Agenda Onze. JjoC&niën Qemeentemden Üaatste betichten JCeck S. Sdhml Stad en Omgeving. WIERINGEN. Voorstel verlaging van landhuur 1931. De Lange de l&oraaz Brand- en Injüsraaitvrije «Huisinrichting. Safe-loketten te huur. DE RAMP VAN HET VLIEGTUIG „DE OOIEVAAR", Betuiging van deelneming. HINDERWET, HINDERWET, STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Dinsdag 8 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De Grey- hound Express (dram); 2. Hottentot (sens); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Razzia (dram boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Das Lied ïst aus (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Geld ligt op straat (rom.); voor eiken leeftijd. Woensdag 9 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De Grey* hound Express (dram.); 2. Hottentot (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. Razzia (dram boven 14 jaar- 7.30 uur, Victoria-Theater: Das Lied ïst aus (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Geld ligt op stragt (rom.); voor eiken leeftijd. Donderdag 10 December 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De Grey- fiound Express (dram.); 2. Hottentot (sens.); boven 18 jaar. ,p. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. Raziza (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Das Lied ïst aus (rom.)voor eiken leeftijd. HERSTELVR AAKSTUK EN ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" geeft uiting aan de in Engelsche kringen algemeen heerschende opvatting, dat de gister begonnen internationale financieeie besprekingen zeer lang zullen duren en dat men voor het einde van December waar schijnlijk niet op het rapport van de commis sie der Bank voor Internationale Betalingen zal kunnen rekenen. De retreeringsconferen- tie zal dan ook waarschijnlijk op zijn vroegst op 15 Januari a.s. biieen kunnen komen. On der deze omstand:gheden lijkt het bijna on mogelijk dat de Ontwapeningsconferentie op 2 Februari kan worden geopend. In de eer ste plaats dient het herstelvraagstuk en de 'inancieele toestand te zijn geregeld. DE DUITSCHE NOBELPRIJS TE STOCKHOLM. De Duitsche Nobelprijswinner Prof. Dr Èergius is heden te Stockholm aangekomen, waar Prof. Bosch en Prof. Otto Warburg zich reeds eenige dagen bevinden met hun echtgenooten. Donderdag a.s. de sterfdag van Alfred Nobel, zal Koning Gustav in het concerthuis de nobelprijzen uitreiken. De Stockholmsche bladen wijden uitvoerige arti kelen aan de drie geleerden, wien ditmaal de prijs ten deel vielen. TWEEVOUDIGE VERGIFTIGING. Achtereenvolgens twee vrouwen ver giftigd en zelfmoord gepleegd, toen men op het punt stond hem te arres teeren. Het Bat. Nbl. maakt melding van een tweevoudige vergiftiging, welke te Ban- doeng is vastgesteld. Reeds lange jaren woonde te Ban- doeng de heer G. J B„ gewezen hoofd opzichter bij den dienst voor den mijn bouw. Hij oefende het beroep van bloe mist uit en had op den Bragaweg een goed beklanten bloemenwinkel. B. was een goede vijftiger, een flinke, robuste en uiterst bedaarde verschijning. Hij was gehuwd met C. J. H B bij wie hiy kinderen had Het huwelijk ging echter niet goed en 12 Mei 1930 werd de schei ding uitgesproken Later schijnt de vrouw weer eenigen tijd bij haar man teruggeweest te zijn, doch zij moet na eer. korte spanne tijds weggeloopen zijn B. bleef niet lang zonder echtgenoote: nog voor het einde des jaars huwde hij de 55-jarige M Ph. L D weduwe van wijlen den heer Van Goens. Met zijn tweede echtgenoote, die uit een bekende Indische familie afkomstig was, maatc- te Boom een testament, waarbij de we- dirzijdsche bezittingen aan den langst levende zouden komen. Lang bleef dit huwelijk niet in stand: 3 Januari 1931 overleed de twc.de echtgenoote van den heer Boom, waardoo- deze in het bezit kwam van een kapitaal van 150 000 Zoo kort het huwelijk duurde, treurde B over het verlies van zijn tweede echtgenoote: 2 Juni 1931 trouwde hij voor de derde maal, thans met de even eens 55-jarige weduwe S. Dgeboren te Batavia Deze dame had vier volwassen kinderen en was reeds grootmoeder. Zij had nog medio 1930 een zware gal-ziek- te moeten doorstaan en deze verliep zoo ernstig, dat de dokter voorspelde dat zij een herhaling niet zou kunnen door staan. In Augustus trad een nieuwe aanval op, maar slechts in lichten giaad en ditmaal gaf het verloop geen reden tot ongerustheid Plotseling echter kwam er een keer ten ongunste en de toestand liet zich hierna onmiddellijk zeer ernstig aan zien. De behandelende geneesheer riep het consult in van een collega en van die stonde af dateeren de vermoedens van vergiftiging; beide doktoren vonden aanwijzingen dat men voor een geval van arsenicumvergiftiging stond. Het slachtoffer bleek niot meer te redden en overleed 24 Augustus. Onmiddellijk lichtten beide genees- heeren den resident als hulp-officier van justitie in over hun vermoedens en toen de familie aankwam voor de be grafenis was reeds een geheim politie onderzoek gaande. Aanvankelijk scheen het of de vermoedens door het onderzoek niet bevestigd waren. Hoewel in den familiekring wantrouwen bestaan bleef tegen den heer B., die zich overigens bij de teraardebestelling zeer onder den in druk monde, hoorde men niets meer van a"e stilte echter ging de justitie voort Op 8 October j.1. vond op ianah Abang de opgraving plaats van het stoffelijk overschot van wijlen me vrouw B.-B., het tweede slachtoffer dus, en vier dagen later te Bandoeng die van het overschot van wijlen mevrouw B.-D., he. eerste slachtoffer. Het toxicologisch onderzoek toonde bij wijlen mevr. B.-B. arsenicumvergifti ging aan en bij wijlen mevr. B.-D. met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid dezelfde doodsoorzaak. De justitie had nu voldoende aanwij zingen om den verdachte aan een ver hoor te onderwerpen. B. ontkende per tinent alle schuld. Niettemin waren de aanwijzingen te sterk en het lag dan ook in het voornemen, B. nogmaals te ver- hooren, om daarna eventueel tot zijn arrestatie over te gaan Zoover zou het echter niet.komen; de verdachte heeft zich in den nacht voorgoed aan een ns„der verhoor onttrokken door eigen zaak te berechten Provinciaal Tlieuws WESTWOüD. Alhier heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad De heer P. Paay te Wervers- hoof is met zijn auto tegen een hek gereden en daarna in een moddersloot terechtgeko men. Toen de eigenaar uit den auto was be vrijd, bleek hij helaas reeds te zijn over leden. Thans is een vierde aanvrage ingediend om concessie voor een autobusdienst in de Wieringermeer, n.1. van de C. V. Westfriesche Auto Car Onderneming te Hoorn voor een dienst van Hoorn over Lambertschaag en De Terp naar Hippolytushoef en terug. SGHERMEBFORN. Maandag 7 December vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester, de heer B. Meindersma. Mededeeling werd gedaan van de na volgende ingekomen stukken: Van Ged. Staten de goedkeuring tot aan koop en verkoop van grond bij de perceelen van der Oord, de Groot en de Reus; van den A. N. W. B. een dankbetuiging voor het besluit tot verleening. van subsidie van 10 per jaar; Van B. en W. te de Rijp de balans winst en verliesrekening van het vleeschkeurings- bedrijf over 1929. Voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat de ligger der wegen door een ambtenaar uit Haarlem is bijgewerkt. Van den Raad te Noord-Scharwoude was ingekomen het bekende verzoek om adhaesie- betuiging. benevens het adres van den raad te Oterleek en dat van den Bond van Gem Ambtenaren De voorzitter zeide. dat de gemeente N.- Scharwoude in de 3de klas staat en wat het aantal inwoners betreft, thuis behoort in de 2de klasj Hij stelde voor de beide adressen voor kennisgeving aan te nemen. Dè heer de Gröot vroeg of dit het voorstel iswan B. en Wwaarop de voorzitter ant woordde. dat B. en W. geen voorstel hebben. De heer Plugboer zeid dat deze adressen naar zijn meening nog lang niet ver genoeg gaan. Hij zou veel meer willen verlagen, ter wijl het ambt van burgemeester een eere baantje behoort te zijn. Hij was er voor wel adhaesie te betuigen. De voorzitter antwoordde den heer Plug boer, dat deze in den tegenwoordigen tijd met zulke denkbeelden geen raadslid kan zijn. Wethouder Los zeide twee jaar geleden reeds te hebben geageerd tegen de verhoo gingen van de jaarwedden. Door die actie is misschien de jaarwedde van een burge meester-secretaris minder geworden dan oor spronkelijk door Ged. Staten was voorge steld. Wethouder Groot zeide, dat de plattelands bevolking steeds verliezen lijdt. Hij kan zich ook met de adressen vereenigen. De heer Bosga zeide, dat aanneming van het adres van Noordscharwoude niet ligt op jen weg van de gemeenteraden, daar zij de autonomie van de gemeenten aantasten. Hij kan zich niet vereenigen met salarisverlagin gen; het kapitalistisch productiesysteem heeft den boel in het honderd gebracht wat moet worden bijgewerkt met salarisverlagingen; wanneer de functies van burgemeester en secretaris gescheiden waren zouden de sa larissen er anders uitzien. De heer de Groot zeide, dat vermindering van salarissen, vermindering van koopkracht en dientengevolge vermindering van wel vaart beteekent. De heer Plugboer zeide. dat de salarissen er anders zouden uitzien als deze door den raad waren vastgesteld. De heer Mantel meende dat men niet kan blijven voortleven op den ouden voet, wan neer dit niet kan worden betaald. Van onder af moet in dezen drang worden uitgeoefend op Ged. Staten. De heer Bosga stelde voor beide adressen voor kennisgeving aan te nemen, welk voor- stel door den heer de Groot werd onder- steund. In stemming gebracht werd dit ver worpen met 5 tegen 2 stemmen (Bosga en de Groot) De heer Mantel stelde alsnu voor het adres van Noordscharwoude voor kennisge ving aan te nemen en dat van Oterleek te on dersteunen, welk voorstel werd aangeno men met 5 tegen 2 stfmmen (Bosga en de Groot. De voorzitter zeide art 70 van de gemeen tewet in dezen te zul'tn toepassen e.i geen gevolg te zullen geven aan de uitvoenng van dit oesluit Van den Raad van Upendair was ingeko men een v-tzoek cm adhaesiobetuig'ng om niet rendabele gedeelten aan d* waterleiding te doen aansluiten. B. en W. stelden voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen, waartoe z. h. s. werd besloten. Nog ingekomen was een verzoek van A. Molenaar om verlaging van schoolgeldbeta ling in verband met verlaging van zijn be lastbaar inkomen. Dit werd algemeen goedgevonden en be paald dat op vertoon van een besluit van verlaging van het inkomen het schoolgeld, daarnaar zal worden berekend. Een voorstel van B. en W. om als tak van dienst, bedoeld in art. 252 van de Gemeente wet aan te wijzen het G. E. B., werd z.h.s. aangenomen. Mede werd aangenomen het voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening groot 15000 gulden. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening voor vernieuwing van bestrating. De voorzitter deelde mede, dat van de lee ning van den proeftuin was overgebleven 1654. De bestrating heeft gekost 3754, zoodat is benoodigd een geldleening van 2100 af te lossen in 40 jaar. De heer Mantel vond dezen termijn te lang en zou in 10 jaar deze leening willen aflossen. Z. h. s. werd daartoe besloten. In verband hiermede werd goedgevonden een wijziging van de gem. begrooting dienst '31. B. en W. stelden voor om voor 1931 eene verlaging toe te staan op de huur der ge- meentelanderijen van 20 en voor 1932 eene afwachtende houding aan te nemen. De heer Broersen was hier voor, maar zeide dat de huurder Alles zijn Verplichtin gen tot modderopbrengst niet nakomt Hij zou voor die 20 de modder door werkloo- ze?T°P, d't 'anc' willen aanbrengen. Na bespreking werd besloten dezen huur der te verzoeken vóór Kerstmis het vereisch te kwantum modder aan te brengen. Wan neer hieraan niet wordt voldaan zal het door de gemeente worden gedaan en is derhalve de Korting van 20 voor hem vervallen. Voorstel B. en W. aan den gem.-opzichter voor meerdere diensten, ook in verband met de werkverschaffing, een gratificatie te ver- 'eenen van 75. Werd algemeen goedgevonden. Tevens werd nog, in verband met de werk- verschaffin gbepaald, dat georganiseerde uitgetrokkenen evenals de niet uitgetrokkenen in aanmerking komen voor den toeslag, ter wijl werkloozen, die nog niet trekkend zijn uit de werkloozenkas alleen kindertoeslag zullen genieten. Mede werd bepaald één der werkloozen als voerman aan te wijzen tegen een meerdere belooning van 1 per week Iemand die werk loos wordt zal zich moeten aanmelden bij den correspondent va;i de Arbeidsbemiddeling, we'ke zich in dezen in verbinding zal stellen met den voorman. Rondvraag. De heer Ploegboer zeide, dat de opper- brandmeester de aan hem verstrekte leeren ias ook particulier draagt. Hij vroeg of dit is toegestaan. De voorzitter antwoordde dat dit niet be hoort. Hij zal er d?n betrokken j op wijzen. De heer Broersen zou tuinders, die hun grond zouden willen pitten een toe'age van gemeentewege willen verleenen. Dit zou een werkverruiming zijn oor de werkloozen. Beskoten werd ':it punt voorloopig aan te houden. Hierna sluiting. Alkmaar Ongecorrigeerd. Namens den minister van waierstaat heelt de d.recteur van den luchtvaartdienst een be zoek van rouwbeklag afgelegd bij de directie van de K.L.M. en daarbij verzocht diens deel neming over te brengen aan de nagelaten betrekkingen van de bij het ongeluk te Bang kok omgekomen slachtoffers. DRIE WONINGEN'IN ASCH GELEGD. Hedennacht om hal één brak brand uit order Strijp in een rhietal woningen aan den Biezenweg De motorspuit deed vergeefsche pogingen het vuur meester te orden. De wo ningen zijn geheel in de asch geLgd. De oor zaak is onbekend VERKEERSONGEVALLEN Aan de gevolgen overleden. Heden is in het ziekenhuis te Venlo overle den S. Buggenum, die Zondagmiddag op den provincialen weg tussrhen Horst en Yenraay v»erc!i aan£ereden en in bewusteloozen toe stand werd opgenomen. Het slachtoffer is niet meer bij kennis geweest. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. De neutarle zóne. Een nieuwe taak voor den Volkenbondsraad. In den Volkenbondsraad gaat de strijd op het oogenblik om Tsjintsjau, dat de Japan ners buiten de neutrale zóne willen laten, terwijl China er op staat dat de stad in de neutrale zóne wordt opgenomen. In den Vol kenbondsraad brengt dit nieuwe conflict groote ongerustheid. Onder den druk van de stemming onder de bevolking in China schijnt de Chineesche gedelegeerde niet van zins zijn nieuwe standpunt los te laten. Lord Robert Cecil deelde den Chineeschen vertegenwoor diger E>r. Sze mede, dat de kwestie der neu trale zóne geheel los staat van de resolutie van den Volkenbondsraad en afzonderlijk be handeld moet worden. Verschillende bladen voegen hieraan toe, dat de Raad oogenschijnlijk den wensch koestert het moeilijke vraagstuk van de neu trale zóne te ontwijken. GROOTE BRAND AAN DE SPOORLIJN BERLIJN-HAMBURG. Vertraging in het treinverkeer. Het aan den spoorweg Berlijn—Hamburg gelegen dorp Gloewen is gisteren door een grooten brand geteisterd. Tegen zeven uur brak brand uit in de stroofabriek van de fir ma Paul Strunk, die vlak aan de spoorlijn gelegen is. Ongeveer 3000 centenaar stroo, 700 centenaar haksel en de geheele machine installatie werden een prooi der vlammen, terwijl ook nog een houtopslagplaats in brand vloog. Tengevolge van de vonkenregen liepen ook andere gebouwen gevaar. Toen de strooiabriek niet meer te redden bleek, richtte men het blusschingswerk voornamelijk op de houtopslagplaats. Een locomtief wierp vanaf de rails groote watermassa's in de vlammen. Het treinverkeer ondervond belangrijke ver traging. De geweldige vlammenzee was in den omtrek van meer dan 50 K M. zichtbaar. De oorzaak van den brand is onbekend. Aan gezien de eigenaar van de stroofabriek en zijn zoon nat'onaal-socialist zijn, denkt men aan een politieke wraakneming, doch aanwijzin gen in die richting heeft men niet. Zondagmiddag heeft de nieuw benoemde predikant bij de Ned. Herv. Gemeente, ds. J. v. Petegem van Dinxperto, zijn intrede ge daan te Den Hoorn, na 's morgens bevestigd te zijn door ds. A. Oskamp, voorheen predi kant te den Hoorn, thans te Haren (Gr.) Het vriendelijk kerkgebouw was zoowel 's morgens als 's middags tot in de verste hoeken gevuld. Tot ouderling in de Gereformeerde kerk te Broek op Langendijk zijn gekozen de heeren G. P. Buyze. W. Slot en I<. Timmer man en tot diakenen de heeren K. Visser Kz. en H. Wagenaar. Door den Kerkeraad van de Doops gezinde Gemeente te Barsingerhorn zijn voor de verkiezing van leden van den Kerkeraad wegens aftreden van 2 leden de navolgende drietallen opgemaakt. Aftredend E. Kooy. Drietal D. Blaauboer, Corn. Schenk, S. Vethraan. Aftredend J- A. Waiboer Hz. Drietal A. Rezelman, Nic. Kaan, K Kaan In de vergadering der Zondagsschool te Oudkarspel zijn tot bestuursleden gekozen de dames J. E. M. van Dijk als presidente en IJff. vice-presidente, terwijl de ionge dames Heertjes en IJff, respect, als vice-secretaris en vice-penningmeester werden gekozen. De Zondagschool verheugt zich in een zeer bloeiend bestaan en telt nu al ongeveer 100 leerlingen. Op den ouderavond der O. L. school te Oudkarspel werd als commissielid herkozen mevr. Eecen—Slot. terwijl als nieuwe leden gekozen werden de dames KalfStam en KeizerVlug en de heeren H. Borst en H. Tauber. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bij lagen van de N. V. American Petroleum Ccmpany te 's Gravenhage, cm vergun ning tot het uitbreiden van de onder- grendsebe benzine-bewaarplaats met 2 aftappempen, door de aanwezige dub bele altapgelegenbeid te vervangen door een dubbele electrisch aangedreven pomp, waarin zich twee motoren bevin den van elk 1/3 P.K., vóór en ten be hoeve van het perceel Kanaalkade Nr. 55. Bezwaren tegen deze uitbreiding kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DINS DAG 22 DECEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op i' m tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op te secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 8 December 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDET, 'R Bur,meester A. KOELMA, Secretaris. Heden is op de gemeente-secretarie i inzage gelegd een verzoek met bijla gen van D. P, ZWAKMAN, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een bakkerije door vervanging van den bestaanden heete-lucbtoven door een gasoven en de plaatsing daarin van een electro-motor van 2 P K., ter vervanging van den bestaanden motor, in het per ceel Spoorstraat nr. 60. Bezwaren tegen deze uitbreiding kun nen worden ingediend ten Stadhuize ezer gemeente, mondeling op DINS DAG 22 DECEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij, d.e bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 8 December 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secreteris. naar waarnemingen, verricht in den mor»» van 8 December. Medegedeeld door het Kon Nederl. M<* Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.8 te Mün chen. Laagste barometerstand 729.9 te Revlr javik. Verwachting, geldig tot den avond van 9 December: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuid westelijke wind, betrokken tot zwaar be^ wolkt; waarschijnlijk eenige regen aanvan." kelijk zachter. ten Geseind heden om-7.45 uur aan alle pos- Weest op Uw hoede! GESLAAGD. Mej. J. C. Schenk, gedipl. verpleegster al hier, slaagde gister te Amsterdam voor hef diploma kraamverpleging. INTREKKING RIJBEWIJS. Bij arrest van den Hoogen Raad der Ne derlanden is verworpen de voorziening in cassatie, ingesteld door W. Boerlage, zonder beroep, te Velsen, tegen het vonnis van de rechtbank te Alkmaar, waarbij hem de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd voor een termijn van drie maanden. Bedoelde termijn is ingegaan op 23 Nov. 1.1. AIGEMEENE BESCHOUWINGEN EN MEMORIE VAN ANTWOORD VAN B. EN W. Wij herinneren tr aan, dat exemplaren der algemeene beschouwingen onzer raadsleden en de daarop gevolgde memorie van Ant woord van B. en W. a.leen in verband met onze de volgende week te behandeien ge- meentebegrooting - voor belangstellende abonné's zoolang de voorraad strekt gratis aan ons bureau te verkrijgen zijn. VEILIG VERKEER! 't Gebeurde vanmiddag 12 uur op dei hoek Emmastraat—Kennemerstr weg. Twee fietsers komen uit de Emmastraat en zuilen de bocht naar de Vierstaten „nemen". Even rechts en links kijken en wachten, want vanuit de stad nadert met vrij snellen gang een oude rammelende vrachtauto 't Ding moet eerst voorbij zijn, voordat de fietsers den weg kunnen oversteken. Plotseling rrrt! daar draait het vehikel de Emmastraat in tot groote ontsteltenis van de fietsers. Gierende remmen en net op tijd uitwijken ('t kon nog precies) voorkwamen een aanrijding En daarmee was 't gevalletje afgeloopen. Feite ijk is dit verhaaltje niet de moeite waard, om het in de krant te zetten, maar toch, waarom moet er eerst een ongeluk ge beuren, voor dat zoo'n weggebruiker „in de krant" komt. Want de chauffeur „vergat", „verzuimde", of hoe dat mag heeten, om ook maar één enkele simpele aanduiding te geven, dat hij de Emmastraat zou inrijden En dat, terwijl de richting aanwijzers toch aanwezig waren. Wij zien dergelijke nalatigheden we! meer en het wil ons voorkomen, dat het een soort gemakzucht of luiheid is Veelal gebeurt et dan wel niets, maar toch vragen wii ons af: kan dat zöo maar? Mo een dergelijke chauf feurs niet op de vingers getikt worden. Wij gelooven, dat indien een politie-agent boven staand gevalletje gezien had, dal de chauf feur een aardipe herinrerhg had gekregen, al ware het alleen maar „wegens het in ge vaar brengen van het verkeer". BILJART ENZ IN ZEE De vliegmachine die morgen in op dracht van den heer J Hoed naar Urk vei trekt om aldaar per parachute een klein billard. queuen en ballen in zee te taten vallen, verschijnt morgen ongeveer 12 uur boven Alkmaar en zal per strooi biljet mededeeling doen van het resul taat. Voorts zal de vliegmachine boven Alkmaar een paar bloemstukken neer laten. De vinders die deze aan het aan gegeven adres bezorgen, kunnen Don derdag ten huize van den heer Hoed. Scharloo, een belooning in ontvangst nemen. In Urk bestaat veel belangstelling voor het experiipent, aangezien de vis- schers, die de parachuten met de voor werpen uit zee oppikken, op een ruime belooning kunnen rekenen, waarom nagenoeg de geheele Urksche vloot op het aangegeven uur zal uitvaren. Om 10 uur vertrekt uit Enkhuizen een boot met genoodigden van den heer Hoed naar Urk, om in de gelegenheid te worden gesteld een en ander te aan schouwen, terwijl er voor hen die dit wenschen gelegenheid bestaat om 19 2 uur weer uit Urk te vertrekken. Het grootste deel van de genoodigden blijft echter des avonds op Urk om eeorganiseerde biljartmatch bij te w nen.» De deelnemers aan den boottocht ve trekken morgenochtend 8.15 uur P autobussen vanaf het Scharloo na» Enkhuizeo. ■1

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2