IN UW EIGEN BELANG! Indien U bij uw sigaretten geen Batco-, de wereld-coupons, krijgt, vraagt dan uw winkelier om inlichtingen. .«en uitbetaald tegen 0.20 per uur. \an gehuwde arbeiders wordt een toe- ■acr verleend van 0.50 per week voor elk ?fn of aangehuwd kind beneden 14 jaar. 7 Deze regeling zal worden uitgevoerd Hoor een Commissie van 4 personen door den U meenteraad uit zijn midden te benoemen. deze commissie wordt als voorzitter toe- v0egd de burgemeester en secretaris. £en vertegenwoordiger van den polder Hensbroek en een vrtgenwoordiger van den jjer Wogmeer zullen eveneens aan de •^missie worden toegevoegd, terwijl de ge meenteontvanger eveneens zitting in de com- jjjjsie zal hebben. De toegevoegde leden Rebben stemrecht in de commissie g. Geschillen uit deze regeling voort vloeiende worden onderworpen aan de be slissing van den gemeenteraad welke in openbare zitting uitspraak doet en vooraf belanghebbende kan hooren. 9 Deze regeling treedt in werking op lo December 1931. Punt 1, 2, 3 en O worden algemeen goed- Door den voorzitter werd voorgeste'd punt 5 en 6 te combineeren. Spr. yroeg of e g iemand is die aangaande het uu de buitengewone feestdagen te rekenen Kerstdagen en Nieuwjaar ah gewone werk- darren zullen worden uitbetaald. De heer Schrooder yroeg het woord en zeide dat 8 uur arbeic gr dag n.et veel is WM l«n v» Dé h«er Duin zeide dat er zi|n dle m'' L)6 flCCr «-/-fnn on van Anr\ -rnmor werkloos ziin^ verdlfnd *heer Schrooder bestreed dit en zeide dat dit van den zomer wel iets te wenschen °VOokdê heer Oudejans was er niet voor 28 cent per uur uit te betalen en zeide dat hier werkloozen door worden geschapen. De heer Visser had verwacht dat nu de 50 cent kindertoeslag wordt gegeven deze re geling algemeene bijval had gevonden. De heer Schrooder vond nu direct 25 ct. niet te kort als de werkdag 10 uur was, dan zou toch het werkloon aanmerkelijk hooger worden. De voorzitter zeide dat het Rijk zich aan een 8-urigen werkdag houdt en vroeg den heer Schrooder of van zijn woorden een voorstel moet worden gemaakt. Gezien de bespreking vond de heer Schrooder dit niet noodig. Punt 5 en 6 werden verder door de verga dering goedgekeurd, alsmede punt 7, 8 en 9. De raad ging met deze regeling algemeen accoord. Verder werd door B. en W. voorge steld zoolang deze regeling nog niet door het rijk is goedgekeurd en dè gevraagde subsi die nog niet is verleend, evengoed al met de werkverschaffing te beginnen. Door de beide polders, te welen, polder Wogmeer en Hensbroek is 250 toegezegd, door de gemeente 500 zoodat er al een be drag van 1000 zal f kunnen worden ver werkt, zoolang de regeling nog niet is goed gekeurd. De voorzitter vroeg of de heeren met deze regeling accoord gaan. Algemeene instem ming. Nu volgde benoeming van 4 commissiele den. Gekozen werden voor de Wogmeer de heeren Oudeians en Duin, voor Hensbroek de heeren Wit en Schrooder. Allen namen hun benoeming aan. Daar de rondvraag verder niets opleverde, volgde sluiting onder dank aan allen die heb ben medegewerkt om deze regeling tot stand te brengen. WTNF'SL Vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op Donderdag 10 December 1931. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opende de vergadering. De voorzitter deelde mede, dat voor plaat sing van twee lantaarns aan de Strook, en lantaarns in den Groetpolder van het P.É.N. nog geen opgave is ontvangen en voorts is nog opgave gevraagd van het P.E.N. voor het plaatsen van een lantaarn aan de los- en laadplaats aan de Molenkade. Ingekomen stukken: Een besluit van Ged. Staten dezer provincie van 11 Nov. j.1. no. 81. houdende goedkeuring van het raadsbe sluit tot het aanvaarden van een schenking van de erven P. Schager. Een mededeeling van den heer H. Velthuis te Krommenie, dat hij zijn benoeming tot ge- meentebode en dienaar van politie aanneemt Een dankbetuiging van den A.N.W.B. voor het besluit tot toetreding als buitengewoon iid voor 1932. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. Aldus besloten. Verslagen. Een verslag van de vergade- Png van de commissie van beheer der gasfa briek. Een verslag van de commissie tot voorlich- 1930^ Beroepskeuze te Den Helder over ^Een verslag van de politieschool, examens Jer inzage voor de leden. Adressen inzake salaris-vermindering van burgemeester, secretaris en ontvanger. Ingekomen is een adres van den raad van Aoordscharwoude, houdende verzoek ooi ad haesie van zijn verzoek aan Ged. Staten om de jaarwedden van de burgemeesters, secre tarissen en ontvangers te verlagen, resp. met 5. 5 en 10 pCt. Een adres van den raad van Oterleek, hou dende verzoek om adhaesie aan zijn verzoek *an Ged. Staten om de jaarwedden van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers te erlagen en daarnaast de gelegenheid te scheppen om 8K pCt. pensioensbijdrage op hen te verhalen. Een adres van de afd. Noordholland van h Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, hjigen" verz0€ken K«en adhaesie te be ken 01 stelden voor beide adressen voor te k'5ev'nS aan te nemen en geen adhaesie Betuigen ve 1 Beer de Pree zeide, zich wel te kunnen geen n me' voorstel omdat er hier ker vAA°ot5 salarissen zijn, anders zou spre- °°r adhaesie zijn. Veworden en van den zomer De heer Kamp zag in het adres een uiting van den nood der tijden. Enkele jaren terug kwamen die niet, doch spreker verwachtte, dat de regeering wel zal ingrijpen, als door alle groepen verlaging moet komen, wegens vermindering van net levensonderhoud Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Adres Ilpendam om alle, ook niet renda bele gebieden op dezelfde voorwaarden aan de waterleiding aan te sluiten. Door den raad der gemeente Ilpendam is besloten aan de Prov. Staten van Noordhol- land te verzoeken in ernstige overweging te willen nemen, de regeling niet rendabele uit breiding, zoodanig te herzien, dat aanslui ting aan het buizennet van het P.W.N zoo goed als algemeen zal kunnen zijn, en vraagt aan dit verzoek adhaesie te betuigen. B. en W. stellen zich op het standpunt dat onder de leuze hygiëne en volksgezondheid de waterleiding aoor de Provincie is ter hand genomen en nu ook door het bedrijf zooveel mogelijk alles moet worden voor zien en rendabiliteit niet zwaarder mag we gen dan hygiëne en volksgezondheid, en stel len voor aan dit adres adhaesie te betuigen. De heer Dekker juichte dij voorstel toe en als er volgens spreker ooit een verstandige actie op touw gezet is, is het deze. Op de begrooting 1932 komt plm. 1100 voor voor een gering getal aansluitingen. Spr. meende, dat daartegen krachtig moet worden opgekomen en 't is te danken aan de terughoudendheid van den raad, dat het niet net zoo gegaan is met het P.E.N., dat ook eerst niet anders kon dan de kom en de bui tenwijken niet. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men- Verzoek ontheffing van schoolgeld. Door de wed. A. Rooker te Hoogwoud werd ont heffing gevraagd van schoolgeld voor U.L. O. voor haar dochter, die in Augustus de school heeft verlaten. B. en W. stellen voor 8/10 gedeelte onthef fing te verleenen. Aldus werd besloten. Suppletoire begrooting. B. en W. stelden voor vast te stellen, een wijziging van de be grooting voor 1931, voor den gewonen dienst tot een bedrag van 352.05, voor den kapi- taaldienst tot een bedrag van 3900. Aldus besloten. Benoemingen, a. Onderwijzeres aan de O.L. school te Lutjewinkel. De voordracht luidt als volgt: no. 1. T. de Geus, tijdelijk te Egmond aan Zee; no. 2. C. ter Brugge, tijde lijk te Alkmaar; no. 3. H. Vos, tijdelijk te Berkhout. Benoemd werd no. 1 met 7 stem men. Indiensttreding werd bepaald op 1 Jan. 1932. b. Lid van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur. Wegens periodieke aftreding van den heer A. de Ridder. De aanbeveling luidt als volgt: no. 1. A. de Ridder, altredend; no. 2. J. Th. Broersma. De heer de Prée zeide niet de personen te zullen bespreken, doch te protesteeren tegen de voordracht, omdat tegenover no. 1 niet iemand is gesteld van die partijen in den raad, die de meeste stemmen hebben "ehad en in het armbestuur niet of als enkeling ver tegenwoordigd zijn. De voorzitter zag no. 2 niet als zoo'n be langrijke plaats. De heer v. Zoonen (weth.) sloot zich aan bij het protest van den heer de Prée en be jammerde het, dat het armbestuur niet met een ander is gekomen. De voorzitter merkte op, dat hier het arm bestuur niet alleen het protest treft, doch in hoogste instantie B en W en deze voor dracht is tot stand gekomen met medewer king van het geheele college, ook de heer v. Zoonen. De heer v. Zoonen zeide, dat in de verga dering van B. en W. de voordracht niet is afgewerkt en daar dezelfde opmerking te hebben gemaakt. Weth. Brugman zeide, dat de heer v. Zoo nen in de vergadering van B. en W. die op merking heeft gemaakt, doch ook ten slotte heeft verklaard, met deze voordracht accoord te zullen gaan. Benoemd werd no. 1 van de aanbeveling. c. Regentes van het Tehuis voor ouden van dagen. Wegens periodieke aftreding van me vrouw K. E. de RidderDe Zeeuw. De voor dracht luidde als volgt: no. 1. mevr. K. E. de Ridder—De Zeeuw, aftredend; no. 2. me vrouw D. KrabElings. Benoemd werd no. 1 van de voordracht. d. Lid der gascommissie. Wegens periodie ke aftreding van den heer P. Dekker Dzn. De aanbeveling luidde als volgt: no. 1. P. Dekker Dzn., aftredend; no. 2. D. Brugman Jbzn. Benoemd werd no. 1 van de aanbeve ling. e. Lid der commissie van toezicht op het Lager-onderwiis. Wegens per'odeke aftreding van den heer P. Honingh. De aanbeve'ing luidde als vo'gt: no. 1. P Honingh, aftre dend; no 2 J. Vethman. Benoemd werd no. 1 van de aanbeveling. Nieuwjaarscommissie. B. en W. stelden de vraag of weder als vorig jaren een nieuw jaarscommissie zal worden ingesteld. Bes'oten werd weder een commissie in te stellen. Rondvraag. De heer v. Dijk vroeg beschut ting voor arbeiders bij het puinkloppen. De voorzitter antwoordde, dat daarvoor gezorgd werd. De heer Dekker vroeg ook huurverlaging voor de huurders van het grasgewas iangs de kaden en wegen. Voorts vroeg spreker ontruiming van een in slechten staat verkeerende onbewoonbaar verklaarde woning. De voorzitter deelde mede, dat daarover onderhandelingen worden gevoerd met e armbestuur. De heeren Kamp en v. Wijk drongen op speed. De heer de Prée vroeg de aandacht voor een schoolgaand kind, dat thuis behoorde bij het buitengewoon lager onderwijs. >x- De voorzitter deelde mede, dat daaraan alle aandacht werd geschonken. Daarna sluiting. JUooUtciaal Tlieuws BROES OP LANGENDIJK. Door den burgemeester werd Vrijdag avond het plaatselijk crisis-comité geïnstal leerd. Hij sprak daarbij de volgende rede uit: Het is mij een genoegen, dat gij aan mijne uitnoodiging om in dit Comité zitting te ne men, gevolg hebt gegeven en ik moge u als zoodanig welkom heeten. Het mag als algemeen bekend worden ge acht, hoe voor een dr.etal weken op uitnoo diging van prinses Juliana een landelijk cri siscomité is gesticht om in deze benarde tij den hulp te bieden, daar waar het noodig is. Van dit crisiscomité is ook door mij een uitnoodiging ontvangen om in den arbeid welke het zich voorstelt, plaatselijk mede te werken, speciaal ook door het samenroepen en stichten van een comité in de plaats onzer inwoning. De bedoeling zal verder zijn om met het groote comité in nauw contact samen te wer ken. Spr. wilde verklaren, dat hij met zeer veel belangstelling het initiatief van de prinses heb gevolgd en meende, dat er in deze booze tijden nog veel leed kan worden verzacht en vee! zorgen nog kunnen worden verminderd. Daartoe is de stichting van het crisiscomité van buitengewoon groote beteekenis. Er wordt in allerlei kring geworsteld om nog verbetering in den economischen toe stand, maar de resultaten zijn veelal nihil. Ook de plaats onzer inwoning wordt door de druk der tijden wel zeer sterk geteisterd en beproefd. De hoofdbron van ons bestaan, de tuin bouw, geeft nu alreeds voor het derde jaar bedroevende resultaten. De gevolgen welke hieraan vastzitten voor onze samenleving be ginnen zich steeds donkerder af te beelden. Meer dan eens hebben wij slechte jaren ge kend en meegemaakt, maar het is thans toch wel buitengewoon treurig gesteld. De ver- achtering begint zich door dat alles thans sterk te openbaren. Het is "daarom goed dat nu door een be paald instituut als dit comité met ernst er naar worde gestreefd in velerlei nood de be hulpzame hand te bieden aan hen welke dit noodig hebben, daar, waar langs den gewo nen weg niet voldoende geholpen kan wor den. Zoo behooren wij ons terrein van arbeid wel eenigszins af te bakenen en het is met in stemming dat ik enkele volzinnen overneem van den voorzitter van het landelijk comité, waar hij zegt, dat het niet tot onze taak kan behooren allerlei geldelijke gevolgen van den crisis weg te nemen. Het verschaffen van werk, het fourneeren van bedrijfskapitaal, het vereffenen van schulden, het verstrekken van hypotheek, zie daar slechts enkele aan gelegenheden waarvoor men bij dit Comité uitkomst zou willen vinden. Kortom men draagt de illusie met zich, alsof in dit comité het middel ware gevonden om de financieele lasten door crisis opgelegd, van anderen af te wentelen en op zich te nemen; wie zoo groot van dit comité denken, zullen niet dan teleurgesteld uitkomen. Echter voegt genoem de voorzitter hieraan toe en ik wil mij ook daarbij hartelijk aansluiten, dat al zullen vele wenschen onvervuld moeten worden ge laten, dat het veld van arbeid er niet minder ruim om blijft en zelfs niet gemakkelijk uit gemeten is. Echter lijkt het mij verre van denkbeeldig, dat in ons goede dorp nog een aantal perso- zenn zijn, die óf door de crisis nog niet al te zeer getroffen zijn, óf ook uit anderen hoofde nog in staat zijn iets af te zonderen voor dit schoone doel. Het is op diegenen dat ik thans een beroep doe; mogen de "tijden al niet gunstig zijn om veel te geven, welnu in het kleine kan nog groote kracht schuilen, ieder helpt naar de mate van zijn kunnen. Eventueele giften kunnen bij den penning meester worden gedeponeerd. Ook kunnen misschien nog op andere wij ze de geldmiddelen worden versterkt. Spr. deed ten slotte een beroep op aller me dewerking. Het comité bestaat uit de volgende leden: P. Slot, burgemeester, voorzitter; C. Oye- vaar, onder-voorzitterH. Schelhaas, secreta ris; H. van Zuijlen, penningmeester; C. Spaans, H. Kamp, P. J. de Boer, H. Glas, A!d. Bakker, D. Visser, bovenstaande perso nen vormen het werkcomité; mevr. van Baa ien, mevr. Donner, mevr. de Groot—Kansen, mevr. v. d. Molen—Pranger, mevr. wed. Slot geb. Wagenaar, deze dames vormen tezamen een sub-comité; Jac. Balder Abrz., W. Ver donk, G. P. Buijze, J. van de Graaff, Jb. KostelijkBak, Jb. Romeijn, S. Schoon, B. van der Snoek, W. Slot, J. Balder Jaczn., K Huibers, C. Kloosterboer, W. Dirkmaat Jzn D. Bakker, H. Vinke, A. Dirkmaat, A. Glas Czn. Besloten werd voorloopig geen rondgang met lijsten te houden. Echter werd een be roep gedaan op die ingezetenen, die in staat zijn een gift te verstrekken, hun bijdragen te storten bij den penningmeester den heer H. van Zuijlen. Veel geld zal er noodig zijn. Gehoopt wordt dat het beroep niet tevergeefs zal zijn. Voorts zullen door de leerlingen der hoog ste klassen van beide scholen met gesloten busjes elke week rondgangen gemaakt wor den, waarbij de kleinste giften zeer welkom zijn. Overwogen werd op verschillende vaste punten bussen te plaatsen. De giften die gegeven worden zullen in de eerste plaats besteed worden voor de ingeze tenen. Echter zal bij alles het nauwste con tact met het Nationaal Crisis be waard worden. HEILOO. De gemeenteraad is tegen Wo: 'mid dag half 2 bijeengeroepen. Aan de orde komt o.ni. aankoop grond voor verbreeding van een deel van den Nic. Beetsweg; een adres cm een gemeentelijk bedrijf voor radiodistri butie te stichten; benoeming conciërge ge meentehuis. SHTTnORL. Onder een te kleine belangstelling had Donderdagavond de Najaarsvergadering plaats van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer „Noord-Kennemerland" in het lokaal van den heer Timmerman. De heer Wognum opende de bijeenkomst en sprak enkele woorden over 't verloop van het seizoen, dat nog zoo slecht niet is ge weest. Naar omstandigheden had de financieele uitkomst voor de leden bevrediging ge geven, en dit vond de voorzitter in dezen tijc. al een heel ding. Verder sprak hij met waardeering over 't gerestaureerde oude raadhuisje met het in zijn ouden staat herstelde muurtje voorlangs de Ned. herv. kerk. Dankbaar was hij, door dat het Staatsboschbeheer boven aan den Koninginneweg een plateau had gemaakt met rustbank; vanaf dit punt heeft men een der mooiste gezichten. De driehonderdste gas- aansluiting is mede tot stand gekomen, een feit, voor V.V.V. als voorstander ook wel van belang. De telefoonabonnés zijn ook tevreden door de tweede intercommunale verbinding. De heer Van de Garde zag in de notulen gaarne opgenomen, dat de bekende autobus kwestie indertijd voor één jaar was geregeld, zoodat nu de tijd voor nieuwe besprekingen weldra aangebroken is. 't Verwonderde hem, dat geen desbetreffend punt op de agenda was geplaatst. De bestuursverkiezingen hadden tot uit slag, dat de eerste penningmeester bij accla matie werd herbenoemd, terwijl in de vaca ture Gutter, dit zich niet herkiesbaar stelde, en in de vacature-mevr. van DijkVisser, die uit de gemeente was vertrokken, bij eerste stemming werden benoemd de heeren P. Blankenstijn en M. W. van de Garde. Beide heeren namen hunne benoeming aan. De voorzitter uitte zijn groote waardeering voor 't vele nuttige werk, dat de beide aftre denden voor V.V.V. hadden gedaan. Verder hoopte hij, dat nog eens in de toe komst 't hernieuwde raadhuisje kon ingericht worden voor informatiebureau V.V.V. Namens het bestuur deelde de tweede pen ningmeester de uitkomst van de verloting mede. De baten bedroegen 110. De heer Korver, voorzitter van de commis sie voor het zomerfeest, bracht hierna, na mens de commissie, verslag uit van het feest. Spr. gewaagde van 't slechte weder op den eersten feestdag, waardoor de ontvang sten zooveel minder waren dan vorige jaren, doch hij kon mededeelen, dat de tweede feest dag, die zooveel beter was den vorige, weer alles goedmaakte, zoodat zelfs nog een bate van 104.92 was ontstaan, iets wat men wel niet verwacht had. Spreker dankte be stuur en commissieleden voor de spontane medewerking bij dit feest. Ook de voorzitter sprak zijn dank uit, spé ciaal aan 't adres van den voorzitter van de feestcommissie, welke zooveel werk aan dit feest verricht. De heer D. Groen zou de reserve voor 't zomerfeest willen beperken tot 750, wat er meer komt, zou hij willen besteden aan 't ge wone V.V.V. werk. De voorzitter ontraadde dit en zou niet gaarne de commissie haar financieele rugge steun willen beperken. De vergadering was 't daarmede eens. De heer Zuurbier bracht verslag uit van de werkzaamheden, in dit jaar bij het infor matiebureau verricht. Er waren 442 schriftelijke aanvragen in- fekomen en beantwoord; vorig jaar 344. n 235 mondelingen informaties waren be handeld. In 193-0 176. Tevens waren diverse telefonische gesprekken gevoerd, een aantal groote gidsen en kaarten verkocht en contrac ten aan de leden verstrekt. 't Deed den voorzitter genoegen, dat de werkzaamheden een beeld geven van een stij gende lijn en hij dankte den bureauhouder voor zijn werk. Hierna kwam in bespreking, de uitgave der iaarlijksch verschijnende kleine gids. Met V.V.V. Groet—Kamperduin was een samen- spreking gehouden en nu hadden de daarvoor afgevaardigde bestuursleden een basis ge troffen voor de gemeenschappelijke uitgave, d w.z. door de beide V.V.V.'s alsmede door de P.H.V. (pensionhoudersvereeniging). De wensch van Groet was om geen advertenties te plaatsen, doch cliché's van pensions, als mede een lijst van de neringdoenden enz. Men vertrouwde, dat elkeen daarvoor een zeker bedrag zou offeren, zoodat de uitgave geen geld zou kosten. Over samenwerking met V.V.V. Groet was men het eens, men zou deze op zeer veel prijs stellen, althans, dit was de meening van diverse sprekers, doch men twijfelde over 't algemeen sterk aan de financieele medewer king van diegenen, wiens zaak in de gids zou worden vermeld. Deze twijfel ontstond dooi de meening, dat de menschen liever iets meer zouden geven als er een annonce van hun in de gids zou komen. Vrij algemeen was men de meening toegedaan, dat men er met den gids op achteruit zou gaan, en de belangen der zakenmenschen minder goed zouden wor den gediend, indien men aan den wensch van de Grooter zustervereeniging zou voldoen. Tenslotte werd een voorstel van mevr. Roos- Breed en den heer Schermer met algemeene stemmen aanvaard, om nml. de gids in elk geval het oude beeld van voorgaande uitga ven te geven, doch te bepalen dat adverteer ders, leden van de V.V.V. of P.H.V. en inwo ners van Schoorl moeten zijn. Verder, dat op deze basis getracht zal worden, dat de nieuwe uitgave gemeenschappelijk zal geschieden door de drie vereenigingen. Nog werd naar voren gebracht, dat de kosten van verspreiding en de mogelijke ver dere verliesposten gemeenschappelijk zullen worden gedragen. De gidscommissie zal hier voor den besten weg dienen te zoeken. Van wege de V.V.V. Schoorl werden tot leden van de commissie aangewegen mevr. Roos- Breed en de heeren H. Selhorst, Fl. Schermer, IJ. Minkema en Groothard. Bij de rondvraag wees den heer v. d. Garde op de buitendienstetelling der tram Scha- gen—Warmenhuizen en zeide, dat er kans is, dat de lijn Alkmaar—Schoorl nog voor één jaar zal worden gehandhaafd als proef. Hij beval met klem aan, dat de V.V.V. vroegtij dig dit onder 't oog zou zien en wees op t belang van een autobusdienst StationKam perduin. Hij laakte het, dat de ondernemer van den busdienst KampSchoorl—Alkmaar geen annonce in de gids plaatste, terwijl toch zijn dienst in de gids werd genoemd. De bussen in de Langendijk hebben reeds hun tarieven met 25 verlaagd, terwijl we hier van zooiets nog niets merken. De voorzitter zou niet gaarne den dienst van de Jong ongenoemd willen laten als iets ten algemeene nutte en hoopte nog eens, dat de ondernemer als tegenprestatie de gids met een annonce zou steunen. Verder zal 't bestuur eens rustig de woor den van den heer v. d. Garde overwegen ea zijn standpunt nader bepalen. De heer Groen zag gaarne stappen ge daan bij 't gemeentebestuur, om bij 't post kantoor een lantaarn te doen plaatsen, ter wijl hij vroeg of er nog winteravonden zou den wordn georganiseerd, en wanneer mea weer eens aan 't congres van de A. N. V. V. zal deelnemen. De heer Bremer zou zoo gaarne bij den raad zien aangedrongen om de Smeêlaan van waterleiding te voorzien. De voorzitter deelde mede, dat bij den raad zal worden geageerd over beide evengenoem- de wenschen, dat mededoen aan 't congres der A.N.V.V. een dure zaak is, en dat, ia overleg met „Algemeen Welzijn" (zulk meds op een wensch van den heer Zuurbier) ge tracht zal worden om de lezing door den heer Jan de Meijer, architect, a.s. Woensdag te houden, zal geschieden in samenwerking met „Algemeen Welzijn". Hierna sluiting. OUDE NIEDORP. Vrijdagavond vergaderde de IJsclub alhier. In de vacature A. Mijts werd na enkele stemming gekozen de heer P. Heynis. De rekening en bescheiden van den penning meester werden nagezien door de heeren H. Ootjers en J. Biersteker. Alles werd in orde bevonden en den penningmeester dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Besloten werd om van leden die bij aan bieding van de kwitantie bedanken en als er ijs komt weer iid worden, een inleggeld van 50 cents te heffen. Hierdoor hoopt het be stuur het tedenverloop in den winter als er geen ijs is te voorkomen. Besloten werd verder om, onverschillig ol er wel of geen ijs is, de contributie in de maand November te doen ophalen. Indien er ijs komt, zullen de navolgende wedstrijden worden gehouden: Zoo mogelijk een langebaan harddraverij, wedstrijden in het hardprikken voor man nen en vrouwen, zoowel vóór als achteruit, ringsteken voor paren, een lampionwed strijd, en ver-der de gewone wedstrijden voor kinderen. Hierna werd door de vergadering een be langrijk besluit genomen en wel om over te gaan tot het aankoopen van een stuk land in eigendom bij den heer Stekelbos, en dit land met steun der gemeente als werkverschaffing te doen wegsteken, waardoor de thans be staande ijsbaan op het Skarpet zeer belang rijk zal worden uitgebreid. Dit besluit werd met algemeene siemmen genomen en onder instemming van de vergadering. De ijsclub komt hierdoor echter voor groote financieele offers te staan en alle krachten zullen moeten worden ingespannen, om de benoodigde gelden bij elkaar te krijgen. Het plan om te trachten hiervoor rente- looze aandeelen te plaatsen werd eveneens aangenomen. De aandeelen zullen worden uitgegeven in stukken, groot 2.50. Des te meer aandeelen een ieder neemt, des te beter zal het plan natuurlijk slagen. De aandeelen werden echter zoo laag mogelijk gesteld om een ieder de gelegenheid te geven van zijn belangstelling te doen blijken. Over een en ander zullen eerstdaags de noodige mede- deelingen verschijnen per circulaire. Staande de vergadering werden reeds 32 aandeelen geplaatst. De voorzitter wenschte de ijsclub geluk met het genomen besluit, waarna de vergadering- werd gesloten. HLEBHUGO WAARD. In de Vrijdagavond, ten overstaan vaft den burgemeester, in café Wester gehouden trekking der verloting uitgeschreven door de Winkeliers- en Neringdoenden, vielen de hoofdprijzen ten deel aan: Rijwiel, D. J. Lodder, Oosterland, Wielin gen; klok, C. Jongkind, Waarland en werk tafel. Leegwater, Verlaat. TEXEL. Samenwerking in de zuivelbereiding Twee van de drie Texelsche zuivelfabrie ken, de N.V. „De Hoop" te De Waal en de Ccop. Zuivelfabr. „De Eendracht" te Den B urg,besloten tot samenwerking. „De Hoop" wordt opgenomen in „De Eendracht", welke fabriek een uitbreiding zal ondergaan. tl i -y. Het vogeltrekstation Het Texelsche Vogeltrekstation (te de Cock- dorp) heeft zijn werkzaamheden voor dit jaar

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7