Waarom nog langer Prima Wales Anthraciet H. C. STOUTJESDIJK, Voetbalschoenen Voetballen Voetbalpompen MOTORRIJWIELEN BOTER- wTtwm Davelaar. FElJEYs Langestraat 59. Vette Kop en Poot 15, Knieschijf 30, Krabbetjes 35, Pekelspek 35, alles p. pd. Bontmantels J. LIND Hz. ROOKWORST, grof ot fijn gemalen, a 37 cent per pond. PUP-TABAK JF WAKENDE LEEUW" BEZOEKT DE SCHITTERENDE REVUE I/ y hedenavond van 7-9 uur geopend. Mensvleescb Prima Rundvleesch JANMOEJES Varkensvleesch - Afslag Fijne Vleeschwaren KORTE BGHIMAHTEITJES ALKMAAR IJMUIDEN Vanaf heden tot en met Zaterdag geven wij wegens onze groote slachtingen van deze week, zegge 47 zware varkens, 10 pd. dikke rauwe Reuzel a f 2.00,10 pd. gent. Spek of 10 pd. vette Lappen a f 1.50 Lappen Meubelfabriek „Eik en Linden" bevroren, nu HOLLANDSCH ZOO LAAG IH PRIJS IS? 35 ARIEL RUDGE en RALEIGH Bij ieder pd. Rundvleesch I pd. dik vet a 30 ct. Jeugdlectuur boom- en bloemkweekerij CARPEDIEM ".Groet-Schoorl te plaatsen, vraagt dan eerst onze prijzen eens aan. het verplicht u tot niets en het is uw voordeel. Levering ponder prijsverhooging, ook door bemiddeling van uw tuinman of bloemist Onze nieuwe beschrijvende prijs courant zenden wij u op aanvraag gaarne gratis toe. T. T. MEEDENDORP en Zn. 35 Kalisvieesch steeds voorradig. Wed. L. C. Biskanter. Grootste hitte Minste asch Tel. 495 - Voordam - Alkmaar. Voor naar VBIVK»T Z-K. a.d. Waag' - Tel. HM 7 Schoenmagazijn Let op dit oude adres. Gehakt en Poulet Doorregen Lappen Magere Lappen Riblappen Ribstuk Ribrollade Rollade Roastbeaf Biefstuk p. P-d 35 35 40 45 45 45 40 50 70 ZIKT V 1.111)1,11 O V/ K LAGE I'IIIJ/.KV Magere Lappen p. pd. 35 Karbonade p. pd. 35 3 pd. 1.00 Doorregen Lappen Saucijsjes Fricandeau 30 4 35 3 p. pd, 5 pond Vette Lappen 5 pond Gemalen Spek 5 pond Rauwe Reuzel 5 pond Gesmolten Reuzel 5 pond Rauw Koevet per ons Magere Ham Hamspek Kinnebak Procureurspek Ontbijtspek Pekelvleesch Lever Rookvleesch Boterhamworst Metworst Bloedworst Leverworst 20 reeds vanaf f 57.50. BONTWERKER Ml ENT 10. VOOR BKTtiHE TABAKSFABRIEK laat 125 J. R. alkmaar KEUSS CONCORDIA te Noordscharwoude. is HEERHUGOWAARD. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. V 2\ H.A. Kweekerijen in het Noordzeeklimaat, f lvorens uwe opdrachten en bestellingen elders 110 130 140 Per pond Riblappen of Magere lappen 50 Doorregen Lappen Vette Ossen1 appen Rib, Roastbeaf of rollade Biefstuk 3 p. Osseniappen vette 3 p. Doorregen Osseniappen 3 p. Magere Osseniappen 3 p. Carbonade 100 3 p. 4 p. 3 p. 35 30 45 100 100 100 Magere Varkenslappen of Carbonade Fijne doorregen Lappen Fricandeau of stukje Koe. en Varkensgehakt Schapenvleesch gchapencarbonade Per pond. Fijne Rookworst 35 Metworst 40 Leverworst 30 Bloedworst 25 Beleefd aanbevelend, HIER! BERNARD KOOMEH! Met het oog op den lagen Pondenkoers heb ik nog eenige 1931-modellen tegen STERK VERMINDERDEN prijs als: Verder voorradig alie soorten motorkleeding, onderdeelen en accessoires. Beleefd aanbevelend. BKERHL'GüWAARL). Tel. no. '26. 3 pd. 90 90 1.05 1,20 1.20 1.20 1.00 99 99 99 1.00 1.00 45 1.00 1.00 1.25 1.00 1.75 14 'O 16 "2 16 16 per ons 25 20 per ons 10 10 6 6 Bernard Koomen, i\ KIJK UIT op 25, 26, 27 en 30 December 1931 in (Circa 70 medewerkenden, aobitterende monteering, prachtige balletten, koren etc., volledig orkest). Vanaf Zondag 6 December, des morgens 10 uur a.s., gele genheid tot het bespreken van plaatsen aan de zaai. Entrée f 1.50 (plus bel.) Aanvang der voorstellingen half acht. Voor bezoekers richting Alkmaar na iedere voorstel ling extra autodienet (vertrek des nachts éón uur.) Zie verder de groote reclamebiljetten. wachting bleef, wat men in den Haag zou doeti. Zoolang de gemeenteraad zelf geen besluit in deze nam zou de minis ter, volgens spr., ook met geen steun verlening komen Nadat eenige leden nog een paar op merkingen hadden gemaakt verkregen de gemeenteraadsleden P. v d. Pol en Hartman het woord, die hun standpunt nader uiteen zetten. De heer Blaas lichtte naar aaiileidin? hiervan nog één en ander toe, waarna besloten werd om, niet zooals oorspron kelijk het plan was,, een deputatie af te vaardigen, maar zooals men hier ver gaderd was naar het huis van den bur gemeester te trekken en liet volgende ■voorstel ter aanneming door raad te overhandigen De raad der gemeente Egmond aan Zee besluit, gezien de armoede in som mige gezinnen ontstaftn, in afwachting van de resultaten van het met de regee- ring gepleegde overleg: 'en le de tot voor kort van kracht zijnde kindertoeslag met ingaiir van do w"eek van 30 November—5 December weer in te voeren; 'en 2e zoo spoedig mogelijk de werk- looztn in de werkverschaffing a*n he' Wt'''k te stellen en ten 3e het overleg met de regeering w,jrt te zetten ter regeling van een af boende ondersteuning van door de crisis Betroffen werkloozeii. De demonstratie had een ordelijk Ve"loop. OTERLEEK Dinsdagavond had, op de langzamer- and berucht geworden hoek een aanrijding P'aats tusachen de uit het dorp komende jachtwagen van D. de Wit en een luxe wa gen uit de richting Alkmaar. Persoonlijke vr'IS, en kwamen "iet voor, doch de mnf0 kon de reis niet vervolgen en overgeladen werden. Allen zijn het er da' de hoek voor het verkeer groot veriw ?P'€VefL doch ernstige pogingen, om to* a5u!ng aan 'e brengen, blijven tot nog achterwege. Ook hier zal eerst een ern stig ongeluk moeten plaats vinden krachtig wordt ingegrepen. voor er De laatste dagen werden klachten verno men, dat de brievenbus aan het Kruis tel kens met straatvuil werd verontreinigd. Heden heeft een onverlaat vermoedelijk een brandende cigaret in de bus gedeponeerd, wat lot gevolg had, dat een der inliggende brieven zoodanig v/as beschadigd dat ver zending was uitgesloten. NOOEuSCk \FWOUDE. IJsclub „Nut tn Vermaak Maandagavond vergadede de IJscluo „Nut en Vermaak" ten huize van den heer Hop, alhier. De opkomst was zeer gering. De voorzitter, de heer J. Heidsma, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak den wenich uit, dat het dezen winter goed mag vriezen. Al is het niet in het be lang der IJsclub, dan toch zeker in het be lang oer streek. De ontvangsten hebben f 229.60 bedragen, de uitgaven 221.34, batig saldo alzoo 8.26. Den penningmeester werd een woord van dank gebracht voor zijn gehouden be heer. Op een vraag waarom er zoo'n klein sa óo in kas is, terwijl er toch geen ijs is geweest, antwoordde de voorzitter, dat dit kwam, doordat er zooveel aan „Volharding'" te Oud karspel meet worden betaald, ijs of geen ijs. Van de IJsclub „Volharding" te Oudkar spel was een schrijven ingekomen met het verzoek een wijziging in het reglement aan te brengen, net zooaTs dit ook bij hen ge beurd is, n.1. dat inwonende kinderen die den 18-jarigen leeftijd hebben bereikt, zelf lid moeten worden. „Volharding" wilde het contract dan op dezen voet door laten gaan. Deze bepaling zou nog niet worden uitgevoerd, maar als de toestand beter wordt, zal, als het bestuur van Volharding" den tijd gekomen acht, deze Bepaling van kracht worden. De heer K. Zeeman wilde het contract op den ouden voet laten doorgaan. Voor den tijd van 3 jaar. En als ze dat niet willen, kunnen wij probeeren, met Zuidscharwoude samen te werken. Spr. had gehoord, dat ook deze ver- seniglng liet contract alleen op den ouden voet wenschte te verlengen. De voorzitter merkte op, dat men dan een sterke arm had. De heer D. Kansen zeide, dat „Volhar ding" zich wel eerst eens zou bedenken voor dat zij zich van ons af scheidt. De leden van onze vereeniging zullen dan, waar ze dan geen vrijen toegang meer op het Waard je hebben, nog veel eerder naar Alkmaar o-aan, dan lid worden van Oudkarspel. De heer K Langendijk was ook van mee ning dat „Volharding" wel degelijk met Alkmaar rekening moet houden. De heer Zeeman zeide, dat er actie van zal komen. Spr. zou een Commissie van 3 leden willen benoemen om naar Cudkarspel te gaan en daar de zaak eens toe te lichten, zooals deze vereeniging--n he t zien. De heer K. Langendijk merkte op dat men moet besluiten, of het oude contract handhaven, of het bestuur.van deze vereeni ging zelf te laten beslissen, wanneer men den tijd gekomen acht, om de gevraagde aanvulling van het reglement in werking te stellen Als ze het niet aannemen, kunnen de leden van onze vereeniging tegen dezelf de condities lid worden van „Volharding". Daar hebben de leden geen schade van. Al leen zou spr. het jammer voor de vereeniging vinden. Na nog eenige bespreking, waarbij naar voren kwam, dat door samenwerking met Zuidscharwoude de vereeniging inplaats van leden verliezen, nog leden winnen zou, wera besloten „Volharding" te berichten dat men genegen was het oude contract voor drie jaar te verlengen, maar de clausule der 18- jarige lidmaten er uit. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Boot en T. Pranger, werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag kwam de aanstelling van een bode ter sprake. De heer K. Zeeman deelde mede, dat de tegenwoordige bode dit niet meer kan waar nemen, door zijn vertrek uit de gemeente. Spr. stelde voor den heer J. Smit Pz. te vra gen of deze het baantje wilde overnemen Aldus werd besloten. Het salaris werd vast f 7.50 per jaar. K. I gesteld op Door den heer K- Langendijk werd de wenschelijkheid naar voren gebracht, om als Cudkarspel het voorstel niet aannam, een advertentie in de courant te plaatsen voordat de contributie wordt opgehaald, zoodat de leden het dan weten. Als ze willen kunnen ze dan bedanken. Dit werd aangenomen. Met de inning der contributie zal worden gewacht, tot er antwoord van „Volharding" binnen is. Hierna sluiting. UITGEEST. Maandagavond werd in de Ned. herv.- kerk een propaganda-avond gehouden voor den Nederl. Blindenbond. Er was een flinke opkomst. De voorzitter van het comité van voorbereiding, de heer D. Buis, opende de bijeenkomst. Hierna bracht de heer Piet Meijer, organist te Amsterdam, een orgei- solo, n.1. Fantasie und Fuga C. kl. t. van J. S. Bach, voortreffelijk ten gehoore, waarna de heer Henry van de Heuvel, declamator te Utrecht, „In de Smidse" van Marie Bodaert declameerde. Dit werd heel goed gedaan. Nu zong de heer Herman Bresser, bariton te Arnhem, Arie aus Elias (Es ist genug!) van F Mendelsohn-Bartholdy. Hierop volgde de rede van den heer Joh. van den Berg, pro pagandist N.B.B. te Oosterbeek, die zich ook te Alkmaar reeds meermalen heeft laten hoo- ren. Zondagmiddag bracht St. Nicolaas zijn eerste bezoek aan ons dorp. Reeds lang tevoren zag men de Uitgeester bevolking den weg naar het station opwandelen, daar de goede heilige ditmaal met de electrische trein mee kwam. Het Fanfarecorps was na tuurlijk ook present en daar kwam gelukkig eindelijk de trein aan. Door oud en jong werd hij hartelijk toegejuicht. Daarna ging het in optocht door het dorp, eerst het fanfarecorps en daar achter het rijtuig met St. Nicolaas en Zwarte Piet. Alles voorafgegaan en ge volgd door de Uitgeester jeugd. Na de rond wandeling door het dorp ging het naar café de Ooievaar, alwaar de Sint voor oud en jong te spreken was. Tot slot volgde de eer ste trekking van de verloting uitgeschreven door het winkelierscomité. Uitslag publiek© verkooping bij opbod te Noordscharwoude gehouden door Johann W. C. Kroon, notaris te Zuid scharwoude op Dinsdag 1 Dec. 1931 des 's avonds 6 uur, in het hotel „Het bonte Paard" te Noordscharwoude: Onder Noordscharwoude: 1. Een dubbel woonhuis en erf aan de Spoorstraat, in huur tot 1 Mei 1932 aan L. Dtgnlm en P. Witsmeer, teder tegen 3.75 per week. Hoogste bieder A. Boon voor 3120.—. 2. Een huis en erf aan de Achterstraat in huur tot 1 Mei 1932 bij M. Smit tegen j 4.50 per week. Hoogste bieder A. Boon voor 2270. Behoorende tot de nalatenschappen van den heer Jb. Tromp en echtgenoote. De afslag is bepaald op Dinsdag 8 De cember 1931, 's avonds 6 uur, in het hótel „Het Bonte Paard" te Noordschar woude. Bij de N.V. Uitgeversmaatschappij Van Goor Zonen te Den Haag verscheen. De baard van Daantji, een aardig verhaal voor kleineren, geschreven en geïllustreerd door Leonard Roggeveen. Het is de geschiedenis van Daantje, een dorpsmannetje met een lan- fen baard, dien hij kwijt raakt doordat hij in et prikkeldraad valt. Ook zijn jas wordt daarbij vernield, maar Daantje laat wat er nog van den baard over is maar afscheren en kleedt zich met een jas en een hoed, die hij van een vogelverschrikker afneemt. Nie- mant kent hem nu meer en de burgemeester en de veldwachter houden hem voor een kleerendief. Hij rtaat op het punt gearres teerd te worden als Griet, Daantjes vrouw, tusschenbeide komt. Daantje knipt van pa pier een baard en houdt dien voor zijn kin, waarna iedereen hem ineens weer als Daan tje herkent en al zijn ongelukkige avonturen voorbij zijn. Oroote druk en gemakkelijke indeeling maken dit boekje voor jongeren zeer geschikt.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7