DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HU hel JUu !BuUw£attd Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 2 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN; Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTEI ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. 133e Jaargang. Uit nummer bestaat uit drie blad in. DE VOLKENBOND EN HET VERRE OOSTEN. De resolutie aan Japan en China. Ontwijkende houding van Japan. DE REVOLUTIE IN SAN SALVADOR BEËINDIGD. 50 dooden. ZITTING VAN DEN OOSTENRIJK- SCHEN NATIONALEN RAAD. De Lex Strafella aangenomen. TWEE ROOFOVERVALLEN. M. 2.600 en M. 2.100 buit gemaakt. DE SOCIAAL-DEMOCRATEN BIJ DEN RIJKSKANSELIER. SENIORENCONVENT RIJKSDAG. Tot bijeenroeping van den Rijksdag besloten. DE VERLAGING DER VLEESCH- PRIJZEN IN DUITSCHLAND. REGEERINGSWIJZIGING IN MECKLENBURG—STREHLITZ/ FOXFILMFILIAAL AFGEBRAND. N ZATERDAG DECEMBEH lfKSfl - Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. DEN HAAG, 4 December 1931 De Begrooting van Financiën heeft de Tweede Kamer niet veel last bezorgd: toen de leden vannacht om twee uur huiswaarts gingen, hadden zij de be grooting afgehandeld en bovendien de Wet op de Middelen aangenomen. Veel belangrijks is er dan ook met voorgevallen. VVe hebben de herhaling van enkele klachten en opmerkingen van vroeger jaren gehoord en de minis ter heeft er zich vlot doorheen geslagen. Dat hij weigerde in te gaan op den aan drang van belastingverlaging van den jieér Weitkamp (c.h.) is in deze tijden licht te begrijpen. Dat hij met des te grooter aandacht luisterde naar den heer IJzerman (s.d.a.p.), die vertelde van de wijze van belastingontduiking van vele contribuabelen, is ook zeer be grijpelijk. Maar men zal zich niet er over verwonderen, dat hij weigerde als middel tot bestrijding er van het bank geheim op te heffen ook al kwam later een deskundige als de heer J. ter Laan zijn partijgenoot te hulp. Dat de winst der leden van coöperatieve vereenigin- ger. als inkomst wordt belast, is, gelijk reeds vaak is betoogd, een vergissing. Het is niet anders als een overschot van te veel betaalgeld. De heer Van der Houwen (s.d.a.p.) kwam gisteravond daartegen op en diende zelfs 'n motie er tegen in, welke later in stemming zal komen. De minister heeft intusschen reeds bestudeering van de zaak toege zegd. Het belangrijkste punt, gisteravond be sproken, was de geschiedenis van het verlies der Nederlandsche Bank door de depreciatie van het Engelsche Pond en de wijze, waarop getracht is den tegen valler te verzachten. De heer Bierema (lib.) bracht de zaak ter sprake en mi nister De Geer heeft vrij volledig de zaak uiteengezet. De Nederlandsche Bank heeft haar Pondenbezit aan den Staat verkocht tegn een prijs liggend tu schen 9.45 en 9.25, daarbij dus een niet onbelangrijk verlies boekend. De Regeering houdt dit bedrag ter beschik king van de Indische Regeering om er de aflossing van haar Pondènleeningen, welke over een paar jaar mogelijk is, mee te betalen. Intusschen helpt iVder- land weer Indië om dit bedrag tijdelijk tol vlottende schuld te maken en daar voor zal de medewerking van de Staten- Gmeraal worden ingeroepen. Er is dus binnenkort een wetsontwerp te wachten om deze onaangename zaak behoorlijk te regelen. Voor de Nederlandsche Bank blijft het intusschen een ernstige tegen valler. Bij de behandeling der artikelen zijn in hoofdzaak personeelsaangelegen heden behandeld, in het bijzonder door denbeer J ter Laan (s.d.a.p.) en de Mi nister heeft beloofd diens opmerkingen nog eens te zullen nalezen. Bij de Wet op de Middelen heeft de Minister den heer Knottenbelt (lib.) be loofd zijn aandrang om de loodsgelden te verlagen, in overweging te nemen. Den Haag, 4 December 1931 Bij den aanvang der vergadering van he denmiddag heeft de heer Van der Houven (s.d.a.p.) zijn van de nachtvergadering over gebleven motie ingetrokken. Een aantal kleinere wetsontwerpen als mede een conclusie op een adres werden goed gekeurd, yvaaronder de onteigeningswet voor de uitbreiding van de alg. begraafplaats te Almelo, welke tevens tot werkverschaffing zal worden gebruikt. De heer M. Goseling (r.k.) maakte alleen een paar opmerkingen van for- meelen aard, die minister Ruijs beant woordde. Bij de begrooting van de visschershaven te Ijmuiden hebben we een gedachtwisselmg tusschen den heer Drop (s.d.a.p.) en mi nister Reijmer bijgewoond, waarvan door h;t gedruisch in de Kamer letterlijk geen woord was te verstaan. De begrooting is intus schen goedgekeurd. Hierop heeft minister Verschuur zijn be antwoording van de sprekers van £l®te,r" middag voortgezet. Hij constateerde, dat de Kamer in het algemeen erkende, dat wij in een moeilijken tijd leven. Men verlieze me uit het oog, dat het nationale inkomen sterk gedaald is, zoodat op het oogenblik niet ge dacht mag worden aan verderen uitbouw der sociale verzekering. Wat bereikt is moet echter met kracht worden gehandhaafd. De toepassing van den arbeidswet op de kantoren enz. kan niet doorgaan na de ster- *e inzinking van het bedrijfsleven. De kan oren in het zeevaartbedrijf De Rijp en. e"T ♦f f a«dere zullen echter onmogelijk in d- ekomstige regeling worden opgenomen oodfa het oogenblik gunstig is, zal de re- «eling worden ingevoerd. vr-bescherming van kinderen buiten ia- het werkplaatsen zal spr. betoogdfc 1 r<*ds vroeger thans de aandacht des ministers in beslag nemen. Regeling van den arbeid van volwas"*n bij den landbouw is voorwaar in dezen niet noodig, al drong de heer Hiemstra e, reeds 13 maal op aan De kinderarbeid bij den landbouw neemt eerder af dan toe, dank zij Leerplichtwet enz. maar in dezen Ouden tijd wordt weieens meer kinderarbeid gebruikt dan te duurdere arbeid van volwassenen. Een vermindering van den arbeidsduur in den geest van den heer Drop is sociaal wil doca economisch niet te aanvaarden. En zal de verkorting van den arbeidstijd niet ook loonsverlaging een gevolge moeten hebben. Vooral bij ratio nalisatie zal dat te vreezen zijn. Aan ar- beidsverlenging denkt de minister zeker niet. De arbeid van de gehuwde vrouw zal de minister zeker niet verbieden zonder deugde lijk vooronderzoek. De arbeid van de gehuwde vrouw is ook spr. niet sympathiek, maar met een algemeen verbod loopt men groot gevaar ernstig on recht te plegen. De opmerking van dr. Vos over de mogelijkheid van de vervroeging van den verkoop van versch klein brood, beant woordt de minister met een verwijzing naar de bezwaren, in de Mem. van Antw. ontwik keld. Bevordering van het gebruik van kk-in brood zou niet economisch zijn. Vervroeging van het besteluur van brood is wellicht moge lijk, doch za! nog onderzocht moéten worden. Een behoorlijke vacantieregeling is slechts te bereiken wanneer men rekening houdt met den aard der prijzen. Het is onjuist, dat de overwerk vergunningen veel te royaal worden gegeven, zij worden slechts bij onvermijdelijk heid gegeven. De toestanden op de vroed vrouwenscholen zal spr. laten onderzoeken. De Arbeidsinspectie, door mej. de Jong ge noemd, doet geregeld haar werk. dat lang niet weinig is, maar voor volledig toezicht zou men in elk bedrijf een politieagent moe ten posteeren. Er worden nu per dag meer dan 1000 inrichtingen bezocht. Uitbreiding der inspectie zou belangrijke bedragen eischen. Onze arbeidsinspectie werkt veel in tenser dan die in andere landen, zooals de cijfers ons laten-zien. Op enkele punten na, welke speciale moei lijkheden opleveren, hebben wij de conventie van Washington in onze wetgeving opgeno- worden getroffen tot definitieve en behoorlij ke regeling? Spr. wist van vroeger, dat de minister daar veel voor gevoelt, doch het zou hem spijten, zoo de minister zich thans ach ter den nood der tijden bleef verschuilen. De minister van Arbeid zal Dinsdagmid dag de sprekers beantwoorden. 2JaQeÜi&schOjueczicfil men. Gerepliceerd werd er niet, waarna de Arbeidsverzekering aan de orde kwam. De heer Snoeck Henkemans (c.h.) pleitte hierbij voor uitbreiding van ouder- doms- en invaliditeitsverzekering, vooral nu de vrijwillige ouderdomsverzekering be neden de verwachting blijft en het ouder- domsfonds rijker is dank zij de rijksbijdrage, dan begroot was. Spr. klaagde ook over de onbekendheid van de belanghebbenden met den inhoud der Ziektewet. De Raden van Arbeid werken goed. en beschikken over een batig saldo, met uitzondering van die te Assen, aan welke verplichtingen zijn opgelegd, welke feitelijk niet tot zijn werkkring behooren. Spr. be sprak verder de reorganisatieplannen des ministers. Dr. Vos (lib.) kwam op voor vereenvou diging en bezuiniging op het gebied der sociale verzekering. De Rijksverzekeringsbank beweegt zich reeds in de goede richting. Daarbij moeten de uitvoeringsvoorschriften vereenvoudigd worden, de aantal klassen van risico inge krompen, de personeelstaten vereenvoudigd enz. Tevens klaagde spr. over de geringheid van het uit te keeren maximum bij arbeids verzekering. Zijn er ook niet te veel Raden van Arbeid? Kan in de Invaliditeitsverzeke ring geen splitsing worden bewerkstelligd tusschen huispersoneel en fabriekspersoneel De heer Hermans (r.-k.) behandelde de verzekering der mijnwerkers en beweerde, dat het Mijnwerkersfonds gelukkig in staat is de onbillijkheid der Ziektewet te verhelpen. De heer Kupers (s. d. a. p.) klaagde over de stijging van het aantal ouden van da gen, die geen uitkeering krijgen krachtens de Invaliditeitswet. De vrijwillige ouder domsverzekering is een mislukking gebleken, ten minste wat de arbeiders betreft. Spr. gaf enkele maatregelen ter verbetering in over weging. Mej. d e J o n g (s. d. a. p.) drong aan op betere redactie van de bepalingen der Ziekte wet betreffende de zwangere vrouw. Ook wees zij op de achterstelling der werkers In de huisindustrie bij de toepassing der sociale wetgeving, met name van de Ziektewet. Zjj vroeg den minister de belofte de thuisarbei ders in de wetten op te nemen bij de in uit zicht gestelde technische herziening. De heer Duijs (s. d. a. p.) drong er op aan de landbouwers met klein bedrijf vrij te stellen van premiebetaling voor de Invalidi teitswet. Hij stelde een motie ten gunste van vrijstelling van premiebetaling voor hen, die voor minder dan 1500 in de Rijksinkom- stenbelasting zijn aangeslagen. Deze motie zal op een nader te bepalen dag worden be handeld. Mevr. De VriesBruins (s. d. a. p drong aan op maatregelen ten dienste van bakkersgezellen, die in hun bedrijf door een eigenaardige huidziekte worden aangetast. De heer Oud besprak ook den steun door verzekering aan ouden van dagen. De vrij willige ouderdomsverzekering is een misluk king gebleken. Kunnen er geen maatregelen De Volkenbondsraad vergadert nog maar steeds en tracht dagelijks een oplossing te vinden, om een einde te maken aan den strijd in Mantsioerije. Helaas! het lukt den Raad nog steeds niet, om én Japan én China dui delijk te maken, dat er nu maar eens een eind moest komen aan de gevechten. Zelfs heeft het een resolutie opgesteld en aan Ja pan gestuurd, maar ook deze resolutie schiint niet te zullen helpen. Immers, de „Ti mes' verneemt uit Tokio, dat de Japansche vertegenwoordiger bij den Raad verschillen de wijzigingsvoorstellen op de resolutie van den Raad zal indienen. De Japansche regeering wijst in het bij zonder het punt af, volgens hetwelk de en quête-commissie van den Volkenbond zoo spoedig mogelijk rapport moet uitbrengen en aanbevelingen moet deen, welke zij noodza kelijk acht indien de ontruiming der bezette gebieden bij aankomst van de enquête-com missie nog niet is uitgevoerd. Te Tokio is men van meening, dat dit voorstel overeen komt met het bepalen van een zekeren ter mijn voor de ontruiming, wat Japan van be gin af aan heeft afgewezen. De minister van buitenlandsche zaken Sji- dehara heeft een tegen-voorstel uitgewerkt met betrekking tot de bescherming van de commissie tegen Chineesche rooverbenden, welk tegen-voorstel het tweede punt van Briand's verklaring zou moeten vervangen, aangezien men in Japan ook dat punt on aanvaardbaar acht. De „Times" weet uit Tokio te melden, dat de regeering den toon waarin de verklaring van Briand gehouden is, tamelijk ongunstig beoordeelt, aangezien de Japanners in de verklaring min of meer als de schuldigen worden beschouwd, ter wijl de Chineezen in bescherming worden genomen. Bovendien wordt de - verklaring zeer dubbelzinnig geacht en wenscht men een nauwkeurige omschrijving van de op dracht der enquête-commissie. In legerkringen staat men geheel afwij zend tegenover het zenden van een enquête commissie aangezien de Chineezen er de mo gelijkheid door zullen verkrijgen, zich aan de uitvoering van de Japansche eischen te ont trekken. Het conflict kan slechts door recht- streeksche onderhandelingen uit de wereld geholpen worden. o Gisteravond kwamen, naar het Hbld. meldt, de leden van den Volkenbondsraad weer bijeen, in de hoop, kennis te kunnen ne men van de antwoorden van Tokio en Nan king op de hun toegezonden resolutie. Het antwoord van Tokio was echter nog niet ontcijferd en alleen dr. Szé kon verkla ren, dat zijn regeering de resolutie aan neemt, op voorwaarde, dat hierop geen con cessies meer gedaan worden aan Japan. Hoe wel de Raad zich verder niet meer bezigge houden heeft met de resolutie, kan men ge makkelijk voorzien, dat ook op dit punt nog groote moeilijkheden te verwachten zijn. Iedereen die de Japansche gedragslijn gedu rende de raadszitting gevolgd heeft, zal wel verwachten dat, ten minste wat de enquête commissie betreft, Tokio nog de noodige be zwaren zal opwerpen. Alsof dit niet genoeg moeilijkheden zijn voor den Raad, vlot het nog steeds niet met de afbakening van de neutrale zone bij Tsjintsjau, het oorspronkelijke Chineesche voorstel, waarover Wellington Koo met de Amerikaansche, Fransche en Engelsche ge zanten heeft onderhandeld en waarop thans de regeering van Nanking eenigszins terug komt,0 gezien de Japansche houding tegen over dit voorstel. In een memorandum, eeni- ge dagen geleden verschenen, heeft de Japan sche regeering'n.1. uiteengezet, dat zij dit voorstel in beginsel aanneemt, op voorwaar de, dat de Chineesche troepen zich achter den Chineeschen muur terugtrekken, dat de Chineesche plaatselijke autoriteiten in directe onderhandeling met den Japanschen consul ter plaatse treden en ten slotte dat de Japan sche troepen de zone zullen kunnen binnen dringen, ingeval onvoorziene gebeurtenissen aan Japansche inmenging in Tsjintsjau zelf of in Noord-China (Tientsin) noodzakelijk maken voor de bescherming van het leven en de veiligheid der Japansche onderdanen. De Raad, die vanavond eindelijk zijn ge duld begon te verliezen, verlangt hierover naderen uitleg, ten eerste omdat de Chinee sche gedelegeerde vanmiddag zekere waar borgen heeft verlangd, alvorens de Chinee sche troepen zich achter den muur zullen kunnen terugtrekken en omdat de feiten be wezen hebben, dat de grens van de geëischte veiligheid der Japansche inwoners zeer elas tisch op te vatten is. De moeilijkheid van de voorstelling van den gang van zal in Mantsjoerije, die men zich hier moet maken, werd trouwens van avond wederom bewezen toen een verontrus tend Havas-bericht, dat Chineesche troepen naar Moekden zouden oprukken, door de neutrale waarnemers ter plaatse in eèn vol gend bericht werd tegengesproken. De raad is nu overgegaan tot het opstel len van een vragenreeks aan Tokio over wat de Japansche regeering onder bovengenoem de passage uit het memorandum verstaat en wat de noordelijke grens zou zijn, waarach ter de Japansche troepen zich zullen terug trekken. Het ziet er meer en meer naar uit, alsof de raadszitting' nog zeer lang zal du ren. Intusschen is het zeker op te merken, dat de raad onmiskenbare teekenen van ge prikkeldheid en ongeduld begint te toonen. Volgens Britsche berichten is de revo lutie in San Salvador beëindigd. Vice- president Martinez heeft aan het hoofd van een militair directorium het voor- loopig presidentschap op zich genomen Martinez deelt mede, dat de rust in het geheele land weer hersteld is. De bevol king steunt de nid. /e regeering. De ge vechten tusschen de revolutionnaire- ep de regeeringsgetrouwe militairen zijn gistermiddag na een ultimatum aan de politic en de nationale garde beëindigd. Gemeld wordt, dat de revolutie in San Salvador tot nu toe 50 slachtoffers ge- eischt heeft. Onder de dooden bevinden zich twee diplomaten. In de zitting van den Oostenrijkschen Nationalen Raad van gister, werd de z.g. Lex Strafella met algemeene stem men aangenomen. Direct na de opening viel de sociaal-democratische spreker do voormalige regeering Vaugoin heftig aan wegens de benoeming van Strafella tot directeur der Bondsspoorwegen. Mi nister Vaugoin interrumpeerde, dat 2500 vroeger veroordeelde personen thans bij de Bondsspoorwegen werkzaam zijn, die sociaal-democratisch georganiseerd zijn. Er ontspon zich een woordgetwist tusschen den sociaal-democraat en den minister dat algemeen werd, toen de minister zelf het woord nam, om zijn beschuldiging te motiveeren. Een scheld partij ontstond, hier en daar zag men gebalde vuisten. Eenige afgevaardigden gingen om den minister staan om em te beschermen. Voor de ministerstafel ontstond een dreigend gewirwar van personen. De behandeling der kwestie kon niet worden voortgezet, zoodat de voorzitter den minister verzocht zijn rede te onderbreken, totdat d afgevaar digden hun plaatsen weer hadden inge nomen. Hierna kon de minister ziin rede voortzetten, welke nog dikwijls door uit roepen werd onderbroken. De begroo- tingsdebatten werden voortgezet. In Altona bij Hamburg werd in de margarinefabriek Eidelstedt gisteren om 4 uur 's middags, bericht het Hbld., de kas geroofd door eenige mannen, die pktseling het tuinhuis binnen drongen waar de loonuitbetaling plaats had. De kas bevatte ongeveer 2.600 Mark aan loongelden. Ongeveer op hetzelfde tijdstip, meldt Wolff, had ook in Berlijn Neu-Köln een overval plaats op een 70-jarigen looper, die een tasch bij zich had met 2.100 Mark aan loongelden. Drie jonge kerels sloe gen den ouden man neer, rukten hem de tasch af en verdwenen spoorloos. Van sociaal-democratische zijde wordt het volgende medegedeeld: Breitscheid, Grassmann, HerU en Hilferding hebben gistermiddag opnieuw een bezoek bij den Duitschen Rijkskanselier afgelegd om informaties in te winnen naar den stand van het werk aan de nieuwe noodverordening en om Dr. Bruening mede te deelen, dat het in de sociaal-democratische fractie buitenge woon ontstemmend werkt, dat 't de Rijksregeering in den strijd tegen den faacistischen terreur aan de noodzake lijke vastberadenheid ontbreekt. De de legatie maakte den Rijkskanselier er op merkzaam op, dat in alle kringen der bevolking groot wantrouwen bestaat ten aanzien van het plan der regeering om tegelijkertijd de prijzen en loonen te verlagen. De poging de loonen verder tfc verlagen en de loonsverlaging op korten termijn mogelijk te maken door ingrij. pende maatregelen op de loonovereen- komsten, alsmede de verlaging der so ciale verzekering, zou evenals vroeger op beslisten tegenstand der sociaal-de mocratie en der vakbonden stuiten. De rijkskanselier legde de motieven uit, waarbij de rijksregeering zich in zake de nieuwe noodverordeningen laat leiden, doch gaf de verzekering, dat omtrent de bijzonderheden van haar samenstelling nog niets definitiefs i? bepaald. Het Seniorenconvent van den Rijks dag hield zich gister bezig met het Com munistische voorstel tot bijeenroeping van den Rijksdag. Staatssecretaris Puender verklaarde, dat de regeering het voorstel ontraadde. Voor het voorstel stemden de Com munisten, de Nationaal-Socialisten, Duitsch-Nationalen en de Duitsche Volkspartij, terwijl de leden der Eecono- mische Partij en der Landvolkpartij zich van stemming onthielden. De kwestie óm den Rijksdag bijeen te roepen kan, volgens de meening der beide laatste partijen, eerst onder het oog worden gezien na de publicatie van de nieuwe noodverordening. De onderhandeling in het Rijksmini» sterie voor de Voeding inzake de verla ging van de vleeschprijzen zijn in een dergelijk stadium gekomen, dat men aanneemt, dat op 15 December a.s. de verlaging vermoedelijk kan worden in gevoerd. Bij de besprekingen met de daarvoor in aanmerking komende vak kringen stond voorop de kwestie van de verlaging der vleeschprijzen voor werk- loozen en steuntrekkenden. Hiervoor heeft het Rijk een bedrag van 15 milli* oen Mark ter beschikking gesteld. Bo vendien zal een actie voor een algemee ne prijsverlaging van het vleesch wor den doorgevoerd. De Landdag van Mecklenburg Streh- litz heeft gistermiddag de door de Duitsch-Nationalen ingediende motie van wantrouwen tegen minister von Reibnitz aangenomen met 22 tegen 13 stemmen, die der Sociaal-Democraten. Als gevolg hiervan werd de Duitsch- Nationale afgevaardigde Dr. von Mi- chael gekozen tot minister. DE TOESTAND VAN DR. SCHACHT. Over den toestand van den gewezen presi dent der Duitsche rijksbank, dr. Schacht, wordt medegedeeld, dat het hem beter gaat; de temperatuur is normaal en complicaties zijn niet opgetreden. GEWELDIGE BRAND TE JACKSONVILLE. Schade van 6 millioen Te Jacksonville aan de kust van Florida heeft een geweldige brand gewoed. Talrijke groote gebouwen en kostbaar ingerichte vil la's werd door het vuur vernield. De schade wordt geschat op 6.000.000 Ook verschei dene in zee uitgebouwde wandelpieren wer den door het vuur vernield. i CHEMISCHE FABRIEK TE ERFUHRT TOTAAL AFGEBRAND. Brandweer wegens gebrek aan water machteloos. Gistermorgen ontstond in de Chemische fabriek van H. Herz te Erfuhrt een groote brand die vermoedelijk door onvoorzichtig heid is veroorzaakt. De fabriek de kantoren en alle voorraden werden een prooi der vlammen. De brandweer kon wegens gebrek aan water te weinig doen. FAMILIEDRAMA IN POLEN. 4 dooden. In de gemeente Woits schoot giser de 25- jarige slager Henschel zijn vrouw en beide kinaeren neer. Daarna sloeg hij de hand aan zich zelve. De oorzaak moet in economische moeilijgheden gezocht worden. Directeur in de vlammen omge komen. Gistermorgen vroeg heeft een groote brand het filiaal van de Foxfilm te Milaan verwoest, terwijl de directeur Andreoli het slachtoffer van het vuur is geworden. Tegen 5 uur werden de bewoners van het gebouw door een hevig rumoer uit den slaap gewekt, terwijl vlammen en rook uit de lokalen van de firma sloegen. Tijdens het blusschingswerk vonden de brandweerlieden in de overigens geheel verlaten vertrekken het verkoolde lü^ van den directeur, r" t

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1