Zaterdag 12 December Aanvang: 9 uur 's morgens. JiPieepstiidingen JUcfUszoAen JCeek Sxhoxd JCiutst m Wetenschap Mac&t&ecichtm Aduectentiën jan mors jan mors wilhelmina harryvan, Wegens sterfgeval ZATERDAG den ge- heelen dag gesloten. Fa. JOH. VERMEER. net Dagmeisje een net Meisje, ~~ïs er schoonere grondslag- voor den vrede denkbaar, dan dat men het zijne met ande- «1 deelt en daarnevens de gevallenen tracht IfVedden en op te heffen, de zwakken te Iteunen en sterk te maken? Om het doel en streven der I. O. O. T. beter bij het publiek bekend te maken, en ook omdat zij behoefte heeft aan ontwikkelde me- £jeStrijders heeft de Loge „Na Strijd Herbo ren" tegen Zaterdag 12 Dec. a.s. des avonds g uur in „De Unie" een propaganda-kunst- ?vond georganiseerd, waar de heer M. H. poodschild van Voorburg als spreker op treedt met het onderwerp: De Goede Tempe lieren in hun strijd voor geheelonthouding. Mevr. Corrie Kroon—Kuneken van Haar lem zal eenige gedichten van Margot Vos en Adama van Scheltema declameeren, terwijl de Loge zich de medewerking heeft verze kerd van het Doopsgezind Zangkoor en een gezelschap musici onder leiding van den heer J. van 't Woud, met solozang van .mej. L. van Essen. Moge velen, die voelen voor geheelonthou ding, vrede en broederschap, Zaterdag a.s. •net de I. O. G. T. gaan kennis maken. DE KAASEXPORT NAAR FRANKRIJK. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland te Hoorn heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en land bouw een adres gericht ter zake het besluit der Fransche regeering, om tot contingen- iccrincf over te hetgofti voorsl ten ssti" zien van den invoer van kaas voor haar ge bied van vérstrekkende beteekenis is. Betuigd wordt, dat de Kamer met groote instemming kennis heeft genomen van de aangewende pogingen, om den getroffen maatregel op den kaasexport zoo min moge lijk te doen drukken. De Kamer begrijpt, dat de onderwerpelijke aangelegenheid voor haar gebied van een buitengewone beteekenis is, waarom de door haar ingestelde commissie voor do zuivelaan- gelegenheden een afzonderlijke vergadering aan het vraagstuk heeft gewijd. Bij de gevoerde besprekingen kwam o.m naar voren, dat Frankrijk voor het eerstvol gend kwartaal een zeer groot contingent heeft toegelaten voor Italiaansche kaas, welke bevoorrechting van Italië is gegaan ten na- deele van het voor de andere landen over blijvende contingent. Mede werd er op gewe zen, dat rekening moet worden gehouden met de koersdaling van het Pond Sterling, waardoor het gevaar grooter wordt, dat de Engelsche dominions hun kaas op de Fran sche markt brengen, waardoor het door Ne derland in te voeren kwantum nog meer zou inkrimpen. De huidige toestand in den kaashandel op Frankrijk vindt reeds zijn weerspiegeling in de Noordhollandsche markten, waar de toe stand kritiek is door de abnormaal lage prij zen en door den stuggen handel. Nu zal, naar het oordeel der Kamer, reeds een verandering ten gunste ontstaan, wan neer eenmaal zal komen vast te staan, hoe groot het kwantum is, dat Nederland in Frankrijk zal mogen invoeren, op welke hoe veelheid andere landen geen invloed zullen kunnen uitoefenen. Staat deze hoeveelheid eenmaal vast, dan kan later overleg worden gepleegd, omtrent de regeling der verdeeling over de exporteurs in Nederland. Is voor het komende kwartaal de bedoelde zekerheid niet meer te verkrijgen, dan zal het goed zijn, dat dit resultaat wordt verkregen ten aanzien van de dan volgende periode. Het zal van grooten invloed zijn op het verloop der markten, te weten, hoeveel zal mogen wor den uitgevoerd, wanneer in April de opzet- kaas ter markt zal worden aangevoerd. In dit verband moge de Kamer er nog op wijzen, dat een groot deel der kaas, die thans naar Frankrijk wordt uitgevoerd, zachte kaas is, die niet bewaard kan worden. Het is derhalve niet van gevaar ontbloot te achten, wanneer na Januari de gansche toegewezen hoeveelheid zal moeten worden verzonden. De Kamer verbindt hieraan het verzoek, aan de delegatie, die haar bespreking 18 en 19 December zal hervatten, het bovenstaande in overweging te geven, er daarbij vooral op aandringende, dat wordt vastgelegd, hoe ?root de hoeveelheid kaas is, die Nederland n Frankrijk zal mogen invoeren. COLLECTE VOOR DE WERKLOOZEN. De heer H. Groot verzoekt ons er aan te herinneren, dat Zaterdagnamiddag de muzi kale rondgang plaats heeft, waarbij gecollec teerd zal worden -voor gelden voor een Kerst- gave aan de Alkmaarsche werkloozen. Gaarne deel ik, zegt de heer Groot, de Alkmaarsche burgerij namens de 4 mu- zfekvereenigingen, welke hier aan deelnemen, mede, dat, de muzikanten zich geheel gratis voor dit doel beschikbaar stellen. Als loon voor deze moeite vragen zij ieder de collectebussen hun aangeboden, met een milde gave te helpen vullen. Elke gave, hoe klein ook, is ons welkom (immers niet ieder een beschikt over zeel) doch ook voor groo- tere gaven houden wij ons minzaam aanbe volen. De muzikanten der 4 corpsen worden ver zocht Zaterdagmiddag 2.15 uur op het Waagplein aanwezig te zijn, dit zelfde geldt ook voor hen, die zich voor de collecte heb ben beschikbaar gesteld. ADRES AAN DEN RAAD OVER „VOLKSVOORSTELLINGEN". Aan den Raad der Gemeente is door de Kon. Rederijkerskamer „Bilderdijk" het vol gende adres verzonden: De Koninklijke Rederijkerskamer „Bilder dijk" neemt de vrijheid Uwen Raad te ver zoeken voor het organiseeren van Volksvoor stellingen haar een subsidie van 1000 te wi'len toekennen. Hoewel zij van oordeel is, dat de nood der tijden vordert, dat dit verzoek thans niet wordt gedaan, ontleent zij de vrijheid dit wel «- doen aan het feit, dat uit de Memorie van Antwoord van B. en W. op het verslag van het onderzoek in de afdeelingen omtrent de begrooting voor het dienstjaar 1932 blijkt, hut B. en W. gemeend hebben aan het Comi- e voor Abonnementsvoorstellingen voor het organiseeren van een volksvoorstelling een «ubsidie van 1000 te moeten toekennen. De Kamer, die reeds gedurende ruim 60 jaar door de burgerij zeer gewaardeerde too- neelvoorstellingen organiseert, hoopt dat Uwe Raad alsnog zal kunnen besluiten de door haar gevraagde subsidie toe te kennen. Met verschuldigden eerbied Voor de Koninklijke Rederijkerskamer „Bilderdijk", w.g. M. KATER, Voorzitter. V.g. H. C. LIND, Secretaris. Memorie van Toelichting. Zooals hierboven in het verzoek reeds wordt gezegd, meende de Kamer boven staand verzoek, dat reeds lang bij haar een punt van overweging uitmaakte, met het oog op den nood der tijden, niet te moeten indie nen. Het kan Uw College bekend zijn, dat de Kamer reeds vele malen eigener beweging goede Volksvoorstellingen organiseerde. De hooge belasting op de publieke vermakelijk heden noodzaakte haar, dit niet zoo dikwijls te doen als voorheen gebruikelijk was De Kamer heeft ook steeds belangeloos tijdens congressen te Alkmaar voor andere vereeni- gingen voorstellingen gegeven en nog on langs bij haar 60-jarig bestaan, daartoe in de gelegenheid gesteld door een dou ceur, dat zij van haar leden mocht ontvangen, een voorstelling voor Alk maarsche ouden van dagen georgani seerd en de oudjes zelfs per auto van en naar de voorstelling gebracht. De Kamer is voorts van oordeel, dat met een subsidie van 1000 zooals B. en W toekenden aan het Comité voor Abonnementsvoorstellingen, meer kan worden bereikt dan één Volksvoor stelling door dit comité georganiseerd Ter staving van deze veronderstelling zij mede gedeeld dat de Kamer bereid is voor dit be drag 5 volksvoorstellingen te geven tegen een door Uwen Raad te bepalen entreeprijs. Mocht Uw college van oordeel zijn, dat de voorstellingen van Bilderdijk, die zoozeer de waardeering van het Alkmaarsche publiek genieten, dat steeds twee avonden aaneen ge speeld moet worden, niet belangrijk genoeg zijn voor de gewenschte volksvoorstelling welke meening de Kamer ten zeerste zou be treuren dan zij U medegedeeld dat ook de Kamer bereid is tegen een entreeprijs van 50 cent, drie Volksvoorstellingen door eerste klas beroepsgezelschappen te organiseeren. Dat de Kamer ook op dit gebied haar spo ren heeft verdiend, werd nog het vorige jaar bewezen, toen zij, wegens ziekte van haar spelers, haar leden twee goedverzorgde voor stellingen van ..De Heilige Vlam" door de Neder'andsche Tooneelvereeniging aanbood. De Kamer zou het echter nog meer waar- deeren wanneer Uwe Raad besloot voor de door haar en andere plaatselijke tooneelver eenigingen te organiseeren voorstellingen alsmede voor voorstellingen georganiseerd door het Comité voor Abonnementsvoorstel lingen de hooge plaatselijke belasting van 20 op de publieke vermakelijkheden af te schaffen. Dit zou ten zeerste aan het ver eenigingsleven te Alkmaar ten goede komen en ook het organiseeren van de gewi'de volks voorstellingen bevorderen. Het is zelfs de overtuiging van de Kamer dat dan het sub- sideeren van vereenigingen, die zich op dit gebied bewegen, achterwege kan blijven. De Kamer wil zich althans, wanneer dit ge beurt, verplichten, eens per jaar een gratis Volksvoorstelling te geven. Ook de Kamer- muziekvereeniging zou, door het afschaffen van de belasting op de publieke vermakelijk heden, voor haar op hoog peil staande mu ziekavonden den zoo noodigen steun ontvan gen. In de overtuiging dat Uwe Raad in het al gemeen belang met de beschikbaar te stellen gelden een maximum zal willen bereiken, hoopt de Kamer althans, dat haar verzoek in ernstige overweging zal worden geno men, ondanks het feit. dat zij haar verzoek alleen richt tot het College waar het thuis behoort. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,15 uur licht op. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 9 Dec. v. Rott. te Boston. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver, 8 Dec. v. Londen. Lochgoil 6 Dec. v. Portland n. Rott. Nktheroy, Antw./Vanc. 7 Dec. te Colon. Blommersdijk, NewPort News n. Rott.; 6 Dec. op 1000 mijl West. van Valentia. Narenta, Pacifickust n .Rott.; 7 Dec. op 1200 mijl Z.W. van Valentia op weg naar Glasgow. Rotterdemsche Lloyd, Baloeran (thuisr.) 9 Dec. v. Colombo. Kota Radja (uitr.) 9 Dec. te Genua. Kota Inten (thuisr.) 9 Dec. v. Djeddah. Slamat (thuisr.) 8 Dec. v. Marseille. Dempo (uitr.) 8 Dec. v. Gibraltar. Kon. Paketvaart Maatschappij. Sigli 8 Dec. te Rangoon Stoomvaart Mij. Nederland. J. PCoen 9 Dec. v. Batavia n. Amst. Tarakan (thuisr.) 4 Dec. v. Padang. Johan v. Oldenbarnevelt (uitr.) 8 Dec. v. Suez. Poelau Laut (thuisr.) 9 Dec. v. Colombo. Poelau Roebiah (uitr.) 9 Dec. v. Singapore. Poelau Tello (uitr.) 9 Dec. te Antwerpen. Kon. Holl. Lloyd. Orania (thuisr.) 8 Dec. v. Lissabon. Flandria 9 Dec. v. Amsterdam n. Z.-Ame rika. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Alkmaar 9 Dec. v. Antw. te Amst. Aurora 8 Dec. v. Genua n. Livorno. Eos, 8 Dec. v. Vinaroz n. Carhagena. Ganymedes 8 Dec. v. Constanza te Constan- tinopel. Juno 9 Dec. v. Harlingen te Amsterdam. Saturnus 8 Dec. v. Valencia n Rotterdam Triton 8 Dec. v. Smyrna n. Piraeus. Juliane 9 DeC. v. Valencia te Rotterdam. Amazone 9 Dec. v. Rott. n Amst. Clio 9 Dec. v. Hamburg te Amst. Proteus 9 Dec. v. Danzig te Amst. Ceres 9 Dec. v. Vola te Ceptalonia. Eos 9 Dec. v. Vinaroz te Valencia. Hercules 9 Dec. v. Salomca te Smyrna Iris 8 Dec v. Rott. te Pasages. Orestes 6 Dec. v. Sanchez n. Havre. Boskoop 9 *Dk- ^v- Sam n. Vlissingen. Juno 9 Dec. v. Amsterdam n. Napels. Merope 9 Dec. v. Amsterdam a Hamburg. Nereus 9 Dec. v. Amsterdam n. Kopenhagen. Holland—Airtka Lijn. Meliskerk 7 Dec. v. Amst te Rott. Nijkerk (thuisr.) 9 Dec. v. Antwerpen naar Rotterdam. Klipfontein (thuisr.) 9 Dec. v. Antwerpen n. Rott. Nieuwerk (uitr.) 8 Dec v. Mosselbaat n. Port Elisabeth. Springfontein (thuisr.) 8 Dec. te East Lon- don. Waalkerk (thuisr.) 8 Dec. v. Kaa»pstad n. Duinkerken. Stoomvaart Mij. Oceaan. Melampus 8 Dec. y. Amst. te Liverpool. Phrontis, Java/Amst.7 Dec. te Singapore. Meriones, Japarn Amst., 7 Dec. te Singapore. Phrontis, Java/Amst., 9 Dec. v. Singapore. Silver—Java Pacific Lijn. Silverbeech 5 Dec. v. Seattle n. Calcutta. Silverbelle, Los Angeles n. Calcutta; 8 Dec. v. Cheribon. Silverhazel 8 Dec. v. Calcutta n. Los Ange- les Silvermaple 8 Déc. v. Calcutta n. Los An- geles. Silveray 6 Dec. v. Calcutta te Portland (O.) Saparoea, San Francisco n. Calcutta, 9 Dec. te Singapore. JavaNew-York Lijn. Binnendijk, Batavia n. New York; 8 Dec. v. Singapore. Kertosono, Java n. New York, 8 Dec. v. Port Said. PSEUDO-RECHERCHEUR. Tijdens een civiele procedure een echt scheidingszaak had een particulier detec tive-bureau opdracht gekregen een onderzoek in te stellen. Een employé van dit bureau, een ex-agent van politie, toog er op uit en zou zich, om zijn onderzoek te vergemakke lijken, voorgedaan hebben als rechercheur van de afdeeling kinderpolitie. De „onder vraagde" vertrouwde het zaakje echter niet en deed aangifte bij de politie. Een onder zoek volgde en de Amsterdamsche rechtbank, voor welk college de pseudo-rechercheur zich te verantwoorden had, veroordeelde hem tot een maand gevangenisstraf. Zoowel het O.M. als de ex-agent gingen in hooger beroep. Ook voor het Amsterdamsche Hof hield de man zijn onschuld vol, in weerwil van de verklaringen van twee getuigen a charge. De procureur-generaal, mr. Bauduin, acht te het tenlaste gelegde feit bewezen. Door deze dingen, aldus spr., wordt het aanzien van politie en recherche bij het publiek ern stig aangetast. Mr. Bauduin vroeg vernieti ging van het vonnis der rechtbank en verd.'s veroordeeling tot een gevangenisstraf van vier maanden. Arrest 22 December. ALTAAR CONSECRATIE. Hedenmorgen om zeven uur werden door Mgr. Aengenent, bisschop van Haarlem, de plechtigheden verriept van de altaar Conse cratie in de St. Dominicus kerk op de Laat. Verscheidene geestelijken uit de stad en uit den omtrek waren hierbij tegenwoordig, als mede een groot aantal parochianen en overige belangstellenden. Na de plechtigheden, die ongeveer om half elf waren geëindigd werd een pontificale H. Mis opgedragen; vervolgens had de bis schop tot dankzegging de cantiek der drie Jongelingen en enkele gebeden. Hierna richtte Mgr. een woord van dankbaarheid tot de aanwezigen, er op wijzende, dat van dit altaar af vele genaden en zegeningen af vloeien. Daarvoor moeten wij ons dankbaar toonen, door ons goed levensgedrag, voorna melijk ook tegenover andersdenkenden. Hierna vertrok de Bisschop naar het Graalhuis in de Emmastraat, dat plechtig ingezegend werd. Het 300-jarig bestaan der Dominicanen waarvan de herdenking heden aanvangt, zal uitsluitend kerkelijk gevierd worden. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de openbare lagere school te Zd- Scharwoude hebben zich 25 sollicitanten aangemeld. Prof. dr. H. K. de Vries, hoog leeraar in de wiskunde aan de universi- jgg van Amsterdam, zal Zaterdag a.s. den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden tot hoogleeraar benoemd werd. Hij zal des namiddags om halfvier in de aula worden gehuldigd. Gisteravond heert de Nederland- sche Zionistische Stu .enten Organisatie een protestvergadering gehouden in „American", gericht tegen de wantoe standen, die aan do Universiteiten in Oost- en Midden-Europa heerschen en in de eerste plaats Joodsehe studenten treffen. Te Delft is geslaagd voor het exa men werktuigkundig-ii.genieur de heer F Besangon uit Den Helder Naa.r we vernemen wordt door de V. C. J. B. te Heerhugowaa-d weder een kerstfeest in de N H. kerk georganise rd en zullen de leden om de noodige gelden bij elkaar te krij gen, deze en ie volgende week met lijsten rondgaan, terwijl dan tevens het petitionne ment0 voor den vrede van den Wereldbond van kerken ter teekening zal worden aange boden. Te Wijk aan Zee hebben de stemmingen plaats gehad voor gemachtigden in het kies college der Nederl. Herv. kerk. De uitslag luidde als volgt: Aftr waren de heeren P. J- Tempelman en H. J. de Kamroe- laar, herkozen. In de vacature H. H. Gertenbaoh (over leden), de heer A. Smit. In het college van kerkvoogden en notabe len waren aan de beurt van aftreding de heeren B. Hagen en H. J. de Kammelaar. Zij werden herkozen. Zondagmorgen heeft ds Klein te Uit geest in het gebouw de Zaadkorrel zijn in trede gedaan. De ookomst was goed, zoo zelfs dat er nog verschillende stoelen moesten worden bijgezet. Nadat ds. Klein zijn rede beëindigd had, nam de heer D. Stelpstra het woord. Namens de bezoekers van de Zaadkorrel heette hij dominé en diens familie hartelijk welkom. Spr. deelde voorts mede, dat de bezoekers van de Zaadkorel besloten hadden, nu het ge bouw grondig is opgeknapt, en een eigen voorganger is gekomen, een fonds in het leven te roepen voor het verkrijgen van gel den tot het aankoopen van een meer geschik ter spreekgestoelte. Men hoopte binnen niet al te langen tijd tot de aanschaffing te kun nen overgaan. Hierop zong de gemeente staande Psm. 134, laatste vers. Vervolgens sprak de heer H. Albers van Krommenie namens het Evangelisatiecomité van Krommenie. Spr. hoopte van harte, dat ds. Klein in zijn thans aangevangen arbeid mocht slagen. Ds Klein dankte hartelijk voor de hem en zijn familie toegesproken woorden en zeide zijn taak dankbaar en vol toewijding te aan vaarden. Hij hoopte genoeg krachten te mogen ontvangen om dit alles goed te vol brengen terwijl hij tevens naar voren bracht om zich ook vooral met het jeugdwerk te zullen bezighouden. GESLAAGD. Mej. M. van Slooten, vroeger te Heerhu- gowaard, is te Amsterdam geslaagd voor het candidaats-examen in ae Romeinsche taal en letterkunde. FRIESCH OP DE LAGERE SCHOOL. Acht en vijftig hoogleeraren aan Neder- landsche universiteiten hebben zich gewend tot den minister van Onderwijs, K. en W. met het verzoek, alsnog tegemoet te komen aan de toenemende behoefte aan onderwijs in het Friesch, door op eenerlei wijze dit onderwijs op de lagere school wettelijk mogelijk te ma ken. KUNST-PROTECTIE IN ENGELAND. Russisch pianist geweerd. De Engelsche regeering heeft geweigerd den Russischen pianist Simon Barer die Zon dagavond j.1. in de Queens's Hall te Londen een concert zou geven, in Engeland toe te laten. Medegedeeld werd, dat de regeering op het stondpunt stond, dat buitenlandsche kunstenaars van gevestigde reputatie zullen worden toegelaten wier concerten door de be lasting voordeel opleveren voor de schat kist, doch dat aan onbekenden die door En gelsche artisten kunnen worden vervangen, toestemming om aan lad te gaan zal worden geweigerd. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 9 Dec. 1931. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Andijvie per 100 stuks f 0.401.60; Bloemendaler kool per 100 stuks 1.602.90; Bloem kool le s. per 100 stuks 27Boeren kool per 100 stuks f 1.604.90; Bieten per 100 K.G. 2.10; Gele Kool per 100 st. 1.10f 1.40; Groene Kool per 100 stuks 1.903.60; Kropsla per 100 stuks 3.40 Prei per 100 bos 1.605.20; Roode Kool pjer 100 stuks f 0.802.60; Selderie per 100 bos f 1.60—2.10; Spruiten per zak 0.301.70; Uien per 100 K.G. 1.90 f 4.10; Wortelen per 100 bos 4.10 8.10; Witlof le s. per 100 pond 68, 2e s2—4. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 10 Dec. 1931. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 55500 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin 4.805 40. wit 3.904.90; wit (klein) 3.10; 300 K.G. Eendeieren f 2.70. SCHAGEN, 10 Dec. 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt' 5 Paarden 110—150; 2 Stieren 140170; 3 Geldekoeien (mag.) f 150170; 87 Geldekoeien (vette) f 200 300; 8 Kalfkoeien f 240300; 12 Pin ken 100180; 10 Graskalveren 30 f 100; 35 Nuchtere kalveren 10—20; 517 Overhouders f 1723; 3 Bokken en geit ten 3ƒ5; 4 Varkens (mag.) 15; 104 Varkens (vette) per K.G. 0.300.34; 160 Biggen 5—9; Konijnen 0.50— f 1.60; 87 Kippen 0.70—2. HOORN, 10 Dec. 1931. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 stapels kleine fabriekskaas 22; 2 stapels kleine boerenkaas 22.50; 2 sta pels boerencommissiekaas 25, totaal 14 stapels, wegende 133078 K G. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Dec. »31. Langendijker Groentenveiling. 1000 stuks Bloemkool le s. 2.705 90 per 100 st.; 33000 K.G. Roode Kool 0.80—2.60; 14000 K G. Gele Kool 0.6O—f 1.60; 15000 K.G. Deensche Witte Kool 0.60 1.70; 17500 K.G. Uien, Uien 4.70—5; Grove Uien 4.704.90; Drielingen 5.40-/ 5.60; Nep 8.70; 750 K.G. Bieten 2.50; 1700 K.G. Peen 2.20—2.40, kl. Peen 1, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 9 Dec. 1931. 12800 K.G. Uien: Drielingen 5.40— 5.60, Uien 4.505.20 en grove uien 4.50—4.70; 24800 K.G. Roode Kool 1.50—3.10, doorschot 0.60—1.90; 15000 K.G. Deensche Witte Kool 1.10— 1.60; 10200 K.G. Gele Kool 1 1.40, alles per 100 K.G.; 150 stuks Bloemkool 4.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 9 Dec. 1931. Roode Kool le s. 1.50—3.20, 2e s. 0.60— 1.20; Gele Kool les./ 0.60—1Drielin gen 5.405.50; Uien 4.90—5; Grove Uien 4.50. Aanvoer: 8275 K.G. Roode Kool; 1825 K.G. Gele Kool en 6775 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 9 Dec. 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool les 5.5012.20, 2es. 3—4.50 en 3e s. 0.75; Roode 0.60—1.50, Witte 0.80—1.30 en Gele Kool 0.90—1.40; Bieten 4: Uien 2.402.60. Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver» tentles onder letter. Op den 14en December a.s. hoopt den dag te herdenken waarop hg voor 40 j'aren in onzen dienst trad. Met recht kan hij op een plichts vervulling vol ijver en trouw terug zien. M. EECEN. Alkmaar, December 1931. Op den 14en December a.s. hoopt den dag te herdenken waarop hij voor 40 jaren in dienst trad van de Firma J. Eecen Gz. Dat hij nog vele jaren in ons midden mag blijven is de wenscb van het personeel. OudkarspelAlkmaar, Dec. 1931. Heden overleed in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze Broeder en Oom, Johannes van Diepen, in den ouderdom van 46 jaar. FAMILIE VAN DIEPEN. Bergen, 9 December 1931. Bergerweg 52. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen na het over lijden mijner geliefde Echtgenoote betuig ik hiermede mijn oprechten dank. A. MEIJERS. Metiusstraat 12. Uitverkoop H.S.CIoeck Alkmaar. Mevrouw HARTKAMP, Nassau- plein 21, vraagt tegen 15 Jan. of 1 Februari a.s. een of voor dag en nacht. Terstond gevraagd: voor de bediening in café. Adres te bevragen bureau vah dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3