Agenda Sét^l £uchtvaact JledkszoAm £aatste AeticPUeu J(eck éi School tBucqedijke Stand Stad en Omgeving- Wzee&ecicht Woensdag 9 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De Grey- hound Express (dram 2. Hottentot (sens) boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Razzia (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Das Lied ïst aus (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Geld ligt op straat (rom.); voor eiken leeftijd. Donderdag 10 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De Grey- hound Express (dram.); 2. Hottento (sens.); boven 18 jaar. no 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-1 neater Raziza (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Das Lied ïst aus (rom.); voor eiken leeftijd. 8 uur. Harmonie, verg s. d a. p. en Al»m_ bestuuruersbond, sprekers H van Noorden en J. Stokvis. Vrijdag 11 December. 8 uur, Kapelkerk, I. Z. I. N -bond, sprekers ds. Hak en Joh. van Kempen; zang, fluit en or^el. S uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe ring „Nachtrepetitie" door het gezelschap Verkade. HET ONGELUK VAN DE „OOIEVAAR". De K. L. M. heeft van Z. K. H. prins Hen drik een bericht van deelneming ontvangen met het ongeval te Bangkok. Op verzoek van Z. K. H. is deze deelne ming aan de nabestaanden der overleden be manning overgebracht. Ook het gemeentebestuur van Amsterdam heeft de directie der K. L. M. haar deelne ming betuigd met 'ie ramp van ,,De Ooie vaar". Verder heeft de Siameesche gezant bij ons hof aan de Ned regeering zijn deelneming betuigd met het vliegongeval. Namens den Engelschen luchtvaartraad heeft de minister voor luchtvaart te Londen aan den minister van waterstaat zijn deelne ming betuigd met het ongeluk van het vlieg tuig „de Ooievaar". De minister van Water staat heeft geantwoord, zeer gevoelig te zijn voer deze deeln°ming. De zorg voor de nagelaten betrekkingen van de cm het leven gekomen leden der be manning. Het Tweede Kamerlid van Braambeek heeft den minister van waterstaat de volgen de vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelen, op welke wijze de nagelaten betrekkingen van de zoo rampspoedig om het leven gekomen leden der bemanningvan het vliegtuig „De Ooie vaar" door de K L. M. in de geldelijke ge volgen van dit ongeluk worden tegemoet ge komen? 2. Wil de minister ook mededeelen, hoe zulks geschiedt in geval van blijvende invali diteit ten gevolge van zulke ongelukken of bij blijvende onbekwaamneid den dienst te verrichten, die om andere redenen is ont staan? 3. Acht de minist r de bestaande regeling, die daaromtrent getroffen is, voldoende bij een gevaarlijk bedrijf als de vliegdienst is? DE POST VLUCHTEN OP INDIE. Heen. De „Raaf" te Bagdad. Aneta—Vaz Dias meldt, dat bij d K. L. M. bericht is ingekomen, dat liet postvlieg tuig de „Raaf gistermorgen te £.10 uit Mersa Matruh is vertrokken, te 8.10 in Cairo is aangekomen, vandaar weder te 9.15 is ver trokken en te 18.40 in Bag-'ad is geland. Aan boord is alles wei, heden wordt de reis voortgezet. HET PLAN VOOR EEN VLUCI1T NAAR INDIE IN DRIE DAGEN. Naar aanleiding van een bericht, dat o.a. Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. aandeel zou hebben in de financiering van het plan voor een vlucht naar Indië in drie dagen, deelt de directie van de Heineken's Bierbrouwerij aan de N. R. Crt. mede, dat dit bericht, voor zoover het deze maatschappij betreft, van allen grond ontbloot is. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudigs strafkamer. EEN INTERNATIONALE ZAKKEN ROLLER VOOR DE STRAFKAMER. Voor de variatie kregen we nu eens een Belg op de zondaarsbank, de 44- jarige Guillaume Fannoy, zich noemen de koopman uit Brussel, die echter geen Hollandsch verstond aan welk bezwaar echter door mevr. MonnierWacker, als beëedigd tolk, werd tegemoet ge komen. Deze verdachte, reeds eerder veroor deeld, was op 3 November op de koe markt te Alkmaar opgetreden en had cf n bejaarden heer P Honig te Z.- en N -Schermer een portefeuille, inhouden- d' pl.m. 165 aan bankpapier ontfut seld. Hij werd echter op heeterdaad be- tiv.pt en beleefde niet veel genoegen van zijn coup de main want hij werd a la tn nute ingerekend en in de prison ge deponeerd De verdachte deelde echter als buitenlander gelijk op met de voor rechten van nationale zakkenrollers en hem was als verdediger en raadsman toegevoegd mr. A. Prins. De oude heer Honig had een druk ge veld, een hand vluchtig gezien en in eens was zijn portefeuille verdwenen De beroofde was echter zeer actief en vroe„ den nabij staanden persoon, toe vallig den verdachte, op forschen toon: Heb jij het? De man verstond echter deze vraag niet, maar pakte toch maar zijn biezen. Hij werd nagezet en gegre pen, terwijl bleek, dat hij de portefeuille nog in zijn bezit had. De officier releveerde dat de vereeni- ging voor het vreemdelingenverkeer te Alkmaar niet de bedoeling heeft gehad met haar krachtige propaganda om pedsonen als verdachte daarheen te iok- ken. Verdachte was het echter vermoe de' 'k nic. e do -n om de schoc der stad te bewonderen, doch was met een auto uit Brussel gekomen in gezel schap van eenige handlangers om op een drukke markte waar veel geld wordt ge.vïsseld, zijn slag te slaan. De „fffcier bracht nog hulde aan de activiteit en cordaatheid van den ouden heer Honig In net voordeel van verdachte pleitte, dat hij nagenoeg het feit erkent. Hij was voorts eenige malen wegens vermogensdelicten veroordeeld. Zijn komst in Nederland was tijdens de Olympische spelen ook al gesginaleerd. Eisch ten slofte 9 maanden gevange nisstraf. Mr. Prins wees op de erkentenis van den veidachte en ook op de omstandig heid dat onze reeds ontredderde staats kas ook nog zal hebben zorg te dragen voor kost, inwoning en verpleging van den verdachte. Daarom zou pleiter uit een economisch oogpunt willen voor stellen een voorw. straf met als bijzon dere voorwaarde dat Verdachte z ch ge durende zijn proeftijd niet op Neder- landsch grondgebied mocht bevinden. De officier kon zich met deze oplos sing niet vereenigen met het oog op de handhaving van het strafrecht en de moeielijkheden bij het toezicht op een dergelijken reclassant en persisteerde bii zijn genomen requisitoir. Mr. Prins dupliceerde met enkele woorden, bleek de zaak niet zoo donker in te zien en wees nog op de mogelijk heid een onvoorwaardelijke straf aan een definitieve te verbinden. Uitspraak a.s. week. VERDUISTERING DOOR DEN GEMEENTE-ONTVAN ER. Het gerechtshof te 's-Giavenhage heeft lieden bevestigd het vonnis van de rechtbank te Dordrecht, waarbij de 48-jarige C Alblas, is gemeente-ontvanger van Papendreiht, is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisttraf we gens verduistering ten nadeele dier ge n:enf? tot een totaal bedrag van 66000. Ongecorrigeerd. DE NIEUWE BOERHAAVE. Vrijdag pleidooien. De pleidooien in de proefprocedure, ge voerd tusschen de curatoren in het faillisse ment van de Nieuwe Boerhave en de alge- meene commissie ter behartiging van de be langen der verzekerden zullen worden ge voerd Vrijdagmiddag 11 December te half drie voor het kantongerecht te Amsterdam. Ds. H. L. G. Ouwerkerk te Purmerend heeft bedankt voor het beroep naar de evang luth. gem. te Nijmegen. DE NIJVERHEIDS-AVOND CURSUSSEN. Naar aanleiding van het schrijven door de Minister van Onderwijs aan de besturen van onderscheiden Nijverheids avondscholen gezonden, waarbij aan deze wordt opgedragen de duur van hun cursussen tot 6 maanden terug te bren gen en het aantal lesuren per week niet meer te doen zijn, dan tien, heeft het Hoofdbestuur van „Volksonderwijs" zich in een adres tot de Minister gericht. Tn dit adres wordt gewezen op de sterk stijgende lijn, waarin dit onder wijs zich bevindt; in 1920 was het aan tal dier cursussen 6815, terwijl de sta tistiek van 1929 doet zien, dat het vóór twee jaren reeds tot 20.631 geklommen was. In een economisch zoo moeilijke tijd a» de onze zoo wordt in het adres ge zegd dient een dergelijk gelukkig ver schijnsel van Regeeringswege aller minst met een beperking tegemoet ge treden te worden; integendeel, mocht bevordering en uitbreiding ervan rich ting van Regeeringsbeleid zij. Het hoofdbestuur van „Volksonder wijs" meeat het vorstelijk woord, bij de installatie van het crisis-comité gespro ken, tot het zijne te mogen maken: „Het blijkt velen nu haast niet meer „d .eniijk, misschien in de eerste plaats „den jongeren, hun tijd te besteden op „een manier, die hunner waardig is. Wij „zullen hieraan tegemoet moeten komen „door het brengen van nuttige ontwik keling en wijst er dan op, dat de strekking v&n het schrijven van de Minister een geheel andere kant uitgaat. Tal van Nijverheidsavondscholen zul len in de druk worden gebracht. Als bewijs wordt aangevoerd, dat in Alkmaar de 9-maandelijksche cursus, opleidend voor de Middelbare Techni sche School, ingekrompen op de wijze ais door de Minister wordt aangegeven, vo'komen wordt gedesorganiseerd en het leerplan geheel wordt ontwricht. De Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, de Vakteeken- avondschool van de Ambachtsschool en de Teekenschool van de St. Josephge- zelle.ivereeniging te Haarlem, hebben thans een cursusduur van 8 maanden, terwijl het aantal lesuren per week bedraagt. Hier komt een vermindering van 437 tot 260 lesuren. De cursus in Vlaardingen, gevolgd 'oor een 300-tal jungens, die 30 weken duurt niet 15 wekelijksche lesuren, daalt va 450 tot 260 lesuren. Aangedrongen wordt op het niet-door- voeren van de maatregel, omdat daar door aet zoo nuttige en begeerde Nijver heidsonderwijs een slag wordt toege- biacht. waarvan de gevolgen niet te zwaar kuuuen worden aangeslagen. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. De motie de Boer (Steunregeling voor de binnenschippers) werd verworpen met 55 tegen 20. Voortgezet werd de behandeling der arbeidsbegrooting afdeeling volksge zondheid. V. d. Bergh acht het juist nu noo- dig de fin. paragraaf der woningwet krach tig toe te passen. Hij critiseert het standpunt van de minister ten aanzien van de uitvoe ring van de woningwet, dat hij extreem indi vidualistisch noemt, vooral ten aanzien van de vernietiging van onbewoonbaar verkla- rngen, waarvoor in 28 jaren praktijk plotse ling een nieuwe instantie is opgetreden Ter- wille der rechtszekerheid meent spr., dat dit zoo niet kan blijven. De heer de Wilde pleit voor steun aan het waterleidingsbedrijf te Tholen. Mej. Westerhof wenscht beter be scherming van het verpleegsterdiploma en insigne. DE TOESTAND IN DE TWENTSCHE INDUSTRIE Gisteravond heeft de afdeeling En schedé van „de Eendracht" een druk be zochte vergadering gehouden naar aan leiding van het beslui; der gezamenlijke besturen om Maandag a.s. de staking af te kondigen bij aUe fabrieken, waar de nieuwe loonsverlaging van 5 is afge kondigd. Met»algemeene stemmen be sloot de vergadering Maandag op be doelde fabrieken in staking te gaan. Een zelfde besluit werd genomen door de af daling Glanerbrug van genoemden bond. Vandaag zijn de diverse organisaties begonnen met het verleenen van steun- uitkeering. De landelijke federatie van textielarbeiders verleent ook steun aan de ongeorganiseerde arbeiders, voor zoover zij gehuwd of kostwinners zijn. Zij ontvangen 2/3 van de reglementaire uitkeering. Het aantal stakers is onge veer gelijk aan dat van Maandag. Over al in de gemeente is het rustig. DIEF GEVAT. Toen een winkelier te Groningen even zijn winkei aan den Nieuwenweg had verlaten, zag hij bij zijn terugkomst, dat een man bezig was de geidlade van den inhoud te ontdoen. De dief wist te ont vluchten, doch men heeft hem na een achtervolging door een groot gedeelte van de ctad weten te grijpen. Het bleek te zijn de 26-jarige H. B. uit Leeuwar den, die hier eenigen tijd onder een val- schen naam vertoefde, daar hij ook door de commissaris van politie te Leeuwar den werd gezocht. BRAND IN EEN LUCIFER FABRIEK TE AMSTERDAM. Doordat een der werklieden een pak luci fers uit de handen liet vallen zoodat het pak door het schuren van de koppen van de luci fers tegen elkaar in brand vloog ontstond hedenmorgen brand bij de N.V. Lucifer- fabriek aan de Amstelveensche weg. Het ge- ijkstraatsche middengedeelte van het gebouw brandde geheel uit. HET KORTINGSWETJE. Voor provinciën en gemeenten gaat de korting op 1 Mei in. Er is een tweede Nota van Wijzigingen bij de Tweede Kamer ingediend op het wetsont werp tot tijdelijke korting op de uitkeeringen aan provinciën en gemeenten. De korting op de uitkeeringen aan de ge meenten zullen volgens het wetsontwerp in gaan op 1 Mei 1932, zulks in overeenstem ming met het tijdvak waarover die uitkeerin gen loopen, en die aan dé provinciën op 1 Januari 1932 in verband met het tijdvak waarover die uitkeeringen worden gedaan. Volgens de regeering verdient het echter voorkeur hierin uniformiteit te brengen en wel in dien zin da' voor beide lichamen de datum van ingang der korting wordt gesteld op 1 Mei. OUD-MINISTER SALANDRA OVERLEDEN. De vroegere Italiaansche minister-presi dent Salandra is hedenmorgen vroeg te Rome overleden. Antonio Salanara wera op 31 Aug. 1853 geboren. Hij studeerde rechts wetenschappen en ging later in de politiek. Op 10 Maart 1914 werd hij minister-presi dent. Toen de wereld-oorlog uitbrak, ver klaarde hij, dat Italië neutraal zou blijven. Op 24 Mei 1915 volgde onder zijn bewind de oorlogs-verklaring van Italië aan Oosten rijkHongarije. In Juni 1916 is hij afgetre den en sindsdien is hij niet meer op den voorgrond getreden. Eind 1924 ging hij over tot de oppositie tegen Mussolini. VOOR TACHTIGDUIZEND DOLLAR AAN JUWEELF.N GESTOLEN. Maandagnacht hebben inbrekers uit de woning van het echtpaar Brewster aan de Park Avenue te New York een juweelen kistje met negen sieraden gestolen, en wel twee brazelets, drie broches, één diamanten ring en eenige andere voorwerpen, die een gezamenlijke waarde vertegenwoordigden van tachtigduizend dollar. De woning van het echtpaar is gelegen op de vijftiende en zestiende verdieping van het Duplex Buil ding en de dieven hebben zich vermoedelijk met behulp van een touw van het dak laten zakken. De diefstal werd ontdekt door één van de dertien bedienden van het echtpaar Brewster, doordat de brandkast geopend werd gevonden. Aangezien deze niet gefor ceerd was, moet de diefstal zijn geschied door iemand die de lettercombinatie kende. alkmaar M I E NT2cr GETROUWD: Pieter Hartog en Johanna Huijbers. Jan Blankestein en Catharina Bussen. Johannes Boutier en Arigje van Gelder. Pieter van Zon en Anna van Lienen. GEBOREN: Elisabeth Anna d. v. Jacob Richardson en Anna Hopman. Anna Johanna d. v. Wijnan- dus Bakker en Cecilia Kerssens. OVERLEDEN: Matthijs Molenaar 56 jaar. Gerrit Groot 57 jaar. PLOTSELING STERFGEVAL. Toen gisteravond de heer G. Groot, wonen de Kooltuin te Alkmaar, zich met zijn auto aan het Zuideinde van den Middenweg te Heerhugowaard bevond en een band wilde oppompen, werd hij getroffen door een be roerte. Op advies van dr. Spierings werd hij naar Alkmaar vervoerd, waar hij nog heden nacht is overleden. AUTO TEGEN CAFE GEREDEN. Hedennacht is een auto tegen een perceel in den Achterweg, met name het café van den heer B. Burgering gereden met als gevolg eschadiging van het huis. In welke mate het café beschadigd werd is nog niet bekend. De auto met inzittenden, die waar schijnlijk te diep in het glaasje hadden ge keken, is na het ongeval verdwenen en tot dusvei nog niet teruggevonden. COMITÉ VOOR TOONEELUITVOERINGEN. Dr. J. B. van Amerongen, voorzitter van het comité voor toonee'. uitvoeringen te Alk maar verzoekt ons opname van het volgende: De datum voor de in dit seizoen te geven Volksvoorstelling is vastgesteld op Donder dag 21 Januari 1932. Vertoond zal worden Pygmalion van Bernard Shaw in dezelfde bezetting en met dezelfde décors als van de tweede abonnementsvoorstelling. Als derde abonnementsvoorste'.ling, op Woensdag 20 Januari, zal worden gegeven Molnar's De Goede Fee, met Annie van Ees, C^r vn der Lugt Melsert en Adolphe Enger? ïst) in de voornaamste rollen. AANBESTEDINGEN ZUIDERZEEWERKEN. Vanwege den directeur-generaal der Zui derzeewerken is heden aanbesteed het on derhoud gedurende 1932 van het Dieselge maal Leemans nabij Den Oever (Wieringen) met daarbij gelegen schutsluis, dienstwonin gen enz., in 3 perceelen. Raming perceel 1 4500, perceel 2 1550, perceel 3 1150, in massa 7000. Laagste inschrijver in massa C. P. Dub- beld te Bergen voor 5852. Verder is aanbesteed het onderhoud gedu rende 1932 van de navolgende Rijkswerken in het Z. en O. van den Wieringermeer le. het electrisch gemaal Lely met bijbehoorende dienstwoningen, 2e. het electrisch gemaal en arbeiderswoning in den proefpolder te An- dijk, 3e. vier schutsluizen met bijbehoorende werken en het tusschen de sluizen te Me- demblik gelegen verbindingskanaal, 4e. en kele straatwegen. Raming in massa 31000. Laagste inschrijver in massa N.V. Aanne mingsbedrijf v. h. P. Daalder te Alkmaar voor 22940. Voorts is aanbesteed het onderhoud van de W. randwerken in de Wieringermeer ge durende 1932. Raming 30.000. Laagste inschrijver J. J. de Groot te Alk maar voor 23740. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM. 9 Dec. 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 278 Vette kalveren, le kw. 7682 cent, 2e kw. 6674 cent, 3e kw. 56 64 cent per K.G. levend gewicht; 25 Nuch tere kalveren 7—16; 770 Varkens, vleeschvarkens, 90—110 K.G42—43 cent, zware varkens 40- 42 cent en vette varkens 3840 cent per K.G. slachtgewicht Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 14 wagons geslachte runderen, afkoustig uit Denemar ken, DE BILJARTGESCHIEDENIS OP URK. Onze verslaggever telefoneerde ons heden van Urk: Om fialf negen vertrok het gezelschap van den heer Hoed, biljartfabrikant uit Alkmaar, met auto's van den heer Schalkwijk naar Enkhuizen. Vooraf ging een verhuiswagen waarin zich twee nieuwe biljarts bevonden en waar in ook een muziekgezelschap had plaats ge nomen. Te Enkhuizen vertrok men om 10 uur met de Insula naar Urk. Het gezelschap 46 personen bestond o.m. uit het bestuur der afdeeling Alkmaar van den Bond van Kof fiehuishouders, den voorzitter van de Ned Pensionhoudersvereeniging, den heer Van dé Garde, vertegenwoordigers van Heineken's bierbrouwerij en tal van koffiehuishouders uit Alkmaar en omgeving, zelfs uit Den Hel der. De boot kwam om half twaalf voor Urk doch bleef in zee omdat 't vliegtuig nog niet in zicht was. Voor Urk kruiste een aantal botters, vlet ten en roeibooten van visschers, die gegadig den waren om voorwerpen vanuit de vlieg machine in het water geworpen uit zee op te pikken. Met behulp van parachutes werd een klein biljart dat op schaal vervaardigd was in zee geworpen. Het was de visscher Reijer Pos, die met zijn zoontje in een roeiboot zat, die het biljart uit zee haalde en daardoor een belooning van 25 heeft gewonnen. Achter eenvolgens werden met parachutes nog queues en biljartballen in zee geworpen en ook een parachute met een bloemstuk. Voor het terugbrengen waren prijzen van io, 15 en 5 beschikbaar gesteld. Alles werd door de visschers aan land gebracht. Als helden werden de visschers door de bevolking van Urk, die aan de haven te hoop geloopen was, verwelkomd. Onder het zingen van „Laat de klok maar luiden, er is geen biljart in Nederland, dat Excelsior kan ver slaan", toog men naai Hotel Woudenberg, naar waarnemingen verricnt in den martin van 9 December. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.6 mM t« Scilly. Laagste barometerstand 742.5 te Revk- javik. Verwachting; geldig tot den avond van 10 December Matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind, nevelig tot half bewolkt weinig of geen regen, aanvankelijk iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind Van de Bilt hedenmorgen aan de posten van Hoek van Holland tot Nieuwer- sluis Attentiesein neer! waar de per boot aangebrachte biljarten ge. plaatst werden en waar hedenavond de kam- pioen-klein-biljart, de heer Drost, een match zal spelen. In het hotel vereenigde men zich aan een lunch. Hedenmiddag bied de heer Hoed er zijn gasten tevens een diner aan. Om vijf minuten voor twaalf vertrok de vliegmachine naar Alkmaar om hier, speciale toestemming van den minister van waterstaat een paar bloemstukken uit te werpen. Een daarvan was bestemd voor B. en W. van Alkmaar met de mededeeling, dat de heer Hoed het uit zee opgevischte kleine biljart beschikbaar stelt voor een Alkmaarsch crisiscomité mits er een verloting georgani seerd wordt, waarvan de opbrengst 't crisis comité ten goede zal komen. Het andere bloemstuk was bestemd voor de moeder van den heer Hoed. De vinders van deze bloemstukken ontvangen eveneens prijzen. Gedurende den tocht van Enkhuizen naar Urk werd een flesch in zee geworpen met een briefje waarin werd medegedeeld, dat de vinder van den heer Hoed een prijs ont vangt. Op Urk was alles wat er gebeurde zeer on gewoon en er heerschte een vroolijke stem ming onder de bevolking. TIEN DECEMBER WELKE TIJD? Tien December, welke tijd Wordt deez' dag weer ingewijd? Sint Niklaas bracht zijn geschenken En onmerkbaar gaat ons denken Nu naar Kerstmis en Nieuwjaar. Staat wéér een gebeuren klaar, Dat historisch is gegroeid En als feest nu om ons bloeit? 't Is een Feest! 't Heet „Kleine Daad" En zijn leuze: „Weest Paraat!" Ruim een maand, (da's dèrtig dagen) Komen kinderen iets vragen En wij geven hun met vreugd, Zij zijn de „Misdeelde Jeugd". 't Zijn de armsten van ons volk En de zegel is hun tolk: Hoort hij zegt: Gij hebt gelijk, Niemand is haas', meer zoo rijk, Dat hij vijftigduizend menschen Kan verzorgen naar hun wenschen, Daar ze doof zijn, lam of blind, Of omdat een ziekt" begint, Die men heel lang moet bestrijden. Maar tezamen wordt dat lijden Door een volk, dat krachtig leeft, Fier bestreden, als men geeft, Ieder naar zijn kracht en kunnen 't Is ma'aise, maar we gunnen Altijd nog wel twee, drie cent Als je zelf toch zóó rijk bent, Dat gezondheid is gegeven. Denk eens even: zes millioen Maal twee, drie cent!! We doen Wel wonderen daarmee. Dus aan 't loket Uw port'monnaie Iets wijder open!! En. slechts kinderzegels koopenüü Het comité. (Het comité vroeg ons of wij een aanbe veling voor den verkoop van kinderpostzegels wilden plaatsen, waartoe wij ons natuurlijk gaarne bereid verklaarden. Nu die aanbeve ling komt blijkt zij in dichtvorm te zijn gego ten, zoodat wij bij opname in strijd komen met ons principe, geen gedichten in onze cou rant op te nemen. Ter wille van het goede doel en om ten duidelijkste onze bereidwillig heid tot medewerking te demonstreeren, wil len wij voor ditmaal een uitzondering maken en het gedicht dus pubüceeren. Red. Alkm Crt). EEN CHIEF WHIP-FILM. De Ardath Tobacco Company Ltd. deelt ons mede, dat zij. der gewoonte getrouw, ook gedurende het seizoen 193132 een Chief Whip-film in een groot aantal biosco pen over het geheele land verspreid, zullen vertoor.en. In de week van 11 tot 17 December zal deze film ook hier ter stede vertoond worden en wel in de Cinema Americain. HEROPENING ZAAK. Hedenavond zal de heropening plaats heb ben van de groenten- en fruitzaak in de I ous- saintstraat, hoek Prins Hendrikstraat van den heer G. van Twuijver. De zaak behoefde niet verbouwd te worden, omdat de vorige eige naar hier ook een groentenzaak dreef, zoodat alles bij het oude is gebleven. De winkel ziet er echter frisch en nieuw uit, want alles is opgeknapt en fleurig opgeschilderd, en her bergt een keur van alle mogelijke vruchten en groenten, zoodat de klanten er wel een keus uit kunnen doen. Het zal hier ook wel niet aan klanten ontbreken, omdat deze groenten- winkel in zijn omgeving de eenige is en de huisvrouwen graag niet zoo ver loopefl 0,0 haar waar te bekomen-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2