitter: Het gebouw bij de bijzon dere school is ingericht voor vergaderlokaal De heer C. Duif: Betaalt de andere zang vereeniging dezelfde huur, dan kan ik mij er wel mee vereenigen. De heer Snel: Is dit gebouw bij de Bijz. School nu van de gemeente of van de Bijz. School? Voorzitter: Het gebouw is gesticht na de verbouwing der Bijz. School met gem. sub sidie, het wordt gebruikt voor allerlei nutti ge doeleinden, behalve politieke bijeenkom sten. De exploitatie geschiedt door het schoolbestuur der Bijzondere School. Met algemeene stemmen aangenomen. Regeling toeslag werkloozen-uitkeeringen. Deze spoedvergadering, zeide de voorzitter, heeft wel even geleid om dit punt naar voren te brengen. Het is in de laatste dagen ge bleken dat verschillende arbeiders werkloos zijn. De raad heeft ln de vorige vergadering besloten, om de steunregeling welke door de verschillende bonden was voorgelegd voor kennisgeving aan te nemen, omdat toen pro ductief werk werd verricht, dat thans is stop gezet. Dus staat de raad hier thans anders tegenover. De raad heeft zich toen uitgesproken, dat Indien het noodlg mocht blijken, dit onder de oogen zou worden gezien. De heer Lek heeft zich toen met deze uit spraak vereenigd, dus voelden B. en W. zich verplicht in deze thans een beslissing te moeten nemen. Op >t oogenblik zijn bij den arbeidsbemiddelaar ingeschreven 12 geor- ganiseerden. Door de verschillende bonden intu j ^ec' u'tkeering bij werkloosheid aeze bedraagt voor gehuwden en kostwin- per wee*- Eerst hee,t de arbei- jachtdagen en dan de volgende week J.4. d?gen komt de eerste uitkeering üoor den modernen bond is nu een 'schrij ven aan den raad gericht om f 190 rente loos vcorschot om aan hun leden te betat in de eerste week, van werkloozenuitkeering De laatste week als de arbeider ree weer werk heeft, komt de laatste uitkeering, daarmede kan het bedrag worden terugoe- taald. Het bestuur is borg voor dit voorschot. De trekking der bonden is gesteld van Dec. ot 1 Mei. De heer Snel: Is deze aanvraag voor alle werkloozen of alleen voor leden van den mo dernen bond? Dan zouden we dit aan de an dere bonden ook moeten toestaan. De heer C. Duif vroeg hoeveel leden of de bonden hebben. De moderne bond 17. Christelijke bond 10 en nog vakarbeiders, transportarbeiders enz. antwoordde de voorzitter. Van het Hoofdbestuur van de bonden was een adres ingekomen en naar dat heb ben B. en W. de regeling gemaakt voor ge organiseerde gehuwden en kostwinners een bijdrage te geven tot 12 per week, benevens 1 voor ieder kind, voor ongehuwde geor- ganiseerden geen bijdrage. Ongeorganiseer de gehuwden 5.per week plus 0.50 voor ieder kind beneden 14 jaar, te beginnen bij het derde kind. De trekking zal 13 weken zijn in het tijd vak eerder genoemd. De heer Snel: Zou ook den kleinen tuinders geen steun toekomen? Als wij voor de arbei ders zorgen moeten wij dat ook voor de kleine tuinders doen, het staat voor mij vast dat verschillende kleine tuinders in slechter conditie verkeeren dan verscheidene arbeiders De voorzitter: Wij' moeten dit gescheiden houden. Weth. v. Kamoen: In den sliktijd stonden ook kleine tuinders als georganiseerde ar beiders ingeschreven. Dit kan toch weer ge schieden. Weth. Muurling: Eerst de arbeiders- steunvrage afhandelen en dan zullen we ver der zien. De heer Lek: Het doet mij genoegen dat B. en W. zoo voortvarend zijn geweest om op het voorstel van den bond in te gaan, maar zou het niet mogelijk zijn dat produc tief werk werd geleverd? Weth. Muurling: Werkgelegenheid zoe ken kan geen kwaad, dit geeft ook nog ver ruiming voor het steuntrekken, b.v. kan dit gezocht worden 3 dagen per week. De heer Snel: Als wij toeslag geven, moet dit zijn in den vorm van bonnen. Dit toch is door de raad besloten. De voorzitter: Wij staan in deze tegen over een organisatie. Dit is iets anders dan zelf steunen. Weh. v. Kampen: Wij krijgen dit toch zullen we hopen later van het rijk terug. Aldus aangenomen. De heer Snel: Hij wilde met de kleine tuinders hetzelfde doen als met de arbeiders. De heer Duif: Hier kunnen we thans geen beslissing in nemen. De voorzitter: Ik heb er vluchtig over na gedacht en het valt niet mee om hier een onmiddellijk antwoord op te geven. Doch steun is voor onze kleine tuinders van veel belang. Ik heb uit heel betrouwbare bron vernomen dat Koedijk is toegezegd, dat het Rijk zal bijdragen. Hier moet ook in leder geval worden geholpen. Wij mogen onze tuinders niet laten verhongeren. De heer Snel: Ik wil in deze doorgaan. Den kleinen tuiders komt het evengoed toe als den arbeiders, en misschien is het nog noodiger. De heer Lek: Ik ben het natuurlijk met den heer Duif eens. De rondvraag is afgeschaft, dus daar moeten we ons aan houden. De heer Snel: Het is met de tuinders zoo Sesteld, dat ze dringend hulp behoeven, och ze komen niet direct maar opzeten om steun zooals de arbeiders doen, doch de tuinders moeten ook leven. De voorzitter: B. en W. zullen hun best in deze doen, doch eerst moeten we het ant woord van den minister onder de oogen zien. Weth. v. Kampen: De toeslag op de werk loozen is tot stand gekomen, aus Snel heeft volkomen het recht om voor de kleine tuin ders steun te verlangen. Dat ze het noodig hebben weten we allen. Straks is gezegd, de zaak moet gescheiden worden, toen heeft Snel zijn stem gegeven, om dit straks te be handelen. Doch het zal het beste zijn dat de tuinders ook naar voren komen en ook vragen om een steunregeling. De heer Snel: Ik hoop dat dit dan moge slagen, want ik heb de volle overtuiging aat de tuinders meer in den put zitten dan menig arbeider. De voorzitter: B. en W. zullen in deze hun beste kracht geven. De toestand is mij door het uitkeeren van de eelden der vorige rege ling genoeg bekend. Wij zullen niet achter blijven. De heer Lek: De heer Snel zeide dat de tuinders moeten worden geholpen, doch de crediten die nog loo:pende zijn acht ik ver loren, dus dat wij niets voor hen gedaan hebben is te bout gesproken. Als de tuinders met een adres in den raad komen zal er zeker ook een regeling voor hen worden getroffen. Hierna sluiting. !ficownciaol Tlieuws PROVINCIALE STATEN. Beschouwingen over de be groeting. Bij de gister voortgezette algemeene be schouwingen over de provinciale begrooting noemde de heer Ketelaar (v.d.) het een le gende, dat een college van Ged. Staten even redig zou moeten zijn samengesteld. Er is een evenredige verkiezing, maar er is geen enkele wettige bepaling, die een evenredige samenstelling van het college van Ged. Sta ten voorschrijft. Tegen den verkiezingstijd denkt men: Ik moet weer eens wat van mij laten hooren en dan mogelijk iets bijzonders. Zoo heeft ook de heer Bomans gedacht, en daarna is hij in het college weer gewoon aan zijn werk gegaan. Spr. ging vervolgens in op hetgeen de heer Asscher heeft gezegd over de vergade ring te Amsterdam, waarin de samenstel ling van het college van Ged. Staten is be sproken. Hij ontkend de juistheid van het geen de heer Asscher heeft, gezegd, en meen de, dat deze, die de vergaaering niet heeft bijgewoond, aan spiekers woorden geloof moet hechten. De heer Asscher: En toch heb ik gelijk! De heer Ketelaar: Ik heb mij in mijn poli tieke leven nog nooit van een leugen bediend. Voortgaande, besprak de heer Ketelaar de begrooting en kwam tot de conclusie, dat deze provincie in financieel opzicht geen slecht figuur maakt. Spr. ging voorts na de beteekenis van het 3 pCt.-kortings-wetsont- werp en wilde daartegen een krachtig pro test laten hooren. De heer Asscher wilde verklaren, dat het ver van hem is om den heer Ketelaar ook maar een oogenblik van een onwaarheid te verdenken, doch hij heeft zich gehouden aan wat de heer Dekker, voorzitter der r.k frac tie, hem heeft medegedeeld. De heer Dekker zal dan moeten zeggen, of hij de waarheid heeft gesproken. De heer Dekker: Dat komt straks wel. Bezuiniging. De heer Luden (c.h.) betoogde, dat deze begrooting aanleiding geeit tot de vrees, dat wij voor nieuwe belastingverhoogingen j staan. Er is niet gemakkelijk te bezuinigen, maar er zijn toch vele, niet dringend nood zakelijke uitgaven, die kunnen worden nage laten of verminderd. Belastingverhooging is niet noodzakelijk als de Staten de motie-As- scher aannemen. Spr. ging vervolgens de mogelijkheid na om één millioen uit het Wegenfonds terug te storten. Deze mogelijkheid kunnen de Sta ten moeilijk beoordeelen, zoolang Ged. Staten niet tot volledige opening der boeken over gaan. Hij vergelijkte de beperkte inlichtingen over het provinciaal wegenplan met de uit voerige inlichtingen, die den Kamerleden over het rijkswegenplan worden verstrekt. Spr. bepleitte het sluiten van leeningen voor de wegen; dan kan ook op ruimer schaal de uitvoering worden ter hand geno men. Spr. beschouwde de begrootingen der pro vinciale ziekenhuis en constateerde, dat de verpleging te Bakkum en Medemblik duur der is dan te Santpoort. Hij meent, dat die andere ziekenhuizen zeer goed op het peil van Santpoort kunnen worden gebracht zon der dat de verpleging daardoor achteruit gaat. Spr. had den indruk, dat de noodige zuinigheid niet wordt betracht. De heer Hooy (r.k.) besprak allereerst het geschil-Asscher-Ketelaar. De heer Asscher heeft de waarheid gesproken, maar niet de volle waarheid. De verklaring van den heer Dekker is later door een andere aangevuld. Er is slechts een afspraak gemaakt volgens welke een zekere gedragslijn zou worden ge volgd, liggende in de lijn van de democrati sche politiek, die de laatste vier jaar is ge voerd. Wat de belastingverhooging aangaat, strikt noodzakelijk is ze nu nog niet, maar er kunnen nog ongunstiger jaren komen, zoodat men beter doet een voorzichtige poli tiek te voeren. Spr. wees erop, dat bij de hef fing van inkomstenbelasting verscheidene provincies boven Noord-Holland uitgaan. Wat den nood in den land- en tuinbouw betreft, vroeg hij of Ged. Staten niet verder zullen gaan dan het halve millioen, waar over in de stukken wordt gesproken. Spr. meende, dat geen executies zullen mogen worden gehouden, die een gevolg zijn van de crisis. Er is geen aanleiding om korting op de salarissen toe te passen. Tenslotte kwam spr. tot de bedrijven eu besprak de afschrijvingspolitiek en de tarie ven van het electriciteitsbedrijf. Intense sa menwerking zal kunnen leiden tot aanzien lijke verlaging van de opwekkingskosten. De heer Droog (r.k.) vroeg naar inlichtin gen over de plannen van Ged. Staten ten aanzien van voor- en nazorg voor geestes zieken. De heer Korff (v.b.) constateerde een stre ven om de overheidsbemoeiingen uit te brei den, hetgeen hij ongewenscht achtte. Spr. had daarnaast met genoegen in de memorie van antwoord gelezen, dat Ged. Staten van meening zijn, dat het particuliere initiatief moet worden gesteund en dat eerst dan tot uitbreiding van de overheidsbemoeiing moet worden overgegaan, als dat particuliere ini tiatief tekortschiet. Er is een streven om sa men te werken met particuliere installateurs. Spr. zou gaarne vernemen, of de tien pro cents-vergoeding voor de installateurs is vastgelegd in overleg met hen. Hij vond dit bedrag te gering. Het cadeau geven van electrische strijk ijzers is geheel in strijd met de belangen van den middenstand. Spr. zou gaarne vernemen, of door de pro vincie al dan niet daarmee zal worden voort gegaan. Ook het afbetalingsstelsel moet zoo min mogelijk worden bevorderd. Spr. gaf ter vergelijking eenige cijfers van particuliere- en overheidsbedrijven (Amster- damsche tram) en constateerde, dat de Iaat- sten den prijs verhoogen en de eersten den prijs verlagen. De heer Abrahams (v.d.): Dan moet u ook zeggen, dat het particuliere trambedrijf te 's- Gravenhage zijn tarieven met 25 pCt. heeft verhoogd. De heer Korff: Dat is een semi-officieel bedrijf. Hierna werd gepauzeerd. Krankzinnigenverpleging. In de middagzitting critiseerde de heer Heyermans (s.d.) de subsidieregeling voor krankzinnigengestichten. Patiënten moeten eerst krankzinnig verklaard worden voordat het subsidie verleend wordt. Het systeem achtte spr. niet juist. Al wil spr. niet zeggen, dat de krankzin nigheid toeneemt, het aantal patiënten voor wie nazorg noodzakelijk of gewenscht is, is toch groot. De arbeidstherapie in de prov. ziekenhui zen besprekende waarschuwt spr. er tegen, dat men niet geleidelijk afzakt naar een ïn- dustrieele onderneming. Spr. kwam ten slotte tot de uitzending van kinderen naar buiten en bepleitte een beter toezicht op hun huisvesting op het platte land. De heer Pothuis (s.d.) onderwierp dan het kortingswetje aan een beschouwing en sloot zich geheel aan bij het afkeurende oordeel door den heer Kooiman in zijn brochure uit gesproken. De heer Guépin (v.b.), de financiën bespre kende, merkte op, dat men de provincie, wat de kaspositie betreft, niet vergelijken kan met van onschatbare waarde om tandaanslag te verwijderen. Het is algemeen bekend, dat dlëel een belangrijke rol speelt om weerstand te kunnen bieden aan het bederf der tanden en verdere tandkwalen. Dank zij een nieuwe en moderne methode is thans iedereen in staat om zijn tanden op de beste wijze te verzorgen. Op Uw tanden bevindt zich een kleverigen tandaanslag. Pepsodent is dan ook de aangewezen tandpasta om tandaanslag te verwijderen. Pepsodent bevat geen puimsteen ot andere schade lijke bestanddeelen. Het heeft een zachte uitwerking, waardoor het glazuut niet aangetast wordt. Neemt een proef mef Pepsodent Koopt nog heden een tube. handclsmcrk ocülp ■■■mhnehbmh De Tandpasta die den aanstap verwijdert. 150S Gebruik tweemaal daags Pepsodent. Bezoek minstens tweemaal per jaar Uw T^pdarts. de gemeenten. Spr. wil Ged. Staten dank brengen voor hun voorzichtig beheer, maar wilde toch waarschuwen voor de mogelijk heid, dat ook de provincie, zooals enkele ge meenten, op een gegeven oogenblik met een emissie zouden blijven zitten. Spr. deelde mede, dat de provincie van de bedrijven nog een stille bate van 120.000 kan verwachten. In deze moeilijke tijden achtte spr. het noodzakelijk om de belastingplichtigen niet meer dan dringend noodig is te belasten. Indien wij nu 1 millioen uit het Wegen fonds terugstorten, kunnen de 5 opcenten, die Ged. Staten als verhooging willen opleg gen, achterwege blijven. Ten aanzien van het kortingsontwerp noemde spr. het argument, dat Ged. Staten gebruiken, n.1. dat de provincie bij aanne ming van het ontwerp 68.757 zal moe ten derven en dat daarom niet tot belasting verlaging mag worden overgegaan, wel zeer zwak. Spr. kwam tenslotte terug op een vroeger voorstel om een commissie voor de bedrij ven te benoemen en vroeg of het niet moge lijk is in het reglement voor de bedrijven vast te leggen de toezegging, die Ged. Staten heb ben gedaan ten aanzien van te plegen over leg. De heer Hoogland (s.d.) besprak het bui tengewoon onderwijs, en de arbeidstherapie in de prov. ziekenhuizen. De heer Lambooy (r.k.) zeide, op een enkel anderdeel na, zijn stem niet aan de begroo ting te zullen onthouden. Ten aanzien van de ramingen merkte spr. dat een hooge raming altijd de uitgaven op drijft. Hij zou van nu aan een ernstig onder zoek willen zien ingesteld naar de verschil lende posten van de begrooting, opdat wij niet het volgende jaar voor een nieuwe ver hooging staan. Spr. verwachtte dat Ged. Staten zelf daarop toezicht zullen houden. Wat het kortingsontwerp betreft, sloot spr. zich geheel aan bij het betoog van den heer Ketelaar. Spr. maakte een vergelijking tusschen de salarissen van de provinciale ambtenaren en die van het Rijk en de gem. Hilversum, waaruit blijkt dat de prov. amb tenaren belangrijk boven de anderen uitko men. Daarom achtte spr. de vacantie-toelage overbodig. Tenslotte kwam hij tot de uitgaven der prov. ziekenhuizen en wees op het groote verschil in kostenberekening. Spr. meende, dat de motie Slingenberg— Polak niet moet worden aangenomen, zoo lang nog voor de kosten van verpleging de provincie 1185 betaalt en de gemeenten 850. De heer Reinalda (s.d.) stelde de vraag of hetgeen Ged. Staten hebben gezegd over de handhaving der positie van het personeel al leen slaat op het personeel der bedrijven of op het geheele personeel der provincie. Voorts vroeg spr. nadere inlichtingen over het mogelijke uitvoeren van wegen in eigen beheer. Hij kwam op tegen de handhaving van tollen op onze wegen en verwachtte, dat de provincie de risée zou worden als de op geheven tollen op de wegen Huizemlv den en Blaricum—Huizen weer werruV ar' voerd. d9n lnS<s De heer Dekker (r.k.) kwam terug geen de heer Asscher over de samïL* i, et" van het college van Ged. Staten heeft nS Spr.'s verklaring, die aanleiding heefM^' nen geven tot een andere veronderstelling!?- degenen, die de conferentie hebben tr J woond, is misschien voor een verkpoi-a» legging vatbaar. Maar dan wil spr nu w i het verlossende woord spreken pn brtk is «Huamaa'r'sprmSlfdS*1 o§" kennen. Er is gebrek aan geld, maar niet aan voeding, kleeding en verwarming De heer Thomassen (s.d.) besprak nog den bouw van de strandhoofden bij Camperduin die nog steeds niet begonnen is, omdat de noodzakelijkheid waarschijnlijk niet geble ken is. Spr. zou niet tegen stemmen als een voorstel werd ingediend om die negen hoof den niet uit te voeren en het gevraagde half millioen voor nuttiger doeleinden te beste den. Tenslotte diende hij een voorstel in om het prov. landgoed te Castricum zonder wandel- kaart toegankelijk te stellen. De vergadering werd hierop geschorst to' heden, Donderdagochtend, half elf. CASTRICUM. Het werkloozenvraagstuk begint hier ook grooteren omvang aan te nemen. Niet alleen dat in de tuinderij geen werkkrachten worden te werk gesteld, maar daarnaast kooien steeds meer tuinknechts en uit het bloemisten vak vrij. Deze worden nog aangevuld door een groot aantal fabrieksarbeiders en vaklie den. Vooral onder de laatste categorie wor den deze elke week meer in getal. Het totaal aantal is reeds over de 60 gestegen, zoodat het ook zeer moeilijk wordt voor de commis sie voor werkloosheidbestrijding, om hen die daartoe in de termen vallen te verschaffen. Door deze commissie is aan de plaatselij. ke patroons een schrijven gericht zooveel mo gelijk plaatsgenooten, als er werk is, aan het werk te stellen. Men is daartoe moeten over gaan, omdat b.v. in de Zaanstreek ook op dergelijke wijze door de overheid wordt ge tracht de plaatselijke werkloosheid zooveel mogelijk te verkleinen. Daardoor zijn naar men ons mededeelde reeds enkele personen alhier wonende zonder werk gekomen. Naar ons wordt medegedeeld is door B. en W. aan den raad een voorstel gedaan tot het verleenen van een crediet van 1000, met de bedoeling daarvoor ten uitvoer te kunnen brengen de verbetering van den Brakersweg door het aanbrengen van een nieuwe bestrating en wel over het gedeelte vanaf den Kooiweg tot aan den Alkmaarder- straatweg. Voorts de verbetering en vernieu wing van de bestrating van den Kieijbroeker- weg, terwijl de bermen langs den Heereweg zullen behard worden. Voorts ligt het in de bedoeling om langs den van Oldenbarneveld- weg aan de westzijde achter de bestaande boomenrij een wandelpad aan te leggen van af café W. Borst tot aan den z.g.n. duiker, waardoor dit wandelpad kan aansluiten oj het wandelpad langs den Zeeweg, wélke daarop aansluit. Daardoor zal grond benoodigd zijn van de provincie Noordhol'and, waartoe reeds medewerking is verkregen van het provin ciaal ziekenhuis Duin en Bosch. Deze ver betering is zeer belangrijk, omdat daardoor het verkeer voor voetgangers veel gemakke lijker wordt en deze niet het gevaar van den rijweg, vooral in de zomermaanden, behoe ven te vreezen. Voorts zal de hoek bij Wokke worden verbeterd. Ook de beharding van de bermen van den Heereweg zal voor de voet gangers van veel belang zijn. Wij meenen dat de raad dit voorstel van het college ook op prijs zal weten te sfel!en Door dit werf in de wintermaanden uit te voeren, kunner ook gedeeltelijk werkloozen aan het werf worden gesteld. EGMOND AAN ZEE. Vergadering voor werklooz» visschers. Dinsdagavond half zeven werd hier in de zaal van den heer Mulder door de IJm. Federatie een vergadering belegd voor de werklooze visschers hier ter plaatse. De zaal was flink bezèt. Nadat de heer A. Gruvemaker de ver gadering had geopend kreeg de be stuurder G. Blaas het woord. Spr. zette uiteen hoe de toestand ook in het visscherijbedrijf steeds critieker wordt zoodat spr. werkloozensteun door de gemeente dringend noodzakelijk achtte. Spr. wees er voorts op hoe na het stopzetten der werkverschaffing van eb zen zomer, de gemeente steeds in af- 295. En kijk, de waterman zegt geen nee. Hij stuurt zelfs drie duikerpakjes voor de drie menschenkinderen. Want daar zonder kunnen ze onder zee heusch niets beginnen. Pietje en Grietje vinden het wel griezelige dingen, maar ze laten zich er door toch gehoorzaam in pakkets 296. Ziezoo, zegt Marinus, nu kunnen we lig over boord gaan. Het bootje wordt rustig plekje voor anker gelegd en dan de drie zich in de zoute golven. Het i» goed, dat Marinus een beetje den weg Grietje en Pietje hadden zich in die ge®0 aan geen raad geweten.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6