£atid: en J-uinècuw Rechtszaken Jieck dè School 5ijdschti(teu „MIJN GEZICHT WAS VOL PUISTJES". Nu een gave, frissche huid en betere gezondheid. Er is moed noodig: voor een dergelijke bekentenis: „Mijn gezicht was vol puist jes". Maar blijkbaar had deze dame medelijden met haar vroegere lotgenoo- ten. die nog aan die lastige kwaal lijden, terwijl zij hiervan verlost is. Zij schreef ons geheel uit eigen bewe ging gaf haar naam en adres enkel en alleen uit oprechte dankbaarheid en het verlangen anderen hierdoor te hel pen. Ziehier den brief, dien wij ontvin gen: „Eenigen tijd geleden raadde mijn zuster mij aan om Kruschen Salts e®n® te probeeren voor mijn bloed, omdat mijn gezicht vol met puistjes was. Ik ben nu aan mijn tweede flesch en over het resultaat ben ik in de wolken. Bijna alle puistjes zijn verdwenen en ik voel me veel gezonder dan voorheen. Ik heb verscheidene vriendinnen geraden, het ook te probeeren, omdat ik hen graag hetzelfde resultaat gun, als ik met Kruschen heb gehad. Ik laat U vrij, de zen brief te publiceeren, want ik ben Kruschen Salts veel dank verschul- digd". W. CS Puistjes, vetwormpjes en dergelijke huidgebreken zijn het gevolg van een slecht-functionneeren van Uw inwen dige organen, waardoor schadelijke zuren en giftige stoffen ontstaan. Indien iU dus snel en zeker van zoo een leelijke, onooglijke teint verlost wilt zijn en voor altijd een frissche, zachte, aantrekke lijke huid wilt hebben, neemt dan Kruschen Salts! Kruschen Salts is een volmaakte samen stelling der zes levenskrachtige zouten, d'"e de zenuwen, klieren, bloed en lichaamsorganen uit Uw voedsel moeten halen om regelmatig te kunen function- neeren. Maar het is eenvoudig onmoge lijk, dat U deze zouten krijgt uit het tegenwoordige gekookte voedsel. Kruschen Salts geeft Uw organen juist die zachte aansporing, die ze noodig hebben om regelmatig alle opgehoopte afvalstoffen uit het lichaam te verwijde ren. En wanneer U inwendig bevrijd bent van alle onzuiverheden, dan zal ook zuiver frisch bloed door Uw aderen stroomen! U bent gezonder en U voelt div. Uw frissche huid en heldere oogen getuigen ervan en Uw voortdurende op gewektheid bewijst het. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.9C en 1.60 per flacon. beëindigd. De trekwaarnemers zijn huis waarts getogen, de lokvogels en de vangnet ten opgeborgen. Hoewel de trek dit najaar niet druk geweest en niet op Texel alleen is toch een is schat van gegevens verzameld, welke voor de ornithologische studie van groote waarde zal blijken te zijn. WARMENHUIZEN. Vergadering van het Centraal Bestuur der Centrale Veilingsvereeniging „Warmen- huizen en Omstreken''. Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van de vereeniging „Groenten- teelt, met verzoek bij de Prov. Commissie be kend te maken, dat men prijs stelt op het ver krijgen van een toeslag voor die producten, welke niet loonend zijn. De voorzitter, de heer P. Slot, zeide, dat in de vergadering van de Prov. Commissie door den voorzitter er op werd aangedron gen zich zooveel mogelijk te bepalen tot één punt, n.1. het verkrijgen van rentelooze voor schotten en niet met een lange lijst van wen- schen te komen. De voorzitter en zijne medebestuursleden vonden dit standpunt juist en hebben dus in die vergadering de overige wenschen niet in bespreking gebracht. De voorzitter bracht uitvoerig verslag uit over de laatste vergadering van den Vier bond. Het door het dag. bestuur ingenomen standpunt om niet mee te gaan met het voorstel om na 1 Januari geen bonnen meer af te geven werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde een voorstel van het dag. bestuur, om, gezien de financieele uitkomsten van het bijna afge loopen jaar, maatregelen te nemen, dat de ontvangsten en uitgaven in evenwicht wor den gebracht. Het achtte het noodig een bui tengewone algemeene vergadering te houden en voor te stellen de veilingskosten te ver- hoogen en tevens te bezuinigen voor zooveel dat mogelijk is. Uit eene toelichting van den secretaris- penningeester bleek, dat de omzet ongeveer 200.000 beneden de begrooting blijft, zoo dat ongeveer 2000 minder aan veilingskos ten wordt ontvangen. Ook andere baten zui len belangrijk beneden de begrooting blijven. Het gevolg van deze ongunstige uitkomsten zal zijn, dat in plaats van een batig saldo moet worden gerekend op een nadeelig sal do van ongeveer 2000. Bovendien moet in aanmerking worden genomen, dat niets op de gebouwen wordt afgeschreven. Het dag. bestuur achtte het bij dezen stand van zaken niet verantwoord om tot de ge wone algemeene vergadering te wachten met het nemen van maatregelen. Vooral omdat in Mei a.s. de maanden, welke het grootste gedeelte tot den omzet bijdragen weer achter den rug zijn. Het dag. bestuur achtte het daarom ge- wenscht reeds thans met een voorstel tot ver hooging van de veilingskosten te komen en daaraan te verbinden voorstellen tot vermin dering van de uitgaven. Door het dag. bestuur werd voorgesteld de veilingskosten met 0.4 pCt. te verhoogen tot 2.2 pCt., verder de presentiegelden met 20 pCt. te verminderen en de salarissen te verlagen als volgt: marktopzichter-keurmees- ter 5 pCt., telefonist 10 pCt., schoonmaker gebouw 10 pCt., secretaris-penningmeester 10 pCt., voorzitter 20 pCt. en veilingleider 20 pCt. Efne "itvoerige.discussie ontstond waarbij bleek, dat allen zich konden vereenigen met de voorgestelde verhooging der veilingskos ten. Over de verlaging der salarissen heerschte minder eenstemmigheid. Enkele le den wilde het percentage van aftrek voor den marktopzichter-keurmeester ook op iu pCt. gesteld zien. Anderen wilden o pCt. at- trek voor alle functionnarissen met uitzonde ring van voorzitter en veilingleider. Met den aftrek van 20 pCt. voor beide laatstgenoemden kon men zich algemeen vereenigen. Het voorstel tot 10 pCt. aftrek voor de ge noemde salarissen verkreeg geen meerder heid, waarna met meerderheid van stemmen besloten werd aan de algemeene vergadering 5 pCt. voor te stellen. Met de verlaging van de presentiegelden gingen allen accoord. Vervolgens werd overgegaan tot de behan deling der agenda voor de a.s. vergadering der Prov. Commissie. Met punt 8 kon men met het prae-advies mee gaan, doch in verband met dit punt brachten verschillende leden de wenschelijk- heid ter sprake om aan de provinciale regee ring te verzoeken dit jaar de renten van de in het vorige jaar opgenomen voorschotten voor rekening van de provincie te nemen. De heer Gutker deelde mede, dat daartoe door de Prov. Commissie reeds stappen zijn gedaan. Punt 9 van de agenda der Prov. Commis sie betreffende het vormen van een fonds om daaruit in elk geval de gestelde minimum prijzen uit te betalen achtte men onder de tegenwoordige omstandigheden zeer be zwaarlijk. Afgewacht zal worden hoe dit punt op de vergadering nader zal worden toegelicht. Bij de rondvraag vroeg de heer K. Mole naar waarom niet voorzien wordt in de va cature van secretaris der Prov. Commissie. De heer Gutker zeide, dat daarover in de vergadering eene mededeeling zal worden gedaan. Hierna sluiting. LANGENDIJK. De door de Regeering bij nota van wijzi ging op de Landbouwbegrooting voorgestel de verhooging van 700.000, welke bedoeld zijn als credietverstrekking in den vorm van rentelooze voorschotten, aan noodlijden de tuinders, houdt de gemoederen hier, en ook buiten Langendijk, maar steeds in be weging. Dezer dagen werd n. a. v. van bo venbedoelde Nota een vergadering gehou den van een 5-tal Dagelijksche Besturen van de Langedijker gemeenten en St. Pan- cras, in welke vergadering de voorstellen der Regeering in zake steun aan den tuin bouw, aan verschillende besprekingen wer den onderworpen. Daarbij bleek men het er volkomen over eens te zijn, dat het bedrag van 7 ton op verre na niet voldoende zou blijken, om alle noodlijdende tuinbouwbedrij ven te helpen, en tevens, dat de voorwaarde, door de Regeering gesteld n.1. dat de ge meenten uit eigen middelen 30 van de te verkenen voorschotten moeten bijpassen, als geheel onuitvoerbaar niet in te willigen zal zijn. Dit laatste werd verdedigd op grond van de overweging, dat de gemeenten, voor zoover te daartoe de middelen bezaten, reeds veel hebben gedaan, om de tuinbouwers fi nancieel te steunen en dat zij reeds voor 30 borg zijn voor dit voorjaar verleende tuin bouwcredieten. Het aantal en de grootte van de belastingbronnen, waaruit de gemeenten kunnen putten zijn beperkt en bovendien zijn zij ook in hun financiën het hevigst door de crisis getroffen. Vandaar dat de gestelde voorwaarde als onuitvoerbaar werd afge- wezen en besloten den Minister te verzoeken het bedrag van 30 op 10 terug te bren gen. Van verschillende zijden is ons gevraagd, waarom deze zaak slechts door 5 gemeente besturen aan de orde is gesteld, daar toch alle in West-Friesland groot belang bij deze zaak hebben. We kunnen meedeelen, dat door een der wethouders van Zuid-Scharwoude een voorstel was gedaan, om een groote ver gadering te beleggen van alle bij dit tuin- bouwcrediet betrokken gemeenten. Hij kon echter slechts verkrijgen, dat deze kwestie zou worden besproken op een andere verga dering, binnen enkele dagen te houden en waar de 5 Dagelijksche Besturen der boven genoemde gemeenten vertegenwoordigd wa ren. Ook daar is dezelfde idee verdedigd, doch de vergadering welke zoo groote be zwaren tegen een vergadering van alle ge meenten in West-Friesland, bij deze crediet- verleening betrokken (o.a. de korten tijd vóör de behandeling van de Landbouwbegroo ting in de Tweede Kamer) dat zij besloot na mens de 5 gemeenten de bezwaren voor de gemeenten aan den betrokken Minister ken baar te maken. groene Kool heeft een goede reputatie en de afgeloopen week was de prijs ook een ietsje hooger, nl. 2.50—5.50 per 100 stuks. De overige koolsoorten (uitgezonderd boerekool) was van matige kwaliteit met lusteloozen handel en prijzen van ƒ1ƒ3.50 per 100 stuks. Andijvie voor een groot deel gebleekt mocht zich in goede belangstelling verheugen voor zoover prima kwaliteit. Voorop zij ge steld, dat de massa-aanvoer niet uitmuntte. De prijzen waren 1.50—f 6.50 p. 100 st. Boerekool is, wonder genoeg, in trek. Hoewel door den verhoogden prijs de aanvoer toe nam, schijnt dit geen invloed op den prijs te hebben; de prijzen waren 25 per 100 stuks. In den preihandel waren de prijzen de laatste dagen iets hooger, nl. f 5.5012 per 100 bos. Spruiten worden in overweldi gend groote kwantums aangevoerd. De sor teering laat veel te wenschen over Wie prima gesorteerde spruiten aanvoerde, kreeg nog een behoorlijken prijs. Men besteedde 2.50 4.50 per 100 K.G., extra kwaliteit 2— 3 per 100 K.G. hooger. Brusselsch witlof wordt in groote kwar.tums ingevcerd Dit jaar is de kwaliteit niet zoo schitterend als de voorgaande jaren, doch ietwat los en lang. Niettemin is witlof een gewild artikel, met prijzen voor le s. van 14—24 en voor 2e s (ook mooi) 3.508.50 per 100 K.G. Uien waren wederom in trek tegen ver hoogde prijzen, variëerend van 3—6.50 per 100 K.G. De overige aanvoer laten we onbesproken, als zijnde van geen belang. We willen nog opmerken dat we bij de beoordeeling van het product ons bepaalden tot le en 2e soort. HET STEMPELEN VAN EIEREN. Te Brussel is een internationale confe rentie gehouden, welke tot doel had om een heid te brengen in het merken van eieren, 'be stemd voor den uitvoer. Deze conferentie is Vrijdag beëindigd met het teekenen van een internationale overeenkomst ten einde ieder invoerland een zelfde merkteeken te doen aanvaarden. Deze overeenkomst is geteekend door 12 landen, welke zijn Duitschland België, Spanje. Esthland, Finland, Frankrijk Griekenland, Italië, Nederland, Noorwegen Zwitserland en Urugay. KENNEMERLAND. De aanvoer aan de veilingen was vrij groot, de prijzen waren sterk variëerend, hoe wel er over de geheele linie een gedrukte stemming heerscht. Enkele jaren geleden zag men Duiten de grossiers die men bij elke veiling aantreft de aanvoerders uit eigen omgeving en nu komt overal aanvoer vandaan. Dat komt doordat de prijzen hier in vergelijking met andere plaatsen nog aan den „hoogen" kant zijn, al is hier ook de sop van den ketel. Van eigen bodem komt nog wel van alles doch in hoofdzaak boerekool, groene kool en spruiten, terwijl bij den aanvoer van elders de kool domineert. Bloemkool begint in kwaliteit af te zakken doch de aanvoer schijnt onuitputtelijk, al ziet men dat niet altijd op de marktdagen en in de veilingen, die voor de klok verkoopen. De Bloemkoolprijzen waren, in doorsnee een ietsje hooger dan de vorige week, met prijzen van 1.59 tot 6.50 per 100 stuks. Groene kool, het prachtproduct van onzen geest grond, is als regel in trek. De „Wijksche" VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. (Strafzitting van Vrijdag 11 December). DIE DE STRAFBARE DAAD BEGAAT, MOET OOK HET RISICO DRAGEN Niet gewaardeerde opofferings gezindheid. Een niet onaardige verschijning, zich voor stellende als mej. C. M. K. uit Kwadijk, had zich in den avond van 20 Augustus schul dig gemaakt aan twee strafbare feiten, haar thans bij dagvaarding te laste gelegd. Zij werd namelijk, rijdende in gezelschap van haar nichtje, mej. Bets Koning uit ae Beemster, door brigadier Talsma betrapt op het rijden zonder licht en had, wat nog veel erger was, aan den brigadier den naam van haar nichtje als hare opgegeven, welke valschheid uitkwam bij het beteekenen der dagvaarding aan de boerderij aan den Jisper- weg, de ouderlijke woning van Bets Koning. Het meisje, voor deze beide feiten terecht staande, erkende deze openhartig, doch voerde ter harer verontschuldiging aan, dat haar nicht haar lantaarn had gebezigd en zij de meening koesterde, nu zij daardoor in moeilijkheden geraakte, haar nicht die kwade gevolgen maar moést dragen. Natuurlijk was dit een totaal onjuiste hypothese, wat haar dan ook duidelijk werd gemaakt, doch reke ning werd gehouden met de bijzondere om standigheden waarnder de feiten waren ge pleegd en de eenigszins roekelooze jonge dame veroordee'd tot 4 en 5 boete subsi- dair 4 en 5 dagen hechtenis. HET IS GEVAARLIJK OP EEN DRUK VERKEERSPUNT DE KLUTS KWIJT TE RAKEN. Een te Alkmaar woonachtig-: boekbinder, de heer R. de V., tevens permanent motor rijder vanwege de „Struggle for live" had Zaterdag 5 September den tegenslag, toen hij met zijn motor vanaf het Ritsevoort komende den Nieuwlandersingel wilde oprijden, bij dien nogal gevaarlijken hoek in aanrijding te komen met den twaalfjarigen jongeheer Nico Out, die op het rijwiel vanaf den Kennemer- straat-weg in aantocht was. De motorrijder vermeenende dat de knaap eenigermate wij- felde, verliet het pad der '"eugd en kneep links den hoek af met het hier boven gerele veerde gevolg. Gelukkig was het alleen de fiets die werd beschadigd. De boekbinder heden terecht staande, weet de schuld aan de wijfelzzcht van den jeugdigen Nico, die echter flink van zich afsprak en den motorrijder als de schuldige aanwen. De ambtenaar requireerde 20 boete tot niet geringe ontsteltenis van c en boekbinder, doch tot diens merkbare opluchting stelde de kantonrechter zich tevreden met he1 opleggen van 6 boete of 6 dage" hechtenis en 5.50 schadevergoeding aan den papa van den jeugdigen wielrijder. DWALEN IS MENSCHELIJK. In een acuten aanval van ab erratio mentis, 'n geestelijk afwijking die meer onder geleer den voorkomt, men denke slechts aan de ver geten parapluies en verkeerde hoeden en overjassen, waarmede verstrooide professo ren belachtelijk worden gemaakt, hadden wij in ons vorig verslag den bakker IJ. V uit Schermerhorn, die niet de noodige zorg zou hebben besteed om zijn ket vast te zetten, van het hem tenlaste gelegde vrijgesproken, maar het bleek, dat de kantonrechter minder onbezonnen met vrijspraken handelde en aanhouding der zaak had gelast ten einde zich zoo mogelijk door meer bruikbare ge tuigen te doen voorlichten. De bakker had beweerd zijn ket te hebben vastgezet aan een hekpunt en de strop was afgegleden toen de ket was geschrokken door een voorbijkomen de vrachtauto. Met droevig gevolg dat de ket voor den auto was gesprongen, overre den, 'n poot had gebroken en moest worden afgemaakt, omdat de reparatie van gebroken pooten bij paarden tot dusver nog niet met succes kan worden uitgevoerd Thans werden in deze zaak nog gehoord 2 getuigen, de heer P. te Kloeze, chauffeur van den vrachtauto uit Hilversum en briga dier Talsma uit Schermerhorn. De chauffeur beweerde dat hij de hit reeds had aangereden, voor hij met zooveel geweld tegen een woning aanreed, dat zijn wagen slechts met behulp van een dommekracht van het perceel kon worden losgemaakt. Voorts had hij geen touw om den hals van de overreden ket gezien. Deze laatste verkla ring was in strijd met de bevinding van brig. Talsma, dat zich wel een touw om den nek van de hit had bevonden, welk touw door den bakker werd getoond. Overigens ver klaarde den brigadier, dat de bakker wel eens .wat nalatig was in het vastmaken van zijn paard. De ambtenaar achtte bewezen, dat het paard niet voldoende was bevestigd en vor derde 10 boete of 10 dagen. Mr. Prins, verdediger wees op de civiele kwestie die aan dit schijnbaar onbeduidende zaakje was vastgeknopt door de verzeke ringsmaatschappij van den beschadigden auto zoodat men al het odium wil uitstooten op het hoofd van den bakker, die bij het ver lies van zijn hit, nu ook nog de schade aan den auto zou moeten dragen. Verdediger trachtte voorts aan te toonen, dat zijn cliënt voldoende zorg had gedragen, bracht ter sprake uit de schrale jaarspru- dentie betreffende dergelijke overtredingen een vonnis van de rechtbank te Almelo, waar in vrijspraak was verleend. Pleiter meende voorts dat het culpa element in casu niet voldoende was aangetoond en concludeerde alzoo tot vrijspraak. Na de geanimeerde re- en dupliek, bepaal de de kantonrechter de uitspraak op 23 De cember. DE ONTREDDERDE FRUIT- EN GROENTENKAR. De heer A. v. d. Pol, 'n actief lid van de bekende familie, die tal van Alkmaarsche ge zinnen van dagelijksch brood en fruit voor ziet, was op Zaterdag 3 October in een druk gesprek gewikkeld met een dame over het ge wichtige onderwerp: Wat zullen we vandaag voor groenten eten?, toen het aangename on derwerp plotseling ruw werd afgebroken door een vrachtauto, die de fruitwagen des heeren v. d. Pol tamelijk onzacht aanreed, zoodat de peren, appelen en verder ooft en groenten met grof geweld op de straat werden geslin gerd en de handelaar een tamelijke schade aan zijn klein bedrijf werd toegebracht. De auto reed ongestoord door. Wat bekommert zich een olifant om een kip?, maar het bleek later, dat de bestuurder was de heer C. K. uit Bergen, die heden werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen, benevens schadever goeding aan den heer v. d. Pol van 20. Volgens den ambtenaar was de bestuurder niet opzettelijk doorgereden, wat met de straf verrekend werd. NIET OPGELET. Een jeugdige Alkmaarsche arbeider, W. C. v. d. H., is, zooals van zelf spreekt, ook wielrijder. Hij reed op 17 Sept. op den hoek Langestraat en Laurensstraat en hoorde toen het signaal van een auto, die van rechts na derde en dien hij dus voorrang moet geven. In plaats echter op 't rechtsche verkeer te let ten, bepaald hij al zijn aandacht aan links, tot ontsteltenis van den automobilist, den heer J. Snoek uit Heiloo, die direct remde, doch niet kon voorkomen, dat de fiets onder zijn wagen terecht kwam. De berijder wist den dans nog tijdig te ontspringen. Hij werd heden vermaand tot beter uitkijken en veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen, geluk kig niet veel, want zijn fiets was, zei de ge troffene weemoedig, ook al aan „brokkies' OUDE KLARE STUDENTEN OP HET NACHTELIJK OORLOGSPAD. Het trok de aandacht van den heer Goo- sensons, assuradeur te Alkmaar, die in den laten avond van 1 October met zijn auto op de pont te Velzen bevond, dat in een eveneens zich op de pont bevindende ford een tweetal jonge lieden aanwezig waren, die zich beurte lings bedienden van een kruik, waarin ver moedelijk, blijkens de gedragingen van deze snaken, geen victoriawater aanwezig was. In verband met de vele ongelukken door geheel of ten deele beschonken autobestuurders ver oorzaakt, 'besloot de heer G. het nummer te noteeren en zette hij den wagen, toen deze met een vaart van wel 95 K.M. de richting Beverwijk insloeg, met zijn eigen auto na. Het bleek, dan ook weldra, dat zijn vermoe dens juist waren. De ford reed door Castri- cum in de richting Bakkum en naar den over weg, die sterk verlicht, maar momenteel af gesloten was, in afwachting van een electr. trein. Het feit echter, dat de boomen gesloten waren, was voor den opgewonden bestuur der geen beletsel om er als een dolleman op los te rijden. Eerst werd het spatbord van een wachtende auto vernield, daarop suisde de ford door de gesloten boomen, liep over nog 3 sporen heen en reed daarop ongeveer te pletter tegen een lichtpaal, die half door sloeg, zoodat de electrische trein, die bijna onmiddellijk daarop arriveerde, met moeite zijn loop kon vervolgen. Het was meer dan wonder, dat de bestuur der, de 21-jarige Jhr. W. W. van L. S. en zoo we vernamen zekere H., na zulk een ge weldige aanrijding nog zoo goed als onge deerd bleken te zijn. Zelfs waren zij nog zoo vol „vitaliteit", dat de heer Goosensons, die hen zoo loffelijk had gecontroleerd, met een pak slaag werd bedreigd. De heer Anen Gor ter, brigadier-titulair van den rijksveldwacht, werd inmiddels uit zijn warme koffer opge trommeld en nam den toestand in oogen- schouw, teneinde proces-verbaal op te kunnen maken. De ontredderde passagiers werden door den heer Frans, bloembollenhandelaar te Warmenhuizen, in zijn Alfa Romeo, waar van het spatbord was vernield, verder thuis gebracht. De bestuurder van het drank wagentje, een lang jongmensch met een nog kinderlijk gezicht, zich noemende „scholier' en wonende te Bergen, stond heden terecht. Aan zijn schuchter verweer, dat hij niet be schonken was geweest en de verlichting bij den over onvoldoende was, (zij was „kolo saal zei brig. Gorter spontaan) werd weinig aandacht geschonken. Het was dan ook we te verwachten, dat de ambtenaar zich zelf zou overtreffen in het nemen van een krach'ig requisitoir, waarin hij ten duidelijkste liet uitkomen, het gevaar dat door dergelijke auto bestuurders kon worden veroorzaakt. Een dergelijk optreden kon niet met een geidboete worden vereffend en gevorderd werd dan ook 1 maand principale hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 12 maanden De kantonrechter bleek het volkomen eens te zijn omtrent de ernst van het strafbare feit, wees den verdachte op de kernspreuk van den adel: „Noblesse Oblige" en veroordeelde hem tot een principale hechtenisstraf voor den tijd van 14 dagen, benevens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. MET DEZELFDE MAAT GEMETEN Een caféhouder te Limmen, de heer Corn W., was op 14 October aangetroffen in hei bezit van een tinnen maat, die niet alleen niet was voorzien van een geldig ijkmerk, maar, (Horesco reforens) geheel en al voor elli zakelijk gebruik was afgekeurd. Dat was na tuurlijk een geweldig verschijnsèTHa* portemonnaie van den caféhouder e °P de ongunstigen invloed uitoefende Zoofu Jeer uit het vonnis 6 boete of 6 dagen - eek gcdisqualificeerde maat verbeurd d< klaart!. d ver. DAAR MOET NOG WAT aam GEWERKT WORDEN N Een 33-jarig arbeider uit Egmond G. A., wiens welluidende naam 0ns S kend in de ooren klonk, zou op 2 Nov t p mond-Binnen op het terrein van den h J? Vliet gebruik gemaakt hebben van nlVjd- met het nobele doel, eenige konijnties t» u11 machtigen, hetwelk was geconstateerd 1 den jachtopziener Castricum, die van ziin k vindingen proces-verbaal had opgemaaw U* heer A. gaf thans echter kort en goed tA?' nen, dat hij zich met met den inhoud d dagvaarding kon vereenigen, waarop besloten de zaak aan te houden tot a!s w?u ten einde den verbalisant in persoon te W ren. no<>" SLIMME STREEK OM EEN GEMAKKELIJK TE VERWERVEN Rit BEWIJS TE VEROVEREN J" De heer Jacob V., 'n 36-jarig veehouder p. melkslijter had gebruik gemaakt van een bal fiets, waarvoor een hulpmotor, terwijl hij nifi voorzien was van een rijbewijs, zooals t Alkmaar op 2 verschillende data was gecon stateerd. Het was eigenlijk een vreemde oZ schiedenis met dat rijbewijs. De'heer V hifi rijvaardigheidsproeven afgelegd onder h auspiciën van den promotor Kater en waf schitterend geslaagd, doch toen hij aanvrat deed, werd hem uit den Haag bericht dat men hem geen rijbewijs kon verstrekken. Daar stond nu de melkslijter met ziin goeie gedrag. Daar hij evenwel zijn paard had verkocht en al zijn hoop had gesteld op zijn baktieta met hulpmotor, moest hij natuurlijk aan den slag en waagde zich op den verkeersweg zon der rijbewijs. Met het hierboven gereleveerde* droevige gevolg; maar gelukkig kon de melk. slijter, nu hij terecht stond, aan toon en, dat' lij inmiddels in het bezit van een rijbew™ was gesteld, doch een verklaring had moeten teekenen, dat hij bedoeld rijbewijs niet bij het besturen van eenig ander type motorrijtuig mocht aanwenden. Er werd namelijk ijverig gebruik gemaakt van de leemte in de motor, en rij wiel wet om zich met een gemakkelijk te besturen bakfiets een rijbewijs te verwer- ven, dat ook het recht gaf andere 3- of 4-wie- lige motorrijtuigen te chauffeeren. Thans was dit bezwaar ondervangen Ondertusschen bleek duidelijk, dat bij den heer V. geen an dere dan eerlijke bedoelingen hadden voorge zeten en werd hij veroordeeld tot een boete van slechts 2 subs. 2 dagen. DE IJKWETCONTROLE SCHIJNT BIJ DE BAKKERS WEINIG BEWON DERING TE WEKKEN. Een onzer talrijke Alkmaasche bakkers, die over het algemeen aan vaderlijke belang stelling der wetshandhavers niet te klagen hebben, stond terecht omdat in zijn bakkerij op 6 November zooveel onvoldoend geijkte gewichten waren aangetroffen, dat zelf 2 processen-verbaal noodig waren om al die overtreding aan de vergetelheid te ontrukken, een ambtsijver, die de kantonrechter zeer on< eerbiedig papiervermorsen noemde. Wat den dubbelgedagvaarden bakker be treft, deze heer beweerde, dat zijn bakkerij geen localiteit was, bestemd tot het afleveren of ontvangen van waren. Zijn brood en an dere proeven van bakkunst werden afgele verd in den winkel en het meel werd op zol der gebalanceerd via de keuken. Volgens zijn bescheiden meening was hij dus ten onrechte vereerd met twee bekeuringen. Natuurlijk kon 'n dergelijk vrijmoedig verweer niet wor den genegeerd en volgde aanhouding tot a.s. week, ten einde den heer L. Webster zijn pro cessen-verbaal te hooren toelichten. UITSPRAAK INZAKE ONGEOORLOOFDE AUTODIENST. De heer P. J. de Goede, directeur der N.V bloembollenhandel te Beverwijk werd heden door den kantonrechter schuldig verklaard en veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. De kantonrechter overwoog, dat het hier niet gold een pleziertochtje met familie of vrien den, wat door den kantonrechter niet werd beschouwd als een overtreding in den zin der wet, doch een geregelden personendienst werd uitgeoefend met een voertuig, dat voor een dergelijk gbruik niet was goedgekeurd en mitsdien gevaar opleverde voor de veilig heid. Ds. J. Drenth te Broek op Langendijk komt voor op het tweetal voor predikant p'J de chr. geref. kerk te Alphen aan den Kijn- KERK EN ONTWAPENING. Thans is de vredes-resolutie der Haarlem' sche Kerken aan de Nederl. afgevaardigde ter ontwapenings-conferentie verzonden, het geheel hebben vijftien kerkelijke gemeen ten te Haarlem en omgeving de resolutie on* derteeend De ger. kerk te Haarlem zal zelfstandig een adres zenden.i. Naar Indië in drie dagen. In het Decembernummer van „Het Vlieg, veld" wijdt de redactie o.m. haar aang aan de geprojecteerde postvlucht naar i in 3 dagen en waarschuwt tegen onders ting van de moeilijkheden, aan dit P I verbonden. Het feit, dat de kapiteins-vlieg van Heyat en Versteegh 20 jaar geleden n vliegbrevet behaalden, was aanleiding to> interview met deze pioniers. Ook de on officieren-vlieger Bakkenes, Warnaar Mutsaers, die 12 M jaar vlieger zijn, wor gtDedheer Cock bespreekt den proef-vg dienst Rotterdam—West Schouwen v-v> Q. hij een nog betere toekomst voorspelt, jf neer de tarieven lager worden gesteld. V van der Maas geeft een verslag van z'1 jfl zoek aan de Duitsche zweefvluchtschoie de Rhón en bij Rossitten, terwijl Jom) zendaal vertelt van een praatje met dei maarden Duitschen vlieger Ernst U< verslag met zeer aardige, door Udet ze teekende plaatjes is verlucht

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8