WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. getoond werd door een dankbaar applaus QemeetUecadm HENSBROEK. De Daarna werd een film vertoond „Een Rijn reis", niet een reis zooals we die in onze bioscooptheaters kunnen zien, maar een weer geven van een vacantiereis van een onzer stadgenooten met zijn gezin, zoodat er dezen keer bekende personen op het witte doek ver schenen met lachende gezichten, in opgewek te vacantiestemming. En toen de familie weer terugkeerde in haar huis op den hoek van de Comanstraat, werd zij ontvangen door de enthousiaste volle zaal. Zulk een herinnering aan een vacantie-uitstapje is ook voor later tijd van groote waarde, want heel veel moois heeft de heer v. d. List hier op de gevoelige plaat vastgesteld, vele opnamen zijn waarlijk kunstzinnig. Ditzelfde kan gezegd worden van de reeks kieken aan het „Stille Strand" te Berger., eveneens door den heer v. d. List genomen Hier werd te zien gegeven hoe er soms ge zwoegd wordt om de tent en het daarbij be- ncodigde op de plaats van bestemming te krijgen, hoe er gestoeid en gelachen worJt aan het strand, hoe er maar neen, ieder weet wat er zooal te genieten is, en dit alles werd te zien gegeven. Dat er bij het zien van bekende gezichten menige vroolijke uitroep weerklonk, laat zich begrijpen. Maar dit was nog slechts te beschouwen als een toegift, de belangrijkste film kwam nog, de film van Rochdale, opgenomen tij dens den bouw van het vierde (laatste) blok van het kwartier dat in den loop van het laatste tiental jaren aan den rand der stad is verrezen als bewijs van een ernstigen wil om te geraken tot betere woningen voor de arbeidende klasse dan voorheen gebruikelijk waren. Ook deze film was opgenomen door den bouwer van dit complex, den architect P. J van der List bovengenoemd. Bescheiden ver meldde het programma „een amateur", maai dit werk is dan wel bijzonder goed amateu risme geworden. Zooals gezegd, de heele bouw werd er ge toond, van het koopen van den grond af tot de bewoning toe. We zagen het eerste paaltje- in den grond slaan, we zagen de voor den bouw noodige steenen koopen aan de fabriek te Zevenaar, en toen groeide de bouw gelei delijk tot hij geheel voltooid was, de huizen bewoond werden en groenten en visch„boe- ren" hun waren kwamen aanbieden en straat muzikanten vroolijke tonen lieten schallen Menig aardig voorval bleek op den filmband vastgelegd, wat dikwijls groote vroolijkheid gaf in de aandachtig kijkende volle zaal. Dat zoovele bekende personen als „medewerkers" aan deze film meehielpen, maakte haar juist zoo bijzonder interessant. Een overzicht van bet heele complex van woningen van Roch dale besloot deze opnamen, waarna nog een serie foto's getoond werd van andere straten en buurten hier ter stede, waar ook arbeiders woningen staan. En eigenlijk toen pas kon men zien, welk goed werk er door de arbei- derswoningbouwvereeniging Rochdale is ver richt. Na de pauze werd nog vertoond de film „De Bank", waarin Charlie Chaplin 'n rol als portier vervult. Dat er om deze film braaf gelachen werd, is zeker eigenlijk overbodig te zeggen. Het dubbelmannenkwartet, dat vóór de pauze twee keer optrad, liet zich daarna nog een maal hooren en moest toen in verband met het voortdurend applaus nog wel een nummer toegeven. Dit was dezen keer nu eens niet „Der Schónen blauen Donau", voor de uitvoering waarvan het kwartet terecht groote bekendheid verwierf, maar „Rosen aus dem Süden", een eveneens op voortreffe lijke wijze uitgevoerd nummer, dat wij durven het gerust voorspellen door het kwartet nog vele malen gezongen zal moeten worden. Het applaus na dezen zang had veel van een ovatie. De heer Westerhof bracht bij de officieele sluiting van den avond een hartelijk woord van dank aan allen die den avond zoo goed hadden doen slagen, waarbij hij met name noemde den heer v. d. List en de Kodak-maat schappij voor het opnemen en vertoonen van de films, waarbij natuurlijk de firma v. d. Horst alhier meewerkte, het ensemble Horst voor de muzikale illustratie ervan en de gegeven muziek in de pauze, en „Zang en Vrienschap" voor haar mooien zang. Spreker deelde hierbij nog mede, dat Roch dale nog niet met bouwen ophoudt, al is het terrein waar begonnen wera, nu heelemaal vol. Een nieuw plan voor 89 woningen met twee winkelhuizen, te bouwen aan den Ber- gerweg, ligt gereed en zal spoedig bij den gemeenteraad worden ingediend. Al is de tijd voor een dergelijken bouw niet zeer gunstig, toch hoopte spr., dat de vereeniging in haar voornemen zal slagen in het belang van een goeden arbeiderswoningbouw. Hiermee was het officieele deel van den avond voorbij, maar de menschen gingen nog ang niet allemaal naar huis. Onder gezelli- ïen kout en aangenamen dans bleef men nog ^nige uren bijeen. VRAGEN VAN RAADSLEDEN. Aan het College van B. en W. der ge beente Alkmaar is in bijlage No. 227 het vo.gende schrijven gericht: Ondergeteekenden, D. J. Govers, Mr. P. Langeveld, H. C. Stoutjesdijk, leden van den Raad der gemeente Alkmaar, hebben de eer, ™llege navolgende vragen testellen: 1. Wanneer is door de Vereeniging St. Joseph de rekening en verantwoording, be- jn art- 81 lid 1 der Lager Onderwijswet I 20 (aan welke rekening en verantwoording <ie vereeniging gebonden is) van den bouw van de school in de Koornlaan inge diend? 6 2. Welk eindbedrag bevatte deze rekening en verantwoording? 3. Waren in dit eindbedrag begrepen eeni- fe kosten voor bouw van een gymnastieklo- aal, dat door den Raad niet was toegestaan? 4-Zo° neen, op grond waarvan zijn B. en w dan gerechtigd, uitgaven hiervoor toe te staan, wanneer de Vereeniging St. Joseph deze niet in haar eigen ofiiciëele rekening en verantwoording heeft opgenomen, en B. en i ?e d,us oolc niet °P grond van artikel 81 lid 2 der Lager Onderwijswet 1920 alsnog kunnen toestaan? 5. Zijn B. en W. buitendien niet van mee- nmg, dat, zelfs al waren deze kosten in de rekening en verantwoording opgenomen, B. en W. deze niettemin niet hadden mogen toe staan. waar de Raad besloten had, geen gel- een beschikbaar .e moeten stellen voor den bouw van een gymnastieklokaal, in welk raadsbesluit door 'de Vereeniging St. Josepn was berust? 6. Zijn B. en W niet met ondergeteekenden van meening, dat de Vereeniging St Josepn hoogstens wat buitendien nog voor betwis ting vatbaar is een nieuwe aanvrage voor den bouw van een gymnastieklokaal op van art. 72 der Lager Onderwijswet 1 2<) aan den Raad had moeten indienen, me. al ie gevolgen daarvan, ook ten aanzien van net beroepsrecht voor de ingezetenen? 7. Zijn B. en W. bereid, te bevorderen, dat dit alsnog geschiede, en dat de aanvrage overeenkomstig de bovengenoemde wettelijke bepalingen alsnog opnieuw aanhangig worde gemaakt? Hoogachtend UEA dw. D. J. GOVERS. P. LANGEVELD. H. C. STOUTJESDJIK. Het College heeft op deze vragen het vo gende geantwoord: 1. Het Bestuur der Vereeniging „St. Jo seph" heeft bedoelde rekening en verantwoor ding ingediend 26 September 1929.^ Bij de ingebruikneming van de school op 5 Januari 1928 waren niet terstond alle leer- en hulp middelen voor een 7-klassitre school noodig. Uit dien hoofde zijn verschillende benoodigd- heden eerst 1ater en nog in Mei 192Q aange schaft. Een en ander vertraagde de inzending van de rekening en verantwoording. 2. Het eindbedrag der rekening en verant woording is 124323.92. 3. In het onder 2 genoemde bedrag waren kosten begrepen voor het gymnastieklokaal De rekening bevatte o m. de uitgaven voor school en lokaal voor architectuur, opzich ters, electrische installatie, rioleering, droog stoken en schoonmaken tm verder voor turn- ai'ikelen en eenig meubilair. Wij merken hierbij op, da*- het niet de Raad was doch het toenmalig co'ege v?n B. en W dat indertijd heeft gemeend geen gelden te moeten toestaan voor den bouw en de inrich ting van een gymnastieklokaal bij de St Aloysiusschool als onderdeel van het bouw plan voor die school. B. en W. deelden hunne beslissing aan den Raad mede bij brief van 16 November 1926. De Raad verleent of weigert medewerking aan een aanvrage voor den bouw eener school als bedoeld in artikel 72 der L. O. wet 1920, doch spreekt zich niet uit over de wijze en omvang van uitvoering en derhalve niet over het bouwplan, waarom trent de beslissing is bij B. en W. (artt. 77 en 81 der wet). Vraag 3 moet dus bevestigend worden beantwoord, waarbij wij intusschen aanteekenen, dat, gelijk wij opmerkten, in dit geval de beslissing omtrent het gymnastiek lokaal, onderdeel «-an den schoo bouw, niet aan den Raad was: 4. In verband met het antwoord op vraag 3 kan beantwoording van vraag 4 achter wege blijven. 5. Gelijk wij reeds opmerkten in ons ant woord op vraag 3 is de onderstelling onjuist, dat de Raad een bepaald bedrag zou hebben toe te staan als beschikking op de aanvrage ex art. 72. Het toestaan van gelden door den Raad bij wijze van begrootingspost is uitslui tend het gevolg van het besluit, dat B. en W. na overleg met het schoolbestuur ten aanzien van het bouwplan nemen. Er was geen Raadsbesluit, waarin de Vereeniging St. Joseph had berust. 6. Voor de beoordeeling van de hier aan de orde zijnde vraag is het van belang de aandacht te vestigen op het verschil tusschen een aanvrage om medewerking der gemeente voor den bouw van een lokaal ter uitbreiding van een bestaande school en een aanvrage voor een geheel nieuwe school. Voor elke af zonderlijke aanvrage, ook van leermidde'en, hoe gering ook, is de medewerking van den Raad vereischt. Is daarentegen voor den bouw van een geheele school de medewerking door den Raad verleend, dan laat de wet aan B. en W over, met betrekking tot bouwplan en bestek een beslissing te nemen en zelfs toe te staan afwijkingen van het bestek, ook zoo daarvoor eerst na den bouw goedkeuring van B. en W. wordt gevraagd. Van den Raad wordt dan op grond der L. O. wet geenerlei beslissing meer gevraagd. Men moge dit ver schil in bevoegdheid van den Raad ten aan zien van de hierbedoelde twee categorieën van aanvragen eenigszins eigenaardig ach ten, het is nu eenmaal het systeem der wet. Ware het hier nu zoo geloopen, dat de ver eeniging na de opening van de school het gymnastieklokaal had gebouwd, geheel onaf hankelijk dus van het oorspronkelijke bouw plan, dan zou alleen op grond 'an een door den Raad verleende medewerking een bedrag ter beschikking der vereeniging mogen zijn gesteld. Nu het lokaa! opgenomen was in het bouwplan van -*e school, is het niet onze meening, dat de vereeniging een nieuwe aan vrage aan den Raad had moeten indienen op grond van art. 72 der L. O. wet 1920 7. Op grond van ons in ons antwoord op vraag 6 weergegeven standpunt beantwoor den wij vraag 7 ntkennend. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad der gemeente is het volgende adres gezonden: Met erkentelijkheid nam het bestuur van de Stichting Cursus voor Winkeliers en Winkel bedienden te Alkmaar kennis van den in houd van bijlage no. 217 tot het verslag der handelingen van Uwen Raad 1931, wijl daar uit niet slechts blijkt, dat B. en W. dezer ge meente niet slechte het doel van den cursus waardeeren, doch ook een voorstel doen tot een maximum van f 200 den cursus 1931/32 op de gebruikelijke voorwaarden te subsi dieeren. Het bestuur vindt het echter jammer, dat Uw college heeft gemeend het geheele be drag van 500, dat de Stichting heeft aan gevraagd, niet te moeten beschikbaar stellen omdat deze 500 niet in de juiste verhou ding zouden staan tot het bedrag van het budget der Stichting en de sprong van 100 in 1930/31 op f 500 voor den cursus 1931/32 blijkbaar te groot werd geacht. In dit verband veroorlooft de Stichting zich erop te'wijzen, dat het bescheiden ka rakter van het budget van den cursus moet worden toegeschreven aan de efficiente wijze, waarop de organisatie is geschied en dat het vorige jaar het budget nog lager kon zijn omdat toen het enderwijs in verkoopkunde, waarvoor biina geen leeraren in ons land beschikbaar zijn, door een plaatselijken win kelier is gegeven, die daarvoor geen bezol diging wenschte. Thans heeft het bestuur zich daarvoor echter de medewerking weten te verzekeren van een der beste krachten van ons land, den heer J. Traast directeur van de vakschool voor verkoopsters te Amster dam, omdat het bestuur meent, dat dit onder wijs wil het aan zijn doei beantwoorden zoo goed mogelijk dient te zijn. Dat ook andere steden het gemeentebelang en de noodzakelijkheid van een dergelijken cursus in tlinke cijfers tot uiting brengen blijkt uit de subsidies, die o.a. de gemeenten Dordrecht, Veendam (vcor een cursus van 40 leerlingen f 600) en Amsterdam (voor de vakschool voor verkoopsters met 312 leer lingen f 30.000) voor dit onderwijs aan winkelbedienden, die vrijwel uitsluitend op dit speciale vakonderwijs zijn aangewezen, afzonderen. De Stichting zou het zeer op prijs stellen indien Uw Raad zou kunnen besluiten het aandeel van de Gemeente in een eventueel tekort derhalve tot het gevraagde bedrag van f 500 te vernoogen, omdat haar anders vrijwel de kans wordt ontnomen dit onder wijs dat reeds nu in de practijk zeer be vredigende resultaten heeft opgeleverd en er toe bijdraagt het publiek in Uwe stad zijn inkoopen te laten doen voort te zetten op de eenig juiste wijze, n.1. op die, welke de grootst mogelijke zekerheid biedt van gun stige resultaten. Namens de Stichting voornoemd, De voorzitter: (w.g.) G. NOBEL. De secretaris(w.g.) D. J SCHEFFEL. RI <J WIELP A D VEREENIGING „NOORD-KENNEMERLAND". In „De Nachtegaal" vergaderde Zaterdag middag onder voorzitterschap van mr. J. P Bosman, bovengenoemde vereeniging. Na vaststelling der notulen van de 12 Juni 30 gehouden vergadering werd medege deeld, dat van Heiloo bericht is ingekomen, dat wederom op 200 subsidie van die ge meente gerekend kan worden. Van Egmond-Binnen was een afwijzende beslissing op een dergelijk verzoek ingeko men. Een schrijven van den A.N.W.B. inzake de mogelijkheid van een rijwielpad van Petten naar Callantsoog werd in handen gesteld var. de afdeeling Schoorl. Medegedeeld werd nog, dat de plannen vtfor aanleg van een rijwiel pad van Bergen naar Schoorl en Camper duin in een vergevorderd stadium verkeeren. In het jaarverslag, door den secretaris, mr. H. Judell, uitgebracht, werd herinnerd aan de totstandkoming van het rijwielpad van Heiloo naar de Egmonden en werd met dankbaarheid gewag gemaakt van de subsi dies van subsidies van Gemeenten, Provincie en A.N.W.B., waardoor de aanleg van dit pad mogelijk werd. De verbinding HeilooEgmond heeft ook den stoot gegeven aan de oprichting van een onderafdeeeling der vereeniging te Egmond aan Zee, welke afdeeling op 4 Juni met aan vankelijk 48 leden werd gesticht en aan het einde des aars een ledental had van 66. Dit voorbeeld werd spoedig door een twee de gevolgd. Nadat in de vergadering van 30 September 'n bespreking had plaats gehad van het bestuur der vereeniging met ver tegenwoordigers der bestaande rijwielpadvsr- eeniging te Schoorl, volgde al spoedig de wederaansluiting dezer vereeniging als ai- deeling van Noordkennemerland met 40 leden. Voor deze beide nieuw gestichte afdeelin gen werden als afgevaardigden in het be stuur gekozen resp. de heeren J. W. Kockx te Egmond en C. Kriller te Schoorl. Nieuwe plannen zijn alweer in bewerking o.a. het plan voor een pad van de grens van Bergen naar Camperduin, waaraan echter een reeks van moeilijkheden is verbonden. Door het in behandeling nemen van deze nieuwe plannen is het onderhoud der paden echter niet veronachtzaamd; integendeel, hoe wel dit onderhoud en ook de beplanting der paden véle geldelijke offers van de vereeni ging vraagt, blijft dit de volle aandacht van het bestuur houden. De vereeniging is vertegenwoordigd ge weest op eene vergadering van vertegenwoor digers van Rijwielpadvereenigingen in Ne derland, welke is gehouden op 24 en 25 Mei in Twente en waar vele belangrijke onder werpen naar voren zijn gebracht. Het ledental, dat aan het begin van het jaar bedroeg 235, is, mede door het toetre den der beide genoemde onderafdeelingen, gedurende 1930 gestegen tot 350. Aan het eind van 't verslag uitte de secre taris zijn leedwezen, dat verschillende ge meentebesturen, die toch zeer zeker daarvoor in aanmerking zouden komen, nog steeds niet als lid of donateur tot onze vereeniging zijn toegetreden. De rekening 1930, die begon met een batig saldo van 737,81, sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 23555.45 met een batig saldo op ultimo December 1930 van 492.15M. Aan subsidie werd van de gemeenten Schoorl, Bergen, Alkmaar, Heiloo, Egmond aan Zee, van den A. N'. W. B. en van Ged Staten totaal 22.310 subsidie genoten, waarvan 22.000 bestemd was voor aanleg van het rijwielpad Heiloode Egmonden. De rekening werd zonder discussie goedge keurd en conform vastgesteld, waarna het be stuur werd gedechargeerd. In de commissie tot nazien der rekening 1931 werden aange wezen de heeren Schermer te Schoorl en Veld kamp te Alkmaar. De begrooting 1932 werd aangeboden in ontv. en uitg. op 1345 met een post onvoor zien van 345 en na eenige discussie con form vastgesteld. De aftredende bestuurs leden S. Baron van Fridagh, C. Bogtman Az. en mr. J. P. Bosman werden als zoo danig herkozen. Hierna werd de te voeren propaganda be sproken. In Heiloo zal begin Januari een propa- ganda-avond georganiseerd worden, waarop een film zal worden vertoond. Platen voor reclame worden voorts beschikbaar gesteld. De voorzitter gaf den afdeelingsvertegen- woordigers in overweging eigenaren van een rijwielstalling er toe te bewegen voor stalling van een rijwiel één cent extra te hellen ais bijdrage voor de rijwielpaden. De heer Zeiler wilde trachten, dit in Ber gen te bereiken, maar zag gaarne dit voor beeld door andere gemeenten gevolgd. De heer Kockx verklaarde zich bereid in Egmond aan Zee een poging hiertoe te doen De heer Lommen besprak de mogelijkheid in Castricum aan Zee hetzelfde te doen en gaf het bestuur in overweging een plan mei kostenberekening te ontwerpen voor een rijwielpad langs de zanderijen. Spr. gaf ook in overweging een adres aan Ged. Staten te zenden, met net verzoek de rijwielpaden door de duinen voor rijwielen vrij te geven, waartoe het bestuur besloot De secretaris was hier n!et voor, omdat het volgens hem niet ligt op den weg der ver eeniging. Na eenige discussie werd besloten een adres naar Ged. Staten te zenden, als door den heer Lommen bedoeld. Op verzoek door den heer Hopman, bij de rondvraag gedaan, zal in de bubbe'e bochi van het rijwielpad HeilooEgmond een na dere richting-aanduiding aangebracht wor den. Hierna sluiting. Spoedeischende Vergadering van den ge meenteraad op Vrijdag 11 December 's nam. 2 uur. Afwezig de heer Koning wegens ziekte. De voorzitter, burgemeester Kooiman, opende met een woord van welkom en zeid*- dat deze vergadering is belegd dconlal tele fonisch bericht uit Dt-n Haag was gekomen dat tr geen Rijksbijdrage aan den polder zo i worden verst haft. Ingekomen was een schrijven van Rurgerl. A.n bestuur r co cr de buüengewoori slechte tijdsomstandigheden de huur van 't bouwland met 20 is verlaagd en voor grasland ongewijzigd is gebleven. De heer Schrooder had gaarne gezien dat oo"< het grasland met 10 was verlaagd De heer Oudejans stond eigenlijk op" het zelfde standpunt als de heer Schrooder naar wilde er liever geen critiek op uitoefenen. De voorzitter vroeg den heer Schrooder of hij er stemming over verlangde. Daar nie mand het voorstel ondersteunde werd di'. schrijven voor kennisgeving aangenomen. Scfirijven van de Oudercommissie aan gaande de subsidie voor 1932. Besloten werd de gevraagde subsidie 10) toe te staan. Schrijven van de gemeente Oterleek aan gaande de salarisverlaging van gemeente ambtenaren. B. en W. stelden voor geen adhaesie te be tuigen. De Raad ging hiermee accoord.. Mede was een schrijven ingekomen van den heer S. Leegwater aangaande verlaging van zijn wonftghuur. Adressant zeide in zijn schrijven dat hij al 8 jaar 50 cent per week meer verwoont als andere huurders van ge meentewoningen en vroeg nu nog een verla ging van 50 cent per weck. Dit adres werd door den voorzitter aan de vergadering na der toegelicht. De heer Wit zeide dat de woning van den heer Leegwater altijd hooger in huurwaarde heeft gestaan dan de andere woningen door dat de woning door de ligging aan het water enz. veel gerieflijker is. B. en W. stelden voor, niet op dit schrijven in te gaan. De Raad ging hiermee accoord. Verzoek van den heer Naastepad om af schrijving hondenbelasting over 4 maanden. Dit werd algemeen goedgevonden. Schrijven van het gemeentebestuur van Ursem, inhou dende bij te dragen in de noodzakelijke kos ten bij brand. Voor kennis aangenomen Nu volgde een overzicht van de ont vangsten en uitgaven van den keuringsdienst kring Spanbroek. De heer Wit wilde dat bij het innen der uitgaven het hem heeft verwonderd dat in LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ „ARNHEM" de basis voor een zorgenvrij bestaan. dezen tijd van loonsverlaging de loonenT^ keurmeester en hulp-keurmeester waren ó- laten zooals ze zijn. Spreker betreurde dat nu overal geprobeerd wordt de salaris sen te verlagen, deze ongewijzigd zijn geble ven. Spr. hoopte dat er nog meer gemunte! raden zijn die dit onder de oogen willen zien Wij zeggen in deze moeilijke tijden wel een. meer, als wij voorstellen om tot salarisver laging te besluiten van Burgemeester en Se cretaris, wij hangen af van de hooi* oomes; maar dit, een lichaam, wat afhangt van onze eigen menschen, menschen die zoo aanstonds het moeilijke besluit moeten ne- men om eigen arbeiders te verlagen in loon Hij stelde voor, deze abnormaal hooge ion nen met 15 te verlagen. De heer Oudejans was het volkomen met den heer Wit eens en vond ook dat er posten op staan, zooals wasschen van keuringsjas- sen, autostalling enz Hij meende, dat er *ej een wijziging in mag worden gebracht. De voorzitter antwoordde, dat men in de kringvergadering heeft besloten met de sata- risverlaging een afwachtende houding aan té nemen en eerst eens wilde zien hoe het met de salarisverlaging van de gemeenteambte- naren afliep. Een schrijven zal aan gecom- miteerden worden gericht in overweging te nemen aan allen tot de vleeschkeuringstfienst kring Spanbroek beboerende gemeenten een schrijven aangaande dit voorstel te richten. Dat werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Schrijven van den bond van gemeente- ambtenaren aangaande de adhaesiebetut ■ring aan Noord-Seharv/oude. Aangezien door het gemeentebestuur alhier aan ge- noemde e- mrente al adhaesie is toegezegd stelden B. en W voor op dit adres afwijzend *e beschikken. A'gemeen goedgevonden. Schrijven van liet gemeentebestuur van ff. oendom inhoudende een verzoek te komen tot m a'gehcc'e aansluiting bij de waterleiding. De voorzitter zette dit punt aan de verga- (lering nader uiteen en zeide dat B en W. hebben voorgeste'd hierop niet in te gaan, daar we hier nog nimmer klachten hebben gehad van de bewoners der buitenwijken. Hij ze'de. dat als we op dit schrijven ingaan de mensrhen verplicht zijn bij de waterlei ding aan te sluiten. De raad g:ng hiermede accoord. Op het punt controle administratie G. E. B enz. zal nader worden teruggekomen. Daar tot op heden de gemeente nog geen H. A. land heeft gehad en dit nu wel het ge val is, heeft ook de gemeente natuurlijk bij de eerstvolgende verkiq?ing van het Polder bestuur het recht een. stem uit te brengen. Hiervoor moet nu een gevolmachtigde wor den gekozen. Benoemd werd giet algemeeiw stemmen, burgemeester Kooiman. Nu werd overgegaan tot het kardinale punt pi. de werkverschaffing. Nu practisch gesproken, zeide de voorzitter, de polder niets meer voor de werkverschaffing kan doen, hebben B en W. gemeend dit met i-rr-rtj+iprp hand aan te pakken. Een schrijven zal aan de regeering worden gericht inhoudende een verzoek om 75 pCt. der kosten bij te dragen Het besluit van de vorige vergadering (25 Nov.) kan dus worden ingetrokken. De raaö ging hiermede accoord. De voorzitter stelde nu voor de behande ling der nieuwe regeling onder de oogen te zien. Deze regeling zal punt voor punt wor den besproken. Deze luidt als vo'gt: Regeling inzake de werkverschaffing van wege de gemeente Hensbroek aan werklooze arbeiders en kleine tuinders die door waar deloosheid van hun tuinbouwproducten niet in het onderhoud van zich zelf en hunne ge zinnen kunnen voorzien. 1 Werk'ooze arbeiders en kleine tuinders die door het waardeloos zijn van hunne tuin bouwproducten dreigen in behoeftige om standigheden te komen kunnen te werk wor den gesteld bij de werkverschaffing in de ge meente Hensbroek. 2. Uit een werkloozenkas trekkende leden komen in de eerste plaats voor deze werkver schaffing in aanmerking. 3. Alleen zij die op 1 December woonplaats hadden in de gemeente Hens- broek komen voor werkverschaffing in aan merking. 4. De werkzaamheden zullen bestaan het uitbaggeren van slooten en vaarten van de onder de gemeente Hensbroek liggende polders Hensbroek en Wogmeer of ander grondwerk ten bate van genoemde polders. Voor diegenen die door hun lichamelijk gesteldheid niet in staat zijn het zware bag- gerwerk te verriehten zal ander voor ne passend productief werk worden verschaft 5. Het uurloon zal 0 25 bedragen arbeidsduur 8 uur per dag Regendag^ in 5. Eindelijk zagen ze in de verte iets op den bodem der sloot staan. „Kijk, daar is het paleis al", riep kik ker Karei tegen Tuimeltje. „Ik ben zoo koud en nat", antwoordde Tuimeltje, „en mijn heele lijfje zit vol water." „Straks zul je al het leed wel gauw verge ten" troostte Karei, „want ik zal je naar den koning brengen, die je zeker goed zal ontvangeu", 6. Daar waren ze nu bij het paleis. De slotbewaarder keek erg verbaasd toen ie Kareltje met dat vreemd0 mannetje zag staan. „Zeg slotbewaarder, neem j0 sleutel van je hals en maak de deur open, want Tui meltje, mijn vriend, komt op bezoek." „Als het jouw vriend is Karei", antwoordde de slotbewaarder, „dan heb ik er niets tegen" en Tuimeltje zag hoe de ijzeren deur van het paleis langzaam openging»

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6