Agenda £ucktuaact ^Binnenland Slad en Omgeving, Weecéecidït het centraal executief comité van sovjet republikein. ERNSTIGE STUDENTENONLUSTEN IN SOFIA. BUREAUX VAN HET AL-INDISCH NATIONAAL IN HET DISTRICT ALLAHABAD DOOR DE POLITIE DOORZOCHT. SNEEUWSTORM BOVEN LETLAND Talrijke schepen in nood. DE DEBATTEN IN DE FRANSCHE KAMER. IJL !.iagfn "achten uit breiden. Te gen middernacht begon de stemming over de door de socialisten ingediende amendemen- en en voorbehouden ten aanzien van de wij zigingswet. Met 240 tegen 231 stemmen wer sneeuwstorm boven zweden. SNEEUWSTORM iN POLEN. ZWITSCHER~OHE BONDSPRESIDENT GEKOZEN. DE PGSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Reieer" van Schiphol vertrokken. DE RAMP VAN DE OOIEVAAR. Het vliegtuig overbelast? K. L. M. EN NED. NIJVERHEID. De Lange de itoraaz Brand- en flnarasifcvrije Kluësinrichting. Safe-loketten fe huur. Donderdag 17 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Wesffront 1918boven 18 jaar 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Diaman ten van Broadway (revue); 2. De ontvreem de leening (sens.) 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De politiespion (sens boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Taboe (rom voor eiken leeftijd. 7 uur, café Willem Broekhuijsen, biljart- match Alkmaar—Zuidscharwoude. Vrijdag 18 December. 8 uur, Kapelkerk, I. Z. N.-avond, sprekers ds. Hak en Joh. van Kempéi; zang, fluit en orgel. 8 uur, Harmonie, voor de volksuniversiteit voordracht jkvr. H. van Lennep over „Het wezen van onze gebaren en bewegingen 8 uur, Het Paardshoofd aan den Dijk, alg. verg. Burger IJsclub. Zaterdag 19 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D E.S., tuin Boomkampstraat. I uur, Harmonie, door T. O. P., uitvoe ring van De Vrijbuiter. Zondag 20 December. Half acht, 't Gulden Vlies, operette Mas cotta door de Alkm. Operette- en Orkestver- eenieing. Onder voorzitterschap van Kalinin. Gister is in het Kremlin te Moskou onder voorzitterschap van Kalinin de zitting ge opend van 't Centraal Executief Comité van Sovjet-republieken. Aanwezig waren de ver tegenwoordigers van de regeeringen der re publieken en van de communistisch partij. In zijn openingsrede wees Kalinin erop, dat de vcornaamste taak van deze vergadering was het vaststellen van de begrootmg en van de economische plannen voor het jaar 1932, het laatste van het 5-jaren plan. Naast de ope ning van een aantal nieuwe groote werken zooals de Fordfabrieken te isjni Novgorod en het groote Dnjepr-krachtwerk zal het Cen traal Executief Comité zich in het komen de jaar in het bizonder bezig houden met de verbetering van de levensomstandigheden van de arbeiders. Gister is het te Sofia tot ernstige studenten- «nlusten gekomen. Ongeveer 2000 studenten, waaronder vele communisten, maakten vanaf de vroege morgenuren in de universiteit, op straat en op het plein voor de Sobranje ru moer, en eischten het staken van de colleges van den vroegeren minister-president, prof. Zankoff en diens verwijdering uit het docen tencorps. Voor het parlement trad een krachtige af- deeling politie tegen de menigte cp. Ook de brandspuit werd tegen de demonstreerenden te hulp geroepen, teneinde hen uit elkaar te drijven. Bij de botsingen vielen ongeveer, 20 gewonden 'door sabelhouwen. Afgevaardigden van de boerenpartij onder steunden de studenten door toespraken. Ook binnen de universiteit werden heftige gevechten geleverd tusschen communisten en nationa'istische studenten, die Zankoff ver dedigden. Daarbij werd de inrichting van een collegezaal verwoest. Ook hier vielen aan den kant van de studenten, die Zankoff verdedig den, verscheidene gewonden, die dcor de com munistische studenten in triomf dcor de stra ten werden rondgedragen. In het geheele district Allahabad heeft de politie gister de bureaux van het Al- Indisch Nationaal Congres doorzocht. Te A'iahabad werd een huiszoeking ge daan in het hoofdkwartier van Gandhi. Te Rudapur in de nabijheid van Alla habad verzette de bevolking zich tegen deze huiszoekingen en werd de politie met knuppels aangevallen terwijl van politiezijde van c'.e vuurwapens gebruik werd gemaakt. Gister is geheel Letland door een geweldi gen sneeuwstorm geteisterd, ten gevolge waarvan groote schade werd aangericht. Het spoor- en tramwegverkeer werd door de dikke sneeuwlaag ernstig gestagneerd. De telefoon- en telegraafverbindingen zijn ten deele ge stoord. De schade aan gebouwen aangericht is zeer groot. Te Windau werd de betonnen brug, welke de beide stadsdeelen verbindt ten gevolge van den ontzaglijken winddruk vernield. Talrijke schepten hebben S. O. S. seinen uitgezonden. Te Riga alleen reeds zijn zes schepen ver over tijd. Bjj Libau is het Estlandsche zeilschip „Lu- kas aan het uiterste havenhoofd te pletter geslagen, waarbij de uit zes personen be staande bemanning den dood in de golven vond. Over die Kieswethervorming. Gisteravond om 10 uur begonnen in de anscht kamer de debatten omtrent de kies wethervorming. Reeds dadelijk na de opening Va1 j zitting begon de linksche oppositie met de door haar aangekondigde opstructic. De afgevaardigde Frossard deelde namens zijn tractie mede, dat zij elk middel zou toe passen om de bedoeling der regeeringscoali- ie te doorkruisen. Van rechts antwoordde men daarop, dat men indien het noodig was w"™ j00r terug zou 8chrikken de zitting den de socialistische voorstellen verworpen. Vannacht om een uur konden daarop de de batten onder voortdurend rumoer worden voortgezet. Daar de vermoeidheid bij de meeste kamerleden meer en meer de over hand nam, werd ten slotte overeenstemming bereikt over een voorstel om de vergadering te sluiten en hedenmorgen om 10 uur de de batten voort te zetten. Groote schade aangericht. Een sneeuwstorm, die gedurende de mees ten tijd de kracht van een orkaan had, heeft ongeveer 28 uur boven het grootste deel van Zweden gewoed. Zoowel het verkeer te land als de scheepvaart ondervonden groote moei lijkheden en waarschijnlijk zijn vooral op zee tal van ongelukken gebeurd. In den afgeloo- pen nacht is de storm gaan liggen. Op het eiland Gotland zijn in totaal 100.000 hoo rnen uit de grond gerukt of afgeknapt. Een hevige sneeuwstorm heeft gisteren in verscheidene deelen van Polen groote schade aangericht. Te Gdingen en in bijna geheel Pomerellen, alsmede in het gebied rondom Wilna zijn alle telefoon- en telegraaflijnen vernield. De vereenigde bondsvergadering van na- tionalen raad en standen raad heeft tot bondspresident voor 1932 gekozen den bondsraad Guiseppe Motta, hoofd van het departement voor 'politieke aange'egenheden. Tot vice-president werd gekozen het hoofd van het departement voor economische za ken bondsraad Schukthess. Motta is thans voor de 4e maal tot bondspresident gekozen. Heen: Hedenmorgen om 7.45 u. vertrok van Schipho. het postvliegtuig de „Reiger". De bemanning bestaat uit: eerste bestuurder Sil- levis, tweede bestuurder Brugman, mecani cien Blanken en marconist Denee. Het toestel heeft 329.870 kilo post en 50 kilo lading Aan boord van het toestel bevindt zich een passagier die de reis meemaakt tot Batavia. Aneta seint uit Scerabaia: De Indische Courant beweert dat de Ooie vaar overbelast was en reeds te Alorstar (Malakka) met moeite van den grond is los gekomen. Te Bangkok waren er 2 passagiers met bagage bijgekomen benevens 150 gallons benzine bij de reeds aanwezige duizend li ters, zcodat het totaal gewicht 5000 K.G. werd, hetgeen voor de tropenlanden veel te groot is gebleken, gelijk te Bandoeng geno men proeven zouden hebben aangetoond. Uit Batavia wordt gemeld dat blijkens ge gevens van de Rijksstudiedienst voor de lucht vaart te Amsterdam volgens de laatste bere kening het maximum voor Bangkok 5400 K.G. mag zijn. Het Tweede Kamerlid de heer F. Vos heeft aan den minister van Arbeid, H en N. de volgende vragen gesteld: Is de regeering van oordeel, dat de rijkssubsidie aan de K. L. M. behoort te worden bestendigd, nu deze maatschap- p; de belan en voorstaat van de Engel- sehe handel en industrie door in het w.ekbiad „Handelsberichten" (uitgave van het ministerie van Arbeid, H en N., met medewerking van de ministeries van Buitenl. Zaken, van Binnenl. Zaken en L. en van Koloniën) op de voorpagina in het oogloopend tc adverteeren: „Het pond staat laag. Nu kunt ,U voordeelig koopen in Engeland"? Is ae minister van oordeel, dat het onbehoorlijk is, dat door een van rijks wege gesubsidieerde onderneming in een door de regeering uitgegeven week blad de Nederlandsche handel en in dustrie wordt ondermijnd? Zoo ja, is de minister bereid te bevor der; n, dat het toezicht op handelingen van de K L M en op de semi-officieele uitgaven wordt verscherpt? DRAADNAGELFAERIEK UIT GEKOCHT. De belangen der Nederlandsche in dustrie en der arbeiders bepleit. Het Tweede Kamerlid de heer Van Poll heeft den minister van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld: Is het den minister bexend, dat de grootste draadnagelïabriek te Helmond voor een duur van vijf jaren geen draadnagels meer zal maken en dat de vennoo.schap voor deze siilzetting een ruime vergoeding onivangt van een interna.ioaal syndicaat? Is de minister in staat en bereid mede te deelen of het aanvankelijk aan deze fabriek door het syndicaat toegewezen quote na den uitkoop is overgegaan aan een buitenland sche fabriek, zocdat een belangrijke werkge legenheid voor Nederland verloren ging? In het den minister bekend of ook de door dezen uitkoop werkloos geworden arbeiders een vergoeding ontvangen? Kan de minister mededeelen of de uitge kochte firma bereid is geweest om mede te merken tot het tot stand brengen eener draadwalserij in Nederland, welke de draad industrie onafhankelijk zou maken van bui- tcr.landsche walseriien en of daartoe plannen hebben bestaan, die nu niet terstond tot uit voering komen, ten gevolge van de aanslui ting der diaadverwerkende fabrieken bij een internationaal syndicaat, waarbij de stilzet ting van de fabriek werd overeengekomen? Is de min'ster niet van meening, dat dooi dezeu gang van zaken hei algemeen belang Wu.dt geschaad en de noodzakelijkheid geble ken is om ons land onafhankelijk te maken van syndicaten, die de algeheele beschikking hebben ever de voor onze industrie noodige grondstoffen en halffabrikaten? Is de minister niet van meening, dat het welzijn der geheele bevolking vereischt, dat beslissingen over het voortbestaan eener in dustrie niet uitsluitend afhankelijk wordt ge bold van het geldelijk voordeel van een on derneming? Zoo ja, meent dan niet de minister, dat van overheidswege zoo spoedig mogelijk tot het tot stand komen van een w i'sbedrijf als aan vulling van het hoogovenbedrijf behoort te worden overgegaan, waarover de regeering een groote mate van zeggingschap heeft. SCHIP STUURLOOS WEGENS MACHINESCHADE. Het Noorsche s.s. Lionel drijft, naar uit Vlissingen gemeld wordt, met machineschade bij het vuurschip Wandelaar hulpeloos rond en heeft assistentie gevraagd. Sleepbooten zijn reeds vertrokken. BEZUINIGING BIJ HET LEGER. Geen nieuwe overjassen en jekkers. De minister van Defensie heeft bepaald, dat, te beginnen in 1932, de dienstplichtige, die voor eerste oefening onder de wapenen komt bij een onbereden korps, alsmede de onberedenen van een berepen wapen, uitslui tend gedragen overjassen en jekkers zullen ontvangen. De magazijnen van militaire kleeding hebben n.1. nog vrij groote voor raden gedragen overjassen en jekkers, welke nog in goeden staat verkeeren en die boven dien voorzien zijn van uitneembare voering. Voorts zal geen tweede overjas of tweede jekker worden verstrekt aan het dienstplich tig personeel, dat de eerste oefening vol brengt tusschen 1 Maart en 1 October en aan het dienstplichtig personeel, dat als regel van een tweede stuk overkleeding wei nig of geen gebruik zal maken (hospitaal soldaten en intendancetroepen). Alkmaar ONZE TEXTIEL-EXPORT. De moordende Japansche concur rentie. De Twentsche correspondent van het Hbld. schrijft: Een nieuwe slag treft de Nederlandsche exportindustrie Op 14 dezer heeft naar men weet Japan de goudtoasis van zijn ruilmiddel, de yen, losgelaten. Dit beteekent naar buiten, dat de Japansche loonen en productiekosten tegenover de landen, die den goudstandaard hooghielden, in belangrijke mate zullen dalen. Japan zal daardoor zijn manufacturen en andere uitvoerartikelen nog goedkooper aanbieden dan het reeds deed Het gevolg hiervan voor de groot: export-tex tielindustrie kan niet anders dan desastreus zijn. Reeds eenige jaren lang is de concurren tie van Japansche zijde in Ned.-Indië van dien aard, dat Twente zich daartegen slechts door belangrijke verliezen, die niet voor onbe- paalden tijd kunnen voortduren, kan hand haven en door de daling van de yen dreigen de vooruitzichten nu hopeloos te worden, wat ten gevolge zal hebben het voor een belang rijk deel stil leggen van de groote betrokken exportbedrijven. Daaronder vallen de firma's Van Heek er. Co. en G. J. van Heek en Zn. te Enschedé, H. ten Kate Hzn. en Co. te Almelo, de Kon. Stoomweverij te Nijverdal en de fa. H. P Gelderman en Zn. te Oldenzaal. hand om een begin met de menging te ma ken. OPHEFFING VAN TOLLEN. De gemeenteraad van Kamerik heeft be sloten, behoudens medewerking van rijk en provincie tot opheffing van de beide tollen op den Kamerikscheweg in de verbinding WoerdenAmsterdam, met ingang van 1 Januari as. VERKEERSONGEVALLEN. Gistermiddag is de 6-jarige C. J. op de Heerensingel te Haarlem door een apto aan gereden. Het kind is een uur later aan de ge volgen overleden. Een doode. De heer ir. D. de Clercq te Aerdenhout is Dinsdagavond ten gevolge van een auto-on geluk overleden. Te ongeveer 8 uur reed een auto in de Zandvoortschelaan in de richting Zandvoort. De 77-jarige heer De Clercq kwam uit de Spechtlaan haastig aanloopen en zag blijkbaar den auto niet. De bestuur der kon op het laatste oogenblik een botsing niet meer vermijden. De heer De Clercq werd aangereden en bleek bij aankomst in de Ma- riastichting te Haarlejn te zijn overleden. OP NEDERLANDSCH GEBIED DOOR DUITSCHE DOUANE GEARRESTEERD Zondag j.1. heeft zich een incident voor gedaan. Een inwoner van Beek wilde zich Zondagmorgen half acht naar de kerk be geven. Het was hem bekend, dat de Duitsche douane hem wenschte te hooren over een gTensaangelegenheid, doch de man voelde er niet veel voor zich over de grenslijn te bege ven. Hij vermeed daarom den korten weg over Duitsch gebied en zorgde er voor op be hoorlijken afstand van de grens te blijven Onverwacht werd hij door een op Neder- landsch gebied geposteerden Duitschen amb tenaar aangegrepen die hem over de grens wilde sleepen. Een worsteling ontstond waar bij de Duitsche ambtenaar bloedend werd ge wond. Een tweede Duitscher schoot toe doch de Nederlander bleef zich verzetten en ook een aantal andere kerkgangers kwamen toe- loopen om den man te ontzetten. Nog steeds op Nederlandsch gebied trokken de douane beambten revolvers en losten daarmede twee schoten, zonder evenwel iemand te treffen. Eindelijk gelukte het den man over de grens te krijgen en in het douane-bureau te bren gen, waarna hij naar Cranenburg werd over gebracht. De gemeenteveldwachter van Beek, die in middels van de feiten op de hoogte was ge steld, begaf zich naar Cranenburg en wist te bewerkstelligen, dat de Nederlander in vrijheid werd gesteld. Van het gebeurde is proces-verbaal opgemaakt. Het onderzoek wordt voortgezet. HET CONFLICT IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Te Borne. Nadat het gistermiddag hier betrekkelijk rustig was gebleven, schoolde tegen zes uur weer een troep van eenige honderden per sonen bij de fabrieken van de firma Span jaard samen, om. zooals in de bedoeling lag, enkele bazen en hoofdambtenaren op hun wijze naar huis te begeleiden. De drit vak organisaties hadden een half uur te voren vergaderingen belegd om daar hun aan hangers op het hart te drukken niet aan relletjes deel te nemen, om hen aldus van de straat te houden. Het bleek dan ook, dat het voornamelijk communistische elementen waren, plaatselijke en van buiten, die onge regeldheden wilden veroorzaken. De politie was sterk vertegenwoordigd en drong de demonstranten tenslotte in andere straten Voor de zekerheid stond een brandspuit ge reed om zoo noodig den troep uit elkaar te jagen. Het is dezen keer niet gekomen tot ruiten ingooien en persoonlijke molestaties, zooals Dinsdag. De besturen hebben den burgemeester toegezegd, zoover zij hun aan hangers in hun macht hebben daartegen te zullen waken. EEN OFFICIEELE KERSTPUDDINO. Wethouder Douw es van Amsterdam als leerling-kok. De aloude Londensche traditie, waarbij de Lord-Mayor van Londen, de ingrediënten voor een grooten Kerstpudding mengt, welke pudding ten geschenke wordt gegeven aan een der hospitalen heeft in Nederlands hoofdstad navolging gevonden De directie van het Cariton-hotel nam het initiatief om een officieele Kerstpudding te bereiden van enormen omvang en aan te bieden aan de verpleegden in het Armen huis (1100 menschen). Gistermiddag was weth. Douwes, onder wien Armenzorg resorteert, door de Carlton- directie uitgenoodigd, een aanvang te maken met de roering van de ingrediënten. Een leger persfotografen had zich opge steld toen weth. Douwes. omgeven door de directie van het hotel en eenige verpleegsters van het Armenhuis, het woord nam om in een vriendelijk speechje zijn instemming met het plan van de directie te betuigen. Weth. Douwes nam nu de «aoade" ter DE S. D. A. P. De linkervleugel staakt d- mede werking aan De Sociaal Demo craat. Naar Het Volk meldt, hebben de heeren J de Kadt, J. H. Oldenbroek en P. J. Schmidt een brief gericht tot het partijbestuur der S.D.A.P., waarin dj mededeelen, uit de com missie van redactie en de propagandacommis- sie van De Sodaal-Democraat te treden en voorts iedere medewerking aan dit blad staken. Aanleiding hiertoe is geweest de weigering door de redactie van het blad van een artikel van den heer Schmidt, waarin deze het standpunt van den linkervleugel der S.D.A.P. inzake het textie'.conflict uiteenzette KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Velsen heeft be sloten het presentiegeld der raadsleden terug te brengen van 6 otp 4, waardoor 1300 bezuinigd zal worden. De Eerste Kamer heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stemming aangenomen het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van hoofdstuk X der Rijksbegrooting-1931 (Economische Voorlichtingsdienst). i De Eerste Kamer heeft gister na een korte gedachten wisseling, z.h.s aangeno men het op 22 December 1930 te Oslo ge sloten verdrag tot economische toenadering met fcijbehoorend protocol. DE CRISIS IN HET TUINBOUW- BEDRIJF. Maandag vond te Alkmaar een vergadering plaats van een delegatie uit het Gewestelijk Bestuur Noordholland der S D.A.P., met af gevaardigden uit de kringen van land- en tuinbouw uit Noordholland. Voor de soc.-dem. fractie waren aanwezig de Kamerleden mr. Duys, Ir. Cramer en de Boer. De vegadering had ten doel te bespreken de door de regeering voorgestelde crediet- regeling voor den tuinbouw in Westfriesland. Algemeen was men van oordeel, dat dit wets ontwerp ten eenenmale onvoldoende is. Met een bedrag van 7 ton is het onmogelijk ook maar eenigszins leniging in den nood te brengen, terwijl het fe't, dat de regeering een last van 3 ton (30 pCt. van te veiieenen ere diet!) wil ten laste brengen van de noodlij dende Noordhollandsche gemeenten, natuur lijk tot gevolg heeft dat practisrh van dit ge heele crediet niets terechtkomt, daar deze ge- naar waarnemingen, verncht in den mn- van 17 December. rgen Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Met Hoogste barometerstand 776.8 mM Shields. te Laagste barometerstand 752.5 te I fjord. Verwachting, geldig tot den avond van is> December8 Meest zwakke veranderlijke wind; neveli» tot licht bewolkt; later waarschijnlijk toene mende bewolking; weinig of geen neersla», temperatuur om het vriespunt des nacht^ overdag weinig verandering in temperatuur' Overzicht. Over bijna geheel West Europa is than. een gebied van hoogen druk gelegen, wa^ meest rustig zonnig weer wordt aangettij fen. De nachtelijke uitstraling veroorzaakt» over het algemeen temperatuursdalin» Plaatselijk is het weinig nevelachtig. De de. pressie over Ierland trok verder oostwaarts Zij bracht aan haar achterkam nog eenige neerslag in Oost Scandinavië (Stockholm 9 mM. regen, Danzig 5 mM.). De gisterge- noemde barometer daling op IJsland bleef aanhouden. Een diepe depressie in het Wes ten doet daar haar invloed gelden. De tem. peratuur stijgt daar aanmerkelijk. Voor he- dennacht mag men in ons land plaatselijk lichte vorst verwachten. Of echter deze vorst- toestand zal blijven voortduren is nog onze ker. meenten een dergelijken last niet kunnen dra gen. Voorts meende men, dat de in de credieb regeling vervatte norm van 16 als loon voor een tuinbouw-arbeider, onaanvaard baar is. Het allergrootste bezwaar tegen de rege- ling werd echter geacht, dat zij minstens een jaar te laat komende, bovendien geen steunregeling is, doch weder nieuwe schul- den en lasten cp de totaal uitgeputte bevol king zal leggen. Zeer scherp werd geprotesteerd tegen een dergelijke handelwijze, waarop de regeering den Noodhollandschen tuinbouw bejegent, vooral wanneer daartegenover werd gesteld, dat voor steun aan andere landbouwkringen (bieten-verbouw enz.) de regeering een be drag van 40 millioen gulden a fonds perdu beschikbaar heeft gesteld. Een groote grief was voorts, dat deze geheele crediet-regeling zich uitsluitend beperkt tot den groven tuin bouw, waardoor de fijne tuinbouw, die voor namelijk in Kennemer'.and wordt uitgeoefend, geheel zonder eenige regeeringshulp zal worden gelaten. Ook wat de z.g. crediet-verleening voor Anna Paulowna betreft met haar bollen- cuituur, is deze regeling volslagen als een mislukking te beschouwen. Zeer uitvoerige besprekingen hadden hier omtrent verder plaats, en aan de soc.-dem. Kamerfractie werd dringend verzocht met alle kracht tegen deze regeling op te komen en te trachten, haar veranderd en verbeterd te krijgen. STEUN AAN DE TUINDERS De Tweede Kamer heeft in haar zifting van gisteravond zonder hoofdelijke stemming aangenomen het wetsontwerp, betreffende steun aan de in nood verkeerende tuinbou wers. De regeering zal een bedrag van 700.000 gulden beschikbaar stellen, terwijl de gemeenten zelf voor het resteerende be drag, dat er aan het millioen ontbreekt, moe ten zorgen. De minister zal overwegen, of het bedrag, dat de gemeenten beschikbaar moeten stel len, niet verminderd kan worden Moties van Duijs, Hiemstra en Braat wer den bij stemming verworpen. ZANG IN HET STADSZIEKENHUIS. Het dubbelmannenkwartet „Apollo", d> recteur Jac. Jansen, heeft gisteravond een concert gegeven in de z g. concertzaal van het stadsziekenhuis. Een zeer goed program ma werd ten gehoore gebracht, waarbij ae zangeres mevr. de Langevan Rijn, haar medewerking verleende. De belangstelling was van den kant der patiënten zeer groot en allen waren uiters dankbaar voor het gebo-dene. De directeur, dr. Dijkhuizen, was de tolk van allen, toen hij het koor en de zangeres dank bracht voo het gebodene. Hij hoopte, dat het koor spoe dig weer eens terug kwam, om de zieken op nieuw eenige aangename uren te bezorgen. Wij twijfelen niet, of deze hoop zal wel ve - vuld worden. EEN 40-JARIG JUBILE. Gister was het voor den heer J. Mors aa,j het Kwakelpad een groote dag; hij herdac zijn 40-jarige werkzaamheid in dienst vat houthandel der firma M Eecen te Alkma en Oudkarspel. Twee groote vlaggen wap perden te zijner eer aan de houtwerf f1" en ook aan de zaak te Oudkarspel had op deze wijze uiting gegeven aan de en goede kameraadschap, die men voor o jubi aris voelt Daarnaast hebben patroons en personeel groot en klein, van die gevoelens door pra tige geschenken doen blijken. t De patroons boden hem een zware K (dressoir) aan, alsmede een herinnering®® daille met inscriptie, benevens een dipte van de Maatschappij -voor Handel en N-'ijye.r maar en Öudkarspel sciion' en een vlv v. - A |t« heid in vergu'de lijst De pcrsonevlen ^ro0(e een eikenhouten tafel met pluche kleed en prachtige lamp. u«iken Voorts kwamen er nog kleinere 2<jfcvilneD|. van familie en kennissen, verschillende o'

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2