££sstt VAN PUTTEN &OORTMEIJER-ALKMAAR £uchtvaact "^épostvluchten op indie. De „Valk" te Athene. heer-hugowaard. heiloo. w armenhuizen. medemblik. VLIEGTUIGEN VOOR DE ITALI- AANSCHE KOLONIËN. TK. BAT'A NAAR INDIE. Het tweede vliegtuig vertrokken. vliegtuigbotsing in amerika. De drie inzittenden gedood. jPxomnciaat THcuws BERGEN. Groote kans dat Bergen een moderne ijsbaan krijgt. staat altijd voor U klaar als gij deze in onderhoud-abonnement geeft bij LYUKHWOOU-iGEYTSCIlAP voor PAYGLOP 18. YOORU-kSOLLAYD. TEL. 658 winkel. egmond aan den hoef. Jleck Schooi fBivuienlatid Terug: Aneta—Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. Ui. bericht is ingekomen, dat de „Valk" om 6.15 uit Cairo is vertrokken en om 9.09 te jvlersa Matruh is geland Vandaar verrtok bet toestel weer om 10.09 en arriveerde om 15.31 te Athene. I KINSFORD SMITH TERUG. Kingsford Smith, die Woensdag met de Kerstmail uit Australië te Croydon is aange komen, zal Dinsdag, meldt het Hb!d., in de zelfde machine de thuisvlucht aanvaarden. In het begin van het volgend jaar kan de mail, die hij meekrijgt, in Australië gedistribueerd worden. HET ONGEVAL MET DE OOIEVAAR. De Haagsche correspondent van het Hbld. meldt: Naar aanleiding van een benent in een der bladen omtrent de oorzaak van het ongeval met de „Ooievaar" te Bangkok, hebben we ons om inlichtingen gewend tot den secre taris van de K. L. M-, den tner H. Martin, die ons mededeelde, dat het onderzoek, dat de Siameesche commissie instelt, op zeer nauwkeurige wijze geschiedt. Het resultaat van dit onderzoek zal in een rapport worden neergelegd en aan de Nederlandsche regee- rino- worden uitgebracht. Zoolang dit Siameesche onderzoek nog niet is aigeloopen, doet men beter geen veronder- stelHngen te uiten. Pertinent verzekerde de heer Martin ons, dat de verklaring, welke den heer Behage in rjen mond is gelegd, n.1. dat het noodluik wel gesloten zou ziin geweest, niet door den teer Behage is gedaan. Het noodluik gesloten en ge- I grendeld. Door den heer Behage, chef van den tech- nischen dienst der Koninklijke Indische l uchtvaart Maatschappij, die met dr. Groe- neveld Meyer van de departementsbedrij- ven te Bandceng naar Bangkok was gereisd, is het wrak van het te Bangkok verongelukte K. L. M.-vliegtuig aan een nauwkeurig on cerzoek onderworpen. Naar de „Msb." verneemt, heeft dit onder zoek aan het licht gebracht, dat het noodluik van het vliegtuig, waaraan men aanvanke lijk de oorzaak van het ongeluk meende te moeten toeschrijven, gevonden is niet alleen in gesloten toestand, doch bovendien gegren deld. Hierdoor wordt de veronderstelling, dat het ongeluk te wijten moet zijn geweest aan het plotseling stoppen van een der motoren, op het oogenblik toen Wiersma, na het uit veiligheidsoverwegingen nemen van een zeer langen aanloop, tot de eigenlijke steigvlucht wilde overgaan, meer en meer aannemelijk. Een graf voor Wiersma. Als blijk van erkentelijkheid zal door de gemeente Nieuwer-Amstel aan de familie van den te Bangkok om het leven gekomen vlie ger Wiersma een graf op de algemeene be graafplaats „Zorgvlied" worden aangebo den. voldoet aan de eischen van den Nederl. Schaatsenrijdersbond. Het gemeentebestuur verklaarde zich bereid het terrein in werkverschaffing pompklaar te maken, mits de vereeni- ging een electrische schroefpomp plaatst en voor de terreinafscheidiug en het maken van de verlichting zorg draagt. Hiervoor is 1050.noodig. Het bestuur doet een beroep op de leden dit bedrag voor 1 Januari bijeen te brengen, door daarvoor uit te geven schuldbewijzen a 5 ten laste van de vereeniging te plaatsen. De aanwezigen waren hiervoor der mate enthousiast dat zij allen, ten getale van 18, zich als een commissie voor dit doel formeerden. Uit het verslag van den penningmees- teresse, mevr. Bogtmanv. d. Berg, bleek, dat de ontvangsten 773.43 en de uitgaven 116.32 hadden bedragen, zoo dat het boekjaar een voordeelig saldo, groot 657.11, opleverde. Tot leden van de kascommissie voor 1932 werden aangewezen de heeren P. Grootes en S. Graftdijk. De aftredende bestuursleden (mevr. A. v. d. BergBogtman en de heeren J. C. Leijen en P. Blankendaal) werden herkozen. Het programma van 1929 werd weder om voor de a.s. ijsfeesten vastgesteld. IJs en weder dienende zullen er dus wedstrijden voor kinderen, wedstrijden in het hardrijden en in het schoonrijden, alsmede een gecostumeerd ijsfeest ge organiseerd worden. Van een opgeheven afdeeling van den IJ H. N. K. werd een kassaldo groot 7.94 in dank aanvaart. De voorzitter sloot met een opwekkend woord om alles te doen wat de plannen voor den ijsbaan kan doen verwezen lijken. Vrijdagavond werd brand ontdekt in het patronaatsgebouw van de parochie van den H. Dionysius, welk gebouw zich bevindt aan het begin van den Hondenweg, tusschen school en kerk dier parochie. Direct werd de motorbrandspuit ge alarmeerd, welke met bekwamen spoed aanwezig was en wegens de nabijheid van een diepe breede sloot op volle ca paciteit kon werken. Hieraan was het te danken, dat het gebouw niet in vlammen opging. Naar we vernamen moet de oorzaak hoogstwaarschijnlijk gezocht worden door het vlam vatten van artikelen na bij schoorsteen of kachel. Op het terrein van den brand was o.a. burgemeester van Slooten aan wezig. Tijdsbeeld. Door den polder gaande moet het iedereen wel opvallen, dat bij vele wo ningen stapeltjes kool liggen, die in meer of mindere staat van verrotting verkeeren. Het is doorschot of ander goed van mindere kwaliteit, dat anders het loon van opknappen wel waard is, doch thans maar blijft liggen om van lieverlee aan het vee te worden ver voerd, of, als dit het niet beëten kan, straks weer als mest naar den bouw te worden teruggebracht. Zooals bekend, zullen vanwege de afd. van het Witte Kruis dezen winter weder twee cursussen worden gegeven, n.1. in eerste hulp bij ongelukken en een moe dercursus (aangifte bij den secretaris, Straatweg A 200). Ni- de cursussen zul len worden gegeven in een ander deel der gemeente, n.1. in de bibliotheekzaal bij de r. k. kerk, mag men hopen op een voldoend aantal inschrijvingen om ze ie laten doorgaan. Donderdagavond vergaderden alhier onder leiding van den heer G. Groet een aantal tuinders. Verslag werd uitgebracht van het Tuindercongres te Hoorn. De heer Groet betoogde de noodzakelijk heid van de oprichting van een tuinders- vereeniging naast de bestaande organisaties te stichten, die meer doet aan het behartigen van de materiëele belangen van de noodlij dende tuinders. In plaats van verzoeken zul len eischen moeten worden gesteld. Het verslag van het tuinderscongres werd uitgebracht door den heer Posthuma Daar werd een comité bestaande uit 10 personen, w.o. de heer G. Groet uit Warmenhuizen, ge kozen, om de leiding te vormen van de te voeren actie. De leiding heeft zich op anti- kapita'istisch standpunt gesteld en als eisch gesteld ondersteuning van behoeftige tuin ders met minstens 20 in de week. Voorts besloot de leiding pogingen te doen om de stakende arbeiders in Twente van goedkoope groente te voorzien. Voorts oordeelt de leiding het regeerings- crediet van 700.000 veel te laag en de 30 pCt. risico daarvan voor de gemeente een absurden eisch. De minister heeft verkeerde adviseurs gehad en noodig is het, aldus de heer Groet, dat de tuinders zelf hem advisee* ren. Algemeen laakte men het in het Hoog heemraadschap, dat de waterschapsgelden, die niet betaald kunnen worden, gerechtelijk worden geïnd. Ook besloot men verkoopin- gen tengevolge van niet te betalen hypotheek rente besmet te verklaren en daarbij lijdelijk verzet te plegen tegen den deurwaarder en zijn helpers. Als leden van het voorloopig bestuur der afdeeling werden gekozen de heeren G. Groet, P. Pie, B. Prins, K. Wildeboer en K. Mink. Voorts werd besloten inzake de te voeren actie samenwerking te zoeken met den L T. B. en te trachten medezeggingschap te krij gen over de te verstrekken tuinderscredieten. In de eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente komt een voor- stel van B. en W. aan de orde, tot ver- Kftï1 Wanneer dit wor~dt ui.,geV°dil i meentegroui uUmakende een gedeelte «eeit Bergen een prachtig» ijsbaan, die meentegiuiiu, u» Van het vliegveld Littorio bij Rome zijn vanochtend, zegt de N. R. Crt., twee passagiersvliegtuigen met drie motoren vertrokken, die bestemd zijn voor den dienst op de lijn TripoliSirte—Ben- g~ i. De toestellen van het type CA 101 zijn Sirt en Cirene gedoopt. De dienst op de lijn Tripoli—Bengasi zal eerst daags geopend worden. Woensdagmorgen is een tweede vlieg tuig van Bat'a, ditmaal een Havil land- toestel, de vlucht naar Indlë be.Tonrfèn, meldt het Hbld. Dit toestel zal denzelf den weg volgen als het Fokkervliegtuig, dat Donderdag is vertrokken, en het in Caïro aantreffen. Beide machines gaan dan samen naar Batavia. De kleinere machine zal Bat'a gebruiken voor het ul oeren van kleine vluchten tusschen de steden in Ned.-Indië. Bij het esquadrillevliegen van drie vlieg tuigen van het militaire vliegveld Selfridge in den staat Michigan zijn twee vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. De vliegtui gen stortten omlaag en de drie inzittenden werden gedood. BEZORGDHEID OM ELLY BEINHORN. Omtrent het lot van de Duitsche aviatrice Ê'ly Beinhorn, die Donderdag haar v'uchj naar Nederlandsch Oost-Indië uit Gagdad vervolgde, heerscht ernstige bezorgdheid ingezien geen enkel bericht is ontvangen. De Berger IJssportvereeniging verga derde gisteravond in „De Rustende Ja ger", onder voorzitterschap van den bïer A v. Reenen, die mededeeling deed van een conferentie dat het dagelijksch bestuur had gehad met B. en W. ov®r bet gemeenteland ten westen van ue begraafplaats nabij de barakken. Het bestuur heeft kenbaar gemaakt. a' du ijssportvereeniging dit terrein an de gemeente, gedurende de winter- aanden, wil huren, wanneer de ge- r|emte het in orde maakt voor de ex- "tati- van een ijsbaan, waarvoor de p ff 'b. van Exter eei. keurig plftn bad -maakt Wanneer dit wordt uitgevoerd UW SCHRIJFMACHINE van het Industrieterein in het Uitbrei dingsplan, aan de firma Kooy Trom petter. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal daar de conservenfabriek van ge noemde firma gebouwd worden, welke fabriek, staande vóór het kasteel Rad boud, op 29 Juli 1.1. door brand werd ver woest. Het kasteel za! dan niet opnieuw aan het oog worden onttrokken. Mede hebben B. en V\een voorstel gereed tot bijdrage in de kosten van op richting van een nieuwe conserven fabriek. HENSBROEK. Bij de op Woensdag gehouden stemming voor de polder en banne was de uitslag als volgt: de beide aftr. Jb. Visser (d.b.s.) en K. Reinder (h.i.g.) werden herkozen. In de plaats van den heer Jb. Boon, aftr. wegens noogen leeftijd, werd gekozen de heer P. Fok. Door de huurders van het land van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur werd eeni- gen tijd geleden verlaging verzocht van pacht doch op grond van eigen financieelen toestand werd daarop door het Armbestuur afwijzend beschikt. Deze beslissing is echter zeer ten onge- noege van de betrokken huurders, die zich thans tot den raad hebben gewend. Vrijdagavond gaf het Ho. ver Vrouwen koor, onder leiding van mevr. Veter, ter gele genheid van het vijfjarig bestaan, een uitvoe ring in café „de Drie Egmonden". De heer S. de Goede zorgde voor vroolijke pianomuziek, wat er zeker toe meewerkte, dat reeds bij den aanvang een opgewekte stem ming heerschte in de geheel gevulde zaal. Eén der leden opende met een toepasselijk woord dezen feestavond, waarna een ope ningslied gezongen werd, dat veel bijval oogstte. Aardig was de opstelling van het koor bij dit nummer. Men had zich n.1. rond om een sierlijkb ewerkt hoefijzer geschaard, dat door enkele dames werd vastgehouden. Voorts werden lieden ten gehoore gebracht van L. Adr. van Tetterode, Hendrika van Tussenbroek, Bernard Zweers, Niels W. Gade en Chr. van Beek. De zang was frisch en zui- ver. Men had ernstig gestudeerd. XX l_K M XX XV» MIE:NT2^ Naar wij vernemen, is er van de loka len van de O.L. school te Oudkarspel slechts één electrisch verlicht, behalve het gymna stieklokaal. In de 3 andere lokalen is geen verlichting. In de donkere dagen voor Kerst mis, komt het meermalen voor, dat het 's mid dags reeds vroeg donker is ea de schooltijd nog niet afgeloopen. Hierdoor wordt het onderwijs bemoeilijkt. Om ook deze lokalen van electrisch licht te voorzien, is o.i. een dringende noodzakelijk heid. VERKEERSONGEVALLEN. Niet naar de bruiloft. Te Dalen (Dr.) is een luxe-auto, waarin twee heeren en een dame uit Hengelo, op weg naar Wildervank voor een bruiloft, door de gladheid van den weg bij het uitwijken voor een anderen auto, tegen een boom gebotst, met het gevolg, dat een der heeren in den buik werd gewond en de dame aan het ge laat. Zij zijn per auto naar hun woonplaats vervoerd. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is ter vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 22 Dec., des avonds te half negen. Behandeld zal dan worden het wetsontwerp tot toekenning van de bevoegd heid tot het tijdelijk treffen van maatregelen ter beperking van den invoer van goederen. Voorts zal op Woensdag 23 December des morgens te 11 uur weer een openbare verga dering worden gehouden ter behandeling van een aantal kleine wetsontwerpen. KANNIBALISME IN NEDERLAND. Of de lastige zeepkoopman. Een zonderling geval heeft zich in een per ceel aan den la Reyweg te 's-Gravenhage af gespeeld. Daar vervoegde zich bij de vrouw des huizes een koopman, die eenige stukken zeep te koop aanbood. De vrouw weigerde iets te koopen, maar de man hield aan en wenschte het huis niet te verlaten. Een broer van de vrouw kwam er bij en probeerde met een zacht lijntje den man het huis uit te krij gen. Langzamerhand drong hij den koop man naar de deur, maar op een gegeven oogenblik greep de koopman den bewoner bij zijn beenen en deze viel achterover. In zijn val sloeg hij echter zijn handen uit en zijn rechterhand kwam daarbij tegen het gezicht van den koopman. Deze was blijk baar zeer teleurgesteld over het feit, dat hij zijn artikelen niet verkoopen kon en beet in een aanval van woede in den pink van den bewoner. Deze beet kwam zoo aan dat het topje van den pink geheel afgebeten werd. Het merkwaardige van het geval is nu, dat dit i topje ondanks zeer nauwkeurig onderzoek door de politie niet teruggevonden is. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de koop man het ingeslikt heeft. Toen de politie van 't geval in kennis werd gesteld, heeft zij den koopman, den 26-jari- gen A. B. in een logement aangehouden en gearresteerd. De gewonde is aan den Centralen Post verbonden. DE KERSTREDE VAN DE KONINGIN. Een verzoek om het tijdstip te ver vroegen. Het „Centraalblad voor Isr. in Neder land" betreurt het, dat de feestgroet, welke de koningin uit zal spreken op Vrijdag 25 De cember a.s. te 4 uur, voor de radio geschiedt juist op het moment waarop de Sabbath reeds ingetreden is en de godsdienstige jood, wil hij dezen voor hem heiligen dag niet schen den, de radio noch aan- noch afsluiten mag Hetb lad heeft zich schriftelijk gewend tot den particulier-secretaris van de koningin, waarin het mededeelt, dat „indien H. M. b v. om 2 uur Haar radio-rede zou hebben, de godsdienstige jood ook in de gelegenheid zou zijn, om naar het gezaghebbend woord van onze Hooge en Geëerbiedigde Landsvrouw te kunnen luisteren". HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. De staking bij de fa. Jannink. Donderdagavond hielden de hoofdbesturen van „De Eendracht" en „Unitas" vergade ringen met hun leden, die werkzaam zijn bij de firma Jannink, bij welke firma tegen a.s. Maandag de staking is aangekondigd. Met klem werd geadviseerd dat allen, zonder uit zondering, Maandag het werk zullen neer leggen en beide vergaderingen gingen hier mee ten volle accoord. Gistermorgen hield de Landelijke Federa tie vant extielarbeiders een druk bezochte meeting op het Van Heekplein te Enschedé, waar de heeren Schilp en Postmus het woord voerden. Aangespoord werd alles in het werk te stellen, opdat ook in de fabrieken buiten Enschedé het werk zal worden neergelegd, daar anders de spoedorders in de fabrieken, waar niet wordt gestaakt, kunnen worden af gemaakt. In dit verband werd de firma Arntzenius Jannink te Goor genoemd, waar dergelijke spoedorders zeer zouden worden behandeld. ONDERWIJSRAAD TE DEN HAAG. Bij koninklijk besluit is benoemd tot lid van den onderwijsraad te den Haag mevr. T. Saunders-Blaauboer, oud-wet houder van onderwijs t^ Deventer. WIJZIGING VAN ART. 87 DER GRONDWET VOORGESTELD. Goedkeuring Staten-Generaal voor een mobilisatie gevraagd. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ini- iiatief-voorstel van de heeren Albarda c.s. tot wijziging van art. 87 der Grondwet in dien zin, dat voor de mobilisatie de vooraf gaande goedkeuring van de Staten-Generaal noodig zal zijn. OPHEFFING TOLLEN. De gemeenteraad van Wilnis besloot gistermiddag in beginsel tot opheffing van den tol bij de Zuwe en wel met in gang van 1 Januari 1932. Komt deze opheffing inderdaad tot stand, dan zal de weg Amsterdam—Woerden vrij van tollen zijn, aangezien ook de gemeente raad van Kamerik dezer dagen besloot de twee in de gemeente bestaande tollen te doen verdwijnen. PRODUCTIE STEENINDUSTRIE. In principe is besloten tot een drasti sche productiebeperking in het grootste gedeelte der Nederlandsche steenin dustrie, welke tot gevolg zal hebben, dat het meerendeel der groote fabrieken in het begin van het nieuwe jaar zal worden stopgezet DE RELLETJES TE AMSTERDAM. Enkele werkloozen hebben steun ge weigerd, omdat er gekort was wegens niet-stempelen. Weer een schot gevallen. Gistermorgen zouden op de stempel- bureaux de eerste uitkeeringen aan de werkloozen geschieden nadat de actie tegen het twee maal stempelen per dag begonnen was. Als gevolg van die actie ontvingen de werkloozen per verzuimr de stempeling pl.m. 1.50 minder. Daar te verwachten viel, dat communistische elementen zouden trachten van deze si tuatie misbruik te makeu door opuieuw relletjes te verwekken, had de politie uitgebreide maatregelen genomen. Er werd streng op gelet, dat de werk loozen ongehinderd de stempellokalen konden binnenkomen en er werden op straat geen volksverzamelingen geduld. Onder den indruk van die uitgebreide politiemaatregelen, ging 't bij de stem- pelbureaux rustig toe. In de omliggende straten moesten de ruiters nu en dan groepjes menschen verspreiden, maai er kwamen in de meeste gevallen geen incidenten van beteekenis voor. In de N. Kerkstraat hebben de werk loozen, die lid zijn van de zgn. advies commissie van werkloozen, geweigerd hun uitkeering, waarvan de korting we gens niet stempelen was afgetrokken, in ontvangst te nemen. In de omgeving van de straat heerschte een gespannen toestand, zoodat de politie versterking van ruiters liet aanrukken. Om 9 uur 45 trachtten in de Roeterstraat drie man een ruiter van zijn paard te trek ken. Assistentie verscheen weldra en ontzette den agent De politie voerde een charge met de blanke sabel uit In dt Weesperstraat is met een steen naar de politie gegooid; de dader kon gearres teerd worden. In de omgeving van het stefmpelbu- reau op de Lauriergracht was een bij zonder sterke politie-macht op de been. Tegen tien uur ontstond er weer groot tumult in de Laurierstraat Laurier dwarsstraat en 2e Rozendwarsstraat en begon de menigte op te dringen en de politie lastig te vallen. Er werden nu met getrokken sabel eenige chaxges uit gevoerd en ter schrikaanjaging werd een revolverschot gelost waarna de me nigte in de richtingen Rozengracht en Prinsengracht vluchtte. Nader vernam het Hbld., dat de poli tie een schot gelost heeft nadat een wielrijder met een revolver op een agent had geschoten, zonder den agent te raken. De politie loste toen een schot in de richting van den aanvaller, die echter op zijn rijwiel wist te ontkomen. De politiemaatregelen. Voor de handhaving van de orde \y&- ren gister alle beschikbare manschap pen van de politie bij den straatdienst en de reserve ingedeeld. Een groot aan tal verkeersagenten was eveneens bij den gewonen dienst ingedeeld, ver schillende kruispunten bleven dienten gevolge zonder stopborden en zonder verkeersagent, maar het verkeer liep er niet minder goed om. Op de voor naamste punten bleven evenwel de ver keersagenten op hun post. Het schot van Donderdagavond. Nader is gebleken, dat de man die gistermiddag op de Lauriergracht door een kogel achter het oor getroffen werd en in het Binnengasthuis moest worden opgenomen, niets metde relletjes te maken had. De man was op weg om een zijner kinderen van school te ha len, toen hij door een verdwaalden ko gel geraakt werd. De strijd ontaardt in plundering van winkels van levensmiddelen. Gistermiddag zijn eenige opgeschoten jongens den winkel van de fa. Simon de Wit, Rozengracht 91, binnengedrongen en hebben daar een aantal koektrom mels weggenomen. Toen de politie na derde zijn zij er vandoor gegaan, na hun buit gedeeltelijk weggegooid te hebben. Ook in de De Clercqstraat hebben communistische werkloozen geprobeerd een magazijn van levensmiddelen bin nen te dringen; deze poging is echter mislukt. Ook gisteravond onrust in de Jor- daan. Met steenen gegooid. De politie schoot en sloeg met sabel en gummistok. Een gewonde. Den geheelen avond is het in de Jor- daan zeer rumoerig gebleven. Herhaal delijk moest de politie, die door de ver schillende straten en straatjes patrouil leerde, aan dreigende samenscholingen met sabel en gummistok een einde ma ken. De toestand nam een min of meer dreigend karakter aan, toen de oproe rigste elementen onder de massa aan hun opwinding uiting gaven door op verschillende punten de ruiten van hui zen, winkels en lantarens in te werpen. Ook naar de politie werd met steenen gegooid. Een detachement van 40 agen ten, alsmede een aantal ruiters, waren over de buurt verspreid, om het verzet den kop in te drukken. In de Rozendwarsstraat zijn 20 en op de Rozengracht 6 ruiten stukgeworpen. Ook de ruiten, van een passeerenden auto moesten er aan gelooven. Op den hoek van de Lijnbaansgracht en de Laurierstraat werd van de daken af met dakpannen naar de politie geworpen, met het gevolg, dat verschillende agen ten van de zijde der Marnixstraat een aantal schoten in de richting van deze daken loste. Tusschen half 11 en half 12 is meer dan 40 maal geschoten. Of daar bij personen gewond zijn geworden, was gisteravond laat nog niet bekend. Door een sabelhouw gewond. Ongeveer 200 communisten, die in de Rapenburgerstraat hadden vergaderd en daarna in optocht door de stad trok ken, zijn op het Rembrandtsplein door de politie uit elkaar geslagen, waarbij eer. persoon met een sabel in het gelaat is gewond. Ruiten ingegooid in het geldpost- kantoor. Eenige belhamels hebben gisteravond vijf ruiten van het geldpostkantoor aan de Nieuwezijdsvoorburgwal met steenen ingegooid. Aan den kant van de Spui straat werden drie, en aan dien van den Voorburgwal twee ruiten vernield. De politie van het bureau Warmoes straat, die onmiddellijk uitrukte, kon er niet in slagen de daders te arrestee ren. DE OVERVAL OP DEN POSTAUTO IN DEN HAAG. Eén der verdachten wordt niet ver der vervolgd. Het Vad. meldt: Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden, als verdacht van den op een postauto aan den Van Lennepweg gepleegden overval, waarbij een post zak met geldswaarden werd gestolen, twee personen zijn aangehouden. Eén hunner, zekere J., legde een volledige bekentenis af en op zijn aanwijzingen is in zijn woning een bedrag van ongeveer 8000, van den overval afkomstig, door de politie in beslag genomen. Naar wij thans vernemen, heeft J., die inmiddels in het huis van bewaring in Den Haag werd opgesloten, van den officier van justitie bericht ontvangen, dat van verdere vervolging tegen hem is afgezien, waardoor tevens het bevel tot voorloopige hechtenis wordt opgeheven. Omtrent het motief voor deze beslis sing wenschte de justitie zich niet uit te laten*

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11