Agenda 'Jkomnciaat 1lieuws föuitmicwd Stad m Omgeving- JieekSchool £aatste êetichtm Weec&ecidkt HOEVEEL VERLOREN ILLUSIES j WAARD ZIJN. DE OMGEVING VAN ADRTANOPEL OVERSTROOMD. De Eurooeesche spcorwegver- bindinlen mei Stamboel ver broken. Te Almelo OEEN GOUDEN STANDAARD MEER IN JAPAN! HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Te Goor. Te Neede. Overzicht. Maandag 14 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, iilm Westfront 1918; boven 18 jaar 8.30 uur, gebouw leeszaal, algemeene le denvergadering dier instelling. 7..30 uur, Cinema Americain: 1. Diaman ten van Broadway (revue); 2. De ontvreem de leening (sens.) 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-1 neater. De politiespion (sens.); boven 14 Jaar- 7.30 uur, Victoria-Theater: Taboe (rom.), voor eiken leeftijd. h_iia 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: 1. Hallo, hier Hilversum Holland (revue); 2 De tij ger van Berlijn (detective-verhaal), boven 18 jaar. Dinsdag 15 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Westfront 1918; boven 18 jaar. Bij O. de Vries te Oterleek, uitvoering tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht 7 30 uur, Cinema Americain: 1. Diaman ten van Broadway (revue)2. De ontvreem de leening (sens.). 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De politiespion (sens.)boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Taboe (rom.)> voor eiken leeftijd. 7 30 uur, bioscoop Harmonie: 1. Hallo, hier Hilversum Holland (revue); 2. De tijger van Berlijn (detective-verhaal); boven 18 j. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, comité voor ontwikkelingsavonden, spr. dr. Tenhalff uit Utrecht over Spiritisme. dreiging echter niet. Op den kreet„Houdt den dief! Politie!" kwamen de burgemeester van Ginneken, jhr. mr. Th. E. Serraris, en diens zoon uit hun woning loopen en voeg den zich bij de postbeambten. De daders vluchtten een halven K.M. ver der in een onbewoond huis, doch de achter volgers zaten hun dicht op de hielen. Toen de burgemeester een schot in de lucht loste, kwamen de beide mannen het huis uit en poogden over een schutting in het donker te ontkomen. Het gelukte echter den zoon van den burgemeester één der mannen te pakken, die zich toen gewillig overgaf. De ander ont kwam. Bij nader onderjoek bleek de aangehoude ne een kellner te zijn uit het hotel „Dennen oord" te Ginneken, waar ruim een week ge leden eveneens een overval werd gpleegd. De man, Christialen genaamd, had de geldtrommel, die hij uit het postkantoor had meegenomen, op zijn vlucht laten vallen. Zijn mededader, Bavink genaamd, wist te ontko men. Later werd vastgesteld, dat deze trommel de zoogenaamde zegelkas was. Een kleinere trommel, waarin de groote kas ten bedrage van 7000 was geborgen, en die naast de groote trommel stond, hadden de mannen over het hoofd gezien. Christialen heeft bekend ook den roofover val op „Dennenoord" te hebben gepleegd. De revolvers, waarmede in het postkantoor de schoten waren gelost, bleken slechts alarm pistolen te zijn. KORTE BERICHTEN. Het gemeentebestuur van Zaandam heeft aan de vrijwillige brandweer aldaar bij haar gouden jubilé Zaterdag een nieuwe moderne autospuit aangeboden. Vrijdagavond is op een weg te Schin- veld (L.) een man uit Brunsum bewusteloos gevonden Uit het onderzoek is geb'eken. dal de man bewusteloos is geslagen. Bovendien was hij beroofd van 500 Maik. Bij den Calandpolder onder Veere is de 15-jarige Albert Victor de Mayer, die met zijn vader en nog een jager met het Belgisch jacht „Oasis" op de eendenjacht was. ver dronken door het omslaan van het voor de lacht gebruikte roeibootje. socialistische, waaruit o.a. blijkt dat de heer Krom de schuld van den oorlog aan het kapi talisme en de spreker den oorlog beschouwt als een openbaring van de gisting. HEEMSKERK. De lijder sweg. Voor een flink bezet zaaltje bracht onze tooneelvereeniging T.A.V.E.N.U. het tooneel- spel „De lijdensweg" Zondagavond voor het voetlicht. Het stuk werd van het begin tot het einde met aandacht gevolgd, wat zijn oorzaak hier in vond, dat de vertolking niets te wenschen over liet. Wij hebben het meermalen gezegd en her halen het hier, dat in t.a.v.e.n.u. ongetwij feld goede krachten schenken. Ook de gnma- ge was goed terwijl de muziek er het hare aan toe gebracht had, dat de leden enkele gezellige uurtjes in Flora hebben doorge bracht. Een Parijsch ingenieur had. meldt het j Hbldeen jaar geleden een jong meisje van zeer goede familie, kort tevoren uit i de kloosterschool in de wereld geian ceerd. gehuwd. Reeds een paar weken later werd de jonge echtgenoot uithui zig. Eerst kwam hij 's avonds laat pas thuis, daarna in het geheel niet meer. Het bleek dat een aardige typiste uit zijn fabriek op hem beslag had gelegd. I Voor het jeugdige vrouwtje zat er niets anders op dan naar haar ouders terug te keeren. In het voorbijgaan liep zij bij haar advocaat aan om hem te vragen of ze geen recht op schadever goeding uad. Voor het eerst in de geschiedenis der Fransche rechtspraak sprak de recht bank zich voor een dergelijke schade loosstelling uit, nada* mr. Jean-Jacques Dumoret in een welsprekend pleidooi hierop, na de echtscheiding er door 'e hebben gekregen, aangedrongen had En het bedrag, dat het jonge vrouwtje, wier huwelijk van precies veertien da gen zoo wreedelijk werd verbroken, voor haar verloren illusies kreeg uitgekeerd, werd op 10.000 francs gesteld. Naar het B. T. A. uit Stamboel aan het Hbld. meldt, hebben geweldige stort regens in de streek van Adrianopel de Maritza en de Toendzja buiten de oevers doen treden. Adrianopel is overstroomd, 400 hui zen staan onder water. Het aantal slachtoffers is onbekend De Europeesche spoorwegverbindin gen met Stamboel zijn verbroken. Te Almelo is geen verandering in den toe stand gekomen. De Stoomspinnerij „Twen- the" was, zooals bekend, feeds gesloten en hedenmorgen bleef de toestand ongewijzigd. De Japansche regeering heeft heden defi nitief besloten tot opheffing van de gouden standaard. Hedenmorgen daalde de koers van de Japansche Yen op de Londensche beurs aan zienlijk. Terwijl de koers a pari 50 cent be draagt, stond de Yen hedenmorgen 40 cent genoteerd. De beurs te Tokio is heden geslo ten en zal waarschijnlijk wel 2 dagen geslo ten blijven. De laatste beurs toonde reeds een hausse in verschillende aandeelen. het een den EXPLOSIE VAN GESTOLEN SPRING STOF TE HELMSTADT. De dieven waarschijnlijk om leven gekomen. Gisteravond laat werd te Helmstzdt hevige explosie waargenomen, nog in ioop van den nacht werd in het muniLepak- huis van een steenfabriek te Helmstadt ont dekt, dat 22 pakken, elk bevattende 234 K G springstof en ongeveer 100 springpatronen, waren gestolen. "Waarschijnlijk tengevolge van onvoorzichtigheid is de gestolen spring stof tot ontbrandi'ngr gekomen en met een hevige knal geëxplodeerd, zoodat te Helm stadt tal van ruiten sprongen. De dieven zijn waarschijnlijk om het leven gekomen. alkm MIENT2V NIEUW JAARSADVÈRÏENTIES. Evenals vorige jaren draagt onze admi is niemand geraakt. Van een achternazetten der inbrekers kon geen sprake zijn, daar G. ongekleed was. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Het is voor de politie die met groote activi teit survei'leert, jammer dat die personen niet gevat konden worden EEN ONZEKERE GANG. Zaterdagavond 11 uur heeft zich op den hoek Geestersinge!Bergerhout een ongeval voorgedaan, dat nog betrekkelijk goed is af- geloopen. Een zekere J. F., wonende alhier, trachtte wandelende vooruit te komen, maai- aangezien de brave man niet al te stevig op zijn beenen stond, maakte hij bijwijlen on verwachte zijsprongetjes. Bij een van deze onverwachte bewegingen botste F. tegen een motorrijwiel aan. welks bestuurder J. S. alhier, natuurlijk niet verdacht kon zijn op dergelijke gekke bewegingen. Beide heeren maakten kennis met moeder 'e en kregen hoofdwonden De motor was 'pszins gehavend, doch F. was zoo vrien- •T om de schade te vergoeden Den bestuurder treft geen schuld. WEG ALKMAAR—DEN HELDER. Van verschillende zijden zijn bij den B.B N., Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, klachten ingekomen over den hinder, dien het verkeer over den weg Alkmaar Den Helder onder Schooridam steeds onder vindt door de aanwezigheid op den weg van karren met sieenen bij de steenfabriek aldaar. Verder komt het meermalen voor, dat de weg gebruikt wordt voor het beladen van karren en auto's met van de fabriek afkomstige stee- nen, waardoor andere voertuigen niet kunnen doorrijden. De B.B.N. verzocht daarom het gemeente bestuur van Schcorl medewerking te willen verkenen teneinde te verkrijgen, dat het be laden van wagens en auto's met steenen op het fabrieksterrein geschiedt en de weg wordt vrijgehouden voor het doorgaand verkeer. TEKEL. Met ingang van 1 Dec. J.l. is bij kon. besluit benoemd tot heemraad van het water schap „De dertig gemeenschappelijke polders op Texel" de heei W. J Bakker Czn. te Den Hoorn op Texel. UITGEEST. Ten einde te geraken tot de oprichting van een crisiscomité in ons dorp, zijn door B. en W. onderscheidene vereenigingen uit- genoodigd om afgevaardigden te zenden naar een door hen belegde vergadering Dezer dagen is men begonnen het hek langs den tuin van den rijksontvanger een meter achteruit te zetten, ten einde de weg te kunnen verbreeden. Waar dit dan over een tamelijke lengte geschied, is dit zeker een groote verbetering Openbare vergadering van „Kerk en Vrede", ad. Uitgeest. Vrijdag hield bovengenoemde afdeeling i?en openbare vergadering in het hotel de Ooievaar onder leiding van ds. van Peur sem. Hierha hield spreker een rede met als on derwerp „De tijd roept". 1 en slotte ontstond er een interessante ge- dachtenwisseling tusschen den heer C. Krom en den spreker ove rde vraag aan wien de schuld van den oorlog en het al of niet ge bruik maken van wapenen indien deze kapi talistische staat eens mocht overgaan in een Ter voorziening in de vacature van on derwijzer aan de r.-k Jongensschool te War menhuizen door het bedanken van den heer De Rijk is met ingang van 1 Jan. a.s. be noemd de heer D. v. d. Pol te Zaandam. Ongecorrigeerd. KINDERFIETSJES. 't Lijkt wol aardig, zoon joch van een jaar J of 7, 8 op een leuk kinderfietsje door de j straten te zien rijden, maar wij hebben ons wel eens afgevraagd, of deze jeugdige weg- gebruikers het verkeer niet in gevaar bren- nistratie zorg voor het afhalen in de stad van j p,en' b'uktechtef tot nu toe vrij goed te Nieuwjaarsadvertenties voor het Oudejaars ,aanA r"]' ui.ZV i w van nummer van onze courant. dfn A' N' W" B-d,e dat d< leu«d zo,° vlug en zoo goed mogelijk de verkeersregels kent. GEKLEURDE FLAATJES VAN Toch is die jeugd nog lang niet alleen ver- DE VROOLIJKE OESTERS. trouwd, wat Zondagmiddag bleek, toen de Wij herinneren er aan, dat wij destijds j 10-jarige Nico Z. pardoes in het donkere jor gens en meisjes uitnoodigden, de in water der Oudegracht reed. Gelukkig zag een de Zaterdagsche couranten voorkomen- i voorbijganger, de heer H. de Jong, het onge- de plaatjes van de Vroolijke Oesterge- val, en deze wist den drenkeling spoedig schiedenis, uit te knippen, te kleuren en weer op het droge te brengen, in een schrift te plakken. De knaap kwam dus vrij met den schrik en Nu de oestergeschiedenis beëindigd is een nat pak en een kleine herinnering, n.1. zien wij gaarne de resultaten van dit een kniewondje, waarom de politie een snel- werk onzer jeugdige lezeressen en lezers tegemoet met vermelding van naam, adres en leeftijd der inzender... Een en andir moet voor Vrijdagavond 7 uur in ons bezit zijn. Voor de mooiste inzendingen stelt de redactie eenige meisjes- of jongensboe ken beschikbaar. Wij deel en hierbij mede, dat wij ten opzichte van de nieuwe serie kinder plaatjes „Wat kikker Karei en Tuimel- tje beleefden" waarvan Zaterdag de eerste plaatjes gepubliceerd zijn, een zelfde regeling zullen treffen. Men beware en kleure daarvan dan ook de Zaterdags van deze sch-mde plaatjes. serie ver verband legde. Ondanks het feit, dat thans het groote conflict in de textielindustrie een feit is geworden, -is het volkomen rustig in Enschedé. Er zijn, doordat zoovelen buiten de fabrieken bleven, wat meer wan cL. aars op siraat, doch alles is vol komen rustig. Op al'e fabrieken, aangesloten bij de fabrikantenvereniging te Enschede, met uitzondering dan van die van de firma Jannink, waar Maandag a s. de staking zal beginnen, is de staking alge meen. Alleen de leden van het vaste per soneel, de bazen, het personeel van de smederijen en enkele oude arbeiders zijn hedenmorgen de ooorten binnen gegaan Velen van hen zijn echter weer naar huis gestuurd, omdat het bedrijf is stop gezet Het is niet mogelijk een juiste opvave van het annta! s'nkers te kri'Lmn Naar schatting bedraagt het totaal aan tal hunner te Enschede ruim 9000, ter wijl in totaal van 13 tot 14000 arbeiders i.i de textielindustrie het werk hebben neergelegd. Ongeveer 5C00 stakers heb ben hedenmorgen op het van Heek-plein ve gaderd, waar zij werden toegesproken door den voorzitter van de „Eendracht" Deze gaf een overzicht van den toestand en oefende scherpe critiek op de hou ding der fabrieksmagnaten Met aan drang wekte de spreker op orde en rust te bewaren en hij waarschuwde tegen de elementen, die probeeren verwarring te veroorzaken. Bij de N.V. Katoenfabriek v/h Arntzenius, Jannink en Co. zijn hedenmorgen de arbei ders op de gewone wijze aan het werk ge gaan. Aan den ingang van de fabriek stond een groote menigte nieuwsgierigen, terwijl ook gemeente- en rijkspolitie aanwezig wa ren. Eenige communisten verspreidden strooi biljetten, waarin de arbeiders opgeroepen werden door de Landelijke Federatie van textielarbeiders uit de fabriek te blijven. Inci denten hebben zich echter niet voorgedaan. Te Neede is hedenmorgen het personeel van de textielfabriek der firma Ter Weeme en Zoon in staking gegaan. Slechts een 15-tal arbeiders, meest bazen, is met goedkeuring van de organisaties de fabriek binnengegaan. In de vroegte verzamelden zich een groote menigte belangstellenden en een paar hon derd stakers voor de fabriek. Toen om half acht, behajve de reeds genoemden, niemand naar binnen ging, gingen allen rustig uiteen De burgemeester en eenige politiemannen waren te plaatse. DOOR DE RUITEN. Een wagen van de''gemeentereiniging reed hedenmiddag door onbekende oor- j zaak door een winkelruit van den heer I Kaper, winkelier aan de Oudegiacht. De ruit werd grootendeels vernield. EEN BESTE VANGST1 Op verzoek van den commissaris van politie alhier werd te Amsterdam gister middag een zekere P. O., wonende al daar, aangehouden. Deze werd verdacht den laatsten tijd Alkmaar en omgeving onveilig te hebben gemaakt en meerdere diefstallen van fietsen op zijn geweten te hebben. De gearresteerde legde een volledige bekentenis af en het gelukkige gevolg zal wel zijn, dat een 7-8-tal ontvreemde fietsen weer terug zal kunnen worden bezorgd. Een goede vangst dus! De verdachte is naar het huis van be waring alhier overgebracht. AL TE VRIENDELIJK! Gisteravond tegen 9 uur zijn bij den heer J. T„ wonende in de Liefdelaan, eenige ruiten stuk geslagen. Een onder- zuek werd ingesteld, en aangezien de dader wellicht niet onbekend is, zal het zaakje weldra oDgelost worden. WESTFRONT 1918. In de bioscoop van het Gulden Vlies. De aangekondigde film Westfront 1918 heeft gister de talrijke bezoekers niet teleurgesteld. Men is er diep van doordrongen geworden, dat oorlogvoeren heel wat anders is dan het spelletje, dat de schooljongens onder dien naam wel spelen, en men heeft de overtuiging moegenomen, dat de vredesapostelen ge lijk hebben met hun oorlog aan den oorlog". Films als I ostfront 1918 zijn inderdaad propagandamateriaal van groote waarde. In het bijprogramma komen voor een arrdige teekenfilm er een komische tweeaeter. POSTDUIVENTENTOONSTELLING. Door de drie Alkmaarsche postduivenver- eenigingen, vereemgd onder den naam van Alkmaarsche Concours Commissie (A.C.C.), werd op Zaterdag 12 en Zondag 13 Decem ber een onderlinge tentoonstelling gehouden (Zaterdag was keuringsdag). Keurmeester was de heer P. T. van Eist uit Roosendaal, kampioen-keurmeester van 1930 en 1931 van Nederland. Als wij dezen keurmeester aan het woord laten, dan zijn zijne mededeelingen als volgt: De inzendingen bestonden uit 250 vogels, meerendeels van prima kwaliteit De keuring geschiedde op vliegcapaciteiten. De indeelingen waren: Klassel: Vogels die den afstand van 400 K.M. hadden gevlogen. In deze klasse, die 18 vogels bevatte, was een middelmatige strijd, hoewel de kwaliteit uitstekend. Klasse II: Vogels, die den afstand van 400600 K.M. hadden gevlogen. Inzending 20 stuks. Ook hier was de kwaliteit goed. Klasse III bestond uit 18 vogels; de strijd was hier nog al sterk. In deze klasse bevond zih de kamp.oendoffer en tevens de kampioen vogel der tentoonstelling, eigenaar C. H. Noome. Klasse IV, bestaande uit 15 vogels, prima dieren. Klasse V: Eene inzending van 21 vogels, die een afstand van 600 tot 900 K.M. heb ben afgelegd. Hier was een zeer hevigen strijd, die gewennen werd door Jos. v. Seg- gelen. Klasse VI, bestaande uit 3 duiven, van pri ma kwaliteit, eveneens den afstand van 600 tot 900 K.M. gevlogen hebbend. Een vinnige bekamping van elkanders punten. Overwin naar C. H. Noome. Klasse VII bevatte 7 vogels, die eveneens zwaar kampen moesten. Klasse VIII: Mooie klasse van 7 vogels. Hierin bevond zih dan ook de kampioen duif, dus de beste van de tentoonstelling, eigenaar A. J. de Wit. Nu volgen de onge vogels die in 1931 ge fokt zijn en reeds afstanden van meer dan 250 K.M. in één vlucht vlogen, n.1. van Moons (België). E)eze klasse was bezet met 61 doffers, de strijd was door dit groote aantal buitenge woon. Jonge vogels van uitstekende hoeda nigheden. De klasse jonge duiven was gevormd door 40 stuks, de eene al beter dan de andere, een juweeltje om te zien. Er volgden h.erna nog twee klassen jonge vogels, die nog niet hun vliegkunsten ver toond hebben, doch toch twee goede klassen vormden. De tentoonstelling werd gehouden in café Centraal, Hofplein, en was gratis openge steld voor de bezoekers van Alkmaar en Om streken. RIJWIELDIEFSTAL IN HEILOO. In Heiloo zijn vanmorgen twee rijwielen ontvreemd bij de r. k. kerk. Een er van is in den loop van den dag teruggevonden, zij het dan zonder bel en zonder lantaarn. Het tweede is echter nog steeds zoek. WEER EEN INBRAAK TE HEILOO. In den nacht van Zaterdag op Zondag is wederom ingebroken en ditmaal bij den winkelier A. Greeuw Jr. E>e dieven hadden een bovenruit uitge sneden en alle voorzorgen genomen om bij het minste onraad te kunnen ontvluchten. De heer G„ die om 2 uur wakker werd, ging geruischloos naar beneden. Hij was van plan de inbrekers te overvallen en stak daar om geen licht aan. Toen hij een bewegende schaduw zag en voetengeschuifel hoorde, schoot hij zijn re- yolver af en later nog eens. Waarschijnlijk naar waarnemingen, verricht in den morvP* van 14 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.6 mM te 1 Havre. Laagste barometerstand 747.9 mM f Vardö. le Verwachting, geldig tot den avond van 1 s December: 3 Meest matige Zuidelijke tot WesteliiL wind; zwaar bewolkt of betrokken; weinio of geen regen, weinig verandering in temn2 ratuur. De depresie, die Zaterdag na benoorden IJsland te zijn voorbijgetrokken ongeveer Oost-Noordoostwaarts trok werd Zondag et opnieuw vandaag door een andere gevolgd die bij vrijwel gelijke richting telkens een iets Zuidelijker weg koos. Het gebied van hoogen druk over het zuiden van het gebied nam daardoor iets af, doch de Westelijke tot Zuidwestelijke wind over onze streken houdt onveranderd aan, in sterkte geleidelijk wat toenemende. In het grootste deel van Frank rijk en West-Duitschland is het nog wind. stil. Uit Duitschland is de vorst nagenoeg verdwenen, en alleen in het Noorden van Scandinavië vriest het streng. Een verande ring van beteekenis in den toestand teekent zich nog niet af. FEESTAVOND DE HALTER. De bekende Alkmaarsche gymnastiekver- eeniging de Halter, heeft de goede gewoonte elk jaar in December een gezellige soiree te geven voor haar donateurs en leden Ook dit maal is zij niet van hare gewoonte afgeweken en de groote Harmoniezaal was Zaterdag avond bijna te klein om alle Haltervrienden te bevatten. De heer Molenaar, voorzitter van de Hal ter heette de aanwezigen om ruim acht uur namens het bestuur hartelijk welkom Zij, die zich in het bestuur voorstanders hadden ge toond van het doorgaan van de feestavond waren door de talrijke opkomst zeker in het gelijk gesteld. Een vereeniging als de Halter kan een avond als deze niet missen. Men krijgt gelegenheid elkander weer eens te zien en te spreken en nieuwe vriendschapsbanden aan te knoopen. Spr .bracht hulde aan het lid F. ten Pas, dat een nieuw systeem luid spreker had uitgevonden en dat door goede duidelijke muziek op dezen avond demon streerde. Het programma voor den feestavond was geheel door eigen krachten verzorgd. Spr. bracht tot slot dank aan hen, die prijzen voor de verloting hadden beschikbaar ge steld. Dat de Halter zich ondanks de om- tandigheden in grooten bloei mag verheu-, gen, mag zeker tot vreugde stemmen. Hef programma opende vervolgens met een uit nemend nummer Springtafel, uitgevoerd door de eerste afd. heeren onder leiding van den directeur, de heer Ran. Er werden kranige sprongen te zien gegeven. Na dit gvmnastieknummer kwamen diver se voordrachten en kleine stukjes, door de leden met de grootste animo uitgevoerd, o.a. Moeder geeft haar regen. De Fancy fair, de Burgerwacht, de drie Gratiën, de familie Fnntjes, de Verliefde Slager en de Fijne fa milie. Een naar solo-dansnummers werden uit gevoerd: de eerste: De dans der boozen, door den heer Kruidenberg, de tweede: De dood van den Koninq, door Mevr. Jonker—Jon ker, onder nianobegeleiding van den heer Groen Jr. De uitvoerenden danden met veel succes en de beqe'eider speelde uitstekend. Het nummer van den Oosterschen gooche laar met ziin haremdame slaafde ook dit maal weer bijzonder en de lang niet gemak- lelijke toeren s'aaodf-n boven verwachting. De pmorhp'aar en ziin assistente waren zeei goed in hun rol. De dansen van de dame«afd. verwierven luid anrdaus en de vrooliikheid steeg ten top loen als s'otnummer een aantal herren dwaas toegetakeld als danseressen. d° dames in eer. da.nsnummer imiterden. Een klaterend ap- p!a"s was het s'ot. Natuurlijk werd de avond met een zeer ge animeerde danspartij hes'oten Hoe warm iet was en hoe vol, zal men zich kunnen voorstellen. 't Was voor de Ha'ter en bare leden een zeer geslaafde avond, die velen groot ge noegen heeft gedaan ONTWIKKELING EN ONTSPANNING WERKLOOZEN. Onder voorzitterschap van wethouder Wesierhof kwamen j.l. zaterdagnamiddag op uitnoodiging van het gemeenteüesiuur op het Stadhuis bijeen afgevaaru.gden van de bestu ren van een Alkmaarschen bestuurdersbond, den R.K. Volksbond, den Uiristelijken Bestu renbond, het Plaaiselqk Arbeidssecretariaat, de Volksuniversiteit, het Instiiuut voor Arbei- ciersontwikke ing, den R.K. Dekenaler Jeugdraad, de A J. L en de Jongeiingsver. „Zacaeüs", om te overleggen op welke wijze men hier ter stede de ontwikkeling en ont spanning van jeugdige en volwassen werk- loozen zou kunnen otganiseeren Ook de heef C F. D. Kohnert, plaatsvervangend directeur der Ambachtsschool, nam aan de besprekin gen deel. De heer Westerhof zette uiteen, dat de be doeling van het gemeentebestuur was, co* tact tot stand te brengen tusschen de verscni - lende inste lingen en vereenigingen, die g acht kunnen worden in dit vraagstuk in b J- zondere mate belang te stellen. De bestu zul'en dan verder in onderling overleg p nen kunnen uitwerken Voorzoover de me werking der gemeente noodig is om aan plannen uitvoerign te geven, zal het gemeen tebestuur gaarne overwegen, of en tn wei* vorm de medewerking za kunnen worden v In de vergadering kwamen verschill®® meeningen naar voren. Algemeen stemde in met het doel. Wel was er eenig verscnu van opvatting omtrent de middelen, ui zou moeten aanwenden om het doel te De ken. Ten slotte bleek dat de meest (i onder inge samenwerking wellicht zou zijn verkrijgen voor de ontwikkeling in tec schen zin (vakopleidng, e.d.) Voorzooveei ontspanning betreft gaven verschillenoe eenigingen er de voorkeur aan, dat k groep zelfstandig het noodige zou verric" Besloten werd, dat de testuren der vertëff woordigde vereenigingen vóór a.s. 9°' dag aan den gemeentesecretaris zullen opt^ ven den naam van een vertegenwoordigt zitting zal nemen :n de commissie, wei Kt aangelegenheid verder zal behanaci spoedig zal worden bijeengeroepen. Gereformeerde Jeugdcentrale zal w0 i genoodigd, een afgevaardigde te zenaa»-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2