£aad= en Jxiin&cuia Stad en Omgeoiag Ihaag eti Aanbod Jietk dè Sxhool "het nut van schoolwerk. tuinen. van deu heer K. Sm. onder eede. om volgens haar bevinding verslag te geven van hetgeen op dien dertienden Augustus op het Kerkplein was voorge vallen- De dame was van onze plaats niet gemakkelijk te volgen, doch de quintesses van haar uitvoerige verkla ring was, dat de agenten als w ilde die ren op baar echtgenoot afvlogen en hij absoluut geen aanleiding ghf tot cen dergelijk optreden. De heer Engel gaf een gunstige er- klaring omtrent het kalm optreden van den verdachte heer Sm- Dien indruk maakte verdachte trou- wens ook op den president. Ook de heei Middeling bad geobserveerd dat ver dachte uiterst kalm was. Dc heer Kro- nenberg werd door verdachte zelf, op diens omslachtige wijze, gehoord. De heer Rietveld verklaarde dat hij op 1! November op de Koemarkt ook op last var, agent de Monnlck was gearres teerd en door de agenten was mishan deld. De heer de Monnick gaf omtrent dit voorval een nadere verklaring. Ook omtrent de gedragingen van den heer Rietveld. De officier verkreeg daarop het woord en ving aan met e zeggen dat een ker- misneger de oorzaak was dat de recht bank een geheelen dag n.jest besteden om diverse strafzaken te onderzoeken. Vervolgens gaf de officier een resumé van het gebeurde op dien dertienden Augustus op het kermisterrein te Hoorn, benevens van het getuigenverhoor, zoo wel tegen als in het voordeel tan den verdachte en kwam tot de conclusie dat verdachte, hoe kalm dan ook, zich toch aan opruiing had schuldig gemaakt. Voorts achtte de officier de wederspan- nigheid, zooals door hem kortelijk werd aangestiptt, bewezen en werd ten slotte gevorderd 100 boete of 60 dagen hech tenis. De heer Sm. werd daarop in de gele genheid gesteld tot het houden van zijn oratio pro domo en zette in détails uit een hetgeen dien dag was voorgevallen Hij schilderde in treffende bewoordin gen het beeld van een eerzaam huis vader die gehoorzamende aan den drang zijner geliefde echtgenoote, de kermis had bezocht en alzoo in moeie- lijkheden was geraakt, waaraan hij geen oogenblik had gedacht. Voorts gaf de heer Sm. een exposé van zijn eigen levensloop om ten slotte te eindigen met de verzekering dat bij hem allerminst de bedoeling had voorgezeten om zich orde door opruiing of wederspannig- te vergrijpen tegen de maatschappelijke heid te plegen, reden waarom spreker zich niet schuldig achtte en hij dus naar zijn meening zou moeten worden vrijge sproken. De eenigszins uitvoerige ver dediging van den verdachte werd door den president bekort met het oog op het reeds gevorderde uur, dat de voorgestel de pauze al zoo goed als onmogelijk maakte. NOG MEER HOORNSCHE KERKPLEIN KERMIS-ONGEREGELDHEDEN. De 56-jarige los werkman en harmo nica-virtuoos Sijbrandus KI., die zich ook bevond in de volksverzameling, in de vorige zaak uitvoerig aangeduid, had zich schuldig gemaakt aan wederspan- nigheid tegen den agenten van politie H Sandes en de Monnick en stond he den te c.ier zake na de pauze terecht. De verdachte, eenigszins doof stond maar wat te praten over omstandighe den en zenuwen en daar zijn adem niet zuiver riekte, moest alstoen de zaal ver- later. en werd de zaak buiten zijn tegen woordigheid behandeld. Toen de politie den ieer Sm. naar het bureau wilden „geleiden" was het den aan de deur ge zette verdachte, die probeerde den ar restant te ontzetten. Hij had collega Smelik bij den kraag Deze verdachte werd reeds eenige ma len ter zake verschillende delicten ver oordeeld, doch de Hoornsche politie had nimmer last van hem. Het verbaasde rechercheur de Monnick dat verdachte zo onverstandig optrad. Elsch 20 boete of 20 dagen hechtenis. NOG EEN VERZETZAAKJE. Vervolgens stond eindelijk nog te recht de -19-jarige los werkman Joh. B., te Hoorn, die eveneens ter gelegenheid van het kermisrelletje op 13 Augustus verzet zou htbben gepleegd tegen de agenten de Monnick en Sanders. De ver dachte werd ambtshalve verdedigd door mr. van Leeuwen en had als getuige k décharge medegebracht de heer K. Smelik uit Hoorn, de held uit de eerste zaak benevens een heer in een gebreide vi scberstrui genaamd Corn. Blokker. De verdachte had getracht den gear resteerde S. te bevrijden en geroepen: „Laat los, die man heeft niets gedaan." Een en ander werd door Joh. B., die zeer onverstaanbaar sprak, ontkend. Hij stond goed bekend en de politie had nin mer moeite met hem, verklaar de de heer de Monnick. Het bleek uit het strafblad dat hij be reids was veroordeeld ter zake diverse misdrijven. De verschillende getuigen-verklarin- gen klopten niet altijd precies, wat den verdediger genoegen scheen te doen 'n 't belang van zijn verdedigingsmate riaal. De get. a décharge Bakker beweerde dat verdachte „niks" had gedaan. De heer KI. Smelik had waargenomen dat verdachte alleen kalmeerend was opgetreden. Gevorderd werd 40 boete of 40 dagen hechtenis. Mr. van Leeuwen achtte het ten laste gelegde allerminst bewezen, zulks ook in verband der tegenstrijdige getuigen verklaringen, weshalve de verdediger tot vrijspraak concludeerde. Uitspraak in alle zaken 22 Dec. a s. den agent van politie te Haarlem, die uit een brandkast in het Haarlemsch stadhuis een bedrag van 12ö ten na- deele van de gemeente heeft ontvreemd. Het vonnis luidde een jaar en acht maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. POLITIEAGENT WEGENS DIEFSTAL VEROORDEELD. Gister heeft de Haarlemsche recht bank uitspraak gedaan in de zaak tegen CRISISVERGADERING TE KOEDIJK, Woensdagavond werd door de tuin- bouwvereeniging „de West" een alge- meene crisisvergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot, on der leiding van den heer W. Visser. De voorzitter opende met het welkom toe te roepen aan de talrijke aanwezigen, inzonderheid tot den burgemeester en zeide dat deze vergadering noodig is, door het inkomen van een paar adres sen. De voorzitter deelde mede dat met ingang van 1 Januari e. k. het markt- geld met een K pet. zal verhoogd wor den, en dat het loon der beambten bo ven de 500.— met 10 pet. is verlaagd. De prijs van het bloemkoolzaad is voor tusschensoort 30, kortbeen 50 en Ie Cerf selectie Hazeloop 40 per K. G. Als men kool uit de hand verkoopt is het noodig, om onaangenaamheden te voorkomen dat men zorgt, dat men den koopbon heeft. De voorzitter stelde voor om het aan tal afgevaardigden naar de verg. der L. G. C. te bepalen op een op de twintig leden inplaats van een op de tien, dit uit een oogpunt van bezuiniging. De voorzitter vroeg machtiging, om het lidmaatschap der L. G. C. met een jaar te verlengen en zeide dat dit noo dig is, tot steun der kasmiddelen om betalingen te doen. De loopende reke ning is 52000. De heer G. Klomp vroeg of dit komt door de schuld der bollenveiling. De voorzitter zeide, dat de schuld der bol len is voor de bollenveiling. De heer Mulder was bang voor onze mooie vei ling. Daar de burgemeester niet langer kon blijven, werd punt 4, steun en crediet- voorstellen in behandeling genomen. De voorzitter besprak om morgen in de vergadering der L. G. C. te steunen het besluit van den Noorder Marktbond, om een toeslag van de regeering van 1.per 100 K G. kool, en om dit te brengen in de vergadering van den Vierbond. De heer Hart vond dit heel mooi, maar wees er op, dat de werkzaamhe den van het parlement deze week ten einde loopen en achtte aandrang van het platteland noodig. De heer Beets pleitte ook voor steun voor den gehee len tuinbouw. Als men het voor de kool vraagt, sluit men uit de tuinders die aardappelen, bloemkool, spruit- en boe renkool en andere producten verbou wen. Als men kool alleen neemt, gaat de eene kleine tuinder boven de andere en het is noodig, dat de geheéle tuin bouw samenwerkt voor steun, hoewel de gulden graag aanvaard zal worden. Dit voorstel zal gesteund worden. De heer Hart besprak de toegezegde steun regeling en zeide dat er heel wat aan vast zit en het voor de commissie zeer moeilijk is om het uit te voeren. 30 pet voor de gemeente is haast onaanneme lijk. Gepoogd zal worden dit op 10 pet. te brengen. Spreker hoopte dat er nog verbetering in zal komen. De voorzitter zeide, dat men niet hooger mag gaan dan tot 16 voor het gezin en 16 voor den arbeider. De burgemeester zeide dat dit vandaag zijn vierde vergadering is, maar hij gevoel de dat er buitengewoon veel moeilijk heden aan verbonden zijn voor den tuinbouw. Wij zullen er uithalen wat er in zit. Spr. gaat van deze week nog naar den Haag, maar het is ook noodig dat de tuinders hun wenschen en belan gen bij de gemeentelijke overheden brengen, omdat die het dan weer naai den Haag kunnen overbrengen. Men moet het met de besprekingen zien te bereiken (applaus). De voorzitter bracht aan de orde de verslagen van afgevaardigden naar de verg. te Hoorn en te Noordscharwoude. De heer Beets bracht verslag uit van de vergadering te Hoorn, de voorzitter van die te Noordscharwoude. Beide verga deringen stonden in het teeken van den tuindernood. De voorzitter noemde de vergadering te Hoorn onder den invloed te staan van het communisme. De commissie die daar benoemd is, is dat niet, en wij zijn ook niet communistisch. Hij gaf voor aansluiting de voorkeur aan den Alge meenen Neutralen Bond van boeren-, land- en tuinbouwers. De voorzitter vroeg: moeten wij trachten een af dee ling op te richten? Hierbij werden vele beschouwingen naar voren gebracht waarbij naar voren kwam dat de L. G C. en de provinciale commissie een jonge en een oude juffrouw zijn en niet passend voor een vakvereeniging. Daarom is een vakorganisatie noodig. De heer Mulder verwachtte van een vak vereeniging dat zij meer daadwerkelijk steun zal ontvangen van arbeiders-or ganisaties. De heer Hart was niet inge nomen over het blad „De Tuinderij". Daaroui moeten wij zelf een strijd- bureau vormen. Als voorloopige commissie werden aangewezen de heeren M. Mulder, W. Butter, K. Stam Mz., C. Prins en Jb. Ot- to Jnz. Zij zullen zich in verbinding stellen met den neutralen bond. De voorzitter bracht in bespreking het in stellen van een vertrouwens-commissie welke ten doel heeft wanneer tuinders in moeilijkheden worden gebracht door opzegging van hypotheek, als men geen rente heeft of andere door den crisis ontstane moeilijkheden, om die tuinders met raad en daad ter zijde te staan. Dit werd met instemming begroet. De voor zitter stelde voor dit aan de bestaande Crisis-commissie op te dragen. Alge meen goedgevonden. De heer Hart zou probeeren rechtskundige hulp te ver krijgen. De commissie bestaat uit de heeren P. Hart, A. Groen, Jn. Comman deur, C. Prins, en de wethouders met den burgemeester als voorzitter en den gemeente-secretaris als schrijver. Bij de rondvraag vroeg de heer Jn. Kooij naar de bestaande steunregeling. Hij zag daarin verruiming. De voorzitter zeide: het is een onding en het kost de gemeente veel geld, maar de commissie kan er niets aan veranderen. Na enkele minder belangrijke zaken volgde slui ting met dank voor de zakelijke bespre kingen. Voordracht van dm heer W. B. Noteboom in een bijeenkomst uitge schreven door de Centrale Ouder commissie. Dezer dagen werd in de gemeen telijke bioscoopzaal van de handelsschool een bijeenkomst gehouden, welke uitgeschre ven was door de Centrale Oudercommissie. De voorzitter dezer commissie, de heer k Gootjes, opende met een enkel woord. Hij heette de aanwezigen en in 't bizonder den teer Noteboom, secretaris-penningmeester van de Centrale Vereeniging voor School- werktuinen in Nederland, die een voordracht zcu houden over „Het nut van schoolwerk- tuinen" en ir. Pompe, voorzitter van den (ring Noordholland der Centrale Vereeni ging voor Schoolwerktuinen, hartelijk wel- (om. Spr. lichtte verder toe, dat bij de Cen trale Oudercommisie een verzoek was ingeko men om een propaganda-avond in Alkmaar te houden, welk verzoek was ingewilligd, zoodat dan nu deze bijeenkomst kon worden gehouden. Na een woord van dank aan de autoritei ten voor het beschikbaarstellen van de zaal gaf spr. het woord aan ir. Pompe. Deze lichtte de werkzaamheden toe van den kring Noordholland en het kringbestuur. Eerst werd door de Prov. Staten geen subsi die verleend, maar er werd in overweging gegeven de verschillende afdeelingen in N.H. bij elkaar te brengen in een combinatie. Deze combinatie kwam tot stand, waarna de prov. subsidie volgde. Deze subsidie bestond uit 1/3 van de gemeenschappelijke bijdragen der leden en 2/3 van de andere inkomsten. Na de oprichting van den kring waren ver schillende leden toegetreden, waarvan spr. eenige noemde. Men had dan ook al eenigen tijd getracht voeling met Alkmaar te krijgen. Spr. haalde vervolgens aan het centraal orgaan der vereeniging „School- en kinder tuinen", een blaadje dat af en toe verscheen, waarna spr. uitlegde dat school- en kinder tuinen iets anders zijn dan schooltuinen. In de school- en kindertuinen wordt zelf ge werkt, de schooltuinen worden echter door klassen van alle scholen bezocht om planten en dieren te bekijken, er bevinden zich equa- ria en terraria. Den Haag bezit beide, het zijn gemeentelijke instellingen, waaraan de gemeente plm. 60.000 per jaar ten koste legt. Hierna gaf spr.'het woord aan den heer Noteboom. Deze vergeleek den toestand van het stads kind met die van het plattelandskind, waar bij hij tot de conclusie kwam dat het stads kind veel miste. In spr. jeugd was er nog geen voeling tusschen de school en de na tuur, er stonden in het klasselokaal geen planten en van een schooltuin had men nooit gehoord. Er was toen op school geen gele genheid lessen te putten uit de leerschool der natuur. De les in natuurlijke historie was in die jaren een vervelende les. Later kwam bij de school een tuin om aanschouwelijk onder wijs te geven, maar van het zelf werken in een tuin was nog geen sprake. Het belang van dit zelf doen is de laatste jaren echter naar voren gekomen, want waar is beter ma teriaal om onze kinderen op te voeden en hun karakter te vormen dan in de natuur? Bijna alle kinderen willen graag tuinieren, dit is een soort oer-instinct, dat in ieder kind leeft, en de kindertuin komt hieraan tegemoet, Ook de bekende Jac. Thijsse behoort tot de genen die meenden dat deze kindertuinen ten slotte overal moeten komen. Spr. vertelde over zijn eigen proefneming in Amsterdam, waar hij toestemming van de autoriteiten had gekregen en waar hij twee jaar met zijn school had getuinierd. Een mid dag ir^de week werd hiervoor uitgetrokken de rooster kon gemakkelijk er naar geregeld worden, de zangles en de les van de natuur lijke historie b.v. konden in de open lucht ge schieden. Zooals er niets nieuws is, zei spr was ook dit niet nieuw. 70 jaar geleden was de bekende paedagoog Fröbel al overtuigd van het nut van kindertuinen. In 1906 werden in Oostenrijk al duizenden kindertuinen gesticht, in 1920 werd in Enge land het tuinvak als verplicht leervak inge diend. En in ons land werd in 1918 de Cen trale Vereeniging voor Schoolwerktuinen op gericht. Vervolgens lichtte spr. toe, dat de groote waarde van deze kindertuinen voornamelijk is de opvoedkundige waarde, daarom moest ook de leiding van dit werk in handen zijn van de onderwijzers. Door deze zelfwerkzaamheid begint het kind meer het schoone van' de natuur te zien terwijl het loon voor zorg en oplettendheic is de oogst. Het kind zal zoodoende ook ko men tot waardeering van het werk van an deren en door dit en zijn verkregen liefde voor planten zal zijn vernielzucht, die zich uit in onze parken en plantsoenen worden tegen gegaan. Het werk in de natuur voor komt straatschenderij en geeft gelegenheic tot een betere omgang tusschen onderwijzers en kinderen. Het is ook heilzaam voor de schooldommen. die soms wel handig zijn en door het verkregen besef hiervan meer gevoe' van eigen waarde krijgen. Spr. had van zijn proef een rapport uitge bracht bij B. en W. van Amsterdam, die er veel instemming mee hadden betoond. Het gevolg was dat op 8 scholen toen de school werktuinen werden ingevoerd, terwijl t-uinie ren een onderdeel werd van het onderwijs. Spr. zette ook de lichamelijke voordeelen uiteen en verklaarde, dat er ook nog cea practische, materieele kant aan was, n.1. de oogst. Daarom moesten de tuintjes niet te klein zijn. Men moest aardappelen en groen ten genoeg voor een aal en bloemen mee naar moeder kunnen nemen. Al3 volgend voordeel noemde spr. de han digheid die de kinderen in de werktuinen ver krijgen. Vervolgens werd de algemeene film van de vereeniging vertoond. Deze film is 22 jaar geleden opgenomen en geeft een beeld van de werkzaamheden van de kinderen in verschil- ende schoolwerktuinen. Hierna vervolgde spr. zijn voordracht met te vertellen, dat er nu al in 34 gemeenten schoolwerktuinen zijn, zoodat het, naar spr. meende, ook voor Alkmaar tijd werd. Spr. noemde eenige voorbeelden van steun- verleening door gemeenten en gaf toen aan waaruit de inkomsten van de vereeniging ge vormd worden: de inkomsten bestaan n.1. uit contributie der leden, steun van andere ver- eenigingen op kindergebied, gemeentesteun en bijdragen van de kinderen zelf. Spr. vond iet verder wenschelijk, dat de leiding wordt betaald, men kon van de onderwijzers niet vergen alles voor niets te doen. De oppervlakte van de tuinen moest 15 tot 25 M2 per kind bedragen, wilde de opbrengst de moeite zijn en de tuinen moesten openge steld worden voor de ouders der kinderen, om het werk te bezichtigen. Vervolgens ging men over tot het vertoo- nen van een film over kinderwerktuinen, die cort geleden was opgenomen. De film gaf :en overzicht van de aardige bezigheden der cinderen en van den ijver, die ze daarmee be toonden. Hierna ging spr. verder met iets te vertel len over de werkzaamheden der Centrale Vereeniging. Men geeft massalessen om de jeugd liefde en eerbied voor de natuur in te boezemen en men organiseert o.s. boomplantdagen. Spr. besloot zijn voordracht met de hoop uit te spreken niet alleen belangstelling te hebben gewekt, maar dat men zich ook zou aansluiten bij de Centrale vereeniging. Waarna werd overgegaan tot het vormen van een voorloopige commissie, die de werk zaamheden zal afdoen, totdat een definitief Instuur van de Alkmaarsche vereeniging voor schoolwerktuinen zal zijn gekozen, ter wijl zich 20 personen als lid der vereeniging opgaven. Bereids verklaarden zich om lid te worden van de voorloopige commissie: Mej. Bruinsteen, Prins Hendrikstraat 48 en de heeren J. van Ammers, Sint Joseph- straat 6; G. J. de Boer, Zuiderhoutlaan 1 bij de Vierstaten; J. H. van den Burg, p.a. me vrouw De Winter, Groenelaantje 19; A. Neu- wen, Stationsweg 170; M. Rentenaar, Snaar- manslaan 73; Jacob Slikker. Heemraadstr. 2; l. Tourné, p.a. mej. De Munk, Vrouwen straat 5, alwaar men zich als lid kan opge ven. Hierna sluiting. ZONDAGDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 20 December is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Ver- dronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken ge opend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. TE KOOP INDIAN tegen elk aanne melijk bod. KANAALVAK 6, bij de groenteveiling. TE KOOP: wit gelakt KINDERLEDI KANT, Eiken BOKS (loophek), TAFEL- STOEL HUIGBROUWER STRAAT 6. H. Costuums, Gabardines, Winterjas sen, Kinderjekkers, Pakjes, Capes, Jon gensjekkers, Sportpak, Manchester pak je Colberts, div. Pantalons. NIEUWPOORTSLAAN 85. TE KOOP: complete ALBUMS van Verkade, Cactussen, Kamerplanten, Paddenstoelen, Tijdschriften van Van Houten, 10 ct. per stuk. Adres bureau van dit blad. TE KOOP ZWARTE PIANO. Te be vragen BOOMKAMPSTR. 40a, Alkmaar. Pracht mahonie Ledikant 2 p. 30, mooie groote eiken Boekenkast 30, solide Brandkast 75, wit geëmailleerd Gasfornuis 17.50. In- en verkoop van Inboedels. DEKKER, Laat 182. Onze 4 deurs Star auto (Limousine) in goeden staat (voor enkele weken nog grondig nagezien en gerepareerd) is te koop voor zeer billijken prijs. Ook gene gen om te ruilen voor orgel of piano Adres: GEBR. v. MEURS, Gr. Noord 38, Hoorn. TE KOOP AANGEBODEN een in pri ma staat verkeerer.de STOFZUIGER „Electrolux", prijs 30. Adres OUDEGRACHT 178. TE KOOP: 1 tafeltje, 2 stoel ningstoel, 2 kleine Stoeltje* 1 ,eu* landsch 12.50. PAYGLOp' 12°Uc1'H°1- TE KOOP een vierlamJ^M^rr---. STEL, prijs 70. K'™IOToe. BAANSINGEL 19a. LEESBIBL10THEEK~TE~l{OfY^'~- geveer achthonderd nummer* t °n* en te bevragen bij G. HARTT avt*® ziet> val 9 te Alkmaar. A->D, Om- TE KOOP tegen spotprijs y_ - solied Kampeer-, Kantoor- 0f u; a n- gentje. Spoed. DE GEUS, weg No. 2, Alkmaar. ,f1sche. TE KOOP. Eerste klas STOFZu^T" zeer billijk. Brieven onder letter w fir aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD TOONBANK-VITRU^""" Brieven met prijsopgave onder |ett' V 650 bureau van dit blad. EIKEN SJOELBAK TE KOÖp~T^ VRAAGD in goeden staat. Br. met nr" opg. onder letter J 639 bur. v. d. blad'^" TE KOOP AANGEBODEN eeïPT onderhouden Amerik. HUISORQg^ PRINSESSELAAN 42, Bergen. TE KOOP beneden winkelprijT"w^" LOVINGS- en ZEGELRINGEN, cl, HEERENHORLOGES en eenberm LIERS met juweelen HANGER, S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP een prachtig gegotêrTp®? SIONFORNUIS, merk Godin, 126/66. Verder alle soorten 2e handsci Keuken- Gasfornuizen bij Jb. VAN Dvt» HOEK, Smederij, Achterstraat. AANGEBODEN: GLORIAHAARD^ M3., wijnrood, emaill., in goeden staat compleet 30, staande groen en nikkel KACHEL voor groote kamer of café 20. VAN HOUTENKADE 32. Veerenbed 8.50, Zeegrasmatras 1.50, Ziekenstoel met kussens 5, Gemaks koffer met pot 7.50, Petroleum kachel j 2.50, mooie groen geëmailleerd Gastafel 4. DEKKER, Laat 182. TE KOOP AANGEBODEN EEN BREI- MACHiNE en kleine LUIDSPREKER. Te bevragen KINHEIMSTRAAT 22. TE KOOP GROOTE GODINKACHEL met lange pijp en plaat, 20. PAYGLOP 12. TE KOOP 2 SCHUIFKASTEN met 24 laden en 2 electr. LAMPEN. VELDHUIJS BROUWER, Paijglop 19. Jaarsma Haard. Prima Jaarsma Vul- haard met circulatie en vloerplaat, spot prijs 22.50, best Fornuis 9, prima Vulkachel 4.75. Groote Salamander kachels, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Rid derstraat 10. lste klas RADIOTOESTEL AANGE- BODEN met plaatstr. 120/220 V. en accu. compl. zonder luidspreker 55. Adres KENNEMERSINGEL 31. Haardfauteuils 10.50. Wij ruimen op massief eiken Haardfauteuils met kus sens j 10.50, Buffetten, Dressoirs, Kas ten, Tafels, Stoelen, Divans, Spiegels enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. Mej. G. A. Lek, onderwijzeres te Oudesluis is benoemd te Wormerveer. Massief eiken 2 p. ledikant 12.50, Waschtafel 2.50, mooi garnituur be staat uit 4 stoelen, 2 crapauds (leer) 35, Tafel 5, Linnenkast 15, enz. DEKKER, Laat 182. DOOPSGEZINDE GEMEENTE BARSINGERHORN. Tot diakenen in de plaats van de af tredende heeren E. Kooij en J. A. Wai- boer werden gekozen de heeren D. Blaauboer te Barsingerhorn en Alb. Re- zclman te Wieringerwaard. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag verkooping gehouden 17Dec. 1931 ten overstaan van notaris Af. C. Roos te Alkmaar van de eigendommen van den heer P. van der Molen Pz te Sint Maarten. Kooper werd de heer J. Gootjes te Sint Maarten, van de perc. 1 en 2 zijnde landbouwbedrijf, huis met boet, erf en bouwland groot 4.74.40 HA voor de som 7704. Perceelen 3 en l werden niet gemijnd. JeugdBectiiiur Bij Oebr. Kluitman te Alkmaar verschel De geheimzinnige inbreker geschreven di>0' C. Goudriaan. Het is de geschiedenis val twee flinke H.B.S.ers uit Noord-Holland, dj gezamenlijk een grooten fietstocht door - duingebied ondernemen. In een café'tje in n duingebied hoeren zij van een groote in»ra en even later otdekken zij een oude vrouw i het duin, die zich weldra als man ontpot een der gevreesde inbrekers blijkt zijn. jongens vertellen hun avonturen aan de P° tie en komen zelf in IJmuiden terecht, vva een gezelschap Duitsche heeren vertoeft, w' schipper plotseling ziek geworden is en daardoor niet met hun boeier naar H3?1 J terug kunnen. Beide jongens, die goede i Iers zijn, krijgen permissie het bootje «a Hamburg te brengen. Zij verbroederen z' met het Duitsche gezelschap en bemerken hun reis, dat de heeren inbrekers iien n aandeel in de opsporing niet hebben v. geven en hen nareizen. Het regent dreigb ven en de jongens beleven in I famburg lei spannede avonturen. Het eindigt ten si met het oppikken van den voornaanisten als schipbreukeling nadat deze op schuitje ontsnapt was, op zee in toestand werd aangetroffen. Bij de reo wordt de inbreker zoo zwaar gewond, da er aan sterft en dus geen last meer ve -j zaken kan. De eigenaar van het jacht n ten slotte de jongens onder zijn PelS?°'e op bescherming en laat den meest behoettig zijn scheepswerf studeeren met het v0°||fn zicht daarvan later de eigenaar te worden. Het boek is hier en daar weiw. te fantastisch, maar het is ten slotte bot jongenslectuur, waarvan velen zuu^bt ten. Het teekent twee stoere Hol la» knapen, die voor geen klein gerucT|fi(i ge- vaard zijn en alle jongens ten voorbee steld mogen worden. auef- Pol Dom heeft voor dit werk eej?1® Klui'' aardigste platen geteekend en G«>r man hebben als gewoonlijk weer vo keurige uitgave gezorgd.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 14