Spart Aanbod Onze J(oloniëit 'Jilmnieuws ^Binnenland DAS LIED IST AUS. Een prachtfilm in het Victoria- Theater. Lange jaren hebben we geld verdiend f Wij hebben het zelf niet. Het moet toch ergens zijn. Wie hebben het dan? Hij is de overtuiging toegedaan, dat de ver lossing van den arbeid door de werkers zelf moet geschieden. Waar de voorzitter van meening was, dat in de vergadering waar vogels van verschillende kleur zitten, dergelijke sterk geprononceerde politieke uitspra ken niet thuis behooren, werd na nog eenige strubbeling deze discussie geslo ten. Voorradig een pracht collectie 2de j hands geëmailleerde en gegoten Fornui- j zen. Verder nog voorhanden alle soor ten Kachels, in de smederij van kachels, Jb. VAN DER HOEK. Achterstraat n. Aangenomen werd nog, dat in de te houden vergadering te Oudkarspel op 14 December in Café Vis, de afgevaar digden vrij mandaat zal worden gege ven. Gekozen werden naast het bestuur de heeren A. de Veer, D. Olij (Langereis) P. Over, J. Brouwer. Als plaatsvervan gers werden benoemd de heeren A. v. Stipriaan en Jc. Liefhebber. Bij de rondvraag meende de heer Olij, zoowel de heer Kostelijk als de ver- eeniging te kunnen feliciteeren met de benoeming van den nieuwen voorzitter. Hij vroeg, waarom het portret van den heer Brugman geen plaats had gekregen in de betaalkamer. De voorzitter antwoordde, dat het be stuur gemeend had, dat waar de heer Brugman zoo lang voorzitter was ge weest, men hem het best kon eeren door het portret een plaats te geven in de be stuurskamer. Hij is nog altijd de gees telijke voorzitter der vereeniging. De heer Klaver bracht nog ter sprake het financieel hulp verschaffen aan le den, voor wie daardoor een faillissement voorkomen kan worden. Daar in het algemeen de meening ge deeld werd dat men zich hierbij op glad de paden ging wagen, werd besloten slechts moreele steun en medewerking te verleenen. Hierna onder een woord van dank sluiting. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. Te koop een gr. notenh. linnenkast 25, een mahonieh. secretaire 20, een gr. rood pluche tafelkleed z. a. n. J 10, een barometer 7.50. Dag. te bezichtigen v. 11—4. Adres bureau van dit blad. Voor BILLARD TE KOOP EEN VLOTBRUG. SPOORSTRAAT 71. TE KOOP GEVRAAGD gebruikt, doch z g a. n. eiken ZITKAMER-AMEUBLE MENT; opgave waaruit bestaand en prijs onder letter P 587 bur. v. d. blad. Duitsche kruissnarige piano, mooie zwarte kast, vollen toon, prima instru ment, in- en uitwendig, zonder één ge brek, prijs 200. DEKKER, Laat 182. Mooie Schrijflessenaar 17.50, 4 Stoe len. en 2 Crapeauds 37.50, Mahonie Linnenkast 17.50, Gemakskoffer met pot 6.50. In- en Verkoop van inboedels. DEKKER, Laat 182. Veeren bed 10, mooie zeegras matras 3.50, waschtafel 2.50, kachel met plaat 2.50, tafel 5, ledikant 3.50, 4 mooie stoelen 12.50, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP zoo goed als nieuw een kleine ROEIBOOT, geschikt om mee te visschen, prijs 8. Heiloo, Rijksstraatweg A 179. PHILIPS „PHILECTOR" slechts 15, desgew. op proef en HUISORGEL TE KOOP. Dorpstraat 78, Bergen (N.-H.) TE KOOP GEVRAAGD EEN HAND WAGEN. geschikt voor groentenkar. S. VINGERLING, Friescheweg 33. TE KOOP AANGEBODEN: ongebruik te TITANNAAIMACHINE, 1 DAMES- FIATS, PHILIPS WISSELSTROOM RADIO met LUIDSPREKER. KENNEMERPARK 15. PRACHT LUIDSPREKERS, allen in eiken kast, Eliou 7.50, Ormond 9.50, Elcaphone 12.50. BURG. BOSSTRAAT 4. TE KOOP een prima complete STOF ZUIGER. Brieven onder letter S 589 aan het bureau van dit blad. Voetbal. De wedstrijden van morden. Zouden wij eigenlijk niet verstandig doen, om maar heelemaal niets over de komende wedstrijden te schrijven? Want wie kan er nu een dag opnoemen, waarop het moeilijkei zal zijn, om voorspellingen te maken, clan deze? 't Is immers Sint Nicolaas, de tijd der ver rassingen! En aangezien wij op het sport veld op gewone Zondagen al voor alle moge lijke verrassingen bloot staan, zullen wij er deze keer natuurlijk wel heelemaal naast grijpen! We zullen daarom maar net doen, alsof Sinterklaas niet bestaat en ons over zicht schrijven op de gewone manier. Dan kunnen wij Maandag nog altijd zien, wie er voor een verrassing gezorgd hebben! Kijken wij dan allereerst naar afd. I: Ajax boft dit jaar niet. Eerst had het een zware concurrent aan Stormvogels en werd op het IJmuiderveld slechts een gelijk spel behaald. Toen kwam K.F.C. een woordje meetellen, doch een nederlaag in de Meer liet de Koog- sche duikelen; een paar weken daarna kwam R.C.H. als onverwachte gegadigde en moest de strijd in Haarlem een doorslag geven, en nu alles daar blijkbaar omzeild was, is het weer Stormvogels, dat de groote concurren te is! Weliswaar heeft Stormvogels een ach terstand, maarals ze morgen nu eens van Ajax won! Helaas! De strijd wordt in de Meer ge speeld en daarom geven wij de bezoekers geen schijn van kans. Is deze strijd om de bovenste plaats be langwekkend, zeer zeker is die om de onder ste plaats van eenzelfde waarde. Immers, H.V.V. krijgt bezoek van West-Frisia en het zou best eens kunnen gebeuren, dat de Hage naars 'n gelijk spel behaalden. Feitelijk zou den ze moeten winnen om nog 'n kans te ma ken voor de hoogere plaats, maar de 8-1- nederlaag in Enkhuizen voorspelt niet zoo heel veel goeds. Van veel belang voor H.V.V. is ook, wat liet resultaat zal zijn van Sparta—H.B.S. Ondanks de groote nederlaag van Sparta op het H.B.S.-veld, meenen wij, dat zij thans een iets grooter kans op de overwinning heeft, dan de bezoekers. De overige ontmoetingen gaan tusschen de middelmoot-clubs, waarvan K.F.C.—R.C. H. nog wel de belangrijkste is. Op de vette Koogsche grond geven wij de thuisclub een behoorlijke kans. Dat 't Gooi van Hermes wint, gelooven wij nog niet. Een gelijk spel ligt in de lijn der verwachtingen. In afd. II ontvangt Feijenoord Blauw Wit. De a.s. kampioenen dus tegen degradatiecan- didaten! Als Feijenoord het niet al te licht opvat, wint ze met flinke cijfers. D.F.C. wint natuurlijk ook thuis, nu Hil versum komt. In Hilversum werd het reeds een overwinning van de Dordtsche club. H.F.C., dat zoo langzamerhand veilig is, ontvangt Z.F.C. en aangezien het in Zaan dam O—O bleef, gelooven wij, dat de club van v. d. Meulen twee puntjes verovert. V.S.V.—A.DO. en V.U.C.-Xerxes zijn ontmoetingen, waarbij de ontvangende clubs de beste kansen hebben. In afd. III slechts één wedstrijd: Robur P.E.C. Als deze gespeeld is, hebben alle clubs juist de helft van haar programma ver werkt en kan men aan de tweede helft be ginnen. Wat de wedstrijd zelf betreft, P.E.C. kan hier natuurlijk winnen, zij het niet zonder moeite. In het Zuiden krijgt P.S.V. het heel zwaar, nH N O.A.D. op bezoek komt. De kampioenen zijn niet in hun besten vorm, zoodat een ver rassing niet uitgesloten is. Normaal heeft P.S.V. natuurlijk de beste kansen. In afwachting op het resultaat van boven- genoemden strijd zal N.A.C. zich natuurlijk niet door Longa laten verrassen, vooral nu niet, waar op eigen veld gespeeld wordt. M.V.V., dat verrassend is opgeklommen, ontvangt de Valk, het zwakste zusje, en wint dus. Een ander geval is, of Willem II, na haar jongste nederlaag, thuis van Eindhoven kan winnen. Een gelijk spel is heelemaal niet onmogelijk. Tenslotte zal Bleijerheide trachten op eigen veld te winnen van B.V.V., wat best mogelijk is. In het Noorden allereerst Be Quick—Fri- sia. Een ontmoeting dus tusschen de twee oudjes, met dit verschil, dat de thuisclub tij dig een verjongingskuur heeft ondergaan en daardoor kan winnen. Of zou Frisia voor een verrassing zorgen? De derby Friesland—Leeuwarden zal wei in een overwinning voor de bezoekers eindi gen en de andere Leeuwarder club, F.V.C. trekt kansloos naar Veendam. Velocitas heeft een moeilijke strijd voor de boeg: naar Alcides! Wie iets van het Noor delijk voetbal afweet, begrijpt, dat Velo hee hard moet strijden, om te winnen. Toch zal het wel lukken. G.V.A.V. wint thuis natuurlijk van Achil- les, dat leelijk gezakt is op de ranglijst. Onze tweedeklassers. Als men het ranglijstje bekijkt, dan is men onwillekeurig geneigd, om te zeggen, dat Alcmaria morgen een gemakkelijken dag heeft. Het moet immers naar de Spartaan, dat heelemaal onderaan staat. En natuurlijk wint Alcmaria. Maarzoo positief durven wij ons deze keer niet uitdrukken. Zeker, wij ook achten Alcmaria sterker, maar dit wil nog lang niet j zeggen, dat het dan moet winnen. Er zijn al zooveel z.g. gewonnen wedstrijden gespeeld die bleken even zoovele verrassingen te zijn. Wat deed om een geval van recenten da tum te noemen wat deed Kinheim niet met het sterke Haarlem? Haarlem werd geklopt, omdat het een te gemakkelijke partij tegen over zich had! Dat klinkt onwaarschijnlijk, maar er zit toch iets waars in: een tegenstander kan te zwak zijn, om er van te winnen. En dat is het juist, wat ons voor Alcmaria doet vree zen: die zelfoverschatting. Waarom veertien dagen geleden tegen Bloemendaal niet dadelijk aangepakt, zooals een week eerder tegen H.R.C.? Waarom de vorige week tegen W.F.C. niet onmiddellijk flink op den bal gezeten, zooals veertien da gen vroeger tegen H.R.C.? Moeten wij dit Maandag weer schrijven? Of zullen de withemden nu weer blaken van vechtlust en zullen ze er een tempo inzetten, dat vriend en vijand verrast? Wij voor ons zijn er van overtuigd, dat al leen in het laatste geval gewonnen kan wor den. Er zal flink aangepakt moeten worden en ieder speler zal vanaf het eerste fluitsig- naar ingesteld moeten zijn op een enorm tempo. Want vergeet niet: de Spartaan heeft juist de vorige week gewonnen en ziet nu een kansje om de laatste plaats te ontloopen. Het zal dus morgen met volle kracht werken en daarbij gesteund worden door haar eigen aanhang en door de zeer groote D.W.S.-aan- hang, die natuurlijk heel graag zou zien, dat Alcmaria verloor. Verliezen hoeft niet. Maar nog eens: dan moet gespeeld worden voor wat Alcmaria waard is. En dan moet het terrein zal wel glad zijn dan moet er veel geschoten worden uit alle standen! Alcmaria, zorg niet voor een onaangename Sinterklaasverrassing! 't Wordt een belangrijke dag voor Alcma ria, omdat een harer ernstigste concurrenten, D.W.S., een uiterst moeilijken wedstrijd te spelen heeft. Het moet n.1. naar den Helder, om H.R.C. te bekampen. Ondanks de twee- tegenslagen van de laatste weken, gelooven wij, dat H.R.C. op eigen terrein nog steeds zeer sterk blijft en dat er voor D.W.S. dus alle reden is, om aan te pakken. Als de Am sterdammers er zonder kleerscheuren af ko men, valt ons dit heusch mee. Haarlem heeft het vrij wat gemakkelijker, omdat het thuis tegen V.V.A. speelt. Dat wordt een nieuwe overwinning voor de rood- broeken. In Zaandam een plaatselijke ontmoeting: Z, V.V.W.F.C. Op het W.F.C.-terrein werd gelijk gesjoeeld en ook nu zal de wedstrijduit slag wel in die beurt blijven. In 2 B gaat E.D.O. naar Baarn, om met twee puntjes rijker terug te komen. Hercules, dat naar A.F.C. moet, wint natuurlijk ook. Minder zeker zijn wij van een overwinning van Zeeburgia op Velox, nu in Utrecht ge speeld wordt, 't Kon best eens een prachtige dag voor E.D.O. worden! T.O.G. verliest van D.E.C. op eigen veld en B.F.C. even zeker van Zandvoort. DE LEIDERS VAN~DF PERHIMPOENAN INDONESIA Motar Anota uornpomf -»ot De laatste wedstrijden hebben niet gegeven wat daarvan verwacht \werd. Tegen M.F.C. werd verloren en de tweede helft werd inge zet met een overwinning op Z.F.C. V, hoewel ook toen het spel geen voldoening schonk. De Go ahead-spelers hebben zich echter tot taak gesteld uit de tweede competitiehelft evenveel punten te halen als uit de eerste. ..„ai Als morgen de Go ahead-voorhoede speelt terugkeeren. Verschillende van de lejdp voor wat zij waard is, de middenlinie zooveel dezer Indische beweging zijn nu al in j,,1* mogelijk op de vleugels het spel opent en de vaderland terug of op weg daarheen, verdediging zich goed opstelt, kan de wed- strijd voor den districtsbond Noordholland, worden gebracht. Naar Aneta verneemt zal de secreta Perhimpoenan Indonesia, Roestam Ftf ^er die thans in Nederland vertoeft n^r terugkeeren. Verschillende van .rJdiè Dammen. Alkmaar wint met groote cijiers! Donderdag 3 Dec. speelde de Alkmaarsche damclub W.D.O. haar derden competitiewed strijd van den districtsbond Noordholland. Nu werd er gestreden tegen de damclub Castricum. De uitslag was als volgt: H. J. LizeIJ. Horius 20 C. Betlem—P. Schenk 0—2 H. J. A. Ansink—C. Brakenhof 11 G. Oldenbroek—V. Koeman 2—0 A. BurgertG. Sprenkel ing 2—0 P. Dammer—W. Beentjes 2O J. Amelsbeek—C. Peperkamp 2—0 C. Boog—P. de Ruijter 2—0 P. Noom—J. de Haan 2—0 J. BoogW. Beumer 20 Go-ahead—W, F, C, IV. Het zal ieder bij aandachtige beschouwing van de ranglijst duidelijk worden, dat de re turnwedstrijd tegen de Wormerveerders, die morgen als de weersomstandigheden zulks toelaten op het Go ahead-terrein wordt gespeeld, voor laatstgenoemde club van zeer groot belang is. Immers W.F.C. is, in aanmerking geno men, dat ze één wedstrijd minder heeft ge speeld nog slechts twee punten bij de leiders ten achter. „HOTTEN TOT" EN „DE GREY HOUND EXPRESS". Cinema Americain. Dat men heel wat kan, als men moet, en nog meer kan, wanneer men met zijn presta ties in staat is een aardige jongedame het hoofd op hol te brengen, toont ons de eerste hoofdfilm van het programma „Hottentot". Mr. Harrington spant zich dan ook gewel dig in en ofschoon hij niet kan paardrijden en bang is van paarden, zien we hem hinder nissen nemen en in wilde galop voortrennen De manier, waarop hij dit weet klaar te spe len, doet minder ter zake, vooral als de jonge dame in kwestie van het lachwekkende, dat het publiek in mr. Harrington's manier van doen ziet, niets schijnt te merken. Mr. Har rington s aagt en dit is voldoende; hij wint de groote race en laat hiermee zien, dat men met zijn taktiek „blundering through" noemen de Engelschen die soms nog heel ver kan komen, als het lot ons maar gunstig is De tweede hoofdfilm „De Grey hound Express'' is dramatisch. Het gaat hier over twee vrienden, waarvan de eene ernstig is en dt andere wuft. Monte, die zijn vriend Bill afhouden wil van en ondoordacht huwelijk, en zich hierdoor in allerlei onaangename ver wikkelingen begeeft, bereikt met zijn goede bedoelingen alleen dit, dat Bill zich van hem afkeert en het slechte pad opgaat. Bill wordt nu ten onrechte van moord beschuldigd en veroordeeld. Maar dan is het noa niet uit, want door een reeks van allerlei mogelijke en onmogelijke gebeurtenissen en door kranig optreden van Monte en de kellnerin, komt alles nog goed terecht. De ware moordenaar wordt gevat, de oude vriendschap wordt hernieuwd en Bill, die niet voor niets leergeld heeft betaald, trouwt met de blonde kellnerin. De sympathieke rol van Monte wordt ge speeld door den bekenden speler Monte Blue Ook in deze film ligt een wijze 'es beslo ten, die luidt, dat men zich niet al te veel moet inspannen voor het heil van onwilligen omdat men dan veel kans loopt verkeerde re sultaten te verkrijgen. RAZZIA IN HET A. B. T. Het Alkmaarsch Bioscoop-programma heeft' gisteravond als hoofdnummer van het nieuwe programma een geheel door Arabieren gespeelde film uit Marokko De geschiedenis speelde zich af in het zuidelijk woestijngedeelte waar strijd gevoerd werd tusschen woestijnroovers en een rustig levende Arabierenstam. De bruid, bestemd voor den Arabieren- hoofdman, kwam door den strijd in heel lastige omstandigheden, maar haar aanstaande echtgenoot wist haar nog juist bijtijds te redden. De film is Fransch sprekend en geeft bijzonder Oostersche muziek. Wij ge looven echter niet dat de Erectie met deze film voor haar publiek een geluk kige keuze heeft gedaan. Het voorprogramma bracht een Lon- densche revue mei t&l van dansopna- men, een tweeacter van Zigoto (Larry Semon) als dameskapper en een leeken- film van Felix de Kater. Het is niet de eerste maal, dat deze mooie film in het Victoria-theater gedraaid wordt, maar juist dat is het bewijs van haar superio riteit. Het is een film, die andermaal volle zalen zal trekken en opnieuw het bewijs zaï leveren, dat Liane Haid een onzer meest be gaafde filmsterren is. Een goed gevormde vrouw, een uitsteken de actrice, een mooie stem, inein Liebchen was willst du noch mehr? En naast haar een partner als Willy Forst, die zich in alle op zichten volkomen oij haar aanpast, het is een genot hen beiden te bekijken en te beluisteren en zoowel het scenario als de regie werken daartoe mede. Men kent de geschiedenis van de knappe maar wufte Tilly, die met haar drie onaf scheidelijke aanbidders waaronder de zeer vermakelijke baron, wiens spel een creatie op zich zelf is, haar avonden en nachten door brengt in de Carlton-bar ofwel in haar kost baar ingerichte woning en die langzamer hand genoeg van hun nimmer verflauwende bewondering begint te krijgen. Op een avond in de Carlton-bar zingt zij op aller verzoek het bekende „Adieu mein kleinen Garde-offi cier" en zal juist voor het applaus danken als een jonge man, die aan een tafeltje apart gezeten heeft, plotseling opstaat en nijdig roept, dat hii betalen wil. Tilly voelt dat als 17-3 Het mocht de Alkmaarsche club dus ge lukken een flinke overwinning te behalen. Wanneer het 17 Dec. gelukt de club uit De Wormer te verslaan, is W.D.O. kampioen! Alcmaria-Nieuws. Het December nummer van het Alcmarla- Nieuws is wel een Sinterklaasverrassing ge worden! Het geheel toch is een der beste nummers, dat we ooit gezien hebben en daar bij komt, dat een drietal artikelen buitenge woon belangwekkend is. Om te beginnen het artikeltje van den re dactie-secretaris In den greep van het nood lot. Een foto van de Cocq van Delwijnen en dan het verhaal, dat het moge dan ge schreven zijn voor Alcmarianen wel in veel breederen kring bekend mocht worden. Hoofddoel van het stuk is, om te herinneren aan het verschil tusschen voetbalspel en het ruwe smijten, dat men te veel ziet, helaas! Iets, dat hier geschreven is, nemen we over: Dat Alcmaria nog steeds geen eerste klasser is, komt, omdat Alcmaria's spel, door al de jaren van haar bijkans 34-jarig bestaan heen, niet dat van smijten en gooien was. Dit is een prachtig motto, dat elke Alcma- riaan siert. En nu wij Alcmaria zoo langza merhand beter leeren kennen, nu mogen wij wel zeggen, dat de aangehaalde regels zeer veel waarheid bevatte! Een artikel, dat onmiddellijk hierbij past en er als het ware bij aansluit, is dat van dr. v. Dam, het lid der medische commissie van den K.N.V.B. en vriend van alle Alcma- rialeden. Dr. van Dam schrijft over „Voet balongelukken" en hij gebruikt daarbij een statistiek, die meer zegt, dan kolommen druks. Kijken wij hier alleen maar eens naar de beenbreuken, dan zien wij, dat van 1926 1931 het laatste jaar de kroon spant met 21 van die ongevalletjes! Van ruw spel gespro ken! Dr. van Dam geeft een ernstige waarschu wing, niet zoo zeer aan de Alcmarianen, dan wel aan voetballers in 't algemeen en hij wijst op de taak der clubbestuurderen. Een pracht artikeltje! „Pear" schrijft over „Onze tweede seizoen,- helft" en waarschuwt ook al, zij het op an der terrein. Hij zegt o.m. dat het grootste gevaar (om te verliezen) schuilt in die wed strijden, waarbij de tegenstander bij voor baat wordt beschouwd als een partij, die „men best kan hebben". En verder zegt hij, uat in deze competitie geen enkele zwakke tegenstander is. Alcmarianen, laat u dit gezegd zijn. En doe, wat „Pear" schrijft: zet u extra schrap in de z.g. returnwedstrijden. Na 't bovenstaande kunnen we over de rest kort zijn. Sylvian Bastin geeft nog een ge zellig Antwerpseh babbeltje, en er zijn maandoverzichten van alle wedstrijden en een bijdrage van Lutterot over „voetbal en werkloosheid" (niet werkeloosheid!) Een uitstekend nummer dus! KORTE BERICHTEN. Verschenen is het verslag over de wets ontwerpen: Wijziging van het achtste hoofd stuk der Rijksbegrooting voor 1930 en wij ziging van de begrooting van uitgaven ten benoeve van de voltooiing van het vesting stelsel voor 1930. een beleediging, maar zij kan den man niet terugvinden tot- DE JUWEELENDIEFSTAL TE BATAVIA. In verband met den juweelendiefstal ten nadeele van de firma Begeer, Van Kempen en Vos, heeft de politie te Serang aangehou den zekeren Palecek. Deze heer beantwoord de geheel aan het signalement van den „Mexicaanschen professor". EEN NIEUWE KORTING OP DE SALARISSEN. Officieel wordt gemeld, dat bij g0u. vernementsbesluit wordt ingevoerd por 1 Januari 1932 een korting van tien procent op de salarissen boven de 50 terwijl voor de maandelijksche bezoldi gingen beneden de 50 tot een grens van 20 een afloopende kortingssehaa! zal worden toegepast. GEDWONGEN ARBEID. De Indische Volksraad aanvaardde het wetsontwerp tot goedkeuring van de conventie van Genève nopens den ge dwongen arbeid. Het wetsontwerp werd aangenomen zooals het door de regee ring werd voorgesteld, terwijl alle amen dementen van den linkervleugel, o.a. inzake onmiddellijke afschaffing van den gedwongen arbeid, met groote meerderheid werden verworpen. PENSIONNEER ING ONDERWIJZERS IN NED. INDIE. Aneta meldt uit Batavia: Het departe ment van Onderwijs heeft besloten alle met verlof in Europa vertoevende leerkrachten, wier veflof eerder dan Juni 1932 zou eindi gen, tot genoemd tijdstip op nonactiviteit te stellen, zoodat deze voor den aanvang van den nieuwen cursus in Indië in actieven dienst kunnen hesteld worden in verband met de aangekondigde pensionneering met het einde van den loopenden cursus van alle leer kracht die 50 jaren oud zijn en minstens 25 dienstjaren hebben. De ambtenaren bij het onderwijs die in Europa vertoeven, en onder deze termen val len,, kunnen geen verlenging van verlof krij- ?en, noch op non-activiteit gesteld worden, ij moeten in Nederland hun pensioen aan vragen, doch kunnen desgewenscht op 's Lands kosten naar Indië terugkeeren. Kerk en School. GEDETINEERDE ONTSNAPT. Vrijheid van korten duur. Te Leeuwarden heeft een detineerde kans gezien uit de bijzondere strafgevangenis te ontsnappen. De vluchteling werd echter op een paar honderd meter afstand van de ge vangenis op het Zuiderplein door een be waarder in burger, die buiten dienst was, op gemerkt. Bij zijn aanhouding was de man eenigszins beduusd. Gewillig liet hij zich naar de gevangenis terugbrengen. Zijn vrijheid had geen half uur geduurd. DE GEFINGEERDE BEROOVING TE DEN HAAG. Omtrent de door den heer Z. gefin geerde berooving ten kantore van de vereenigde bakkerijen vernamen wij na der dat de heer Z., die reeds meer dan 10 jaren aan de firma verbonden was, steeds het volle vertrouwen van com missarissen genoot. De boeken waren volgens accountantsverklaring volko men in orde en er is een belangrijk banksaldo volgens verklaring van com missarissen. Voor zoover thans valt te zeggen, zijn er geen medeplichtigen in het spel. zij ij een advertentie voor een privé-secretaris gesteld heeft en de ge zochte zich onder de candidaten bevindt. Zij engageert hem en als zij woedend tegen hem zal uitvallen verklaart hij haar zijn houding door de mededeeling, dat hij vroeger garde officier geweest is en zich door de woorden van het lied ontstemd gevoelde. Hij ontpopt zich als een pianist en zanger van buiten gewone bekwaamheid, blijkt op meerder ge bied een kunstenaar te zijn de film geeft o.a. een prachtigen marionettenvertooning maar blijft ondanks de maar al te duidelijke bewijzen van toegenegenheid van Tilly's kant, altijd de correcte en zich op een afstand hou dende privé-secretaris. Eiken avond bezoekt hij tusschen kwart voor negen en kwart voor elf een bepaald adres en als Tilly, die daar een medeminnares verwacht, er een bezoek brengt, blijkt het slechts, dat hier de groot moeder van den secretaris woont, die dol op haar kleinzoon UUi is. Vermakelijk is de scene als de grootmoeder Tilly voor de naai ster aanziet en haar al het kapotte goed mee geeft, maar intusschen heeft de oude vrouw haar verraden, dat Ulli de Gnadige Frau be mint, maar het haar niet wil zeggen. Met deze zekerheid ontmoet Willy hem <;ven later in haar sociteit, niet wetende, dat een harer vroegere aanbidders den jongen man inmid dels duidelijk gemaakt heeft, dat hij deze vrouw nooit in denzelfden levensstaat zal kunnen onderhouden en haar dus ongelukkig za! maken. Willy dicteert hem, om hem haar liefde te doen kennen, een brief waarin zij eenvoudig verklaart, dat zij zonder hem niet IN DE MODDER GESTIKT. Gisteravond is een 11-jarig meisje te UtreclA om een korteren weg naar huis te nemen, door een weiland geloopen. Door de duister nis misleid, is zij toen in een gedeeltelijk ge dempte sloot terecht gekomen, waar zij on middellijk in de modder wegzakte. Een vriendinnetje haalde onmiddellijk hulp. Men vond het meisje voor over liggen de in de sloot. Het arme kind was reeds ge stikt. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. - leven kan, maar de correcte jonge man steno grafeert dezen brief slechts en vraagt ten slotte naar het adres. In vertwijfeling geeft Willy dan het adres van een harer vroegere aanbidders, die juist dronken aan een fuif zit» maar zich dadelijk na ontvangst van den brief naar zijn geliefde spoedt, tegenover wie hij een allertreurigst figuur maakt. Willy neemt een roerend afscheid van haar kleinen Garde-officier en het slot van deze film is dat de drie gewezen minnaars met sombere gezichten broederlijk aan de toonbank van de Carltonbar zitten en tezamen „Das Lied ist aus" en „Frag nicht warum ich gehe" laten hooren. Zooals gezegd geven Liane Haid en Willy Forst in deze prachtfilm schitterend spel zorgen hun medespelers en voora' de „boe melbaron" voor een zeer passende omlijsting- Wij durven het Victoria-Theater voor deze film volle zalen voorspellen. Aan het hoofdnummer vooraf gaat een zeer uitgebreid journaal waarvan Polygoon met haar Ho'landsche opnamen ruimschoots haat deel krijgt. Een aardige screensong breng een prettige afwisseling. CINEMA EN THEATER. 0rin. Het weekblad opent deze week met ,"tlu ses Juliana spreekt voor de toonfilm". Andej re lectuur, behalve verhalen bestaat uit Berlijnsche brief van Eric Winter met d< ondertitel „Overal malaise behalve in wereld van 't vermaak". Liefde zoekt l'® gedicht door Momus; De Engelsche da stijl door Cor Klinkert. Tevens is dit nU^ mer rijk geillustreerd en van uitvoering zienswaardig.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10