t'Binnenland Jieck éi Schooi JSxte&en Awistetdamscht !Beucs van 14 December 1#3I. onz., maar Tholen en van Lier zijn zoo uitmuntend op dreef, dat ze zelfs een „verzoek" uit de zaal krijgen, om Har- monia Jim nog eens te zingen. En waar achtig, wij hooren de Harmonia Jim, na dat wij eerst van het zeer poplaire Bank je in 't plantsoen gesmuld hadden! De revue is wel heel sympathiek ont vangen en wij meenen, dat zeer velen dt deel van hetprogramma nog zullen wilien hooren en zien Daarnaast de Tijger! Eigenlijk mogen wij niet veel van deze Ufa-film vei tellen, omdat dan het verrassende er af is. Men et de Tijger is een geheimzinnig in dividu, die Berlijn onveilig maakt. Zijn siachtoffers doodt hij met een kogel midden in 't hoofd en steeds weer is de aanleiding: roof. Wie die Tijger is? Men ga kijken, hoe het ii de Berlijnsche kroeg toegaat. Men zal verschillende personen zien, die even geheimzinnig doen. Een van hen is de Tijger, maar wie? De Tijger wordt ontdekt. Maar tot op het allerlaatste oogenblik weet niemand en vermoedt niemand, wie die Tijger is. Dit detectiveverhaal wordt in een vlug tempo gespeeld en boeit van het be gin tot het einde. We kunnen ieder bioscoopliefhebber aanraden, dit werk te gaan zien. Hij zal even verrast zijn ais wij waren, toen ons de oplossing be kend werd! Al met al een uitstekend programma, dat er wezen mag en dat nog zeer veel bezoekers zal trekken! ARBEID IN WASSCHERIJEN. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft voor de wasscherijen en strijkin- richtingen in alle gemeenten des Rijks een re geling van den werktijd vastgesteld voor de Kerst- en Nieuwjaarsweek. DE OVERVAL TE KATENDRECHT. Kassier ender behandeling van een cogarts. De kassier G. H. Snoek, die bij den over- ♦al in het wisselkantoor van de fa. Van 't Hoff en Pikaar te Katendrecht, door een van de daders de man die nog steeds voort vluchtig is met een alarmpistool werd ge wond, is zoo ernstig aan zijn oogen gewond dat hij zich onder behandeling van een oog arts moet stellen. De heer Snoek heeft ver scheidene kruitdeelties in zijn oogen gekre gen. NATIONAAL CRISISCOMITE. Op 10 Decembet was door het nationaal crisiscomité in totaal ontvangen 191721,05 KANTOORPERSONEEL EN CRISIS. Demonstratief congres tegen sa larisverlaging en vóór regeling van den arbeidstijd. Zaterdagmiddag is in het Concertgebouw een demonstratief congres gehouden, uitge schreven door den ..Algemeene Nederland- sche Bond van Handels- en Kantoorbedien den". Het congres stond onder leiding van den heer Schutjes, die het eerst het woord gaf aan den bondssecretaris den heer C. W. Jacobs en. Vervolgens sprak de heer G. J. A. Smit Jr over .,de crisis en de salarissen". Tenslotte zijn twee resoluties aangenomen. In de eene weid invoering van het werk tijdenbesluit geëischt voor de kantoren als overgang naar de 40-urige werkweek. In de andere motie werd opgewekt tot ver zet tegen verlaging van het levenspeil. TEGEN HET WETS-ONTWERP- TERPSTRA. Zaterdagmiddag zette het Comité van Ac- fis zijn verzet tegen het wetsontwerp-Terp stra in met een openbare vergadering in het gebcuw Carré te Amsterdam. Voorzitter was de heer Klaas de Vries, voorzitter van Volks onderwijs. Sprekers waren de heeren Noord- hoff (bestuurslid N.V.V.), N. Kropveld, on derwijzer te Assen en mr. Oud, lid der Tweede Kamer, te Den Haag. Aan het slot der vergadering werd met algemeene stem men een motie aangenomen. DE OVERVAL TE GINNEKEN. De gearresteerde C., van den overval op het postkantoor te Ginneken, heeft bekend, dat B. zijn medeplichtige was. Met hem had hij den ochtend voor den overval in een onbe woond gemeubileerde villa zijn intrek geno men, waar de beide mannen zich aan den in houd van de provisiekast en den wijnkelder te goed hadden gedaan. Den geheelen Zondag is te Ginneken en omgeving naar den tweeden verdachte ge zocht, omdat men vermoedde, dat hij geen geld bij zich had en dus niet ver weg kon zijn. Vannacht om half een is hij echter te Nijmegen gearresteerd. Hij zal vanmiddag naar Ginneken worden overgebracht. HET NIJMEEGSCHE STADHUIS. Teekenen van verval. In het jaarverslag over 1930 van de com missie ter verzekering eener goede bewaring van gedenkstukken van geschiedenis en kunst te Nijmegen, lezen wij met betrekking «pt den toestand van het beroemde Nijmeegsche stad huis: „Reeds in 1923 vestigden wij de aan dacht op de verregaande verwering van de oorspronkelijk, en later bij de restauratie, ter versiering van den voorgevel, gebruikte natuursteen. Wij meenden toen alle ingrij pen voorloopig nog af te moeten raden Sindsdien is echter de toestand blijkbaar zeer verergerd, zoodat verscheidene "steenbrok- ken en ook een stuk van een der fraaie muurankers naar beneden zijn gekomen. Daarenboven lubben wij vernomen, dat in- tusschen een middel ter consolideering van dergelijk venveerd steenwerk is gevonden, dat ook bij Rijksmonumentenzorg wordt toe gepast. Het lijkt ons nu dus wenschelijk met dit middel hier eer. proef te nemen. Wellicht zou anders de, niet alleen om haar kostbaarheid, kritieke kwestie eener vernieuwing reeds spoedig aan de orde moeten worden gesteld. Daarnevens zal dan echter ook, beter dan thans gebruikeliik is. toezicht moeten worden gehouden op de wijze waarop aangenomen schoonmaak-, verf- en dergelijke werken wor den uitgevoerd, eer dan eens hebben wij moeten constateeren, dat hierbij, b.v. door het gebruik van onpractische iaaders, maar ook door zorgeloosheid en gemakzucht, aan het den voorgevel versierend beeldwerk scha de werd aangericht. Het kostbare houtwerk, dat zeer in het bij zonder de glorie van ons stadhuis uitmaakt, wordt eenerzijds geregeld gezorgd. Het wérkt echter zeer ontmoedigend daarnevens te moeten waarnemen, dat, bijv. bij het uit voeren van schoonmaak- en witwerken, zelts de meest voor de hand liggende voorzorgs maatregelen worden achterwege gelaten en in de plaatselijke bladen foto's te moeten aan schouwen van door het gemeentebestuur in de voorzaal gerecipieerde gezelschappen, te wier opstelling niet alleen van het 16e eeuw- sche meesterwerk, de „vierschaarwerd ge bruik gemaakt, maar zelfs de zitbanken hier van als staanplaatsen werden benut DE WAALBRUG BIJ NIJMEGEN. Zooals men weet, moet, alvorens met den bouw van de pijlers voor de brug over de Waal bij Nijmegen een aanvang kan worden gemaakt, een dijkvak bij Lent worden omge legd, teneinde het rivierbed te verbreeden. Deze dijkomlegging moet in den loop van het volgende jaar gereed zijn. Alvorens dit werk in vollen omvang ter hand kan worden geno men, was het noodig de z.g. Lentsche kolk, een diep wiel achter in den dijk. bij een door braak in de 18e eeuw ontstaan, te dempen. Op sommige plaatsen was de kolk niet min der dan acht meter diep, zoodat er heel wat zand ingespoten moest worden, alvorens het dempingswerk voltooid was. Dezer dagen is men daarmede gereed gekomen en thans is men begonnen met 't ontwerpen van 't nieu we dijklichaam, dat nabij de kolk tegen het oude dijklichaam komt te liggen en dan in vrijwel rechte lijn Oostwaarts gaat, waar door een groofe bocht in den dijk wordt af gesneden. Men hoopt in het voorjaar het nieuwe dijk vak gereed te hebben, dat dan nog eenige maanden moet liggen, alvorens het oude dijk vak wordt weggenomen. Gedurende eenige maanden is men voorts bezig geweest met het heien van betonnen palen voor de proefbelasting. Ook met dit werk is men thans gereed en Woensdag heeft men het stalen geraamte geplaatst, waarin deze week 't beton gestort wordt, waarna de proefbelastinginstallatie voltooid is. Het gunstige weder werkt een vlot verloop van de werkzaamheden ten zeerste in de hand en dezer dagen is men ook aan de Nijmeegsche zijde begonnen met opmetingen voor het bruggenhoofd te doen. Er wordt dus wei spoed achter den bouw gezet. VERKEERSONGEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Tengevolge van de bij een motor-ongeval te De Bildt opgeloopen verwondingen is overleden de 26-jarige P. Sickema, reserve luitenant en leerling-vlieger, afkomstig uit Harlingen. De duo-passagier werd zwaar gewond en is in het Diaconessenhuis ie Utrecht opgenomen. INBRAAK IN EEN TUWELIERS- WINKEL. Daders op heeterdaad betrapt. Een politieagent gewond. Zaterdagnacht bemerkte een agent van po litie, dat een controlelampje van den juwe lierswinkel R. v. d. B. aan de West Kruis kade, niet brandde. Hij vermoedde onraad, waarschuwde den eigenaar en eenige andere agenten en gezamenlijk ging men op onder zoek uit. In den winkel bemerkte men niets bijzonders, doch bij nader onderzoek zag men, dat een geblindeerde deur naar de werkplaats achter den winkel voerende ge deeltelijk vernield wash, terwijl men het on derzoek hier verder voortzette klonk op het plaatsje achter het huis een drietal revolver schoten. Het bleek, dat een agent, die aan de ach terzijde op post stond, slaags geraakt was met twee mannen. Een daarvan had op hem geschoten. Hij was gewond aan rechterpo1s en had een schampschot aan de buik. Na in het ziekenhuis verbonden te zijn kon hij naar huis gebracht worden. De beide mannen wa ren inmiddels ontvlucht, doch zijn in den loop van den nacht gearresteerd. Het bleek te zijn de 42-jarige J. G. en de 26-jarige A. K Zij ontkennen. Het mooiste van de geschiedenis is echter, dat het bewuste controlelampje uit zich zelf doorgebrand is. KERSTGROET VAN DE KONINGIN. Naar wij vernemen, heeft de koningin het voornemen om een persoonlijken kerstgroet tot haar volk te richten in deze moeilijke tij ken. H.M. zal dien kerstgroet op Vrijdag 25 December des namiddags ten 4 ure voor de radio uitspreken (gilflengte 1875 M.) AUTO TE WATER. Een der zes inzittenden verdronken In den afgeloopen nacht is een van Rotter dam komende auto, waarin 6 personen zaten, bij de Hoornbrug onder de gemeente Rijswijk, vermoedelijk doordat de chauffeur, de heer J. D. v. L. uit Rotterdam, niet gehel met de situatie ter plaatse op de hoogte was, in de Vliet gereden. Van de zes inzittenden heb ben zich 5 weten te redden. De zesde per soon, de 22-jarige C. G. M. v. S., wonende te 's-Gravenhage, kon niet meer uit den auto komen en toen eindelijk met behulp van een kraanwagen de auto naar boven was ge bracht, bleek hij reeds te zijn overleden. De vijf andere personen waren door glasscher ven verwond en werden ter plaatse verbon den. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Dec. 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1950 H.L. FEITEN EN CIJFERS OVER SCHOOL EN ONDERWIJS. Wanneer wij nagaan op welke wijze de bevolking der scholen voor gewoon lager onderwijs over de achtereenvolgende leer jaren is verdeeld, komt ons het beeld van de (afgeknotte) pyramide voor den geest. Na de eerste klasse, die wij ons als de basis den ken, neemt het getal leerlingen in elke vol gende klasse af. Stellen wij het getai leer lingen in het eerste leerjaar op honderd, dan daalt de klasse bezetting als volgt: Leerjaar 1 2 93,4 3 92,6 «is 4 90,5 5 80,7 6 70,6 7 41,8 Op grond van deze cijfers mogen wij wel licht zeggen, dat van de leerlingen, die in de eerste klas worden toegelaten, 20 a 30 de zesde klasse niet haalt. Er blijft op dit gebied neg veel te onderzoeken. In de Statistiek van het Gewoon en Uitgebreid Lager Onderwijs 1929x) wordt er op gewezen hoe gecompli ceerd het schijnbaar eenvoudige verschijnsel, dat wij in het bovenstaande staatje hebben uitgedrukt, in werkelijkheid is. Er zijn op dit punt nog verschillende vragen op te los sen. Hiertoe behoort ook deze, hoe het komt, dat de leerlingen 2 t/m 6 ja de grootere gemeenten in verhouding tot het getal leer lingen in de eerste klasse sterker bezet zijn dan in de kleinere plattelands-gemeenten. Wat ook in dit verband nog te onder zoeken blijve, vast staat, dat er een groot aantal leerlingen is, dat dezen gang van het onderwijs niet kan bijhouden en achter raakt. Dit valt aanstonds in het oog, wan neer wij letten op de leeftijden der leerlingen in verband met de klasse, waarin zij zijn geplaatst. Dienaangaande brengt de onder- wijsstatistiek hoogst belangwekkende ge gevens. Nemen wij met het Centraal Bureau voor de Statistiek aan, dat een leerling, die op 31 December 7 jaar oud is, in het eerste leerjaar nog als normaal geplaatst kan worden aangemerkt, dan geldt als uiterste leeftijd voor het tweede leerjaar de leeftijd van 8 jaar, voor het derde leerjaar die van 9 jaar, enz. Deze maatstaf is niet te streng, want de meeste leerlingen komen op onge veer 6-jarigen leeftijd op school. Wij vragen nu, welk gedeelte van de leerlingen in elke klasse een hoogere leeftijd heeft bereikt. De statistiek geelt de volgende percentages ach terblijvende leerlingen: Leerjaar Procent 1 5,1 2 9,4 3 13,3 4 18,3 5 24,6 6 20,9 Wij merken op, dat het aantal achter blijvende leerlingen tot het 5de leerjaar toe stijgt en daarna afneemt. De ergste achter blijvers halen de 6de klasse niet meer. Op merkelijk is, dat, gelijk uit uitvoeriger cijfer materiaal blijkt, het aantal achterblijvende jongens dat der achterblijvende meisjes steeds overtreft. Wij komen nog even terug op de cijfers betreffende het verloop der leerlingen. Ook bij de U. L. O.-scholen trekken de verschil len in de bezetting der achtereenvolgende leerjaren de aandacht. Hier zijn zij, zoo mo gelijk, nog belangwekkender dan bij het ge woon lager onderwijs. Stellen wij de eerste klasse der U. L. O.-school op honderd leer lingen, dan krijgen wij: Leerjaar 1 100 2 i 61,7 3 40,7 Opvallend is vooral het sterke verloop na de eerste klasse. Duidelijk wordt hierdoor gedemonstreerd, dat de eerste U. L. O.-klasse voor veel minder leerlingen, die nimmer van plan zijn geweest de geheele school te door- loopen, in de plaats treedt van het zevende leerjaar der school voor gewoon lager onder wijs. Maar ook na de tweede klasse ver dwijnt er een groot procent der leerlingen. Wij stellen ons voor de volgende week deze reeks te besluiten met eenige gegevens over oudercommissies en ouderavonden, over het geneeskundig schooltoezicht en de naleving der Leerplichtwet. KALENDERS. Noord-Brabant, maatschappij van verze kering op het leven te Waalwijk geeft een kalender als in vorige jaren, een fraai ver sierd schild en 12 maandbladen, blauw op geeL x) Bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Klein Amerika'. Mijn Zuidpooltocht door R. E. Byrd. Uitgave Van Holkema Waren- dorf's Uitgevers-Maatschappij N.V. te Am sterdam. Boekwerken, die een vijfhonderdtal dicht bedrukte bladzijden tellen zijn gewoonlijk een schrik voor den recencent, die nu een maal niet altijd voor zijn plezier leest. Maar als dat boek dan een nauwkeurige beschrijving van een ontdekkingsreis geeft, van een reis naar landstreken waar nog nim mer een menschelijke voetstap gezet is, dan wordt al spoedig de belangstelling van dei? lezer gewekt. Want iets van de romantiek, die wij als jongens overal om ons heen voel den, is er toch altijd nog in ons hart geble ven. Wij leven nog altijd mee met dappere mannen voor wie geen inspanning of opoffe ring te groot is om hun doel te bereiken al bedienen zij zich dan ook niet meer van de primitieve hulpmiddelen waarmee eens Jules Verne zijn kapitein Hatteras naar de Noord pool liet reizen. Wetenschap en techniek hebben enorme vorderingen gemaakt. Amundsen trok in 1911 nog het Zuidpoolgebied binnen terwijl hij uitsluitend op de trekkracht van honden en menschen kon rekenen. Hij bereikte de pool en wat hij daarvoor doorstaan heeft is pas goed te begrijpen als men het boek van Byrd heeft gelezen. Shackleton is in 1909, toen hij bijna het doel bereikt had, gestor ven, en na Amundsen was slechts Scott er in 1912 in geslaagd het denkbeeldige einde der wereld te bereiken. Byrd deed het anders. Hij profiteerde van de ervaringen op vroegere tochten opgedaan en hij maakte zich den tocht gemakkelijker door voor het eerst in dit bijna ondoordring baar gebied gebruik te maken van een vlieg tuig. Waar anderen wekenlang onder bijzon der moeilijke omstandigheden zich een weg moesten banen, vloog Byrd in weinige uren zonder eenige hindernis te ontmoeten. Waar expedities met hondensleden eiken nacht weer op ongekend en gevaarlijk terrein moes ten kampeeren, zorgde Byrd er voor weer tij dig „thuis" te zijn, waar hij omringd was door alles wat het leven in de Zuidpoolstre ken kan vergemakkelijken. En toch is desondanks ook deze Zuidpool tocht in ieder opzicht een prestatie geweest Het is natuurlijk, dat men op een dergelijke expeditie van alle hulpmiddelen der techniek profiteert, niet alleen omdat men daardoor het levensgevaar kan verminderen maar ook omdat men daardoor het wetenschappelijk onderzoek zoo volledig mogelijk kan maken. En dat is ten slotte toch het doel van eiken pooltocht. Er schijnt geen onherbergzamer land te zijn dan de reusachtige vlakte in ijsformatie, die zich in het gebied der Zuidpool bevindt. Robben, walvisschen en pinguins zijn vrijwel de eenige dieren, die hier het leven kunnen houden en in den poolwinter als de zon voor een half jaar onder den horizon is weg gezakt zijn zelfs deze dieren verdwenen. De eenige levende schepsels, die er in 1929 waren zijn Byrd's mannen geweest en het is te begrijpen, dat zij alle voorzorgen genomen hadden om dien winter met temperaturen van 70 graden onder nul te kunnen door staan. Uitvoerig beschrijft admiraad Byrd hoe het hem geiukte een tweetal schepen vol voorraden en levensmiddelen naar de be ruchte Ross-barière te zenden. Hier werd het kamp „Klein Amerika" gesticht. Er werden blokhutten gebouwd, er werden tunnels ge graven, aan elk der wetenschappelijke leiders werd een aparte werkplaats toegewezen en ieder man kreeg zijn taak te vervullen. Precies op tijd konden de schepen voor het invallen van den poolwinter weer uit het ijsgebied, wegkomen, maar de expeditie bleef overwinteren. Zij hield contact met de buitenwereld door de radio, die evenals het vliegtuig een onontbeerlijk hulpmiddel bij dergelijke gevaarlijke expedities is gebleken. De weerkundigen, de geologen, de marconis ten. de fotografen, de journalist, de dokter, ieder had hier zijn eigen bezigheden en 's avonds kwamen allen bij elkaar, werd de kachel nog eens extra opgestookt en vergat men wel eens, dat men honderden Kilometers van de beschaafde wereid was verwijderd en niemand daarvan, hoe graag hij ook zou willen, de expeditie in den poolnacht te hulp zou kunnen komen. Zorgvuldig werd alles gereed gemaakt voor de tochten, die bij den terugkeer van de zon ondernomen zouden worde werden besproken en uitgewerkt' planneft werd rekening gehouden met de st(*ds van vroegere poolvorschers ar'ngen Toen eindelijk de zonnetijd weer gebroken werden de depóts van lev^35 Ga lenen brandstof door hulpexned^"11^- zich van hondensleden bedienden di< honderd mijlen van het kamp jn gebracht en vertrok dr. Gould de met zijn klein groepje dappere' mannend diep in het Zuidpoolgebied de formant 0,4 den bodem en van de daar f vaQ bergen te onderzoeken. Snaleerflj Intusschen maakte Byrd met 7»n c vliegtuig de Fokker was in een t reeds verloren gegaan - tochten over onbekende land en gaf hij Mc Kinlev 1 gelegenheid dat alles fotografisch in u p te brengen. Toen Gould's expeditie al wei lang onderweg was passeerde Byrd dK den in weinige uren nadat hij van v? Amerika" was opgestegen. Dank zii de k kwame piloten, w.o. de bekende Balrh s'nagde hij er in de bergketens te passeer' en wierp hij een Amerikaansche vlag neer de plaats die zich overigens in niets v!P zijn omgeving onderscheidt waar alle ridianen samenkomen en dus de Zuidnoor gelegen. 118 Meer wetenschappelijk nut had deze tori,» uit het oogpunt van de fotografische oom men vanuit het vliegtuig en zeker ook latere tocht dit zich vanuit „Klein Amerik? meer naar het Oosten uitstrekte over het bied dat nog nimmer door menschen i« f' treden. - Byrd heeft door dezen tocht ten volle j*. zen. dat het doordringen in dergelijk slechts per vliegtuig kan geschieden en na» mate de aviatiek meer volmaakt wordt 2a\ men er zeker in slagen steeds meer van dit onmetelijke en voor menschen ontoegankelij. ke terrein in kaart te brengen. I Hoe de dappere kapitein van de City er weer in slaagde door het ijsveld te komen zonder dat zijn scheepje verpletterd werd en hoe de expeditie, waaronder zich reeds eejj. ge zieken bevonden, precies op tijd kon weg.' komen, zonder een tweeden maal te moiwn overwinteren, dat alles heeft Byrd in dagboek uitvoerig beschreven. Dit boek met zijn foto's, zijn tabellen, overzichten en kaarten een standaardwerk, dat met groote belangstelling gelezen zal worden door al len, die bewondering kunnen gevoelen voor den moed en de zelfopoffering van een groep, je dappere mannen, die vrijwillig hun leven waagden om dezen Amerikaanschen Zuid pooltocht in alle opzichten tot een succes te maken. Tj. Opgave van ftoordhollaiidscli liandboiiwcrediet VV, Koers van heden te (Ontvangen per draadiooze telefoon). STAATSLENINGEN. 4>/, Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie --. Berkels Patent Calvé Delit Cert, Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Belhleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEÜM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn h Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific - Wabash Vorige koers 92 871/4 7W/4 551/4 55 573/4 357, 24% Cl/s 10 191 79% 90 A 215/16 5/4 2218/16 28/i6 47% D*/l6 23/4 61 16"-% 125 «3% 401/s 22 2U 52 32 70 98 11,% 5U/4 5% 4%o 41% 16% jf' 43/4 11% 13 59% 124 19 154 181 •Exdividend. fExclaim. 891/4 H% 65%g 21/16 PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.ra. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 55 55 36 38-9 3S7.-9 46 9 lil 827, 917, S-% 83% 92'/2-3 1.8/4IO 84-| 93-% -3A 207, 22 21%-j 2l8/|-2 23 5% 46 12 2* 2% 23% 2 114% 23'/, 2% 1713/4 122 83 1731-41 1727,-4 53 31 114 50 115-7, «A/s 100 11%-6 115 4 40 24 20 418/4 407,-1 41% 60 5V/j 125 1» 154 178 11 77 21/d 2%o 1 oCt, Hedeu 1 P^* NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië t f t I Vorige koers 8.30 58.65 9.71% 34.47% 48.20 35.25 45 25 45.75 44 75 247% Koers op heden 2 uur 8.55 58.80 9.71% 34.45 4823 00 00 46.50 47.75 46 25 247.% 12.60

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10